STEAM dienos

Lyderių klubo atstovai burtų keliu paskirstė mokinius į STEAM netradicinių dienų programas (tuos, kurie nerašė motyvacinių laiškų arba nepateko į norimas grupes dėl konkurencijos). 

STEAM ugdymo programos

1-4 klasių programos


5-8 klasių programos


Pirmoji 1-8 klasių STEAM diena (2023-02-01)

Knygos skirtukas

Knygos skirtukas - stabtelėjimo akimirka puslapyje... STEAM programos ,,60 žingsnių skaitymo link" pirmoji kūrybinė veikla -  knygos skirtukų gamyba. Kūrybinio proceso metu išlaisvinome vaizduotės galias, atskleidėme meno subtilybių paslaptis, užuodėme įvairių aromaterapinių kvapų. Tegu šie kūrybiniai darbai būna, pirmieji žingsniai skaitymo skatinimo link! 

Mokytoja Kristina Šauklienė

Kazio Binkio utos

Mokytoja Gražina Moncevičiutė

Metų laikai. Sezoniniai reiškiniai augalų ir gyvūnų gyvenime

Drauge su mokiniais ėjome į Malūno parką, kuriame ieškojome savo medžio, kurio pokyčius stebėsime iki birželio mėnesio. Parsinešėme po du pasirinkto medžio ūglius. Klasėje kiekvienas piešė savo medį iš fotografijos, išklausė informaciją apie ūglį ir pumpuro sandarą. Į vandenį sumerkėme atsineštus ūglius, stebėsime pumpurų brinkimą ir šaknų formavimąsi. Atlikome praktinį darbą, kurio metu preparavome pumpurą, aprašėme ūglį ir pumpurą, pagal duotus požymius. Pasidalinę į grupes: klimatologų, botanikų ir zoologų ieškojome informacijos apie augalų ir gyvūnų prisitaikymą gyventi žiemos sąlygomis.

Mokytoja Diana Kapušinskienė

Mano miesto muzika

 Aplankius S. Šimkaus konservatoriją, projekto dalyviai susipažino su S.Šimkaus m-klos gyvenimu. Buvo šiltai sutikti konservatorijos direktoriaus pavaduotojos Editos Zizaitės Ambrozaitienės ir mokinių seimo atstovų. Konservatorijos šeimininkai ne tik papasakojo, aprodė kaip jie mokosi, kaip jiems sekasi, bet ir supažindino mokinius su muzikos instrumentais, puikiai grojo.
S. Šimkaus konservatorijoj mokosi ir mūsų buvęs mokinys Žygimantas Matonis, kuriam puikiai sekasi siekti muzikos pasiekimų...


 Mokytoja Jolanta Kristina Jasmontienė

Sužinok, judėk, išbandyk!

"Sužinok, judėk, išbandyk" pradėjome nuo Klaipėdos Universiteto. Pradžioje diskutavome apie populiariausias, žinomas  kovines sporto šakas, vėliau profesorė Asta Šarkauskienė,  papasakojo apie fizinio aktyvumo naudą, pulsą, kaip jis kinta fizinio aktyvumo metu, vaikai galėjo išbandyti prietaisus: pulso matuoklį,  spirometrą, dinamometrą. Taip pat dalyvavo  fizinėje veikloje, naudojant interaktyvią lentą, kuri vaikus labai sudomino 

Mokytoja Brigita Rudienė

Medžio kelias - tvarumo pagrindas

 STEAM veikla "Medžio kelias - tvarumo pagrindas". Mokiniai susipažino su tvarumu. Aptarė medžio (ąžuolo) auginimo procesą, sodinimą, augimo sąlygas ir pildė tyrimo lapus. Sužinojo: kiek metų gyvena ąžuolas; koks seniausias ir storiausias, aukščiausias; kokio skersmens auga (pažintis su skersmeniu) ir kiek žmonių reikia apkabinant Lietuvos seniausią Stelmužės ąžuolą (į vaikų žodyną atkeliauja Europos žemynas); koks dygimo procesas - kiek laiko trunka; ar ąžuolas žydi (turi moteriškus ir vyriškus žiedus/žiedynus); kokių reikia sąlygų auginant medį - ąžuolą; anglų kalbos žodynas (greenhouse, tree, water, oak, acorn...); kaip sukonstruoti mažo šiltnamio karkasą (dar liko padengti plėvele); kaip paruošti giles dygimui. 


