opožděné vzpomínky eveliny merové

VYŠLO NA KONCI ROKU 2021

Životopis, který se nevešel na jednu stránku

Terezínem, Osvětimí a pochodem smrti však pohnuté osudy malé Eveliny nekončí, ale spíše začínají... Osvobození ji zastihuje ve Východním Prusku, odkud je evakuována vojenským vlakem Rudé armády do SSSR. Děvčátka se ujme vojenský lékař, který ji adoptuje. Nečeká ji však láskyplná rodina, nýbrž život vedle nefunkčního manželského páru, kterému má „vlastní“ dcera dodat punc kýžené normální rodiny. Následují čtyři desetiletí života v Sovětském svazu, ve válkou zničeném a posléze znovu budovaném Leningradě, s novou identitou a starými vzpomínkami, které nikdo nechce slyšet. Se svým traumatem zůstává sama, musí se s ním vyrovnat, protože nic jiného nezbývá a budoucnost mnoho neslibuje....

Mimořádně poutavá a dojemná kniha, vydaná poprvé v roce 2008, vychází nyní ve třetím vydání, které nově obsahuje

  • doslov Iriny Najmark - dcery paní Merové

  • rozšířenou přílohu autentických fotografií rodičů a dalších členů rodiny paní Merové z období před a po druhé světové válce.


3. vydání publikace vydává opět nakladatelství Barrister&Principal ve spolupráci se Schola Fidentiae/Škola s(ebe)vědomí. Jsme rádi, že tímto vydáním plníme slib paní Evelině Meerové, které patří hlavní dík za odvahu napsat tuto knihu a sdílet s námi své svě­dectví.


Naše prodejní cena: 200,- Kč


Knihu můžete objednávat na:

nebo

  • telefonu: +420 776 743 554 (možnost spojení také přes WhatsApp)

  • místa pro osobní odběr: Praha 3 - Flora / Praha 2 - Emauzy / Uhnošť
  • zasíláme se započítanými náklady na poštovné a balné