ДИСТАНЦІЙНА ОСВІТА

Уроки в Шевченківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №33 Покровської міської ради Донецької області проводяться згідно розкладу на ІІ семестр 2023-2024 н.р. на освітній платформі Microsoft Teams.

Синхронний та асинхронний формат проведення уроків визначається вчителем (Відповідно до статті 54 «Права та обов'язки педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу» Закону України «Про освіту» 2017 року) в залежності від безпекової ситуації в країні, графіків відключень електроенергії та ремонтних робіт в населених пунктах.

Кількість уроків в синхронному режимі становить не менше 50% від загальної їх кількості, згідно Положення про організацію освітнього процесу в дистанційній формі, затвердженому засіданням педагогічної ради ЗОШ №33 Покровської міської ради (протокол №1 від 31.08.2023).


розклад уроків ІІ семестр.docx
Розклад уроків на ІІ семестр 2023-2024 н.р..xlsx
звіт І семестр 23-24н.р..xlsx

Уроки в Шевченківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №33 Покровської міської ради Донецької області проводяться згідно розкладу на І семестр 2023-2024 н.р. на освітній платформі Microsoft Teams.

Синхронний та асинхронний формат проведення уроків визначається вчителем (Відповідно до статті 54 «Права та обов'язки педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу» Закону України «Про освіту» 2017 року) в залежності від безпекової ситуації в країні, графіків відключень електроенергії та ремонтних робіт в населених пунктах.

Кількість уроків в синхронному режимі становить не менше 50% від загальної їх кількості, згідно Положення про організацію освітнього процесу в дистанційній формі, затвердженому засіданням педагогічної ради ЗОШ №33 Покровської міської ради (протокол №1 від 31.08.2023).

розклад уроків.docx
Розклад уроків на І семестр 2023-2024 н.р..xlsx
Графік консультацій.docx
розклад дзвінків.docx
Графік проведення консультацій.docx

Microsoft Teams

Ми працюємо на освітній платформі Microsoft Teams. 

Microsoft Teams має значні переваги порівняно з іншими платформами завдяки своїй доступності: встановлення та використання з будь-якого пристрою (наявності комп’ютерної та мобільної версій та їх дублювання) незалежно від місця перебування, що особливо актуальне в умовах непередбачуваного переміщення користувачів; також має певні рівні захисту щодо використання в освітньому процесі. 

Microsoft Teams – це онлайн-сервіс для командної роботи, який забезпечує в одному робочому просторі функції спілкування, навчання та виховання. Він є віртуальною платформою для проведення зустрічей, містить функції та інструменти, які здатні забезпечити продуктивну спільну роботу класів й учнівських груп, в тому числі забезпечувати організацію і здійснення дистанційного навчання. 

Наш заклад освіти під’єднаний до хмари відділу освіти , кожен учасник освітнього процесу має свій акаунт  Microsoft Teams , відповідно має логін і пароль, використовуючи які можна працювати на цій платформі. Для під’єднання до хмари нашого закладу освіти Ви маєте зареєструватися в адміністратора хмари. 

розклад уроків 1-4 класи.

розклад-уроків-5-11

Порядок

організації освітнього процесу в дистанційній формі

в Шевченківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №33

Покровської міської ради Донецької області

Порядок

організації освітнього процесу в дистанційній формі

в Шевченківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №33

Покровської міської ради Донецької області




ЗАТВЕРДЖЕНО:

Педагогічною радою 

Протокол № 1 від 31.08.2022р.




ВВЕДЕНО В ДІЮ

Наказ №   96  від 25.08.2022р.



















Покровськ

2022


Нормативна база щодо дистанційної форми організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти



Організація освітнього процесу в дистанційній формі 


     Дії керівника ЗЗСО:


 

Дії заступника директора:


     Дії педагогічних працівників ЗЗСО:

• для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин; 

• для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин; 

• для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин; 

• для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин; 

• для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин;

• при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті. 

(Наприклад, для учнів 2 класу час безперервної роботи з комп’ютером становить максимум 15 хвилин. Цей час вчитель може використовувати для синхронної взаємодії (онлайн) – для пояснення або загального огляду матеріалу навчального заняття, практичного закріплення вивченого, застосування інтерактивних прийомів навчання, перевірки результатів навчання тощо.

Решту часу навчального заняття – 25 хвилин – вчитель організовує роботу в асинхронному режимі, тобто офлайн, без комп’ютера. Учні можуть виконувати вправи у робочому зошиті, працювати з текстом і завданнями у підручнику, виконувати творчі завдання тощо. Також наприкінці заняття вчитель може повернутися до режиму відеоконференції (для обговорення виконаних завдань, рефлексії, роботи з електронною освітньою платформою тощо)).

1 години  в 3-5 класах;

1,5 години в 6-9 класах;

2 години в  10-11(12) класах.



Дії класного керівника:


Дії учнів ЗЗСО:


Дії батьків учнів ЗЗСО:






 

 



Шановні батьки!


Нагадуємо Вам, що уроки можуть відбуватися як онлайні ( синхронно, з використанням платформи Teams, тестів або інших ресурсів, але у режимі реального часу) та і офлайн (асинхронно, тобто через розміщення відеороликів, відеоінструкцій, презентацій та завдань на платформі Teams де учень може опрацювати урок у зручний для нього час). Бажано виконувати завдання в той же день з метою уникнення перевантаження і так званих "хвостів".

Також зазначимо, що вчитель має педагогічну автономію, але на прохання батьків пріоритет буде надано онлайн - урокам.