 Mokytoja Alina Kravčenko

Robotai humanoidai - kaip su jais bendrausime?

Šios dienos metu 4c klasės mokiniai gilino žinias apie robotus humanoidus. Mokiniai, naudodamiesi kompiuterinėmis programėlėmis (“Kuki AI”, „Craiyon“, „Nightcafe Creator“, „Dream by Wombo“), turėjo galimybę pabendrauti su dirbtiniu intelektu. Susirašinėjo virtualioje pokalbių svetainėje, kūrė paveikslėlius ir nuotraukas. Dirbdami grupėse, mokiniai konstravo savo robotų modelius. Atlikdami 3D konstravimą, mokiniai patyrė daug teigiamų emocijų, bendravo ir bendradarbiavo.
STEAM diena prabėgo labai greitai, suteikė daug neišdildomų įspūdžių ir gerų emocijų.

Mokytoja Emilė Zuzevičiūtė

Duonos kepimo technologiniai sprendimai

 Filmo „Duonos kelias“ žiūrėjimas ir aptarimas.
Darbas grupėse. Filmo analizė pagal pateiktus kriterijus.

Aptarėme filme matytą duonos kepimo procesą. Išsiaiškinome nuo ko priklauso duonos spalva, skonis, galiojimo laikas. Diskutavome ar turi įtakos kur duona yra kepama: krosnyje, orkaitėje ar specializuotoje krosnelėje. Aptarėme perdirbimo metu maisto produktuose vykstančius biocheminius pokyčius, fermentavimo procesus. Mokiniai sužinojo kiek turi įtakos duonos skoniui net mažiausias nukrypimas nuo technologinių reikalavimų.
Paruošėme atsineštos duonos skonių degustaciją. Vaikai nustebo kiek daug duonos skonių esama. Užpildėme dienoraštį.

 Mokytoja Birutė Plungienė

Endangered species

"Endangered species" - pirmoji STEAM pažintis su gyvūnais laisvėje. Sekėme jų pėdomis, ruošėme vaišes ir švarinome mišką.

Mokytoja Dovilė Skripkauskienė

Metų laikai

 Lietuvių kalba šiandien susijungė su antrinių medžiagų panaudojimu, biologija. Mokiniai aplikavo peizažą, domėjosi beržo, gluosnio, ąžuolo savybėmis, mokėsi jas aprašyti, susitapatinti su medžio silueto sunkumais žiemą, išgyventi jų jausmus...Tapatino save su tuo, ką mato aplinkui. 

STEAM drupės nariai atliko užduotis, panaudodami antrinės medžiagas - popierių ir laikraščius. Aplikavo žiemos peizažą. Analogijos metodu rašė trijų medžių aprašymus.


 Mokytoja Jolanta Momkienė

STEAM ir dorinis ugdymas

Susitikome su Carito savanoriais, senjorų klubo nariais. Aplankėme Carito senelių globos namuose, kur susitikome su seneliais. Įspūdį paliko 93 metų senolė, buvusi istorijos mokytoja. Sutikome ir 90 metų  sveikuolį Vytautą, kuris mielai su mumis pabendravo, pasidalino savo gyvenimo patirtimi.

Mokytoja Jolanta Grinevičienė

Atsinaujinantys energijos ištekliai

 Atsinaujinantys energijos ištekliai - labai aktuali šių dienų tema. Mokiniai užsimėmo metu susipažino su skirtingų rūšių atsinaujinančiais  energijos šaltiniais, diskutavo apie jų naudą gamtai ir žmogui, ieškojo informacijos apie jų populiarumą ir panaudjimo dažnumą skirtingose pasaulio šalyse. Buvo bandoma rasti atsakymą i tai, kodėl vienose pasaulio šalyse skirtingi atsinaujinanyts energijos šaltiniai yra taikomi dažniau, nei kitose.


