Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності.
Офіційно це свято встановлено Указом Президента України “Про День соборності України” від 21 січня 1999 року № 42.
22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки (об'єднання) Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Цей день став символом українського державотворення, втілив соборницькі прагнення українців щодо консолідації в одній державі.
22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки (об'єднання) Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах «Універсалі соборності», зокрема, відзначалося: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка». Цей день став символом українського державотворення, втілив соборницькі прагнення українців щодо консолідації в одній державі.
Соборність – це…
…єдність, неподільність усіх територій України, духовна єдність українців, які проживають на території України, а також єдність усіх громадян України незалежно від національності та віросповідання, спрямована на утвердження справжнього суверенітету і незалежності України, побудову процвітаючої демократичної національної держави (стаття 6 Закону України “Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності”).
Для України соборність – це єдність у багатоманітності, об’єднання навколо української державності й ідентичності. Ідея територіальної цілісності країни поєднується з ідеями духовної згуртованості. Тож соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності нації – фундаменту для побудови демократичної держави.
В умовах сучасної російсько-української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти, адже нині, як ніколи, українцям потрібно об’єднатися заради майбутнього.
Реалізація Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції України.
Заклад загальної середньої освіти №2 ТМР продовжує активно впроваджувати план заходів у рамках Стратегії комунікації з питань європейської інтеграції України. Мета цих заходів – формування у здобувачів освіти стійкого розуміння європейських цінностей, підвищення рівня обізнаності щодо перспектив інтеграції України до європейської спільноти. Протягом листопада – грудня 2024 року було організовано низку освітніх, виховних та інформаційно-просвітницьких заходів, які об’єднали учасників навколо ключових питань європейського майбутнього України.
Проведені заходи:
Виховна година для учнів 7-11 класів
« Україна – європейська держава»
У рамках виховної години здобувачі освіти обговорювали основні принципи, на яких базується європейське суспільство: повага до прав людини, свобода, демократія, верховенство права та рівність.
Під час дискусії були розглянуті приклади того, як ці цінності вже впроваджуються в Україні, а також акцентувалася увага на важливості їхнього дотримання кожним громадянином.
Під час дискусії були розглянуті приклади того, як ці цінності вже впроваджуються в Україні, а також акцентувалася увага на важливості їхнього дотримання кожним громадянином.
Квест "Відкривай Європу"
Інтерактивний захід дозволив учням 5- 6 класів здійснити віртуальну подорож країнами Європи. Під час гри команди долали станції, на кожній з яких виконували завдання, що стосувалися культури, історії, традицій та здобутків різних країн.
Квест не лише розширив знання здобувачів освіти про європейський простір, але й розвивав їхні навички командної роботи, креативного мислення та вирішення нестандартних завдань.
Кокурс малюнку « Чарівна природа Європи»
Пашкульська Тетяна
7-Б клас
Шило Карина
9-А клас
Бончева Катерина
6 клас
Бабін Гордій 7-Б клас
Гарькавий Дмитро 6 клас
Інформаційна сесія для педагогічного колективу
«Україна і Європейський союз: шлях до євроінтеграції»
Інформаційна сесія була присвячене аналізу можливостей, які відкриває інтеграція України до ЄС, обговорювали перспективи в таких сферах:
- Економіка (доступ до спільного ринку, інвестиції).
- Освіта (участь у програмах обміну, академічна мобільність).
- Культура (збереження традицій та обмін досвідом).
- Безпека (розвиток оборонного потенціалу).
День пам’яті жертв голодомору — щорічний національний
пам’ятний день в Україні
Щорічно в четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–194 7 років.
На початку 20 століття Україна пережила три Голодомори: 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Найбільш трагічним з них виявився голод 1932-1933 років, що організувала радянська влада з метою придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян. Керівництво Радянського Союзу довгий час приховувало факт смерті українців від штучного голоду. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів Голодомору, який забрав мільйони життів на території України та Кубані. За оцінками Міжнародної асоціації дослідників Голодомору-геноциду, у 1932-1933 років від голоду померли 10,5 мільйона українців.
