Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Бахмутської міської ради Донецької області

До уваги батьків майбутніх першокласників 2019-2020 н.р.

з 24 листопада 2018 по 20 квітня 2018 року о 9.00 працює ШКОЛА майбутніх першокласників.

STREAM-проект: від ідеї до впровадження

На виконання річного плану роботи 13 листопада 2018 року в Бахмутській школі №10 відбулося чергове засідання динамічних груп.

На цей раз модератори груп Галина Жукова, Тетяна Бак та Олена Кольвашенко вчили реалізовувати колег на практиці STREAM-проекти. Не обійшлося без теоретичного матеріалу, але все ж таки найціннішим було те, що педагоги мали змогу зрозуміти як саме можна створити власний проект, як знайти ідею та реалізувати її на практиці.

Галина Жукова, керівник робочої групи з реалізації експериментальної діяльності школи, спробувала довести переваги STREAM-проектів, як залучати учнів до цієї роботи та які компетентності при цьому розвиваються.

Олена Кольвашенко реалізовувала колективний проект - створення картини-«емоції» із природного матеріалу, залучивши всіх членів групи до різних етапів від ескізу до презентації та реклами. Учасники побачили на практиці технологію створення STREAM-проекту.

Тетяна Бак показала як із банального дитячого питання може виникнути цікава ідея щодо створення та реалізації проекту. Також учасники цієї групи спробували поєднати та синхронізувати кілька предметів для створення цілісної картини світу.

Такі форми роботи сприяють дружній невимушеній атмосфері, спонукають всіх вчителів школи до активної співпраці, розвивають критичне мислення.

ань, а допомогу та рекомендації за якими можна знайти на сайті-навігаторі.

Класні керівники презентували свої домашні завдання, провели цікаві вправи на знайомство, які кожен взяв до своєї методичної скарбнички.

Мотивацією до обговорення теми засідання стала вправа «Гроші», яка підкреслила, що ми радо віддаємо та дуже невпевнено беремо, просимо про допомогу, делегуємо повноваження. Тож у форматі «Коло дебатів» була обговорена проблема необхідності організації учнівського самоврядування. Активно з позиції «За» та «Проти» висловлювались класні керівники з двох питань

- Чи варто вважати, що класне учнівське самоврядування сприяє розвитку лідерських якостей учнів?

- Чи слід сподіватись, що робота учнівського активу зберігає робочий час класного керівника?

Учнівське самоврядування = розвиток лідерських якостей учнів + таймменеджмент класного керівника

Відповідно до плану роботи методичного кабінету Управління освіти у Бахмутській школі №10 6 листопада відбулося ІІ засідання Школи молодого класного керівника.

Заступник директора з виховної роботи Тетяна Бак, яка очолює Школу в цьому році, підготувала різноманітні вправи для класних керівників з проблеми активізації учнівського самоврядування в класі.

Та спочатку педагоги привітались та поділились своїми першими результатами, інсайтами за ці 2 місяці. Хтось зміг організувати актив класу, хтось - не тільки розв’язати конфлікт між дітьми, а й упередити його. Слухачі ділилися своїми «маленькими» кроками, які накопичуються у багаж, який називаємо – досвід.

Після привітання Тетяна Бак проаналізувала вхідне анкетування та виконання домашнього завдання. Увагу звернула на очікування учасників від курсу школи, питання, які турбують молодих педагогів. Було зазначено, які з питань будуть розглянуті під час проведення засідань, а допомогу та рекомендації за якими можна знайти на сайті-навігаторі.

Класні керівники презентували свої домашні завдання, провели цікаві вправи на знайомство, які кожен взяв до своєї методичної скарбнички.

Мотивацією до обговорення теми засідання стала вправа «Гроші», яка підкреслила, що ми радо віддаємо та дуже невпевнено беремо, просимо про допомогу, делегуємо повноваження. Тож у форматі «Коло дебатів» була обговорена проблема необхідності організації учнівського самоврядування. Активно з позиції «За» та «Проти» висловлювались класні керівники з двох питань

- Чи варто вважати, що класне учнівське самоврядування сприяє розвитку лідерських якостей учнів?

