Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Бахмутської міської ради Донецької області

25.09.2017 Участь у фестивалі творчих робіт «Мій світ без дискримінації»

Життя дитини починається з моменту, коли матуся бере її на руки. І як добре, що її супроводжують миті радості, материнський та батьківський захист, повага однолітків, очікування прекрасного. На жаль, не завжди так може бути. Кожна дитина переживає моменти, коли відчуває себе ображеною, незахищеною, самотньою.

Проблема дискримінації сьогодні є дуже актуальною. І тому учень 9-А класу Татаринов Максим узяв участь у фестивалі творчих робіт «Мій світ без дискримінації» в номінації графічний мотиватор “Абетка протидії дискримінації”, де висловив свою точку зору, намагаючись показати, що будь-яка людина не має права бути вищою за іншу, що кожен повинен сам зробити вибір щодо власної поведінки, що будь-яку дискримінацію можна зупинити, якщо дотримуватися певних законів.

22.09.2017 "Ніхто не забутий, ніщо на забуто"

22 вересня Україна відзначає День партизанської слави. Ця дата відзначається і в нашому славетному місті Бахмуті, і пов’язана вона з жахливими подіями Другої Світової війни. Велику роль у визволенні міста від фашистських загарбників зіграв партизанський рух. У надзвичайно важких умовах розверталася підпільна та партизанська боротьба на Донеччині. У роки Другої світової війни Артемівськ був окупований нацистськими загарбниками, які завдали місту величезних збитків, розстріляли і замурували в алебастрових виробках тисячі городян.

Звірства загарбників викликали запеклий опір патріотів. У місті та районі діяли підпільна група О. О. Колпакової, партизанський загін І. Г. Чапліна. Членами партизанських загонів були мешканці міста різного віку. Імена цих героїв згадували на пам’ятному мітингу – уроці на свіжому повітрі, який влаштували працівники Бахмутського краєзнавчого музею в сквері Чапліна біля пам’ятного знаку. Учні Бахмутської загальноосвітньої школи № 10 відвідали цей Урок пам’яті, присвятили свій виступ всім Захисникам нашої Батьківщини і поклали квіти до меморіалу, вшановуючи пам’ять загиблих.


22.09.2017 "Школа традицій, школа змін"

Ми часто чуємо вислів: «Школа - наш дім», але дуже рідко замислюємося над тим, як його зберегти, оновити, покращити, змінити. Дитина у школі проводить більшу частину свого дня, і від того, які умови ми зможемо забезпечити їй, залежать її успіхи в навчанні, здоров’я, майбутнє.

Спираючись на концепцію Нової української школи щодо педагогіки партнерства, адміністрацію загальноосвітньої школи № 10 цікавить, як на практиці забезпечити плідну співпрацю вчителів, батьків та дітей на засадах взаємної довіри й поваги. Як досягти балансу прав, обов’язків і відповідальності у трикутнику «дитина-педагоги-батьки»?

І перший крок до досягнення єдності був зроблений 22.09.2017 року на батьківській конференції «Школа традицій, школа змін», де присутніми були батьки-делегати від класів.

Спільна робота розпочалася виступом директора школи Наталі Дроздової, яка зазначила, що 2016-2017 навчальний рік для школи був результативним: одинадцятикласники показали найкращі результати ЗНО серед шкіл міста, педагоги та учні школи були активними учасниками та переможцями міських й обласних конкурсів. Спортивна спільнота школи неодноразово була призером міських змагань, що вивело школу на ІІ місце серед шкіл ІІІ ступеня у м. Бахмуті.

Завершуючи свій виступ, директор окреслила перспективи роботи школи на 2017-2018 навчальний рік, запропонувала батькам створити творчу групу «Школа», яка буде приймати та аналізувати пропозиції батьків щодо поліпшення роботи школи, вирішувати поточні проблеми в режимі он-лайн.

