shikpoushan

چگونه آقایان می توانند در سفرها خوش تیپ تر وجذاب تر باشند؟

سفر جزو اوقات خوش همه انسان ها است . همه تمایل دارند خاطرات سفر را ثبت کنند و در طول سفر با افراد جدید آشنا شوند همچنین لحظات خوشی را برای خود و دیگران ایجاد کنند هم چنین شیک پوش ترین مرد سفر باشند .افرادی که زیاد سفر میکنند به خوبی میدانند که داشتن مناسب ترین پوشاک مردانه و رفتار صمیمانه چقدر در ایجاد روابط جدید و پیشبرد کارها مفید است .

همانطور که میدانید پوشاک مردانه مناسب و خوش پوشی باعث با شخصیت جلوه دادن افراد و تمایل بیشتر دیگران برای هم نشینی و گپ و گفت صمیمانه میشود . یک استایل مردانه سفر مناسب نشانه پرستیژ منحصر بفرد و دیسیپلین و نظم عالی است ؛ که میتواند به خوبی روی دیگران تاثیر بگذارد و آن‎ها را جذب کند.

اما برای اینکه با لباس و ظاهر خود بتوان روی دیگران در موقعیت سفر تاثیرگذار بود و خوش پوش چکار باید کرد؟

چگونه میتوان استایل مناسب سفر خود را یافت؟

چه لباس هایی در طول سفر الزامی هستند؟

در ادامه بررسی میکنیم!

به عنوان یک مرد شیک پوش شما باید ابتدا یک چمدان کپسولی که متاثر از کمد کپسولی است را برای خودتان ایجاد کنید ؛ شما در چمدان کپسولی خود کمترین لباس را جمع آوری میکنید . اما این لباس ها باید کاملا کاربردی و مهم باشند. و شما با همین تعداد کم باید بتوانید بیشترین تعداد استایل را برای یک مرد شیک پوش برای ایجاد کنید.

به عنوان مثال کت و شلوار سرمه ای را به عنوان یک لباس کاربردی و کلاسیک میتوان با پیراهن سفید یا آبی و تناژ های سرد ست کرد . همچنین تیشرت سفید که به سادگی میتوان با انواع شلوارها ، کفش‎ها و کیف‎ها ست کرد .

در ابتدا باید بدانید که آب و هوای مقصد سفر چگونه است و بر اساس آن لباس و ملزومات کافی را برای سفر آماده کنید . برای مکانی با آب و هوای معتدل یا گرم ، لباس ها و پیراهن‎هایی با رنگ روشن مانند کرمی ، خاکی ،آبی بهره برد که جنس آن‏ها کتان یا نخ باشد .شلوار ها هم باید رنگ روشن و اتو شده باشند .اما در مکان های سرد لازم است که یک پالتوی بلند با رنگ طوسی ،خاکی یا مشکی داشته باشید که قابلیت ست شدن با انواع پیراهن های ضخیم و بافت ها را داشته باشد

لباس های لازم برای سفر

ابتدا لازم است که بدانید چند مدت اقامت خواهید داشت تا تعداد لباس هایی که لازم است همراه داشته باشید را بدانید

شما به یک کت و شلوار مشکی یا سرمه ای برای مواقع رسمی نیاز دارید . همچنین باید یک کت یشمی یا طوسی کژوال یا دنیم برای جمع های دوستانه و گشت وگذار در بازار همراه خود داشته باشید. پیراهن سفید نخی و شلوار مشکی جدانشدنی ترین استایل کلاسیک مردانه در سفر است که با یک کفش لوفر یک استایل بی نظیر را ایجاد میکنند .

پیراهن چهارخانه اسپرت جزو جذاب ترین لباس ها و طرح برای آقایان است که نشانه سرزدنگی و شادی است که همواره همراه آقایان بوده است .پس بهتر است یک یا دوعدد پیراهن چهارخانه با رنگ های شاد همراه خود داشته باشید.

شلوار های کتان برای گشت و گذار ساحلی و پیاده روی های تفریحی بهترین انتخاب برای آقایان محسوب میشوند از این رو پیشنهاد میکنیم که یک شلوار کتان با رنگ روشن در چمدان خود داشته باشید .همچنین برای داشتن یک استایل اسپرت جذاب یک شلوار جین به همراه یک کت دنیم از مهمترین انتخاب ها هستند پس آن‏ها را فراموش نکنید . البته با کت های دنیم میتوان استایل کلاسیک یا کژوال هم ایجاد کرد.

کفش ها : هم قدم در سفرها

لازم است که ددر طول سفر کفشی را انتخاب کنید که اندازه آن مناسب پا باشد و خسته کننده نباشد همچنین تنگ نباشد و هنگام راه رفتن باعث آسیب به پا نشود. کالج ها وکفش های کتانی مناسب ترین کفش هادر طول مسافرت هستند. لازم است در سفر یک جفت صندل، یک جفت کالج برای قدم زدن و گشت و گذار و یک جفت کفش آکسفورد برای موقعیت های رسمی و میهمانی ها به همراه داشته باشید . البته کفش کالج یا لوفر میتواند جایگزینهمه این کفش ها باشد و بار شمارا سبک کند هنگام سفر در فصول سرد بهتر است که بوت ، کفش چلسی یا چوکا به همراه داشته باشید و از جوراب های پشمی غافل نشوید .

آکسسوری های جذاب سفر

هنگام سفر لازم است که از همراه داشتن وسایل بیهودی خودداری کنید تا کثرت لوازم و لباس باعث خستگی وکلافگی شما نشود لذا لازم است که با مهمترین آکسسوری ها آشنا شوید

ساعت

یک ساعت که چندین موقعیت زمانی رابه شما نمایش دهد همراه داشته باشید . ساعت های فلزی مناسب ترین انتخاب در طول سفر هستند زیرا در هر حالتی بسیار شیک هستند و استایل بسیار زیبایی ایجاد میکنند .

عینک آفتابی

یکی از ملزومات اساسی که نواقص صورت را برطرف کند و فرم مناسبی به صورت بدهد عینک آفتابی است . یک عینک آفتابی استاندارد باید از عددUV مناسب برای جلوگیری از آسیب آفتاب به چشم ها برخوردار باشد .

پارچه های تزیینی جذاب

پوشت ،کراوات و پاپیون از اساسی ترین آکسسوری ها برای آقایان در مواقع رسمی و ایجاد پرستیژ مناسب هستند. تزییانات موزون و هم‏رنگ به استایل آقایان یک هویت رسمی و منظم میبخشد.دکمه سرآستین و کاربرد آن در ساخت استایل مردانه

دکمه سردست جزء اکسسوری هایی است که بسیار شیک و زیباست که برای آقایان خوش پوش بسیار حائز اهمیت است.دکمه های سر آستین در پوشاک آقایان یکی از دکمه هایی محسوب میشود که تنوع در آنها بسیار زیاد است. دکمه سرآستین در بدو ظهور ویژه طبقه های اشرف زاده بوده است. دکمه های سرآستین دارای انواع مختلفی است که یکی از مدل های اصلی آن مدلی است که به وسیله یک میله و یک دایره کوچک به یک دایره تزئینی بزرگتری متصل شده است. در برخی از آن ها دکمه های سرآستین به شکل لولایی است که این نوع از دکمه سرآستین ها بسیار رایج تر هستند.

اهمیت استفاده از دکمه سرآستین

دکمه سرآستین جز اکسسوری هایی هستند که تکمیل کننده ی تیپ و استایل آقایان به شمار می روند. دکمه های سرآستین، دکمه های تزئینی هستند که برای بستن دو سر آستین های مردانه استفاده می شوند. یک طرف دکمه سرآستین به اندازه جای دکمه است و بخش دیگر آن بزرگ تر است که معمولا نگین یا طرحی بر روی آن است که به عنوان طرف تزئینی به حساب می آید. این دو بخش به وسیله یک میله یا زنجیر به یکدیگر متصل می شوند. دکمه سر آستین یک اکسسوری است که جز اکسسوری های بسیار کوچک به حساب می آید که بیشتر در استایل رسمی از آقایان از آن استفاده می کنند.

دکمه سرآستین اکسسوری است که تاثیر زیادی در ظاهر کت و شلوار و پیراهن میگذارد.

کاربرد دکمه سر آستین در استایل مردانه

· دکمه سرآستین نشانده استایل خاص و جذاب یک مرد است

· ایجاد تغییر و جلوه در لباس های ساده و همیشگی

· نشان دهنده اهمیت یک آقا به طرز استایل شخصی خود

· ایجاد هماهنگی و نظم در رنگ و مدل لباس با طرح های موجود بر روی دکمه سرآستین

دکمه های سرآستین انواع مختلفی دارند که بسته به نوع و سلیقه شما میتوانید دکمه سرآستین مناسب سلیقه خود را بخرید. دکمه های سرآستین برخی بسیار ساده و برخی نگین دار هستند. دکمه سرآستین ها همچنین از نظر ساختاری با هم تفاوت دارند بعضی از آنها با یک میله و بعضی دیگر با یک زنجیر بهم متصل شده اند و برخی از آنها گیره های متفاوتی دارند.

انواع دکمه سرآستین

دکمه سرآستین لولایی: این نمونه از دکمه سرآستین ها دارای سطح صافی هستند که در قسمت انتهایی آن ها لولایی قرار گرفته است که باعث می شود دکمه بر روی سرآستین ثابت بماند. این مدل از دکمه سرآستین ها به راحتی باز و بسته می شوند و از آن دسته مدل هایی هستند که در بازار بسیار رایج است.

دکمه سرآستین دو سری

مدل دکمه سرآستین دو سری از مدل های تزئینی و خاص به شمار می رود. در این مدل دکمه سرآستین به شکل کروی است و پایه متصل شده به آن خمیده شکل است. این مدل از دکمه سرآستین ها معمولا از دکمه سرآستین های دیگر گران تر هستند و ساختار آن از فلز است.

دکمه سرآستین مدل قفل شونده

در مدل دکمه سرآستین قفل شونده عملکرد آن مانند قفل ساعت است. ساختار این مدل به این شکل است که یک قسمت پایه دارد که نقش لولا را ایفا میکند و دارای یک قسمت رویی است که در قسمت بالای دکمه سرآستین قرار می گیرد که کاربرد زیبایی دارد و کمی از پایه بزرگتر است. برای بستن این مدل قسمت کوچک یا همان پایه دکمه را باید از جای دکمه سر آستین پیراهن خود عبور دهید و قسمت بالایی را بر روی آن گذاشته فشار دهید تا قفل شود.

دکمه سرآستین مدل زنجیری

این مدل از دکمه سرآستین ها دارای دو سر هستند که با یک زنجیر به یکدیگر متصل شده اند. این مدل نسبت به مدل های لولایی، دوسری و قفل شونده خیلی محکم نیست و دو سرآستین را کمی شل نگه میدارد.

دکمه سرآستین پارچه ای

این نوع از دکمه سرآستین ها مانند مدل گره ای هستند که قسمت رویی آن از پارچه های متنوع پوشیده شده اما برخلاف مدل گره ای قسمت پایه آن از فلز است. در این مدل معمولا برای پوشاندن روی دکمه سرآستین از پارچه های بادوام و بسیار متنوع در رنگ بندی های مختلف استفاده می شود.

اما شاید سوال شما این باشد که چه زمانی از دکمه سرآستین استفاده کنیم؟

در پاسخ به این سوال، به طور کلی آقایان برای شرکت در مراسم رسمی، جلسات کاری مهم و مهمانی های رسمی که سبک استایل کلاسیک دارند از دکمه سرآستین که یک اکسسوری تزئینی به شمار می رود استفاده می کنند. زیرا دکمه سرآستین به استایل کت و شلوار شما یک جلوه خاص و جذابیت می بخشد. شما می توانید برای هرکدام از پیراهن های کلاسیک ساده خود از دکمه سرآستین استفاده کنید تا به سادگی به آن جلوه ای خاص بدهید. بطور کلی استفاده از دکمه سرآستین حتی در استایل های کژول روزمره شما به تیپ شما یک جذابیت خاصی می بخشد.

مراحل بستن یک دکمه سرآستین

· قسمت لولایی دکمه را بچرخانید تا به صورت خط صاف در آید

· سرآستین های پیراهن خود را بر روی هم قرار دهید

· قسمت لولایی که به صورت خط صاف است را از بین سوراخ های سرآستین خود عبور دهید، به طوری که قسمت بزرگ و تزئینی دکمه سرآستین بیرون قرار بگیرد

· با توجه به مدل سرآستین خود آن را محکم کنید و ببندید.پیراهن مردانه و روش های انتخاب آن

چند سالی است که پیراهن های مردانه در کمد آقایان نقش به سزایی دارد و می توان گفت هر آقایی به راحتی ده تا پیراهن مردانه را در کمد لباس های خود دارد. اما چگونه این پیراهن های مردانه را برای خود انتخاب کنیم و بخریم ؟ این سوالی است که شاید ذهن 90 درصد آقایان را حین خرید درگیر می کند.

همیشه در خرید پیراهن های مردانه آقایان باید به این نکته توجه کنند که پیراهنی را خریداری کنند که اندازه آن ها باشد زیرا این باعث می شود تا همیشه ظاهر آقایان مرتب باشد و همیشه جز آقایان خوش استایل باشند.

اما اگر شما از پیراهن های مردانه ای استفاده کنید که برای شما بزرگ است هر چقدر هم که این پیراهن را خوش دوخت دوخته باشند بازهم برای شما استایلی خوب به ارمغان نمی آورد و در کلیت استایل و ظاهر شما نقص به وجود می آورد. همیشه به یاد داشته باشید تناسب تاثیرگزارترین عامل در استایل شما است .

پیراهن های مردانه و انتخاب آن ها :

پیراهن های کلاسیک مردانه بهترین گزینه برای آقایان راحت طلب :

پیراهن های کلاسیک جز آن دسته از پیراهن های مردانه سنتی به حساب می آیند. معمولا دوخت این پیراهن ها گشاد و راحت است. به همین دلیل این پیراهن های مردانه بهترین انتخاب برای راحت طلب هاست. این پیراهن های مردانه همچنین برای آقایانی که دارای شکم های بزرگ هستند نیز مناسب است.

پیراهن های مردانه کلاسیک می توانند جز پیراهن های مردانه ای باشند که می توان آن ها در زیر کت پوشید.

در پوشیدن پیراهن های کلاسیک گشاد و راحت به نکته توجه کنید که هرگز این پیراهن ها را همراه شلوارهای تنگ نپوشید چرا که در استایل مردانه شما یک نامتوازنی نامناسبی به وجود می آورد.

پیراهن های اندامی برای آقایانی که خوش اندام هستند :

پیراهن های اندامی مناسب آقایانی است که دارای اندام های فیت هستند. پیراهن های اندامی به دلیل فیت بودن کمی برای شما تنگ هستند و راحتی پیراهن های مردانه کلاسیک را ندارند. این تنگ بودن باعث می شود در روز برای کارهای روزمره شما کمی سخت باشند اما آن ها باعث خوش استایلی شما می شوند زیرا در بدن شما پارچه اضافی چین نمی خورد و باعث می شود استایل شما جذابیت بیشتری داشته باشد و ظاهر استایل شما خراب نشود.

