Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Бахмутської міської ради Донецької області

До уваги батьків майбутніх першокласників!

У четвер, 7 листопада 2019 року, о 17.00 в актовій залі школи відбудуться батьківські збори.

Місто з тобою

Бахмутська школа №10 відкрита до інновацій та міжнародного співробітництва.

16 вересня до нас завітала творча група спільного проекту Media Frontline e.V. (Берлін) і PostPlay Театр (Київ) за підтримки програми «Східне партнерство» Міністерства закордонних справ Німеччини у складі: режисера проєкту Георга Жено, художниці Анастасії Тарханової та драматурга-сценариста Анастасії Косодій. Вони поспілкувалися із учнями 9-11 класів та запропонували їм взяти участь у наративній інсталяції, яка буде створена разом із підлітками з Миколаївки та Попасної.

В учнів з'явилася можливість висловити свою любов до свого міста через його історію, особистий досвід, проблеми та здобутки сучасності. 17 вересня відбулась перша робоча зустріч творчої групи, на якій учасники познайомились, обмінялись власним баченням проєкту та ідеями щодо його реалізації.

Робота триватиме три тижні. З цією виставою двоє учнів від школи поїдуть по Україні і по Німеччині, щоб почати діалог із людьми на заході України і на заході Європи про життя на Донбасі. А потім всі ці інсталяції залишаться в своїх містах, будуть доступні для перегляду всіма жителями - як місця, що відображають гордість і любов до свого міста.

Захисти себе – захисти озоновий шар

16 вересня світова громадськість святкує Міжнародний день охорони озонового шару. Поряд із глобальним потеплінням клімату саме ця екологічна проблема є наразі однією з нагальних для людства. Учні 11 класу Бахмутської школи № 10 також не обійшли своєю увагою цю дату. Адже озоновий шар Землі створює умови для існування всього живого, поглинаючи біологічно активне сонячне випромінювання та інфрачервоні хвилі, що йдуть від поверхні нашої планети.

Для школярів був проведений усний журнал «Захисти себе – захисти озоновий шар», під час якого учні дізнались про причини та наслідки руйнування озонового шару. Після отриманої інформації учні обговорили можливі варіанти збереження та відновлення озонового шару.

Хочеться сподіватись, що проблема озонового шару навчить із більшою увагою й побоюванням ставитися до всіх речовин, що потрапляють в атмосферу в результаті антропогенної діяльності людини.

Шановні одинадцятикласники!

Національний авіаційний університет запрошує учнів 10–11 класів до участі у безкоштовних тренінгах із підготовки до ЗНО – 2020.

Тренінги допоможуть абітурієнтам: правильно обрати навчальні предмети для підготовки до ЗНО, протестувати і покращити рівень знань із шкільних предметів, повторити базові теми програми ЗНО, ліквідувати прогалини з окремих тем, системно спланувати підготовку до ЗНО та ДПА, досягнути максимального результату у навчанні, ознайомитися із технологіями та програмними вимогами ЗНО, адаптуватися до навчання у середовищі вищої школи.

Календар тренінгів:

31.08.2019 - математика, фізика, англійська мова, українська мова та література, географія, історія України, біологія, хімія

07.09.2019 - математика, фізика, англійська мова, українська мова та література, географія, історія України, біологія, хімія

14.09.2019 - математика, фізика, англійська мова, українська мова та література, географія, історія України, біологія, хімія

21.09.2019 - математика, фізика, англійська мова, українська мова та література, географія, історія України, біологія, хімія

28.09.2019 - математика, фізика, англійська мова, українська мова та література, географія, історія України

Просимо Вашого сприяння щодо поширення інформації серед учнів 10-11 класів та батьків, у тому числі й розміщення інформації на сайтах навчальних закладів освіти та в соціальних мережах.

Детальна інформація за посиланням: http://iiot.nau.edu.ua/index.php/nauka/naukovi-osvitni-profproekty/dni-nauky-2

Реєстрація за посиланням:

День розваг

Чудово, коли діти розважаються, грають, а коли разом з цим ще й отримують нові знання – це вдвічі краще. Знову насичений день був у вихованців табору «Казкова країна» Бахмутської школи №10. Вихованці 3 та 6 загонів відвідали міський краєзнавчий музей. Діти мали можливість оцінити картини художників, які зачаровували як манерою виконання, так і змістом.

На експозиції було представлено десятки картин художників-аматорів. Кожна робота, ніби палітра відчуттів, залишала свій особливий слід у душі кожної дитини. Безумовно, всі роботи заслуговують високої оцінки, а художники і працівники музею, які створили таке диво естетично-емоційної насолоди, – гучних оплесків. Захоплені творчістю художників, веселі та радісні вихованці повернулися до табору. Крім того до нас у табір завітав Луцький планетарій, де діти змогли насолодитися красою зірок та здобути нові знання про космічні сузір'я, комети, метеорити та чорні діри. Приємно розпочати день такими цікавими виставами, чудовою екскурсією, що дали гарний настрій. Адже мистецтво надихає. Так, напередодні свята «День батька», наших вихованців екскурсія до музею надихнула на власну творчість. Діти так захопились малювати своїх батьків, що важко було їх зупинити. Всі малюнки на асфальті виявилися гарними, яскравими, а найголовніше, що намальовані з любов`ю. Але на цьому наш день розваг не закінчився. У другій половині дня на дітей чекала розважальна гра “Хрестики-нулики”, де діти змогли показати свої знання з різної тематики, ерудованість, кмітливість, швидкість мислення та креативність.

Вже два тижні розваг промайнуло. Попереду ще тиждень цікавого табірного життя!

День дружби

«Дружба єднає щирі серця» - саме під таким девізом пройшов День дружби у пришкільному таборі «Казкова країна» Бахмутської школи №10.

У такі сонячні спекотні дні наші діти в таборі дуже люблять відвідувати басейн. Кожен похід у басейн хлопці та дівчата чекають з нетерпінням, адже там можна плескатися, грати в ігри, веселитися. Так вихованці 1, 2, 3, 4 загонів відвідали басейн «Дельфін». Діти не тільки чудово провели час, а й, плаваючи, зміцнили своє здоров'я.

Шкільним психологом Оленою Анупрієнко для вихованців 5, 6, 7 загонів було проведено заняття з елементами тренінгу «Умій дружити», метою якого є: розширити знання дітей про своїх однолітків, закріпити навички спілкування, виявити лідерські здібності, індивідуальні особливості кожної дитини.

Учні мали змогу виконати такі вправи, як: «Стіна дружби», «Нитки дружби», «Кольорові думки»; «Добрий хлопчик», «Мої добрі справи». Всі отримали чудовий настрій від проведеного заходу. День видався різноманітним, насиченим та цікавим. Вихованці табору з нетерпінням чекають на наступні конкурси, змагання та екскурсії.

Пам’ятаємо історію

Вихованці табору «Казкова країна» Бахмутської школи №10 відвідали філіал бібліотеки № 8.

Бібліотекарем Тамарою Шведюк до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні було проведено ряд заходів з різними загонами пришкільного табору. Це перегляд відео з коментарем «Коли почалась війна», прослухали вірш Вікторії Невідомської «Нам невідомі всі їх імена». Також було переглянуто відеопрезентацію «Діти війни». Наприкінці діти виготовили літаки миру з найкращими побажаннями для нащадків і запустили їх.

До Дня Конституції України для пришкільного майданчика було показано відео «Один день з історії» з обговоренням хто написав найпершу Конституцію у світі, що таке закони, права та обов’язки. Під час вікторини діти пригадали з в яких казках були порушені права казкових героїв.

Сторінками Червоної книги

«Природа – єдина книга, кожна сторінка якої наповнена глибоким змістом» (Й.В. Гете )

Щоб привернути увагу дітей до проблем довкілля у бібліотеці Бахмутської школи №10 було проведено віртуальну мандрівку «Сторінками Червоної книги».

Діти прослухали розповідь про Червону книгу України, за допомогою слайдів наочно ознайомилися із рідкісними видами флори і фауни.

Також школярі збагатили свою скарбничку знань про рідкісні рослини і тварин нашої країни. За допомогою журналів та відеосюжетів учні дізнавалися, чому книга має таку назву, розповідали про тварин та рослини рідного краю, що занесені до Червоної книги України, визначили правила поведінки у природі.

Охороняти природу – означає охороняти Батьківщину!

STEM – день

У пришкільному таборі «Казкова країна» Бахмутської школи №10 завершився черговий день, який наблизив дітвору до таємниць деяких професій. Тому STEM-день, а саме так він називався, видався практично спрямованим.

STEM-підхід є значно ефективнішим в організації освітнього процесу, бо саме такий формат дозволяє поєднувати опановану протягом навчального року теорію з напрацюванням навичок застосування цих знань у повсякденному житті.