Вперше вшановувати пам’ять жертв голодоморів почали в 1998 році згідно з указом тодішнього президента Леоніда Кучми. Сучасну назву і дату пам’ятного дня визначив указ наступний президент Віктор Ющенко в травні 2007 року. А 28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон "Про Голодомор 1932–1933 років в Україні", згідно з яким Голодомор був визнаний геноцидом українського народу.
Щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи
“Свобода – це вміння сказати “так” своїм мріям Гідність – це вміння сказати “ні” своїм страхам”
Щорічно 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, який пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: Українці хочуть і будуть жити у вільній демократичній державі.
Нам може здаватися, що це все було ніби вчора. Але ні, сьогодні виповнюється 11 років від початку Революції Гідності.
Вічною раною на серці кожного українця буде пам’ять про Героїв Небесної Сотні, кожен з яких віддав за національні переконання найвищу ціну – власне життя.
День Гідності та Свободи встановлений, щоб донести до наступних поколінь інформацію про доленосні події в Україні та віддати шану мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.
Обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2024»
На передодні проурочистій церемонії нагородження дипломантів Обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2024».
Голова Запорізької облради Олена Жук, заступник голови Запорізької ОДА Михайло Семікін та директорка Департаменту освіти і науки ЗОДА Людмила Бухаріна вручили освітянам дипломи.
Цього року на виставку було подано 137 робіт, які підготували 253 автори-учасники. На підставі рішення експертних груп за результатами проведення обласної виставки «Освіта Запорізького краю-2024» було визначено переможців – дипломантів І, ІІ, ІІІ ступенів (Наказ Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації від 27.08.2024 №342 "Про підсумки проведення обласної виставки "Освіта Запорізького краю-2024" в 10 номінаціях.
ЗЗСО №2 Токмацької міської ради був представлений на виставці у номінації "Інноваційні підходи до мотивації учасників освітнього процесу в умовах дистанційної освіти" з конкурсною роботою "Дистанційна робота релокованого закладу освіти як центру гуртування громади тимчасово окупованої території".
Узагальнила досвід та предаствила конкурсну роботу на виставці заступник директора з навчально-виховної роботи.
В 2024 році ЗЗСО № 2 стали дипломантами ІІ ступеня обласної виставки «Освіта Запорізького краю – 2024».
Дякуємо за визнання роботи педагогічного колективу та можливість ділитись досвідом роботи в умовах воєнного стану.
Разом, кожен на своєму місці, працюємо заради Перемоги!
До Дня міста Токмак учні та педагоги ЗЗСО №2 привітали своє рідне місто та взяли участь в урочистому заході з нагоди свята !
Так, зараз токмачани вимушено розділені кілометрами , але об'єднані любов'ю до своєї маленької батьківщини та вірою в перемогу!
Заклади освіти Токмацької територіальної громади входять в TOP-100 закладів загальної середньої освіти Запорізької області, складеного за результатами НМТ 2024 року та оприлюдненого Українським центром оцінювання якості освіти.
Заклад загальної середньої освіти № 2 Токмацької міської ради на 7 місці.
НАШІ діти - наша гордість! Такі високі результати доводять, що заклади освіти, в яких використовуються технології дистанційного навчання мають право на життя!!!
Випускники нашого закладу повністю виправдали результати НМТ та вступили в українські та закордонні ВУЗи. Серед спеціальностей, які обрала наша молодь - інженерія програмного забезпечення, менеджмент, психологія, інформаційні технології, архітектурно-ландшафтне середовище, туризм і рекреація, філологія!
Пишаюсь нашими учнями! Батьками! Колегами!
Дякуємо за довіру!
ЗВЕРНЕННЯ ДО БАТЬКІВ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ЗЗСО № 2!
Шановні батьки!
