Веб - квест

Технологія "ВЕБ-КВЕСТ"

Навчання має розвивати критичне і творче мислення. З цією метою багато вчителів вже давно використовують проектну технологію, залучаючи ресурси мережі Інтернет. Але велика кількість інформації в мережі та її якість не тільки не спрощують процес роботи над проектом, але й ускладнюють його. Одне з можливих рішень даної проблеми це технологія веб-квест

Розробниками веб-квесту як навчального завдання є Берні Додж, професор освітніх технологій Університету Сан-Дієго і Том Марч (США). Сьогоднішня технологія використовується як найбільш вдалий спосіб використання Інтернету на уроках та  в позаурочний час. 

Освітня технологія Web-квест – один із перспективних напрямків формування інформаційних та комунікаційних компетентностей. 

Робота над Web-квестом може стати ефективним доповненням базового навчального процесу в школі, одним із способів розвитку навичок пошукової діяльності учнів.

Під терміном веб-квест (від англійського web+quest – пошук у павутині) розуміють процес пошуку інформації на визначену тему в інформаційному просторі Інтернету. Web-квест – це сучасна технологія, яка основана на проектному методі навчання, що включає пошукову діяльність учнів з чіткими вказівками вчителя із застосуванням нових інформаційно-комунікаційних засобів. 

Технологія веб-квест, застосовує інформаційні ресурси Інтернету та, інтегруючи їх навчальний процес, допомагає ефективно вирішувати цілий ряд компетентностей:

При використанні веб-квесту у навчанні підвищується мотивація учнів  до вивчення дисциплін, з одного боку, і до використання комп’ютерних технологій у навчальній діяльності, з іншого. Веб-квест являє собою не простий пошук інформації в мережі, адже учні, працюють над завданням збирають, узагальнюють інформацію, роблять висновки.

Освітній веб-квест – це сайт в Інтернеті, з яким працюють учні, виконуючи ту чи іншу навчальну задачу. Він присвячується певній темі і складається з кількох, пов’язаних єдиною сюжетною лінією розділів, насичених посиланнями на інші ресурси глобальної мережі; є різновидом проектного навчання. 

Веб-квест сприяє:

Веб-квести найкраще підходять для роботи в міні-групах, однак існують і веб-квести призначені для роботи окремих учнів.

Освітні веб-квести за тривалістю бувають: 

Види завдань для веб-квестів:

Етапи  роботи над веб-квестом:

На цьому етапі учні знайомляться з основними поняттями обраної теми, матеріалами аналогічних проектів. Розподіляються ролі в команді: по 1 – 4 людини на роль. Всі члени команди повинні допомагати один одному і вміти працювати з комп’ютерними програмами.

Цей етап представляє собою індивідуальну роботу в команді на загальний результат. Учасники одночасно, відповідно до обраних ролей, виконують завдання. В процесі роботи над веб-квестом відбувається взаємне навчання членів команди умінь роботи з комп’ютерними програмами та Інтернет. Команда спільно підводить підсумки виконання кожного завдання, учасники обмінюються  матеріалами для досягнення спільної мети.

Цей етап, по-перше, включає в себе пошук інформації по конкретній темі та розробка структури звіту(у вигляді веб-сайту, веб-сторінки, презентації, буклету тощо). По-друге, це створення та доопрацювання матеріалу для звіту.

За результатами дослідження проблеми формулюють висновки та пропозиції. Проводиться конкурс виконаних робіт, де оцінюються розуміння завдання, достовірність використаної інформації, її ставлення до заданої теми, критичний аналіз, логічність, структурованість інформації, визначеність позицій, підходи до вирішення проблеми, індивідуальність, професіоналізм подання.