پیراهن های اندامی به دلیل دوختی که دارند بر تن می نشینند و بسیار تنگ هم نیستند آن ها فقط بر بدن شما کاملا فیت هستند پس لطفا فقط توجه داشته باشید آقایانی که دارای اندام مناسبی هستند به سراغ این پیراهن ها بروند.

پیراهن های جذب ( فوق اندامی ) :

این پیراهن ها از نامشان پیداست آن ها بسیار بسیار تنگ هستند. معمولا آقایان جوان به دنبال این پیراهن ها هستند زیرا اکثر آن ها معتقدند که پیراهن هر چه تنگ تر باشد در بدن بهتر است. این پیراهن ها در بدن از روی تنگی چروک های زیادی را به وجود می آورد که برای خیلی ها این استایل جذاب است.

همانگونه که گفته شد این مدل از پیراهن های مردانه بسیار جذب هستند و ممکن است حرکت شما را تا حد زیادی محدود کنند به همین دلیل اگر جز آقایانی هستید که راحتی را بیشتر دوست دارید توصیه می شود هرگز این پیراهن ها را نخرید.

جزئیاتی درباره پیراهن های مردانه و تاثیر آن ها بر استایل :

بهتر است شما همیشه یک سری جزئیات کلی را همیشه درباره پیراهن های مردانه را بدانید و به این جزئیات توجه کنید.

همیشه به یاد داشته باشید جلوی پیراهن های مردانه نکات مهمی را به دنبال دارد. همیشه سعی کنید از پیراهن های کلاسیکی استفاده کنید جلوی آن ها ساده است. بسیاری از پیراهن های کلاسیک در جلوی خود دارای یک جیب کوچک هستند اما آقایان توجه کنند که داشتن جیب برای پیراهن از حالت رسمی یک پیراهن می کاهد.

اما اگر شما از پیراهن های کلاسیک خود در محیط کاری استفاده می کنید و گاهی نیاز دارید که پیراهن شما دارای جیب باشد تا بتوانید خودکار و یا آیتم های دیگر را درون آن بگذارید استفاده از این پیراهن ها عیبی ندارد.

اما توجه کنید اگر می خواهید یک استایل رسمی داشته باشید به هیچ عنوان از پیراهن های دو جیب استفاده نکنید. پیراهن های دو جیب کاملا غیر رسمی هستند.

انواع جا دکمه ها و تاثیر آن بر انتخاب یک پیراهن مردانه :

جا دکمه ها معمولا بر روی نوار جلویی پیراهن ها قرار گرفته اند و انواع مختلفی دارند. این جا دکمه ها یکی از جزئیاتیست که باید در انتخاب یک پیراهن مردانه به آن توجه شود .

جا دکمه های سنتی که به آن ها جا دکمه های آمریکایی نیز می گویند از رایج ترین نمونه های جا دکمه پیراهن های مردانه است. در این مدل یک تکه پارچه که مجزا از پیراهن دوخته شده است بر روی جلوی پیراهن ها دوخته می شود که جا دکمه ها بر روی آن هستند. در این مدل به دلیل داشتن تقارن که در پیراهن مردانه ایجاد می شود باعث می شود شما خوش استایل تر ظاهر شوید.

جا دکمه های فرانسوی جز آن دسته از جا دکمه هایی است که محبوب استایل های مدرن است. این مدل جز مدل های رسمی به حساب نمی آید. اما به عنوان یک پیراهن کلاسیک می توانید از این مدل نیز استفاده کنید.

جا دکمه 3/4 که کمی فاصله ی آن ها بلندتر است و در پیراهن ها تا پایین باز نمی شوند باعث می شود پیراهن ها از حالت کلاسیک خارج شده و جز پیراهن های راحتی محسوب شوند.

همان گونه که در مطالب بالا دیدید جا دکمه ها باعث می شوند که نقش پیراهن ها عوض شوند.

اگر آقایان به دنبال پیراهن هایی برای موقعیت های رسمی خود هستند باید پیراهن های تاکسیدو را انتخاب کنند. پیراهن های تاکسیدو کاملا رسمی هستند. پلیسه های جلوی این پیراهن که گاهی جداشونده و گاهی در بعضی از مدل ها ثابت هستند باعث می شوند همیشه این پیراهن جز پیراهن های رسمی محسوب شوند و به هیچ وجه نمی توان این پیراهن را غیررسمی دانست.


رازهای پنهان کفش کالج

نام اصلی کفش کالج در واقع لوفر loafer می باشد. بدین معنی که تمام کفش هایی که آن ها را با نام کالج میشناسیم لوفر هستند. اما چرا به این کفش کالج گفته می شود. کاملا واضح نیست که چه کسی در ایران ابتدا به کفش لوفر نام کالج را اطلاق کرده است و مردم هم به سادگی آن را پذیرفته اند. در هر صورت نام اصلی این کفش لوفر است.

اگر قصد خرید این کفش را داشته باشید و به فروشگاهی مراجعه کنید و از فروشنده درخواست کفش لوفر کنید ممکن است در ابتدا متوجه منظور شما نشود. تا این که شما لفظ کفش کالج را به زبان بیاورید.

اما در اصل واژه کالج به چه معناست؟

کالج college واژه ای انگلیسی به معنای مدرسه عالی یا دانشکده است. به نظر می رسد که این کفش از این رو که انتخاب مناسبی برای فضای درسی و دانشگاه می باشد، کالج نام گرفته است. اما آن چه که واضح است این است که کفش کالج یا در واقع همان کفش لوفر لزوما فقط برای دانشگاه نیست. این کفش برای تمام موقعیت های غیر رسمی اعم از street style ، سفر ، دیدارها و ملاقات های دوستانه ، دانشگاه وتمام موقعیت های غیر رسمی میتوان پوشید.

نشانه ها و ویژگی های کفش لوفر

1. اندازه پاشنه کفش لوفر نیم اینچ تا یک اینچ است.

2. همواره قسمتی از پا مشخص و قوزک پا نمایان است.

3. زبانه کفش به صورت U شکل به کفش دوخته شده است.

4. از زیره محکمی برخوردارند

5. بدون بند هستند

ناگفته نماند که این کفش کاملا غیر رسمی است و نباید در مکان های رسمی پوشیده شود هم چنین اگر تمایلی به استفاده از جوراب نداشتید باید از جوراب مخصوص لوفر استفاده کنید.

کفش لوفر در چه متریالی تهیه می شود؟

از آنجایی که کفش لوفر برای STREET STYLE مناسب است و نوعی کفش راحتی محسوب می شود، لزومی بر کیفیت بالای کفش نیست. اما ارزش آن را دارد که هزینه بالایی برای آن پرداخت کنید. در هر صورت اولین متریال انتخابی برای کفش لوفر چرم مصنوعی است. اما اگر مبنا بر این باشد که از کفش لوفر در موقعیتی رسمی استفاده شود باید کفشی بپوشید که در تهیه آن از چرم طبیعی استفاده شده است. چرم جیر و چرم ورنی نیز میتواند گزینه های پیشنهادی برای متریال کفش لوفر باشند.

با کدام شلوارها می توان از کفش لوفر استفاده کرد؟

کفش لوفر چون نوعی کفش اسپرت به شمار می رود از ترکیب پذیری بالایی برخوردار است . از این رو با بسیاری از شلوارها ست می شود. در ادامه بیشتر بررسی میکنیم .

شلوار کتان

معقولانه ترین انتخاب و مناسب ترین مکمل برای کفش لوفر شلوار کتان می باشد زیرا درجه رسمیت هر دو یکسان است. اگر شلوار کتان اسلیم فیت و راسته باشد باعث منظم و مرتب به نظررسیدن استایل شما خواهد شد.

شلوار جین

اگر ترجیح میدهید که استایلی متفاوت داشته باشید پیشنهاد ما به شما ترکیب شلوار جین با کفش لوفر است. ترکیب کفش اسپرت لوفر با شلوار جین یک ست ایده آل می سازد.

شلوار پارچه ای

شلوار پارچه ای، شلواری کلاسیک محسوب می شود. اسپرت بودن کفش لوفر به همراه شلوار پارچه ای به استایل شما وقار و جذابیت می بخشد. به بیان دیگر STREET STYLE جذاب و مردانه ای را با شلوار پارچه ای و کفش لوفر خواهید داشت.

مدل های مختلف کفش لوفر

کفش لوفر در انواع مدل های متفاوت تولید می شود

کفش لوفر مدل : تاسل

ویژگی خاص این مدل داشتن منگوله است که از جنس چرم طبیعی یا مصنوعی می باشد.

کفش لوفر مدل : هورس بیت

داشتن یک قطعه ی فلزی ، مشخصه ی این مدل است.

کفش لوفر مدل : پنی

در این مدل یک باریکه ی چرمی بر بروی رویه کفش قرار گرفته است که داخل آن باریکه ی چرمی شکل نیم دایره یا لوزی یا شکل هایی از این دست قرار دارد.

کفش لوفر مدل : بلژیکی

قرار گرفتن گره ای کوچک به شکل پاپیون بر روی کفش نشانه ی این مدل است.

کفش لوفر مدل : کلیته

یک تکه چرم چرم ریش ریش که بر روی رویه قرار گرفته است نشانه لوفر کلیته هست. جزئیات این مدل نسبت به دیگر مدل ها بیشتر است.

کفش لوفر مدل : مانک استرپ

لوفرهای سگک دار طرح بسیار خاصی دارند چون که طرح دو مدل کفش (مانک استرپ و لوفر) را یکجا دارند..

کفش لوفر ساده

در این مدل هیچ تزئین یا طرحی روی رویه ی کفش وجود ندارد و ساختار بسیار ساده ای دارند.

انواع جلیقه های مردانه

جلیقه ها توانایی پوشش استایل شما را دارند و می توانند تمام ایرادهای استایل شما را پوشش داده و مخفی کند . جلیقه در گذشته بیشتر مورد استفاده بوده و تا مدتی در حوزه مد مردانه منسوخ بود اما اینک مدتی است که با طراحی های نوین و جدید پا به عرصه مد مردانه گذاشته است و با استقبال آقایان و مردان خوش تیپ و شیک استایل مواجه شده است . جلیقه بر حسب نوع و مدل دوخت میتواند با کت و شلوار ، به تنهایی یا دیگر لباس ها ست شود و در ترکیب کردن آن با آیتم های دیگر محدودیت نداریم . لذا در ادامه با ما همراه باشید تا با انواع جلیقه های مردانه آشنا شوید.

جلیقه های راه راه یا چهارخانه

دو طرح الگویی که میان آقایان از محبوبین ویژه و خاصی برخوردارند و هرکدام نیز زیبایی مخصوص خودشان را دارند . هر دو این طرح ها کاربردی و ساده و زیبا هستند و انتخاب شما بر حسب سلیقه شما خواهد بود ؛ هم چنین بر حسب فرم بدن شما . به این معنی که اگر شما قد بلندی داشته باشید و از جلیقه راه راه عمودی استفاده کنید بلندتر و درازتر دیده خواهید شد و روی قد بلند شما فوکوس خواهد شد .

هم چنین برعکس اگر شما چاق ، درشت اندام یا بالاتنه بزرگی داشته باشید و جلیقه چهارخانه بپوشید با اغراق میتوانم بگویم سایز خود را تا دو برابر افزایش داده اید . پس این نکته را هنگام پوشیدن این دو طرح جلیقه مد نظر داشته باشید . شما میتوانید جلیقه خود را با کت و شلوار رسمی ترکیب کنید یا با پیراهنی ساده بپوشید . در پوشیدن به زمان و مکان و نوع مراسم هم دقت کنید تا استایل مناسبی را ایجاد کنید.

جلیقه مشکی با خطوط ظریف راه راه بهترین و ساده ترین الگو برای ترکیب کردن با لباس های دیگر است و از قوانین و قواعد سخت مبراست . این جلیقه مناسب همه مراسم ها به جز سوگواری است . برخلاف جلیقه های راه راه ، پوشیدن جلیقه چهارخانه کمی سخت تر است . پس در پوشیدن پیراهن چهارخانه و جلیقه چهارختمه در کنار یکدیگر دقت کنید .

بهترین الگوی چهارخانه ، چهارخانه ریز و ظریف است . اما فراموش نکنید که چهارخانه های بزرگ را میتوانید با پیراهن های یقه گرد بپوشید و ترکیب زیبایی بسازید . این ترکیب را میتوانید بدون کت نیز بپوشید .

پارچه طرح دار و رنگی

انتخاب یک رنگ در تناژهای مختلف برای لباس نشان دهنده رسمی بودن آن است. برای کار، عروسی، ناهار و دیگر مراسم رسمی ترجیحا از یک کت و شلوار رسمی سه تکه در رنگ هایی مانند مشکی، سرمه‌ای یا خاکستری استفاده کنید تا توجه همه را به خود جلب کنید. شما می‌توانید به جای یک رنگ، ترکیب رنگی از همین موارد را استفاده کنید. در استفاده از ترکیب رنگی کت و جلیقه باید احتیاط کنید، زیرا یک اشتباه کوچک در رنگ جلیقه باعث میشود هر آنچه که از رنگ کت توقع داشتید به هم بخورد. برای روزهای گرم انتخاب جلیقه با رنگ روشن و کت با رنگ تیره می‌تواند گزینه خوبی باشد همچنین برای روزهای سرد سال جلیقه قهوه‌ای با کت تیره بهترین انتخاب است.

جلیقه های پنبه ای و پشمی

پارچه جلیقه میتواند به هر کس احساس خاص ومتفاوتی انتقال دهد . البته همانطور که میدانید پارچه یک آیتم مهم در انتخاب یک لباس است وتکسچر پارچه نیز در ست کردن و ترکیب کردن لباس ها اهمیت و کاربرد دارد. جلیقه های پنبه ای برای مراسم و موقعیت های رسمی مناسبند و به علت بافت مناسبشان در زیر کت جریان هوا برقرار است و از گرم شدن بی اندازه جلوگیری میکنند .

اما جلیقه های پشمی برای موقعیت های عادی و روزمره مناسبند؛ زیرا بافت آنها میتواند بدن شما را گرم کند و از سرما حفظ کند . جلیقه های پشمی با انواع طرح های پارچه و الگوها برای زمستانی سرد انتخابی مناسب به شمار میرود . جلیقه پشمی را میتوانید به همراه پیراهن فلانل و شلوار کتان یا جین ست کنید .

اگر بتوانید جلیقه های پشمی را با کت های کتان ست کنید ترکیب هوشمندانه ای ساختید. هم چنین میتوانید در تابستان جلیقه پارچه ای با پیراهن ساده و در زمستان به همراه اور کت بپوشید تا از سرما در امان بمانید .