Вихованці 1,2,5 загонів із задоволенням завітали до міської бібліотеки. Фахівці ознайомили дітлахів з книжково-ілюстративними виставками та правилами користування бібліотечним фондом. Цікаво було проведено майстер-клас «Чарівний шнурок», де діти тренувались зав’язувати яскраві шнурки різними способами.

Шукачами незабутніх вражень стали вихованці 7 загону. Вони потрапили до мотузкового парку «Мауглі», який знаходиться у верхньому міському парку відпочинку. Діти змогли випробувати свої сили і поборотись зі страхом висоти на тросах та покорити стовбур дерева вільним лазанням по зачепах.

Вихованці 3,4,6 загонів із задоволенням відвідали пожежну частину. Дітей цікавило все: пожежні машини, форма пожежника, побут. Із цікавістю слухали розповідь пожежників про їх нелегку працю, швидкість виконання своїх завдань, вміння діяти грамотно, чітко, впевнено, надаючи допомогу потерпілим. Діти змогли побачити захисне спорядження пожежників, їхній одяг. А наприкінці залюбки фотографувались у товаристві пожежників, біля машин. Після екскурсії з цікавістю ділилися своїми враженнями.

Танці із зірками

Ранкова зарядка корисна для будь-якого віку. Вона потрібна кожній людині і, щоб привчитися робити її щоранку, необхідно розпочинати з дитинства. Тому в нашому пришкільному таборі «Казкова країна» Бахмутської школи №10 традиційно розпочинається день із ранкової зарядки.

Зарядка – це комплекс вправ, які допомагають вранці зарядити організм бадьорістю та енергією. Саме такий позитивний настрій отримують вихованці табору. Із таким настроєм всі заходи проходять весело, корисно та цікаво. Тематика сьогоднішнього дня була присвячена танцям. Учні з особливою відповідальністю налаштувалися на творчу хвилю. Протягом дня, між заняттями на гуртках та зустріччю зі спеціалістами Центру зайнятості, діти готували танці, брали участь у репетиціях, оформляли реквізит. Представники кожного із загонів взяли участь у танцювальному батлі «Танці з зірками», де вони змогли демонструвати різні види танців від сучасного «хіп-хопу» до танцювальних флешмобів.

Як результат, вихованці отримали позитивні враження і виявили бажання повчитися один в одного.

День творчості

«Творцем може бути кожен, якщо у нього є те, що його надихає»

Саме під таким гаслом розпочався ранок в пришкільному таборі «Казкова країна» Бахмутської школи №10.

Щодня табірне дозвілля сповнене різноманіттям цікавих заходів. І сьогоднішній день виявився не менш захоплюючим. Старші загони сьогодні відвідали міський басейн, де змогли вдосталь відпочити та насолодитися купанням у цей жаркий сонячний день. Малеча займалась у хореографічному гуртку, відвідували шкільну бібліотеку. З метою інформування та попередження загрози життю для наймолодших вихованців табору спеціалісти Представництва Датської Ради у справах біженців в Україні провели тренінг з інформування про мінну небезпеку для мешканців Донецької та Луганської областей згідно з програмою «Інформування про мінну небезпеку». Тренери розповіли про вибухонебезпечні предмети, в тому числі саморобні, попередили про небезпечні місця, де вони можуть бути. Особливо акцентували увагу учасників заходу на головних правилах мінної безпеки, знання яких допоможе зберегти власне життя та вберегти близьких від біди.

На загальнотабірному заході діти малювали на асфальті казкових героїв, будинки своєї мрії, друзів та цікаві плани на літо. Виявилося, що творчості дітей не має меж. Працювали дітлахи з музичними перервами творчо та наполегливо.

День був насичений приємними моментами, корисною інформацією та позитивними емоціями.

День спорту

Вихованці пришкільного табору «Казкова країна» Бахмутської школи №10 залюбки взяли участь у загальнотабірному спортивному заході «Веселі старти».

Гасло сьогоднішнього дня: «Спорт – це сила, спорт – це клас, спорт - здоров’я для всіх нас». Програма змагань, яку підготувала і провела учитель фізкультури Олена Дробітько, була цікава й різноманітна: естафети на спритність, швидкість, розвиток координації рухів, уваги. Свято пройшло весело і дуже сподобалося дітям. Приємно, що наші діти жваві, креативні та націлені на перемогу.

Проте, крім спортивних змагань день був насичений подіями, екскурсіями, заходами, емоціями. Вихованцям 1, 2 та 5 загонів випала можливість познайомитися з історією, дізнатися про визначні пам’ятки, звичаї і побут, побачити цікаві і дивовижні речі у міському краєзнавчому музеї. Проходячи по залах екскурсовод Наталя розповіла про створення дитячих іграшок, їх історію. Екскурсія дуже сподобалася, діти дізналися багато нового.

Для всіх інших вихованців табору протягом дня працювали гуртки. Діти змогли постріляти в тирі, виготовити собі записники у вигляді звірів, смайликів, взяти участь у психологічних тренінгах. Ось так цікаво та насичено закінчився перший тиждень у пришкільному таборі «Казкова країна».

День подорожей

Цікаво та незабутньо пройшов черговий день у пришкільному таборі «Казкова країна» при Бахмутській школі №10.

Вихованці старших загонів разом із вихователями відвідали духовну спадщину нашого міста – Свято-Миколаївський храм. Отець Сергій провів екскурсію територією храму, познайомив з церковним календарем та традиціями української православної церкви. У недільній школі пройшов незабутній концерт з церковними пісноспівами, настоятель Сергій привітав дітей із Святом Вознесіння та пригостив дітей смаколиками.

На цьому подорожі вихованців табору не закінчились... Малеча 1,2 та 5 загонів потрапила в чудовий світ Книги. Відвідав Центральну міську бібліотеку, учні дізнались про різноманіття птахів в Україні, познайомились з особливостями їх існування.

Діти 3, 4 загонів брали участь у спортивних змаганнях на стадіоні «Металург». Естафети на швидкість, змагання на спритність прищеплювали повагу до спорту та здорового способу життя.

У другій половині дня діти презентували свої улюблені іграшки: розповіли вірші, загадували загадки, складали скоромовки. Незважаючи на те, що день був різноманітний, діти не стомились та чекають наступних пригод.

Хто куди, а ми в кіно!

Саме під таким гаслом розпочався новий цікавий день у пришкільному таборі «Казкова країна» при Бахмутській школі №10.

Подивитися новий фільм сьогодні не проблема. Наявність персонального ґаджета у дитини і вільний доступ до інтернету дозволяє легко вибрати відео. Проте перегляд фільму в кінотеатрі зі своїми друзями викликає зовсім інші враження. Тому вихованці нашого табору залюбки відвідали кінотеатр «Побєда» у місті Бахмут.

Після перегляду фільму «Аладін» діти ще довго ділилися враженнями, що сподобалося, що здивувало. Ця подорож залишила приємні, незабутні та яскраві враження.

У здоровому тілі – здоровий дух

Другий день у таборі «Казкова країна» Бахмутської школи №10 пройшов під гаслом «У здоровому тілі – здоровий дух». З метою сприяння розвитку олімпійського руху в Україні та пропаганди здорового способу життя 4 червня у пришкільному таборі було організовано Свято спорту. Цей день як завжди розпочався з ранкової зарядки. Найменші учні мали змогу відвідати басейн «Дельфін» та зарядитися енергією позитиву, вони купались під пильним супроводом інструкторів з фізичної культури й плавання. У другій половині дня відбулося відкриття Малих олімпійських ігор. Весело і цікаво, завзято та азартно були проведені між загонами змагання «Веселі старти». Діти виявилися спритними, швидкими та енергійними, отримали масу позитивних емоцій та вражень. Усі заходи були спрямовані на те, щоб кожен із учасників засвоїв, що здоров’я людини – безцінний дар, тому ставитися до нього треба бережливо.

«Казкова країна» запрошує

Із закінченням навчального року для школярів починається весела і яскрава пора – канікули! Але провести всі сонячні дні вдома перед телевізором і комп’ютером – це залишитися без яскравих емоцій, нових друзів, різноманітних розваг.

Щороку в Бахмутській школі № 10 працює табір відпочинку «Казкова країна» з денним перебуванням. Відкриття табірної зміни розпочалося святково. Учні з креативністю підійшли до презентації своїх загонів.

