2023/2024 навчальний рік
ОСТАННІЙ ДЗВІНОК
СОЦІАЛЬНИЙ ПРОЄКТ «BRAMA»
ДІЯЛЬНІСТЬ СОЦІАЛЬНОГО ПРОЄКТУ «BRAMA» НАПРАВЛЕНА НА:
Перш за все брама - це ворота, які захищають від небезпеки та закривають нас від негативного впливу.
БРАМА - це синергія громадян, приватного та державного секторів у протидії дезінформації та незаконному контенту в інформаційному просторі.
Наші цінності:
прозорість;
компетентність;
незалежність;
результативність
Наша місія:
очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту
Наші цілі:
Знищення російських осередків в Інтернеті
Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
Протидія наркотикам та шахрайству
Навчання та тренінги з кібергігієни
Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції
Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіа простору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіа-грамотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.
Що ми пропонуємо учасникам:
1. можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;
2. допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;
3. отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;
4. бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;
5. бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.
Також, ми пропонуємо нашим учасникам розважальний контент, який дозволить трішки відволіктись від виконання завдань та порадіти разом із нами успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога.
Тож запрошуємо долучитись до соціального проєкту «БРАМА» https://t.me/+HsHhad5UGSkzOThi – це найбільше інформаційне військо, яке налічує понад 170 000 громадян.
День вишиванки
В такий важкий час , нам, українцям приходиться виборювати право жити, право святкувати наші українські свята та шанування наших традицій....
Сьогодні наші учні заквітчали вишиванками увесь навчальний заклад. Усмішки майоріли, кожен одягнув свою улюблену вишиваночку, дівчатка вбралися у віночки і стрічечки, лунали українські пісні, малювалися сорочечки яскравими орнаментами.
В цей день дякуємо нашим захисникам та захисницям за таку можливість і бажаємо миру та перемоги!!!
День матері
Любі матусі! 🌸
Від щирого серця вітаємо вас зі святом - Днем матері!
Нехай ваші серця зігріває любов і турбота близьких! Кожен день буде наповнений радісними і приємними подіями! Щастя, здоров'я, благополуччя, душевного спокою і любові! Миру і затишку вашому будинку!
🌿Діти вітали своїх матусь зі святом, підготували літературно-музичні виступи, дарували квіти та власноруч виготовлені листівки🏵️🏵️
День пам'яті та перемоги
Зустрічаємо Великдень
Декор із великодніх яєць своїми руками — це чудовий спосіб створити святковий настрій. Сьогодні учні 3-Б класу побували на майстер класі з виготовлення крашанок у техніці декупаж і створили свої Великодні яєчка. Декупа́ж (фр. découpage, від découper — «вирізати») — техніка декорування різних предметів, заснована на приєднанні малюнка, картини або орнаменту (зазвичай вирізаного) до предмета і подальшому покритті отриманої композиції лаком заради збереження, довговічності і особливого візуального ефекту. При виконанні роботи в даній техніці, спочатку вирізають надрукований малюнок на папері, а вже потім приклеюють його на виріб, який треба задекорувати. Але можна для яєць використовувати желанит і яєчний білок для нанесення малюнку.
Виставка робіт юних художниць
24 квітня відкрилася творча виставка робіт наших учениць у бібліотеці #6 "На крилах дитячої творчості". Свої роботи у техніці петриківського розпису представили Замастеренко Оля, Пристай Діана, Костенко Аня, Ластовка Аня, Польська Злата, Валентенко Маргарита. Наставником і організатором є Людмила Красніцька-Луцик, керівник народної студії "Азалія".
Творчий доробок дівчаток вражає своєю оригінальністю, неповторністю та яскравістю. Дівчатка вдало популяризують українське народне мистецтво та культуру серед мешканців міста та учнівської молоді.
Зичимо юним майстриням подальших успіхів та перемог!
Запрошуємо відвідати виставку дитячих робіт в бібліотеці #6.
Обпалені Чорнобелем
В історії нашого народу чимало скорботних дат. Одна з них – 26 квітня, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті трагедія Чорнобиля.
На вшанування роковин Чорнобильської трагедії з учнями 3-А класу провели урок пам’яті «Гіркий полин Чорнобиля над нами…», де учні мали змогу ознайомитися з літературою, переглянути документальні хроніки про цю жахливу подію, про масштабність наслідків трагедії для всього людства. На урок завітали бібліотекарі, які ознайомили дітей з книгами.
Учні виготовили поробку-листівку "Чорнобиль - наш біль".
Тренінг "Сортуймо сміття правильно"
У рамках тижня збереження довкілля відбувся тренінг у 4-Б класі. Діти самостійно готували виступи до цього заходу. П'ять капітанів команд розповіли учасникам про сортування різних відходів по категоріях.
А далі почалося тренування - учасники команд відшукали предмети своєї категорії і пояснили чому так вважають. Наступним завданням було розсортувати магнітні наліпки на дошці, а команди за партами. Далі діти малювали місто, у якому відходи обов'язково мали бути у смітничку.
Такий тренінг був дуже інформативним. І хоч це була, по суті, гра - вона поставила перед учнями багато питань. Основне з них - яким ми хочемо побачити своє майбутнє, свій дім - планету Земля?
Всесвітній день Землі
Земля - наш дім. І ми відповідаємо за добробут у ньому. Ми маємо зберігати і плекати нашу планету.
Сьогодні учні нашої школи повторювали правила співжиття усього живого на нашій Землі. А роль людини - захищати, оберігати, зберігати і плекати, а не використовувати і нищити.
Доглядайте свій дім, бо він спільний для всіх. І життя у ньому залежить від кожного.
Мистецько-пізнавальна година "Лелеки, лелеки вернулись здалека"
Здавна вважалося, що справжня весна настає тоді, коли з теплих країв повернуться птахи.
В Україні лелека вважається вісником весни. А діти з нетерпінням чекають на них, малюючи цих граційних птахів у своїх альбомах.
У нашій школі провели мистецько-пізнавальну годину «Лелеки, лелеки вернулись здалека» працівники бібліотеки для вихованців гуртка студії «Азалія»(керівник Людмила Красніцька-Луцик).
Бібліотекарка Людмила Романюк познайомила дітей із народним символом – лелекою, улюбленим птахом українців. Гуртківці взяли участь у «Загадковому переполосі» та словесному «малюванні» лелеки, а потім запросивши на допомогу пензлика, дружно приступили до роботи: словесні риси птаха поволі оживали на папері. Роботи, які виконували діти, вийшли неповторними та цікавими.
Діти вірять, що на нашу Вкраїнську землю, лелеки разом з весною, принесуть довгоочікуваний мир і спокій, затишок і впевненість у завтрашньому дні, пробудять бажання жити та творити заради майбутнього України.
Навчально-методичне консультування
09 квітня 2024 року у школі відбулося навчально-методичне консультування для вчителів початкових класів Білоцерківської територіальної громади «Проєктно-дослідницька діяльність у початковій школі як один із шляхів формування ключових компетентностей молодших школярів».