- Чи слід сподіватись, що робота учнівського активу зберігає робочий час класного керівника?

Ті, кому траплялось захищати позицію «проти» тільки спонукали інших до знаходження нових вагомих аргументів на захист учнівського самоврядування.

Після підбиття підсумків даної вправи кожен зміг поділитися лайфхакам класного керівника у роботі з класом. Кожен учасник спочатку поділився тим, що його втомлює у роботі, що створює для нього проблеми, займає багато часу. Всі ці проблемні питання зібрали у «чарівному» капелюсі. Виймаючи аркуш з капелюха, вже дивились на записи не як на проблему, а як на задачу, яку можна розв’язати. Учасники пропонували цікаві ідеї щодо цих проблем, як з власного досвіду так і з досвіду своїх колег.

Підбиття підсумків, рефлексія на заході пройшла як письмово через анкету-фидбек, так і у дружньому колі. Учасники зазначили корисність заходу, відзначили ті нові ідеї, з якими вони вже наступного дня прийдуть до своїх класів. Також були й визначені питання, що турбують молодих класних керівників та є необхідність розглянути їх на наступному засіданні.

Як справжні школярі, отримавши домашнє завдання, а, головне, імпульс та натхнення до роботи, розуміння, що ти не один зі своїми проблемами, учасники поверталися по домівках, продовжуючи обговорення піднятих питань та в очікуванні наступного засідання.

Чемпіонат міста з баскетболу серед дівчат - ІІ місце.

Вітаємо команду дівчат у складі Єгорової Марини (11 клас), Ритової Валерії (11 клас), Щербанюк Ганни (11 клас), Филипченко Олени (10 клас), Павлюк Надії (10 клас), Кеді Любові (10 клас), Безмаленко Вероніки (9б), Вороницької Вікторії- (9б) , Борисенко Олександри (9а), Черевик Софії (8б) під керівництвом Семеніхіной Л.Л.

Квест-гра «»Мій рідний край-моя країна»

В рамках місячника національно-патріотичного виховання учні 5-6 класів взяли участь у квест-грі «»Мій рідний край-моя країна». За правилами гри учні пересувалися визначеним маршрутом, отримуючи відповідні наліпки за кожне виконане завдання.

Перевірити свої знання про історичні та географічні відомості, досягнення науки та культури нашої держави учні мали змогу в онлайн-вікторині «Україна-край величний», за підсумком якої команди класів отримали золотий, срібні та бронзові результати.

«Мова- душа народу»-саме такими словами в оновленій бібліотеці радо вітала учнів Олена Галас. А далі почалися випробування: скласти із розрізнених слів приказки та прислів’я про рідну землю, добрати рими до поданих слів тощо.

Крім того на одній із станцій команди познайомилися із «чудесами» України, такими як Національні заповідники „Софія Київська” та „Кам’янець”, Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний дендрологічний парк „Софіївка” та славетний острів Хортиця. Найбільшою несподіванкою виявився флешмоб «З Україною в серці», під час якого учням необхідно було виявити навички ефективної комунікації, залучивши до виконання завдання учнівську та учительську спільноту, та зробити разом з ними фотографії відповідної тематики.

Гра сприяла формуванню поваги до надбань українського народу, розвитку пізнавального інтересу та виробленню командного духу та культури взаємовідносин між людьми.

Наталя Березовська

Орієнтація на успіх

На виконання річного плану роботи школи 1 листопада в Бахмутській школі № 10 було проведено педраду за темою «Нова українська школа: умови модернізації та інтеграції»

Уже є традицією проводити засідання педагогічної ради в інтерактивній формі. Напередодні із школярами 5-11 класів та педагогами було проведено дослідження щодо рівня мотивації учнів та орієнтації особистості на успіх за допомогою GOOGLE форм. Заступником директора з навчально-виховної роботи Тетяною Стецюк результати проаналізовані, виявлені проблеми, окреслені шляхи подолання.