Перший день – день знайомств. Для емоційного налаштування була проведена гра «Усміхнись другу». А об’єднала та створила дружню атмосферу всім присутнім колективна та рухлива розважально-ігрова програма, яку провела педагог-організатор Поліна Кіріченко. На хвилях позитиву діти показали свої таланти та здібності, брали активну участь у різноманітних розвагах та конкурсах. Найяскравішим враженням цього дня стало катання на байдарках, яке організував Бахмутський міський Центр туризму, краєзнавства та екскурсій. Протягом дня діти мали змогу відвідати різноманітні гуртки, пограти один з одним у цікаві ігри.

Окрім цього, вихователі разом з дітьми виготовили куточки для своїх загонів, підійшовши до цієї справи творчо та завзято. А ще маємо надію, що сьогоднішній день запам’ятається дітям не тільки іграми, піснями, розвагами, а ще смачним обідом у шкільній їдальні!

Літо – яскрава, кольорова і багатозвучна пора року. Літо – це час, коли діти мають можливість відпочити від шкільних клопотів.

Головне «…щоб сонечко світило та веселка раділа»!

Родинні посиденьки

Родина учнів та батьків 6-В класу Бахмутської школи №10 разом із класним керівником Вікторією Льовкіною зібрались, щоб підвести підсумки навчального року.

Родинне свято - незвичайне свято. Воно зіткане з добра і щирості, ніжності і зворушливості.

Бо воно родинне, сімейне - разом з татами і мамами. А де тато і мама, де братики і сестрички - там завжди весело, сонячно і затишно.

Усі ми добре знаємо, що людина сильна тоді, коли вона не одинока, коли її є кому підтримати. Коли в неї є сім’я . Бо сім’я- це наша опора, це той причал, до якого пристаєш, ховаючись від бід та незгод, де знаходиш спокій і затишок.

Тут людина робить свої найперші кроки, звідси виходить у широкий світ. У сім’ї вона навчається любові і добра. Тут вона вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам'ять свого народу. Учні 6-В класу разом зі своїми матусями та сестричками провели чудовий, затишний та веселий вечір у сімейно - шкільній родині!

Учні декламували вірші, інсценували історії з шкільного життя, співали, танцювали. Особливо і учням і батькам сподобався конкурс "Хто я?". В ньому із задоволенням брали участь і дорослі, і діти. Час минув непомітно. Будемо з не нетерпінням чекати на наступний навчальний рік та прийдешні теплі родинні свята!

Розкажи про Україну

Напередодні Дня захисту дітей в останній навчальний день учні 1-3 класів Бахмутської школи №10 разом із батьками та вчителями відправились на квест-гру «Розкажи про Україну».

Ось і пролетів швидко та непомітно ще один рік навчання. Як же зробити останній день незабутнім? Звичайно, влаштувати веселощі!

Саме так учні початкових класів провели останній шкільний ранок в цьому навчальному році. На мальовничій галявині для дітей були влаштовані станції з різноманітними завданнями. Маленькі дослідники пригадували назви казок, виконували завдання на увагу та історичні факти, вивчали цікаві лічилки, стрибали, гомоніли, веселилися.

Цей день зарядив енергією вчителів, наповнив позитивними емоціями батьків та залишив просто вибух вражень у дітей.

Свято вишиване

Традиційно у Бахмутській школі 10 третій четвер травня - найяскравіший день року.

Школа 10 цієї весни одягає яскраве утеплення, вбрана квітучою спіреєю, що в народі називають "нареченою", зелена та привітна. Сьогодні ж, 16 травня, головною прикрасою стали дорослі і діти у яскравих, різнобарвних вишиванках. На виховній годині всі причетні до свята зібралися на фотофлешмоб на подвір'ї школи. Колектив 5-Б класу на чолі з класним керівником Євгенією Буднік привітали всіх присутніх зі святом, розповіли про його історію та унікальність. Кожен клас взяв участь у конкурсі фото "Рано-вранці із світанку одяглись у вишиванку".

У цей святковий день до школи завітали майбутні першокласники, вихованці дитячого навчального закладу 18, які традиційно завітали на екскурсію до школи. Малеча познайомилася зі школою, подивилась на кабінети, бібліотеку, спортивну залу, спальню.

Тож "генетичний код нації" об'єднав у школі 10 і педагогів, і учнів, і навіть майбутніх першокласників, ще раз доводячи, "чарівність" кожного хрестика, кожного кольору, кожного візерунка!

Європа починається з тебе

15 травня учні 8-А, 9-А та 9-Б класів Бахмутської школи №10 долучились до Всеукраїнського відкритого онлайн-урок «Європа починається з тебе» приуроченого до святкування Дня Європи в Україні.

Урок «Європа починається з тебе» спрямований на популяризацію європейських демократичних цінностей та європейської інтеграції серед учнівства, формування «європейської свідомості» та відчуття «громадянина Європи», усвідомлення серед молодих українців своєї приналежності до Європи.

Під час відкритого онлайн-уроку відомий тележурналіст, актор, сценарист і музикант Майкл Щур простими словами ознайомив з впровадженням європейських цінностей та стандартів в Україні, які сприяють покращенню життя кожного українця та формують демократію, свободу та права людини в України.

Учні мали змогу поспілкуватися зі своїми однолітками та самостійно задати питання учасникам заходу через опитувальну форму, представлену на цій веб-сторінці.

Гра на все життя

Не секрет, що у талановитого вчителя – талановиті учні, а у талановитого тренера – талановиті спортсмени. І це вкотре підтверджують учитель Бахмутської школи № 10 Олена Дробітько та її команда.

Так вже сталося, що дівчата і хлопці нашої школи не мислять свого життя без волейболу. Це дійсно гра, яка згуртовує, вчить швидко приймати рішення, розвиває життєві навички. Дівчата школи, які входять до міської волейбольної команди, брали участь у Чемпіонаті України серед дівчат 2006 року народження і молодше. Фінал проходив з 9 по 12 травня в місті Луцьк. До фіналу потрапили шість кращих команд з тринадцяти за підсумками трьох попередніх турів. Це команди Чернівців, Чернігова, Луцька, Деражні, Тернополя і Бахмута. У напруженій боротьбі наші дівчата вибороли почесне третє місце. Вітаємо команду та їх наставника!

Тиждень природничих наук

Наприкінці квітня у Бахмутській школі №10 відбувся тиждень природничих наук.

У сучасних умовах розвитку суспільства знання про природу та навколишнє середовище залишаються одним з основних складників змісту природничої освіти. Ці знання є основою для формування в учнів загальнонавчальних та спеціальних умінь, зокрема таких важливих, як уміння вести спостереження, виконувати експеримент, самостійно отримувати і переробляти інформацію.

Методичними завданнями тижня стали: активізація методичної роботи, розвиток творчого підходу до навчання та виховання учнів, підвищення професійної майстерності та компетентності педагогів, обмін педагогічним досвідом, створення атмосфери успіху, яка сприяє творчому розвитку особистості учня.

Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності вчителів та учнів, були цікавими, корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку.

Протягом тижня пройшли заходи, які сприяли підвищенню інтересу школярів до предметів географії, біології, хімії, фізики, природознавства, розширили знання, дали можливість дослідити та презентувати цікаві теми. Заходами тижня були охоплені учні 5-11 класів.

Для 5-6 класів був проведений виховний захід «Земля наш спільний дім». Під час заходу учні презентували костюми виконані з підручних матеріалів, переглянули відео «Людина та природа». Для 6–х класів пройшов географічний квест «Гідросфера».

Учасниками квесту, але вже з біології, стали і учні середньої та старшої ланки. За допомогою QR-кодів діти мандрували школою та виконували цікаві завдання, які були спрямовані на виявлення кмітливих та цілеспрямованих знавців біології.

Екологічна гра з природознавства «Люби, знай, бережи» довела, що учні 5 класів є знавцями навколишнього світу, швидко та із задоволенням складають пазли, розгадують загадки, складають тематичні питання. Діти вміють розрізнити рослини і тварини за описом, запропонувати заходи щодо збереження природи.

Учні 7-А класу здійснювали подорож країнами Євразії. Вони підготували візитні картки країн, розгадували кросворди, обмінювалися питаннями «Що? Де? Коли?».

У хімічному турнірі «Я люблю хімію» змагалися команди 8-х класів. Їм стали в нагоді знання періодичної системи хімічних елементів, уміння працювати в команді, швидкість у прийнятті рішень, кмітливість і винахідливість.

Для учнів 9-10 класів була проведена фізична гра «Хто зверху?». Перемогу в 9-А та 10 класі отримали хлопці, а дівчата 9-Б спростували стереотип, що фізика не дівоча наука та впевнено перемогли однокласників. Учні 11 класу взяли участь у конкурсі на кращу модель Сонячної системи.

Протягом тижня учні школи мали змогу ознайомитись з інформаційними плакатами, які створили учні 6-х класів. Шкільними коридорами працювала «природнича пошта»: були розміщенні завдання з географії, біології, хімії та фізики.