جلیقه های تک ردیف دکمه و دو سینه

جلیقه ها بر اساس مدل دکمه دوزی بر دو دسته تقسیم میشوند . به جلیقه هایی که یک ردیف دکمه داشته باشند تک ردیف دکمه میگویند و هم چنین جلیقه هایی که دو ردیف دکمه دارند را با نام های دوردیف دکمه ، دو سینه و شش دکمه میشناسند . البته این مدل ها بسته یه سلیقه و انتخاب شما هستند . اما در حالت کلی کت های تک ردیف دکمه عموما بدون یقه برگردان هستند البته جامعیت ندارد و قابل استفاده در موقعیت های غیر رسمی وکژوال هستند و تعدد دکمه های این جلیقه 4 یا 5 عدد می باشد .

جلیقه هایی که سه دکمه دارند نیز مناسب مراسم های رسمی هستند . اما استایل رسمی شما را به دیلی استایل تغییر خواهند داد . جلیقه های شش دکمه که حالتی سنتی و کلاسیک دارند مخصوص مراسم های رسمی هستند . این جلیقه مخصوص میتواند استایل شما را کاملا یونیک و جذاب تر از بقیه مردان جلوه دهد . هرچند این جلیقه با بقیه آیتم های غیر رسمی نیز ست میشود .

سایز جلیقه

اندازه یکی از المان های بسیار مهم در انتخاب است . همانطور که قبل‌تر گفتیم وظیفه جلیقه پوشش دادن عیب ها و ایرادات استایل و فرم بدن است . حال اگر همین آیتم پوششی ، خود اندازه نباشد استایل شما را خراب میکند .

یک جلیقه استاندارد و اندازه باید زیر بغل های اندازه داشته باشد و به اندازه کافی باز باشد . کمر آن هم اندازه باشد . جلیقه اگر تنگ باشد باعث دیده شدن چربی های شکمی ، عضلات و ناف میشود و دکمه ها حالت x مانند به خود میگیرند و برعکس .

ا


جدیدترین قوانین مهم خوشتیپی برای آقایان

امروزه آقایان به دنبال قوانین جدید در مد و استایل مردانه هستند و برای آن ها بسیار مهم است در زندگی خود با توجه به مد استایلی داشته باشند که از آن ها به عنوان فرد خوشتیپی یاد شود. خوشتیپ بودن گاهی وابسته به آن چیزی است که مد می شود. آقایان معتقدند با استفاده از قوانین روز مد و فشن می توانند استایل خوشتیپ تری داشته باشند و این باعث می شود با اعتماد به نفس در مهمانی ها و محل کار و یا زندگی روزمره دیده شوند.

به یاد داشته باشید مد روز آقایان یک قانون مهم و کلی دارد، اینکه در هر سنی باید لباس و تیپ مناسب سن خود را داشته باشند و این باعث می شود که جذاب تر و خوشتیپ تر دیده شوند. در هر سنی قوانین مد برای شما فرق می کند زیرا باید سبک استایل خود را جوری انتخاب کنید که نشان دهنده رشد ذهن شما باشد.

قانون اول: قانون اول برای آقایانی که میخواهند خوشتیپ باشند ست کردن رنگ کمربند و کفش آن هاست. آقایان باید بدانند در قوانین مد ست کردن رنگ کمربند با کفش یکی از قوانین مهم و کاربردی است. این قانون یک قانون بسیار ساده است اما نکته قابل توجه این است که در انتخاب رنگ کمربند و کفش از رنگ های تیره استفاده کنید. رنگ قهوه ای و مشکی برای انتخاب مناسب هستند.

اما اگر از کفش های اسپرت و کتانی استفاده می کنید این قانون کاربرد ندارد. زیرا معمولا این کفش ها با شلوار جین پوشیده می شوند در این مورد باید از کمربند های اسپرت که مناسب شلوار جین هستند استفاده کنید. برای مثال در این موارد بهتر است از کمربندهای پارچه ای یا کمربندهای اسپرت استفاده کنید.

قانون دوم: قانون دوم در قوانین جدید خوشتیپی برای آقایان هماهنگ کردن کراوات با پیراهن است. قبلا رنگ کراوات و رنگ پیراهن را با یکدیگر ست می کردند. اما در جدیدترین قوانین خوشتیبی آقایان باید در انتخاب رنگ کراوات و پیراهن خود دقت کنند آن ها باید از رنگ های مکمل استفاده کنند و این کار باعث جذابیت بیشتر در ظاهر آن ها می شود. رنگ های متضاد و مخالف دور از قوانین امروزی مد است.

قانون سوم: قانون سوم در قوانین امروزی مد در مورد خوشتیپی استایل آقایان این است که جوراب های بلند انتخاب کنید که رنگ آن نیز با رنگ شلوار شما هماهنگ باشد منظور از هماهنگ بودن مکمل بودن رنگ جوراب شما با رنگ شلوار است. رعایت این قانون باعث می شود تا شما استایل خوشتیپ تر و مرتب تری داشته باشید.

قانون چهارم: در جدیدترین قوانین مهم در خوشتیپی آقایان شلوارهای پارچه ای باریک خط اتودار،امروزه در دنیای مد دیگر جایی ندارند و به زبان عامیانه تر از مد افتاده است. این شلوارها در قوانین جدید جای خود را به شلوارهای جین و کتان و شلوارهای پارچه ای ساده داده اند. زیرا این شلوارها به استایل امروزی شما جذابیت می بخشند.

قانون پنجم: در قوانین امروزی مد برای آقایان به داشتن و استفاده از اکسسوری ها بسیار توجه شده است.

ساعت: انداختن یه ساعت متناسب با استایل یک آقا در دنیای مد بسیار حائز اهمیت است. ساعت یک اکسسوری مهم در استایل آقایان خوشتیپ به حساب می آید. در قانون مهم خوشتیپی آقایان توصیه می شود که آقایان رنگ بند ساعت خود را با کمربند و کفش خود ست کنند که جذابیت آن ها دو برابر می شود. مثلا می توانند ساعت قهوه ای خود را با رنگ چرم قهوه ای کفش و کمربند خود هماهنگ کنید.

قانون ششم : استفاده از عینک آفتابی در قوانین خوشتیپی برای آقایان نیز توصیه شده است. استفاده از عینک آفتابی برای آقایان فقط برای دفع نور آفتاب نیست بلکه زدن عینک آفتابی متناسب با استایل به جذابیت و خوشتیپی آقایان می افزاید. دقت کنید از عینکی استفاده کنید که به سبک صورت شما بیاید.

قانون هفتم : در قوانین جدید و در این اصل ارتباطات همه آقایان یک گوشی همراه دارند. در قوانین جدید خوشتیپی آقایان توصیه می شود برای گوشی همراه خود یک قاب کلاسیک و ساده بی اندازند و می توانند قاب گوشی خود را با کفش چرم خود ست کنند و این خود باعث می شود شما یک آقای خوشتیپ با سلیقه به نظر برسید.

قانون هشتم : آستین های پیراهن خود را درست تا بزنید در این قانون امروزی آقایان برای خوشتیپ به نظر رسیدن برای تا زدن آستین پیراهن خود توجه کنند که با بی حوصلگی و با پیچش آستین خود را تا نزنید. برای اینکه ظاهری خوشتیپ داشته باشید ابتدا آستین خود را یک تای بزرگ تا آرنج بزنید و سپس یک تای دیگر برروی آن بزنید.

قانون نهم : در این قانون جدید برای آقایانی که میخواهند خوشتیپ باشند گذاشتن کیف پول در جیب پشت را ممنوع کردند. این یکی از عاداتی است که اکثر آقایان دچار آن هستند. این کار باعث می شود جیب شما فرم خودش را از دست بدهد و در استایل شما جلوه قشنگی نداشته باشد.

قانون دهم : در قوانین جدید خوشتیپی برای آقایان توصیه می شود که حتما کفش های خود را همیشه واکس زده بپوشند زیرا علاوه بر اینکه عمر کفش را بیشتر می کند و باعث می شود کفش سالم تر بماند همیشه یک آقای خوشتیپ و با سلیقه را می شود از واکس کفش هایش شناخت.

قانون یازدهم : این قانون جدید برای آقایانی که می خواهند خوشتیپ باشند به بستن دکمه کت توجه می کند.

اینکه بدانیم کدام دکمه کت باید همیشه بسته باشد و کدام همیشه باید باز باشد شاید از نظر شما اهمیتی نداشته باشد اما باید بگویم بسیار مهم است. دقیقا توجه به این قانون و ریزبینی شما باعث می شود نسبت به بقیه خوشتیپ تر به نظر برسید.

دکمه بالای کت خود را بعضی وقت ها ببندید، بیشتر مواقع رسمی بستن این دکمه ضرورت دارد.

دکمه وسط کت شما همیشه باید بسته باشد زیرا بستن این دکمه باعث می شود کت در تن شما بدرستی بایستد.

دکمه آخر کت خود را به هیچ عنوان نباید ببندید بستن این کت باعث می شود کت به سمت بالا کشیده شود.

در آخر نیز توجه کنید هنگامی که می نشینید باید حتما دکمه کت خود را باز کنید.

اصول انتخاب و ست کردن شلوارکتان با کفش

شلوار کتان مردانه قطعا از مهم ترین و ضروری ترین ایتم های کمد لباس آقایان محسوب می‌شود. هنگامی که حرف از شلوارهای کتان به میان می‌آید، اولین نکته ای که به ذهن همه می‌رسد کارایی بالا و مفید در عین زیبایی و جذابیت است. کارایی جذاب شلوارهای کتان آن را تبدیل کرده به یکی از ضروری ترین آیتم های کمد آقایان. شلوار کتان مردانه این قابلیت را دارد که هم در استایل کژوال وهم در استایل رسمی استفاده شود؛ اما به مانند همه لباس‌های کتانی دیگر، ست کردن شلوار کتان نیز یک چالش است.

شلوار کتان نوعی شلوار نیمه رسمی وکلاسیک محسوب می‌شود. پس قبل از آن‌که در مورد انتخاب کفش صحبت کنیم باید شلوار مناسب خود را انتخاب کرده باشید. رنگ و هارمونی آن را با لباس های دیگر چک کرده و سایز آن نیز مناسب شما باشد. یک شلوار کتان نباید بیش از حد تنگ یا بیش از حد گشاد باشد. هم‌چنین اگر شلوار شما بیش از اندازه بلند باشد ظاهر شمارا شلخته و نامرتب جلوه خواهد داد.

اما ابتدا اجازه دهید که با شلوار کتان آشنا شویم.

شلوار کتان نوعی شلوار مردانه است که ابتدا توسط دسته ای از نظامیان آمریکایی پوشیده شد و سپس مطرح شد. جنس این شلوارها برای چهار فصل مناسب بوده و تعریق را به خود جذب می‌کند و باعث خنک ماندن بدن می‎شود. شلوارهای کتان از شلوارهای پارچه ای روزمره اسپرت‌تر بوده و در مقایسه با شلوارهای جین ساده تر و رسمی تر هستند. شلوارهای کتان در انواع رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند. از این رو در همه استایل های مختلف جای خود را پیدا کرده اند .

شلوارهای کتان را کجا بپوشیم؟

طیف وسیعی از شلوارهای کتان مردانه وجود دارد که امکان استفاده از این شلوار محبوب را در موقعیت های متنوع و فراوان فراهم می‌کند. لذا این شما هستند که باید توانایی خود را در انتخاب و ست کردن این شلوارها در موقعیت های مختلف بسنجید. این سلیقه شخصی شماست که شلوار کتان را با کفش کتانی بپوشید یا با کفش رسمی. با تی‌شرت بپوشید یا با پیراهن .

شما باید برحسب موقعیتی که قصد حضور در آن را دارید ترکیب و ست دیگر لباس های خود را با شلوار کتان امتحان کنید. به بیان خلاصه تر این شما هستید که به شلوار کتان هویت رسمی، نیمه رسمی یا غیر رسمی می‌بخشید.

ست کردن زیرکانه کفش با شلوار کتان

این شلوار یک انتخاب بی نظیر برای اسمارت استایل است و ظاهر شما را تمیز، مرتب و اراسته نشان می‌دهد.

از این رو شما میتوانید هر نوع کفشی را اعم از صندل های تابستانه، کفش های بندی آکسفورد، کتانی و بوت را با این شلوار جذاب مردانه ست کنید.

اگر انتخاب شما یک استایل اسپرت است، پیشنهاد ما به شما یک کفش ورزشی سفید است. این کفش به تنهایی بار نیمی از استایل هوشمندانه شما را به دوش خواهد کشید. هم چنین این شلوار با آیتم های مختلف دیگری مانند ژاکت های ورزشی، تی‌شرت وپیراهن آستین کوتاه میتوان ست کرد.

انتخاب کفش رسمی برای ست کردن با شلوار کتان

شلوارهای کتان مردانه همانطور که قبل‌تر گفتیم برای سبک های نیمه رسمی و رسمی بهترین انتخاب به شمار می‌رود. اگر قصد دارید که یک استایل رسمی داشته باشید نمی‌توانید ریسک کنید چون شلوار کتان به خودی خود نمیه رسمی محسوب میشود و دیگر آیتم ها همگی باید رسمی انتخاب شوند. در غیر این صورت نتیجه نهایی مفید و جالب نخواهد بود.

شلوارهای کتان را می‌توانید با انواع کفش های براق، بوت های مردانه و کفش‌های چرمی رسمی مانند آکسفورد و دربی ست کنید. هم چنین آیتم های دیگر را می‌توانید از میان پیراهن های رسمی دکمه دار یا کت های تک مانند بلیزر برگزینید. یک پوشت یا حتی یک کراوات هم می‌تواند به رسمی تر شدن استایل شما اضافه کند.

اگر قصد حضور در یک مجلس رسمی یا میهمانی رسمی را دارید فراموش نکنید که میتوانید از شلوارهای کتان برای جایگزینی کت و شلوار رسمی استفاده کنید. از این رو در این استایل هم باید از کفش های رسمی مانند جیر و چرم استفاده کنید تا خدشه ای به رسمیت استایل شما وارد نشود.

کدام کفش ها را با شلوار کتان ست کنیم؟

با اینکه شلوار کتان آیتمی ترکیب پذیر محسوب می‌شود و با همه کفش ها ست می‌شود اما با تعدادی از کفش‎ها ترکیب زیباتر و جذاب‌تری می‌سازد. با این حال ممکن است در انتخاب کفش مناسب با شلوار کتان نیز رخ دهد. اگر میخواهید با شلوار کتان صندل مردانه، کفش ورزشی اسپورت یا راحتی حتی چکمه بپوشید در ادامه با این مقاله با ما همراه باشید.

ست چکمه و پوتین با شلوار کتان

ترکیبی فوق العاده و جذاب. این سبک مناسب کار است و می‌توانید آن را در ماموری های کاری و همه کارهایی که به فعالیت نیاز دارند با شلوار کتانی خوش رنگ و خوش دوخت بنابر سلیقه شخصی خود ست کنید.