 Mokytojos Greta Juškevičiūtė ir Asta Pakėnienė

"Biblijos lobiai"

Grupės „Biblijos lobiai“ nariai pirmo susitikimo metu prie arbatos puodelio susipažino, aptarė veiklos planą, ir po grupės vadovės pristatymo apie Bibliją keliavo į Marijos Taikos karalienės bažnyčią, kur kunigas Rolandas papasakojo apie kitas bažnyčioje naudojamas knygas, atsakė į mokinių klausimus, ir surengė ekskursiją į bažnyčios bokštą.

Mokytoja Inga Jucienė

Ką kalba geometrinės figūros?

Mokiniai iš kamštelių kūrė nepaprastas mandalas. Įtvirtindami žinias apie skritulį, sukūtė piešinį, sukučio konstrukciją. Įsitikino, kaip spalvos susilieja sukant sukutį.


 Mokytoja Aušra Januškienė

"Renkuosi gyventi sveikiau"

Grupės nariai žaidimų pagalba susipažino vienas su kitu, skirstėsi į grupes, kad galėtų sėkmingai dirbti likusiose STEAM dienose. Aiškinomės, kas yra vertybės. Žaidėme žaidimą „Vertybių aukcionas“, kuriuo metu mokiniai išsiaiškino kokios yra jų svarbiausios gyvenimo vertybės. Dalyvavo diskusijoje „Kas paskatino rinktis būtent šias vertybes?", "Ar jos geresnės už kitas?".  Išskyrėme sveikatą – kaip vieną pagrindinių dvasinių vertybių. Mokyklos bibliotekoje dirbami grupėse mokiniai rinko teorinę medžiagą apie sveiką mitybą, vaisių ir daržovių naudą žmogaus organizmui. Taip mokiniai ruošėsi kurti elektroninę knygos versiją apie sveiką mitybą ir sveikuoliškų kokteilių receptus 

Pedagogė Inga Dvariškienė

"Maisto chemija"

Grupinio darbo metu mokiniai ieškojo,  atrinko ir pristatė svarbiausią informaciją apie pagrindinės maisto medžiagas (angliavandenius, baltymus, riebalus). Aptaremė jų reikšmę aprūpinant organizmą energija. Praktinio darbo metu mokiniai atliko "nematomų" riebalų testą ir nustato krakmolo būvimą pagrindiniuose maisto produktuose. Diskutavome kokios yra pagrindinės mitybos problemos, aptarėme sveikos mitybos taisykles bei gyvensenos klausimus. Mokiniai susipažino kaip nikotinas ir alkoholis kenkia organizmui, kad šios medžiagos sutrikdo sveikatą ir sukelia priklausomybę. 

Visi dalyviai vieningai nutarė, kad vienintelis sveikatai naudingas pasirinkimas yra iš viso nerūkyti ir nevartoti alkoholinių gėrimų, laikytis sveikos mitybos principų ir taisyklių. 

Mokytoja Loreta Koškina

Antroji 1-8 klasių STEAM diena (2023-03-21)

Metų laikai

Lietuvių kalbos mokytoja su STEAM grupe tęsė medžių temą - mokėsi kurti akrostichus savo vardui, o iš antrinių ir gamtinių medžiagų lipdė savo vardo pavasarinį medį - paveikslą. Mokinosi dirbti grupėse, patyrė, ką reiškia kūrybinės ,,kančios", tyrinėjimo džiaugsmas... Mokytoja džiaugėsi, jog vaikai STEAM pamokose patiria sėkmę, išeina šypsodamiesi, lyg nugalėtojai... 

Mokytoja Jolanta Momkienė

"Matematiniai eksperimentai"

Mokiniai pritaikė turimas žinias apie metrą ir centimetrą matuodami vienas kitą. Matavimo duomenis  surašė ant duomenų lapo. Lygino savo duomenis su kitų vaikų. Diskutavo apie siuvėjo darbą. 