Найдопитливіші учні прийняли участь у Міжнародному інтерактивному природничому конкурсі «Колосок». Діти перевірили свої знання та дізнались багато нового про сузір’я.

Конкурс авторських фото «Природні явища» триває. Уже надійшли цікаві роботи від учнів 7-Б та 10 класів.

Тиждень добіг кінця та учні школи ще раз переконалися, що вивчати природничі науки цікаво, корисно та, головне, необхідно, бо ми – частинка Природи!

Танцюй, танцюй…

Колектив Бахмутської школи №10 влаштував справжнє свято весни, квітів та танців.

Після «Битви хорів» здавалося, що вже мешканців Східного мікрорайону нічим не здивуєш. Та знову на подвір'ї Бахмутської школи 10 лунала музика. 24 квітня учні початкової школи змагалися у конкурсі «Танцює клас - це про нас!», а 25 квітня учні 5 - 10 класів провели танцювальний батл «Танці із зірками, і не тільки...»

Протягом конкурсної програми маленькі зірочки та майже професійні танцівники дивували хореографічними цікавинками. Готувалися до нього усі класи, класні керівники, батьки, запрошені гості, ретельно і завчасно обдумуючи як загальні ідеї своїх танцювальних композицій, так і музику, костюми. Усі були «на висоті», номери відрізнялись як креативним підходом, так і сучасним баченням. Це гармонійне поєднання мистецтва і спорту, духовного та фізичного розвитку. Заняття танцями допомагають розкриттю творчих здібностей особистості та формуванню характеру.

Глядачі підтримували учасників гучними оплесками. Всі колективи отримали заслужені нагороди. Та найголовнішою нагородою були гарний настрій, кльові емоції та щасливі очі дітей.

Перемогли всі! І учні, і батьки, і класні керівники! Перемогли свою невпевненість, брак часу, побоювання та страхи. Отримали - задоволення від командної гри, від музики, від рухів та драйву танців!

Ярмарок професій

Учні 9 – х класів Бахмутської школи №10 взяли участь у ярмарку вакансій «Робота обирає тебе», який за традицією щороку, навесні проводить Бахмутський міський центр зайнятості.

Завдяки локації «Профорієнтації» присутні ознайомилися з навчальними закладами та професіями, які можна отримати в Бахмуті, навчилися користуватися онлайн-додатком «Центр профорієнтації», пройшли експрес-тестування та отримали практичну і методичну допомогу в складанні резюме.

WONDERWALL ЧОРНОБИЛЬ

33 роки опісля. У бібліотеці Бахмутської школи №10 учні 8 класів переглянули короткий фільм з коментарями лауреата 13 міжнародних нагород Олександра Денисенка, українського кінорежисера. Він створив фільм, який на прикладі Чорнобиля показав, як можна опрацювати посттравматичний синдром без домінування болю та страху. Це тема, яка надактуальна сьогодні в Україні. Учні обговорили фільм, познайомившись із книжковою фото-виставкою «Уроки Чорнобиля».

Вивчення англійської мови – процес складний, але цікавий!

З метою удосконалення знань, умінь та навичок отриманих на уроках англійської мови, розвитку інтелектуальних, мовленнєвих та творчих здібностей, розширення світогляду та ерудиції учнів та формування мотивації до усвідомленого вивчення предмету у Бахмутській загальноосвітній школі № 10 відбувся Тиждень англійської мови.

Учні 7 - 11 класів разом із Льовкіною В.В. 23 квітня провели різноманітні заходи до Міжнародного дня англійської мови та ювілея В.Шекспіра. Під час уроків учні розв'язували кросворди та створювали меми на честь видатного англійського драматурга. Виконуючи інтерактивні вправи та цікаві ребуси, учні повторили відомі сонети автора та його найвидатніші драми. Спеціально до ювілея Шекспіра старшокласники підготували віртуальну екскурсію музеями світу геніального митця.

Учні 6-Б класу під керівництвом Березовської Н.В. взяли участь у веб-квесті “Travelling to Kyiv”. У ході квеста діти виконували завдання різної складності, отримуючи натомість золоті монети. Завдяки сервісу Learning Apps вдалося зацікавити всіх учнів та створити справжню атмосферу змагання.

Для четверокласників у форматі змагання також пройшов захід “Treasure Hunters”. Вчителі Березовська Н.В. та Самко Р.В. підготували для учнів різноманітні випробування, під час яких вони мали змогу показати свої знання мови та вміння працювати у команді.

Традиційно школярі долучилися до конкурсів малюнків. Так учні 1-2 класів вчителя Самко Р.В. проявили свою креативність у створенні “Живих літер’’. Найбільш активними виявились наймолодші учні 1-А класу та учні 2-х класів. Для п’ятикласників Льовкіна В.В. провела конкурс малюнків “My Favourite Holidays”. А учні 6-В та 6-А класів під її керівництвом демонстрували свої знання англійської мови та реалій англомовного світу, взявши участь у літературному квесті.

Учні 7-Б класу створили інформаційний постер “Healthy lifestyle“, та поділилися інформацією про здоровий спосіб життя з третьокласниками.

Переможці та активні учасники конкурсів, які проходили протягом тижня, були нагороджені грамотами та подяками. Дякуємо учням школи за активну участь у проведенні Тижня. Бажаємо подальших успіхів в опануванні англійської мови!

Здоров'я - найцінніший скарб!

За ініціативи організаторів проекту «@Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» та відповідно до плану Методичного кабінету Управління освіти у Бахмутській школі №10 добіг кінця місячник екологічного виховання та здорового способу життя.

Здоров'я - найцінніший скарб, і ми маємо берегти його змолоду. Шляхів для цього дуже багато - це й заняття спортом, здорове харчування, дотримання розпорядку дня, загартовування та інші. Учні 2-Б та 6-В брали участь у конкурсі, присвяченому здоровому способу життя та збереженню здоров'я. Учні працювали в групах, створювали комікси, обговорювали їх, інсценували деякі з них.

Учні 3-А класу протягом квітня вивчали як поповнити свій організм вітамінами навесні. Діти спостерігали за змінами у природі, коли з`являється звична нам петрушка та молода цибуля у відкритому ґрунті. Крім того ділилися знайденими корисними рецептами. Свої спостереження відобразили у лепбуках. Найбільше сподобалася гра «Впізнай за смаком», де діти вгадували принесені овочі на смак.

Чисте середовище та добробут - головні складові нашого життя. Тому учні 3-Б класу долучились до впровадження здорових активностей. Піклуючись про навколишнє середовище, організували збір використаних батарейок.

Для учнів 10 класу була проведена зустріч із майстром Бахмутського професійного ліцею, яка розповіла дівчатам про правила догляду за волоссям, про правильні зачіски, які сприятимуть збереженню здоров'я та зору учнів. Студентки ліцею провели майстер-клас з плетіння кіс, розповіли про види плетіння, надали цінні поради для учениць про корисні для здоров'я зачіски.

Знай наших!

З 23 по 26 квітня 2019 року у місті Краматорську проходив другий (очний) етап ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу «Інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу». Наше місто представляла учитель фізичної культури Бахмутської школи №10 Лейла Семеніхіна.

Конкурс пройшов у атмосфері дружньої співпраці, гарного настрою, уважного ставлення один до одного, відкриття та пошуку нового.

У перший день учасники конкурсу презентували свій інноваційний досвід роботи. Наступного дня, після жеребкування, Лейла Семеніхіна першою проводила урок з модуля «Легка атлетика» у 7-му класі. Вона продемонструвала вміння організовувати групову роботу учнів з ротацією за станціями: «Координаційна драбина», «Класики», «М’яч над головою», «Багатоскоки», «Стрибковий біг», «Пролізь в обруч», підготувавши для кожної станції чіткі інструкції. Протягом уроку Лейла Львівна використовувала цікаву систему стимулів, запропонувавши учням таблицю бонусного оцінювання, в якій протягом уроку діти проставляли отримані індивідуальні бонуси за правильне і старанне виконання вправ та додаткові бонуси за перемогу в змаганнях трійок із потрійного стрибка. Великим мотиватором стала вікторина з поступовим відкриттям слів, що склалися у девіз: «Поки в тебе є остання спроба – ти не програв!», який емоційно був сприйнятий дітьми. Для пояснення технік потрійного стрибка вчителем використані відеофрагменти, для розвитку навичок командної роботи – вправи з парашутом. Цікаво, різноманітно і весело було на уроці! Під час другого уроку наша учасниця продемонструвала вміння організовувати групову роботу учнів за системою «Колове тренування». Вона вдало чергувала вправи щодо розвиту основних рухових якостей учнів. Протягом уроку вчитель мотивувала учнів до покращення особистих результатів із застосуванням «бонусної» системи оцінювання. На уроці педагог методично правильно впроваджувала елементи футболу за змістом, формами і методами навчання. Майстерно використовувала індивідуальний підхід у навчанні руховим діям учнів, віднесених за станом здоров’я до спеціальної медичної групи.