На батьківську конференцію адміністрацією школи були запрошені лікарі Олена Манукалова (дерматолог) та Анна Вяла (педіатр), які надали присутнім консультації щодо вітряної віспи та вірусних інфекцій. Фахівці зазначили, що батьки дуже часто плутають ознаки РВІ з кишковими отруєннями, тому необхідно завжди звертатися до лікарів, щоб уникати зайвих непорозумінь та проблем.

Олена Галас, представник шкільного батьківського комітету, звітувала перед присутніми про збір та використання батьківського фонду, зазначила, що завдяки батькам, виконано ремонтні роботи та підготовлено школу до нового навчального року.

Конференція – це місце зустрічі батьків та педагогів, місце, де вирішуються проблеми та планується майбутнє шкільної родини. То ж до зустрічі, шановні батьки!

21.09.2017 «Разом на благо миру: повага, безпека і гідність для усіх!»

Під таким гаслом 21 вересня весь світ відзначає день Миру-2017.

Чому люди святкують День Миру? Що таке-мир? Що ми можемо зробити заради нього? Ці питання вирішували учні 5-Б класу на виховній годині з елементами тренінгу «Урок миру». Презентація ідеї виникнення дня Миру, зворушлива історія життя та смерті дівчинки Садако, що постраждала внаслідок зриву ядерної бомби у м.Хіросима, закликала учнів не тільки замислитися про мир, а й зробити щось заради нього. Вправа-гра «Мух краще ловити на мед» показала, що підхід із позиції сили не завжди є найефективнішим засобом спілкування та спонукання людей до зміни поведінки. Повага до іншого, дія без примусу, доброзичливість-ось чинники які впливають на порозуміння людей. Тож п’ятикласники із задоволенням тренувалися розуміти один одного без слів в ігровій вправі "Знайди собі подібного". А наприкінці зустрічі маленький «смайлик» допоміг утворити ланцюжок із гарних побажань.

21.09.2017 "У світі цьому надважливе - МИР"

21-го вересня людство відзначає День Миру. У нашій школі з цього приводу відбулися виховні години. Так учні 8-Б класу у актовій залі розповіли про цей особливий день, згадували та вшановували пям'ять загиблих і жертв війн. Також діти читали вірші та співали пісні присвящені Дню Миру. Була проведена акція " Білий голуб - символ Миру", на якій всі бважаючі прикріплювали на карту України білих голубок, тим самих підкреслюючи Незалежність нашої країни.

Учні 11 класу підтримали інніціативу активу міського учнівського самоврядування та взяли участь у флешмобі «Подаруй добро людям». По мікрорайону були розвішані цитати про добро мир та взаємопорозуміння між людьм.

Сподіваємося, що учні нашої школи зрозуміли важливість Дня Миру не тільки для України, а й для усього світу.

День Миру в 6-Б класі

День Миру у 8-Б класі

21.09.2017 Вихований пішохід. Перехід дороги.

Жити у місті і не знати правил дорожнього руху неможливо. Щоб зберегти життя, уникнути неприємних ситуацій на дорозі, слід знати ці правила й завжди їх дотримуватись.

У рамках місячника «Увага! Діти на дорозі» в 5 – А класі відбулася інтерактивна гра «Вихований пешохід». Учні з’ясували основні причини ДТП та що забезпечує безпеку на дорозі. Також діти визначили основні види пішохідних переходів і яки переходи є в нашому місці. Працюючи в групах п’ятикласники складали екзамен в школі ДАЇ.

Кожна група отримала завдання та розробила пам’ятку:

· перехід дороги без вказівних знаків;

· перехід дороги по наземному переходу;

· перехід залізничних колій;

· порядок дій переходу за звичайних погодних умов та за умов обмеженої оглядовості.

Хлопці та дівчата презентували свою роботу та пояснювали як потрібно себе поводити в різних ситуаціях, щоб не виникло ДТП.