Педагоги школи спробували протягом двох годин обговорити умови впровадження Нової української школи на даному етапі та створити модель інтеграції з різних точок зору: батьків учнів, вчителів початкових класів, вчителів основної та старшої школи. Використовуючи інтерактивну вправу «Картинна галерея», намагались довести сутність своєї моделі та перспективи розвитку, отримали питання та схвальні відгуки від колег.

У другій частині засідання вчителі школи взяли участь у мікродебатах, які провела заступник директора з виховної роботи Тетяна Бак. Кожна четвірка отримала своє питання і за визначеною технологію мала довести або спростувати визначену проблему. Нелегкою була ця вправа, проте педагоги впорались, адже навчатись ніколи не пізно.

Час пролетів швидко і непомітно, тому що працює команда однодумців, яка прагне створити необхідні умови для всебічного розвитку дитини.

Математика — мова природи

«Математика – це мова, на якій написана книга природи», - цей вислів видатного природодослідника Галілео Галілея став девізом тижня математики, який проходив з 23 по 29 жовтня в Бахмутській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10. Тиждень математики – це п’ять днів святкового настрою учнів, огляду математичних талантів, змагань класів у міцності знань, кмітливості, наполегливості, волі й сили духу.

Свято розпочалося з оголошення «Запрошуємо у світ математики».

Протягом тижня в школі проходили різноманітні заходи: вікторини, конкурси з математики, квест–гра.

У вівторок 23.10.18 для учнів 5-6 класів було проведено позакласний захід «Математичний потяг» (учитель Щеглова О.М.). На шляху учасників було 5 зупинок («Ребуси», «Логічна», «Співоча», «Математичні жарти» та «Мислення»), на кожній з яких учнів чекали різноманітні завдання та конкурси. Вони перевіряли уважність учнів, спостережливість та кмітливість. Перемогла команда 5-А класу.

З метою розвитку пізнавальної активності, творчих здібностей, кмітливості учнів, вміння працювати в команді для учнів 5-х класів у цей же день було проведено гру «Математична вишиванка»(учитель. Щеглова О.М.). Здобули перемогу хлопці 5-А класу.

У середу 24.10 проводився математичний квест (учитель Махіборода І.В.), у якому із задоволенням взяли участь учні 9-10 класів. Варто зауважити, що квест – це одне з найулюбленіших змагань учнів, яке проводиться в рамках предметних тижнів, тому математики теж дали можливість дітям пошукати в школі цікаві станції і розгадати загадки. Учні із зацікавленістю виконували запропоновані завдання. Перемогла команда 9-Б класу.

У четвер 25.10 учні 7-х класів перевіряли свої знання з предмету в турнірі «Кмітливі математики» (учитель Махіборода І.В.) Діти розв’язували різні цікаві логічні задачі, розгадували ребуси, головоломки. Усі активно працювали, кожен прагнув допомогти своїй команді перемогти. Не нудьгували й глядачі: вони розгадували загадки на математичну тематику. Хоч складною була дорога, але команди з гідністю пройшли всі випробування, показали свої знання, ерудицію та почуття гумору.Журі конкурсу визначило переможцем команду 7-А класу.

Зацікавила своїм предметом учитель Літвінова О.Ю. Для учнів 8 класів вона провела математичний веб-квест. Учасники продемонстрували свої знання з предмету шляхом створення спільного онлайн-продукту.

У п’ятницю 26.10.18 з учнями 6 класів вчитель Щеглова О.М. провела годину цікавої математики «Рахуй, міркуй, відгадуй». Усі діти були активними учасниками.