Просимо Вас, шановні батьки, допогти нам, учителям, максимально ефективно організувати освітній процес у дистанційній формі. Для цього важливо передбачити для своєї дитини робоче місце, обладнане інтернетом.

Заняття будуть тривати відповідно до розкладу дзвінків, так 45 - хвилинний (відповідно 35 чи 40).

Вчителі будуть використовувати різні форми та методи роботи, залучати здобувачів освіти до різних видів діяльності.

Наважимось уголос сказати про таку негативну складову дистанційної форми навчання, як порушення учнями правил академічної доброчесності.

Навіть учні, які сумлінно навчаються, інколи перестать звертати увагу на вивчення правил, формул тощо. Гонитва за високими балами іноді призводить до того, що завдання виконує не учень чи учениця, а батьки або репетитори.

Наполегливо просимо всіх попрацювати над дотриманням правил академічної доброчесності. Це дуже важливо! Не оцінка, а навыка, яка або сформувалася після розв'язання вправ чи завдань, або ні.

Надзвичайно важливим є також і процес комунікації. На допомогу всім нам є декілька складових:

1. Це Ваш зв'язок з класним керівником. У разі хвороби дитини або неможливості долучитися до дистанційного навчання дайте про це інформацію. Класний керівник повідомить про це колег.

2. Організація освітнього процесу під час дистанційного навчання здійснюється в межах робочого часу педагогічних працівників, тому зворотній зв'язок надаватиметься з 08:00 до 15:00 даного робочого дня ( або на наступний день з часу Вашого звернення).

Вихідні та святкові дні не є робочим часом вчителя!

3. Якщо з будь - яких причин вчитель - предметник протягом двох дібіз часу Вашого звернення не виходить на зв'язок, Ви маєте право звернутися на електронну пошту адміністрації закладу для оперативного вирішення Вашого питання щодо організації дистанційного навчання.

Для того, щоб Ваше звернення було розглянуто якнайшвидше, у полі "Тема" напишіть прізвище та ім'я учителя, з яким Ви не змогли зв'язатися. Якщо такої інформації Ви не знаєте, то вкажіть предмет і клас, в якому навчається Ваша дитина.

4. Не менш важливим є дотримання правил етикету роботи в режимі дистанційного навчання.

Підключаючись до онлайн уроків, зверніть увагу, чи не кричить папуга, чи не гавкає собака, чи наявні інші звукові ефекти, що заважають і відволікають. Допомогти може контроль за режимом роботи мікрофона. Можна скористатися наушниками. Прослідкуйте, що потрапляє в об'єктив камери. Учитель не завжди може бачити всіх учасників ( особливо при використанні функції "Демонстрація екрану"). Обговорюйте уроки з дітьми. При виявлені фактів порушення етики, повідомте класного керівника.

Надсилаючи фото письмових робіт, зверніть увагу на якість фото та можливість прочитати файл надісланий учителю. Бувають ситуації, коли здобувачі освіти здають порожні файлы помилково або ж для того, щоб від них відчепилися.

Звертайте увагу на час надсилання робіт. Це теж важлива складова як академічної доброчесності, так й етики спілкування.

Маємо надію на успішну нашу співпрацю.

Бережіть себе і своїх рідних!

Адміністрація закладу


Зворотній зв'язок

Зворотній зв'язок - обов'язкова умова успішного дистанційного навчання та оцінювання. Забезпечується такий зв'язок завдяки використанню Інтернет - ресурсів.

Отримання навчальних матеріалів та спілкування між учасниками дистанційного навчання передбачає організацію освітнього процесу з використанням трансляцій в режимі відеоконференцій, навчальних та виховних заходів.

Під час дистанційного навчання можна скористатися електронними версіями підручників для 1-4 класів та 5-11 класів.

Для ефективного зворотного зв'язку ми використовуємо цифрові інструменти та цифрові ресурси.

Оцінювання робіт здобувачів освіти під час організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання встановлення рівня освітніх досягнень здобувачів освіти в оволодінні змістом окремої компетентності відповідно до вимог чинних освітніх програм.

Отримання навчальних матеріалів та спілкування між учасниками дистанційного навчання забезпечується через передачу відео, аудіо, графічної та текстової інформації в синхронному або асинхронному режимі. Це і письмові роботи ( самостійні і контрольні, перекази, зокрема й окремі текстові, комплексні завдання тощо), а також навчальні проєкти, заповнення таблиць, побудова схем, моделей, тощо.

Результати оцінювання освітніх досягнень повідомляються здобувачам освіти у такі способи: фіксуються в електронних журналах ( вчителі виставляють оцінки регулярно), надсилають в індивідуальному порядку шляхом використання одного із засобів зв'язку (електронні пошти, повідомлення в одному з месенджерів, повідомлення по телефону тощод.

Основною метою оцінювання здобувачів освіти є не перевірка і контроль, а забезпечення зворотнього зв'язку педагога зі здобувачем.

Результати виконаних самостійних робіт здобувачами освіти використовуються для відзначення їх успіхів, аналізу помилок, планування подальшої роботи з опанування навчального матеріалу.

Для організації спільної роботи з різноманітними контактами із можливістю спільного його редагування вчителі активно використовують віртуальні дошки.

Найпоширеними інструментами спілкування в дистанційному навчанні є електронна пошта, чат, відеоконференція, соціальні мережі та месенджери, групи у Viber.


Наказ про організацію освітнього процесу 2022-2023.docx

Моніторинг дистанційного навчання за І семестр 2022-2023 н.р. 

звіт І семестр (3).xlsx