За підсумками трьох конкурсних днів наша Лейла Семеніхіна посіла ІІІ почесне місце. Бажаємо їй креативних знахідок щодо форм, методів і технологій та зацікавлених учнів!

«Читаємо Шекспіра»

У Бахмутській загальноосвітній школі №10 урочисто розпочався тиждень англійської мови та зарубіжної літератури.

Учні 5 - 11 класів разом із учителями англійської мови 23 квітня провели різноманітні заходи до Міжнародного дня англійської мови та ювілею Вільяма Шекспіра. Під час уроків учні розв'язували кросворди та створювали меми на честь видатного англійського драматурга. Виконуючи інтерактивні вправи та цікаві ребуси, учні повторили відомі сонети автора та його найвидатніші драми.

Спеціально до ювілею Шекспіра старшокласники підготували віртуальну екскурсію музеями світу геніального митця.

Ми всі несемося вдалину на одній і тій же планеті - ми екіпаж одного корабля

Антуан де Сент-Екзюпері

Чисельний колектив дітей та дорослих Бахмутської школи №10 об’єднала весняна толока.

Прийшло довгоочікуване тепло… Зійшов останній сніг… І разом з первоцвітами на землі «розквітли» залишки торішнього сухого листя та брудні діяння людини.

Кожної весни мешканці нашої громади виходять на міську толоку, щоб очистити вулиці та допомогти молодій травичці зазеленіти й наповнити наше місто яскравими барвами. Не стали винятком діти та дорослі школи №10, які впродовж року підтримують чистоту живописного місця Східного мікрорайону. Вже зовсім скоро Трубний ставок стане місцем відпочинку дітей і дорослих мікрорайону, тому хто, як ми, мають слідкувати за його чистотою.

Екологічне виховання в нашій школі посідає одну з перших сходинок, систематично проводяться еко-квести, учні та педагоги сортують сміття, сприяють озелененню класних кімнат та подвір’я школи, тому не виникало питання: виходити на толоку чи ні.

Учні з 5 по 11 клас, педагогічний колектив та технічний персонал школи, озброївшись необхідним інвентарем, веселим настроєм, вийшли довести природі свою шану, адже вона дає нам повітря, воду, сонячне тепло. І тільки від нас залежить наскільки чистим буде довкілля. Діти працювали завзято й злагоджено, бо ніщо так не об’єднує, як спільна справа.

На жаль, роботи було багато, тому що не всі мешканці міста екологічно грамотні й відповідальні. Особливо учнів обурювало таке зневажливе ставлення до природи.

Вже по завершенню толоки пішов дощ, ніби змиваючи залишки торішнього пилу та даючи землі дихнути на повні груди.

Останній урок у Школі молодого класного керівника

Останній раз у цьому навчальному році зібралися молоді класні керівники у привітній бібліотеці Бахмутської школи №10.

Темою останнього засідання стали «Активні форми роботи з учнями». Обговорення теми теж було активним. Спочатку слухачі взяли участь у вправі «Знайди пару», намагаючись об’єднати назви та зміст сучасних форм виховної роботи. Обговоривши їх недоліки та переваги, пригадавши ті форми, які вдається використовувати у власній роботі, зупинились на аналізі різних форматів проведення квестів.

Учасники звернули увагу, що така форма організації виховного заходу має багато варіантів, сприяє розвитку пізнавальної активності, плідній взаємодії в команді.

Керівник Школи молодого класного керівника Тетяна Бак запропонувала квест за підсумками роботи Школи. Звернула увагу, що квест може провести і один педагог в одному приміщені, обговоривши правила та накресливши маршрут та завдання учасникам. Об’єднавши педагогів за принципом самостійного підбору членів у три команди, керівник надала старт грі.

На першій станції учасники працювали з нормативними документами та методичними рекомендаціями, що регламентують виховну роботу. Склавши документи у хронологічному порядку, отримали QR-код, за яким потрапили на сторінку сайту із нормативними документами.

Друга станція відповідала темі другого засідання, а саме «Учнівське самоврядування = розвиток лідерських якостей учнів + таймменеджмент класного керівника». Команда повинна була утворити з учасників та підручних матеріалів «пам’ятник» учнівському самоврядуванню, сфотографувати та надіслати його вайбером організатору. Всі «пам’ятники» відрізнялись креативністю та цікавим змістом, вказували на те, що кожен учасник усвідомлює важливість роботи із активом класу.

Третя станція за змістом третього засідання «Педагогіка партнерства у роботі із батьками» була найжвавішою. На ній команди створювали колаж «Мрії та реалії роботи з батьками».

По завершенню проходження станцій учасники захищали свої «продукти» творчості та обговорювали, як це можна використати у роботі зі своїми учнями.

Традиційно було підбито підсумки, педагоги поділилися своїми здобутками у вихованні протягом навчального року та заповнили анкету-фидбек.

Проте робота Школи у цьому навчальному році добігла кінця. Тож всі учасники взяли участь у вправі «Алея слави», щиро привітали випускників школи Світлану Макотченко та Ларису Дзину, яким були вручені сертифікати від міського методичного кабінету про успішне закінчення навчання у Школі молодого класного керівника. Інші учасники, які відвідували всі засідання та ретельно виконували домашні завдання отримали сертифікати за проходження навчання у Школі у 2018-2019 навчальному році.

Закінчився «Останній урок» у теплій невимушеній обстановці за філіжанкою кави, де ще довгий час учасники ділилися своїми роздумами про удосконалення виховного процесу, питали порад та висловлювали сподівання на продовження роботи у наступному навчальному році.

Педрада «Інклюзивне навчання: рівні можливості для кожного»

На виконання річного плану роботи школи 9 квітня в Бахмутській школі №10 було проведено педраду за темою «Інклюзивне навчання: рівні можливості для кожного».

З 1 вересня 2018 року школа працює над впровадженням моделі інклюзивної освіти «Всім дітям – рівний доступ до якісної освіти», тому тема педради досить актуальна.

Під час підготовки до педради було проведено анкетування «Ваше ставлення до інклюзивної освіти», яке підтвердило, що більшість вчителів обізнані з поняттям інклюзивного навчання, але подолати психологічні бар’єри готова тільки половина педколективу.

Спікер Ольга Літвінова познайомила присутніх з основними теоретичними аспектами теми. Учителі дізналися, в чому різниця між сегрегацією, інтеграцією та інклюзією під час розв’язання ситуаційних задач, навчилися знаходити сильні сторони дитини з особливими освітніми потребами. А при виконанні практичного завдання «Рукавичка» в групах склали правила спільного проживання, не використовуючи частку «не».

Дар’я Семигук, учитель 2-Б класу, поділилася своїми секретами із досвіду роботи в інклюзивному класі. А практичний психолог Олена Анупрієнко продемонструвала присутнім вправи для активації лівої та правої півкуль мозку та зняття напруги під час освітнього процесу.

Слова Альберта Ейнштейна ще раз підкреслюють, що більшість вчителів витрачають час на питання, покликані встановити, чого учень не знає, а справжнє мистецтво постановки питання полягає в тому, щоб з’ясувати, що учень знає або здатний пізнати. «Змінюйтесь, шукайте у своїх учнів сильні сторони і мотивуйте їх до навчання та творчості» - такими словами закінчилася педрада.

Обирай свідомо

Учні Бахмутської школи №10 активно співпрацюють із Центром зайнятості. В останні дні березня спеціалісти Центру зайнятості завітали до учнів 8-10 класів та розповіли про послуги, які надає центр, про фотоконкурс «Професії моїх батьків», який нещодавно було оголошено.

Під час канікул учні 8-Б класу з метою профорієнтації відвідали міський центр зайнятості. Спеціаліст Бахмутського міського центру зайнятості особливу увагу приділила помилкам, які допускають учні при виборі професії. Під час зустрічі школярі познайомилися з формулою «Хочу. Можу. Треба». Провідний фахівець з профорієнтації Галина Сіддікі зауважила, що при виборі майбутнього шляху потрібно враховувати не лише бажання і свої можливості, а також потребу на ринку праці. Для визначення кола професійних інтересів учням було запропоновано пройти профорієнтаційне тестування за допомогою анкети «Орієнтація». Результати викликали чималий інтерес та обговорення. Майбутні випускники цікавилися, які професії належать до тієї чи іншої сфери і чи затребувані вони у нашому регіоні.

«Підзарядка» перед фіналом

Учні Бахмутської школи №10 щиро раділи весняним канікулам, бо це «підзарядка» перед фіналом навчального року.