 Mokytoja Linara Kšanienė

STEAM ir dorinis ugdymas

Susitikimas su Maltos ordino savanore Iveta. Sužinojome apie savanorystës svarbą, Maltos ordino veiklą. Kūrėme skaidres apie Maltos ordiną, plakatus. 

Mokytoja Jolanta Grinevičienė

Mokytojos Eglės grupė lankėsi Klaipėdos Pilies muziejuje. Mokiniai klausė paskaitos apie Viduramžių žaidimus, juos išbandė ir patys. Buvo tikrai smagu. Mokinius nustebino Klaipėdos Pilies  istorija ir muziejaus eksponatai. 


 Mokytoja Eglė Kaniauskaitė-Grigienė

Tvari Klaipėda

Simboliška, kad prieš PASAULINĘ VANDENS DIENĄ (kovo 22 d.) 5-8 klasių mokiniai STEAM dieną (kovo 21 d.) vyko į I Klaipėdos miesto vandenvietę, kurioje susipažino su Klaipėdos miesto vandentiekio istorija, skaičiavo vandens kelio etapus (nuo gręžinių iki mūsų namų), galėjo įvertinti vandens kokybę, o taip pat tapo istorinės vietos (pirmojo Lietuvoje artezinio gręžinio) lankytojai. Maršrutas, sudarytas iš 4360 žingsnių taip pat buvo puiki ryto mankšta. 

Mokytoja Erika Syč

"Sėju sėklą - auginu digą"

4b klasės mokiniai STEAM dieną užfiksavo užrašuose, kaip augo jų pasėti augalai. Matavo ūgį, skanavo, persodino žirnių  ir pomidorų daigus. 


 Mokytoja Vaida Šlajienė

"Sveika mityba"

3c klasės mokiniai turėjo užsiėmimus tema "Vaisiai ir daržovės". Tikslas buvo išsiaiškinti, kokių vaisių ir daržovių yra parduotuvėje, kokios jų kainos. Išsirinkti norimus paragauti, pabandyti nustatyti, kiek užtektų, kad visi galėtų paragauti ir, ar užteks pinigų nusipirkti tai, ko nori. Klasėje draugiškai pasidalino ir vaišinosi, bandė naujus dar nebandytus skonius 

Mokytoja Lina Bružienė

"Sėkminga karjera – asmeninė lyderystė"

Mokiniai sužinojo kodėl svarbu lyderiui pažinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Taip pat sužinojo kokiomis savybėmis pasižymi lyderis.

Praktinėje veikloje analizavo savo stipriąsias puses, pomėgius, interesus, charakterio savybes.

Antroje dalyje analizavo savo asmenybės pusę, kurią norėtų keisti, atrado individualių būdų, sprendimų kaip ją įveikti.


Karjeros specialistė Živilė Filipovienė

"Medžio kelias - tvarumo pagrindas"

STEAM veikla "Medžio kelias - tvarumo pagrindas" 2 - oji tiriamoji diena.
Ąžuolų sodinukų sodinimas į molinius vazonus. Išsiaiškiname ąžuolo sodinimo ir priežiūros sąlygas. Pildome ąžuolo auginimo lapus. Kiekvienas mokinys dekoruoja savo ąžuolo vazoną popierine mozaika. Dalyvauja viktorinoje "Ką žinau apie ąžuolą?". Ūgtelėję ąžuolo sodinukai bus pasodinti Klaipėdos Girulių miške, kurie savo augimu prisidės prie oro valymo.  

Mokytoja Alina Kravčenko

"Matematika aplink mus"

2 b klasės mokiniai turėjo STEAM dieną "TRIKAMPIAI", kurios metu dirbo su Kompiuteriais CoSpase programa, kūrė, programavo vaizdus. Taip pat iš detalių konstravo statinius.


