Група-9-21

                                                                         05.12.2023р. Консультація №1

                                                  рекомендовано для перегляду  www.youtube.com/watch?

                                                                                                 

                                            Тема уроку: «Обовязки та права учасників дорожнього руху»

Стаття 14. Учасники дорожнього руху

Учасниками дорожнього руху є особи, які використовують автомобільні дороги, вулиці, залізничні переїзди або інші місця, призначені для пересування людей та перевезення вантажів за допомогою транспортних засобів.

До учасників дорожнього руху належать водії та пасажири транспортних засобів, пішоходи, велосипедисти, погоничі тварин.

Учасники дорожнього руху мають право на:

·        безпечні умови дорожнього руху, на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху;

·        вивчення норм і правил дорожнього руху;

·        отримання від гідрометеорологічних, дорожніх, комунальних та інших організацій, а також підрозділів Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України інформації про умови дорожнього руху.

Учасник дорожнього руху може оскаржити дію працівника підрозділів Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України, військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у Збройних Силах України у разі порушення з його боку чинного законодавства.

Учасники дорожнього руху зобов'язані:

·        знати і неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху;

·        створювати безпечні умови для дорожнього руху, не завдавати своїми діями або бездіяльністю шкоди підприємствам, установам, організаціям і громадянам;

·        виконувати розпорядження органів державного нагляду та контролю щодо дотримання законодавства про дорожній рух.

Працівники органів внутрішніх справ, військової інспекції безпеки дорожнього руху, Військової служби правопорядку у Збройних Силах України, дорожньо-експлуатаційних служб при виконанні службових обов'язків можуть відступати від окремих вимог Правил дорожнього руху лише у випадках і при виконанні умов, викладених у них.

 


 


                                    08.12.2023р.Кольсунтація№2                                                                                                   

                Тема уроку: «Дорожні знаки, їх класифікація та особливості встановлення.»

 Основний засіб регулювання дорожнього руху— дорожні знаки

Класифікація дорожніх знаків. 

Дорожні знаки призначені для інформування учасників дорожнього руху про умови, режими, напрямки руху на дорогах. Їх розподіл за групами, найменування, нумерація, розміри, форма, символи і технічні вимоги до них регламентовані державним стандартом України. 

Передбачено сім груп дорожніх знаків: попереджувальні, пріоритетні, заборонні, наказові, інформаційно-вказівні, сервісу і таблички до дорожніх знаків. 

Особливості встановлення дорожніх знаків. 

Дія знаків поширюється на проїжджу частину , у якій або на якій вони встановлені. 

 Знаки, як правило, встановлюються з правого боку дороги за межами проїжджої частини доріг і їх узбіч. Тимчасові дорожні знаки дозволяється встановлювати безпосередньо на проїжджій частині. 

Тимчасові дорожні знаки на переносних пристроях, виконані на жовтому фоні, мають перевагу перед постійними дорожніми знаками і дорожньою розміткою. У той же час сигнали регулювальника, якщо вони навіть суперечать вимогам дорожніх знаків, у тому числі й тимчасових, дорожній розмітці і сигналам світлофора, є обов'язковими для виконання. 

Забороняється самостійне встановлення, зняття, пошкодження дорожніх знаків або закривання їх предметами. 

Дорожні знаки повинні бути розміщені так, щоб забезпечувався їх найкращий огляд усіма учасниками дорожнього руху і у світлий, і в темний час доби. Необхідно, щоб знаки мали світлоповертальну плівку або внутрішнє освітлення. 

                                   Переглянути: https://www.youtube.com/watch?v=YSa-qwNoXZc


                                                        15.12.2023р. Консультація №3.    21.12.2023рКонсультація №4.   

Тема уроку: Лабораторно-практичні роботи за темами 1-7 (тести)

Зайдіть на сайт  https://vodiy.ua/pdr/test/

(скопіювати посилання, вставити в адресну строку і перейти за посиланням)

і пройдіть тестування


                                                                          15.01.2024р.   Консультація№5

Дорожні знаки

Тема уроку: Знаки пріоритету.

2.1 «Дати дорогу»

Водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під'їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.

2.2 «Проїзд без зупинки заборонено»

Забороняється проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня — перед знаком. Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються дорогою, яка перетинається, а за наявності таблички 7.8 - транспортним засобам, що рухаються головною дорогою, а також праворуч рівнозначною дорогою.

2.3 «Головна дорога»

Надається право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.

2.4 «Кінець головної дороги»

Скасовується право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.

2.5 «Перевага зустрічного руху»

Забороняється в'їзд на вузьку ділянку дороги, якщо це може утруднити зустрічний рух. Водій повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, що розташовані на вузькій ділянці.


2.6 «Перевага перед зустрічним рухом»

Вузька ділянка дороги, під час руху якою водій має перевагу стосовно зустрічних транспортних засобів.

Знаки 2.1 — 2.3, 2.5 і 2.6 встановлюються безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги, крім того, знак 2.3 на початку, а знак 2.4 — в кінці головної дороги. Знак 2.3 з табличкою 7.8 обов'язково повторюється перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок. Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак 2.1 повторюється з додатковою табличкою 7.1.1.

Якщо безпосередньо перед перехрестям встановлено знак 2.2, то йому повинен передувати знак 2.1 з додатковою табличкою 7.1.2.

Якщо знак 2.2 встановлений перед залізничним переїздом, що не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності — перед цим знаком.   

                             Рекомендовано для перегляду      www.google.com/search? 

                                     Пройти тест:   vodiy.ua/pdr/test/?complect=6&theme=39


                                                                            22.01.2024р. Кольсунтація №6

Тема уроку: «Дорожнє обладнання» 

Доро́жнє обла́днання допоміжний засіб регулювання дорожнього руху, забезпечення безпеки дорожнього руху.

До нього належать: 

огородження і світлове сигнальне обладнання в місцях будівництва, реконструкції та ремонту доріг;  

попереджувальні світлові круглі тумби, що встановлюються на розділювальних смугах або острівцях безпеки;  

напрямні стовпчики, що призначені для забезпечення видимості зовнішнього краю узбіч і небезпечних перешкод в умовах недостатньої видимості.

