Педагогіка – це майстерня,

а психологія – інструмент, яким там працюють

А. Макаренко

Тиждень психології – це завжди свято, марафон спілкування, яскраві події, іноді незабутні враження та відкриття нового в собі.

Одним із головних завдань, які стоять перед школою, є розвиток творчих здібностей, формування навичок самосвідомості та самореалізації особистості. Уже стало доброю традицією проведення предметних тижнів, мета яких – поглиблення знання учнів, зацікавлення у вивченні навчальних предметів, сприяння розвитку здібностей, схильностей, інтересів кожної дитини. Тиждень психології також зайняв своє місце серед інших предметних тижнів, оскільки з психологією пов’язаний увесь навчально-виховний процес.

Предметний тиждень із психології організовується з метою реалізації психологічного супроводу, розширення і поглиблення знань учнів з психології, розвитку в них інтересу до цієї науки, збагачення знань про внутрішній світ власної особистості та особистості інших людей, прагнення до самопізнання, розкриття творчого потенціалу школярів, створення позитивного емоційного настрою. Проведення тижня психології в школі, дає змогу всім учасникам стати єдиним цілим та більш близькими в спілкуванні.



Тренінгове заняття "Корабель світлих мрій"



Тиждень психології у школі проводять, аби:

підвищити рівень знань учасників навчального процесу про психологію

сприяти всебічному розвитку школярів

створити позитивний настрій

підтримати розвиток творчих здібностей

формувати толерантні стосунки.




Тренінгове заняття "Самооцінка і здоров'я людини"

Тренінгове заняття

"Щастя бути особливим"


Година психолога «Крок у професійне майбутнє»


Акція «Покажи свою доброту»


Виставка малюнка «Моя майбутня професія»

Година психолога «Професійна придатність»



Конкурс малюнка «Школа моєї мрії»



Розмальовування «Я обрав професію»

Година психолога «Крок у професійне майбутнє»



Година психолога «Іскорки доброти»





Конкурс малюнка «Школа моєї мрії»


Година психолога «Ти – особливий»




5 січня 2021 року практичний психолог Руда О.В. провела тренінг"Етика педагога та обов'язок захисту прав дітей, попередження випадків жорстокого поводження в учнівському середовищі". Завдання тренінгу були:

- ознайомити педагогів із формами та видами насильства,його наслідками;

-усвідомити можливість різних стилів реагування;

-сприяти створенню безпечного середовища в закладі шляхом запровадження нових методів міжособистісного спілкування між дітьми та педагогами;

- виховувати толерантні стосунки у всіх учасників навчально-виховного процесу.













З метою запобігання небезпечної спілкування в інтернеті, практичним психологом Рудою О.В. та соціальним педагогом Пелипишин О.Ф. 20 листопада для учнів 9 класу було проведено квест "Тест Білборда та кохання в Інтернеті" учні виявили себе активними, кмітливими, ерудованими,креативними. Діти ознайомилися із небезпеками, що можуть виникнути під час спілкування в інтернеті, зрозуміли, що потрібно робити у разі підозри чи виникнення онлайн-грумінгу чи сексторшену. Всі залишилися задоволеними від проведеного квесту.






16 листопада -Міжнародний день толерантності

З нагоди цього у Потелицькій ЗОШ I-III ступенів практичним психологом Рудою О.В. та соціальним педагогом Пелипишин О.Ф. були проведені година спілкування"Ми різні- в цьому наше багатство" з учнями 5 класу та тренінгове заняття"Будьмо толерантними" з учнями 4-Б класу. Також учні 3-А класу разом з класним керівником Карпляк Н.С. створили "піраміду любові"і виготовили листівку-сердечко.

Учні виявили свою активність,добродушність,оригінальність. Зрозуміли,що для того,щоб бути толерантними потрібно поважати один одного,бути лагідними,терплячими.співчутливими.






















ПОРЯДОК ПОДАННЯ ТА РОЗГЛЯДУ ЗАЯВ ПРО ВИПАДКИ БУЛІНГУ В ЗАКЛАДІ ОСВІТИ.

План заходів прямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) на 0-2021 навчальний рік

Основним завданням сучасної школи, що підтверджується й поширюється Міністерством освіти і науки України та Міжнародною організацією ЮНІСЕФ є створення нового освітнього простору, головними засадами якого є створення безпечного навчального середовища, а також забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Концепція «Нова українська школа» (НУШ) вимагає реформування існуючого алгоритму розвивальної, корекційної та профілактичної роботи, адже дуже часто в освітніх закладах постає проблема булінгу та порушення норм поведінки учнями, що не дозволяє в повному обсязі досягти поставлених демократичних орієнтирів. Важливою умовою ефективності роботи працівників психологічної служби є розставлення пріоритетів та цілей, викладених комітетом ООН:

· взаєморозуміння;

· взаємоповага;

· дружня атмосфера;

· пріоритет прав людини;

· толерантність;

· постійний розвиток;

· активна життєва позиція;

· здоровий спосіб життя;

· людяність;

· порядність;

· повага до приватного життя;

· мир;

· єдина країна.



Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)"https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19

Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок булінгу (цькування).

3. Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.

2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор школи повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Рекомендації до оформлення заяви

1. Подається державною мовою.

2. Чітко вказуються прізвища.

3. Не допускати виправлень.

4. Зміст заяви пишеться в довільній формі.

Заходи щодо булінгу