هم چنین دست آزادی در انتخاب نوع پوتین یا چکمه خود دارید و می‌توانید برخسب سلیقه شخصی، هارمونی و مناسب بودن چکمه جیر، پوتین چرم، بوت چوکا یا چکمه چلسی را انتخاب کنید. در حالی که بوت های چوکا برای استایل نیمه رسمی انتخابی متمایز و زیرکانه به شمار می‌رود، چکمه های چلسی برای استایل های رسمی انتخابی مناسب تر هستند.

ست لوفر با شلوار کتان

کفش های راحتی لوفر یک انتخاب بسیار مناسب برای ست کردن با شلوارهای جذاب کتان می‎باشند و شما مطمئن باشید که انتخابی مناسب و درست انجام داده اید. این دو آیتم به خوبی با یک دیگر هماهنگ و منطبق می‌شوند. شما می‌توانید این ترکیب شگفت انگیز را در استایل های رسمی و نیمه رسمی استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که کفش های لوفر را بدون جوراب بپوشید.

ست کفش کتانی با شلوار کتانی

شما برای تفریحات آخر هفته، یک کوهنوردی نفس گیر و گشت و گذار در طبیعت به یک شلوار راحت کتانی و یک کفش اسپورت کتانی نیاز دارید. اگر میخواهید با دیگران متفاوت باشید از ترکیب رنگی متضاد سفید و مشکی برای شلوار و کفش استفاده کنید .

برای هارمونی تیپتان بهتر است یک ژاکت گشاد و تی‎شرتی ساده بپوشید.

ست کفش بندی با شلوار کتان

اگر میخواهید استایلی نیمه رسمی برای خود داشته باشید پیشنهاد ما به شما یک جفت کفش بند دار آکسفورد است. اگر کفش آکسفورد یا دربی در جنس جیر باشند ابن ترکیب زیباتر خواهد درخشید و یک ظاهر متعادل برای شما خواهند ساخت. نکته مهمی که درباره این کفش ها وجود دارد رنگ کفش است که در رسمی یا غیر رسمی شدن استایل نهایی تاثیرگذار باشد. به عنوان مثال کفش های مشکی از کفش های قهوه ای و عنابی برای ست کردن با شلوارهای کتان رنگ روشن مناسب تر هستند.

بررسی انواع کفش های رسمی مردانه


در یک دیدار اولین چیزی که جلب توجه میکند کفش ها هستند . کفش ها شانگر شخصیت افراد هستند پس بسیار مهم است بهترین نوع کفش را متناسب با نوع سبک لباستان انتخاب کنید . بسته به نوع استایل کفش مناسب نیز متفاوت است که در ادامه بررسی میکنیم.

انواع کفش های رسمی

کفش آکسفورد

رسمی ترین و کلاسیک ترین نوع کفش cap toe axford نام دارد . این مدل کفش با بند های آن شناخته میشود .این کفش زیبا به سادگی با کت وشلوار های رسمی ست میشود و انتخاب نهایی بسیاری از آقایان برای میهمانی ها و جلسات است . داشتن کفش آکسفورد برای همه آقایان واجب است به نسبت متریالی که در ساخت این کفش بکار میرود قیمت و ماندگاری بیشتری دارد .ناگفته نماند اگر متریال استفاده شده در این کفش ضمخت وضخیم باشد ازمیزان رسمی بودن آن میکاهد .یک جفت کفش آکسفورد مشکی لازمه همه آقایان است چون که به راحتی با کت و شلوار و شلوار پارچه ای ست میشود .

این کفش تنوع رنگی بالایی دارد ؛اما4 رنگ عنابی ،مشکی،قهوه ای و عسلی معروف ترین رنگ های این کفش هستند .کفش آکسفورد در هر رنگی زیباست .ادریس البا که لقب خوش پوش ترین مرد جهان از مجلاتی مانند تایم و پیپل دریافت کرده است در در جشنواره فرش قرمز با پوشیدن کفش آکسفورد سرمه ای توانست یک استایل بی نظیر خلق کند .براق بودن این کفش به رسمی بودن آن می افزاید.

کفش بروژ

کفش رسمی که بخاطر طراحی های سوزنی خود با شلوار جین و پارچه ای نیز ست میشود. این کفش اسکاتلندی ایرلندی در رنگ های قهوه ای روشن و مشکی خود محبوبیت بیشتری دارد . این کفش مناسب جشن ها و میهمانی های دوستانه است از علت های محبوبیت سبک brogue این است که استحکام و دوام خود را از دست نداده است و اگرچه مدل کلاسیک آن با چرم قهوه‌ای طراحی شده است اما در حال حاضر چندین رنگ، سبک و جنس شامل چرم براق و جیر برای آن وجود دارد.در گذشته این کفش از پوست حیوانات تهیه میشد و برای خروج رطوبت از کفش بر روی آن سوراخ های ریزی ایجاد شده بود . با مرور زمان این سوراخ ها شکل تزئینی به خود گرفتند و بر اساس این روزنه ها به چهار دسته full brogue ، half brogue ، quarter brogue و lognwin brogue تقسیم شدند

ساده ترین مدل این کفش ها یک چهارم بروژ است( quarter brogue ) که از کمترین سوراخ های تزیینی برخوردار است و قسمت میانی آن کاملا ساده است. این مدل بهترین انتخاب برای محل کار و رفت و امدهای روزانه است.مدل رسمی دیگر این کفش نیم بروژ است که در قسمت پنجه با طرح های زیبایی تزیین شده است . به علت رسمی بودن این کفش میتواند جایگزین کفش آکسفورد شود. در ادامه این کفش ها کفش های تمام بروژ هستند که کل روی کفش با روزنه ها به صورت یک دست تزیین شده اند .این کفش مناسب میهمانی ها است و رسمی نیست . همچنین کفش باله دار بروژ که یک یک کفش تمام کار شده است نیز به علت غیررسمی بودن مناسب میهمانی ها و دیدار های دوستانه است .

کفش بلاکر blucher

Blucher یک کفش استایلیش است که به خوبی دنیای رسمی و غیر رسمی را دربر می گیرد. ویژگی متمایز Bluchers این است که یک زبانه باز دارند.و از تکه های بزرگ به همدوخته ساخته میشوند.

کفش دربی derby

کفشی شبیه به کفش آکسفورد که زبانه های بند آن آزاد میباشند و به کفش دوخته نمیشوند.این کفش عموما از جنس کتان یا چرم ساخته میشود .با کفش دربی به خوبی میتوان یه استایل اسپرت به همراه شلوار جین پوشید اما برای پوشیدن با کت و شلوار مناسب نیست.

کفش لوفر loafer

نوعی کالج که مناسب روزهای گرم سال است .این کفش اگر با جنس چرم براق دوخته شود مناسب استفاده با کت و شلوار در مواقع رسمی غیر اداری است .این کفش بسیار راحت بوده و برای هر مکانی مناسب است . این کالج را میتوان با شلوار جین یا کتان نیز پوشید . این کفش به نسبت متریال خود هم میتواند رسمی باشد وهم در دسته غیر رسمی ها نیز جای بگیرد.کفش لوفر اگر رنگ تیره تری داشته باشد رسمی تر است

کفش چوکا chukka

کفش چوکا نوعی بوت است که معمولا از جنس جیر دوخته میشود و با یک نوع آوری زیبا به کفشی مناسب همه تبدیل شده است . این نوع آوری افزوده شدن بند به آن است که به آن ظاهری جوان پسندانه تر بخشیده است . ار تفاع کفش چوکا تا مچ پا و گاهی کوتاه تر است .


درباره پیراهن رنگی مردانه

همه آقایان در فصول مختلف برای تنوع در استایل خود از پیراهن های رنگی و همچنین طرح دار استفاده می کنند. آقایان معمولا در کمد لباس های خود پیراهن های مردانه رنگی مختلفی دارند . آن ها از طیف رنگی سفید گرفته تا مشکی حداقل بسته به سلیقه خود دارای ده رنگ مختلف پیراهن هستند.

اما نکته مهم در خرید پیراهن های رنگی این است که شما باید بسته به رنگ پوست خود رنگ پیراهن رنگی مردانه خود را انتخاب کنید اما چگونه ؟

اگر پوست روشن دارید : آقایانی که پوست روشن دارند در انتخاب پیراهن های رنگی خود باید دقت کنند از رنگ هایی استفاده کنند که تضاد و کنتراست ایجاد می کند. بر اساس رنگ روشن پوست خود باید به دنبال پیراهن های رنگی با سایه های تیره مثل رنگ های طوسی، قهوه ای، زرشکی، سبز، سرمه و آبی تیره بروید. این پیراهن های مردانه رنگی مناسب آقایانی است که دارای رنگ پوست روشن هستند.

اگر پوست سبزه ای دارید : اگر شما جز آقایانی هستید که پوست شما سبزه است باید بگویم که کمی خوش شانس تر از افراد دیگر هستید. زیرا بیشتر رنگ ها مناسب پوست شما هستند. شما می توانید پیراهن های مردانه خود را در رنگ های مختلف بسته به سلیقه خود انتخاب کنید.

آقایانی که پوست سبزه دارند می توانند در فصل های تابستان بیشتر از رنگ های خیلی روشن استفاده کنند. همچنین آن ها در فصول سرد می توانند از پیراهن های خیلی تیره استفاده کنند.

نکته مهم برای شما این است که همیشه برای انتخاب یک پیراهن مردانه رنگی از تناژ معمولی انتخاب نکنید. سعی کنید از تناژ خیلی تیره یا خیلی روشن انتخاب کنید.

اگر پوست خیلی تیره دارید : اگر شما آقایی با پوست تیره هستید می توانید پیراهن خود را از هر طیف رنگی که می خواهید می توانید انتخاب کنید اما فقط توجه کنید که اگر از رنگ های خیره کننده ای مثل سبز آبی و یا آبی فیروزه ای استفاده می کنید در بخش های دیگر تعادل به وجود آورید. این تعادل را شما می توانید با رنگ های تیره ایجاد کنید.

شما برخلاف مردان دیگر از سر تا پا پوشیدن رنگ تیره خودداری کنید.

پیراهن های رنگی مردانه :

پیراهن رنگی آّبی :

پیراهن های آبی معمولا در کمد همه ی آقایان وجود دارد. می توان گفت پیراهن آبی اولین پیراهن رنگی یک آقا است و می توان گفت الویت اول هر آقایی است.

محبوبیت این رنگ به دلیل این است که معمولا این رنگ با همه ی پوست ها تطابق دارد. امروزه می توان گفت رنگ آبی در کمد آقایان حتی جای پیراهن های سفید را گرفته است.

رنگ های دیگر در بین پیراهن های رنگی آقایان :

رنگ های صورتی، بنفش روشن، بژ، شیری، سبز تیره، زرشکی از جمله رنگ های پیراهن های آقایان هستند که معمولا 10 درصد آقایان از این رنگ ها استفاده می کنند و به آن علاقمند هستند. این پیراهن ها می توانند در رنگ های ساده برای پیراهن های مردانه شما استفاده شوند و یا در طرح بندی های مختلف از آن ها استفاده شود.

آقایان از پیراهن های رنگی روشن در فصل های گرما مانند تابستان بیشتر استفاده می کنند.

حال می خواهیم بدانیم کدام یک از رنگ ها در بین پیراهن رنگی آقایان در فصل تابستان طرفدار بیشتری دارد؟

پیراهن مردانه سبز :

پیراهن سبز در بین رنگ های پیراهن های رنگی مردانه معمولا در صدر جدول قرار دارد. همیشه به این نکته توجه کنید که از رنگ هایی برای پیراهن های رنگی مردانه خود استفاده کنید که مناسب فصل باشد . برای مثال پوشیدن پیراهن سبز تیره برای فصل تابستان مناسب نیست و بیشتر مناسب فصل سرما است. اما پیراهن سبز روشن یکی از گزینه های مناسب در فصل گرم تابستان است.

محبوبیت پیراهن سبز به این دلیل است که شما آن را با همه چیز می توانید ست کنید. برای مثال پیراهن سبز روشن خود را می توانید با یک کت و شلوار سرمه ای ست کنید و یا آن را می توانید با یک شلوار جین و کتان ست کنید و یک استایل اسپرت بزنید. نکته قابل توجه این است که در صورت پوشیدن آن با شلوار جین و کتان توصیه می شود دکمه ی بالایی آن را باز بگذارید.

پیراهن مردانه زرد :

شاید بعد از رنگ سبز، رنگ زرد است که به سرعت مورد توجه آقایان قرار می گیرد زیرا خیلی سریع مورد علاقه همه می شود. شما پیراهن رنگ زرد خود را می توانید با رنگ های سبز و قرمز و سرمه ای ست کنید. پیراهن رنگ زرد یک انتخاب بسیار خوب برای شما در فصل تابستان است.

اگر شما می خواهید در فصل گرم تابستان کت و شلوار بپوشید شک نکنید که انتخاب پیراهن زرد برای شما یک انتخاب بسیار هوشمندانه است. شما می توانید آن را با یک کت و شلوار کتان سرمه ای ست کنید و در تمام روز با جذابیت فوق العاده ای بدرخشید.

پیراهن مردانه زرد جزء پیراهن های رنگی مردانه ای حساب می شود که شما حتی آن را در فصل پاییز هم می توانید بپوشید و آن را با یک ژاکت سبز رنگ ست کنید.

فقط در انتخاب رنگ زرد پیراهن مردانه خود دقت کنید از رنگ های زرد محو طور استفاده کنید. زیرا رنگ زرد پررنگ باعث می شود تعادل در استایل شما از بین برود.

پیراهن مردانه یاسی :

آقایانی که برای استایل خود ریسک بیشتری به خرج می دهند معمولا از رنگ یاسی برای پیراهن رنگی مردانه خود استفاده می کنند. زیرا ست کردن رنگ یاسی با دیگر اجزای استایل شما کمی دقت بیشتری می خواهد. رنگ پیراهن یاسی خود را می توانید به راحتی با یک شلوار کتان با رنگ مناسب ست کنید.

برای مثال شما می توانید برای ست کردن شلوار کتان خود با پیراهن یاسی از رنگ هایی مثل سورمه ای، طوسی و مشکی استفاده کنید.

گاهی آقایان عاشق پوشیدن لباس هایی با رنگ خنثی هستند اگر شما جز آن دسته از آقایانی هستید که رنگ های خنثی مانند مشکی و طوسی می پوشید می تواند بهترین گزینه رنگ برای پیراهن رنگی شما پیراهن مردانه یاسی باشد.

همچنین توجه داشته باشید پیراهن مردانه یاسی برای دورهمی های شبانه با دوستان و خانواده نیز مناسب است.