Проєктно-дослідницька діяльність у початковій школі: актуально, доцільно, чи ні? Чи це зайве навантаження на вчителів, учнів, батьків? Цього дня ми шукали відповіді на ці запитання?
Учасників зібрання привітав директор КУ БМР ЦПРПП Владислав Григорович Висторонський. Він наголосив на актуальності проблеми, коротко ознайомив слухачів з особливостями роботи закладу освіти ‒ початкової школи, відповідно до Концепції нової української школи (НУШ).
Учитель-методист Кучинська Тетяна Володимирівна розкрила переваги технології проєктно-дослідницької діяльності з молодшими школярами. На прикладах показала, наскільки цікавим, інформативним, креативним може бути цей процес. Закликала вчителів долучатися до такої роботи, а щоб було більш зрозуміло спільно з гостями розробили покрокову інструкцію організації проєктно-дослідницької діяльності. Наголосила на тому, що результатом будь-якої діяльності є продукт, який має бути презентований.
Учасники зібрання мали змогу переглянути різні види презентацій проєктної діяльності.
Випускниця школи (нині учениця 5 класу БАЛ № 18) Польська Злата представила захист науково-дослідницької роботи «Дивовижна пліснява», яка була проведена під час її навчання у 4 класі.
Від презентації наукової роботи перейшли у світ дослідів і експериментів. Юні дослідники 1-Б класу (класовод Пащенко Ірина Юріївна) продемонстрували результат своєї роботи над проєктом «Чипси – користь чи отрута?» у формі документального фільму. Кожен етап роботи – це кадр, в якому відображено покрокове дослідження чипсів. Першокласники довели присутнім, що чипси – це шкідливо, а вони ‒ за здорове і правильне харчування.
Другокласники (класовод Поліщук Оксана Олександрівна) повели нас у світ краси, тепла та дзвінких пташиних переливів, презентуючи проєкт «Птахів закликаємо – весну зустрічаємо» у формі свята. Діти яскраво і креативно представили результати своїх пошуків. Інформаційна складова вдало впліталася у віночок українських закличок, пісень, танців. Кульмінацією свята стала пісня Ніни Матвієнко «Веснянка» у виконанні учениці Ващенко Альони.
Учителі громади відзначили високий професійний рівень підготовки заходу, креативність, творчість, артистизм учителів та учнів. Залишили позитивні відгуки та слова вдячності за практичні поради та приємно проведений час.
Благодійна акція "Дитячий фронт " (до Дня українського добровольця)
14 березня в Україні відзначається День українського добровольця, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності нашої держави.
Наші учні - юні волонтери. У рамках благодійної акції "Дитячий фронт" школярі зібрали 21 посилку-сюрприз для діток із села Шандриголове Донецької області Лиманського району, що знаходиться лише за 20 км від передової. Посилки передали волонтерам Олексію Марченку та Анні Юрченко (директорка БФ "Відкриті долоньки"), які повезуть наші привіти дітям. Дякуємо волонтерам за співпрацю.
Напередодні учні 4-х класів БПШ відвідали бібліотеку #6, де дізналися про походження цього свята, про витоки добровольчого руху ще з часів козаччини. Історичну довідку надала завідувачка бібліотеки Надія Миколаївна.
Висловлюємо подяку дітям та батькам БПШ 23, які долучилися до акції.
Бажаємо всім нам Перемоги!
Вшановуємо Кобзаря
Напередодні дня народження Тараса Григоровича Шевченка у 3-А класі відбувся виховний захід "Заповіт Тараса: Борітеся - поборете!", аби не просто вшанувати пам'ять геніального поета, який життя своє віддав за Україну, а й відчути його невмируще слово серцем.
Присутні подорожували сторінками життя великого Кобзаря, декламували вірші поета, співали пісні на слова Шевченка, переглядали відео ...
Тарас Шевченко по праву вважається духовним батьком нації, бо його воля до життя, незламність, стійкість та відстоювання української державності передалася його нащадкам, справжнім патріотам, які сьогодні боронять нашу Батьківщину у лавах Збройних Сил України.
Шевченкова весна
У рамках відзначення 210 річниці з дня народження Тараса Григоровича Шевченка у школі пройшов конкурс читців "На струнах Кобзаревої душі".
У конкурсі взяли участь 22 учні 1-4 класів. Захід проходив у святково прикрашеній залі, а всі конкурсанти були в українських вишиванках.
З вуст конкурсантів прозвучали такі твори Кобзаря: «Сонце гріє. Вітер віє», «Світає...», «Садок вишневий біля хати», «Зацвіла в долині червона калина», «Заповіт», «Доле, моя, доле», «Смійся, лютий враже», «Подивіться на рай тихий», «І досі сниться...» та багато інших. Діти зуміли розкрити красу поетичного слова Т.Шевченка.
Серед учнів 1-2 класів переможцями стали:
І місце - Альона Ващенко (2-Б клас, класовод Оксана Поліщук );
ІІ місце - Артем Мачин (2-А клас, класовод Інна Ковтун );
ІІІ місце - Соломія Литвинська (1-А клас, класовод Тетяна Кучинська).
Серед учнів 3-4 класів переможцями стали:
І місце - Єва Федоренко (3-Б клас, класовод Ірина Дударєва),
ІІ місце - Каміла Бойко (4-Б клас, класовод Надія Васильєва )
ІІІ місце - Ольга Замастеренко (4-А клас, класовод Наталія Гладка ).
Заохочувальні призи отримали – Мілана Михайлівська і Анастасія Нестерук. Всі учасники конкурсу отримали солодощі та грамоти за участь.
Бажаємо всім конкурсантам здійснення мрій!!!
Зустріч з поетесою-краянкою
До Всесвітнього дня письменника відбулася зустріч учнів 1-А класу БПШ 23 (класовод Кучинська Тетяна) з дитячою письменницею Тетяною Строкач.
Першокласники із захватом слухали гостю, яка познайомила їх зі своїми книжечками для найменших.
У спілкуванні з учнями пані Тетяна застосувала цікаві форми роботи: загадки, руханки, мирилки, поезії, читання вголос, відтворення змісту книги за допомогою QR-коду.
Першокласники в свою чергу декламували вірші Тетяни Строкач.
Авторка подарувала маленьким любителям поезії власноруч зробленого зайчика і ангелочка.
Зустріч була цікавою, дуже насиченою, творчою і теплою.
Шевченкове коло. Декламація.
Готуємося до свята.
24 лютого - 2 роки війни
Напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, працівники бібліотеки провели годину спілкування «В дитячий світ увірвалася війна» з учнями 3-Б класу Білоцерківська початкова школа №23 (класовод
Ирина Дударєва ).
Завідувачка бібліотекою Надія Гаврилова повідомила третьокласникам про причину зібрання , наголосивши, що 24 лютого 2022 року в наш дім прийшла повномасштабна війна, невиправдана і не спровокована, війна росії проти незалежної і суверенної України. Оскільки неоголошена війна триває 10 років, то дитинство всіх присутніх дітей затьмарюють воєнні роки, це покоління не пам’ятає миру. Війна, яку розв’язали нерозумні дорослі люди, зруйнувала мирний, сповнений пригод світ дітей. У їхньому житті різко з’явились повітряна тривога, вибухи, правила поведінки у бомбосховищі, біженство.
