Список майбутніх першокласників

Щербинецького НВК – філії Котелівського НВК ОЗ

1.Єсипчук

2. Козак

3. Малик

4. Манюк

5. Місюра

6. Мітя

7. Москалюк

8. Онеску

9. Паладій

10. Постолатій

11.Чеботар

Оголошення!

17.06.2021 відбудеться звіт керівника НВК- філії


День пам'яті та примирення

Колись історія назве

Наш час - народженням людини,

Бо поки серце в нас живе –

Ми не стояли на колінах.

Не щезне з пам’яті людської, не піде в забуття велика трагедія нашого народу – Друга світова війна. Неможливо забути тих, хто поліг у боях, хто віддав своє життя для щастя інших. Воєнне лихоліття не оминуло жодної української сім’ї.

В рамках тижня пам’яті, з метою формування у молодіжному середовищі шанобливого ставлення і поваги до ветеранів війни та нинішніх захисників Вітчизни у Щербинецькому НВК було проведено виховні години присвячені відзначенню 76-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 76-ї річниці завершення Другої світової війни.

5,6 травня організовано тематичні уроки для учнів середньої школи: 5 класу - «Ніхто не забутий, ніщо не забуте», 6 класу - «День великої Перемоги», 7 класу - «Ми пам’ятаємо»,8 класу - «День пам’яті та надії», 9 класу - «Пам’ятає врятований світ». Хвилиною мовчання школярі вшанували пам’ять мільйонів загиблих на полі бою, розстріляних у каральних акціях, спалених у концтаборах, замучених у катівнях та співвітчизників, загиблих у військових діях на сході країни. Вчителі початкової школи закладу провели майстер класи по виготовленню пам’ятних знаків «Мак пам’яті». Діти її виготовляли власноруч з особливою теплотою. Ця квітка - символ відображення кривавого сліду від пострілу і є символом міжнародного Дня пам’яті і примирення. Маки, виготовлені школярами власноруч, прикрасили груди учнів та вчителів під час загальношкільної акції «Маки пам'яті».

7 травня всі учні школи спільно зі своїми класоводами та класними керівниками вшанували пам'ять загиблих у роки Другої світової війни покладанням квітів до пам’ятника.

Учні писали листи солдатам, які на теперішній час знаходяться у зонах бойових дій на території України, а також готували доповіді про події 1939-1945 років, розповідали вірші, співали пісні, показували документи із сімейних архівів, фотографії дідусів, прадідусів, які воювали.

У бібліотеці підготовлено виставку художньої та історичної літератури: «Шляхами подвигу і слави наших дідів і прадідів».

Ми повинні пам’ятати, якою страшною трагедією для українців була ця війна, та ціну, яку заплатили наші батьки і діди за звільнення України від нацистських загарбників.

Тиждень знань безпеки життєдіяльності.

У Щербинецькому НВК – філї з 26 по 30 квітня 2021 року був проведений тиждень знань безпеки життєдіяльності.

В рамках проведення «Тижня знань з безпеки життєдіяльності» класними керівниками та класоводами було проведено ряд заходів: конкурс фотографій «Безпечне поводження вдома», відео-урок обережності, відправлення батькам та учням листівок, пам’яток, звернень з правил безпеки життєдіяльності, а також проведено бесіду з батьками на тему: «Безпечне навчання та відпочинок».

Було проведено вчителем основ здоров’я Єсипчук Л.А. відео-уроки: «Професія – рятівник», «Правила безпеки: пожежа», «Правила поведінки на дорозі», «Важливо для всієї родини!». Розроблено пам’ятку безпечної поведінки на канікулах.

У шкільній бібліотеці було виставлено виставку книг на тему: « Передбачати. Уникати. Діяти».


Декада громадянської освіти

В рамках проведення Декади громадянської освіти класоводами та класними керівниками Щербинецького НВК проведено віртуальні експрес – подорожі «Україна – європейська держава», години спілкування « Європа наш спільний дім».

Учні 3 класу долучились до акції "Писанка Challenge 2021"

#ВихованняБуковини #ПисанкаСhallenge2021


Великодній кошик від 1 класу.

Під образами кошичок поставлю

І постелю на денце рушничок.

Ще раз ладненько пасочку поправлю

Кладу її поміж писаночок.