ست کردن کت و شلوار مشکی

کت و شلوار رسمی به رنگ مشکی محبوب ترین کت و شلوار در میان آقایان است . از این کت و شلوار به عنوان رسمی ترین مدل و رنگ یاد میشود و لازم است همه آقایان حداقل یک دست از این ست را در کمد خود داشته باشند . عوامل بسیاری در ایجاد یک استایل هارمونیک موثرند مانند سبک زندگی ، علایق و موقعیت اجتماعی و کاری . بسیاری از آقایان که از موقعیت های اداری و رسمی برخوردارند بر خود لازم میبینند که همواره لباسی رسمی و درخورشان بپوشند . کت و شلوار مشکی بهترین انتخاب برای این دسته از افراد است . این رنگ کت و شلوار را میتوانید در جلسات رسمی و ملاقات های دوستانه یا در مراسم های مختلف بپوشید و قدرت و برتری خود را در عین فروتنی به نمایش بگذارید . این مطلب را تا انتها بخوانید تا با نحوه پوشیدن و استفاده از کت و شلوار مشکی را فرا بگیرید .

چرا کت و شلوار مشکی

جزء مهم ترین لباس هایی که در کمد هر مردی باید وجو داشته باشد کت و شلوار مشکی است . این لباس همانطور که قبلا گفته شد در بسیاری از مراسم ها و زمان های مختلف قابل پوشیدن است و عنوان زیبا ترین و استایلیش ترین لباس مردانه را به دست آورده است . حتی اگر آقایان چندین سال مداوم کت و شلوار بپوشند و تعداد زیادی کت و شلوار در کمد خود داشته باشند باز هم به خرید یک کت و شلوار جدید فکر میکنند .

ولی چطور داشتن یک کت و شلوار به رنگ مشکی مهم است ؟

رسمی بودن کت و شلوار مشکی

در انتخاب یک کت و شلوار مردانه و مهم تر از آن انتخاب کت و شلوار مفهومی وجود دارد به نام رسمی بودن . رسمیت و رسمی بودن یکی از مولفه های مهم و اساسی در انتخاب یک لباس است . رنگ مشکی برای کت وشلوار رنگی بی نظیر محسوب میشود که میتوانید برحسب آن اکسسوری های مختلفی را در رنگ های متفاوت با آن ست کنید . غیر قابل چشم پوشی است که رنگ مشکی و کت شلواری به این رنگ انتخابی متفاوت و کاریزماتیک برای جلسات اداری و کاری است . ما پیشنهاد میکنیم از این رنگ در دورهمی های دوستانه و میهمانی های غیر رسمی استفاده نکنید .زیرا شما را جدی و خشک وغیرقابل نفوذ جلوه خواهد کرد . پس سعی کنید از کت و شلوار در رنگ های دیگر مانند سرمه ای ، سبز کله غازی ،یشمی ، طوسی و کرم استفاده کنید یا از استایلی دیگر که مناسب میهمانی است استفاده کنید

انتخابی برای همه مراسم ها

شاید باور اینکه ما در تعری از این رنگ زیاده روی نمیکنیم کمی سخت باشد . اما کاملا حقیقت دارد که این رنگ مناسب همه مراسم ها و میهمانی ها است . بدون اینکه نگران نظرات دیگران باشید میتوانید این رنگ کت و شلوار را در مراسم عروسی ، محل کار ، خاستگاری ، دیداری عاشقانه نیز بپوشید و بدرخشید . اگر هنگام خریدن کت و شلوار مشکی دودل بودید به احساس خود بی اهمیت باشید زیرا باید مطمئن باشید که خاص ترین و مرموز ترین رنگ کت و شلوار را برای خود برگزیده‌اید و اینگونه میتوانید اثری کاریزماتیک نیز بر دیگران بگذارید.

با کت و شلوار مشکی چه پیراهنی بپوشیم؟

همانطور که قبلا اشاره شد بهترین رنگ برای ست کردن با کت و شلوار مشکی رنگ سفید است . علت آن هم دو طیف کاملا متضاد است که در کنار یکدیگر به خوبی جلب توجه میکنند . اما خوب است که این را بدانید که سفید اولین و آخرین انتخاب شما نخواهد بود و شما همچنان از حق انتخاب برخوردارید . در ادامه محبوب ترین و هم چنین رسمی ترین رنگ ها را برای ست کردن با کت و شلوار مشکی بررسی میکنیم .

پیراهن سفید

این رنگ انتخاب افراد با تجربه است . اگر انتخاب شما رنگ سفید است این رنگ شما را کلاسیک و پخته و دانا نشان میدهد و این مفهوم را میتواند برساند که شما کاری را بدون فکر و هیجان زده انجام نمیدهید و طرفدار صلح هستید . دقت کنیداگر اهل کراوات هستید به رنگ هایی که هارمونی مناسبی ایجاد میکنند بسنده کنید مانند زرشکی ، مشکی ، آبی و بنفش .

پیراهن آبی

پیراهن آبی روشن نسبت به رنگ سفید ارامش بخش تر و جذاب تر است . هم چنین در مقایسه با رنگ سفید با نشاط تر است و شما میتوانید با این رنگ پیراهن از اکسسوری هایی به رنگ مشکی ، طوسی و سبز استفاده کنید .

پیراهن مشکی

اگر در یک میهمانی لباسی سر تا پا مشکی داشته باشید اصطلاحا استایل شما مونوکروم است . این استایل برای تمام مراسم ها مناسب نیست و شاید همه پسند نباشد . پس لازم است هنگام پوشیدن این ست لباس دقت کافی را به کار ببرید و لازم است نکته بسیار مهمی را فراموش نکنید که در این استایل اجازه استفاده کردن از اکسسوری به جز کراوات و پوشت به رنگ مشکی و گیره کراوات را نخواهید داشت .

پیراهن طوسی

طوسی رنگی است خنثی و انتخاب افراد محتاط و محافظه کار است و به خوبی با تمامی رنگ ها ست میشود . پیشنهاد میکنیم با این کت و شلوار ، پوشت و کراواتی به رنگ مشکی یا نوک مدادی استفاده کنید .


پوشت

در اکسسوری های مردانه کمتر چیزی پیدا میشود که اندازه پوشت موثر باشد و بتواند استایل شما را متحدالشکل نشان دهد . در عین سادگی و زیبایی ،مدرن وامروزی نیز باشد . یک پوشت اگر به درستی طرح و رنگ آن انتخاب شده باشد . میتواند در مدت زمان کمتر 10 ثانیه استایل شما را جذاب تر و شیک تر جلوه بدهد و نگاه همگان را بر روی شما خیره کند . شما باید بدانید که چطور از آن استفاده کنید . چگونه تا بخورد و چگونه با دیگر اکسسوری ها و لباس ها ست شود .

پوشت چیست ؟

پوشت نوعی اکسسوری مردانه است که نسبت به بقیه اکسسوری ها به کمتر پرداخته شده است . اما له اندازه عطر و کراوات و ساعت مهم است و غیر قابل چشم پوشی . اگر شما بتوانید به خوبی و به درستی از این دستمال جیبی تزئینی استفاده کنید و یاد گرفته باشید که آن را به صورت صحیح تا کنید خواهید دانست که هیچ محدودیتی برای استفاده از آن در مراسم ها و موقعیت های مختلف نخواهد داشت که بسا تاکنون نیز در غلت به سر میبردید

پوشت مناسب چه مکان هایی است؟

این را بدانید هنگامی که پیشنهاد یک میهمانی رسمی را میپذیرید اگر کوچک ترین اشتباهی در استایل خود داشته باشید . این رفتار شما توهین و بی احترامی به میزبان و دیگر میهمانان تلقی خواهد شد . پس بسیار مهم است که همه جزئیات لباس خود را به صورت دقیق بررسی کنید تا کوچک ترین اهمالی صورت نگیرد.

در پوشیدن پوشت هم باید قوانینی را رعایت کنید که در ادامه به آن ها می پردازیم

پوشت خود را نزدیک به رنگ کت و شلوار خود انتخاب کنید . ترجیحا در یک تناژ رنگی باشند و به صورت کاملا ساده و کلاسیک تا بزنید و در جیب خود قرار دهید . اگر بخواهید کمی جسورانه تر عمل کنید میتوانید در انتخاب طرح و رنگ پوشت خود به رنگ های دیگر اما نه متضاد و طرح های ساده و مینیمال مانند طرح های حاشیه دار و راه راه و خالدار نیز فکر کنید .

پوشت های تک رنگ را باید با کت و شلوار خاکستری و مشکی استفاده کنید . یا اگر کت و شلوار شما به رنگ سرمه ای یا آبی نفتی سیر است پوشتی با خال های ریز قرمز یا سفید نیز بسیار مناسب آن است .

ست کردن پوشت با کراوات الزامی است ؟

شاید پوشت و کراوات هم مانند کیف و کفش بنظر برسند . اما خیر اینگونه نیست . اگر سوالی برای شما پیش آمده مبنی بر اینکه آیا پوشت باید با کراوات ست باشد باید بگویم که خیر نیازی نیست که این دو با هم ست باشند . زیرا وظیفه آن ها متفاوت است . پوشت به عنوان یک اکسسوری وظیفه دارد هارمونی را در استایل شما ایجاد کرده و به تعادل برساند . پوشت میتواند با ایجاد هماهنگی و ریتم در تمام قسمت های لباس شما ایجاد کند و باعث چرخش نگاه در استایل شما بشود . هم چنین با ایجاد کنتراست متضاد یا رنگی نیز به استایل شما تعادل ببخشد . در هر صورت پیشنهاد ما این است که اگر میخواهید قدرت رقابت دیگران را در استایل رسمی کاهش دهید خوب است که از پوشت و کراوات ست یا حتی مشابه استفاده نکنید .

پوشت و طرح و نقش آن و حتی نحوه تا زدن آن اثر بسیاری زیادی بر روی استایل شما دارد . پس لازم است که تمامی قوانین در مورد پوشت را بدانید و به آن ها عمل کنید .

اکسسوری ها فقط جنبه زیبایی ندارند و در استایل شما اضافه محسوب نمیشوند . بلکه شکل نهایی استایل شما را خلق میکنند و شما باید با کمک آن ها ظاهری یکسان و هماهنگ و بدون نقص برای خود بسازید . به عنوان مثال یک کت و سرمه ای را در نظر بگیرید به همراه یک پیراهن راه راه آبی کمرنگ !

حال تصور کنید برای ترکیب ظاهری و اکسسوری ها چهطرح و رنگی مناسب است ؟

پیشنهاد ما یک کراوات زرد آبی و یک پوشت زرد آفتابی است . زمانی که میخواهید لباس های خود را با یکدیگر ست کنید . باید میزان رسمی و غیر رسمی بودن آن را اندازه بگیرید .

به یاد داشته باشید که انتخاب پیراهن مردانه اول انتخاب کت و شلوار مرحله دوم و به ترتیب انتخاب کراوات و پوشت چهارمین عنصری است که رنگ آن با رنگ کراوات باید در تضاد باشد اما هارمونیک باشد .

اما آنچه مه در انتخاب پوشت بسیار مهم است طرح کت است . طرح کت هرچه ساده تر باشد قدرت انتخاب شما در پسندیدن پوشت های طرح دار بالاتر خواهد رفت . و برعکس

قانون انتخاب طرح معکوس بین کت و پوشت در پیراهن هم صادق است . وقتی پیراهن رنگی یا طرحدار است خوب است یک پوشت ساده در تناژ رنگی انتخاب کنید . همینطور اگر قرار است در یک میهمانی از کتی ساده و سرمه یا خاکستری استفاده کنید . با دست و دلبازی میتوانید دستمال جیبی رنگی و طرح دار شلوغ با کت وشلواری هم سطح را انتخاب کنید . کت و شلوار با رنگ خنثی اینجا اهمیت خود را نشان میدهد . و قدرت ترکیب پذیری خود را به نمایش میگذارد .

اما خاص ترین رنگ و طرح در پوشت متعلق به رنگ مشکی است . علت آن هم این است که انتخاب افرد خاص است . دستمال جیبی مشکی جلوه ای جذاب و مرموز به استایل میبخشد .

اگر کت و شلوار شما مشکی است و رنگ پوشتی که انتخاب کرده اید مشکی است بهتر است جنس پوشت از ساتن و پارچه های براق باشد . اینگونه مشکل دیده نشدن پوشت نیز حل خواهد شد . این ترکیب کاملا رسمی است .پیراهن رسمی یا کژوال ؟ مساله این است!

از ابتدای تاریخ هیچ رنگی به اندازه رنگ سفید مورد اقبال جهانیان قرار نگرفته است . در لباس ها هم این مساله صادق است و پیراهن مردانه سفید همیشه مورد علاقه مردان بوده است و به علت جذابیت آن با استقبال خانمها نیز مواجه شده است .

همه مردان حداقل یک پیراهن سفید در کمد لباس های خود دارند . پیراهن مردانه عموما شبیه هم دوخته میشوند اما در جزییات آن‌ها تفاوت بسیاری وجود دارد . مدل پیراهن های مردانه با این جزییات تغییر میکند و در دسته بندی جداگانه قرار میگیرند . همین تفاوت های ساده میتوانند زمان و مکان و ترکیب ست منتخب برای پوشیدن با پیراهن مورد نظر را به کلی مورد تغییر قرار دهد. به عنوان مثال میتوانیم بگوییم با تغییرات فرم یقه یا دکمه ها ، پیراهن میتواند مناسب شلوار جین یا کت و شلوار باشند . پس هنگامی که در جستجوی پیراهن سفید برای خرید هستید به جزئیات آن بسیار دقت کنید چون به سادگی به روی استایل شما تاثیر می گذارند و از نکاتی هستند که هنگام انتخاب اکسسوریز بسیار مهم هستند .

از جزییات مهم هنگام دوخت و خرید پیراهن سفید مردانه میتوان به نوع یقه ، جیب و تعداد آن ،حالت سرشانه، نوع دوخت دور کمر ، اندازه و حالت سرآستین ها اشاره کرد .

این جزییات باعث میشوند که یک پیراهن رسمی به حالت کژوال تبدیل شود ؛ یا برعکس

درادامه به تفاوت و جزییات پیراهن های رسمی و کژوال میپردازیم .

پیراهن های رسمی

پیراهن های رسمی از پارچه های یک دست گران قیمت تهیه و دوخته می‌شوند . از ویژگی های عالی این پیراهن میتوان به دیر و سخت چروک شدن آن ها اشاره کرد . پارچه این پیراهن های از جنس های تترون ،تترون آکسفورد ،تترون فلورا ،پوپیلین ،جناغی و ماهوت اشاره کرد . پارچه های پیراهن های رسمی بافت در هم تنیده بسیار محکمی دارند که هنگام برخورد به نقاط نوک تیز دچار پارگی نشود . این پارچه ها کمی خشک هستند به همین علت ایستایی بالایی دارند و هنگام پوشیدن این پیراهن باید تمام دکمه های آن بسته باشد

یقه در پیراهن های رسمی بلند است و کاملا صاف می ایستد و ضخامت دارند. اصطلاحا به یقه پیراهن های رسمی یقه های شق و رق گفته میشود . عموما پیراهن های رسمی یک جیب دارند که به صورت پنج ضلعی روی قسمت چپ پیراهن دوخته میشوند . لوگوی برند پیراهن میتواند روی جیب یا نقطه مقابل آن دوخته شود . شانه ها به علت ایستایی و خشکی پارچه کاملا حالت دارند و صاف می ایستند . در پیراهن های رسمی پارچه ای بر روی دکمه ها قرار دارد که نام آن پاکت است. و دکمه ها زیر آن مخفی است .

