Освітній процес

Як боротися з дезінформацією?

Чи знали ви, що 2020 року, незадовго до офіційного початку пандемії, ВООЗ оголосила «інфодемію»? Кількість фейків в інфопросторі була настільки велика, що це почало становити реальну загрозу. Тож бути медіаграмотним – це бути «щепленим» від «інфодемії».

Здобувачі освіти 6-А класу протягом інформаційної перерви разом з учителем інформатики Дейнекою Т.С. вчилися відрізняти фейки в інфопросторі. Учні переглянули навчальне відео та пограли в гру «Правда чи міф». Серед запитань гри були фрагменти розповідей з історії України, біології, статистичні дані і статті ЗМІ. Особливо цінними стали прості поради «Як вберегти себе від дезінформації».

Медіаграмотність сьогодні — це зокрема питання безпеки, як особистої, особливо актуальної під час епідемії, так і безпеки держави в цілому. Тож будьте здорові й критично підходьте до інформації у ЗМІ!


ФІНАЛ ДРУГОГО ЕТАПУ ПЕРШОГО ТУРУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ – 2022»: УРОЧИСТЕ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ

Добіг свого завершення другий (фінальний) етап першого туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» – 18 лютого 2022 року в Сумській обласній філармонії відбулося урочисте вшанування переможців фінального туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022» у номінаціях: «Біологія», «Основи правознавства», «Інформатика», «Мистецтво».

У номінації «Основи правознавства» я здобула ІІІ місце та стала лауреатом конкурсу.

День української хустки

День української хустки (ДУХ) — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році.

В рамках відзначення проводяться флешмоби «Зроби фото/відео з хусткою», для дівчат та жінок влаштуються майстер-класи та навчання, як правильно в'язати хустку


День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

Низький уклін усім захисникам української державності, які назавжди залишаться в пам’яті народу та будуть гідним прикладом для майбутніх поколінь!



Зустріч з представниками УІНП

У рамках курсів підвищення кваліфікації, відбулася зустріч учителів історії Сумщини з представниками Українського інституту національної пам'яті. Кожен учитель опинився в ролі дитини і з радістю взяв участь у обговоренні важливих питань, пропозицій покращення роботи інституту. Дякуємо за систематичну роботу і можливість спробувати свої сили під час історичних ігор!

Співпрацюємо з МАН

Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України є одним із провідних заходів МАН. Конкурс проводиться з метою духовного, творчого, інтелектуального розвитку дітей країни, виховання їх у дусі патріотизму і демократичних цінностей, створення умов для формування інтелектуального потенціалу нації.

Основними завданнями конкурсу є виявлення і підтримка обдарованих дітей, залучення інтелектуально й творчо обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької та експериментальної роботи, формування активної громадянської позиції учнів, виховання в них самостійності, наполегливості, вміння формувати й обстоювати власну думку. Разом з Савчук Анастасією розпочали пошукову роботу на проєктом, відвідали територіальне відділення МАН і першу консультацію. Далі буде!


Знаходимо відповіді на "незручні" запитання

Школа – це особливе середовище, маленька модель суспільства, в якому учні повинні дізнаватися про фізіологічні та психологічні зміни, пов’язані зі статевим дозріванням, про проблеми контрацепції, незаплановану вагітність, ризики інфекційних уражень, питання сексуальної орієнтації, особисту сексуальну безпеку, і, особливо важливо, – що в кожної людини є вибір, і відповідальність за нього лежить лише на ній. Учні 6 -А класу взяли участь у проведенні уроку про статеве виховання і змогли знайти відповіді на такі інколи "незручні" запитання.

Наша ідентифікація

Здобувачі освіти 6-А класу взяли участь у проведенні тренінгу "Хто я?". Розглянули питання про ідентифікацію, особистість, колектив і роль у колективі кожного його учасника.

Застосовуємо здобуті знання на практиці

Під чпс вивчення теми "Трипільці" здобувачі освіти 6-А класу спробували себе в ролі редакторів газети і запропонували свої кросворди, які можна розмістити у місцевих ЗМІ!

Створюємо шкільну газету

Підбірка матеріалу і виду публікації, найголовніші теми і цікавинки школи-на шпальтах газет десятикласників! Під час вивчення курсу "Громадянська освіта" учні ознайомилися з темою "Світ інформації та мас-медіа" і спробували себе у ролі журналістів, редакторів та графічних дизайнерів.


«Учітесь, читайте, і чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь.»

– «І мертвим і живим» Т. Шевченко

Протягом тижня учні 5-А класу були долучені до різноманітних заходів, з нагоди відзначення річниці з дня народження поета. 11 березня п'ятикласники провели засідання круглого столу "Різнобічність талантів Т. Шевченка", разом з учасниками гуртка "Історичне краєзнавство", що підготували міні-проєкти відповідної тематики.



Вшановували пам'ять Героїв Небесної Сотні

У переддень відзначення пам'яті Героїв Небесної Сотні члени гуртка "Історичне краєзнавство" створили лепбук на тему "Події Революції Гідності".


Ангели пам'яті

А сотню вже зустріли небеса..

Летіли легко, хоч Майдан ридав…

І з кров´ю перемішана сльоза….

А батько сина ще не відпускав..

Й заплакав Бог,побачивши загін:

Спереду — сотник ,молодий,вродливий

І юний хлопчик в касці голубій,

І вчитель літній-сивий-сивий..

І рани їхні вже не їм болять..

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..

Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк (21.02 2014)

20 лютого в Україні вшановують пам’ять полеглих на Майдані Незалежності під час кривавих подій Революції Гідності. Саме цього дня 2014 року загинула найбільша кількість активістів Євромайдану.

Учні 5-А класу долучилися до акції "Ангели пам'яті" та виготовили її символ.



Що таке академічна доброчесність?

11 грудня відбувся захід «Академічна доброчесність – шлях до успіху», у якому взяли участь учні 5 –А та 8-А класів. Метою заходу стало формування в учнів уявлення про доброчесність, ознайомлення з основними принципами доброчесності, із видами та суттю порушень академічної доброчесності.

Протягом заходу учні переглянули інсценізацію про порушення академічної доброчесності та навчальні відео. Більш детально та широко розкрили поняття академічної доброчесності через ключові її категорії (принципи). Ознайомилися з відповідальністю, яка передбачена законом за не доброчесність та за допомогою гри побудували свої кроки до досягнення успіху, не порушуючи академічної доброчесності.


Міжнародний день захисту прав людини

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини.

Загальна декларація прав людини - важливий і корисний документ. Але в ньому говориться про людей загалом - і жодного слова про дітей. Але ж діти потребують особливої уваги й захисту з боку держави.

Саме тому 1989 року ООН прийняла окремий документ під назвою «Конвенція про права дитини». Конвенція - це міжнародна угода. У ній держави беруть зобов'язання дотримуватись прав кожної дитини. І наша держава також підписалася під цим документом, а значить - пообіцяла світові піклуватися про своїх маленьких громадян.

Учні 5 - А класу взяли активу участь у відзначенні Міжнародного дня захисту прав людини - відвідали бібліотеку, ознайомилися зі своїми правами та обов'язками!


1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом

В Україні станом на початок 2020 року проживає понад 250 тис. ВІЛ-інфікованих людей. Понад 80 тис. із них, згідно з даними проекту METIDA, не знають про свій статус. Щорічно 1 грудня у світі відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – привернути увагу суспільства до цієї хвороби. Символом боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка нагадує про людей, життя яких забрав СНІД. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від "чуми XX століття".

Як викладати тему Голодомору?

16 листопада відбувся вебінар «Як викладати тему Голодомору», організований Національним музеєм історії України. У вебінарі взяли участь викладачі історії та літератури, учителі початкової школи, керівники дитячо-юнацьких творчих студій та бібліотекарі.

Ми всі різні,але рівні!

16 листопада - Міжнародний день толерантності.

Учні 5 - А класу взяли участь у створенні соціальної реклами про рівність всіх людей.

9 листопада Міжнародний день боротьби проти фашизму, расизму та антисемітизму.

У цей день в 1938 р. почалися масові єврейські погроми ("Кришталева ніч") у Німеччині. "Кришталева ніч", або "Ніч розбитих вітрин" - серія єврейських погромів, організованих нацистами в ніч з 9 на 10 листопада 1938 р. на території Німеччини та Австрії. Вона стала першою масовою акцією фізичного насильства Третього рейху по відношенню до євреїв. 9 листопада 1938 нацисти вбили понад 90 осіб, 30 тисяч євреїв були схоплені і відправлені в концтабори. Сотні синагог було спалено дотла, а тисячі вітрин магазинів, якими володіли євреями, розбиті - звідси й виникла історична назва погрому.

Згідно з оцінками істориків, практично повна відсутність реакції на погром як всередині самої Німеччини, так і в інших країнах Європи розв'язала руки й послужила стимулом до початку масового знищення європейських євреїв.

Навчаємо бути небайдужими, виховуємо стійку громадську позицію. Все це реалізувалося в умовах дистанційного навчання. Учні 10 та 11 класів відвідали віртуальну ескурсію та переглянули документальний фільм про Бабин Яр. Обговорення побаченого відбулося на одній з платформ відеов'язку.

VIII ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ "ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКІ ДОСЛІДЖННЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ"

Мир не можна утримати силою. Його можна досягнути лише через порозуміння.

Альберт Ейнштейн


Ми обираємо щасливе майбутнє!

Сьогодні в школі гостро стоїть проблема збереження здоров'я учнів, і тому в традиційній системі освіти виділяють здоров'язбережувальні технології, що посилюють соціально – виховну функцію освітньої установи. Для розв’язання цієї поблеми необхідно сформувати у школярів стійку мотивацію до здорового способу життя, здійснити комплекс здоров’язберігаючих заходів, спрямованих на усвідомлення ними цінності свого здоров'я.

Робота шкільного музею

Культурно-освітня робота є одним з головних напрямків музейної діяльності, основною формою музейної комунікації, яка здійснюється в процесі безпосереднього контакту із музейною аудиторією як у самому музеї, так і поза його межами. У процесі культурно-освітньої діяльності школярів реалізуються такі соціальні функції музею як освіти, виховання, організації вільного часу. В умовах зростання соціальної ролі музеїв культурно-освітню функцію можемо розглядати як одну із основних соціальних функцій музею. Таким чином, залучаючи п'ятикласників до пошукової та дослідницької роботи, досягається одна з цілей музейної роботи - виховання бережного ставлення до свого минулого!

Як розпочалося наше знайомство?

1 вересня ви переступили поріг нашого класу. У цей момент – уже через роки і відстані, перегортаючи сторінки своїх школярських, студентських днів і років – так хочеться сказати вам, що навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Вчіться, щоб знати, діяти та жити.