На канікулах класні колективи не лінувалися, а набиралися енергії всіма можливими засобами: відвідували кінотеатр, басейн, міську бібліотеку, краєзнавчий музей та інші цікаві місця.

Останні дні канікул - це завжди сумно. Але учні 5-Б класу разом із класним керівником Євгенією Буднік сумують за своїми однокласниками, з якими не бачились кілька днів. Тому вони вирішили об’єднатися для походу до РЦ «Перемога» для спільного перегляду фільму «Шазам». Діти перейнялись історією звичайного підлітка, якому судилося врятувати світ. І після перегляду маленькі супермени розважились на повну.

Плавання - це не лише корисна життєва навичка для людини, а й можливість зміцнити здоров`я. Відвідування басейну - це найбільш безпечний вид фізичної активності.

Плавання позитивно впливає на організм дітей будь-якого віку.

У юних плавців формується правильна постава, загартовується організм, зростає опір до несприятливих факторів зовнішнього середовища, зміцнюється нервова система. Плавання та гра у воді розвантажує їх та оздоровлює.

На весняних канікулах пловцями відчули себе учні 6-А класу разом із класним керівником Мариною Сподіною. Учні влаштовували запливи, стрибали з тумби, гралися. Час сплинув дуже швидко, дівчатам та хлопцям зовсім не хотілося покидати басейн.

З метою розширення знань про рідний край, розвитку інтересу до історії Батьківщини, козацтва в Бахмуті, виховання почуття гордості та гідності за свою країну учні 8-А класу зі своїм наставником Лейлою Семеніхіною та класним керівником Ганною Тесленко під час канікул відвідали краєзнавчий музей та міську бібліотеку.

У музеї, окрім цікавої інформації про видатних людей Бахмута, школярі розглянули старовинні речі, якими колись користувались наші предки та дізнались про історію козацтва. Експонати не тільки тішили око, але, водночас, і дивували.

Похід до бібліотеки та знайомство із новою книгою – це приємна та водночас таємнича подія для кожного читача. Сама атмосфера у приміщенні – храму духовності та книг налаштовує на серйозність, високу мораль і жагу до знань. Завідувач відділу читального залу розповіла дітям про структуру та підрозділи бібліотеки, здійснила оглядову екскурсію залами закладу, провела бесіду фольклорного спрямування та познайомила учнів із найдавнішими та найсучаснішими книгами. Цікавим був фільм про історію козацтва в Україні.

Спогади про цікаві канікули нададуть наснаги та сили учням гідно закінчити навчальний рік.

У дружньому колі родини

У Бахмутській школі №10 протягом березня тривали заходи в рамках місячника родинно-сімейного виховання.

Сім’я - найдорожче, що є у людини. А дружна і велика родина – це запорука миру і любові. Напередодні канікул «У дружньому колі родини 4 –Б класу» зібралися 3 покоління: діти, батьки та бабусі. Діти від щирого серця зустрічали гостей хлібом-сіллю, співали пісні, танцювали, жартували. Батьки теж не сумували - грали з дітьми, танцювали. Свято закінчилося традиційним смакуванням короваєм.

Здорові активності

За ініціативи організаторів проекту «@Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», у Бахмутській школі №10 продовжується реалізація плану здорових активностей.

Учні 1-Б класу з учителем Людмилою Котляр вивчили тему «Харчування». Познайомилися з корисною і шкідливою їжею. Пібиттям підсумку було створення лепбуку «Корисна їжа», до якого діти разом із батьками підготували ілюстрації, фото, правила поведінки за столом, правила гостинності, українські страви, пояснення, чому продукти віднесені до шкідливих. Сподіваємось, що діти будуть дотримуватись правил та вживати лише корисну їжу.

Взимку так не вистачає вітамінів! Але учні 4-Б класу винахідливі. Активно разом із своїм учителем Катериною Булою вирощують цибулю на вікні у своєму кабінеті. А потім смакують у шкільній їдальні на сніданок.

Ми часто чуємо, як дорослі звертаються до дітей: «Не горбся! Не згинайся! Вирівняйся! Не волочи ноги! Ти зігнувся, як старий дід!..», їхнє хвилювання зрозуміле, адже правильна постава – запорука краси і здоров’я. Ми багато чуємо про правильну поставу, про те, наскільки важ­ливо стежити за нею, як це гарно і корисно. Що ж потрібно робити? Як же запобігти порушенням постави у дітей? Як навчити дітей піклуватися про свою спину? Учні 4 - Б класу знайшли відповідь на ці питання. На уроках до них «приходять» на допомогу… мішечки із сіллю, люб’язно пошиті матусею-майстринею Галиною.

Ідея збереження правильної постави сподобалась навіть майбутнім першокласникам, які відвідують курси у вчителя Катерини Булли. Діти із задоволенням кладуть мішечки на голову під час виконання письмових робіт.

Загадковий світ кераміки

Загадковий світ кераміки відкрив свої таємниці шестикласникам Бахмутської загальноосвітньої школи № 10, які відвідали «Флорамікпарк» у м. Словянську. Учні разом із класним керівником Наталею Березовською познайомилися з технологією та етапами виготовлення кераміки, починаючи з видобутку глини і закінчуючи дизайном виробів. Майстри виробництва навчили дітей відформовувати глину на спеціальному пристрої, «обертати» горщики у чудернацькі істоти, робити експрес-дизайн глиняних виробів. Діти із непомірним захватом занурилися у світ творчості! Виявляється, що кераміка до того ж має чудову якість - відтворювати мелодійний звук! І Юрій Горобець презентував дітям керамофон, на якому виконав декілька класичних музичних творів. Хлопці та дівчата також мали змогу потренуватися грі на цьому незвичному інструменті. Та родзинкою майстер-класу став оркестр, у якому кожен учень взяв участь, зігравши на певному музичному інструменті. На згадку про екскурсію учні отримали керамічні медальйони та власноруч прикрашені чашки, а найкращі «дизайнери» - фірмові скетчбуки. Всі отримали величезне задоволення та безліч позитивних емоцій!

Активні канікули

Учні Бахмутської школи №10 активно відпочивають на весняних канікулах.

Весняні канікули у третьокласників почалися радісно. Діти разом з класними керівниками Зоєю Гревцовою та Людмилою Коровіною відвідали басейн «Дельфін». Весело, активно та корисно для здоров'я провели час.

Не менш цікавою та повчальною була і екскурсія до пожежної частини міста Бахмута. Діти прослухали інформацію про гасіння пожежі та задали масу запитань про наповнення машини. Знати, що знаходиться в пожежній машині та як працюють рятівники, необхідно і повчально.

Діти з особливими освітніми потребами розпочали весняні канікули з відвідування разом із вчителем Поліною Кіріченко Бахмутського краєзнавчого музею. Тема виставки «Великодні писанки». Екскурсовод Наталя зацікавила дітей своєю розповіддю про традиції розпису в різних областях нашої країни, їх колір, розмір, а найбільшим здивуванням для дітей була кількість представлених екземплярів (їх було більше ніж 400). Побачивши в очах дітей зацікавленість, Наталя продовжила свою екскурсію у другому залі, де діти познайомились з представниками тваринного світу нашого краю. Діти були у захваті від побаченого, адже це було для них перше відвідування нашого музею.

У другий день канікул учні 7-А, 7-Б, 6-В класів вирішили відвідати черговий фантастичний екшн «Битва за землю». На дітей чекало захоплююче протистояння землян та прибульців у боротьбі за контроль над планетою. Вражені та щасливі учні 7 класів продовжили свою зустріч прогулянкою парком. Канікули тривають.

Земля мій дім

Свій голос віддамо за матінку-природу

За чистоту Землі, красу і вроду.

За екологію довкілля і душі.

Ставай і ти й діла свої верши.

На виконання плану методичного кабінету Управління Бахмутської міської ради у Бахмутській школі №10 проведено заходи до Всесвітнього дня води.

Екологічні проблеми у світі є одними з найважливіших, і тому екологічному вихованню в школі приділяється багато часу. Екологічні акції, прибирання пришкільної території, роздільний збір сміття, виховні години та бесіди, які проводяться в школі дають змогу дітям замислитися: від чого або від кого залежить довкілля.

22 березня 2018 року відзначається Всесвітній день води, проведення якого започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році з метою привернення уваги до проблем, пов'язаних із водними ресурсами на Землі. З цієї нагоди група учнів 7-А класу з класним керівником Ларисою Дзиною підготували інформаційні повідомлення для класу про це свято і пояснили на прикладах обсяги проблеми. Були розглянуті питання: "Водна криза у світі", "А який твій водний слід?", "Можливі рішення проблеми", "Як зберегти питну воду?". Наприкінці дискусії учасники прийшли до висновку, що вода є життєвим ресурсом, її запаси скорочуються, і кожен із нас може допомогти цьому запобігти!