این پیراهن ها در قسمت کمر صاف هستند و سرآستین های بلندی دارند که تا روی مچ را میپوشاند .سر آستین ها با لایه های درونی دوخته شده اند که به آن ها ضخامت بخشیده است . قد این پیراهن های رسمی تا روی میان جیب های پشت شلوار است . دکمه ها از جنس فلز هستند و مقاوم هستند .

پیراهن های کژوال

پیراهن های کژوال مناسب پوشیدن روزمره هستند . و از جنس های سبک تر مثل نخ پنبه و ...دوخته میشوند . وزن آن ها کم است و قیمت پایین تری دارند و پارچه های مورد استفاده برای دوختن نرم و راحت هستند و ممکن است زود چروک شوند .

این پیراهن ها را میتوانید به سادگی با تمامی لباس های روزمره خود ست کنید و نگران استایل خود نباشید چون کاملا ترکیب پذیر هستند . این پیراهن ها به علت به روز بودن مورد علاقه بسیاری از آقایان در رفت و آمد های روزانه است . شما میتوانید آستین های پیراهن های کژوال را تا بزنید . با شلوار های جین یا کتان بپوشید یا با دکمه های باز روی تیشرت استفاده کنید . به جز کفش های رسمی میتوانید با همه کفش ها بپوشید و در رفتار و حرکت خود آزادانه عمل کنید .همچنین میتوانید مدل موی دلخواه خود را درست کنید و راحت باشید .

پیراهن های کژوال به نسبت پیراهن های رسمی یقه کوتاه تری دارند بدین صورت که یقه پیراهن ها کژوال عموما ضخامت ندارند و با سادگی خم میشوند همچنین از آزادی بیشتری نسبت به یقه پیراهن های رسمی برخوردارند . سرشانه های پیراهن های کژوال غالبا بی حالتند و هنگام پوشیدن فرم بدن را به خود میگیرند و حالت افتاده ای دارند .

همانطور که میدانید در پیراهن های کژوال میانگین تعداد جیب ها دو عدد است و یا بدون جیب دوخته میشوند ، تا فرم ساده خود را حفظ کنند . برش قسمت کمر در این پیراهنها عموما گرد است همین باعث میشود که قد پیراهن کوتاه شود . پس این پیراهن را باید روی شلوار قرار دهید . دکمه پیراهن های رسمی عموما ساده هستند و دیده میشوند .

پیراهن های کژوال روزمره از سر آستین های تک لایه نازک برخوردارند که میشود به راحتی آن ها را تا زد .


راهنمای پوشیدن لباس های طرحدار

بسیاری از آقایان از پوشیدن لباس های رنگی و شلوغ و طرح‌دار واهمه دارند و تمایل دارند که از رنگ های خنثی و ساده استفاده کنند . من فکر میکنم اگر شما به عنوان یک آقا بخواهید یک لباس یا پیراهن طرح‌دار بپوشید انتخاب شما در نهایت به یک طرح چهارخانه یا راه راه منتهی میشود .شاید هیچ‌گاه تمایل نداشته باشید که لباسی با طرح گرافیکی چاپ شده بر روی آن را بپوشید . اما انتخاب های شما تا چه زمانی محدود به پیراهن های مردانه ساده خواهد شد ؟

تصور نمیکنید که با تغییر در سبک پوششی خود بتوانید جذاب تر باشید ؟

واضح است که پارچه های طرح دار ، رنگی و شلوغ مختص خانم ها نیست! و شما هم میتوانید یک سبک جدید با این لباس ها برای خود ایجاد کنید . پیشنها ما این است که با لباس های طرحدار در استایل خود تغییری ماندگار ایجاد کنید.

برای شروع بهتر است موانع ذهنی خود را کنار بگذارید و با لباس های طرحدار کمدتان را پر کنید .همه طرح های ظریف مناسب شما هستند و حال شما را بهتر خواهند کرد. این ساختارشکنی به شما اعتماد بخشیده و جرات شما را برای تجربه سبک های جدید افزایش خواهد داد. خوب است در ابتدا پیراهن های ساده خود را از کمدتان خارج کنید تا آن ها را نبینید. سپس از پیراهن هایی با طرح های خال دار و راه راه با شکل های ریز و محو ساده استفاده کنید . اما لازم است بدانید شما در ابتدای راه هستید نباید در پوشیدن این لباس ها عجله کنید و چند نکته را در نظر بگیرید . اولین نکته این که درست نیست چند لباس طرح دار را با یکدیگر بپوشید . اگر پیراهن شما طرح دار است باید شلوار شما از طرح مینیمالی یا بدون طرح برخوردار است . و نکته دیگر آن‌که نباید در لباس هایتان از رنگ جیغ استفاده کنید .هارمونی پلت رنگ را در استایل خود رعایت کنید و از رنگ های خنثی استفاده کنید تا ظاهر شما زننده نباشد . پیشنهاد بعدی ما به شما این این است که هر 2 رنگ پارچه طرح دار شما به یکدگیر نزدیک باشند و از طیف های مختلف یک رنگ باشند. اینگونه مناسب تر است . چون باعث میشود که طرح برجسته به نظر برسد و یا اگر پیراهن شما از طرح های خالدار بهره میبرد بهتر است دیگر لباس های شما از طرح های راه راه باشد یا طرحی که تکرار نقوش آن کم باشد و طرح آن ساده و موازی باشد . این کار به لباس شما بعد میدهد و اصطلاحا شما را چند بعدی نشان میدهد . البته علت آن خطای دید است .

هنگامی که لباس های طرح دار را به شما پیشنهاد کردیم برای شروع از طرح های ساده وکم جلوه استفاده کردیم . حالا میخواهیم پا را کمی فرا تر گذاشته و از طرح های جذاب تر و رنگی تر بهره ببریم . لباس هایی که طرح دار هستند و عوما از طرح هایی مانند سازهای موسیقی ، گل هلی طبیعی ، حیوانات مانند جغد ، گربه و خرگوش و یا گیاهانی مانند کاکتوس های مکزیکی دارند . ویژگی مثبت این طرح های چاپی و سه بعدی انتقال مفهوم است . همانقدر که طرح های هندسی نشان از نظم دارند این نقوش چاپی سه بعدی نشان از علاقه شما به آن ها و احساسی که به مفهوم آنها را دارید را به نمایش میگذارند . هنگامی که از شما میخواهیم برای تغییر در استایل خود از طرح های گل‌دار استفاده کنید منظورمان این نیست که از پیراهن های سایز بزرگ در رنگ های جیغ مانند نارنجی و قرمز و زرد استفاده کنید . شاید جالب باشد که بدانید طرح های گل‎دار در رنگ های خنثی جذاب تر و دل نشین ترند . طرح های گل دار ازآن دسته طرح هایی هستند که اگر با شلوار جین و کتان های کرمی و خاکی پوشیده شوند به آن ها روح و جان میبخشند و جذاب تر میشوند. این نکته را بدانید که لباس های طرح دار و مصور نمادین باعث جهت دادن به استایل شما میشوند و نوع نگرش و قضاوت دیگران را به شما تغییر خواهند داد.

ممکن است بخواهید پا را فرا تر نهاده و به صورت جدی تر از لباس های طرح دار در استایل شخصی خود استفاده کنید تا جایی که لباس های طرح دار در کنار هم بچینید و با انتخاب پالت های رنگی جدید جسارت خود را به نمایش بگذارید و خود را از محدودیت رها کنید . اما لازم است که در کنار هم قرار داد نقش ها و طرح های مختلف نهایت دقت را به خرج دهید و به نکاتی که در ادامه آمده است توجه کنید . خوب است که در ابتدا با طرح های کلاسیک کژوال شروع کنید . حتما به خوبی میدانید که طرح های خال دار و راه راه در کنار یک دیگر چقدر زیبا و جذاب به نظر میرسند .

بسیار مهم است که اندازه طرح ها بر اساس ایرادات فرم بدنی انتخاب شوند مثلا اگر در قسمت شکم چربی دارید خوب است که پیراهنی با طرح راه راه عمودی بپوشید تا شکم شما را در خطای دیدی که ایجاد میکند پنهان کند . هم چنین پوشیدن پیراهن چهارخانه یا راه راه افقی باعث چاق تر نشان دادن شما خواهد شد . هم چنین سایز طرح ها نیز باید استاندارد باشد بدین نحو که اگر شلوار شما طرح بزرگی دارد پیراهن شما باید از طرح های مینیمالی کوچک و ساده باشد . نیازی به گفتن نیست که اگر همه لباس ها از طرح های بزرگ و حجیم باشند باعث غیر متعارف و غیرعادی جلوه دادن شما خواهد شد . البته این مساله شامل اشکال هندسی نخواهد بود . طرح های هندسی به نقش های بزرگ انحنا و بعد می بخشند و آن را چند بعدی جلوه میدهند و هم چنین یک انتخاب متفاوت است .

اما چه تفاوتی در نقوش چاپ شده و طرح پارچه لباس وجود دارد ؟

ممکن است در درک تفاوت های این دو کمی گیج و سردرگم شوید . نقش های چاپ شده عموما بر روی یک قسمت از لباس پرینت میشوند . اما طرح های پارچه از ترکیب نخ های رنگی در کارخانه نساجی ایجاد می شود. این را بدانید که همه نقوش چاپی زیر مجموعه طرح ها هستند اما طرح ها چاپ محسوب نمیشوند . طرح یک ایده تکرار شده بر روی بافت پارچه لباس است که میتواند در ابعادی متفاوت روی آن چاپ شود .

آقایان! آیا میدانید چگونه لباس طرح‌دار بپوشید؟

بسیاری از آقایان از پوشیدن لباس های رنگی و شلوغ و طرح‌دار واهمه دارند و تمایل دارند که از رنگ های خنثی و ساده استفاده کنند . من فکر میکنم اگر شما به عنوان یک آقا بخواهید یک لباس یا پیراهن طرح‌دار بپوشید انتخاب شما در نهایت به یک طرح چهارخانه یا راه راه منتهی میشود .شاید هیچ‌گاه تمایل نداشته باشید که لباسی با طرح گرافیکی چاپ شده بر روی آن را بپوشید . اما انتخاب های شما تا چه زمانی محدود به پیراهن های مردانه ساده خواهد شد ؟

تصور نمیکنید که با تغییر در سبک پوششی خود بتوانید جذاب تر باشید ؟

واضح است که پارچه های طرح دار ، رنگی و شلوغ مختص خانم ها نیست! و شما هم میتوانید یک سبک جدید با این لباس ها برای خود ایجاد کنید . پیشنها ما این است که با لباس های طرحدار در استایل خود تغییری ماندگار ایجاد کنید.

برای شروع بهتر است موانع ذهنی خود را کنار بگذارید و با لباس های طرحدار کمدتان را پر کنید .همه طرح های ظریف مناسب شما هستند و حال شما را بهتر خواهند کرد. این ساختارشکنی به شما اعتماد بخشیده و جرات شما را برای تجربه سبک های جدید افزایش خواهد داد. خوب است در ابتدا پیراهن های ساده خود را از کمدتان خارج کنید تا آن ها را نبینید. سپس از پیراهن هایی با طرح های خال دار و راه راه با شکل های ریز و محو ساده استفاده کنید . اما لازم است بدانید شما در ابتدای راه هستید نباید در پوشیدن این لباس ها عجله کنید و چند نکته را در نظر بگیرید . اولین نکته این که درست نیست چند لباس طرح دار را با یکدیگر بپوشید . اگر پیراهن شما طرح دار است باید شلوار شما از طرح مینیمالی یا بدون طرح برخوردار است . و نکته دیگر آن‌که نباید در لباس هایتان از رنگ جیغ استفاده کنید .هارمونی پلت رنگ را در استایل خود رعایت کنید و از رنگ های خنثی استفاده کنید تا ظاهر شما زننده نباشد . پیشنهاد بعدی ما به شما این این است که هر 2 رنگ پارچه طرح دار شما به یکدگیر نزدیک باشند و از طیف های مختلف یک رنگ باشند. اینگونه مناسب تر است . چون باعث میشود که طرح برجسته به نظر برسد و یا اگر پیراهن شما از طرح های خالدار بهره میبرد بهتر است دیگر لباس های شما از طرح های راه راه باشد یا طرحی که تکرار نقوش آن کم باشد و طرح آن ساده و موازی باشد . این کار به لباس شما بعد میدهد و اصطلاحا شما را چند بعدی نشان میدهد . البته علت آن خطای دید است .

هنگامی که لباس های طرح دار را به شما پیشنهاد کردیم برای شروع از طرح های ساده وکم جلوه استفاده کردیم . حالا میخواهیم پا را کمی فرا تر گذاشته و از طرح های جذاب تر و رنگی تر بهره ببریم . لباس هایی که طرح دار هستند و عوما از طرح هایی مانند سازهای موسیقی ، گل هلی طبیعی ، حیوانات مانند جغد ، گربه و خرگوش و یا گیاهانی مانند کاکتوس های مکزیکی دارند . ویژگی مثبت این طرح های چاپی و سه بعدی انتقال مفهوم است . همانقدر که طرح های هندسی نشان از نظم دارند این نقوش چاپی سه بعدی نشان از علاقه شما به آن ها و احساسی که به مفهوم آنها را دارید را به نمایش میگذارند . هنگامی که از شما میخواهیم برای تغییر در استایل خود از طرح های گل‌دار استفاده کنید منظورمان این نیست که از پیراهن های سایز بزرگ در رنگ های جیغ مانند نارنجی و قرمز و زرد استفاده کنید . شاید جالب باشد که بدانید طرح های گل‎دار در رنگ های خنثی جذاب تر و دل نشین ترند . طرح های گل دار ازآن دسته طرح هایی هستند که اگر با شلوار جین و کتان های کرمی و خاکی پوشیده شوند به آن ها روح و جان میبخشند و جذاب تر میشوند. این نکته را بدانید که لباس های طرح دار و مصور نمادین باعث جهت دادن به استایل شما میشوند و نوع نگرش و قضاوت دیگران را به شما تغییر خواهند داد.

ممکن است بخواهید پا را فرا تر نهاده و به صورت جدی تر از لباس های طرح دار در استایل شخصی خود استفاده کنید تا جایی که لباس های طرح دار در کنار هم بچینید و با انتخاب پالت های رنگی جدید جسارت خود را به نمایش بگذارید و خود را از محدودیت رها کنید . اما لازم است که در کنار هم قرار داد نقش ها و طرح های مختلف نهایت دقت را به خرج دهید و به نکاتی که در ادامه آمده است توجه کنید . خوب است که در ابتدا با طرح های کلاسیک شروع کنید . حتما به خوبی میدانید که طرح های خال دار و راه راه در کنار یک دیگر چقدر زیبا و جذاب به نظر میرسند .