 Позначаються вертикальною розміткою і повинні бути обладнані світлоповертачами: праворуч — червоного кольору, ліворуч — білого;  

опуклі дзеркала для розширення оглядовості водіям транспортних засобів, які проїжджають перехрестя чи інше небезпечне місце з недостатньою оглядовістю; 

дорожні огородження на мостах, шляхопроводах, естакадах, насипах та інших небезпечних ділянках доріг;


Доро́жнє обла́днання — допоміжний засіб регулювання дорожнього руху, забезпечення безпеки дорожнього руху

До нього належать: 

огородження і світлове сигнальне обладнання в місцях будівництва, реконструкції та ремонту доріг; 

попереджувальні світлові круглі тумби, що встановлюються на розділювальних смугах або острівцях безпеки; 

напрямні стовпчики, що призначені для забезпечення видимості зовнішнього краю узбіч і небезпечних перешкод в умовах недостатньої видимості. Позначаються вертикальною розміткою і повинні бути обладнані світлоповертачами: праворуч — червоного кольору, ліворуч — білого; 

опуклі дзеркала для розширення оглядовості водіям транспортних засобів, які проїжджають перехрестя чи інше небезпечне місце з недостатньою оглядовістю; 

дорожні огородження на мостах, шляхопроводах, естакадах, насипах та інших небезпечних ділянках доріг;

Дорожньо-ремонтні та інші роботи, як правило, проводятьсябез припинення руху транспортних засобів та пішоходів. При цьому умови дорожнього руху значно погіршується, виникають «затори», зменшується швидкість руху, збільшується ризик виникнення ДТП. Для покращення безпеки дорожнього руху в цих місцях необхідно, щоб на достатній відстані дорожні робітники та машини були добре помітні (пофарбування, світлоповертачі, освітлення, спеціальний одяг).

За допомогою засобів регулювання дорожнього руху повинні бути чітко визначені режими руху ще на під’їзді до місця виконання дорожніх робіт.Установлення дорожніх оголошень і напрямних пристроїв а також допомагає водію своєчасно орієнтуватись в дорожній обстановці і безперешкодно проїжджати всі небезпечні ділянки доріг.

Установлення дорожніх огороджень і напрямних пристроїв, а також відповідальність за їх правильне розташування та експлуатацію покладається на власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху або на організацію –винуватця роботи на дорогах і вулицях.

                                              Пройти обов'язкові тести:   vodiy.ua/pdr/test/?complect=6&theme=33                                                              тест для обовязкового проходження                             посилання:docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfLiFQENFlceVN4Z3Wni3JtThay51g379BbcUrqU_aPSKyq9Q/viewform?usp=sf_link


                                                                          29.01.2024р. Консультація №7

Тема уроку: Регулювання дорожнього руху.

                  Світлофори і їх сигнали.

Світлофори (додаток 3) призначені для регулювання руху транспортних засобів і пішоходів, мають світлові сигнали зеленого, жовтого, червоного і біло-місячного кольорів, які розташовані вертикально чи горизонтально.


Сигнали світлофора можуть бути з нанесеною суцільною чи контурною стрілкою (стрілками), із силуетом пішохода, X-подібні.На рівні  червоногосигналу світлофора із вертикальним  розташуванням сигналів може встановлюватися табличка білого кольору із нанесеною на ній стрілкою зеленого кольору. {Пункт 8.7  доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 876 ( 876-2008-п) від  01.10.2008 } У світлофорах з вертикальним розташуванням сигналів сигнал червоного кольору — зверху, зеленого — знизу, а з горизонтальним: червоного — ліворуч, зеленого — праворуч. 


Світлофори з вертикальним розташуванням сигналів можуть мати одну або дві додаткові секції з сигналами у вигляді зеленої стрілки (стрілок), що розташовуються на рівні сигналу зеленого кольору. Сигнали світлофора мають такі значення:

а) зелений дозволяє рух;

б) зелений у вигляді стрілки (стрілок) на чорному фоні дозволяє рух у зазначеному напрямку (напрямках). Таке саме значення має сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій секції світлофора.

 Сигнал у вигляді стрілки, що дозволяє поворот ліворуч, дозволяє й розворот, якщо він не заборонений дорожніми знаками.


Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції, увімкнений разом із зеленим сигналом світлофора, інформує водія про те, що він має перевагу в зазначеному стрілкою (стрілками) напрямку (напрямках) руху перед транспортними засобами, що рухаються з інших напрямків;

в) зелений миготливий дозволяє рух, але інформує про те, що незабаром буде ввімкнено сигнал, який забороняє рух.

Для інформування водіїв про час (у секундах), що залишився до кінця горіння сигналу зеленого кольору, можуть застосовуватися цифрові табло;

г) чорна контурна стрілка (стрілки), нанесена на основний зелений сигнал, інформує водіїв про наявність додаткової секції світлофора і вказує інші дозволені напрямки руху ніж сигнал додаткової секції;

ґ) жовтий забороняє рух і попереджає про наступну зміну сигналів;

д) жовтий миготливий сигнал або два жовтих миготливих сигнали дозволяють рух і інформують про наявність небезпечного нерегульованого перехрестя або пішохідного переходу;

е) червоний сигнал, у тому числі миготливий, або два червоних миготливих сигнали забороняють рух.

Сигнал у вигляді зеленої стрілки (стрілок) у додатковій (додаткових) секції разом з жовтим або червоним сигналом світлофора інформує водія про те, що рух дозволяється у вказаному напрямку за умови безперешкодного пропуску транспортних засобів, які рухаються з інших напрямків.

Стрілка зеленого кольору на табличці, встановленій на рівні червоного сигналу світлофора з вертикальним розташуванням сигналів, дозволяє рух у зазначеному напрямку при увімкненому червоному сигналі світлофора з крайньої правої (лівої) смуги руху за умови надання переваги в русі іншим його учасникам; {Підпункт "е" пункту 8.7.3 пункту 8.7 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 876 (876-2008-п) від 01.10.2008; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 124 (124-2009-п) від 11.02.2009}

(є) поєднання червоного і жовтого сигналів забороняє рух і інформує про наступне вмикання зеленого сигналу;

           (ж) чорні контурні стрілки на червоному і жовтому сигналах 


не змінюють значення цих сигналів та інформують про дозволені напрямки руху при зеленому сигналі;вимкнений сигнал додаткової секції забороняє рух у напрямку, вказаному її стрілкою (стрілками).Для регулювання руху транспортних засобів на вулицях, дорогах або по смугах проїзної частини, 


напрямок руху на яких може змінюватися на протилежний, застосовуються реверсивні світлофори з червоним X-подібним сигналом і зеленим сигналом у вигляді стрілки, спрямованої вниз 


Ці сигнали забороняють або дозволяють рух по смузі, над якою вони розташовані. Основні сигнали реверсивного світлофора можуть бути доповнені жовтим сигналом у вигляді стрілки, нахиленої по діагоналі вниз праворуч, увімкнення якого забороняє рух по смузі, позначеній з обох боків дорожньою розміткою 1.9 (див.додаток 2) (306а-2001-п), і інформує про зміну сигналу реверсивного світлофора та необхідність перестроювання на смугу руху праворуч. При вимкнених сигналах реверсивного світлофора, що розташований над смугою, позначеною з обох боків дорожньою розміткою 1.9, в'їзд на цю смугу заборонено.{Пункт 8.7.4 пункту 8.7 із змінами, внесеними згідно з Постановою  КМ N 876 ( 876-2008-п) від 01.10.2008 } 


Для регулювання руху трамваїв можуть застосовуватися світлофори з чотирма сигналами біло-місячного кольору, розташованими у вигляді літери «Т».(в даному випадку ввімкненні одночасно всі сигнали і трамвай може рухатись прямо, ліворуч, праворуч,)  


Рух дозволяється лише в разі ввімкнення одночасно нижнього сигналу і одного або кількох верхніх, з яких лівий дозволяє рух ліворуч, середній — прямо, правий — праворуч. Якщо ввімкнено лише три верхні сигнали — рух заборонено.