Учні 6-А класу із класним керівником Мариною Сподіною запросили учнів 5-6 х класів школи в актову залу на екологічне свято «Земля - мій дім». Свято розпочали піснею дівчат 6-Б класу про нашу чудову країну, а потім пролунав монолог Землі, яка благає про допомогу. Родзинкою свята була демонстрація костюмів із вторсировини. Костюми відрізнялися креативністю та оригінальністю.

У 3-А класі класним керівником Зоєю Гревцовою проведено виховну годину під девізом «Вода – це життя». Діти подорожували разом із крапелькою води. Відгадували загадки, розгадували кросворди та відновлювали вірші про цінність води. Працювали в групах, а нагородою за гарну роботу були маленькі краплинки – символи бережного ставлення до води.

Виховна година у 3-Б класі (класний керівник Людмила Коровіна) пройшла під гаслом «Без води - нема життя». Учні висловлювали власні думки на основі вже вивченого матеріалу на уроках природознавства. Дітей зацікавила інформація про походження назви річок. Наприкінці заходу написали свої побажання природі, воді і склали в «капелюх побажань».

Родинні свята

У Бахмутській школі №10 тривають заходи в рамках місячника родинно-сімейного виховання.

Саме в сім’ї дитина робить свої найперші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду.

У 3-Б класі родинне свято пройшло у теплій сімейній атмосфері. Діти з великою любов’ю та теплотою зверталися до всіх жінок, які оточують кожного дня: матусі, бабусі. Були вірші, пісні та гуморески. Свято закінчилося чаюванням великої «класної» родини.

У 4-А класі пройшло родинне свято «Від доброго дерева добрий пагінець одійде, від добрих батька й матері піде й добра дитина». Саме такі заходи потрібно проводити частіше, адже школа і сім'я кожного учня - це одна велика родина, тісна та плідна співпраця з якою - запорука успіху в навчанні і вихованні дітей.

«Феєрія слова»

18 березня двері МЦДЮ гостинно відчинилися для учасників ІІ (міського) етапу обласного конкурсу ораторського мистецтва « Заговори, щоб я тебе побачив». До присутніх у святковій залі звернулася представник Управління освіти – Галина Новікова, наголосивши на важливості участі молоді в цьому конкурсі. Її слова підтримки і творчого натхнення допомогли всім учасникам зібратися з силами перед відповідальними виступами.

Традиційно конкурс проводиться у два етапи: І – це виступ, який учні готують вдома за обраною ними темою, ІІ – коли кожен учасник завдяки жеребкуванню отримує індивідуальну тему, готує за 10 хвилин виступ, який має тривати 1 хвилину. За бажанням члени журі мають ставити питання кожному з конкурсантів, щоб краще зрозуміти особливості творчого задуму та позиції виступаючих.Після підведення підсумків конкурсу юні оратори отримали напутні слова для тих, хто буде представляти наше місто на обласному етапі.

Щиро пишаємося тим, що серед лауреатів і переможців конкурсу є учениці Бахмутської ЗОШ № 10: учениця 11 класу Софія Бамбуля отримала диплом ІІ ступеня, а учениця 9 класу Білецька Валерія у чесній боротьбі посіла І місце.

Щиро вітаємо Софію та Валерію з високими досягненнями, а Валерії бажаємо подальших успіхів на обласному етапі конкурсу, який відбудеться у місті Краматорськ!

Підведено підсумки проведення міського етапу обласного інтернет-конкурсу літературно-мистецької та педагогічної медіатворчості із зарубіжної літератури «Створи шедевр». Для конкурсу пропонувалося 3 номінації: «Літературна кав’ярня», «Медіаконтент юного словесника», «Методичні новації» . У творчих змаганнях взяли участь понад 20 учнів та вчителів, були визначені переможці, серед яких є учні нашої школи:

Диплом І ступеня у номінації у номінації «Медіаконтент юного словесника»

(жанр – мультимедійний проект) отримала учениця 8-Б класу Жукова Катерина!

Диплом ІІ ступеня у номінації у номінації «Медіаконтент юного словесника»

(жанр – мультимедійний проект про письменника ювіляра) отримала учениця 9-Б класу Безмаленко Вероніка!

Диплом ІІ ступеня у номінації у номінації «Медіаконтент юного словесника»

(жанр – відеоколаж) отримала учениця 11 класу Бамбуля Софія!

Вітаємо!!!

Майстер слова

Традиційно у березні проходить низка конкурсів із зарубіжної літератури, де учні мають можливості показати свої таланти декламування поезії та ораторську майстерність.

5 березня на базі Бахмутської ЗОШ №5 пройшов міський етап обласного конкурсу виразного читання «Майстер слова». У конкурсі взяли участь 24 учні 5-11 класів, які декламували твори в перекладах та мовою оригіналів зарубіжної літератури, інтегрованого курсу «Література».

Учасники продемонстрували під час виступів майстерність декламації, високу читацьку та загальну культуру. Перемогу здобули 14 конкурсантів, а переможці, які отримали перші місця, будуть представляти місто Бахмут на обласному етапі конкурсу.

Ми пишаємося учнями нашої 10 школи, які отримали призові місця:

Гуцал Дмитро - диплом І ступеня серед учнів 9х класів!

Филипченко Олена - диплом ІІ ступеня серед учнів 10х класів!

Акатова Анастасія - диплом ІІ ступеня серед учнів 11х класів!

Гуцал Дмитро 14 березня отримав диплом ІІ ступеня на обласному етапі у місті Покровськ!!!

Бажаємо усім творчих злетів і нових перемог!

«Молодь за майбутнє»

У межах профорієнтаційної роботи 20 березня учні 10 класу Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 відвідали профорієнтаційну зустріч із Начальником Головного управління Нацполіції в Донецькій області – Миколою Семенишиним та першим проректором Харківського національного університету внутрішніх справ- Анатолієм Клочко.

Під час зустрічі, яка була проведена на базі Будинку культури ім. Є. Мартинова, учні отримали листівки та буклети, мали можливість переглянути виставку сучасних технічних засобів, якими користуються українські поліцейські, захищаючи мирних мешканців від порушників спокою.

Старшокласники дізналися про правила вступу до Харківського інституту МВС України, про особливості навчання у ВУЗі, почули про всі нюанси проведення вступної кампанії 2019.

Підлітки із зацікавленням прослухали про реформування поліції в Україні, значно розширили свій кругозір щодо актуальних проблем отримання юридичної освіти та працевлаштування за спеціальністю, отримали безліч позитивних емоцій від перегляду конкурсної програми, яку підготували студенти ВУЗу.

Перші кроки реалізації громадського проекту

Вже другий рік поспіль Бахмутська школа №10 бере участь у «Громадському проекті» Так у минулому році була реалізована ініціатива «Територія смаколиків».

Цьогорічна ідея відкриття «Академії умілих кравчинь» у мікрорайоні Східному на базі ЗОШ № 10 спрямована насамперед на дітей, що навчаються в ній та жінок, які люблять рукоділля та можуть передати досвід дітям. Майстрині, а вони у нас є, матимуть можливість продемонструвати свої здібності та креатив.

За ініціативи учнівського самоврядування та батьківської громадськості в рамках співфінансування на ярмарку до відкриття Масного тижня 50% виручених класами грошей пішли на реалізацію цього проекту. А саме, 2584 гривні, які зібрали діти, ініціативною групою було вирішено витратити на придбання однієї з 4 швейних машин. 11 березня така машина була придбана!!!

Дякуємо всім батькам, дітям, мешканцям мікрорайону за підтримку проекту! Тільки спільними зусиллями ми зробимо наш Східний мікрорайон сучасним, а школу – закладом реалізації можливостей!

Зі святом, любі наші

У рамках місячника родинного виховання учнівські колективи Бахмутської школи №10 приєдналися до марафону привітань жінок з 8 Березня.

З березневим подихом вітру, лагідним сонячним промінням, паростками перших квітів приходить жіноче свято – 8 Березня. Кожна жінка і дівчина чекає цього свята. Але не менше чекають його хлопчики та чоловіки, бо мають змогу привітати своїх дружин, матусь, бабусь, сестричок, подруг.

Цікаво, тепло, весело і піднесено пройшло свято у 6-А класі. Вже стало доброю традицією напередодні жіночого дня в класі проводити родинне свято. Теплі слова-побажання і привітання, конкурси дівчатам, матусям та бабусям підготували учні-хлопці класу. Олексій Целоусов підготував для кожної дівчини медаль. Веселі сценки, які продемонстрували учні, дали змогу батькам відчути себе у вирії шкільного життя. Крім того дівчата та хлопці намагалися впізнати своїх матусь по руках. Жіноче свято подарувало всім іскорку тепла, любові та поваги.