Україною шириться небезпечне явище: діти за винагороду від росіян спалюють автівки наших військових, або вчиняють інші протиправні дії. Зазвичай це підлітки, які шукають легкі гроші та стають легкою здобиччю російських спецслужб.
У чатах різних месенджерів (наприклад "Telegram") неповнолітнім надходять повідомлення про те, що є нібито високооплачувана робота, даються протиправні завдання, а після їх виконання і фотопідтвердження обіцяється винагорода у 200-2000 доларів.
Такі випадки - не рідкість, і, на жаль, траплялись і у Запоріжжі. Декілька підлітків вже отримали реальне покарання у вигляді позбавлення волі.
Так, за підпал військового авто, особа може отримати покарання позбавленням волі на строк до 8 років! (ст.114-1 та ст.194 Кримінального кодексу України).
Ми звертаємося до батьків! На ваших плечах відповідальність за дії дитини. Наслідки її неусвідомлених дій можуть бути непоправними.
Стежте за поведінкою ваших дітей! Контролюйте їх перебування у інтернеті і соцмережах. Помічайте найменші зміни у поведінці і настроях. Говоріть з дітьми щиро. Не дайте їм загубити своє майбутнє по вказівці ворога!
Зверніть увагу:
У дітей у месенджері «Телеграм» можуть бути групи з назвами: «StopGrave Запоріжжя», «StopGrave /ОСТАНОВИ МОБИЛИЗАЦИЮ», або ж інші групи. Після вербування дітей їм як правило надходять інструкції з завантаженням застосунку "Timemark", який під час фотографування відображає геопозицію, що було б підтвердженням виконання злочину.
Крім цього, вербування дітей відбувається в проросійських групах Телеграм-каналів та через оголошення в «Інтернеті» про надання роботи або на сайтах знайомств.
Якщо відчули небезпеку, дзвоніть:
Телефон поліції - 102
Телефон довіри Служби безпеки України - 080501482
(email:callcenter@ssu.gov.ua)
Сьогодні, 24 серпня, День Незалежності України.
Перший День Незалежності
Депутати Верховної Ради Української РСР 16 липня 1990 року ухвалили Декларацію про державний суверенітет. Вона проголошувала право України безпосередньо створювати відносини з іншими державами, укладати з ними договори, обмінюватися дипломатичними, консульськими та торговельними представництвами.
Декларація визнавала самостійність ще радянської республіки у питаннях науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.
Декларація про державний суверенітет. Вінницька ОДА
Водночас того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада ухвалила постанову "Про День проголошення незалежності України":
"Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє: вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України".
17 березня 1991 року в УРСР провели референдум і республіканське опитування про те, чи згодні громадяни, щоб Україна лишалася у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80 % опитаних.
І вже 18 червня 1991 року до Кодексу законів про працю Української РСР, який визначає і державні свята, внесли запис: "16 липня — День незалежності України" (статті 73).
Тож першу свою річницю незалежності Україна відзначила 16 липня 1991 року — ще фактично у складі СРСР.
Шлях до 24 серпня
Однак через місяць після першого святкування стався Серпневий путч — спроба позбавити влади президента СРСР Михайла Горбачова і повернути колишній державний лад.
Тож 24 серпня 1991 року на позачерговій сесії Верховної Ради України 346 депутатів проголосували за ухвалення Акту проголошення незалежності України. Документ проголошував створення самостійної Української держави. Текст акту складався з 93 слів, був набраний на друкарській машинці та вміщався на одному папірці.
23 серпня Україна відзначає День Державного прапора
23 серпня Україна відзначає День Державного прапора, який став уособленням прагнень українського народу до свободи й незалежності та символом єдності, нескореності та гідності нації. У день проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року прапор Незалежності України народні депутати внесли до зали пленарних засідань.
День Державного прапора України відзначають щорічно 23 серпня, і цього року ми святкуємо його вже 20-й раз. Офіційний статус свято отримало завдяки Указу Президента Леоніда Кучми № 987/2004 від 23 серпня 2004 року.