У разі вимкнення чи несправності трамвайних світлофорів водії трамваїв повинні керуватися вимогами світлофорів із світловими сигналами червоного, жовтого і зеленого кольорів.

Для регулювання руху на залізничних переїздах використовуються світлофори з двома червоними сигналами або одним біло-місячним і двома червоними, які мають такі значення:

а) миготливі червоні сигнали забороняють рух транспортних засобів через переїзд;

б) миготливий біло-місячний сигнал показує, що сигналізація справна і не забороняє руху транспортних засобів. 

На залізничних переїздах одночасно із заборонним сигналом світлофора може бути ввімкнено звуковий сигнал, який додатково інформує учасників дорожнього руху про заборону руху через переїзд. 

Якщо сигнал світлофора має вигляд силуету пішохода, його дія поширюється лише на пішоходів, при цьому зелений сигнал дозволяє рух, червоний — забороняє.

Для сліпих пішоходів може бути ввімкнено звуковий сигнал, який дозволяє рух пішоходів.

                    Рекомендовано для перегляду.           www.youtube.com/watch?v=ilwsjAqZfZc&ab_channel=SVITLOFORUA 


                                                                                 14.03.2024р.  Консультація№8  

                                                                                     Тема: Знаки пріоритету.

2.1 «Дати дорогу»

Водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що під'їжджають до нерегульованого перехрестя по головній дорозі, а за наявності таблички 7.8 — транспортним засобам, що рухаються по головній дорозі.

2.2 «Проїзд без зупинки заборонено»

Забороняється проїзд без зупинки перед розміткою 1.12 (стоп-лінія), а якщо вона відсутня — перед знаком. Необхідно дати дорогу транспортним засобам, що рухаються дорогою, яка перетинається, а за наявності таблички 7.8 - транспортним засобам, що рухаються головною дорогою, а також праворуч рівнозначною дорогою.

2.3 «Головна дорога»

Надається право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.

2.4 «Кінець головної дороги»

Скасовується право першочергового проїзду нерегульованих перехресть.

2.5 «Перевага зустрічного руху»

Забороняється в'їзд на вузьку ділянку дороги, якщо це може утруднити зустрічний рух. Водій повинен дати дорогу зустрічним транспортним засобам, що розташовані на вузькій ділянці.

2.6 «Перевага перед зустрічним рухом»

Вузька ділянка дороги, під час руху якою водій має перевагу стосовно зустрічних транспортних засобів.

Знаки 2.1 — 2.3, 2.5 і 2.6 встановлюються безпосередньо перед перехрестям або вузькою ділянкою дороги, крім того, знак 2.3 на початку, а знак 2.4 — в кінці головної дороги. Знак 2.3 з табличкою 7.8 обов'язково повторюється перед перехрестям, на якому головна дорога змінює свій напрямок.

Поза населеними пунктами на дорогах з твердим покриттям знак 2.1 повторюється з додатковою табличкою 7.1.1.

Якщо безпосередньо перед перехрестям встановлено знак 2.2, то йому повинен передувати знак 2.1 з додатковою табличкою 7.1.2.

Якщо знак 2.2 встановлений перед залізничним переїздом, що не охороняється та не обладнаний світлофорною сигналізацією, водій повинен зупинитися перед стоп-лінією, а за її відсутності — перед цим знаком.


                                                                                29.03.2024р.  Консультація №9

Правила дорожнього руху 

Тема уроку: «Дорожня розмітка»

1. Горизонтальна розмітка

Лінії горизонтальної розмітки мають білий колір. Синій колір має лінія 1.33. Жовтий колір мають лінії 1.4, 1.10.1-1.10.3, 1.17.1-1.17.3, 1.23, 1.25, а також лінії тимчасової розмітки. Червоно-білий колір мають лінії 1.14.2, 1.14.3, 1.15.

Розмітка 1.29-1.32 дублює зображення знаків.

Горизонтальна розмітка має таке значення:

1.1 (вузька суцільна лінія) - поділяє транспортні потоки протилежних напрямків (осьова розмітка) на дорогах з двома чи трьома (2 + 1) смугами руху в обох напрямках, позначає межі смуг руху у попутному напрямку (розділювальна розмітка), позначає межі проїзної частини, на які в’їзд заборонено (напрямні острівці та острівці безпеки); розділяє пішохідний і велосипедний рух на суміжних пішохідних та велосипедних доріжках, позначених знаком 4.18; розділяє смуги на велосипедних доріжках з двостороннім рухом у разі наближення до велосипедного переїзду, позначеного розміткою 1.15;

1.2 (широка суцільна лінія) - позначає край проїзної частини (крайова розмітка) автомобільних доріг та вулиць, межі смуги для руху маршрутних транспортних засобів або велосипедної смуги.

У місцях, де на смугу маршрутних транспортних засобів дозволено заїзд іншим транспортним засобам, ця лінія може бути переривчастою; 

1.3 - поділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, які мають чотири і більше смуг руху або на ділянках доріг з трьома (2 + 1) смугами;

1.4 (жовтого кольору) - позначає місця, де заборонено зупинку транспортних засобів з тієї сторони, де вона нанесена. Застосовується самостійно або в поєднанні із знаком 3.34 і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру; 

1.5 - розділяє транспортні потоки протилежних напрямків на дорогах, які мають дві смуги руху в обох напрямках і де дозволено виїжджати на смугу зустрічного руху; позначає межі смуг руху за наявності двох і більше смуг, призначених для руху в одному напрямку; розділяє смуги протилежних напрямків на велосипедних доріжках з двостороннім рухом; 

1.6 (лінія наближення - переривчаста лінія, в якій довжина штрихів утричі перевищує проміжки між ними) - попереджає про наближення до розмітки 1.1, 1.11 або 1.24. Розмітку 1.6 може бути нанесено у поєднанні з розміткою 1.19; 

1.7 (напрямна розмітка - переривчаста лінія) - позначає напрямок смуг руху в межах перехрестя в разі необхідності вказати траєкторію руху транспорту, позначає розриви в суцільній розмітці 1.1, 1.3 для можливості здійснення повороту чи розвороту, а також позначає межі відведених майданчиків для паркування на безоплатній основі вздовж проїзної частини;

1.8 (широка переривчаста лінія) - позначає межу між основною смугою руху і смугами гальмування чи розгону (на перехрестях, перехрещеннях доріг на різних рівнях, у зоні автобусних зупинок тощо), межу між основною смугою руху і виділеною смугою для лівого повороту чи розвороту та межі велосипедної смуги; 