Mokytoja Airina Rimkevičienė

"Duonos kepimo technologiniai sprendimai "

Edukacijos Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje užsiėmimo metu dalyviai klausėsi pasakojimo apie javų sėjos, kirtimo, rišimo ir kūlimo, grūdų valymo ir malimo bei duonos kepimo procesus. Pamatė senuosius Klaipėdos krašto darbo įrankius, naudotus duonos ruošimui. Susipažino su duonos gamybos ypatumais senovėje. Patys mėgino grūsti grūdus, smulkinti juos piestoje, susipažino su atskiromis javų rūšimis bei atliko pateiktas užduotis. 

Mokytoja Birutė Plungienė

"60 žingsnių skaitymo link"

 STEAM veikla Klaipėdos miesto Jaunimo bibliotekoje. 

Virtuali Klaipėdos istorija šįkart nukėlė mus į kūrybinį procesą. Mokiniai išklausę teorinės dalies apie gimtąjį miestą - Klaipėdą, vėliau žaidė virtualų žaidimą ,,Pabėgimų kambarys" ir patys kūrė žaidimą apie mūsų miesto istoriją. 


Mokytoja Kristina Šauklienė

"Auginu gėles"

Pirmokai mokėsi pastebėti savo artimiausią aplinką, pamatyti menkiausius pasikeitimus ir pasitelkdami kritinį mąstymą daryti išvadas. Vaikai išsiaiškino augalo dalis, būtinas augalo augimo sąlygas, proceso eigą kaip  augalas auga, nagrinėjo skirtingus dirvožemius, rinko informaciją, kuris dirvožemis tinkamas auginti augalus. Mokiniai kartu su mokytoja internete ieškojo ir susipažino su įvairiausiomis gėlių rūšimis, vėliau vykdė atsirinktų gėlių rūšių sodinimą, prieš tai atlikdami visą tiriamąjį darbą: matavo ir skaičiavo sėklas, svėrė žemės ant svarstyklių, skaičiavo šaukstais kiek žemių telpa vazonėlyje, vazonėlių aukštį ir kt. 

Mokytoja Inesa Antužienė

"Sužinok, judėk, išbandyk "

Programą ,,Sužinok, judėk, išbandyk" tęsėme bokso klube ,,Bokso visata",

 Pradžioje diskutavome apie bokso sporto šaką, vėliau vaikai galėjo pasimatuoti ir  išbandyti bokso pirštines ir pajusti bokso sporto šakos intenstvumą praktinėje veikloje, kurią vedė bokso trenerė Ana Starovoitova. Ištvermė, jėga, greitumas, reakcija, vikrumas tai savybės, kuriomis pasižymi boksininkai ir kurios  sužavėjo mūsų kai kuriuos vaikinus, kurie į sporto klubą žadėjo sugrįžti treniruotis. 


Mokytoja Brigita Rudienė

"Ką kalba geometrinės figūros? "

Taikydami žinias apie geometrines figūras, atpažino ir teisingai įvardino trikampį, keturkampį, apskritimą bei skritulį.  Užsiėmimo metu buvo skatinama mokinių pažintinė – tiriamoji veikla artimiausioje aplinkoje.

Mokytoja Aušra Januškienė

"Metų laikai. Sezoniniai reiškiniai augalų ir gyvūnų gyvenime"

Antrąją STEAM veiklos dieną, pradėjome pokalbiu apie gyvus organizmus, žūstančius ūkininkams deginant savo laukuose žolę. Mokiniai pavaizdavo šią problemą piešiniais, kuriuos suklijavę, gavome plakatą "Ugnis-pražūtinga gyvybei". Keliavome į Malūnų tvenkinio parką, ieškoti pavasario požymių augaluose ir gyvūnuose. Fotografavome medžius, paukščius tvenkinyje, stebėjome ir lyginome jų elgseną. Sugrįžę į kabinetą, atlikome praktinį darbą, mikroskopu stebėjome gluosnio šakelių išleistas šaknis, žymėjome jų pagrindines zonas. Panaudodami specialias plastikines talpas sodinukams, pasodinome gluosnio šakeles į skirtingų rūšių gruntą ir stebėsime, kaip vyks šaknų vystymasis. Vazonuose pasėjome serenčių sėklas. 