Дітям було презентовано книги Лариси Денисенко «Діти повітряних тривог», Зоряни Живка «Пес Патрон», Катерини Єгорушкіної «Мої вимушені канікули» та збірка віршів «Занадто рано стали ми дорослими». Це дитячі книги, в яких історії створені спеціально для дітей та написані доступною для дитячого сприйняття мовою, допоможуть їм зрозуміти та осмислити те, що зараз відбувається з країною, з нашими містами й селами, з усіма нами. Третьокласники уважно слухали уривки з книги Зоряни Живка «Пес Патрон», відповідали на питання, доповнювали розповідь пса Патрона про навички своїх улюбленців.
Третьокласники разом і бібліотекаркою Віта Захарчук виготовили листівку-книжечку «Роки незламності: все буде Україна», в якій записали свої мрії, слова подяки, кого обіймуть, що відвідають та яку книгу прочитають після ПЕРЕМОГИ.
Міжнародний день рідної мови
Мова — це душа народу, це його трепетне серце. 21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови.
У рамках свята до нашої школи завітали працівники бібліотеки #6 і провели мовну палітру «До рідного слова торкнися душею» для учнів 4-Б класу (класовод Надія Васильєва).
Завідувачка бібліотекою Надія Гаврилова розповіла про історію виникнення свята рідної мови та про нелегкий, тернистий шлях української мови, який вона пройшла, поки стала державною в незалежній Україні. «Говорячи про рідну українську мову - зауважила вона- не можна не згадати про полум'яних синів українського народу, які зберегли її і донесли до нас. Серед цих людей відомі нам Григорій Сковорода, Квітка-Основ'яненко, Леонід Глібов, Іван Франко, Тараса Шевченка. Саме вони зберегли рідну мову в страшні часи лихоліть і не дозволили відправити її у вічне небуття».
Для кожного народу своя мова — найкраща, але ніхто не заперечуватиме, що українська мова за милозвучністю і співучістю — одна з найкращих. В цьому переконались і учасники заходу, взявши участь у мовних іграх та конкурсах. Вони з гумором вивчали рідну мову, розгадуючи загадки –жарти. Були надзвичайно артистичними в конкурсі «Фразеологічні викрутаси», обізнаними із українськими народними піснями і надзвичайно співучими під час музичного конкурсу «Відгадай і заспівай», виявились чудовими співавторами віршів у грі «Поетичне віконце» та гарними знавцями прислів’я про мову.
Валерія Шевченко, Ерік Скрильник, Анастасія Нестерук, Марат Сафаров, Єва Тарабенко взяли участь у поетичному нон-стопі «До мови серцем пригорнись», під час якого звучали вірші українських поетів про рідну мову. Завершився захід виконанням пісні «Рідна Україна».
Під час проведення заходу дитячі серця мали змогу зануритись у світ неповторної , чарівної рідної мови. Діти отримали не лише нові знання, а й купу позитивних емоцій.
Нехай рідна мова стане надбанням: шануймо її, вивчаймо та говорімо тільки нею. Нехай передається вона з покоління в покоління, не забувається та вдосконалюється. Плекаймо і розвиваймо рідну мову!
День пам'яті Героїв Небесної Сотні
20 лютого в Україні вшановують День пам'яті Героїв Небесної Сотні. Десята річниця подій проходить під гаслом «Залишаємося гідними своїх героїв!».
Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави, працівники бібліотеки провели історичну свічу пам’яті «Час пливе – пам'ять залишається» з учнями 4-А класу Білоцерківська початкова школа №23 (класовод Наталія Гладка)
Завідувачка бібліотекою Надія Гаврилової відновила хронологію подій, що відбувалися на Майдані Незалежності в Києві у 2013-2014 роках, згадала поіменно Героїв Небесної Сотні – людей різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Також розповіла про події, що відбулися у лютому 2014 року, про героїчні моменти на Майдані Незалежності. Четвертокласники дізнались про походження назви Небесна Сотня та про те, що вона виникла за аналогією з основними структурними одиницями Самооборони Майдану – сотнями. Надія Миколаївна зачитала вірші Володимира Іванціва «Євромайданець», «Небесна Сотня», «Памяті Сергія Нігояна» із збірки «Відкритим текстом».
Шкільна бібліотекарка Віта Захарчук запросила дітей у творчу майстерку «Журавлики миру – Небесна Сотня» під час якої четвертокласники «змайстрували» паперових журавликів. Таким чином кожен учасник заходу долучився до акції «Білий Журавлик» , який стане даниною тим, хто навічно пішов від нас. Вони повинні жити в нашій пам’яті!
Діти переглянули відео «Янголи, які стали героями» та прослухали у виконанні гурту «Піккардійська терція» пісню «Пливе кача», яка з’явилася під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21–22 лютого 2014 року.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих. У пам'ять Героїв Небесної Сотні було запалено свічку.
Цьогоріч вдесяте Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Вдесяте в умовах війни з росією. Нині маємо десятки тисяч загиблих від російської зброї. Але щорічно 20 лютого згадуємо тих, хто першими загинули за те, щоб Україна не зникла з мапи світу, щоб північний сусід не поглинув її. Імена Героїв Небесної Сотні стоять першими у мартирологу загиблих у російсько-українській війні. Адже сьогодні ми знаємо, що російська зброя була спрямована вперше проти громадян незалежної України не в лютому 2022 року, і навіть не навесні 2014, а у січні та лютому 2014 року, коли у середмісті Києва від вогнепальних поранень і газового отруєння гинули активісти Майдану.
Пам’ять про Героїв Небесної Сотні не вмирає. Вона живе в серцях усіх українців.
День Герба
2-Б клас
Сьогодні у нашому класі відбувся особливий захід - День Герба! Ми дізнались багато цікавих фактів про символіку та історію герба нашої країни. Учні склали сенкан та розв'язували головоломки, пов'язані з гербом. Також обговорили значення герба для нас, як громадян. Було цікаво та пізнавально!
День Герба
2-А клас
19 лютого в Україні відзначають День Державного Герба.
З нагоди цього свята працівники бібліотеки #6 провели історичну годину «Наш Герб- наш символ Перемоги» для учнів 2-А класу (класовод Інна Ковтун). Бібліотекарка Людмила Романюк нагадала другокласникам символи України та зупинилась на розповіді про український герб, який є один із найважливіших символів нашої країни.
Діти дізнались про історія тризуба від Київської Русі до сьогодення, про те, що символізує тризуб та як і чому він став гербом України.
Дітей зацікавила розповідь про Остринський тризуб – найбільше в Україні зображення Гербу України, викладене на схилі гори з білого каменю, неподалік від села Остриня на Івано-Франківщині.
Другокласники переглянули відео «Легенда про Тризуб» та взяли участь у поетичній хвилині «Символ перемоги», під час якої звучали вірші українських поетів про Герб України.
Людмила Миколаївна також познайомила присутніх із книгами «Моя Україна» та «Україна» із серії «Я пізнаю світ». Діти залюбки взяли участь у загадковій гойдалці «Часу марно ти не гай, ці загадки відгадай» та закріпили свої знання про державну символіку.
Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. І сьогодні він на наших знаменах і зброї – як символ незламності і звитяжної боротьби проти окупанта!
День Єднання
16 лютого в Україні святкують особливе свято - День єднання. Тільки разом ми сильні, бо наша сила в єдності 🇺🇦💙💛
Єднаймося за волю українці!
Майорить над нами синій стяг.
З жовтими достиглими полями
У віршах оспіваний й піснях.
Єднаймо наші душі і серця,
І помисли хай будуть в нас єдині! 💙💛
Єднаймося, УКРАЇНЦІ!
Разом до ПЕРЕМОГИ!💙💛
Конкурс талантів "Світ захоплень"
Сьогодні у 2-Б класі відбувся Конкурс талантів "Світ захоплень"! Наші учні з великим задоволенням продемонстрували свої неймовірні вміння та здібності. Відтепер ми точно знаємо, що в нашому класі приховані справжні зірочки! 🌟 Вокал, танці, конструювання з лего та паперу, тканини. Кожен номер був унікальним та захоплюючим! Дякуємо всім учасникам за їхню творчість та наполегливість! 🎉
Акція "Подаруй своє серце Україні"
Ці сердечка виготовили учні нашої школи разом із вчителями БПШ 23 та батьками.
Ці маленькі сердечка, зроблені з любов'ю, поїдуть на передову до воїнів- захисників. Нехай роботи дітей, наповнені теплом їхніх сердець, зігріють захисників у ці зимові дні.
14 лютого - День дарування книг
14 лютого – це не тільки свято закоханих. Це ще й Міжнародний день дарування книг. Він об’єднує всіх, хто любить читати. Цього дня дарують книги друзям та незнайомцям, віддають їх бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням чи просто залишають твори друку у людних місцях. Започаткувала цей День засновниця сайту дитячої книги американка Еммі Бродмур. Її ініціативу підтримали родичі, знайомі, колеги, друзі з соціальних мереж. І вже невдовзі добра справа розійшлася по світу. В Україні вона теж прижилася. Дарування книг бібліотеці школи – це наша давня традиція, форма та надійне джерело поповнення фонду. Тому нас, бібліотекарів, надзвичайно буде приємно і радісно отримати в дарунок нові книги, особливо, якщо це книги бестселери дитячого настрою і справжнє задоволення для багатьох наших читачів. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у акції «Подаруй бібліотеці українську книгу!».
День святго Валентина
День святого Валентина 14 лютого є неофіційним святом усіх закоханих, яке пройшло крізь століття, і сьогодні широко відзначається у всьому світі.
Долучились до свята і учні нашої школи. На творчу майстерню по виготовленню валентинок, ми запросили учнів 3-А класу БПШ №23 (класовод Олена Берегова) та бібліотекарку Людмилу Романюк, яка розповіла третьокласникам про історію свята та чому саме валентинки є його символом. Майстер-клас був особливим : діти виготовили вироби- листівки у вигляді сердечок для воїнів ЗСУ. Тому Людмила Миколаївна розповіла про те, як військові цінують листівки, які приходять їм навіть від незнайомих дітей. Воїни носять зроблені дитячими руками обереги на шиї або у кишенях.
Наші пращури вірили: любов, щирі побажання довголіття та перемоги стають своєрідним захисним куполом для того, хто ризикує життям. А речі, які були зроблені з любов’ю, доносять до нього ці теплі почуття. Ця віра передається з покоління в покоління.
Більше години кипіла робота. Діти старались,вкладаючи любов, доброту та тепло своїх сердець у вироби. Адже це був чудовий привід для вираження своїх щирих почуттів до захисників.
Завершальним акордом була фотосесія дітей з власноруч виготовленими валентинками, які вони залюбки передали на виставку-акцію «Подаруй своє серце Україні», яка проходить у бібліотеці 6.
6 лютого - День безпечного Інтернету
6 лютого у світі відзначається День безпечного Інтернету.
Iнтернет може бути прекрасним місцем для навчання, розваг, спілкування з друзями. Але так само, як і в реальному світі, Всесвітня павутина може бути небезпечною. Особливо вразливим в цьому контексті є діти. Вони можуть не знати яку інформацію можна викладати в мережу, а яку не варто. Безконтрольний доступ до інтернету може мати негативні наслідки для дитини. Як забезпечити безпеку дітей в мережі Інтернет?
Сьогодні наші школярики повторювали правила безпеки в Інтернеті, дискутували, розмірковували, гради в інтерактивні ігри... Діти дивилися уривки мультфільмів про інтернет, читали казку, малювали малюнки, обговорювали ситуації із життя.
Нікого ця тема не залишила байдужим.
Всесвітній день читання вголос
«Читання -це сила, це клас, воно об’єднує нас!»
Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве свято – Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році.
Свято має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління до читання книг. Крім того, воно надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями.
Всесвітній день читання вголос несе в собі яскраве нагадування про силу слова та його здатність об'єднувати людей. Це чудова можливість розвивати літературну культуру, популяризувати читання серед молодого покоління та відкривати нові горизонти через взаємодію з книгою.
Сьогодні, 7 лютого учні 2-4 класів БПШ 23 долучилися до світової події: читали вголос друзям у школі, своїм батькам, сестричкам та братикам улюблені книжки.
Вітаємо усіх із Всесвітнім днем читання вголос! Запрошуємо доєднатися до святкування такого чудового дня! А для цього достатньо обрати цікаву книжку й знайти слухачів.
Тож хочеш бути успішним - ЧИТАЙ!!!
Вивчаємо звичаї та традиції українського народу. Стрітення
Здавна існує звичай закликання пташок, притаманний святу Стрітення, яке українці відзначають 2 лютого (за новим календарем). В цей день наші предки пекли «жайворонків» з тіста, ніби прискорюючи приліт пташок і наближення тепла.
На творчу майстерку "Жайворонки-провісники весни", в бібліотеку № 6 завітали читайлики бібліотеки, учні 3-Б класу Білоцерківська початкова школа №23 (класовод Ирина Дударєва).
Жайворонки - це одні з перших весняних птахів, які раніше за інших прилітають з вирію. Зробити жайворонка з паперу з дітьми не так вже й складно: для цього потрібні лише кольоровий папір, ножниці і клей. Робили пташечку, дотримуючись покрокових рекомендацій.
Красиві і дуже легкі у виконанні вийшли патріотичні паперові жайворонки. Тож, нехай жайворонки принесуть не лише весну в Україну, а й Перемогу, яку так ми всі чекаємо.
По завершенню, в дітей була чудова нагода посмакувати випеченого жайворонка та закликати пташок і переможну весну!
Майстер-клас з програмування
Всім відомо, що майбутнє за ІТ-технологіями. Тому в БПШ 23 відбулася творча зустріч учнів з тьюторам міжнародної школи програмування та англійської мови "Logika": Анастасією Дмитревич та Валерією Корнієнко.
Учні 1-2 класів вчилися використовувати сучасні програми і додатки з користю для навчання і життя, а 3-4 класів занурилися у світ візуального програмування та геймдизайну (розробки ігор в різних жанрах).