Наприкінці заняття учні розгадували загадки про учасників дорожнього руху, та безпечний рух.

У ході виховної години діти прийшли до висновку, що лише тоді, коли всі учасники дорожнього руху дотримуватися правил, дороги в місті будуть безпечними.

20.09.2017 Увага! На дорозі 3-А!

Новий 2017-2018 навчальний рік у нашій школі розпочався проведенням місячника з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму «Увага! Діти на дорозі!» І все це не випадково, адже сучасний світ, з його насиченістю автошляхів та вулиць, повний небезпек для маленьких пішоходів. Єдиний необачний крок може зупинити щасливу дитячу ходу, замінивши її болем.

За цей період класним керівником Вікторією Кондрашенковою у 3-А класі була проведена належна виховна робота, спрямована на прищеплення дітям навичок безпечної поведінки на дорозі, запобігання випадків травмування. В класі пройшли виховні години «Безпечний шлях до школи», «Увага на дорозі», «Правила дорожні ти знай і виконуй» та бесіди «На наших вулицях», «Дорожня розмітка», «Перехрестя та їх види». Учні не тільки пригадали правила дорожнього руху, а й на практиці вчилися правильно переходити дорогу. В класі було визначено кращих знавців правил дорожнього руху. В межах місячника безпеки на дорозі проведено конкурс малюнків «Вулиця повна несподіванок» та конкурс стіннівок «Безпечна вулиця».

18.09.2017 Увага! Діти на дорозі!

Закінчились канікули і навчальний рік традиційно починається з місячника «Увага! Діти на дорозі». Учні школи №10 повторюють правила дорожнього руху, оформлюють маршрутні листки, записують бесіди, малеча малює малюнки. Та повторення правил не закінчується тільки навчальними заняттями у школі. Так після довгого напруженого тижня треба відпочивати, але відпочивати активно і з користю для здоров’я. Учні 9-Б класу разом з класним керівником Євгенією Буднік організували практичні заходи з правил дорожнього руху та підтвердили вічну істину «В здоровому тілі здоровий дух» і провели вихідні на свіжому повітрі, напружуючи свої ніжки катанням на роликах, велосипедах та пенібордах. Всі отримали багато вітаміну Д, зміцнили свої м’язи, поповнили заряд позитивних емоцій, і тепер готові до отримання нових знань.

9-Б за здоровий спосіб життя та безпечні дороги!

13.09.2017 Батьківські збори в 9-Б класі

Продзвенів перший дзвоник і після літнього відпочинку діти знову звикають до школи. Особливим цей новий навчальний рік стане для 9-х класів, адже їм доведеться обирати, на яку сходинку ставати. Чи це буде старша школа, чи професійні заклади? А найближчими порадниками і мотиваторами до навчання учнів є їхні батьки. Ось і зібрався батьківський колектив 9-Б класу в стінах школи, щоб обговорити всі важливі питання. Батьки познайомилися з режимом роботи школи в цьому навчальному році, розкладом занять класу, піднімали питання необхідності гарячого харчування, забезпеченості підручниками, обрали батьківський комітет. Але крім розгляду організаційних питань, батькам було запропоновано «відвідати» чотири зони Гіппенрейтер, щоб зрозуміти, який вплив вони мають на своїх дітей. Виконуючи вправу, батьки могли побачити, на скільки вони суворі або м’які в своїх заборонах і зробити висновки щодо рівня свого контролю і впливу на дитину і яким способом можна змінити ситуацію. Збори закінчилися, а роздуми батьків про майбутнє дітей ні!