Mokytoja Diana Kapušinskienė

"Atsinaujinantys energijos ištekliai "

Šios dienos metu mokiniai porose aktyviai ieškojo informacijos apie naftą, jos panaudojimą bei gamtai daromą žalą, ruošė pristatymus. Pasidalinę rasta informacija ir savo įžvalgomis STEAM grupės nariai atliko tyrimą - bandė išsiaiškinti, kokios natūralios medžiagos leidžia efektyviai iš vandens pašalinti naftą bei jos produktus. 

Mokytoja Greta Juškevičiūtė

"Gyvenu sveikai"

3b klasės mokiniams ši diena buvo skirta susipažinti su širdies ritmu ir jo matavimo būdais organizmui gavus įvairaus sunkumo fizinės veiklos. Aiškinosi, kas turi įtakos pulsui? Vaikai rinko savo pulso duomenis ir fiksavo organizmui būnant ramybės būsenoje, po 30 min. intensyvios veiklos, po 60 min. intensyvios veiklos ir nusiraminus. Į veiklos pabaigą vaikai drąsiai galėjo įvardinti kas daro įtaką mūsų pulsui.


Mokytoja Šalnė Budvydaitė

"Po paukščio plunksna "

1a klasės mokiniai vykdo STEAM projektą " Paukščiai". Vykome  į Ventės ornitologijos stotį. Ten mokiniai išsiaiškino, kodėl žieduojami paukščiai, kam paukščiams plunksnos, susipažino su paukščiais, kurie apsilanko Ventėje, kodėl būtent čia atskrenda migruojantys paukščiai, sprendė testus apie paukščius. 

Mokytoja Alma Kasparavičienė

"Maisto chemija"

Vyko paskaita „Palanki  mityba žmogaus sveikatai. Maisto priedai.“ Savo žiniomis pasidalino Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro  mitybos specialistė Jeva Bukauskaitė.  Mokiniai susipažino su sveikatai nepalankiais maisto produktais, produktų ženklinimu bei su dažniausiais pasitaikančiais maisto priedais. Egzotiški medžiagų pavadinimai labai sudomino mokinius, skatino domėtis ar jos natūralios, ar sintetinės ir koks jų poveikis žmogaus organizmui. Pritaikydami įgytas žinias mokiniai praktiškai nagrinėjo maisto produkto etiketes. Atlikus eksperimentą su “Coca-Colos” gėrimu ir 2-jų euro centų moneta, mokiniai įrodė – šis gėrimas tinka daug kam, tik ne žmogaus kūnui. 

Mokytoja Loreta Koškina

Trečioji 1-8 klasių STEAM diena (2023-04-25)

"Atsinaujinantys energijos ištekliai"

Trečiajame susitikime STEAM grupės mokiniai ne tik daugiau sužinojo apie vėjo jėgaines, jų rūšis ir veikimą, bet ir dirbdami grupėse patys pabandė jas sukonstruoti. Mokiniai pūstuvu išsukę vėjo jėgainės sparnus stebėjo, ar pavyko įžiebti šviesą jų sustatytuose kartoniniuose nameliuose. 

Mokytoja Greta Juškevičiūtė

"Metų laikai. Sezoniniai reiškiniai augalų ir gyvūnų gyvenime"

Trečiojo užsiėmimo metu, jau džiaugėmės bundančia gamta. Išvykos į Malūno parką metu, mokiniai stebėjo, kokie pokyčiai įvyko jų stebimame medyje. Fotografavo žydinčius augalus, grįžę į kabinetą, paruošė pristatymus, kuriuose pateikė augalų aprašus. Atlikome praktikos darbą, tema "Stiebo sandara". Mokėsi paruošti notrelės ir kiaulpienės stiebų mikropreparatus, piešė mikroskopu matomą vaizdą. Darbą užbaigėme serenčių persodinimu į vazonėlius.

Mokytoja Diana Kapušinskienė

"Atsinaujinantys energijos ištekliai "

 "A Survey Report" rašymo grupės Išvyka į Klaipėdos pilies muziejų. Susipažinimas su muziejaus ekspozicija. Buvo kuriamas dialogas "Buying a ticket" (Kaip nuvykti į muziejų, kaip nusipirkti bilietą) .