Майстер-класи дуже сподобались малим школярам. Учні зацікавились програмуванням і виявили бажання продовжити навчання в ІТ-школі.
Дякуємо викладачам за проведені уроки. Сподіваємось, що наша співпраця принесе позитивні результати.
День Соборності України
22 січня - День Соборності України, велике державне свято. Саме в цей день 1919 року був підписаний знаменний Акт Злуки - об'єднання в єдину соборну державу Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.
Для віками поділених кордонами українських земель то було довгоочікуване свято єднання.
22 січня 1919 року в Києві, на Софіївській площі, було урочисто проголошено Універсал соборності, в якому говорилося про те, що однині воєдино об'єднуються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України, Західна та Східна. Тепер є одна держава, одна країна, один об'єднаний народ.
Доброю традицією у святкуванні Дня Соборності є живий ланцюг, в якому проявляється єдність українського народу.
У нашій школі сьогодні було святково, урочисто і гамірно. У класах проведені години спілкування, вікторини, створювалися живі ланцюги єднання, лунали пісні та дитячий сміх.
Соборність - це єдність та згуртованість українського народу, поглядів, цінностей, яких ніколи і нікому не вдасться більше розділити!!!
Зимові канікули
Мій світ - без насильства
04.12 у 3-Б класі відбулася виховна година "Мій світ - без насильства!" (у рамках акції "16 днів проти насильства")
Ми хочемо жити без насилля. Тому на виховній годині говорили про те, що треба робити, щоб не відчувати насилля і не чинити його самому.
І вирішили дотримуватись поради:
"Ми скажем насиллю:
"Ні, на нашій рідній землі!"
Повага й добро процвітає -
Тоді й насилля зникає".
Шаталова О.О.
Тиждень читання 2023
У рамках тижня читання маленькі школярики 2-Б класу (класовод Оксана Поліщук)поринули у яскравий світ авторської казки і познайомилися із творами сучасної письменниці Лила Оксани.
Бібліотекар школи презентувала 4 твори автора: "Футбол по-інопланетянськи", "Реп'яшок", "Карасик Вася", "Пензлик, що правду каже".
Тиждень читання 2023
У рамках тижня читання, на зустріч із учнями 2-А класу БПШ №23 (класовод Інна Ковтун) завітала білоцерківська письменниця Тетяна Строкач.
Разом з гостею малеча вирушила у літературну подорож, під час якої мала змогу познайомитися з книгами авторки, які були представлені на книжковій розкладці «Літературні стежки Тетяни Строкач».
Родзинкою зустрічі стала презентація нової книги «Бешкетні зимовинки», в якій казка Тетяна Строкач «Сніжинка у білому місті» запрошує читайликів у подорож із Сніжинкою та її подругами, відкриваючи двері у світ пригод та подорожі творами ще тринадцяти казкарів. Дітям було приємно слухати казку у читанні самої авторки і гуртом впізнавати місця, про які йдеться мова в казці. Книжка цікава, пізнавальна і повчальна вже чекає на своїх читайликів у бібліотеці.
Другокласники залюбки взяли участь у руханці «Пригоди Сніжинки» та в іграх: «Підбери синоніми до слова «Віхола», «Відгадай зайве слово».
Діти також мали можливість полюбуватись ляльками мотанками майстрині, представленими на міні виставці «Мотанки від Тетяни Строкач».
Другокласники готувалися до зустрічі: вони подарували пані Тетяні поетичний ланцюжок її творів, а Катерина Клюєва виконала пісню «Одна калина».
Зустріч завершилась майстер-класом по виготовленню оберегів. Діти старались і через певний час вже тримали в руках готові вироби.
Ми переконані, що зустріч з Тетяною Строкач, яка своїми творами несе добро і популяризує славні українські традиції, залишила в щирих серцях дітвори тепло і радість від спілкування. Зроблені своїми руками обереги під керівництвом пані Тетяни, ще довго будуть нагадувати про приємні хвилини зустрічі з цікавою і неперевершеною письменницею – Тетяною Строкач.
Всесвітній день української хустки
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Вона здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. Тому активістки, які впровадили свято, ставили собі за мету відродження національних традицій та донесення історичних фактів про цей предмет гардеробу.
Перші хустки, що почали носити українки, мали чистий білий колір. А ось кольорові малюнки прийшли до нас з Туреччини. Зараз деякі бренди повертають моду на хустинки та включають їх у свої колекції.
Не зважаючи на «молодість», у свята вже є свої традиції. У цей день проводяться майстер-класи та конкурси на вміння зав’язувати хустинку. Адже тільки в Україні існує декілька десятків технік зав’язування.
Учні 2-Б класу також не відстають від цих тенденцій.
Напередодні Всесвітнього дня української хустки завітали до міської бібліотеки #6. Де Тетяна Строкач та Надія Гаврилович провели для дівчаток майстер- клас по зав'язуванню хустинок.
Тиждень читання 2023
У рамках тижня читання маленьких школяриків зустрічає жива виставка-презентація "Раджу прочитати", а поряд розмістився куточок творчості, де діти із задоволенням розмальовують мегарозмальовку про цікаве читання.
Тиждень читання 2023
Національний тиждень читання об’єднує між собою всіх, хто любить книгу, хто покликаний розвивати культуру читання серед українців.
У рамках тижня читання для учнів 1-х класів, бібліотекарем школи було проведено заняття "Малюнкове читання". Під час якого ми дізналися, як діти уважно читають книги, чи люблять рідну мову, як уже уміло читають і працюють над змістом прочитаного.
Читацький календар - став супутником малечі в морі книг, який буде їх щоденно стимулювати до читання.
День ЗСУ. Дякуємо воїнам
З Днем Збройних Сил України! 💙💛
Вітаємо всіх, хто носив і носить форму Збройних сил України!!! Дякуємо !!!
Зі святами, друже! Де б ти зараз не був, хай Бог береже тебе!
Дякуємо нашим героям!!!
🙏У день ЗСУ, Святий Миколаю,
Подбай про солдатів, уклінно благаю.
Моли за них Бога, опікуйся ними,
Щоб всі повернулись додому живими.
Вимоли в Господа їм милосердя,
В боях з ворогами — благословення.
Вони в ці роки: неспокійні і грізні,
Життя присвятили служінню Вітчизні.
Піклуйся про воїнів, справжніх героїв,
Будь поряд із ними в запеклім двобої,
Втамуй наболілу на серці розпуку,
В часи небезпеки подай свою руку.
Зціли їхні рани. В боях, щохвилини,
Відводь від них кулі, снаряди і міни.
По-батьківськи щиро, з теплом і любов'ю,
Надай мужнім воїнам сил і здоров'я.
Святий Миколаю, молись за солдатів:
Вимоли в Господа їм, в благодаті,
Вітчизну від орд лиховісних звільнити
І день перемоги скоріше зустріти.
Молись за солдатів, Святий Миколаю,
Їх вдома родини в надії чекають.
Вимоли в Бога бійцям перемогу
Й щасливу дорогу до рідного дому!🙏
День Волонтера
Національний тиждень читання
4 грудня у нашій школі стартував Національний тиждень читання – 2023 під гаслом «Бути своїми».
