Каб. Фінанс облік дисц

Чим пахнуть гроші книга он-лайн https://booknet.com/uk/book/chim-pahnut-grosh-b61222

Про фінанси не для фінансистів

Джеймс Альтушер, блогер, письменник, інвестор:

«1. Не працюйте за зарплату. На зарплаті ви ніколи не зробите статки.

2. Не вкладайте гроші. Мета інвестування – збереження коштів, а не їх генерація, тому спочатку вам потрібно розбагатіти.

3. Вигадуйте десять ідей на день. Здається, що це не має стосунку до “особистих фінансів”, але насправді має.

4. Щоб накопичити грошей, не намагайтеся відмовитися від дорогої кави або їздити на метро замість таксі. Те, що це можливо – міф. Кращий спосіб зібрати гроші – це більше заробляти.

5. Навчіться писати тексти.

6. Придумайте десять способів, якими якісь дві людини можуть бути одна одній корисні. Познайомте їх і відійдіть геть. Це – справжній нетворкінг. На відміну від лже-нетворкінгу, коли роздають візитки незнайомим людям.

7. Коли розбагатієте, ніколи не вкладайте в жодну ідею більше 2% статків.

8. Не займайтеся бізнесом з високою конкуренцією. Займайтеся бізнесом в умовах монополії. Це передбачає високий прибуток, великі бонуси, відмінний досвід.

9. Багато читайте про речі, ніяк не пов’язані з фінансами. А потім об’єднуйте одне з іншим.

10. Вісім годин сну на добу – це, можливо, найважливіше в управлінні особистими фінансами.

11. Будьте поруч з людьми, які вас люблять і яких любите ви. Позбавтеся від тих, хто псує вам настрій.

12. Подяка = достаток. Бути вдячним можна тільки за те, чим ваше життя насичене або буде насичене.

Довіряйте своєму тілу. Що б ви не робили, з ким би не зустрілися, запитайте себе: “Чи добре це для мене?” Ваша підсвідомість скаже вам, так чи ні. Дочекайтеся її відповіді. А коли відповідь буде дана, дотримуйтесь поради.

Скрізь шукайте те, що приховано. Люди, що розбираються в управлінні особистими фінансами, дуже ретельно ховають гроші. А ті, хто в цьому не розбирається, розповідає про особисті фінанси по телевізору.

Ставтеся до всього зі скепсисом. Навіть до моїх порад».

12 найбільш дивовижних фактів про гроші. Чому так цікава історія фінансів?

Чи знаєте ви, що 2-3 тисячі років тому в якості перших грошей люди використовували звичайні морські черепашки, пір’я птахів, сушену рибу, чай, какао-боби і навіть сіль?

Як ви розумієте, фінанси можуть похвалитися досить давньою історією, в якій можна знайти безліч цікавих фактів про гроші. А щоб дізнатися про найцікавіші з них, читайте далі.

Зміст:

Перші монети

Перші купюри

Практичні гроші

Перші електронні гроші

Особи правителів на грошах

Валюти з Катериною II

Фальшивомонетники

Саме дороге хобі

Камені замість грошей

Рекордна інфляція

Виплати репартаций

Храми замість банків

до змісту ↑

Перші монети

Чи відомо вам, що перші монети в історії були виявлені під час археологічних розкопок у Греції? Причому ці гроші мали вельми незвичайну форму у вигляді тонких довгих лозин одного розміру. Археологам вдалося навіть виявити давні фрески, що зображують людей з цими «монетами» в руках. Пучок таких прутів називався «драхма». До речі, саме таку назву носить і сучасна грецька монета.

до змісту ↑

Перші купюри

Перші грошові купюри з паперу були винайдені за кілька століть до н. е. у Стародавньому Китаї. Цікаво, що ці гроші мали реальну цінність, але їх все використовували виключно для спалювання на вогнищі під час похоронних церемоній. Вважалося, що так загробне життя покійного буде значно приємніше і простіше.

до змісту ↑

Практичні гроші

Тут факти про гроші тільки починаються. Варто також відзначити, що в II столітті до н. е. в Китаї виготовляли дійсно практичні гроші. Майже всі монети спеціально відливали з бронзи у формі столових ножів, посуду, дзвіночків, музичних і навіть садових інструментів. Повинно бути, це єдиний приклад в історії, коли гроші, крім своєї вартості, могли приносити реальну користь.

до змісту ↑

Перші електронні гроші

Чи знаєте ви, що перші у світі електронні гроші з’явилися не два десятиліття тому, а ще в далекому 1918 році? Саме тоді Федеральний Банк в США здійснив перший грошовий переказ за допомогою телеграфу. Вже в ті роки багато членів уряду визнали подібні перерахування дуже зручними.

до змісту ↑

Особи правителів на грошах

Цікавим фактом про гроші можна вважати і те, що першою людиною в світі, який наказав карбувати профіль свого обличчя на всіх грошах, був прославлений полководець Олександр Македонський. Причому ця ідея настільки сподобалася всім іншим правителям, що особи багатьох з них так досі й друкуються на сучасних купюрах.

до змісту ↑

Валюти з Катериною II

Але, незважаючи на всю популярність видатного полководця, рекордсменом за кількістю портретів, зображених на грошах, є англійська королева Єлизавета II. Її царствений профіль віддрукований на більш ніж 30 різних валютах світу.

до змісту ↑

Фальшивомонетники

З появою перших грошей як універсального засобу обміну тут же стало виникати безліч різних фальшивомонетників. І якщо сьогодні за такий злочин можна потрапити у в’язницю, то ще в епоху Середньовіччя за подібне злодіяння відрубували праву руку, спалювали на багатті, кидали на поталу голодним звірам, заливали в рот розплавлене олово… Як бачите, факти про гроші можуть і шокувати.

до змісту ↑

Саме дороге хобі

Як ви думаєте, яке хобі є найдорожчим в світі? Якщо ви вважаєте, що це колекціонування антикварних речей і володіння власною яхтою, то помиляєтеся. Ці захоплення виявилися лише на другому й третім місцях. Почесну пальму першості займає, що б ви думали, що звичайне садівництво!

до змісту ↑

Камені замість грошей

Чи знаєте ви, що навіть у наші дні жителі острова Яп, який затишно розташований посеред Тихого океану, використовують замість грошей величезні круглі камені з невеликим отвором в центрі під назвою «рої». Дивно, але вага деяких з них досягає цілих 4 тонн.

до змісту ↑

Рекордна інфляція

Всі факти про гроші вельми різноманітні. Так, абсолютний світовий рекорд по зростанню інфляції був поставлений африканською державою Зімбабве. У 2008 році падіння курсу національної валюти досягло шокуючих 231 мільйона відсотків!

до змісту ↑

Виплати репартаций

Чи знаєте ви, що лише до самого кінця 2010 року Німеччина закінчила здійснювати виплату репарацій за Першу Світову війну, накладених на неї суворими умовами Версальського договору?

до змісту ↑

Храми замість банків

Цікаво, що до самого 14 століття, поки не з’явилася перша банківська організація, люди зберігали всі свої заощадження, включаючи зерно і дорогоцінні метали, релігійних храмах. Вважалося, що під наглядом церковнослужителів всі заощадження знаходяться під надійною охороною.

Як бачите, деякі факти про гроші дуже пізнавальними.