1.9 - позначає межі смуг руху, на яких здійснюється реверсивне регулювання; поділяє транспортні потоки протилежних напрямків (при вимкнених реверсивних світлофорах) на дорогах, де здійснюється реверсивне регулювання; 

1.10.1-1.10.3 - позначають місця, де заборонено стоянку;

1.10.1 - позначає ділянки доріг, де заборонено стоянку транспортних засобів (з тієї сторони, де її нанесено). Застосовується самостійно або разом із знаком 3.35 і наноситься біля краю проїзної частини або по верху бордюру; 

1.10.2 - позначає місця на смузі (смугах) руху перед перехрестям навпроти в’їзду/виїзду до прилеглої території, на яке заборонено в’їзд, якщо попереду зупинилися інші транспортні засоби; позначає місце (резервний майданчик) для тимчасової зупинки транспорту екстрених служб (швидкої медичної допомоги, поліції та інших) і де заборонено стоянку інших транспортних засобів вздовж доріг, вулиць та на майданчиках для паркування;

1.10.3 (коробчаста розмітка жовтого кольору) - наноситься на проїзну частину в зоні перехрестя для попередження про заборону 

1.11 - поділяє транспортні потоки протилежних або попутних напрямків на ділянках доріг, де перестроювання дозволено лише з однієї смуги; позначає місця, призначені для розвороту, в’їзду і виїзду з майданчиків для стоянки тощо, де рух дозволено лише в один бік;

1.12 (стоп-лінія) - позначає місце, де водій повинен зупинитися за наявності знака 2.2 або за сигналу світлофора чи регулювальника, що забороняє рух;

1.13 - позначає місце, де водій (велосипедист) повинен у разі потреби зупинитися і дати дорогу транспортним засобам, що рухаються по перехрещуваній дорозі;        

1.14.1, 1.14.2, 1.14.3 (“зебра”, у тому числі червоно-білого кольору) - позначають нерегульований і регульований пішохідний перехід на проїзній частині дороги чи на велосипедній доріжці, зокрема 1.14.2 - пішохідний перехід з підвищеною вірогідністю виникнення дорожньо-транспортних пригод, 1.14.3 - місце переходу осіб з порушенням зору;

1.15 (велосипедний переїзд) - позначає місце, де велосипедна доріжка чи доріжка для вершників перетинає проїзну частину, в’їзд чи виїзд з прилеглої території, а також де велосипедна доріжка та доріжка для вершників перетинаються між собою;

1.16.1-1.16.3 - позначає напрямні острівці в місцях поділу, розгалуження або злиття транспортних потоків;

1.16.1 - розділяє транспортні потоки протилежних напрямків, 

1.16.2 - розділяє транспортні потоки одного напрямку, 

1.16.3 - злиття транспортних потоків одного напрямку; 

1.16.4 - позначає острівці безпеки, що перебувають на одному рівні з 

 1.17.1 (жовтого кольору) - позначає зупинки маршрутних транспортних засобів; 

1.17.2 (жовтого кольору) - позначає ділянку проїзної частини в межах зупинки трамвая, позначеної дорожніми знаками 5.42.1 і 5.42.2, за умови розташування трамвайних колій посередині проїзної частини;

1.17.3 - позначає зони для стоянки таксі; 

1.18 - показує дозволені напрямки руху по смугах на перехресті, транспортній розв’язці в різних рівнях, в місці влаштування віднесеного лівого повороту чи розвороту. Застосовується самостійно або в поєднанні із знаками 5.16, 5.18; розмітка із зображенням тупика наноситься для зазначення того, що поворот на найближчу проїзну частину заборонено; розмітка, яка дозволяє поворот ліворуч з крайньої лівої смуги, дозволяє також розворот;

1.19 - позначає наближення до ділянок, де проїзна частина звужується на одну смугу руху в попутному напрямку або закінчення смуги розгону.Розмітка 1.19 може бути нанесена в поєднанні з розміткою 1.6 поза населеним пунктом, як додаткове попередження про необхідність закінчення маневру обгону;

1.20 - позначає наближення до поперечної розмітки 1.13; 

1.21 (напис “STOP”) - позначає наближення до поперечної розмітки 1.12; 

1.22 - попереджає про наближення до місця, де встановлено дорожні погорби або влаштовано підвищений пішохідний перехід чи підвищене перехрестя для примусового зниження швидкості; 

1.23 - позначає поверхню дорожнього пагорба, влаштованого для примусового зниження швидкості руху транспортних засобів; 

1.24 (ломана крайова і осьова лінії) - попереджає про наближення до пішохідного переходу чи велосипедного переїзду з підвищеною небезпекою (обмежена їх видимість, підвищений рівень аварійності, наявність поблизу навчальних закладів) з метою концентрації уваги водія;

1.25 (широкі поперечні смуги жовтого кольору) - попереджає про наближення до кільцевої розв’язки (превентивний захід для попередження водія про необхідність знизити швидкість); 

1.26 - позначає на проїзній частині номера дороги (маршруту); 

1.27 - позначає виділену смугу для руху маршрутних транспортних засобів; 

1.28.1 - позначає виділену смугу для суміщеного руху маршрутних транспортних засобів та велосипедистів; 

1.28.2 - позначає доріжку, призначену для суміщеного руху пішоходів та велосипедистів, застосовується із знаком 4.17; 

1.28.3 - позначає проїзну частину вулиць і доріг населених пунктів місцевого значення, де дозволено змішаний рух велосипедистів і транспортних засобів у попутному напрямку; 

1.29 - позначає (дублює) на покритті проїзної частини зображення дорожнього знака 1.32; 

1.30 - позначає (дублює) на покритті проїзної частини зображення дорожнього знака 1.39; 

1.31 - позначає (дублює) на покритті проїзної частини зображення дорожнього знака 3.29; 

1.32 - позначає (дублює) на покритті проїзної частини зображення дорожнього знака 5.43 для позначення відведених майданчиків для паркування транспортних засобів; 

1.33 - позначає відведені майданчики для паркування транспортних засобів, розміщені вздовж проїзної частини вулиці, дороги за обумовлених умов (оплата за стоянку, обмежена тривалість стоянки, тільки для використання певною категорією користувачів);

1.34 - позначає межі окремих місць для паркування транспортних засобів; 

1.35 - позначає місця для паркування індивідуального транспорту осіб з інвалідністю та транспортних засобів, які перевозять осіб з інвалідністю; 

1.36 - позначає доріжку для велосипедистів за межами проїзної частини та виділену на проїзній частині велосипедну смугу, яка відокремлена від проїзної частини широкою суцільною розміткою;

1.37 - позначає дозволені напрямки руху на велосипедній доріжці, велосипедній смузі; 

1.38 - позначає місця для заправки електромобілів; 

 1.39.1, 1.39.2 - позначає наближення до ділянок доріг (вулиць), на які є вихід з території шкіл, що прилягають безпосередньо до цієї дороги (вулиці). 