Mokytoja Gaiva Bružienė

"Amerikos valstijos"

Mokytojos Dalios STEAM programos grupė "Amerikos valstijos" vyko į Amerikos skaityklą I.Simonaitytės bibliotekoje. Ten mokiniai atliko įvairias užduotis, sužinojo daug naujų faktų apie žymius Amerikos atlikėjus ar kitus žymius žmones.

Mokytoja Dalia Milvydė 

"Endangered species"

Lietuvos jūrų muziejaus edukacijoje "Be teisės gyventi" klausėmės įdomių faktų apie karališkąją žuvį - erškėtą. Sužinojome kaip ir kokiomis sąlygomis jie gyvena bei neršia, kokios yra erškėtų nykimo priežastys ir kaip galėtume prisidėti prie jų išsaugojimo. Taip pat matavome vandens druskingumo kiekį nešiojamu refraktometru. Atlikdami praktines užduotis sužinojome, kaip erškėtas susijęs su: dinozaurais, raudonąja knyga, 10 000 dolerių, žodžiu "liežuvis"
ir krepšininku A. Saboniu. 

MokytojaDovilė Skripkauskienė

"Metų laikai"

Mokiniai kūrybiškai pasitiko pavasarį - pratęsė temą "Metų laikai", panaudodami gamtines medžiagas-kankorėžius, iš kurių kūrė pavasarinę pievą. Medžių kamienus padarė iš antrinės medžiagos - kavos indėlių, o šakos pražydo iš spalvotų popieriaus ritinėlių... Lietuvių kalbą įpinti į šią veiklą pavyko sukuriant  ODĘ pavasariui... Mokiniai išrinko grupėse geriausią ir užrašė ant beržo tošies. 

Mokytoja Jolanta Momkienė

"STEAM ir dorinis ugdymas"

Apsilankyta Dvasinės pagalbos jaunimui centre. Sužinota, kokią pagalbą vaikams ir jaunimui teikia ši nevyriausybinė organizacija. Savanorė pristatė DPJC veiklas, papasakojo kaip mokiniai gali įsijungti į šias veiklas, tapti savanoriais. 

Mokytoja Jolanta Grinevičienė

"Biblijos lobiai"

Grupė "Biblijos lobiai" dalyvavo spaustuvės detektyve "Gutenbergo kodas". Mokiniai šifruodami  užuominas ir  kodus aiškinosi spaudos ir rašto raidos faktus ir įdomybes.  

Mokytoja Inga Jucienė

Trečiioji STEAM diena buvo tikrai labai neįprasta. Vykome į Fechtavimo sporto klubą "Klaipėdos riteriai", kur susipažinome ir išbandėme fechtavimo sporto šaką. Trenerė Ineta supažindino su pagrindiniais šios dvikovos sporto šakos technikos veiksmais, papasakojo apie įrangą, reikalingą šioje sporto šakoje, teisėjų darbą. Norintys pabandė fechtuotis, pasimatavo aprangą, metalinę kaukę, kuri saugo nuo sužeidimų. Taip pat galėjo pajusti šios sporto šakos intensyvumą. 

Mokytoja Brigita Rudienė

"Maisto chemija"

Maisto priedai esantys pieno produktuose. „Maisto chemijos“ grupės mokiniai apsilanke maisto produktų parduotuvėje LIDL, tyrinėjo pieno produktų etiketes, nagrinėjo  jose atrastų maisto priedų reikšmę ir poveikį organizmui. Tyrimų rezultatus apibendrino lentelėse. Išmoko pasirinkti sveikaitai palankiausius pieno produktus.