Ще покладу і шиночку, й ковбаску,

Смачнії коржики, і масло, і сальце…

Все прикрашу, неначе добру казку.-

Вербиченьку вплету рясним вінцем…

Учні 2 класу долучились до акції "Писанка Challenge 2021" та передають естафету учням 3 класу ( Diana Yurchuk )

#ВихованняБуковини #ПисанкаСhallenge2021


Учні 1 класу долучились до акції "Писанка Challenge 2021" та передають естафету учням 2 класу ( Валентина Рахмистрова )

#ВихованняБуковини #ПисанкаСhallenge2021


З метою формування національно-культурної громадянської ідентичності, національно-патріотичного світогляду, збереження та розвитку суспільно-державницьких та духовно-моральних цінностей Українського народу, учні 5 класу долучились до акції "Писанка Challenge 2021" та передають естафету учням 4 класу ( Marichka Paladiy )

Вітаємо всіх з наступаючим святом Великодня! Хочеться побажати смачної паски, міцного здоров’я, миру та злагоди!

#ВихованняБуковини #ПисанкаСhallenge2021


Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!

Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті.

Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам’ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди – потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації.

Пам’ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!


Великдень - це найбільше свято у світовій історії і головне ​​у році для всіх православних християн. Кожен, хто шанує це свято, отримує надію на порятунок, адже воскрес Христос. Світле Воскресіння прийнято наповнювати добрими справами, збагачуватися духовно, допомагати ближньому, дарувати надію і підтримувати віру в серцях на щасливе і радісне майбутнє.

Великдень - це не тільки найбільше релігійне свято православних християн, це й унікальна можливість долучитися до народних традицій та обрядів, які його супроводжують. Напередодні Великодня до таких традицій долучилися і педагогічні працівники Щербинецького НВК, створивши справжнє "Великоднє диво".

26 квітня 1986 року сталась страшна катастрофа в історії людства - вибух реактора на Чорнобильській атомній електростанції. Долі багатьох людей різних професій - цивільних і військових, які стали свідками, учасниками, героями та жертвами Чорнобильської катастрофи, змінилися назавжди. І через 35 років це день змушує задуматися про можливі наслідки діяльності людини.

Пам'ять про трагедію незагоєною раною залишиться в душі нашого народу. Подвиг, який здійснили ліквідатори Чорнобильської АЕС, ніколи не буде забутий.

Цій темі були присвячені різноманітні заходи, які пройшли в Щербинецькому НВК. Класними керівниками та класоводами було проведено виховні години «Чорнобиль не має минулого часу», а вчитель історії Гуцуляк І.Я. розповів учням більш детально про цю страшну трагедію. Діти вшанували хвилиною мовчання всіх, хто віддав своє життя, рятуючи український народ від радіаційної небезпеки.

Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля. Ця біда назавжди залишиться у пам’яті людей, як застереження того, що науково-технічний прогрес може приносити і гіркі плоди. Чорнобильська аварія - перший дзвінок у XXI століття. Нехай у цей день, День Національної скорботи, тяжкі дзвони Чорнобиля відгукнуться в думах кожного з нас співчуттям і милосердям.

"Хто деревце посадить, той людині і друг."

Народна мудрість

Кожен з нас хоче жити серед краси, яка, крім естетичного задоволення, приносить користь. Дерева очищують повітря, яким ми дихаємо, слугують домівкою для птахів, захищають нас від спеки.

За сприянням Ванчиківецької ОТГ, в рамках проведення акції «Озеленення України» було посаджено 17 берізок. Педагогічним колективом Щербинецького НВК, за власний кошт придбано 21 кущ туї та 10 кущів ялівцю для облаштування зеленого відпочинкового куточку біля школи. Цим самим педагоги долучилися до проведення акції.

Завдяки спільним старанням, на території створено справжній оазис яким буде милуватись не одне покоління учнів.

Учні Щербинецького НВК активно прийняли участь у конкурсі дитячих малюнків та робіт декоративно-прикладної

творчості, літературного конкурсу на протипожежну

та техногенну тематику


Математика в професії моїх батьків

Математика в професії моїх батьків

150 років від Дня народження Лесі Українки

Математика в професії моїх батьків

04 лютого 2021 року відбулася онлайн-зустріч шкільних Команд психолого-педагогічного супроводу усіх інклюзивних закладів з проблеми проведення моніторингу стану динаміки розвитку учня з ООП та його навчальних досягнень, організована фахівцями КУ “НІРЦ”.

Дякуюємо КУ «НІРЦ» за чудову організацію, корисну інформацію та отриману можливість прийняти участь у практичному модулі нашій команді психолого-педагогічного супроводу.

Маємо надію, що наша співпраця й надалі буде плідною.

Математика в професії моїх батьків

Математика в професії моїх батьків

Класоводи та класні керівники Щербинецького НВК провели із учнями онлайн-уроки з кібербезпеки

21 лютого — Міжнародний день рідної мови

О мово рідна!

Їй гаряче віддам

я серце недарма.

Без мови рідної,

юначе, й народу

нашого нема.

