Історія школи
Історія школи
Одна з найстаріших шкіл на Старосамбірщині була організована ще у 1799р. Це однокласна тривіальна, тобто проста, школа з польською мовою викладання. У ній навчалось дванадцять дітей різного віку одним вчителем. Головним завданням школи було навчити учнів грамоти: читати, писати, лічити.
У 1914р. У Старому Самборі функціонувало дві шестикласні школи , в яких викладання велось польською мовою. Учні одержували певні знання і навики з городництва, різних видів ремесел, з обслуговуючої праці .У них працювало 19 учителів.
У 20-30-роках ХХ ст., коли наші галицькі землі перебували у складі Польщі, мабуть, під впливом національно-визвольних рухів українці домоглися права відкриття українськомовної школи.
Крім польської, функціонували школи з українською та єврейською мовами викладання.
Напередодні ІІ Світової війни у Ст. Самборі існували дві школи - жіноча і чоловіча. Жіноча була у нашій школі, а чоловіча, де зараз знаходиться музична школа.
З початку ІІ Світової війни у вересні 1939 р. і до її закінчення у 1945 р. у Ст. Самборі декілька разів змінювалась система шкільної освіти. У роки німецької окупації у завойованих країнах дозволялася лише початкова освіта, а в окремих випадках – навчання до 15 р. і то, в основному, до шести класів .
У середині 50-х років XX століття у місті почали функціонувати - початкові класи з російською мовою викладання для дітей військовослужбовців частини, котра дислокувалася у військовому містечку м. Старого Самбора. Учні молодших класів з російською мовою викладання навчалися у приміщенні на вул. Л. Галицького, 216. Згодом у цьому приміщенні розмістився військовий комісаріат Старосамбірського району, а сьогодні – це житловий будинок.
Від 1921 до 1944 р., протягом 23 р., в Старому Самборі , в нашій школі, працював отець Станіслав Дашо - активний громадський діяч , активіст “Просвіти” .
За його участі в 1923 р ., вперше за польських часів, організовано концерт до Шевченківських роковин.
Отець Станіслав був головою театрального гуртка, організував музичний гурток.
За активну патріотичну роботу його не любили ні польські власті, ні більшовицькі. Тому він, не витримавши утисків, разом з родиною виїхав на захід.
28 квітня 1996 року на фасаді будинку нашої школи встановлено меморіальну таблицю отцю-катехиту Станіславу Дашо.
На його честь названо вулицю на, якій стоїть будинок школи.
70-80 р.р. - у приміщенні нашої школи навчалися учні початкових класів
80-ті роки - на базі школи було створено міжшкільний навчально-виробничий комбінат
1992 р. - на адміністративній карті міста з’явилася середня школа №2
2001 р. – перший випуск школи
Сьогодні у школі:
257 учнів
13 класів
40 відмінників
32 вчителів і вихователів
20 вчителів школи мають вищу категорію
5 вчителів школи мають звання “Старший вчитель”