Запрошуємо усіх користувачів бібліотеки взяти активну участь у заходах до Національного тижня читання.
Ми допоможемо кожному знайти свою книжку!
Хай читачів в Україні стає більше з кожним днем!
Результати благодійної акції "Смілива гривня"
Закінчилася благодійна акція "Смілива гривня", метою якої був збір коштів на допомогу Збройним Силам України.
Наші школярі зібрали та перерахували через Ощадбанк на потреби ЗСУ - 1 427 грн.
Дякуємо батькам та діткам за добрі та чуйні серця!
Запалимо свічку пам'яті! Вшануємо всіх померлих і ненароджених!
Година історичної правди «В народу є пам’ять, вона непогасна»
🕯️Наближається сумна дата для нашої країни - 90-річчя пам'яті жертв голодомору.🌾*
1️⃣9️⃣3️⃣2️⃣-1️⃣9️⃣3️⃣3️⃣ рік - це трагічна сторінка минулого українських родин.
Цьогоріч ми вшановуємо память про невинно вбитих голодом українців 25 листопада та на превеликий жаль в умовах повномасштабного російського вторгнення. Саме тому найкращий спосіб вшанувати пам’ять – це долучитись до акції «Запали свічку пам’яті», переглянути історичний фільм про голодомор та провести історичну бесіду " Гіркі жнива 1932-1933 р."
З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні працівники бібліотеки-філії №6 спільно з бібліотекарем школи Віта Захарчук провели годину історичної правди «В народу є пам’ять, вона непогасна» для учнів 4-А класу (класовод Наталія Гладка ). На захід запросили історика, краєзнавця Анатолія Бондара. Анатолій Володимирович ознайомив четвертокласників із трагічними сторінками тих страшних подій української історії, а також із фактами Голодомору на Білоцерківщині. Розповідь доповнювала слайд презентація «Голодомор і діти».
Розповідаючи про голодні 30-ті, Анатолій Володимирович акцентував увагу на те, що споконвічним ворогом України була росія, яка постійно намагалася знищити український народ, заморити голодом. Особливу увагу краєзнавець приділив наслідкам Голодомору в нашому місті.
Затамувавши подих, діти слухали розповідь про наслідки Голодомору для дітей. Як приклад, Анатолій Володимирович розповів про жахливі умови проживання дітей в дитячому будинку: діти спали на голій підлозі, тому хворіли, а голод ускладнював хвороби. Таких діток відправляли в ізолятор і лише 4 дитини вижили після тяжких мук. Згодом розповідь переросла в діалог. Четвертокласники задавали питання, які виникли в процесі зустрічі. Пан Анатолій в доступній та делікатній формі відповідав.
Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки спогадів очевидців Голодомору, штучно створеного в Україні. Але правду про це повинні знати всі, якою б гіркою вона не була. Саме тому завідувачка бібліотекою Надія Гаврилова, презентуючи книгу «Голодомор у Білій Церкві», зачитала присутнім спогади Марії Рибченко, яка проживала на вулиці Мельника. Ці спогади є цінними ще й тому, що записували їх працівники філії. Бібліотекарка спонукала присутніх замислитись над питанням «Крихта хліба – багато це чи мало?», зауваживши, що часто крихта хліба коштувала ціле життя.
21 листопада - День Гідності та Свободи
21 листопада — День Гідності та Свободи.
Події на Майдані стали переломними для новітньої історії України: тоді українці на весь світ заявили про свою готовність захищати європейські цінності, свободи та принципи демократії.
З метою вшанування громадянського подвигу учасників Революції Гідності, сприяння національно-патріотичному вихованню дітей, розвитку почуття національної самосвідомості та громадянської активності, формування розуміння єдності і цілісності України, працівники бібліотеки #6 провели годину історичної правди «Свобода, воля і честь понад усе» з учнями 4-Б класу
(класовод Надія Васильєва) спільно з бібліотекарем школи Вітою Захарчук. Дітям було презентовано книгу Христини Лукащук «Казка про Майдан». Це книга про вічні цінності, у ній тисячолітня історія про Україну. Авторка коротко і просто розповіла дітям нашу історію та показала причинно-наслідкові зв’язки між історичними подіями.
Четвертокласники переглянули відео «Революція Гідності: з чого все почалося» та взяли участь у поетичній стежині «У їхніх серцях жила Україна».
Також діти виготовили паперових Ангелів.
Хвилиною мовчання згадали тих, хто загинув за нашу Україну, хто зараз ціною свого життя виборює мир і спокій, всіх героїв, що полягли під час Революції Гідності та російсько-української війни.
Боротьба за вільну Україну триває і сьогодні, і триватиме до нашої Перемоги!!! Задля майбутнього наших дітей, задля життя нашого народу!!! Ми сильні і нездоланні, сміливі і незламні, вільні і незалежні!!! І тільки нам будувати свою країну!!! Перемагаємо разом щодня!!!
День Добра у школі
У рамках проведення Дня Доброти у школі організовано акцію "Здав макулатуру - врятував дерево!", в якій взяли участь учні всіх класів.
Спільними зусиллями було зібрано 298 кг макулатури на суму 1 340 грн. Дякуємо всім за активну участь!!!
Завдяки проведеній акції та зібраним коштам педагогічними працівниками школи, ми передали благодійну допомогу 3-ій штурмовій бригаді А4638, де служить наш випускник Касянчук Віталій Віталійович, у розмірі 2 400 грн. Маленькі школярики намалювали малюнки, в яких висловили свою вдячність захисникам.
Нехай наша добра справа підтримає та зігріє серця тих, кому це зараз дуже необхідно.
День Гідності та Свободи
Тематичний виховний захід "День Гідності та Свободи" у 3-Б класі.
На занятті діти закріпили поняття "гідність" і "свобода" практичними вправами, створили "Ланцюжок гідності".
Хвилина мовчання, покладання квітів біля "Стіни пам'яті ", слова вдячності тим, хто боровся і бореться за гідність і свободу.
Міжнародний день толерантності
16 листопада жителі багатьох країн світу відзначають Міжнародний день толерантності. Це свято було засновано в 1995 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН.
З метою ознайомлення учнів з поняттям «толерантність», основних рис толерантності, формування правильного уявлення щодо толерантної поведінки, виховування почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій, культури різних народів, працівники бібліотеки #6 провели годину спілкування «Толерантність – прагнення до діалогу» з учнями 3-а класу (класовод Олена Берегова).
З розповіді бібліотекаря діти дізналися, що бути толерантним – це культурно спілкуватися з оточуючими, допомагати близьким і чужим людям, відгукуватись на чужий біль, вміти підтримати людину, поважати, шанувати і передавати з покоління в покоління звичаї, традиції і навички свого народу.
Як писав Олександр Довженко: «…людина повинна бути Людиною…».
Діти прослухали легенди «Все в твоїх руках», «Легенду про толерантність» та «Притчу про терпимість».