В.Сосюра

21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Бо мова - безцінний скарб кожного народу. В ній відбито його характер, психологічний склад, історію, звичаї, побут. Ще з самого малечку в словах рідної мови людина відкриває для себе великий і чарівний світ диття. Як найдорожча спадщина, як заповіт поколінь передається нащадкам любов до свого народу і рідної мови.

Людина може володіти кількома мовами, залежно від її здібностей, нахилів і прагнень, але найкраще, найдосконаліше вона має володіти, звичайно, рідною мовою. Ми не повинні бути байдужими до того, як ми користуємося мовою, як висловлюємо свої думки, як цінуємо рідне слово.

Одна українська приказка говорить: «Ласкавими словами й гадюк чатують». Тож ми повинні берегти рідну мову, шанувати й розвивати, дбати про її чистоту і красу, намагатися говорити один одному лише добрі слова, тоді світ навколо стане кращим, добрішим.

В рамкам відзначення Дня рідної мови в Щербинецькому НВК було проведено ряд заходів: виставка творів сучасних письменників, дикламуваня віршів, розгадування кросвордів та рубусів. Учні школи були ознайомленні з життєписом української мови.


Тиждень хімії

З 15 по 19 лютого року в Щербинецькому НВК проходив тиждень хімії.

Хімія як природничий предмет має величезний потенціал навчання і розвитку. Без знання і розуміння хімічної форми руху матерії неможливо уявити собі сучасну наукову картину світу. Адже світ, що нас оточує – це, перш за все, світ речовин, які є основою живої і неживої природи

Мета проведення Тижня хімії в школі:

- розвивати в учнів пізнавальний інтерес до хімічної науки;

-поглиблювати і розширювати знання про хімічну складову природничо-наукової картини світу: найважливіші хімічні поняття, закони і закономірності, теорії і процеси;

- розвивати методи наукового пізнання, спостереження й експерименту в хімічній науці;

– розвивати уміння самостійно набувати хімічні знання з різних інформаційних джерел та у ході експериментальних досліджень і критично їх осмислювати;

- застосовувати отримані знання для пояснення властивостей речовин і різноманітних хімічних явищ; безпечно використовувати речовини і матеріали;

- творчо розв’язувати практичні завдання хімічного характеру у повсякденному житті.

На перервах учні мали можливість розв'язувати ребуси, кросворди та загадки. Яскраві та змістовні малюнки створено учнями початкових класів "Хімія моїми очима".

Також під час тижня проходив Всеукраїнський конкурс на платформі «На урок» - "Вода є життя" де учні нашої школи взяли участь і були нагороджені дипломами. Не завадило у проведенні тижня навіть дистанційне навчання: учні із задоволенням проводили цікаві хімічні досліди навіть вдома.

Тиждень хімії у школі був цікавим і змістовним. Мета досягнута, адже учні отримали задоволення, поглибили знання з хімічної науки та спробували свої сили у різноманітних конкурсах. Найактивніші учасники були нагороджені.

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

18-19 лютого у Щербинецькому НВК відбулися заходи щодо вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні – на знак ушанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, права й свободу людини.

Учні та педагоги школи долучилися до Всесвітньої тихої акції вшанування Героїв Небесної Сотні «Ангели пам’яті». Напередодні у навчальному закладі відбувся майстер-клас з виготовлення паперових витинанок у формі ангелів. Сьогодні вчителі розвішали паперові фігурки на території шкільного подвір’я у пам’ять про Героїв Небесної Сотні.

Учні 1-9 класів разом із класоводами та класними керівниками підготували та провели годину пам’яті. Хвилиною мовчання школярі вшанували загиблих за честь і свободу України. Метою заходу було не тільки бажання нагадати про ці визначальні події у новітній історії України, а й виховання патріотичної свідомості, любові до Батьківщини, бажання стати гідними громадянами України.

Нехай світла й вічна пам'ять буде героям Європейського Майдану. Їхні світлі душі зробили нас дужчими.

19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

З нагоди відзначення Дня Державного Герба, шкільним бібліотекарем, був оголошений творчий конкурс «ТРИЗУБ - НАША ГОРДІСТЬ І СЛАВА». Учасники були відзначені грамотами у різних номінаціях: «Театральне мистецтво», «Відеосюжет», «Дружня родина - сильна Україна», «Декоративно-прикладне мистецтво».

Конкурс допоміг закріпити раніше сформовані цінносні орієнтири та утвердження національно-патріотичної свідомості дітей.