У 6-Б класі було проведено родинний захід «Свято весни». Шестикласники порадували своїх любих мам танцювальними композиціями, піснями, віршами та сценками, частували їх чаєм та солодощами.

Хлопці та дівчата захоплено змагались у веселих конкурсах та іграх. Діти пробували себе у ролі «мами»: розвішували білизну, виконували домашнє завдання, складали речі, чепурилися. Цікавою несподіванкою став челендж «Хто знає маму краще». Мами змагалися в артистизмі, показуючи домашні речі, та навіть перебирали навипередки квасолю. Не менш приємним стало привітання від хлопчиків у вигляді сучасного танцю та листівок.

У 1-Б класі учні разом з батьками теж провели родинне свято. Діти розповідали вірші про сім’ю, родину. Заспівали пісні про маму та бабусю. Разом з батьками грали в ігри «Відгадай тварину», «Татова і мамина справа», «Збери букет». Учні розказали про свою шкільну сім’ю - 1-й клас, справи класу. Привітали мам з 8 Березня, подарували листівки.

У 3-А класі відбулося родинне свято «Жінка і весна». Діти привітали мам, бабусь. Подарували ніжні вітання, пісні та гуморески. На святі також виступили учні з цирковим номером. Не забули привітати хлопчики і своїх однокласниць. Діти були щирими, а батьки вдячними. Традиційно родинне свято закінчилося чаюванням.

За відгуками батьків та учнів весняні свята вдалися на славу.

Відкриваємо Масний тиждень

Велика шкільна родина Бахмутської школи №10 відкрила Масний тиждень, який відзначається протягом останнього тижня перед Великим постом.

Знайомство з народними традиціями – важлива частина виховної роботи як у сім’ї, так і у навчальному закладі. Символічно святкування Масляної у цьому році співпало з початком місячника родинно-сімейного виховання. На шкільному подвір’ї зібралися учні, вчителі, батьки, мешканці мікрорайону.

Відкриття свята Масниці - подія, яка об’єднує школу і родину. Для дітей (особливо молодшого віку) дуже важливо, щоб їх мама і тато брали участь у шкільному житті. Це дає привід для гордості за своїх батьків, а значить, і для самоствердження в дитячому колективі. Свято Масляної (або проводи зими) символізує початок нового етапу в житті природи і сім’ї та є яскравою і незабутньою для дітей подією.

Лунали традиційні веснянки у виконанні шкільного ансамбля у супроводі народних інструментів. Ведучі проводили цікаві ігри та танцювальні розваги. Та головне – це ярмарок, на якому і жвава торгівля, і частування, і реклама. Діти будь-якого віку виявили і підприємливість, і фінансову компетентність, а до неї і чуйність, і бажання поділитись, пригостити товаришів. Завершився захід частуванням млинцями, пиріжками й тістечками в класах за чашкою чаю разом із батьками.

І хоча погода була не зовсім ще весняна, та яскраві емоції, піднесення і грайливий настрій залишаться в пам’яті надовго й допоможуть пришвидшити прихід весни.

Арт-терапія та мистецтво

За ініціативи організаторів проекту «@Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», у Бахмутській школі №10 продовжується реалізація плану здорових активностей.

Керівник гуртка образотворчого мистецтва Наталя Березовська провела з п'ятикласниками заняття з правопівкульного живопису «Два коти на даху». Інтуїтивний живопис або правопівкульне малювання – це метод активного розкриття творчого потенціалу через пробудження внутрішніх знань і вміння чути себе. Терапія мистецтвом у даному випадку і є спосіб відчути, задоволення від самого процесу творчості, і тим самим позбутися як від постійної гонитви за результатом, так і від набридливої всім нам звички ставити собі оцінки.

Для учнів 6-х класів відбувся майстер-клас із кавового живопису, який одночасно є і арома-, і арт-терапією. Аромат кавового напою сприяв затишній атмосфері, пробудженню фантазії та надихнув на приємні образи. Крім того вдома створена власноруч «кавова» ілюстрація стане гарною мотивацією до початку кожного дня!

Кольорові овочеві та фруктові п’ятниці

За ініціативи організаторів проекту «@Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів», у Бахмутській школі №10 реалізується план здорових активностей.

Під час проведення заходів із Плану здорових активностей #HealthySchools_UA учні 4-А класу разом із класним керівником Вікторією Кондрашенковою реалізують активність «Кольорові овочеві та фруктові п’ятниці» (реклама овочів, фруктів; клас вдягається у відповідний колір). Проведення цих заходів сприяє збагаченню та здобуттю нових знань, формуванню в учнів основ дослідницької діяльності, комунікативних компетентностей.

Протягом першого тижня учні обрали червоний колір та фрукт – гранат. Діти самостійно готували про нього інформацію, кросворди, загадки, завдання. У п’ятницю діти прийшли у відповідному кольорі. Учні на уроці природознавства розповідали про корисні властивості цього фрукту, готували завдання для класу, виготовляли гранат із фетру де на кожному листку були цікаві факти про гранат. Дівчата розповіли рецепти, де для приготування блюда необхідний гранат. Також принесли гранат і пригостили весь клас. І результатом проекту став оформлений інформаційний плакат. Діти навіть і не уявляли наскільки цей фрукт корисний!!!!

Наступна п’ятниця була зелена. Діти тиждень збирали інформацію про огірки та з понеділка чекали з нетерпінням кольорової п’ятниці, щоб вдягтися у відповідний колір. Активну участь у проведенні та підготовці до «Кольорової п’ятниці» взяли батьки і бабусі учнів, які допомагали не тільки у пошуку та оформленні зібраної інформації, а й приходили на урок та пригощали учнів смачними консервованими огірками, ділилися рецептами.

До «синьої п’ятниці» долучилися вже й і учні 2-3 класів. Фруктом дня стали слива та терен, про корисні властивості яких діти дізналися один від одного багато корисної інформації.

Захист таких цікавих проектів розвиває зв’язне мовлення, творчі здібності, пізнавальні інтереси, виховує в учнів особисту відповідальність, бережне ставлення до природи, до всього навколишнього.

Премудрість – це уміння нею користуватися

«Не досить оволодіти премудрістю,

також уміти користуватися нею»

Цицерон

На виконання річного плану роботи школи 26 лютого в Бахмутській школі №10 було проведено педраду за темою «Проектна діяльність в освітньому процесі».

Не секрет, що із проектною технологією обізнані всі педагоги, що і підтверджує проведене напередодні анкетування. Проте виявилось безліч лайфхаків в арсеналі багатьох колег, якими вони охоче з усіма поділилися. Учителі перших класів: Вікторія Наливайко, Людмила Котляр, Вікторія Пасічна змусили дорослих людей відчути себе дітьми. Було все: і «Ранкове коло», що сприяло розвитку емпатії та фінансової грамотності, і з LEGO працювали, і танграми складали, і склад числа вивчали, і звуко-буквений аналіз повторили, і створили проект-запрошення для всіх мешканців мікрорайону на Масляну. Учитель української мови Олена Гордієнко довела, що навіть не маючи такої дидактики як в перших класах, можна придумувати та реалізовувати навчальні проекти багаторазового використання. Вона презентувала на загал фланелеграф «Члени речення».

У школі реалізується багато проектів виховного спрямування. Один із них «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів». Вікторія Кондрашенкова, учитель початкових класів, реалізує одну із його складових «Кольорові фруктові та овочеві п’ятниці».

Неабияке значення мають соціальні проекти, що спрямовані не тільки на поліпшення матеріальної бази, а й формування того підґрунтя, завдяки якому буде можливість у наших дітей навчатися у сучасній школі. Основні аспекти реалізації таких проектів окреслила директор школи Наталя Дроздова, а Олена Кольвашенко повідомила яким чином реалізовувались проект «Територія смаколиків» і новий проект «Академія умілих кравчинь».

Після обміну досвідом Тетяна Бак, заступник директора з виховної роботи, завдяки тренінговим вправам надала кожному учаснику можливість поділитися власним досвідом проектної діяльності та об’єднала вчителів у чотири групи. Кожна працювала над паспортом свого проекту. Учителі окреслили переваги та ризики проектної технології, створили паспорт проекту «Формування мотивації навчальної діяльності школярів», використовуючи роботи учнів, продемонстрували особливості проведення уроків міні-проектів, а також розробили проект рішень педради. Тому слова Цицерона ще раз підкреслюють думку, що навіть якщо ти все знаєш про дану технологію, існують «родзинки», які варто впроваджувати в свою педагогічну діяльність.