Лінії 1.1 і 1.3 перетинати забороняється. Лінію розмітки 1.11 перетинати заборонено з боку суцільної лінії розмітки. Лінію 1.2, якою позначено край проїзної частини, перетинати дозволяється (якщо це не заборонено встановленими дорожніми знаками).

Як виняток, за умови забезпечення безпеки дорожнього руху, дозволяється перетинати лінію 1.1 для об’їзду нерухомої перешкоди, розміри якої не дають змоги здійснити її безпечний об’їзд, не перетинаючи цю лінію, а також обгону поодиноких транспортних засобів, що рухаються із швидкістю менше 30 км/год.

Лінію 1.2 дозволяється перетинати в разі вимушеної зупинки, якщо цією лінією позначено край проїзної частини, суміжний з узбіччям.

Лінії 1.5-1.8 перетинати дозволяється з будь-якого боку.

На ділянці дороги між реверсивними світлофорами лінію 1.9 дозволяється перетинати, якщо вона розташована праворуч від водія.

При ввімкнених сигналах зеленого кольору у реверсивних світлофорах лінію 1.9 дозволяється перетинати з будь-якого боку, якщо вона поділяє смуги, по яких рух дозволено в одному напрямку. У разі вимкнення реверсивних світлофорів водій повинен негайно перестроїтися праворуч за лінію розмітки 1.9.

Лінію 1.9, що розміщена ліворуч, при вимкнених реверсивних світлофорах, перетинати забороняється. Лінію 1.11 дозволяється перетинати тільки з боку її переривчастої частини, а з боку суцільної - лише у разі завершення обгону чи об’їзду перешкоди.

2. Вертикальна розмітка

Смуги вертикальної розмітки мають чорно-білий, жовто-червоний та червоно-білий кольори. Чорно-білий колір має розмітка 2.1.1-2.1.3, 2.2.1, 2.4, 2.5.1, 2.5.2, 2.6. Жовто-червоний колір має розмітка 2.1.4-2.1.6 і 2.2.2. Червоно-білий колір мають смуги 2.3.1-2.3.3.

Вертикальна розмітка позначає: 

2.1.1-2.1.6 - торцеві частини штучних споруд (мостів, шляхопроводів, тунелів) та інші вертикальні поверхні масивних перешкод (парапетів, опор освітлення тощо). Розмітка 2.1.4-2.1.6 (жовто-червоного кольору) використовується на ділянках концентрації дорожньо-транспортних пригод, аварійно-небезпечних ділянках;

2.2.1, 2.2.2 - нижній край прогону штучної споруди, конструкції тунелів, якщо відстань від нього до поверхні дорожнього покриття становить 5 м або менше. Розмітка 2.2.2 (жовто-червоного кольору) використовується, коли видимість у напрямку руху обмежена або встановлені дорожні знаки, що обмежують рух транспортних засобів по висоті;

    2.3.1-2.3.3 - вертикальні поверхні щитів, які встановлюють під дорожніми знаками 4.7-4.9, а також початкові або кінцеві елементи дорожніх огороджень та торцевої поверхні амортизаційних дорожніх пристроїв. Нижній край смуг розмітки позначає бік, з якого необхідно об’їжджати перешкоду;

2.4 - круглі сигнальні тумби, встановлені на розділювальній смузі, напрямному острівці або острівці безпеки із знаками 4.7-4.9;

2.5 - позначає напрямні стовпчики, встановлені на заокругленнях малого радіуса, крутих спусках, інших небезпечних ділянках або вздовж всієї протяжності доріг.

Посередині розмітки розміщують світлоповертальний елемент;

2.6 - бордюру на небезпечній ділянці дороги (напрямного острівця, острівця безпеки, зупинки маршрутного транспорту, початкової ділянки розділювальної смуги, центрального острівця кільцевої розв’язки, крутих спусках тощо).”  

                                                               Рекомендовано для перегляду---.www.youtube.com


                                                                             08.04.2024р.Консультація№10.

                                             Тема уроку: Регулювання дорожнього руху. Сигнали регулювальника

Сигнали регулювальника мають перевагу перед сигналами світлофорів та вимогами дорожніх знаків пріоритету і є обов'язковими для виконання.
   8.8. Сигнали  регулювальника. Сигналами регулювальника є положення його корпуса, а також жести руками, в тому числі з жезлом або диском з червоним світлоповертачем, які мають такі значення:

а) руки витягнуті в сторони, опущені або права рука зігнута перед грудьми:

з лівого і правого боків — дозволено рух трамвая прямо, нерейковим транспортним засобам — прямо і праворуч; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною та перед грудьми регулювальника;
з боку грудей і спини — рух усіх транспортних засобів і пішоходів заборонено;
з лівого боку необхідно виконувати рух відповідно до наявних смуг руху: 1 смуга для руху можна рухатись в усіх напрямках, 2 смуги — 1 смуга — прямо і праворуч, 2 смуга — ліворуч, розворот, прямо. 11.1. Кількість смуг на проїзній частині для руху нерейкових транспортних засобів визначається дорожньою розміткою або дорожніми знаками 5.16, 5.17.1, 5.17.2 (див. додаток 1) (306а-2001-п), а за їх відсутності — самими водіями з урахуванням ширини проїзної частини відповідного напрямку руху, габаритів транспортних засобів і безпечних інтервалів між ними. 11.5. На дорогах, які мають дві і більше смуги для руху в одному напрямку, виїзд на крайню ліву смугу для руху в цьому ж напрямку дозволяється, якщо праві зайняті, а також для повороту ліворуч, розвороту…

б) права рука витягнута вперед:

з лівого боку — дозволено рух трамвая ліворуч, нерейковим транспортним засобам — у всіх напрямках; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника;

з боку грудей — усім транспортним засобам дозволено рух лише праворуч;

з правого боку та спини — рух усіх транспортних засобів заборонено; пішоходам дозволено переходити проїзну частину за спиною регулювальника;

в) рука піднята вгору:


рух усіх транспортних засобів і пішоходів заборонено в усіх напрямках.

Жезл використовується тільки працівниками підрозділів Державтоінспекції та військової інспекції безпеки дорожнього руху.

Для привертання уваги учасників дорожнього руху використовується сигнал, поданий свистком.

Регулювальник може подавати інші сигнали, зрозумілі водіям і пішоходам.

8.9. Вимога про зупинку транспортного засобу подається працівником міліції:

а) жезлом або рукою, що вказує на цей транспортний засіб;

б) за допомогою увімкненого проблискового маячка синього і червоного або лише червоного кольору та (або) спеціального звукового сигналу;

в) за допомогою гучномовного пристрою;

г) за допомогою спеціального табло, на якому зазначається вимога про зупинку транспортного засобу.

Водій повинен зупинити транспортний засіб у місці, на яке йому буде вказано, з дотриманням правил зупинки.