А учні 10 класу в рамках тижня математики підготували усний журнал «Відомі українські математики», у якому зібрали різноманітні відомості про життя таких українських математиків: Г.Ф.Вороного, В.М.Глушкова, М.П.Кравчука, М.В.Остроградського, Ю.О.Митропольского, Л.М.Глускіна.

Для учнів початкової школи старшокласники підготували та провели вікторину «Математичні розваги». Цариця всіх наук ще більше захопила дитячі серця.

У рамках тижня учні 5-11 класів готували фотознімки «Шість в кадрі», а також малюнки на математичну тематику.

На закритті тижня математики було підведено підсумки, нагороджено переможців конкурсів, усі учасники отримали пам’ятні подарунки. Сподіваємось, що шкільне життя дітей цього тижня було більш цікавим і запам'ятається надовго.

Стежини творчості

«В кожній дитині дрімає пташка, яку треба розбудити для польоту. Творчість – ось ім’я цієї чарівної пташки»

В.Сухомлинський

На виконання наказу Управління освіти «Про організацію та проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2018-2019 навчальному році», плану роботи школи у Бахмутській школі №10 пройшли відповідні заходи.

До 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського в шкільній бібліотеці учнями 10-11 класів організовано прес-реліз «Животворча сила педагогічної спадщини Василя Сухомлинського». Багато цікавих місць у нашій Україні. Саме у природі брав наснагу відомий письменник, педагог, філософ Василь Сухомлинський. Тож бібліотекар філіалу № 8 Тамара Шведюк та вчитель природознавства Ольга Онишко провели інтегрований урок просто неба «Стежинами рідного краю» для учнів 5-го класу. Школярі не просто поглибили свої знання про творчість Василя Сухомлинського, а і завдяки книгам побували у найцікавіших місцях України. І, звичайно, відправились до ставка, де змогли помилуватися чудовими краєвидами, дізнатися звідкіля береться туман, обговорити ситуацію про сортування та прибирання сміття мешканцями Забахмутки. І, наостанок, - руханка на подвір’ї школи, яка дуже сподобалась та запам’яталась п’ятикласникам.

Під час осінніх канікул у філіалі бібліотеки № 8 був проведений буккросинг «Я прочитаю тобі казку» (казки Василя Сухомлинського діти читають батькам). Бібліотекар школи Олена Галас розповіла, що таке буккросинг і звідкіля він до нас прийшов. Діти отримали саморобні книжки та правила «Як проводиться буккросинг».

Не залишились осторонь і найменші учні. Під час тижня початкових класів у гості до них завітала …казка. Діти із задоволенням перетворились у маленьких акторів, разом із батьками виготовляли костюми та реквізит. Неабияке враження на всіх справила казка Василя Сухомлинського «Маленький гвинтик», інсценована учнями 2-А класу разом з учителем Наталею Гурою.

Вихованці групи подовженого слухали та читали казки, розгадували загадки і наприкінці дня створили лепбук «Що було найголовніше у моєму житті?». Адже спадщина Василя Сухомлинського може дати багато відповідей і порад на ці та інші непрості питання.

Казковий день

Учні Бахмутської школи №10 полюбляють не тільки читати, чи дивитися казки, а і самі їх радо перетворюються на акторів – казкових героїв.

Казка,фантазія – це ключик, за допомогою якого можна відкрити… джерело думки і слова. …Без казки, без гри уява дитина не може жити…Казка – це, образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки й мови. Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем. Так зазначав Василь Сухомлинський, слова якого надихнули учителів початкових класів на організацію яскравого дійства -

Казкового дня!!!

День розпочався зі свята інсценованої казки. Маленькі артисти - третьокласники підготували повчальну казку Грицька Бойка «Слово честі». Братики – ведмедики зіграли ситуацію порушення правил поведінки, неслухняності ведмедиками своїх батьків. Ведмедик Тупотій дав слово - честі і його порушив. Через це ледь не потрапили в біду його братики та маленькі зайчата. Артисти показали до чого можуть привести пустощі та порушене дане слово. Казка була цікавою і повчальною.

