Lauko klasė

2.3. Mokyklos kiemo teritorijos pritaikymas ugdymo veikloms. Lauko klasės įrangos pirkimas.

1–8 klasių mokiniams 68 STEAM ir dailės pamokos vyks lauko klasėje

„Pažink gamtą per spalvas ir formą“

Veiklos tikslas - gebėti pritaikyti pamokų metu įgytas žinias atliekant kūrybinę užduotį: geometrinės formos, spalvos, gamtinės medžiagos.

Lauko pamoka vyksta mokyklos ir Malūno parko teritorijose. Užduotį atlieka poroje. Lentelėje prisegtoms spalvotoms kortelėms, mokiniai suranda atitinkamos spalvos gamtines medžiagas, jas prisega ar priklijuoja. Kiekviena pora pristato savo atliktą užduotį įvardindami surastų gamtinių medžiagų pavadinimus, spalvas ir formas (kokiai geometrinei forma priskirtų).

Mokytoja Alina Kravčenko

Projektas „Tyrinėjame mišką“

Penktokai šį rudenį aktyviai vykdė veiklas netradicinėse aplinkose. Viena iš tokių veiklų - gamtos ir žmogaus pamokos "Lauko klasėje". Mokiniai, pasiskirstę į grupes, atliko pasirinktos teritorijos tyrimą, kurio metu turėjo atpažinti kuo daugiau augalų rūšių, piešti miško ardų schemas, gaminti kelių skirtingų medžio žievės anspaudus, fotografuoti rastus bestuburius gyvūnus, skaičiuoti apytiksliai medžių amžių.

Mokytoja Loreta Koškina

Lietuvių kalbos pamokos „Lauko klasėje“

Šis ruduo suteikia jėgų mums, Sendvario progimnazijos mokytojams, pasidžiaugti patiems ir suteikti džiaugsmo savo mokiniams. „Lauko klasė“ – tobulas pavyzdys. Mokiniai lauke įsivaizduoja, jog tampa gamtos dalimi – tampa medžiu, vandeniu, žole, mokosi mąstyti ir užrašyti savo mintis... Visi aštuntokai ir 7d klasės mokiniai labai rimtai ir su polėkiu atliko šį darbą. Pamoka tęsiasi ir klasėje – grupėse dėlioja rašinį, lyg dėlionę, apie patirtį lauke, pristato jį viešai. Ugdymo procesas susietas su tyrinėjimu - kas gali būti geriau mokykloje?

Mokytoja Jolanta Momkienė

Pamoka „Priglausk žodį gamtoje“

Šios veiklos metu mokiniai turėjo įvardyti svarbiausias gyvenimo vertybes ir pasinaudojant gamtoje rastomis medžiagomis, kūrybiškai perteikti skirtą užduotį. Ši veikla skatino mokinių bendravimą ir bendradarbiavimą, kūrybiškumą ir lyderystę.

Pamoka prasidėjo mokytojai paaiškinant pagrindines sąvokas. Diskusijų metu išrenkamos trys pagrindinės vertybės. Įvardijama, kokiomis vertybėmis vadovaujasi savo gyvenime ir kokių savybių nenorėtų, kad turėtų kiti klasės draugai. Mokiniai suskirstomi į grupes. Kiekvienai grupei yra paskiriamas žodis, kuris atspindi klasės vertybes. Užduotis - skirtą žodį, kūrybiškai, panaudojant gamtoje esančias medžiagas, užrašyti.

Mokytoja Kristina Šauklienė