بسیار مهم است که اندازه طرح ها بر اساس ایرادات فرم بدنی انتخاب شوند مثلا اگر در قسمت شکم چربی دارید خوب است که پیراهنی با طرح راه راه عمودی بپوشید تا شکم شما را در خطای دیدی که ایجاد میکند پنهان کند . هم چنین پوشیدن پیراهن چهارخانه یا راه راه افقی باعث چاق تر نشان دادن شما خواهد شد . هم چنین سایز طرح ها نیز باید استاندارد باشد بدین نحو که اگر شلوار شما طرح بزرگی دارد پیراهن شما باید از طرح های مینیمالی کوچک و ساده باشد . نیازی به گفتن نیست که اگر همه لباس ها از طرح های بزرگ و حجیم باشند باعث غیر متعارف و غیرعادی جلوه دادن شما خواهد شد . البته این مساله شامل اشکال هندسی نخواهد بود . طرح های هندسی به نقش های بزرگ انحنا و بعد می بخشند و آن را چند بعدی جلوه میدهند و هم چنین یک انتخاب متفاوت است .

اما چه تفاوتی در نقوش چاپ شده و طرح پارچه لباس وجود دارد ؟

ممکن است در درک تفاوت های این دو کمی گیج و سردرگم شوید . نقش های چاپ شده عموما بر روی یک قسمت از لباس پرینت میشوند . اما طرح های پارچه از ترکیب نخ های رنگی در کارخانه نساجی ایجاد می شود. این را بدانید که همه نقوش چاپی زیر مجموعه طرح ها هستند اما طرح ها چاپ محسوب نمیشوند . طرح یک ایده تکرار شده بر روی بافت پارچه لباس است که میتواند در ابعادی متفاوت روی آن چاپ شود .

استایل با کفش عسلی

کفش های tan shoes نوعی کفش مردانه در جنس چرم یا جیر است که به رنگ قهوه ای روشن مایل به زرد یا همان عسلی تولید میشود. این کفش ها میان آقایان با نام کفش چرم عسلی مردانه شناخته میشوند.

برخلاف زیبایی و جذابیت این کفش ها بسیاری از آقایان تصور میکنند که این کفش به سختی با لباس های مختلف ست میشود . اما این تصور کاملا غلط است . این کفش با سایه های تیره طراحی میشود و ممکن است دو تناژ سایه گونه از رنگ عسلی در کنار یک دیگر قرار بگیرند . البته این ترکیب بیشتر در کفش های مانک استرپ دیده میشود . تصور اشتباه دیگری که در مورد کفش های چرم عسلی وجود دارد این است که این کفش ها به اندازه کفش مشکی کارایی ندارند ، اما کفش چرم مردانه عسلی رنگ در نهات ظرافت با رنگ های آبی کاربنی، آبی ملوانی، سرمه ای و مشکی ست میشود .

همین طور کفش چرم عسلی در کنار رنگ خاکستری یک کنتراست چشم نواز و لطیف ایجاد میکند. اگر فکر میکنید نمی توانید این رنگ را امتحان کنید یا اهل ریسک نیستید موقتا میتوانید این ترکیب را کنار گذاشته و از تیره ترین تناژها آغاز کنید .

شلوار سرمه ای تیره مناسب ترین انتخاب برای کفش چرم عسلی مردانه است و یک نتیجه فوق العاده جذاب و چشم نواز به دنبال دارد .


کفش بروژ عسلی همانطور که برای یک استایل روزمره مناسب است برای یک تیپ رسمی نیز انتخابی فوق‌العاده به نظر میرسد . یک جفت کفش نیم بروژ چرمی به رنگ عسلی با شلوار جین سرمه ای تیره ترکیبی محشر به وجود می‌آورد.

بیشتر بخوانید : نحوه ست کردن کفش قهوه ای با شلوار مشکی

تمام تناژهای آب با کفش عسلی زیبا ترین ترکیب ها را می سازند . هرچند این دو رنگ جزء دسته بندی رنگ های سنگین به شمار میروند اما کاملا برای دیلی استایل مناسب هستند .

کفش های راحتی لوفر نیزکه با نام دیگر خود یعنی کالج شناخته میشوند میتوانند دررنگ عسلی انتخابی جذاب و مناسب به شمار بروند . این کفش ها چون برای راحتی و استفاده روزمره طراحی شده اند لزومی برای ترکیب ست رسمی نداریم . فقط کافی است از رنگ های صحیح و درست برای ست کردن با لوفر عسلی استفاده کنید .

کفش های لوفر عسلی و بروژ عسلی با آبی ملوانی ترکیب بسیار دل نوازی میسازند که انتخابی کاملا مناسب برای آقایان جوان به شمار میرود . خوب است بدانید مدل های منگوله دار و سگگ دار لوفر رسمی تر هستند . مدل های ساده برای استفاده روزمره مناسب هستند .

چگونه از کفش های عسلی رنگ مراقبت کنیم ؟

آن‌چه در مورد تمامی کفش‌های چرم صادق است این است که نباید با آب شسته شود و در جای خشک و عاری از رطوبت نگهداری شود، هم چنین در معرض گرد و غبار نیز نباشد. اگر در یک روز بارانی کفش چرم خود را پوشیدید و کفش شما کثیف و خیس شد ، با یک پارچه پنبه ای که به روغن مخصوص کفش اغشته شده است ، گل و لای روی کفش را به آرامی پاک کنید . سپس در مجاورت هوای اتاق قرار دهید تا به آرامی خشک شود. بعد از خشک شدم برای برق انداختن و تمیز کردن کفش از واکس های سنتی یا روغن مخصوص چرم استفاده کنید . توجه داشته باشید که واکسی با روغن مخصوص هم رنگ کفش باشد تا رنگ کفش خراب نشود.

آنچه در نتیجه این مقاله یافتیم این بود که ترکیب رنگ عسلی کفش چرمی با هر مدل و طرحی با تمامی تناژ های رنگ آبی و قهوه ای بهترین ترکیب را می‌سازد.


تفاوت کراوات و پاپیون

اگر جز آقایانی هستید که به بستن کراوات اهمیت میدهید باید بگویم شما یک آقای خوش تیپ هستید. کراوات جزء اکسسوری هایی محسوب میگردد که آقایان را بسیار خوش استایل و خوش تیپ نشان میدهد و همچنین باعث رسمی کردن تیپ و استایل آقایان می شود.

برای خیلی از آقایان سوالی مطرح می شود که کراوات یا پاپیون؟

پاپیون و کراوات امروزه دو اکسسوری مهم هستند که نقش بسیار مهمی در تیپ و استایل یک آقا دارند. که در استایل مجلسی و رسمی این دو اکسسوری نقش مهمی در کامل کردن ست کت و شلوار یک فرد دارند.

کراوات بهتر است یا پاپیون؟

باید در پاسخ به این سوال بگویم پاپیون با رویدادهای رسمی و علمی کمی در تناقض است و بهتر است آقایان برای ست کردن کت و شلوار خود در یک رویداد رسمی و در مجالس رسمی از کراوات به جای پاپیون استفاده کنند.

در بسیاری از مشاغل بستن کراوات با ست کت و شلوار نقش مهمی دارد. مثلا وکلا با بستن یک کراوات میتوانند در جلسات خود بسیار خوش استایل تر و رسمی تر ظاهر شوند و همچنین کراوات در استایل ست کت و شلوار مدیران یک سازمان بسیار مهم است.

بستن کراوات نکات مثبتی برای آقایان دارد که قابل توجه است. یکی از نکات مثبت در کراوات، لاغر اندام نشان دادن آقایان است.کراوات ها معمولا بلند و باریک هستند که بلندی آنها باعث می شود در نظر بیننده خطای دید ایجاد شود و باعث می شود یک آقا از دید یک مخاطب لاغرتر و خوش فرم تر دیده شود . این نکته باعث میشود که بهترین انتخاب را ما بین کراوات یا پاپیون داشته باشید.

حال شاید در ذهن شما سوالی نقش ببندد چه نوع کرواتی بخریم؟

کروات ها در جنس های مختلف هستند اما به طور کلی سه نوع جنس کراوات در بازار وجود دارد که عبارتند از :

کروات نخی، کروات ابریشمی و کروات پشمی. نکته قابل توجهی که در خرید کروات وجود دارد این است که

کروات هایی که کلمه “the mix” بر روی آن ها نوشته شده است را اصلا خریداری نکنید.

جنس ابریشم در بین دو نوع جنس دیگر بسیار بهتر و گران تر است.

در بین کراوات ها بهتر است بدانید کروات ابریشمی شکلش را بخوبی حفظ میکند و بسیار نرم و انعطاف پذیر است. اگر در غیر اینصورت بود بدانید که قطعا جنس کرتوات شما ابریشمی نیست.

کروات های نخی برعکس کراوات های ابریشمی ممکن است چروک شوند.

کراوات های پشمی از جنس ضخیم تری برخوردارند و معمولا مناسب ست های پاییزی و زمستانی برای آقایان هستند.

برای مناسبت ها چه نوع کرواتی بخریم؟

همان طور که میدانید آقایان برای خوش تیپ ظاهر شدن در مراسم ها و محل کار خود و جلسات نیاز به بستن کراوات دارند اما چه نوع کراواتی برای چه نوع مناسبتی مناسب است؟

کروات در محل کار: آقایان برای روزهای کاری و جلسات خود باید کروات هایی خریداری کنند که رنگ آن مکمل رنگ پیراهنی که در زیر کت خود پوشیده اند باشد. کروات های پهن با رنگ های قوی و همچنین متضاد رنگ پیراهن شما باعث القای یک حضور جدی در محل کار میشود.

عرض نرمال کروات ها معمولا بین 8.2 تا 9.5 است که شما بهتر است در محل کار خود از کراوات با عرض بیش از 9 استفاده نکنید.زیرا کروات ها یی که عرض 9 دارند، باعث میشود شما در محل کار و جلسات خود خوش استایل تر دیده شوید.سعی کنید برای محیط کاری خود کراوات های تک رنگ بخرید.یک رنگ آبی تیره یا قرمز بوردو همیشه مناسب محل کار شماست.

در جایی که شما میخواهید با ظاهر صحیح حضور داشته باشید بهتر است از کراوات های راه راه استفاده کنید.

اگر میخواهید در یک جمع دوستانه بهترین اثر را بر روی مخاطب خود بگذارید بهتر است از کراوات هایی با طرح گل گلی استفاده کنید.

در خرید کراوات های خال خالی بسیار دقت کنید اگر میخواهید در مکان هایی حضور داشته باشید که جسورانه تر بنظر برسید بهتر است از کراوات هایی با خال خال های درشت استفاده کنید. برای مثال این نوع کراوات مناسب برای آقایانی است که یک مصاحبه ی کاری دارند.

برای مناسبت ها و برنامه های شاد از طرح های سنگین و برجسته استفاده نکنید. نقطه های ظریف در یک رنگ تیره، یک نا همخوانی محسوس و تضادهای لطیف مناسب برای مراسم شاد و جشن های دوستانه است.

کراوات خود را با پیراهن خود چطور ست کنیم؟

برخی از آقایان ست کردن کروات و پیراهن را کار مشکلی میدانند اما باید بگویم شما برای هر پیراهن خود می توانید کروات زیبای ست بخرید.

باید بگویم اول برای خرید کروات برای پیراهن خود به این نکته توجه کنید که کروات هایی خریداری کنید که با طرح پیراهن شما یکسان نیست زیرا در این صورت باعث هرج و مرج در تیپ و استایل شما میشود.

توجه کنید همیشه رنگ کراوات شما از رنگ پیراهن شما تیره تر باشد. اما در یک صورت می توانید کروات روشن تری برای پیراهن زیر کت خود بخرید آن هم زمانی است که رنگ و طرح آن به گونه ای باشد که تضاد ایجاد کند زیرا باید تیپ شما بیشتر به چشم بیاید.

برای مثال زمانی که پیراهن مشکی برای زیرپوش کت خود خریداری کردید می توانید برای آن هر کرواتی به جز مشکی خریداری کنید یا کروات قرمز با پیراهن سفید تضاد فوق العاده ای را ایجاد میکند.

اما برای مثال اگر پیراهن زیر کت شما آبی روشن باشد باید حتما کرواتی بخرید که زمینه آن آبی تیره باشد.

فرق کروات برند و فیک در چیست؟

یک نخ در پشت کروات، زیر دو لبه بهم متصل شده خواهید دید که به این نخ، کوک نامرئی کراوات گفته میشود دقت کنید کروات های برند که به خوبی تهیه شده اند، زمانی که این کوک را می کشید باعث می شود تا کراوات جمع شود و چین بخورد.

نکته دوم این است که سر کراوات را را بگیرید و آن را آویزان نگه دارید و آن را با دقت نگاه کنید اگر کراوات تاب یا پیج خورده است اطمینان حاصل کنید که دوخت این کراوات مشکل دارد.

با خرید یک کراوات برند شما میتوانید خوش استایل تر و یک ست شیک تری داشته باشید.


اشتباهات رایج حین پوشیدن پیراهن مردانه

همه ما به خوبی میدانیم که پیراهن مردانه ضروری ترین و مهم ترین لباس برای آقایان محسوب میشود . اما بسیاری از آقایان ممکن است در پوشیدن این لباس مهم دچار خطا شوند و استایل خود را زیر سوال ببرند . پیراهن مردانه جزو مهم ترین لباس ها در استایل آقایان است که هر گونه اشکال در پوشیدن و ظاهر آن میتواند استایل کلی را تحت الشعاع قرار دهد پس در انتخاب و پوشیدن پیراهن مردانه مناسب باید دقت تمام را به عمل آورد . در ادامه با ما همراه باشید با اشتباهات رایج پوشیدن پیراهن مردانه

قرار دادن پیراهن مردانه بلند روی شلوار

یک قانون نانوشته در مورد پیراهن های بلند وجود دارد با این مفهوم که اگر اندازه طول پیراهن تا میان جیب پشت شلوار شما رسید پیراهن برای مرتب دیده شدن باید درون شلوار قرار بگیرد . بیرون قرار دادن پیراهن مردانه بلند فقط در استایل کژوال طراحی شده است و مدل هایی مانند بافت ها و پیراهن های یقه هفت و تی شرت های اسلش

شما میتوانید در استایل کژوال یک بافت یقه هفت را روی پیراهن بپوشید ، اما در دیگر حالت ها این کار اصلا زیبا نیست و یک اشتباه فاحش در طراحی استایل به شمار میرود .

دور کمر پیراهن برای شما بزرگ است .