Історія державного прапора України налічує багато століть і є частиною української культури з давніх часів. Синьо-жовті кольори, які мають глибоке коріння, символізують важливі елементи української традиції та релігії.
Ще з часів Київської Русі та козацької доби ці кольори використовувалися на гербах і прапорах українських земель. А офіційно синьо-жовтий прапор був визнаний Центральною Радою 22 березня 1918 року.
Після проголошення незалежності України у 1991 році цей прапор став державним символом, що поєднує багатовікову історію і прагнення народу до свободи.
ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ № 2 ТОКМАЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
продовжує набір
до 1 класу у 2023-2024 н.р.!
Шановні батьки майбутніх першокласників!
🔴Запрошуємо ВАС до навчання незалежно від місця вашого проживання! 🔴
Пропонуємо :
✅ Навчання за новим Державним стандартом початкової загальної освіти та Концепцією Нової української школи;
✅ Індивідуальний супровід Вашої дитини;
✅Набір в 1-й клас проводить вчитель, який має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та досвід організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання;
✅ Вивчення англійської мови на високому рівні.
🔵Для попередньої реєстрації заповніть електронну форму 🟡
Телефон для запитань 0980167812 (viber, whatsapp) директор закладу Олена Чаговець
4 червня в усьому світі відзначається
Міжнародний день безневинних дітей - жертв агресії
4 червня – Міжнародний день безневинних дітей-жертв агресії.
У цей день вшановуємо пам’ять усіх дітей, які загинули внаслідок війни Російської Федерації проти України. Пам’ятний день було встановлено постановою Верховної Ради у 2021 році.
За офіційною інформацією державного порталу "Діти війни", Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1368 випадків поранення різного ступеня тяжкості та 551 факт загибелі дітей. Доля 2014 дітей невідома.
Зараз будь-які слова зайві… Немає слів… XXI століття… Гинуть діти… Закатовані, зґвалтовані, гинуть від ракет і снарядів, гинуть від мін і під руїнами…
У центрі Європи гине наше майбутнє…
Ми ніколи не пробачимо і завжди будемо пам’ятати, адже пам’ять про українських загиблих дітей буде вічним шрамом та однією з найболючіших сторінок нашої історії.
18 травня – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу
8 травня — День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
1944 року в цей день, близько 5 ранку, радянською владою розпочалась операція з виселення кримських татар з Кримського півострова, яка відбувалася із застосуванням насильства. У більшості випадків кримським татарам не пояснювали, що відбувається, куди саме їх везуть, а на збори давали не більше 15 хвилин. Кримські татари покинули власні домівки не готовими до довгої та виснажливої дороги, не кажучи вже про облаштування на чужині. Всього було депортовано 47 885 сімей. До цього числа не увійшли майже 6 тис. ув’язнених кримських татар до ГУЛАГу безпосередньо під час депортації.
Депортація кримськотатарського народу — кульмінація колонізаторської політики РФ (на той час РСФСР) щодо кримських татар, корінного народу України, яка була розпочата ще Російською імперією і триває досі.
У 2024 році минає 80 років з моменту цього злочину радянського тоталітарного режиму. 2015 року Україна визнала злочин примусової депортації актом геноциду кримськотатарського народу, керуючись положеннями Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, засуджуючи політику тоталітарного режиму щодо утисків корінного народу України. Латвія та Литва у 2019 році, Канада у 2022 році визнали депортацію кримських татар — актом геноциду. Триває робота із визнання депортації актом геноциду в інших країнах.
Матеріали для офіційної комунікації Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу:
Більше матеріалів за посиланням.
Інформаційна платформа “Tamırlar” — матеріали про депортацію та збір історій кримських татар, які її пережили.
День Європи 9 травня разом із країнами
Європейського Союзу
Другий рік поспіль Україна відзначає День Європи 9 травня разом із країнами Європейського Союзу. Відзначаючи День Європи сьогодні, ми підкреслюємо важливість нашої єдності та сили й спільного руху в майбутнє.