«ТРИЗУБ-НАША ГОРДІСТЬ І СЛАВА»

Номінація «Дружня родина-сильна Україна»

Дошкільний підрозділ «Дзвіночок»

«ТРИЗУБ-НАША ГОРДІСТЬ І СЛАВА»

Номінація «Театральне мистецтво»

Колектив 5 класу

«ТРИЗУБ-НАША ГОРДІСТЬ І СЛАВА»

Номінація «Відеосюжет»

Учениця 3 класу

Кожокар Єва


Тиждень інформатики

Традицією в нашій школі є щорічне проведення предметних тижнів, зокрема тижня інформатики, який проходив з 08 по 12 лютого. Це дійсно корисно, вносить різноманітність у шкільне життя,підвищує рівень знань учнів з інформатики. Розвиває творчі й інтелектуальні здібності дітей, інтерес до вивчення інформатики, самостійність та наполегливість. Виховує вміння працювати в групах, почуття відповідальності.

Актуальність проведення «Тижня інформатики» полягає в тому, що даний захід вдало поєднує ігрові і навчальні моменти, показує значущість і роль інформатики в сучасному динамічному суспільстві, сприяє розвитку пізнавальної активності, творчих здібностей, кмітливості, винахідливості.

Гарною мотивацією для навчання є можливість отримання певної винагороди за свою працю. Під час проведення тижня інформатики учням було запропоновано розгадування кросвордів, цікаві змагання, участь у онлайн конкурсі "Безпечний інтернет, учні 1-4 класів взяли участь в конкурсі малюнків, а між учнями 5-9 класів визначено кращого інформатика класу". Тиждень інформатики завершився залишивши по собі багато спогадів та приємних вражень.


Декада математики

Одним із найбільш важливих факторів успіху при вивченні математики є інтерес до предмета, формуванню якого, зокрема, сприяє проведення тематичних предметних тижнів та декад, що забезпечують не лише залучення учнів до поглибленого вивчення математики в межах шкільного курсу, але й сприяють розвитку особистісних якостей школярів, активізації розумової діяльності, розвитку творчих здібностей учнів.

Із метою підвищення зацікавленості учнів до занять математикою, розширення кругозору, поглиблення уявлення про використання відомостей із математики у повсякденному житті, виховання самостійності мислення, сили волі, наполегливості в досягненні навчальної мети з 01.02.2021 по 12.02.2021 року в Щербинецькому НВК під керівництвом вчителів математики відбулася Декада математики.

Протягом Декади проведено конкурси: «Кращий математичний кросворд», «Конкурс математичних листівок», «Конкурс на кращу математичну казку». Математичні ігри: ««Я люблю математику» та «Математичне лото» для учнів 5 та 6 класів, вікторина для учнів 7 та 8 класу і математичні ігри для учнів початкової школи. Учні 5-9 класів виготовляли стінгазету «Цікава математика», а учні початкових класів – мозаїки з геометричних фігур.

Діти розгадували кросворди, ребуси, задачі із завдань «Екскурсія по місту Математичних Фантазій». Протягом декади пройшли інформаційні хвилини в різних класах, на яких учні дізналися про цікаві факти з життя відомих математиків.

Сподіваємося, що наші учні відчули красу математики, її важливе значення в нашому повсякденному житті та більш глибоко усвідомили необхідність вивчення цього предмета.


День пам’яті Героїв Крут

29 січня у Щербинецькому НВК пройшли виховні години: «Пам’яті героїв Крут», «Герої Крут живуть у нашій пам’яті», «Крути день перед вічністю». Вчитель історії, провів уроки у 5-9 класах на тему «Як бій під Крутами допоміг підписати Брест-Литовський мирний договір». Учні 1-4 класів переглянули фільм «Бій під Крутами» та поділилися своїми враженнями від побаченого.

Під час заходів йшлося про подвиг студентів під Крутами, який відбувся у 1918 р. Учні обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. Школярі вшанували пам’ять 300 молодих захисників, які поклали голови за волю своєї держави хвилиною мовчання. На жаль, історія повторюється і сьогодні українці змушені знову відстоювати свої права та кордони.

Всі проведені заходи до Дня пам’яті Героїв Крут об’єднала думка про те, що цей день назавжди залишиться в пам’яті світлим днем подвигу та прикладу для нинішніх і майбутніх поколінь, надії і любові до своєї Вітчизни.


Участь у Всеукраїнський фокус-групі

28 січня 2021 року завідувачка Щербинецьким НВК -філією Котелівського НВК -ОЗ Єсипчук Л.А. прийняла участь у Всеукраїнський фокус-групі з питань інклюзивної освіти в закладах загальної середньої освіти.

Захід ініційовано Програмою ООН з відновлення та розбудови миру за сприяння Міністерства освіти та науки України.

