Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Бахмутської міської ради Донецької області

QR-код сайту школи

Управління освіти Бахмутської міської ради оголошує конкурс на заняття посади директора Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 Бахмутської міської ради Донецької області

Сайт Бахмутської ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 має нову адресу:

https://sites.google.com/view/school10-bahmut-new/

До уваги батьків майбутніх першокласників!

Щосуботи з 12.12.2020 по 10.04.2021 з 9.00 до 11.00 в Бахмутській ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 розпочинають роботу адаптаційні заняття «Назустріч школі» (для майбутніх першокласників).

З собою мати:

1. Зошит в клітинку (підписані) - 2 шт.

2. Зошит в косу лінію (підписані) - 2 шт.

3. Простий олівець та гумку.

4. Кольорові олівці.

5. Змінне взуття.

6. Індивідуальна пляшечка з водою.

7. Гарний настрій.

8. Море усмішок.


До уваги батьків майбутніх першокласників!

Для подачі заяви на вступ до 1-го класу за таким графіком (кабінет заступника директора з НВР) :

Понеділок 12.00-16.00

Вівторок 12.00-16.00

Середа 8.00-16.00

Четвер 12.00-16.00

П’ятниця 14.00-16.00

Потрібні такі документи:

Копія свідоцтва про народження дитини

Для електронної реєстрації потрібні:

Копія паспорту одного із батьків з місцем прописки або реєстрації

Копія ідентифікаційного коду дитини

копії довідок про статус дитини та родини (пільги ВПО, багатодітність, мати-одиначка, АТО, інвалідність, сироти, під опікою)

Чекаємо на зустріч з Вами! Адміністрація школи.

ЩОДО ЗНО-2021

З метою інформування освітян, учнів, батьків з питань підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року, пробного ЗНО Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти з 18 листопада розпочав розміщення серії озвучених презентацій на YouTube каналі ДРЦОЯО: https://www.youtube.com/user/DonetskiyRCOKO

Вже у загальному доступі презентації "Особливості ЗНО-2021", "Особливості ЗНО-2021 з української мови та з української мови й літератури", "Особливості ЗНО-2021 з математики", "Анонс пробного ЗНО".

До 09 грудня на youtube каналі в повному обсязі буде розміщено інформацію щодо умов реєстрації й участі в пробному ЗНО 2021 року.

Сучасна молодь дуже активно користується інтернет-ресурсами, тому, будь ласка, запропонуйте їм стати підписниками наших соціальних мереж, перейти на які можна із сайту Донецького РЦОЯО https://test.dn.ua

Ми своєчасно відповімо на всі запитання стосовно зовнішнього незалежного оцінювання і в чаті сайту регіонального центру, у розділі "Контакти" (https://test.dn.ua/faqs), і у коментарях до відео та постах у соціальних мережах.

Математичний веб-квест

19.11.2020 учні 5-6 класів під керівництвом Ольги Літвінової брали участь у міському веб-квесті, присвяченому Року математики. Відповіді на запитання кросворду, розмика, розв'язання ребусів зацікавила учнів. Головне, що вони згадали історію козацтва, розмалювали козала не тільки олівцями, а ї в графічному редакторі. Не осталися поза увагою і великі математики, один з яких був нашим земляком, це Глускін Лазар Матвійович. Дякуємо організатору Красновій Оксані Олександрівні за цікавий квест.

Урок доброти у 2-В класі

18.11.2020 у рамках атестації учитель Оксана Яременко провела урок доброти, протягом якого учні подорожували країною Доброти разом з чаклункою, розповідали про свої добрі вчинки та аналізували їх. У кінці уроку зростили дерево Добра.

До уваги учнів та батьків!

З 19 по 23 жовтня 2020 року навчання відбуватиметься в дистанційному форматі. З 26.10 по 01.11 – осінні канікули (за планом).

Завдання за 19.10.2020 будуть викладені на сайті школи

1-А 1-Б 1-В 2-А 2-Б 2-В 3-А 3-Б 3-В 4-А 4-Б

5-А 5-Б 6-А 6-Б 7-А 7-Б 8-А 8-Б 8-В 9-А 9-Б 10-А 10-б 11 клас

З 20.10.2020 завдання будуть викладатися на сайті Нові знання https://nz.ua/ , де можна прикріпляти виконані завдання та побачити оцінки в електронному щоденнику, задати питання вчителю.