Третьокласники були активними під час проведення ситуативних ігор, проявили свої знання поняття «толерантність» в грі «Асоціативний ряд», де на кожну літеру слова толерантність потрібно було назвати рису характеру, притаманну толерантній людині.
Також взяли участь у досліді, який доводить, що ми всі дуже різні й неповторні , хоч і живемо поряд. Суть цього експерименту полягає в тому, що навіть коли діти виконували одне і теж завдання, кожен з них проявив свою індивідуальність. Тому так важливо приймати інших такими, якими вони є, а не намагатись переробити під себе. А для цього треба мати ту ж саму терпимість або толерантність.
Дітям було презентовано книгу Оксани Куценко «Аврора та інші принцеси», яка вміщує чотири казки про чотирьох таких різних і таких схожих дівчаток-принцес. Кожна героїня яскрава і оригінальна, творча і смілива особистість.
На завершення заходу діти склали «Кошик порад» та виростили «Квітку толерантності».
Правила дорожнього руху вивчаємо–в біду на дорозі не потрапляємо!
В рамках Тижня безпеки дорожнього руху Захарчук Вітою спільно із бібліотекарем Філії бібліотеки #6 була організована зустріч учнів 4-х класів з інспектором ювенальної превенції Денисом Степаненком –«Правила дорожнього руху вивчаємо–в біду на дорозі не потрапляємо!». Представник поліції в цікавій і доступній формі розповів присутнім про правила поведінки на дорогах, у громадському транспорті, дбайливе ставлення до свого здоров’я і життя, а також особливу увагу звернув на знання правил дорожнього руху. Зокрема , він зауважив, що потрібно рухатися лише по тротуарах, тримаючись правого боку, щоб не заважати зустрічним пішоходам; прислухатися та бути уважними, щоб завчасно зреагувати на наближення транспортного засобу; не бігати на проїжджій частині. Також зупинився на питанні безпеки руху для велосипедистів. Денис Юрійович нагадав четвертокласникам про значення світлофору, регулювальника та дорожніх знаків для пішоходів.
Діти були уважні та зі знанням теми відповідали на поставлені запитання. Також свої знання вони продемонстрували під час умовних небезпечних ситуацій та завірили представника поліції, що будуть дотримуватись правил поведінки на вулицях міста. Дякуємо Денису Степаненко за цікаву і таку важливу інформацію.
Для кращого ознайомлення з правилами дорожнього руху, бібліотекарі запропонували дітям книги: «Правила дорожнього руху для дітей», «Дітям про безпеку», В.Парамонова «Казка про безпеку», «Про безпеку», «Про транспорт», в яких розповідається про основні засади дитячої безпеки в різних життєвих ситуаціях.
Заняття з мінної безпеки
Сьогодні у Білоцерківській початковій школі 23 було проведено загальношкільне заняття з мінної безпеки "Попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів" (у рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні).
Тренери ГО "Ліга офіцерів" , пані Ірина Василівна та офіцер запасу полковник юстиції Леонід Миколайович, використали тематичну наочну агітацію, ігри, загадки, макети зразків вибухонебезпечних предметів. Цікава яскрава презентація та мультфільми привернули увагу дітей до теми, а систематичні опитування дали можливість закріпити отримані знання основних правил мінної безпеки.
Адміністрація школи та педагогічний колектив щиро вдячні організаторам ГО "Ліга офіцерів", тренерам Ірині та Леоніду за цікаву та змістовну зустріч!
Всесвітній день Доброти
13 листопада в 2-А класі пройшла виховна година "Твори добро, бо ти - людина", присвячена Всесвітньому дню Доброти, на якій діти познайомилися з історією цього свята, складами прислів'я про добро, утворили "Сонечко доброти, наповнили скриньку добрих справ, розповіли про свої щоденні добрі справи. Провідником у країну добрих справ стала Надія Гаврилова - завідувачка філії бібліотеки #6.
Діти зрозуміли, що важливо бути добрим щодня, а не до лише у цей день!
Презентаційно-методичний Марафон інноваційних уроків
Сьогодні освіта перебуває в постійному оновленні і вимагає від педагогів новаторських ідей, новітніх підходів в організації та проведенні занять. Стає очевидним, що досягнення мети сучасної освіти пов’язане з особистісним потенціалом педагога, його загальною та професійною культурою, без яких неможливе вирішення наявних проблем навчання та виховання відповідно до нових освітніх парадигм. Саме тому особливої актуальності набувають питання підвищення й розвитку рівня професійної компетентності вчителів.
З метою упровадження в освітній процес ефективних форм і методів роботи у Білоцерківській початковій школі № 23 з 17 жовтня по 07 листопада 2023 року пройшов презентаційно-методичний Марафон інноваційних уроків.
Основними завданнями проведення Марафону були: розвиток ініціативи та творчого пошуку педагогічних знахідок, демонстрування секретів власної педагогічної майстерності, упровадження діяльнісного підходу в навчанні молодших школярів та обмін досвідом роботи.
Марафон являв собою калейдоскоп відкритих уроків, під час яких учителі продемонстрували свою майстерність та знання опанованих ними інноваційних педагогічних технологій.
Проведені заходи показали, що педагоги школи на високому рівні володіють сучасними освітніми методиками і технологіями та активно впроваджують їх у своїй роботі. Відкриті уроки пройшли в невимушеній доброзичливій атмосфері , були цікавими, креативними та пізнавальними, сприяли всебічному творчому, інтелектуальному та естетичному розвитку молодших школярів.
Адміністрація школи висловлює сердечну вдячність за невтомну працю нашим талановитим педагогам, які активно долучилися до участі у Марафоні, поділилися своїм унікальним педагогічним досвідом.
Канікули з користю!!!
Канікули у школі - завжди очікуваний відпочинок для дітей. І так важливо, щоб цей час був проведений весело і з користю.
В період осінніх канікул учні 4-Б класу відвідали центр еколого- натуралістичної творчості. З дітьми провели цікавий та захоплюючий майстер- клас «Кажанчик».
Діти обожнюють тваринок. А ось ще й випала нагода вдосталь помилуватися ними, погладити і навіть взяти до рук!
День видався активним та вдалим!
Учні 3-А класу відвідали Центр науково-технічної творчості.
Спочатку діти оглянули виставку робіт з паперу, яка їм дуже сподобалась.
Потім з азартом виготовляли патріотичних ангелочків.
Осінь уже зашурхотіла опалим листям, нахмурила небо, зашуміла дощами. І тільки осінні квіти, незважаючи на негоду, дарують нам свою ніжність, ще раз підкреслюючи, що кожна пора року має свою красу і неповторність. А щоб відтворити цю красу, потрібно творчо попрацювати, бо канікули мають бути корисними й цікавими. Тому учні 4 - А класу завітали в бібліотеку № 6. За вікном лупотів дощ, проте діти працювали і пізнавали одночасно. Прослухали стародавню легенду «Айстри», в якій розкривається зоряне походження цих прекрасних квітів: «айстра» в перекладі з давньогрецького означає «зірка». Також познайомилися з одним із розділів книги Зірки Мензатюк «Український квітник», в якому розповідається про айстри, які потрапили в Європу з Китаю близько 300 років тому і були лише синьо-фіолетового кольору. Але згодом вивели нові сорти айстр, які мали дуже яскраве забарвлення.