Фокус-група мала не меті виявити кращі практики, а також відкриті питання щодо інклюзивної освіти задля їх подальшого висвітлення в посібнику для керівників ЗЗСО.


День Соборності та Свободи

Сьогодні 22 січня Украіна святкує День Соборності

Нехай День Соборності та Свободи Украіни нажавжди буде джерелом надіі на краще майбуття!

В єдності- наша сила


60 нашій школі немалий це вже час.

Всі ми стали дорослі, посивів кожен з нас.

Розійшлися дороги, розбрелися шляхи.

Лиш до рідної школи не забулись стежки.

В 1961 році відкрито нову школу, біля витоків відкриття якої стояла директор Матюшенко Д. П. Учительський колектив у 1961 році складався повністю із вчителів приїзджих, в основному із дівчат, які тут, у Щербинцях,знайшли свою долю. У 1977 році половина вчительського колективу була місцевими.

У 1987 році директором навчального закладу було призначено Калетника Василя Васильойовича з Котелевого. Пропрацювавши у школі лише 3 роки, він вніс свою часточку у розвиток школи, його і донині пам"ятають як вимогливого та справедливого керівника.

У 1990 році першим сільським директором був призначиний Гуцуляк Іван Якович. За час його роботи, при школі збудовано, спортивну залу цілий ряд приміщень для розміщення класів, розпочато будівництво майстерні, до їдальні було проведено проточну воду. У 2000 році школу переіменовано у загально-освітню школу І-ІІ ступенів с.Щербинці.

2007 році директором було призначено Єремейко Лілію Іванівну, яка нині працює головою Райкому профспілки працівників освіти і науки. Вона керувала школою до 2009 року, але за цей короткий час було проведено величезну роботу по естетичному оформленню школи, більшості класних кімнат і кабінетів, облаштовано «зелений кабінет».

У січні 2010 році директором Щербинецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступеніві стала Місюра Людмила Анатолівна. За короткий термін у школі було замінено вікна у коридорі , збудовано внутрішні вбиральні, облаштовано кабінет для медсестри та бібліотеку. Школа перейшла на котельне опалення

В 2012 році школу очолила Мельник Наталія Павлівна. Протягом 2013-2014 років за допомогою батьків в кожному класі замінено старі дерев'яні вікна на сучасні металопластикові. Також облаштовано актову залу, спортивний майданчик та ігрову кімнату в дошкільному підрозділі.

З 1 вересня 2020 року знову очолює школу її колишній директор Єсипчук Людмила Анатоліївна

Ви приходьте сюди, радість, біль розділіть.

Школа стріне, як мати, ви їй все розкажіть.

І ваш перший учитель знов за руку візьме,

І як рідну дитину по життю проведе.

Пам'ятаєм уроки і усіх вчителів,

Що здоровий і хворий нас навчати хотів.

Так живи, рідна школо, діток наших рости.

Не забудем стежину, щоб до тебе прийти.


Дорогі колеги, батьки та учні школи!

Прийміть щирі вітання із найвеличнішим релігійним святом – Різдвом Христовим!

Очікувані Різдвяні церковні дзвони наповнять наші душі вірою, кожну оселю очистить та захистить спільна молитва, а цьогорічне Різдво стане початком щасливої дороги в новий успішний рік.

Тож нехай Різдво згуртує усіх нас – і тих, хто зустрічає ці свята в дружньому сімейному колі, і тих, хто знаходиться далеко від рідної домівки, – чистим сяйвом незгасних людських чеснот та цінностей.

Щиро зичимо вам щастя, добра і злагоди, щоб благодатне світло Різдвяної зірки осяяло ваші серця та оселі великою духовною радістю, подарувало тепло спілкування у колі найдорожчих людей. Хай в кожній родині панує мир і спокій.

Христос народився!

Славімо його!


Вчитель року

29 грудня 2020 року в малій залі Новоселицького будинку культури відбулося урочисте підведення підсумків І (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року -2021». На якому, в номінації «МАТЕМАТИКА», вчителька нашої школи Мельник Аліна Андріївна посіла ІІ місце.

Мельник А.А. – не просто талановитий педагог, вчитель з ласки Божої, а й прекрасна людина, вірний товариш і щирий колега. Люблять її учні і вона їх любить, з теплотою відноситься до своїх колег. Ще одна риса властива Аліні Андріївні – вміння бути сучасною. Вона постійно поглиблює свої знання, стежить за новинками, використовує інноваційні методи навчання та виховання підростаючого покоління.

Педагогічний та учнівський колективи Щербинецького НВК щиро вітають Аліну Андріївну з перемогою у конкурсі! Нехай успіх і надалі супроводжує Вас у педагогічній праці.