Для входу на портал звернутися за логіном та паролем до класного керівника.

Презентація порталу Нові знання

Інструкція для учнів та батьків або відеоінструкція

Інструкція для батьків на початок 2020-2021 н.р.

Інструкція для батьків.docx

Школа порозуміння

У вівторок 17.11.2020 у Бахмутській школі №10 відбулося відкриття тренінгу щодо впровадження Шкільної служби порозуміння в освітній процес. У перший день тренінгу сертифіковані медіатори познайомили учнів 7-9 класів, майбутніх медіаторів, одне з одним і з поняттям конфлікту. Діти побували в ролі детективів, коли виконували вправу "Пограбування магазину". Крім того, у перший день вони розглянули, які стилі вирішення конфліктів бувають, і порівняли їх з такими, що є у тваринному світі. Діти завершили перший етап тренінгу з гарним настроєм та очікуванням наступного дня.

29.09.2020 виповнюється 79 років з початку масових розстрілів у Бабиному Яру. За два дні 29 та 30 вересня 1941 р. в цьому урочищі на околиці Києва нацисти розстріляли майже 34 тисячі мешканців міста єврейської національності. Така трагедія людства забуттю не підлягає, ми маємо знати та пам'ятати про ті страшні події, щоб такого жаху більше не повторити. Учителі історії Юлія Стоцька та Олег Бак на своїх уроках провели інформаційні хвилини, присвячені трагедії "Бабиного Яру".

Голокост.ppt

Перший дзвоник в Бахмутській школі № 10

1 вересня розпочався новий навчальний рік в Бахмутській школі №10. У цей день за традицією відбувається Свято Першого дзвоника, проте цього разу це була не звичайна урочиста лінійка, а багатопланове Свято. 79 першокласників та 32 одинадцятикласника, а також їхніх батьків та родичів зустрічали вчителі на шкільному подвір’ї. Першачки привітали всіх віршами та розповідали, як вони готувалися до такого відповідального дня. Не менш схвильованими були й одинадцятикласники, адже для них сьогодні це останній перший дзвоник. Випускники поділилися з малюками порадами для навчання. Крім того, директор школи Тетяна Бак звернулася до учнів із щирими привітаннями та урочисто передала нагороди численним призерам інтелектуальних, спортивних і творчих конкурсів міського, обласного, а також всеукраїнського рівнів. Право дати перший дзвоник отримала відмінниця навчання, переможниця багатьох конкурсів Білецька Валерія та учні перших класів, після чого діти з хвилюванням поспішили на свій перший урок.

У цей час учні 2-х класів зустрілися в своєму кабінеті та ділилися думками, за що ж вони люблять свою країну. Учні 3-х класів мандрували станціями під час уроку-квесту «Моя Україна», на якому показали свої знання флори та фауни своєї країни, народних пісень, страв тощо. Класні керівники 4-х класів запропонували оформити свої найкращі спогади про літо. Відбулося цікаве знайомство учнів 5-х класів зі своїми учителями та шкільними кабінетами, адже з цього року їх стало значно більше. Про культуру здорового способу життя у нових обставинах говорили на класних годинах учні 6-10 класів.

Перший день у школі був насичений позитивними емоціями, корисною інформацією, сповнений дитячими усмішками. І кожен учасник освітнього процесу вірить, що цей навчальний рік стане кращим за попередній!

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти розпочинає піар кампанію з питань підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 та 2021 років, пробного ЗНО.

День пам’яті захисників України — пам’ятний день в Україні, який відзначають 29 серпня.

Цей день приурочений пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

24 серпня 2019 року президент України Володимир Зеленський підписав указ про затвердження пам’ятного дня. Саме в цей день на Сході України під час Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Шануймо пам’ять про наших героїв, вони назавжди у наших серцях!


До Дня незалежності України!

XiaoYing_Video_1598201351403.mp4

До уваги учнів!

Під час літніх канікул можно взяти участь у дистанційних конкурсах для дітей та юнацтва «Талановитий я» та «Лавина талантів».