А учні 3-Б класу провели практичне заняття "Осіння рапсодія". Під керівництвом Гаврилової Надії Миколаївни діти зробили аплікації із осінього природного матеріалу.
Напередодні Дня української писемності та мови, який відзначається 27 жовтня, учні 4-Б класу завітали в бібліотеку на мовознавчу годину «Душа народу бринить у слові».
Маленькі «Всезнайки» здійснили подорож по містах України, де їх «зустрічали» жителі міст. Довелося добре подумати і згадати правила української мови, щоб правильно назвати жителів того чи іншого міста. Всі гуртом із завданням справились. Спробували себе дітлахи і в ролі редакторів, виправляючи помилки в текстах.
Варто зазначити, що дітям було дуже цікаво граючись , пізнавати. На завершення зустрічі дітей чекали сюрпризи від «Чарівної скриньки». За старанність, наполегливість, знання української мови всі присутні отримали призи та смаколики. Та головне, всі чітко зрозуміли, що любити, шанувати і плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. Адже, ми є носіями української мови, всього того багатства, яке дісталося нам із минулих поколінь.
Також діти брали участь у онлайн конкурсі читців "Натхненне слово про рідний край" та конкурсі есе "Яким я бачу майбутнє України" - щире виконання творів юними учасниками розчулило усіх педагогів і бат
Наші канікули пройшли весело і цікаво!!!
Народознавча година "Пишається над водою червона калина"
"Вітамінні посиденьки" - бібліотечний захід
Осінь - щедра пора, яка приносить нам велику кількість овочів та фруктів.
Осінь - це час, коли потрібно збагатити свій організм вітамінами. Саме це зробили учні 1-Б класу, коли відвідали бібліотечний захід "Вітамінні посиденьки". Діти відгадували загадки, грали в ігри та поповнювали запаси свого організму корисними вітамінами.
Захід був цікавий та корисний.
Посвята в козачата
Фоторепортаж "Козацькі забави"
Рій "Козачата", 2-А клас
Рій "Козацька слава", 2-Б клас
5 жовтня - День художника у школі
Всеукраїнський урок доброти 2023
4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин - свято, яке допомагає об'єднати зусилля усіх, хто дбає про домашніх і бездомних тварин.
Для учнів шашої школи були проведені уроки доброти "Дай лапу друг".
Діти поділилися, які домашні улюбленці є у них вдома, з гордістю розповідали, як піклуються про своїх підопічних. У класах була організована міні-галерея селфі-фото з домашніми улюбленцями та малюнками, яка перетворилася у відеоролик "Я і мій друг!"
Учні із захопленням відповідали на питання презентації-вікторини "Чиї це сліди" та "Як називаються домівки тварин". А гра "Які звуки видають тварини" визвала шквал емоцій і почуттів.
Діти дізналися, що роблячи добру справу, допомагаючи нашим братам меншим, ми допомагаємо собі.
У школі була оголошена АКЦІЯ "СИТИЙ ХВОСТИК", завдяки якій було зібрано багато круп (36 кг), корму сухого (13 кг), консервів для тваринок (45 штук), теплі речі, рушники, покривала для підстилки у вольєрах.
Усе, що зібрали, передали пенсіонерці Олені Михайлівні, яка орікується 40 собаками і 9 котами. У неї є собачки, привезені із зони бойових дій. Вона дуже дякувала усім і кожному, хто долучився до допомоги.
Корм для пташок і гризунів був переданий до Станції юних натуралістів (вул. Короленка, 3а).
Шановні воїни! Наші захисники! Наші Герої!
1 жовтня для кожного українця надзвичайно важливий день – День захисника та захисниці України.
День відважних і незламних, мужніх і непереможних. Це день тих, завдяки кому ми знаходимося тут, на своїй землі, під своїми синьо-жовтими прапорами, у своїй вільній та незалежній Україні.
Наші захисники, сміливі та згуртовані, продовжують славні традиції козацького війська.
Ми всі вклоняємося нашим воїнам за мирне небо, за спокійний сон в українських містах і селах.
День УЧИТЕЛЯ!!!ВІТАЄМО!!!!
Дорогі вчителі! Ми щиро вітаємо Вас із професійним святом!
Бажаємо Вам здоров'я міцного, щастя п'янкого!
Учнів вдячних, батьків обачних!
Чистих ранків, сонячних світанків!
Променів сонця у кожне віконце!
Ніжної ласки, душевної казки!
Грошей без ліку, довгого віку!
Бувайте веселі, бувайте здорові!
В багатій оселі, взаємній любові!
Купайтесь в усмішках, жартах, цілунках,
І щедрої долі в дзвінких подарунках!
Всесвітній день миру
Мир - це життя, щастя, чисте небо над головою!
Мир - це можливість спокійно навчатися, працювати, любити, поважати один одного!
Мир - це упевненість у завтрашньому дні, у своєму майбутньому!
Хай буде МИР в нашій рідній УКРАЇНІ!!!
Голуб миру пролетить над Україною. Фоторепортаж дня.
Діти читають вірші про мир
Пісня про мир у виконанні учнів 3-Б класу.
"Серце рідного міста"
Білій Церкві - 991 рік від дня заснування. Вітаємо рідне місто, пишаємося ним, любимо, плекаємо, зачаровуємося його красою, надихаємося краєвидами, творимо майбутнє для кожного разом.
Наші юні школярики занурились у історію рідного міста, поділилися враженями, найулюбленішими куточками і краєвидами, передали свої почуття у віршах...
Екскурсія першокласників на Замкову гору
Фото-колаж від Бабійчук Анастасії
Фото-колаж від Боженка Максима
Перший раз у 1 клас
На календарі 1 вересня, а це означає, що ми розпочинаємо новий навчальний рік. І хоч у нас такий нелегкий час , ми, все ж таки, свято віримо, і віра наша непохитна в те,що Україна вистоїть, Україна переможе!
Хай буде мир у нашій Україні!
Всі просять доньки і сини
Молитви наші Богу линуть
Щоб більше не було війни.
Цього свята, цього дня з особливим нетерпінням чекали наші першокласники, для яких відкривається сьогодні перша сторінка великої книги знань. Це вони сьогодні вперше переступлять поріг нашої школи. Для них почнеться цікаве шкільне життя. Перший навчальний рік, перший дзвоник, перший урок, перша вчителька, перша оцінка на шляху до країни знань.
Хай буде рік новий навчальний
Без тривоги і печалі.
Неодмінно до перемоги
Приведуть нас усі дороги!
Відкрий нам швидше, школо, двері.
Хай рушничком на щастя стелиться поріг.
Сріблястий дзвоник нас покликав знову
В країну знань. Щасливих вам доріг!
Мамою вишитий рушник,
Розвіється, малята, хай над вами.
І благословення хай звучить,
Всіяне пшеницею й житами.
Хай з легкої отчої руки
Путь проляже вам у знань країну,
Гордо й впевнено крокуйте, малюки,
Ви для мам і тат - надійна зміна.
В добру путь у Країну Знань!!!