Попри триваючу війну, ми ні на крок не зупиняємось у наших європейських прагненнях, а навпаки дедалі глибше інтегруємось в європейський простір у всіх сферах. ЄС ухвалив рішення про відкриття переговорів з Україною про вступ, це дає є чітке розуміння подальших кроків та реформ, необхідних для досягнення критерії членства.
За два роки, подавши заявку на членство в Європейському Союзі на пʼятий день повномасштабної війни росії проти України, наша держава виконала низку рекомендацій ЄС та запустила фундаментальні реформи, які стосуються судової сфери, посилення боротьби з корупцією, антиолігархічних заходів, боротьби з відмиваннях коштів, прав національних спільнот та медіа ринку. Це все наближає нас до норм права Євросоюзу, інтегрує у велику родину країн ЄС.
Століттями російська імперія, радянська влада, а потім і рф намагались будь-якими способами відірвати Україну від європейської спільноти. З перших років незалежності українці боролися за демократичний шлях розвитку та протистояли всім спробам підводити європейське майбутнє України.
Сьогодні Україна повертається до родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями.
Україна переступила поріг Євросоюзу, отримавши статус кандидата на членство в ЄС. Попереду у нас ще багато роботи, щоб інтегрувати в українське законодавство величезний обсяг правил і норм ЄС. Україна спроможна виконати всі ці завдання.
Вступ України до ЄС вигідний не тільки українцям, але і самому Євросоюзу.
І більшість громадян країн ЄС це чудово розуміють. Вони достатньо відкриті до ідеї приєднання України, а теза про те, що ЄС не зацікавлений у приєднанні - це «вкид», який поширює російська пропаганда в країнах ЄС.
Завдяки Україні Євросоюз посилить свою геополітичну роль, зміцнить обороноздатність, отримає можливість цифровізувати державні послуги за українським досвідом та стане більш підготовленим до викликів сьогодення. Україна надасть новий поштовх для ще більшого розвитку Європейського Союзу.
8 ТРАВНЯ. ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ.
Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановлено День пам’яті та примирення, який відзначається щороку 8 травня з метою вшанування пам’яті всіх жертв Другої світової війни 1939–1945 років.
Запроваджуючи цю пам’ятну дату, Україна прагнула доєднатися до європейської традиції відзначення перемоги у Другій світовій війні, пошанування всіх борців із нацизмом та жертв війни. А також – нагадати, що війна розпочалася внаслідок домовленостей між двома тоталітарними режимами: націонал-соціалістичним (нацистським) у Німеччині й комуністичним в СРСР. У 1939–1945 роках обидва тоталітарні режими вчинили на українській землі численні злочини проти людяності, воєнні злочини та злочини геноциду, внаслідок чого український, єврейський, кримськотатарський та інші народи, що жили в межах території сучасної України, зазнали величезних втрат.
Профілактика суїцидальної поведінки дітей та підлітків
Суїциди серед дітей є завжди темою серйозною та тривожною.
Зважаючи на періодичну системність дитячих самогубств, працівники Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснили безвиїзний моніторинг випадків суїциду серед дітей.
Відповідно до інформації Державної служби статистики України, від навмисного самоушкодження померли протягом:
- 2017 року — 106106 дітей;
- 2018 року – 82 дітей;
- 2019 року – 88 дітей;
- 2020 року – 94 дитини;
- 2021 року – 94 дитини.
За оперативними даними обласних військових адміністрацій, у 2022 році дітьми скоєно 127 спроб самогубства, станом на 15 листопада 2023 за неповний рік сталися 116 випадків суїцидів серед дітей.
За оперативними даними обласних військових адміністрацій, у 2022 році дітьми скоєно 127 спроб самогубства, станом на 15 листопада 2023 за неповний рік сталися 116 випадків суїцидів серед дітей.
За даними Єдиного реєстру досудових розслідувань упродовж 2022-2023 років у Запорізькій
області зареєстровано понад 30 фактів вчинення дітьми самогубств та їх спроб.