12.09.2017 "Швидше. Вище. Сильніше"

12 вересня в Бахмутській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10 проведено урочисту лінійку-відкриття Олімпійського тижня. В урочистій обстановці під імн оліміади внесли олімпійський прапор кращі спортсмени, призери змагань з волейболу (Володимир Кольвашенко, Надія Павлюк, Тетяна Долженко, Максим Єрохін). Учні 5-11 класів із уст ведучих дізнались про історію виникнення олімпійського руху, про перші олімпійські ігри, які відбувались в Давній Греції ще до нашої ери. Цікавою та корисною була інформація для учнів про те що школа посіла ІІ місце у щорічному конкурсі «Кращий колектив з фізичної культури серед загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступеня». Всі присутні оплесками привітали гімнастичний виступ Лади Хоменко, Вікторії Левицької та Ганни Рогаченко. На завершення свята учні школи ознайомились з графіком проведення заходів в рамках Олімпійського тижня.

07.09.2017 "Поважаю європейські цінності - будую сучасну Україну"

Кожен навчальний рік традиційно розпочинається з виховної години- "першого уроку", який дає учням поштовх до навчання, мотивує до активної діяльності. Новий 2017-2018 навчальний рік розпочався із розмов про європейські перспективи нашої країни, про нові орієнтири на майбутнє.

Та головне при побудові майбутнього нашої країни – це мир. Тому почесними гостями на шкільних святах є військові АТО.

До 11 класу Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 із привітаннями та напутніми словами завітали працівники відділу прикордонної служби "Бахмут" та оперативно-бойової прикордонної комендатури "Костянтинівка". Капітан Альберт Тюгаєв щиро привітав учнів із початком нового року, акцентував увагу старшокласників на необхідності відповідального ставлення до обрання майбутньої професії. Розповів про складну ситуацію в регіоні, нагадав про необхідність дотримання правил безпеки. Не оминули в дружньому діалозі і питання патріотизму, громадської свідомості та відповідальності кожного за майбутнє своєї країни. Особливо щиро та емоційно пролунали слова молодшого сержанта - Юлії Говжеєвої, випускниці ЗОШ № 10, яка свідомо обрала шлях захищати Батьківщину.

06.09.2017 До Дня закінчення ІІ Світової війни та Дня визволення Донбасу та міста Бахмута

Дня закінчення ІІ Світової війни та Дня визволення Донбасу та рідного міста у Бахмутській загальноосвітній школі І - ІІІ ступенів № 10 проведено До ряд заходів. Це і інформаційні хвилинки на уроках історії, і виставка у шкільній бібліотеці, яка присвіячена тим героїчним рокам, і зустрічі старшокласників із воїнам АТО.

5 вересня 2017 року учні зібралися в актовій залі на тематичну лінійку, присвячену Дню визволення Бахмута від фашистських загарбників. Учні 10 класу, які були ведучими та учасниками лінійки, ознайомили присутніх із хронікою визволення Бахмута та Донбасу від німецьких завойовників, нагадали, що протягом 22 місяців наше місто жило під владою фюрерських заброд, але не здалося, боролося - і перемогло! Згадали і наших земляків - героїв: Миколу Кошеліва, Миколу Максимова, Миколу Грошева, Георгія Олексіїва. Учасники лінійки переглянули відео про звільнення України, руйнівні дії фашистів, що були спрямовані на знищення нашої держави з лиця Землі. Учні пройнялися болем та співчуттям до знедоленим матерів та дітей, відчули гордість за своїх героїчних земляків - переможців. Хвилиною мовчання діти вшанували пам'ять загиблих воїнів - визволителів. Змістовна лінійка не залишила байдужими нікого з присутніх. Як, завешуючи виступ, співав учень 7-А класу Андрій Мосяж «… нам є, що захищат, нам є, що берегти… »

Бо сьогодні, як ніколи, кожен з нас розуміє: головне – це мир у країні та здоров’я близьких людей.

01.09.2017 Свято змін, надій та сподівань…

Ось і закінчилося ще одне сповнене веселощів і радістю літо, і Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 знову запросила всіх до Країни Знань. Усі шляхи цього дня ведуть до школи. Розпочинається новий навчальний рік, який завжди означає відкриття нової, осяйної і зазвичай нелегкої дороги – дороги до знань, до нових звершень.