8.10. У разі подання світлофором (крім реверсивного) або регулювальником сигналу, що забороняє рух, водії повинні зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінія) (див. додаток 2), дорожнім знаком 5.62 "Місце зупинки» (див. додаток 1) (306а-2001-п), якщо їх немає — не ближче 10 м до найближчої рейки перед залізничним переїздом, перед світлофором, пішохідним переходом, а якщо і вони відсутні та в усіх інших випадках — перед перехрещуваною проїзною частиною, не створюючи перешкод для руху пішоходів.

8.11. Водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу або підняття регулювальником руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб у місці, передбаченому пунктом 8.10 цих Правил, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху.


8.12. Забороняється самовільно встановлювати, знімати, пошкоджувати чи закривати дорожні знаки, технічні засоби організації дорожнього руху (втручатись у їх роботу), розташовувати плакати, афіші, рекламні носії та встановлювати пристрої, які можуть бути прийняті за знаки та інші пристрої регулювання дорожнього руху або можуть погіршити їх видимість чи ефективність, осліпити учасників дорожнього руху, відволікти їхню увагу і поставити під загрозу безпеку дорожнього руху.

                                                       Рекомендовано для перегляду   www.youtube.com/watch?


                                                     29.04.2024р. Консультація№11.            

                                              ПЕРЕЛІК ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНИХ ЗНАКІВ

1.1 Небезпечний поворот праворуч
1.2 Небезпечний поворот ліворуч
1.3.1 Декілька поворотів з першим поворотом праворуч
1.3.2 Декілька поворотів з першим поворотом ліворуч
1.4.1 - 1.4.7 Напрямок повороту
1.5.1 Звуження дороги з обох боків
1.5.2 Звуження дороги з правого боку
1.5.3 Звуження дороги з лівого боку
1.6 Крутий підйом
1.7 Крутий спуск
1.8 Виїзд на набережну або берег
1.9 Тунель
1.10 Нерівна дорога
1.11 Пагорб
1.12 Вибоїна
1.13 Слизька дорога
1.14 Викидання кам'яних матеріалів
1.15 Небезпечне узбіччя
1.16 Падіння каміння
1.17 Боковий вітер
1.18 Низьколітаючі літаки
1.19 Перехрещення з рухом по колу
1.20 Перехрещення з трамвайною колією
1.21 Перехрещення рівнозначних доріг
1.22 Перехрещення з другорядною дорогою
1.23.1 Прилягання другорядної дороги з правого боку
1.23.2 Прилягання другорядної дороги з лівого боку
1.23.3 Прилягання другорядної дороги з правого і лівого боку
1.23.4 Прилягання другорядної дороги з лівого і правого боку
1.24 Світлофорне регулювання
1.25 Розвідний міст
1.26 Двосторонній рух
1.27 Залізничний переїзд із шлагбаумом
1.28 Залізничний переїзд без шлагбаума
1.29 Одноколійна залізниця
1.30 Багатоколійна залізниця
1.31.1 – 1.31.6 Наближення до залізничного переїзду
1.32 Пішохідний перехід
1.33 Діти
1.34 Виїзд велосипедистів
1.35 Перегін худоби
1.36 Дикі тварини
1.37 Дорожні роботи
1.38 Затори в дорожньому русі
1.39 Аварійно-небезпечна ділянка (інша небезпека)
1.40 Зміна покриття
1.41 Місце (ділянка) концентрації дорожньо-транспортних пригод

                                                Таблиця попереджувальних знаків дорожніх.

                                                          02.05.2024р. Консульація№ 12.     16.05.2024р.Консультація№13                                                                                                

Дорожні знаки

Тема уроку: Заборонні знаки

Заборонні знаки призначені для організації особливого порядку або режиму руху учасників дорожнього руху або окремих категорій транспортних засобів. Дія заборонних знаків, як правило, поширюється на той бік дороги, на якому вони встановлені. Дія заборонних знаків також поширюється до найближчого перехрестя, перед яким вони встановлені, або до знака, що скасовує дію заборонних знаків.

3.1 «Рух заборонено»   Забороняється рух усіх транспортних засобів у випадках, коли:

      початок пішохідної зони позначено знаком 5.33 ;

      дорога та (або) вулиця перебуває в аварійному стані і непридатна для руху транспортних засобів; у такому випадку обов'язково додатково встановлюється знак 3.43.

3.2 «Рух механічних транспортних засобів заборонено»

3.3 «Рух вантажних автомобілів заборонено»

Забороняється рух вантажних автомобілів і составів транспортних засобів з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т (якщо на знакові не зазначена маса) або з такою, що перевищує зазначену на знакові, а також тракторів, самохідних машин і механізмів.

3.4 «Рух з причепом заборонено»

Забороняється рух вантажних автомобілів і тракторів з причепами будь-якого типу, а також буксирування механічних транспортних засобів.

3.5 «Рух тракторів заборонено»

Забороняється рух тракторів, самохідних машин і механізмів.

3.6 «Рух мотоциклів заборонено»

3.7 «Рух на мопедах заборонено»

Забороняється рух на мопедах і велосипедах з підвісним двигуном.

3.8 «Рух на велосипедах заборонено»

3.9 «Рух пішоходів заборонено»

3.10 «Рух з ручними візками заборонено»

3.11 «Рух гужових возів (саней) заборонено»

Забороняється рух гужових возів (саней), тварин під сідлом або в'юком, а також прогін худоби.

3.12 «Рух транспортних засобів, що перевозять небезпечні вантажі, заборонено»

Забороняється рух транспортних засобів з розпізнавальним знаком “Табличка оранжевого кольору”, що перевозять небезпечні вантажі.

3.13 «Рух транспортних засобів, що перевозять вибухові та легкозаймисті вантажі, заборонено»

Забороняється рух транспортних засобів з розпізнавальним знаком “Табличка оранжевого кольору”, що перевозять вибухові та легкозаймисті вантажі.

3.14 «Рух транспортних засобів, що перевозять речовини, які забруднюють воду, заборонено»

Забороняється рух транспортних засобів з розпізнавальним знаком “Табличка оранжевого кольору”, що перевозять небезпечні для водних ресурсів навколишнього природного середовища речовини.

3.15 «Рух транспортних засобів, маса яких перевищує … т, заборонено

Забороняється рух транспортних засобів, у тому числі їх составів, загальна фактична маса яких перевищує зазначену на знакові

3.16 «Рух транспортних засобів, навантаження на вісь яких перевищує … т, заборонено»Забороняється рух транспортних засобів, у яких фактичне навантаження на будь-яку вісь більше зазначеної на знакові.

3.17 «Рух транспортних засобів, ширина яких перевищує … м, заборонено»

Забороняється рух транспортних засобів, габаритна ширина яких (з вантажем чи без нього) більша зазначеної на знакові.

3.18 «Рух транспортних засобів, висота яких перевищує … м, заборонено»

Забороняється рух транспортних засобів, габаритна висота яких (з вантажем чи без нього) більша зазначеної на знакові.