День Святого Миколая

Новорічні свята для дітлахів України починаються з Дня Святого Миколая, якого в нас вважають не тільки святим, а й покровителем, українським Дідом Морозом. Саме з нього розпочинаються в Україні новорічні урочистості. У ніч з 18 на 19 грудня в оселі, де живуть діти, нечутно приходить Миколай і так само нечутно кладе, переважно під подушки, а іноді у черевички сплячої малечі, жадані дарунки. В цю ніч усі мають бути щасливі. І ті, що роблять дарунки, і ті, що їх отримують. Адже найбільше щастя – робити добро..

Миколай не оминув і нашу школу. 18 грудня завітав в гості з подарунками до учнів початкових класів. Залишивши на згадку про себе море вражень і приємних спогадів.


Гарною традицією стало проведення в школі конкурсу «Новорічна композиції », який відбувся 17 грудня. Цей конкурс спонукає усіх до творчості,краси,бережливого ставлення до природи. Приємно відзначити, що у конкурсі прийняли активну участь всі учні початкових класів . Учасники конкурсу представляли свої поробки у таких номінаціях: «Стилізована ялинка», «Новорічна композиція», «Новорічний вінок»," Різдвяна ніч".Виставка викликала жвавий інтерес учнів , вчителів та створила святкову атмосферу напередодні Новорічних свят.


Зима – найважчий час у житті пернатих. Доля птахів багато в чому залежить від доброти та милосердя людей. У рамках тижня початкових класів учні приєдналися до акції «Годівнички для птахів».

Мета цієї акції: привчити дітей любити та оберігати природу; довести до свідомості учнів необхідність збереження різних видів зимуючих птахів; ознайомити з видовим різноманіттям птахів нашої місцевості; виховувати гуманне ставлення до птахів.

Учні початкових класів разом зі своїми батьками дуже відповідально та творчо підійшли до роботи. Найпоширенішим матеріалом для виготовлення годівничок слугували пластикові пляшки, фанера, дерево, паперові коробки з-під цукерок, а також буханці хліба. Не забули діти і про корм.

Щира подяка батькам та учням за добру справу для природи.


Тиждень початкової школи

Найважливішим із завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Збільшення навчального навантаження на уроках примушує вчителя замислитись над тим, як підтримувати інтерес молодших школярів до навчання.

Одним з найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення предметних тижнів у початковій школі.

Цікаво, весело та пізнавально для молодших школярів 14.12 -по 18.12.20 розпочався Тиждень початкової школи. В понеділок ознайомилися з планом проведення тижня " Досліджуємо навколишній світ " з Фіксиками .



Тиждень географії

З метою викликати інтерес до науки географії, формувати пізнавальні здібності, сприяти творчому розвитку особистості та вчити застосовувати свої знання на практиці у Щербинецькому НВК провели тиждень географії. Щодня в навчальному закладі проходили різноманітні навчальні та розважальні конкурси та акції.

Школярі залишились дуже задоволеними такій насиченій програмі .Саме під час таких тижнів ми отримуємо максимум задоволення від навчання. Адже саме під час гри та різноманітних конкурсів найбільше запам’ятовується необхідної та цікавої інформації, пізнаються факти, які ми іноді не помічаємо в повсякденному житті.


7 грудня Всесвітній День Української Хустки!


Вчителі Щербинецького НВК приєднались до чудової ініціативи і взяли участь у флешмобі «Зроби фото з хусткою». Адже споконвіку українки носили хустку, яка вважалась оберегом, символізувала любов та свободу, вірність традиціям і патріотизм. Хустка як невід’ємний елемент одягу підкреслює його буденність чи святковість, інформує про родинний, матеріальний статус.

Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції - це генетичні скарби нашого народу. Тож започаткування свята Української Хустки на державному рівні сприятиме збереженню та відродженню українських традицій.



Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом почали відзначати з 1988 році. Тоді міністри охорони здоров'я всіх країн закликали до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією про ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щороку. За інформацією ООН, за минулих п'ять років виявлені випадки зараження ВІЛ зменшилось на 20%. Натомість, в Україні цей показник досі високий. Щодня в Україні реєструється 48.5 випадків захворювання ВІЛ-інфекцією.

«Хто попереджений – той захищений» - під таким гаслом до 1 грудня – Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом пройшли заходи в Щербинецькому НВК. Класні керівники 5-9-х класів провели профілактичні бесіди «Знати, щоб жити», «Жити в світі, де є ВІЛ», «Чума ХХІ століття»


Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом в нашій школі пройшла загальношкільна акція в підтримку людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом «Червону стрічку носять небайдужі». 1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

День пам'яті жертв голодомору

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них. Класними керівниками було проведено години спілкування «Моторошні дні в історії українського народу».Діти молодших класів переглянули короткометражний фільм «Червоне намисто».