هنگام خریدن پیراهن دقت کنید که پیراهن کاملا اندازه شما باشد و سایز آن متناسب شما باشد . قبل از خرید پیراهن حتما آن را پرو کنید و حالت های مختلف را با آن تجربه کنید مانند نشستن و خم شدن . اگر قسمت سر شانه ها حالت افتادگی پیدا کردند و یا دور کمر آن چین پف دار داشت از سایز های دیگر استفاده کنید . اگر هنگام پوشیدن و درون شلوار قرار دادن پیراهن ، قسمت کمر آن روی کمر شما به صورت چین پف دار قرار میگیرد پیراهن سایز شما نیست . پس هنگام خرید به سایز آن دقت کنید .

اندازه آستین بسیار بلند یا بسیار کوتاه است .

استاندارد اندازه آستین پیراهن تا انتهای مچ دست است . یعنی دقیقه جایی که دست که مچ وصل میشود . اگر اندازه آستین پیراهن از این استاندارد کمتر باشد ، هنگام پوشیدن کت ، آستین کت روی پیراهن قرار خواهد گرفت و حالت آن‎فرمال خواهد داشت .

در صورتی که در قوانین پیراهن هنگام پوشیدن به همراه کت و شلوار آمده است که آستین پیراهن باید نیم اینچ از آستین کت بلندتر باشد . هم چنین کوتاه یا بلند بودن آستین پیراهن هنگام دست دادن یا نوشتن ظاهر نامناسبی به خود خواهد گرفت .

یقه پیراهن مناسب شما نیست

خوب است بدانید که اگر هنگام بستن دکمه آخر پیراهن احساس خفگی کنید یا فاصله یقه تا گلو بیش از دو انگشت بود یقه پیراهن برای شما اندازه نیست و باید از پیراهن دیگری استفاده کنید . فاصله یقه پیراهن تا گلو باید نیم اینچ باشد . هرفاصله ای کمتر یا بیشتر از این اندازه از استاندارد خارج است .اگر یقه پیراهنی که استفاده میکنید مناسب شما نباشد ، در طول مدت آزرده و خسته میشوید .یقه بزرگ باعث نامرتب دیده شدن میشود و شما مجبورید به صورت مداوم یقه خود را صاف کنید و اگر کوچک باشد در مدت زمان کمی دچار احساس خفگی و تنگی نفس خواهید شد . همچنین پیراهن در تن شما فرم مناسبی نخواهد داشت .5 آیتم مهم و ضروری کمد آقایان

همه ما به خوبی میدانیم که برای انتخاب صحیح لباس ها و ترکیب مناسب و درست آن ها باید در ابتدا بدانیم که به عنوان یک مرد خوش تیپ و جنتلمن چه لباس هایی و چه آیتم هایی برای ما ضروری هستند ؟

ما در ادامه برای راهنمایی شما در انتخاب و بررسی آیتم های ضروری کمد شما مواردی را بررسی کرده ایم . یک پیراهن ساده اما با کیفیت یا یک دست کت وشلوار خوش دوخت همه و همه جزو آیتم های ضروری کم شما میباشند . با ما همراه باشید تا لیست اساسی ترین و ضروری ترین آیتم های کمد آقایان را بررسی کنیم.

کت و شلوار مشکی

مهم ترین آیتم در کمد شما کت و شلوار شماست . کت و شلوار نشان دهنده شخصیت و پرستیژ شماست و مناسب هر مکان و هر موقعیتی . چه عروسی چه جشن یا یک دیدار دوستانه صمیمانه ، حتی جلسات رسمی و ملاقات های کاری ، کت و شلوار یار همیشگی استایل شما خواهد بود .

اگر تناسب اندام خود را حفظ کنید و تغییر سایز نداشته باشید میتوانید تا سال ها از این لباس استفاده کنید و این نکته را فراموش نکنید که کت و شلوار مشکی ارزش این را دارد که هزینه بسیاری برای آن بکنید . برای داشتن یک کت و شلوار مشکی مناسب باید ابتدا یک خیاط ماهر و هنرمند داشته باشید .

شما می‌توانید از خیاط خود بخواهید برای شما کت و شلواری کاملا اندازه و برازنده بدوزد و با کمک او استایل خود را بسازید .

شما میتوانید هنگام دوخت و پرو تغییرات مد نظر خود را با خیاط خود در میان بگذارید ؛ او به خوبی از تاثیر تمامی تغییرات آگاه است و فرم بدن شما را به خوبی میشناسد .

پیراهن سفید

پیراهن سفید از ضروریات همه آقایان محسوب میشود . پیراهن با کیفیت به استایل شما هویت می‌بخشد . بهترین پیراهن برای آقایان ، پیراهن آکسفورد مردانه است . این پیراهن مکمل کت و شلوار رسمی شما است از این جز لباس های ضروری و مهم کمد آقایان محسوب میشود . یک پیراهن سفید رسمی اگر اندازه شما باشد تاثیر بسیار شگرفی بر روی جذابیت شما خواهد داشت . در یک پیراهن خوب همه اجزای آن به درستی در کنار یک دیگر قرار گرفته اند . از این رو نمایان ترین قسمت پیراهن یعنی یقه آن باید تمام یقه شما را بپوشاند اما نباید به قدری تنگ باشد که شما احساس خفگی کنید . هم چنین سینه و کمر پیراهن کاملا فیت بدن شما باشد .

هیچ چیزی قدر یک پیراهن پف کرده نمی‌تواند استایل شما را تحت تاثیر قرار داده و آن را ناخوشایند جلوه دهد. همانطور که قبلا گفتیم این پیراهن مکمل کت و شلوار محسوب میشود . از این رو شما میتوانید این پیراهن را به همراه کت و شلوار بپوشید و استایلی فرمال برای خود بسازید .

پیراهن سفید رسمی را میتوانید زیر بلوز بافت آستین حلقه ای بپوشید به انضمام یک شلوار کتان .

کفش بروژ

بروژ یا بروگ نوعی کفش رسمی است که بخاطر طراحی های سوزنی خود به راحتی با شلوار جین و پارچه ای ست میشود. این کفش اسکاتلندی ، ایرلندی در رنگ های قهوه ای روشن و مشکی خود محبوبیت بیشتری دارد . این کفش مناسب جشن ها و میهمانی های دوستانه است از علت های محبوبیت سبک brogue این است که استحکام و دوام خود را از دست نداده است و اگرچه مدل کلاسیک آن با چرم قهوه‌ای طراحی شده است اما در حال حاضر چندین رنگ، سبک و جنس شامل چرم براق و جیر از آن وجود دارد.در گذشته این کفش از پوست حیوانات تهیه میشد و برای خروج رطوبت از کفش بر روی آن سوراخ های ریزی ایجاد شده بود . با مرور زمان این سوراخ ها شکل تزئینی به خود گرفتند و بر اساس این روزنه ها به چهار دسته full brogue ، half brogue ، quarter brogue و lognwin brogue تقسیم شدند .

ساده ترین مدل این کفش ها یک چهارم بروژ است( quarter brogue ) که از کمترین سوراخ های تزیینی برخوردار است و قسمت میانی آن کاملا ساده است. این مدل بهترین انتخاب برای محل کار و رفت و امدهای روزانه است . مدل رسمی دیگر این کفش نیم بروژ است که در قسمت پنجه با طرح های زیبایی تزیین شده است . به علت رسمی بودن این کفش میتواند جایگزین کفش آکسفورد شود . در ادامه این کفش ها کفش های تمام بروژ هستند که کل روی کفش با روزنه ها به صورت یک دست تزیین شده اند .این کفش مناسب میهمانی ها است و رسمی نیست . همچنین کفش باله دار بروژ که یک کفش تمام کار شده است نیز به علت غیررسمی بودن مناسب میهمانی ها و دیدار های دوستانه است .

کفش های بروژ را میتوان در ست ها و استایل های متنوعی ست کرد ، به عنوان مثال میتوان آن را با انواع مختلفی از لباس‌ها از شلوارهای جین تنگ آبی و پیراهن‌های ساده‌ی یقه‌هفت تا شلوارها و پیراهن‌های کتان پوشید . امروزه حتی می‌توان بروژ کلاسیک را همراه با کت و شلوار مردانه پوشید .

کراوات

کراوات جهت موزون نشان دادن استایل و هم چنین کشیده نشان دادن اندام و قد می‌شود و جزو اولین اکسسوری هایی هستند که آقایان برای افزودن به استایل خود آن را مد نظر قرار میدهند .

هرچند کراوات برای محیط های رسمی و اداری است اما دلیلی وجود ندارد که شما در موقعیت های غیر رسمی از آن استفاده نکنید . شما به سادگی میتوانید در محیط های رسمی از کراوات های رنگی و طرح دار استفاده کنید و شیک و زیبا به نظر برسید . اگر قرار است که کراوات را در محل های رسمی بپوشید سعی کنید از رنگ های خنثی و طرح های مینیمالیستی استفاده کنید . اما اگر میخواهید در یک میهمانی یا قرار دوستانه اکسسوری شما کراوات باشد بهتر است از رنگ های شاد و جذاب استفاده کنید . بهترین کراوات ها از جنس ساتن ، پشم و کتان هستند .
کیف های دستی یکی از آیتم هایی هستند که هیچ گاه از ما جدا نمیشوند. زیرا تمام وسایل و مدارک و اطلاعات مهم ما را در خود نگه داری و جابه‌جا می‌کنند. کیف های چرم به علت اینکه گران بها و زیبا هستند در صورتی که کوچک ترین آسیبی به آن‌ها وارد شود ما را آزرده خاطر خواهد کرد. شاید در نظر شما تعمیر این کیف ها هزینه زیادی در بر نداشته باشد اما اصطلاحا این کیف دیگر برای شما کیف نخواهد شد و بعد از مدتی مجبورید یک کیف چرم نو بخرید. در آن زمان باید هزینه زیادی بکنید که کیف چرم مناسبی تهیه کنید.

در این مقاله میخواهیم که نکاتی را بررسی کنیم که هنگام خرید باید به آن ها دقت کرده تا به هیچ یک از مشکلاتی که درابتدا گفتیم برخورد نکنید.

اما برای این که یک کیف چرمی مناسب انتخاب و خریداری کنیم به چه ویژگی ها و نکاتی باید دقت کنیم که توسط افراد متقلب به دام نیفتیم؟

با ما همراه باشید

نوع چرم کیف دستی

امروزه تنوع چرم های موجود در بازار بسیار بالاست. به علت پیشرفت صنعت تولید چرم، استفاده از چرم های مختلف طبیعی و مصنوعی برای این کیف ها افزایش یافته است. همه ما کیف های چرم را دوست داریم اما کدام نوع چرم؟

واضح و بدیهی است که چرم های طبیعی تهیه شده از پوست حیوانات مانند گاو، بز و شترمرغ قیمت فوق العاده بالایی دارند. اما چرم های مصنوعی از لایه ای چرم مصنوعی فرآوری شده بر روی لایه از پلاستیک یا چرم بی ارزش و بی کیفیت به کار می‌روند. چرم های مصنوعی توسط افراد شیاد عموما به جای چرم های طبیعی فروخته میشوند. مشخصه اصلی چرم های طبیعی براق بودن و پردازش بالای آن است که تمام پرزهای روی چرم پوشیده می‌شوند.

دوخت داخلی کیف دستی

امروزه با گسترش تکنولوژی و افزایش استفاده از کیف های چرم دستی این نوع دوخت ها منسوخ شده اند. اما در دوخت های نوین و دستگیره ها به شکا منحصر به فردی دوخته می‌شوند که حالت عمودی خود را حفظ کنند. در این صورت اگر کیف را از دستگیره ها بلند کنید کیف حالت خود را از دست نمیدهد. نکته بعدی در این مدل دوخت، ادامه دوخت تا پایین و کناره های کیف است تا وسایل موجود در کیف حالت آن را عوض نکنند.

تفاوت کیف های شیک چرمی با کیف های معمولی در این دوخت است.

یراق آلات کیف چرم

شما با نگاه ریزبینانه به کیفیت فلزات، یراق آلات، آهنربا با زیپ وسگک روی کیف باید متوجه نکات ریزی بشوید. اگر لولا ها ، زیپ یا آهنربای درب کیف از کیفیت مناسبی برخوردار نباشند سخت تکان بخوردند یا شل باشند نشان از ضعیف بودن قطعات دارند. شاید این ضعف ها و کم کیفیتی ها در نگاه اول دیده نشوند اما با گذشت زمان این مسائل آشکار خواهد شد.

کیف هایی که توسط برندهای مطرح و معروف تولید می‌شوند در اشیا فلزی و یراق خو د با دیگر محصولات موجود در بازار تفاوت دارند. علاوه بر طراحی و شکل و جنس، این قطعات فلزی از وزن زیادی برخوردارند.

نکته مهم بعدی در یراق الات فلزی کیف ها زیپ آن است. برندهای مطرح کیف های لوکس مانند لوئی ویتان و گوچی زیپ های خود را به شرکت های معروف در ساخت زیپ سفارش میدهند و خودشان در تولید زیپ‌ها دستی ندارند. شرکت های YKK و Riri از اولین شرکت های تولید کننده زیپ هستند که کیفیت زیپ ها را بارها مورد آزمایش قرار میدهند.

درانتخاب کیف های دستی بسیار دقت کنید زیراهرگونه اشکال یا پارگی در موقعیت های مهم سبب آبروریزی خواهد شد. در ادامه به روش های نگهداری کیف چرم میپردازیم

تمیز کردن کیف چرم

کیف چرم را باید در فاصله زمانی کوتاه مدت تمیز کنید. راحت ترین راه برای پاک کردن آلودگی های کیف چرم استفاده از پارچه ای کتان خیس شده با آب و صابون است. برای تمیز کردن پارچه را در جهت بافت چرم به ارامی بکشید تا آلودگی ها پاک شوند.

برای تمیز کردن درون کیف نیز باید از جارو برقی استفاده کنید تا تمام گرد و غبار ها تخلیه شوند.

تیمز کردن نقطه ای چرم

بهترین روش برای چار کردن لکه های مقاوم مانند خون، چربی و جوهر مالیدن آبلیمو و الکل به کیف است.

هم چنین از استعمال مستقیم دستمال مرطوب و محصولات پاک کننده آرایش بر روی چرم خودداری کنید. اگر مجبور بودید از دستمال مرطوب استفاده کنید ابتدا باید دستمال را با آب رقیق کرده و روی یک سطح کوچک غیر قابل دیدن مانند زیر کیف با احتیاط استفاده کنید. هم چنین اگر روغن روی کیف چرم ریخت از پودر بچه برای جذب کردن روغن استفاده کنید

رسیدگی به کیف های چرم

کیف های چرم برای اینکه بعد از چندین سال مانند روز اول نرم و شاداب و براق باشند نیازمند رسیدگی وتوجه هستند. برای این کار میتوانید از روغن کتان و سرکه استفاده کنید. هم چنین کیف های چرم را در معرض روغن های معدنی و نفتی قرار ندهید. یراق های فلزی کیف مانند سگکف زیپ و قلاب ها را با پولیش کردن جلا دهید. برای این کار از پارچه ای کتان کهآغشته به پاک کننده های خانگی شده است استفاده کنید. این کار باعث جلا گرفتن یراق ها شده و خراش ها را می پوشاند.