3.19 «Рух транспортних засобів, довжина яких перевищує … м, заборонено»

Забороняється рух транспортних засобів, габаритна довжина яких (з вантажем чи без нього) більша зазначеної на знакові.

3.20 «Рух транспортних засобів без дотримання дистанції … м заборонено»

Забороняється рух транспортних засобів з дистанцією між ними менше зазначеної на знакові.

3.21 «В'їзд заборонено»

Забороняється в'їзд усіх транспортних засобів в з метою:

             запобігання зустрічному руху транспортних засобів на ділянках доріг з одностороннім рухом;

      запобігання виїзду транспортних засобів назустріч загальному потоку на дорогах, позначених знаком 5.8;

      організації відокремленого в'їзду і виїзду на майданчиках, що використовуються для стоянки транспортних засобів, майданчиках відпочинку, автозаправних станцій тощо;

      запобігання в'їзду на окрему смугу руху, при цьому знак 3.21 повинен застосовуватись разом з табличкою 7.9.

      запобігання в’їзду на дороги, що безпосередньо простягаються у межах прикордонної смуги до державного кордону і не забезпечують пересування до встановлених пунктів пропуску через державний кордон (крім сільськогосподарської техніки, інших транспортних засобів і механізмів, задіяних у провадженні відповідно до законодавства і за наявності відповідних на те законних підстав сільськогосподарської діяльності або інших робіт, ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків, а також транспортних засобів Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Держприкордонслужби, ДМС, ДФС, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, Національної поліції і органів прокуратури під час виконання оперативних та службових завдань).

3.22 «Поворот праворуч заборонено

3.23 «Поворот ліворуч заборонено»

Забороняється поворот ліворуч транспортних засобів. При цьому розворот дозволяється.

3.24 «Розворот заборонено»

Забороняється розворот транспортних засобів. При цьому поворот ліворуч дозволяється.

3.25 «Обгін заборонено»

Забороняється обгін усіх транспортних засобів (крім поодиноких, що рухаються із швидкістю менше 30 км/год.).

Поодинокими вважаються одиночні транспортні засоби, автопоїзди, а також буксируючий транспортний засіб у зчепленні з буксированим.

3.26 «Кінець заборони обгону»

3.27 «Обгін вантажним автомобілям заборонено»

Забороняється вантажним автомобілям з дозволеною максимальною масою понад 3,5 т обганяти усі транспортні засоби (крім поодиноких, що рухаються із швидкістю менше 30 км/год.). Тракторам забороняється обгін усіх транспортних засобів, крім поодиноких велосипедів, гужових возів (саней).

3.28 «Кінець заборони обгону вантажним автомобілям»

3.29 «Обмеження максимальної швидкості»

Забороняється рух із швидкістю, що перевищує зазначену на знакові.

3.30 «Кінець обмеження максимальної швидкості»

3.31 «Зона обмеження максимальної швидкості»

Забороняється в зоні (населений пункт, мікрорайон, зона відпочинку тощо) рух із швидкістю, яка перевищує зазначену на знакові.

3.32 «Кінець зони обмеження максимальної швидкості»

3.33 «Подачу звукового сигналу заборонено»

Забороняється користування звуковими сигналами, крім випадків, коли без цього неможливо запобігти дорожньо-транспортній пригоді.

3.34 «Зупинку заборонено»

Забороняються зупинка і стоянка транспортних засобів, крім таксі, що здійснює посадку або висадку пасажирів (розвантаження чи завантаження вантажу).

3.35 «Стоянку заборонено»

Забороняється стоянка усіх транспортних засобів.

3.36 «Стоянку заборонено в непарні числа місяця»

3.37 «Стоянку заборонено в парні числа місяця»

3.38 «Зона обмеженої стоянки»

Визначає територію в населеному пункті, на якій тривалість стоянки обмежена незалежно від того, чи справляється за це плата. У нижній частині знака можуть бути зазначені умови обмеження стоянки. У відповідних випадках на знакові або додаткових табличках 7.4.1 — 7.4.7, 7.19 зазначаються дні і час доби, протягом яких діє обмеження, а також його умови.

Забороняється стоянка в позначеній зоні тривалістю більше тієї, яка зазначена на табличках 7.4.1 — 7.4.7, 7.19.

3.39 «Кінець зони обмеженої стоянки»

3.40 «Митниця»

Забороняється проїзд без зупинки біля митниці.

3.41 «Контроль»

Забороняється проїзд без зупинки перед контрольними пунктами (дорожня станція патрульної поліції, карантинний пост, прикордонна зона, закрита територія, пункт оплати проїзду на платних дорогах тощо).

Застосовується лише за умови обов’язкового поетапного обмеження швидкості руху шляхом попереднього встановлення необхідної кількості знаків 3.29 та (або) 3.31 згідно з вимогами пункту 12.10 цих Правил.

3.42 «Кінець усіх заборон і обмежень»

позначає одночасно кінець дії усіх заборон і обмежень, що запроваджені одним або декількома із заборонних дорожніх знаків: 3.20, 3.25, 3.27, 3.29, 3.31, 3.33, 3.34, 3.35, 3.36, 3.37,3.38, 3.44, 3.45.

3.43 «Небезпека»

Забороняє рух усіх без винятку користувачів доріг, вулиць, залізничних переїздів у зв'язку з дорожньо-транспортною пригодою, аварією, проявом стихійного лиха чи іншою небезпекою для руху (зсув ґрунту, падіння каміння, сильний снігопад, повінь тощо).

3.44 «Рух зазначених транспортних засобів заборонено»

Забороняє рух зазначених на них транспортних засобів та рівнозначні кільком установленим разом заборонним знакам.

3.45 «Рух зазначених транспортних засобів заборонено»

Забороняє рух зазначених на знаку транспортних засобів та рівний за значенням кільком установленим разом відповідним заборонним знакам.

Не поширюється дія знаків:

3.1, 3.2, 3.21 — 3.24, 3.34 — на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами;

3.1, 3.2, 3.35 — 3.38, а також знака 3.34 за наявності під ним таблички 7.18 на водіїв з інвалідністю, які керують мотоколяскою або автомобілем, позначеними розпізнавальним знаком «Водій з інвалідністю», на водіїв, які перевозять пасажирів з інвалідністю, за умови наявності документів, що підтверджують інвалідність пасажира (крім пасажирів з явними ознаками інвалідності);

3.1 — 3.8, 3.11 — на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у цій зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у позначеній зоні. У таких випадках транспортні засоби повинні в'їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення;

3.3 — на вантажні автомобілі, які мають скісну білу смугу на зовнішній бічній поверхні або перевозять групи людей;

3.35 — 3.38 — на таксі з увімкненим таксометром.

Дія знаків 3.22 — 3.24 поширюється на перехрещення проїзних частин та інші місця, перед якими встановлено один з цих знаків.