Національна поліція поінформувала, що стосовно кожного випадку самогубства або спроби порушуються кримінальні провадження. У 2023 році за статтею «Умисне вбивство» було порушено 75 проваджень, з яких 38 закриті. Також 65 кримінальних проваджень було порушено за статтею «Доведення до самогубства», з яких 40 вже закриті.
Окрім того, щодо кожного випадку поліція інформує соціальні служби та служби у справах дітей з метою надання необхідної психологічної допомоги. Регулярно проводяться профілактичні заходи та індивідуальні бесіди в закладах освіти.
Проте, кількість трагічних випадків, на жаль, не зменшується. Часто дитячі самогубства є наслідком багатьох проблем, з якими неповнолітні впоратися не змогли. Це недостатня турбота про їхнє психологічне здоров’я та добробут, стрес та емоційна рівновага, пошук своєї ідентичності та опори, булінг, насильство, недостатня підтримка рідних та шкільного оточення. Також серед основних причин – повномасштабне воєнне вторгнення РФ та його вплив на психічний стан дітей.
Якою б не була причина, що спонукала дитину позбавити себе життя, питання потребує комплексного підходу, що включає підвищення уваги до психічного здоров’я дітей, впровадження систем превентивних заходів та підтримки, які спрямовані на створення безпечного й сприятливого середовища для розвитку кожної особистості
"Кольорові сонечка"
21 березня - Міжнародний день людини з синдромом Дауна
Кожна 700-а дитина у світі народжується з синдромом Дауна. І це не залежить ні від способу життя батьків, ні від їхнього стану здоров’я, достатку чи освіти.
Різниця від інших дітей – в кількості хромосом, яких у дітей з синдромом Дауна на одну більше. Але це не заважає їм жити повноцінним життям.
Дітям з синдромом Дауна потрібно трохи більше уваги, турботи і розуміння. І при належній підтримці вони здатні навчитися ходити, говорити, читати і писати, як і інші діти. Вони можуть стати відомими художниками, лобістами чи організувати власний бізнес.
Діти з синдромом Дауна можуть ходити в дитячий садок і в школу. Вони можуть бути гарними друзями, однокласниками, сусідами.
Ми маємо пам'ятати, що кожна дитина – цінність. І кожна - унікальна. І кожна дитина заслуговує на повагу і прийняття.
Учасники освітнього процесу ЗЗСО № 2 підтримали участь в акції "Кольорові сонечка" на знак підтримки людей з синдромом Дауна.
Діти підготували малюнки, зробили світлини, учениця 9-Б класу Кіра Киреєва підготувала інформаційний буклет про "сонячних дітей".
Лютий довжиною у два роки
24 лютого 2024 року минає друга річниця від початку повномасштабного збройного вторгнення російської федерації на територію України. У ці дні українці об’єднуються, щоб знову привернути увагу світової громадськості до війни. Ми, українці, тримаємо оборону й демонструємо волю перемогти ворога, чим доводимо спроможність протистояти російській військовій агресії. Ми дякуємо нашим захисникам і захисницям, Збройним Силам України, Національній Гвардії України, волонтерам.
23 лютого учні та педагоги ЗЗСО №2 не залишились осторонь: на виховних годинах, уроках історії згадували історичні події, які передували повномасштабному вторгненню росії в Україну.
У початкових класах пройшли виховні години, ранкові зусирічи.Так, у 2-А класі пройшла виховна година «Хай буде мир в незламній Україні!», а у 2-Б – виховна година «Коли душа болить за Україну» .
Діти вшанували пам'ять загиблих у війні, висловили подяку ЗСУ, волонтерам.
Вшанування пам'яті загиблих-Загальнонаціональна ХВИЛИНА МОВЧАННЯ
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу у 4-х класах була проведена виховна година « Вистояли – Переможемо!»
Години спілкування пройшли й у 6-х класах
« 730 днів незламності
Для учнів 8 -11 класів класними керівниками та вчителями предметниками були проведені виховні години, круглі столи, години спілкування тощо.