На посту директора школи Раїсу Говорун у цому навчальному році змінила Наталя Дроздова, яка до цього очолювала загальноосвітню школу І-ІІ ступенів №4. На святковій лінійці вона привітала учнів, педагогів та батьків з початком нового навчального року. Шановані гості Дмитро Рева, засновник фонду ДАР, заступник міського голови Вікторія Точена, заступник начальника Управління освіти Оксана Карпець, заступник Генерального директора Артвайнері Вікторія Мальована без зайвих довгих речей теплими словами звернулися до шкільної громади. Від фонду ДАР пан Дмитро подарував сертифікат на розвиток школи, а від міського голови Олексія Реви та Бахмутської міської ради 75 непосидючих, розгублених та замріяних першокласників отримали дуже цікаві та корисні подарунки.

Прикрасою свята, як завжди, стали шкільні таланти Андрій Мосяж та танцювальний колектив «Престиж».

Незабутньо і зворушливо звучали вірші з вуст маленьких першокласників, які вже сьогодні вперше у своєму житті сядуть за парти, та поради від вже дорослих учнів одинадцятого класу, для яких цей «Перший дзвоник» у школі останній.

На завершення Свята хвилююче зазвучав дзвіночок у руках маленької першокласниці Марії, який покликав школярів до класів на перший урок.

Вітаємо з Днем знань і бажаємо, щоб новий навчальний рік приніс всім учням багато нових досягнень та звершень. А вчителям – нові зустрічі з юними талановитими особистостями. Зичимо великих успіхів у навчанні, міцної дружби, цікавих уроків та веселих перерв. Нехай всі зміни будуть лише на краще, а реформи принесуть довгоочікувані нові результати.

5-А клас

31.08.2017 «Як новий рік почнемо…»

Підготовка до нового навчального року починається з педагогічних конгресів, конференцій, педрад. За словами організаторів EdCamp, як новий рік почнемо, так його й проведемо. Педагогічний колектив Бахмутської загальноосвітньої школи №10 розпочав 2017-2018 навчальний рік у всіх сенсах по-новому.

Тема педради співпадала з темою міської освітянської конференції «Від школи знань - до школи компетентностей та цінностей». Після привітань та оголошень кадрових змін від начальника Управління освіти Марини Рубцової, педколектив ознайомився з аналізом роботи школи за 2016-2017 навчальний рік. Раїса Говорун стисло проаналізувала досягнення та проблеми з усіх напрямків роботи школи. Було зроблено висновок, що школа дає міцні знання, формує соціально адаптованих громадян, має потужний перспективний педагогічний колектив та готова до змін та реформ.

Практична частина педагогічної ради була спрямована на опрацювання знань та навичок реалізації змістовних ліній та головних змін у навчально-виховному процесі. Робота була організована у вигляді квесту. Колектив було об’єднано у 5 команд, які обрали собі назву та кредо на цей навчальний рік. П’ять 5 модераторів чекали на команди у 5 локаціях. Кожен представляв одну змістовну лінію чи напрямок реформування та пропонував свій вид аналізу цієї теми.

Так, змістовну лінію «Екологічна безпека та сталий розвиток» представляла Ольга Онишко, яка запропонувала для аналізу метод ментальних мап. Змістовну лінію «Громадянська відповідальність» команди опрацьовували разом із Інною Блажей на прикладі методу збирання пазлів. Метод аналізу фишбоун був запропонований Мариною Сподіною для аналізу наскрізної змістовної лінії «Здоров'я і безпека». Ольга Літвінова використала SWOT-аналіз для роботи з компетентністю «Підприємливість та фінансова грамотність». Команди у кожній з локацій проаналізували наскрізні змістовні лінії, як засіб інтеграції ключових та загальнопредметних компетентностей навчальних предметів через підбір відповідної інформації, дидактичних матеріалів, використання різних методів навчання, реалізацію проектів і досліджень у залежності від змісту навчального предмету та зв'язку з конкретною наскрізною темою. У п’ятій локації Тетяна Бак допомогла проаналізувати за методикою Ю. Гіппенрейтер «4 зони» як готовий педагогічний колектив до реалізації одного із компонентів Нової української школи – Педагогіки партнерства.