Mokytoja Loreta Koškina

Ketvirtoji 1-8 klasių STEAM diena (2023-05-11)

Lietuvių kalbos ir biologijos STEAM grupių veikla

STEAM veiklą lietuvių ir biologijos mokytojos pravedė Klaipėdos botanikos sode. Išsitraukė augalų taro korteles, prisistatė, įgijo slapyvardžius (tapo augalais). Viena  grupė skaičiavo kiek auga augalų vienam kvadratiniam metre, kita - tęsė medžių temą - mokėsi išmatuoti medį trikampe liniuote - išmoko! O pabaigoje užsiėmimo, visi vaikščiojo po sodą, fotografavo augalus, lygino, ieškodami vaizdinių gamtoje, atitinkančių antonimus - lietuviškai, angliškai ir dar viena pasirinkta kalba.Gera būti lauke, išmokti, tyrinėti, draugauti vieni su kitais, tiesiog pabūti kitokiame - medžiagų, augalų, kvapų prisotintame pasaulyje! 

Mokytojos Jolanta Momkienė ir Diana Kapušinskienė

"60 žingsnių skaitymo link"

Šįkart buvome tikri knygų sekliai!!! Baltija, smėlis, kopos, bangos, Kapitono Granto vaikai ir Melnragės akmenys, mums atvedė į pajūrį. Per patyriminę veiklą, mokiniai ieškojo sąsajų tarp knygos ir gamtos, kuri leido giliau suprasti  kūrinių siužetines linijas. 

Mokytoja Kristina Šauklienė

"Mano miesto muzika"

"Mano miesto muzikos" Steam programos erdvių pažinimas tęsėsi ir toliau... Aplankėme Audioteką I. Simonaitytės bibliotekoje.  Patogiai įsitaisę, klausėmės įvairios retro muzikos, sužinojome, kad vinilinės plokštelės buvo gaminamos ne tik iš plastmasės, geležies, bet ir iš vabalų kiautų perdirbtos medžiagos. Kiekviena diena vis atneša įvairių patirčių kuo labai džiaugiamės.

Mokytoja Jolanta Kristina Jasmontienė

Ketvirtą STEAM dieną sportavome laisvųjų imtynių salėje. Labai profesionaliai treniruotę pravedė treneris Lukas Krasauskas. Parodė pagrindinius technikos veiksmus. Labai džiaugiamės, kad mūsų grupėje yra Vilius Igoninas, jis graikų romėnų imtynių Lietuvos čempionas. Su treneriu Luku jie praktiškai parodė laisvųjų imtynių ir graikų romėnų imtynių skirtumus, bei pademonstravo imtynių veiksmus, kuriuos išbandė ir kiti. 

Mokytoja Brigita Rudienė

"Maisto chemija"

Maisto priedai ir cukraus kiekis saldumynuose ir gaiviuosiuose gėrimuose. Ketvirtirtą STEAM programos dieną mokiniai aiškinosi rekomenduojamas ir maksimalias cukraus paros normas ir tyrinėjo savo dažniausiai perkamų saldumynų ir gaiviųjų gėrimų etiketes.  Iš gėrimų ir saldumynų etikečių sužinojo cukraus masę ir energinę vertę, apskaičiavo ir pasvėrė koks realus kiekis cukraus yra atitinkamame gėrime. Surinktą informaciją ir gautussavo darbo rezultatus mokiniai pateike ant stendo. Baigę darbą, mokiniai padarė išvadą, kad cukraus nedidelis kiekis mūsų organizmui yra naudingas, bet perteklius atneša labai daug žalos, todėl vietoj gaiviųjų gėrimų reikia gerti vandenį ir mažinti cukraus kiekį pasirenkant mažiau jo turinčius maisto produktus. 

Mokytoja Loreta Koškina .

Penktoji 1-8 klasių STEAM diena (2023-05-30)

"Atsinaujinantys energijos ištekliai"

Šį kartą STEAM grupės lankėsi Bricks4Kidz edukacijoje, kurioje pasitikrino savo žinias apie tvarumą, bandė įsivaizduoti, kaip atrodys mūsų Žemė, jeigu mes jos nesaugosime. Pasitelkę savo kūrybiškumą jie porose konstravo važiuojančią šiukšlių mašiną iš LEGO kaladėlių.  

Mokytoja Greta Juškevičiūtė