Казка супроводжувала третьокласників і на уроці читання. Діти підготували ілюстрації до літературних казок, взяли участь у вікторині «Впізнай героя», в парах попрацювали над прислів’ями та обговорили казку Василя Сухомлинського «Пелюстка і Квітка».

Урок «Я у світі» теж почався із казки. Обговорюючи з учнями обов`язки у сім`ї та шанобливе ставлення до старших діти звернулися до народної казки «Про Зірочку». Кожній людині потрібна любов та родина – така головна думка казки.

Учні 3-Б класу теж вправно демонстрували акторську майстерність. Інсценізували казку «Золота рибка» на новий лад. Казка ця була повчального характеру - збереження навколишнього середовища та очищення водойм.

А весь день проходив під гаслом «Казковий день». Тут були і вікторини, і складання пазів, і бліцопитування. Як підсумок цього дня учні виготовили лепбук.

Тиждень початкових класiв – це цікаво!!!

Відповідно до плану роботи школи та плану методичного кабінету Управління освіти в Бахмутській школі №10 триває тиждень початкових класів.

Учні отримують корисну інформацію не тільки від учителів, а й від однолітків. Так відбулася презентація проектів за темою "Лікарські рослини рідного краю". Зі своєю роботою учні 2-Б класу завітали до школярів 1-А. Презентація була не просто пізнавальною, а й цікавою, корисною та навіть смачною! Задоволеними були всі учасники цього заходу.

Цікаво та корисно проходять дні тижня початкових класів у 3-Б класі. Так учні класу готували проекти на тему «Вітаміни у нашому житті». Цікавою та корисною інформацією діти ділилися з учнями 2 та 4 класів. Діти розповідали як багато в маленькому яблукі корисних мікроелементів. Але не тільки розповідали, а й пригощали фруктами. Навзаєм учні 2 класу запросили скуштувати смачного варення та липового меду.

Учителi 4 класів зустрiчали учнiв не тiльки цiкавими уроками, а ще й науковими перервами. Учні разом з вчителями проводили цікаві та яскраві досліди.

Учні 4-А класу підготували проект "Уявна подорож різнобарвною Україною". І представляли його учням 3-А класу. Мета пошукового проекту була розширити знання учнів про Батьківщину, формувати ключові компетентності учнів, вміння планувати свої дії, самостійно обирати та накопичувати матеріал; сприяти розвитку творчої активності, навичок самоосвітньої діяльності, пробуджувати інтерес до історії своєї країни; виховувати допитливість, потребу у вивченні й збереженні навколишнього середовища, патріотичні почуття. І у дітлахів все вдалося!!!!

Хелловін у дитячій бібліотеці

Учні 6-В класу Бахмутської школи №10 були запрошені на чарівне свято до дитячої бібліотеки.

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада англомовний світ святкує Хелловін. І учні 6-В класу взяли участь у подібному заході, який було проведено у Дитячій бібліотеці нашого міста. Було незвичайно, весело, цікаво! Діти брали участь у конкурсах, одягали веселі костюми, гарно провели час, дізнавшись багато цікавого про це свято.

Молодь 9-Б дебатує

У Бахмутській школі №10 під керівництвом заступника директора з виховної роботи Тетяни Бак з вересня працює дебатний клуб.

Учасники клубу готуються до конкурсних дебатів за німецько-українським проектом "Молодь дебатує". Сьогодні найактивніші учасники з 9-Б класу у форматі "мікро-дебатів" відпрацьовували навички аргументування, вчилися висловлювати свої думки та освоювали правила судійства. Найжвавіше учні виступали під час обговорення теми «Чи слід вважати Діда Мороза комерційним діячем?»

Засідання пройшло весело та цікаво. Учасники пішли готуватися до нових тренувань.