Зона дії знаків 3.1 — 3.15, 3.19 — 3.21, 3.25, 3.27, 3.29, 3.33 — 3.37 — від місця встановлення до найближчого перехрестя за ним, а в населених пунктах, де немає перехресть, — до кінця населеного пункту. Дія знаків не переривається в місцях виїзду з прилеглих до дороги територій і в місцях перехрещення (прилягання) з польовими, лісовими та іншими дорогами без покриття, перед якими не встановлено знаки пріоритету.

У разі заборони руху на ділянках доріг, позначених знаками 3.17 — 3.19, об'їзд слід здійснювати за іншим маршрутом.

Дія знаків 3.31 і 3.38 поширюється на всю відповідну зону.

Дія знаків 3.9, 3.10, 3.34 — 3.37 поширюється лише на той бік дороги, на якому вони встановлені.

Дія знака 3.16 поширюється на ту дорогу (ділянку дороги), на початку якої встановлено цей знак.

Дія знаків 3.17, 3.18 поширюється на те місце, перед яким встановлено цей знак.

Дія знака 3.29, що встановлений перед населеним пунктом, позначеним знаком 5.49, поширюється до цього знака.

У разі одночасного застосування знаків 3.36 і 3.37 час перестановки транспортних засобів з одного боку дороги на інший — з 19 до 24 год.

Зона дії знаків може бути зменшена:

для знаків 3.20 і 3.33 — застосуванням таблички 7.2.1;

для знаків 3.25, 3.27, 3.29, 3.31, 3.38 — установленням у кінці зони їх дії відповідно знаків 3.26, 3.28, 3.30, 3.32, 3.39;

для знака 3.29 — зміною на знакові величини максимальної швидкості руху;

для знаків 3.34 — 3.37 — табличкою 7.2.2 на початку зони дії, а також установленням у кінці їх зони дії дублюючих знаків 3.34 — 3.37 з табличкою 7.2.3.

Знак 3.34 може застосовуватися разом з розміткою 1.4, знак 3.35 — з розміткою 1.10.1, 1.10.2 при цьому зона їх дії визначається за довжиною лінії розмітки.

У разі заборони руху транспортних засобів і пішоходів знаками 3.5 — 3.11 на одному знакові  може бути нанесено не більше трьох їх символів, розділених між собою.      

                                              Рекомендовано для перегляду        частина№1 www.youtube.com/watch?

                                                                                                                  частина №2www.youtube.com/watch?

                                                                   04.06.2024р. Консультація № 14,    19.06.2024р. Консультація№15.                   

Дорожні знаки

Тема уроку: Наказові знаки.

4.1 «Рух прямо»   4.2«Рух праворуч»   4.3 «Рух ліворуч»  4.4 «Рух прямо або праворуч»  4.5 «Рух прямо або ліворуч»  

4.6 «Рух праворуч або ліворуч»

Рух лише у напрямках, показаних стрілками на знаках 4.1 — 4.6. 

4.7 «Об'їзд перешкоди з правого боку»  4.8 «Об'їзд перешкоди з лівого боку»

Об'їзд лише з боку, показаного стрілкою на знаках 4.7 і 4.8.

4.9 «Об'їзд перешкоди з правого або лівого боку»  4.10 «Круговий рух»

Вимагає об'їзду клумби (центрального острівця) в напрямку, показаному стрілками на перехресті з круговим рухом.

4.11 «Рух легкових автомобілів»

Дозволяється рух лише легкових автомобілів, автобусів, мотоциклів, маршрутних транспортних засобів і вантажних автомобілів, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3,5 т.

4.12 «Обмеження мінімальної швидкості»

Рух із не меншою швидкістю, ніж зазначено на знакові, але і не більшою, ніж це передбачено пунктами 12.4 — 12.7 цих Правил.

4.13 «Кінець обмеження мінімальної швидкості»   4.14 «Доріжка для велосипедистів»

Рух на велосипедах. Дозволяється рух із швидкістю пішохода особам, які рухаються в кріслах колісних. Якщо немає тротуару або пішохідної доріжки, дозволяється також рух пішоходів. 

4.15 «Кінець доріжки для велосипедистів»

Кінець доріжки, позначеної знаком 4.14.

4.16 «Доріжка для пішоходів»

Застосовується для позначення доріжок, призначених тільки для руху пішоходів.

4.17 «Доріжка для пішоходів і велосипедистів»

Рух пішоходів і велосипедистів. Дозволяється рух із швидкістю пішохода особам, які рухаються в кріслах колісних.

.18 «Суміжні пішохідна та велосипедна доріжки»

Рух пішоходів, велосипедистів відповідно по пішохідній, велосипедній доріжках, які прилягають одна до одної, але розмежовані розміткою 1.1 або кольором покриття. Дозволяється рух із швидкістю пішохода по будь-якій з доріжок особам, які рухаються в кріслах колісних.

4.19 «Доріжка для вершників»

Рух лише вершників.

4.20.1 — 4.20.3 «Напрямок руху транспортних засобів з небезпечними вантажами»

Показує дозволений напрямок руху транспортних засобів з розпізнавальними знаками “Знак небезпеки” та “Табличка оранжевого кольору”.

4.21 «Рух із застосуванням ланцюгів проти ковзання»

Рух легкових, вантажних автомобілів та автобусів із застосуванням ланцюгів проти ковзання не менше ніж на двох ведучих колесах транспортного засобу. Знак 4.21 застосовується з табличкою 7.12.

4.22 «Кінець ділянки руху із застосуванням ланцюгів проти ковзання»

Позначає кінець зони дії знака 4.21.

4.23 «Дорога для суміщеного руху легкових автомобілів та велосипедистів»

Позначає початок вулиць і доріг місцевого значення (крім пішохідних вулиць), призначених для суміщеного руху велосипедистів і легкових автомобілів.

4.24 «Кінець дороги для суміщеного руху легкових автомобілів та велосипедистів»

Позначає кінець вулиць і доріг місцевого значення (крім пішохідних вулиць), призначених для суміщеного руху велосипедистів і легкових автомобілів.

Знаки 4.3, 4.5 і 4.6 дозволяють також розворот транспортних засобів. Дія знаків 4.1 — 4.6 не поширюється на транспортні засоби, що рухаються за встановленими маршрутами. Дія знаків 4.1 — 4.6 поширюється на перехрещення проїзних частин, перед яким вони встановлені. Дія знака 4.1, установленого на початку дороги або за перехрестям, поширюється на ділянку дороги до найближчого перехрестя. Знак не забороняє поворот праворуч у двори та на інші прилеглі до дороги території.

Дія знака 4.11 не поширюється на транспортні засоби, що обслуговують громадян чи належать громадянам, які проживають або працюють у позначеній зоні, а також на транспортні засоби, що обслуговують підприємства, які розташовані у цій зоні. У таких випадках транспортні засоби повинні в'їжджати до позначеної зони і виїжджати з неї на найближчому перехресті до місця призначення.


                                                                                   Рекомендовано для перегляду www.youtube.com/watch?