Збережи правду! Збережи пам’ять! Щорічно кожну четверту суботу листопада Украна вшановує пам’ять жертв Голодомору (цьогоріч - це 28 листопада). У 87-мі роковини Голодомору о 16:00 год. оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій Україні відбудеться акція "Запали свічку".

Голодомор – це геноцид Українського народу, вчинений комуністичним тоталітарним режимом з наміром знищити, цілком чи частково, українську національну групу. Ця кваліфікація випливає із Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року “Про запобігання злочину геноциду і покарання за нього” та Закону України “Про Голодомор 1932–1933 років в Україні” від 2006 року. Способом реалізації геноциду став штучний масовий голод, організований керівництвом комуністичної партії Радянського Союзу та Радянської України, що спричинив загибель мільйонів українців на території Української СРР і Кубані.



Участь в онлайн олімпіаді

Вітаємо переможців VII Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» з математики (керівник Мельник А. А.).Бажаємо вам подальших успіхів!


День дитини

Всесвітній день дитини був проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй у 1954 році. Він відзначається 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, присвяченого діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

20 листопада - важлива віха в становленні прав дитини. У цей день в 1959 році Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а в 1989 році - Конвенцію про права дитини.

З Днем дитини!

Дошкільний підрозділ Щербинецького НВК.


День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).

Флешмоб "Передай свічку пам'яті" до Дня Гідності та Свободи

День толерантості

16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини.

Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими. Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.

Ми всі різні. Але ми всі рівні. Як говориться в чудовій рекламі «Ініціативи розмаїття» - «у нас більше спільного, ніж ви думаєте». Тож кожна людина має право жити в мирі та зберігання своєї індивідуальності. А це означає, що бути толерантним не значить залишатися пасивним перед обличчям расизму, ксенофобії, гендерної або расової дискримінації, сексизму, ейджизму, насильства тощо, або ж мовчати, коли люди стикаються із жорсток

им ставленням.



Тиждень Безпеки дорожнього руху

У рамках проведення тижня Безпеки дорожнього руху з 09.11 по 15.11.20 у Щербинецькому НВК проводилося: віртуальна екскурсія « Дитинству - безпечні дороги» , бесіди «Знай і виконуй правила поведінки на дорозі» ,конкурс малюнків « Малюючи вчимося» для вихованців ЗДО , учнів, оновлення куточків « Правила дорожнього руху» по кабінетам, проведено єдиний національний урок «Безпечна країна», медичною сестрою проведено практичне заняття з демонстрацією надання домедичної допомоги потерпілим під час ДТП для працівників НВК


Написання Всеукраїнського радіодиктанту

9 листопада в Україні проводився Всеукраїнський радіодиктант.

Незважаючи на роботу закладу в дистанційному режимі учні та педагогічний колектив Щербинецького НВК стали активними учасниками радіодиктанту.


Тиждень біології

З метою покращення знань про природу, розвитку почуття відповідальності за Землю, заохочення до вивчення природничих наук, зокрема науки про життя у всіх його проявах-біології з 2 по 6 жовтня проходив тиждень біології. В рамках тижня вiдбулося Свято осенi. Учні поринули у світ цікавого «природничого» життя. Відбулося ряд цікавих та змістовних заходів спрямованих на поглиблення біологічних знань учнів та виховання в них почуття любові до природи рідного краю.

Тиждень розпочався виставкою "Дерева, що лікують“. Учні 6-9 класів розгадували ребуси, а для 1-4 класів проведено екскурсію у кабінет біології. Відбулася виставка-конкурс "Осінній букет" та виставка композицій "Дари осені". Для учнів 1-5 класів був організований фотоконкурс "Селфі з біологічними об'єктами". Не залишив жодного учня 6-9 класів байдужим квест "Скарби природи".

Тиждень пройшов організовано, на високому науковому , творчому рівні, з використанням інтерактивних форм і методів роботи.


Місячник благоустрою

Кожна людина є господарем у власному домі – це стосується не лише власної оселі, а й благоустрою кожного населеного пункту, та й держави загалом. Восени пройшов місячник благоустрою. Упорядковування та приведення до належного естетичного стану території в нашому селі – це обов’язок кожного. Крім того, це ознака нашої культури.

Заходи благоустрою дуже важливі для школярів. Адже вони виховують в учнів ціннісне ставлення до праці, повагу до своєї та чужої роботи, створення бажання творити добро, любов та бережливе ставлення до навколишнього середовища. Подібні заходи дозволяють не тільки навести порядок у рідному селі та школі, а й згуртувати й зміцнити нашу шкільну сім’ю.