8-мі класи — «« 730 днів незламності українського народу».
Також на уроках історії у 9-х класах відбувся "круглий стіл" з промовистим гаслом « Нескорена країна: Як Україна тисячу років протистояла росії» Він був проведений з нагоди другої річниці початку повномасштабної агресії росії проти нашої країни. Під час "круглого столу" діти разом з учителем згадали основні етапи російсько-української війни, переглянули відео ,охарактеризували антиукраїнський зміст теорії "руского міра", відзначили роль кримського спротиву у протидії російській агресії. Відбувся обмін думками стосовно місця української мови у формуванні національної самосвідомості українців та перспектив євроінтеграційних прагнень українського народу
Відвідали «Віртуальний музей російської агресії» (https://rusaggression.gov.ua/ua/about-us.html ) перший в Україні інтернет-портал про події та злочини, скоєні під час окупації Російською Федерацією територій України – Криму та частини Донецької та Луганської областей.
На уроці закордонний літератури учні 11 класу разом з учителем знайомилися з життям та творчістю драматурга-новатора - Б. Брехт .А саме темою зображення війни як засобу збагачення в драмі «Матінка Кураж та її діти». Ідеї попередження та риси «епічного театру» в п’єсі. /Розвивали критичне мислення. Обговорювали, який неоднозначний вплив має антивоєнна література в період ворожої агресії, проводячи паралелі між ситуацією, що склалася в Європі напередодні Другої світової війни та військової агресії росії щодо України. ВІЙНА І МИР У СВІТОВІЙ ЛІТЕРАТУРІ: МИСЛИМО КРИТИЧНО
ЗИМОВІ КАНІКУЛИ
Зимові канікули 2023-2024 навчального року триватимуть з 29.12.2023 по 14.01.2024.
До навчання приступаємо з 15.01.24.
Шановні батьки майбутніх першокласників!
ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ № 2
ТОКМАЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
продовжує набір до 1 класу у 2023-2024 н.р.!
Запрошуємо ВАС до навчання незалежно від місця вашого проживання!
Пропонуємо :
Навчання за новим Державним стандартом початкової загальної освіти та Концепцією Нової української школи;
Індивідуальний супровід Вашої дитини;
Набір в 1-й клас проводить вчитель, який має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та досвід організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання;
Вивчення англійської мови на високому рівні.
Для попередньої реєстрації заповніть електронну форму
Телефон для запитань 0980167812 (viber, whatsapp) директор закладу Олена Чаговець
Запитували – відповідаємо.
Як буде організовано освітній процес у ЗЗСО № 2
1. Коли розпочнеться навчання в закладі ?
- З 1 по 12 вересня триває адаптаційний процес. За цей час учні вирішують всі технічні питання, приєднуються до класрумів, психологічно налаштовуються на освітній процес, повторюють навчальний матеріал разом з педагогами.
2. Яка платформа для дистанційного навчання буде використовуватись ?
Для розміщення навчальних матеріалів та завдань буде використовуватись платформа GoogleClassroom, коди до класрумів повідомлять класні керівники. Також ми продовжуємо працювати з платформою «Нові знання», де у дітей та батьків буде доступ до електронного щоденника. Паролі до електронного щоденника повідомлять класні керівники.
3. Якщо з технічних умов не буде можливості відвідати онлайн-урок?
- Нічого, вчителі –предметники будуть готувати уроки таким чином, що учень буде мати доступ до навчального матеріалу у будь-який час. І завжди може звернутись до свого вчителя по індивідуальну консультацію.
4. Як буде відбуватись оцінювання навчальних досягнень учнів у середніх та старших класах?
- Педагогічна рада нашого закладу освіти вирішила, що у вересні буде застосовуватись тільки формувальне оцінювання (бали не виставляються), що дасть можливість вчителям адаптувати освітній процес, опираючись на дані відстеження особистісного розвитку учнів. А з жовтня – оцінювання буде бальне.