Так, за півтори години педагоги практично опрацювали інноваційні зміни до навчальних програм та можливості педагогіки партнерства як основи соціальної згуртованості суб’єктів навчального процесу, отримали практичні навички аналізу матеріалу, колективної роботи, а головне - масу позитивних вражень від креативних та творчих колег, спілкування з якими надало потужного поштовху до впровадження реформ у новому навчальному році.

21.08.2017 ІІІ Конгрес освітян стартував у Краматорську

Делегація педагогів міста Бахмута разом із керівником ММК Тетяною Леонідівною Донченко стали учасниками ІІІ Конгресу освітян Донеччини «ОСВІТА ДОНЕЧЧИНИ: національний та європейський вектори розвитку», який відбувся 21 серпня 2017 року в м. Краматорськ на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8. У Конгресі взяли участь понад 200 осіб: завідувачі та методисти міських (районних) методичних кабінетів (центрів), керівники закладів освіти, керівники загальноосвітніх інтернатних закладів обласного, міського, районного підпорядкування, керівників закладів освіти. На заході були присутні небайдужі до долі освіти Донеччини педагоги, всі ті, хто активно впроваджують інноваційні методи освіти, реалізовують ключові завдання «Нової української школи». Максимальний інтерес освітян викликали Трендові студії (Studios Trend), де кожен із виступаючих делегатів презентував досвід своїх шкіл, ділився результатами реалізованих проектів, досягненнями, методичними новаціями. Розпочався Конгрес інтерактивною виставкою - експозицією, де заклади міст і районів презентували справжні «родзинки» своєї роботи: методичні посібники, найкращі розробки та проектні роботи. Одним із найцікавіших матеріалів виставки стала Дитяча студія робототехніки «U-Robot», яка привернула максимальну увагу, бо саме робототехніка є одним із найпопулярніших трендів сучасної освіти. У виставковій експозиції Трендових студій узяли участь і матеріали педагогів міста Бахмута, які були ретельно проаналізовані та підготовлені до друку творчою командою методистів Управління освіти. Найкращі інноваційні розробки в галузі інтегрованого, дистанційного та інклюзивного навчання, освітні STEАM- проекти педагогів нашого міста із зацікавленістю розглядали всі учасники Конгресу. Освітяни нашого міста стали активними учасниками панельних дискусій, які були розподілені за 7 векторами: «Інтегроване навчання», «Освітні проекти», «Дистанційне навчання»,«Проекти STEАM-освіти», «Перевернуте навчання», «Методичний супровід інклюзивної освіти», «Інтеграція українознавчого компонента в діяльність сучасного вчителя української мови та літератури». Найактивніші спікери та учасники панельних дискусій отримали сертифікати, а автори найкращих проектів були нагороджені в.о. ректора ДОІППО, Остапом Петровичем Бодиком, який в урочисті обстановці вручив їм дипломи. Серед переможців виставкових робіт Трендових студій було відзначено Галину Василівну Жукову, учителя зарубіжної літератури Бахмутської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10. Розроблений нею мейкерський STREAM-проект «Відкриваючи Японію» буде представлений серед виставкових матеріалів Донецької області у місті Києві. Делегати міст та районів Донецької області, які представляли свої матеріали, активно обмінювалися досвідом й інноваційними знахідками з метою впровадження їх у свою подальшу педагогічну та методичну діяльність, активно обмінювалися матеріалами, дискутували щодо ефективності певних методів навчання, аналізували готовність шкіл до впровадження реформ.

Попереду триватимуть ще два дні Конгресу, два дні інновацій та відкриттів…