Сонячна погода та працьовитість учасників заходу забезпечила гарний настрій та ефективну роботу. Всі попрацювали на відмінно! А зараз головне – пам’ятати та дотримуватись всім відомого вислову: «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять»


День захисника України

До Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня української повстанської армії (УПА), Дня святої Покрови Пресвятої Богородиці – у нашій школі, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, сприянню подальшому зміцненню патріотичного духу були проведені такі заходи:

Єдиний урок «Слава героям України!»;

«Козацькі забави» для учнів 5-9 класів.;

Конкурс малюнків "Козацькому роду нема переводу";

Перегляд відео "День захисника України - історія свята";

Діти писали листи учасникам АТО. У своїх листах учні з усією щирістю дитячої душі бажали захисникам України сил і здоров’я, щастя і благополуччя, мужності і стійкості. А ще з великою надією висловлювали переконання, що Мир – це Добро, а Добро завжди перемагає!


Тиждень Шани школи

В рамках проведення тижня Шани школи кожним класом були створені фотоколажі "Життя нашого класу"

Тижень бібліотеки

3 28.09. по 02.10 в Щербинецькому НВК- філії Котелівського НВК ОЗ, проходив тиждень шкільної бібліотеки, під девізом «Бібліотека – це скарбниця всіх багатств людського духу».

Бібліошопінг «Даремно часу ви не гайте! Ось цю книгу прочитайте» був проведений з учнями 3-9 класів. За тиждень ними було прочитано понад 30 книг.

На конкурсі малюнків «Наш казковий вернісаж», який був проведений з учнями 1-4 класів. Діти продемонстрували свій художній потенціал та знання казкових героїв.

А учнями 5-9 класів було виготовлено чудові стінгазети на тему «Цей дивний світ- бібліотека».

Також свою роботу розпочала «Книжкова лікарня». Завдяки активу бібліотеки було полагоджено багато книг.

Протягом тижня проводилась акція «Подаруй бібліотеці книгу», що об’єднала небайдужих читачів, які змогли долучитися до неї. Завдяки учасникам акції, фонд шкільної бібліотеки поповнився на 59 цікавих книг.



День людей похилого віку

Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН.

Доброю традицією в нашій школи стало проведення акції "Милосердя" до Міжнародного дня людей похилого віку. Шкільна родина збирала гостинці та смаколики, які передали будинку літніх людей в с.Стальнівці.

Висловлюємо щиру подяку всім, хто долучився до акції.

Бажаємо миру, добра, щастя, міцного здоров’я, радості, довголіття та злагоди у ваших душах. Нехай в цьому стрімкому світі завжди по-особливому світиться родинний теплий вогник – вічне джерело наснаги й любові.



День пам'яті жертв Бабиного Яру

З метою увічнення пам’яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту – масове вбивство євреїв Києва; вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації столиці України, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, об’єднання зусиль суспільства щодо запобігання повторення злочинів проти людяності у школі були проведені такі заходи:

-організована книжкова виставка на тему «Біль нашої пам’яті»;

-проведені класні години «Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства»;

- переглянуто тематичні фільми про події 29-30 вересня 1941 року;

- учні запалили свічки та пом’янули хвилиною мовчання всіх загиблих у Бабиному Яру.


«Увага! Діти на дорозі!»

Щороку в Щербинецькому НВК проводиться місячник «Увага! Діти на дорозі!». В рамках цього місячника в школі пройшли профілактичні заходи з безпеки дорожнього руху відповідно до плану.

Головною метою місячника є збереження життя і здоров’я дітей на дорогах. До проведення заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму залучилися працівники нашої школи та учні.

Щоб нагадати дітям Правила дорожнього руху, призабуті за літній період, класні керівники провели першого вересня Єдиний урок з правил безпечної поведінки на дорозі.

Протягом вересня відбулися конкурс малюнків «Наш друг - дорожній рух».

Пройшов показ мультфільмів «Азбука дорожньої безпеки» (для учнів 5 кл.) та документального фільму «Ціна неуваги. Присвячується пішоходам» (для учнів 8 кл.). У 1 класі проведено урок " Мій друг - дорожній рух". Учні 5 класу взяли участь у вікторині знавців правил дорожнього руху. З усіма класами було проведено екскурсію на проїжджу частину, де класні керівники та класоводи ще раз нагадали і показали як правильно переходити дорогу.

За час літніх канікул діти відвикли від інтенсивного руху і, звичайно, підзабули правила безпечної поведінки на дорогах. Тому їм необхідно постійно нагадувати прості і загальновідомі речі з основ безпеки життєдіяльності.