Спробуйте свої млжливості!

Згідно з Указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, з метою всенародного вшанування пам'яті синів і дочок українського народу, полеглих під час Другої світової війни, 22 червня щорічно відзначається як День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні.

Цього дня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина та її союзники атакували радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова частина Другої світової війни. Її бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

Залежність обох воюючих сторін від українського економічного, сировинного потенціалу зумовила вкрай безкомпромісний, гранично-кривавий характер бойових дій на нашій території. Загалом протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців. Через це Україна зазнала великих людських і матеріальних втрат. Зокрема, на її території загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, із них цивільного населення – близько 5 млн. жінок, старих, дітей. 2,2 мільйона українців було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини. 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Великих людських втрат зазнав за часи Другої світової війни Донецький регіон. За переписом 1939 року на території нашої області мешкало 3,1 млн осіб. На 1 грудня 1943 року населення становило близько 1,577 млн.мешканців. тобто скоротилося на 1,5 млн.осіб.

Зокрема, за часи нацистської окупації на території Донецької області функціонувало 47 таборів радянської військовополонених. Через погані умови утримання смертність серед військовополонених була надзвичайно високою.

Протягом 1941-1942 років було знищено 25 133 осіб– більше третини довоєнної чисельності мешканців Донеччиниєврейської національності.

Під час Другої світовой війни остарбайтерами стали понад 252 239 донеччан, або 8% від населення області у 1939 році.

Тому цього дня 22 червня вшануймо пам’ять всіх, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні!

Надзвичайний навчальний рік

Ось і закінчився такий нелегкий начальний рік. Рік, який був не схожий на всі попередні, рік, коли всі учасники освітнього процесу зробили переоцінку своїх поглядів на навчання, викладання, відпочинок, ставлення до життя. Ще ніколи діти так не сумували за школою, ще ніколи батьки так не допомагали своїм дітям, ще ніколи вчителі так не навчали своїх учнів. «Дистанційка», ZOOM, онлайн-конференція, Googleform, Classroom стали загальновживаними словами в родині кожного учня та педагога. Надія на «живе» спілкування згасала з кожним днем карантину. Заборона масових заходів не стала перешкодою для проведення Свята Останнього дзвоника. Кожний класний керівник Бахмутської школи № 10 запросив учнів та батьків свого класу на вже звичний формат спілкування – дистанційний.

Під час конференції ZOOM учні пригадали найяскравіші моменти 2019-2020 навчального року, поділилися своїми враженнями від дистанційного навчання, своїми планами на літні канікули, на наступний навчальний рік, висловили свої побажання на швидше завершення карантину. Кожен класний колектив створив фотоколаж «Наш надзвичайний рік».

Особливим цей рік став для учнів 1-х класів, прощатися з Букварем довелося теж через ZOOM. А випускники кожного ступеня відчули почуття незавершеності: учні 4-х класів не попрощалися зі своїм першим вчителем, учні 9-х класів не складали ДПА, учні 11 класу не танцювали вальс. Та кожен із них став учасником відеосвята Останнього дзвоника, а ті, хто отримав Похвальний лист, оголосили завершення навчального року, взявши участь у відеочеленджі «Лунає останній дзвінок».

Зворушливим став останній урок для 11 класу. Кожен учитель підготував відеозвернення, в яких звучали подяки за жагу до знань та щирі усмішки, побажання успішного складання ЗНО та гарної долі в майбутньому. А учні дали обіцянку пам’ятати всі настанови своїх педагогів і свою рідну школу.

Творчий директор школи Тетяна Бак підбила підсумки такого нелегкого навчального року. Побажала учням гарних канікул та приємних вражень від літнього відпочинку. Подякувала батькам за терпіння та допомогу у навчанні дітей, педагогам за креативність і винахідливість у поданні навчального матеріалу.

Навчальний рік, який став для нас випробуванням, завершено. У когось попереду іспити, у когось відпочинок, але головне, чого навчив нас цей рік, це те, що разом ми зможемо подолати всі негаразди, разом ми сила.

Оголошення для всіх учасників освітнього процесу.docx

Ми маємо пам’ятати минуле, щоб мати щасливе майбутнє.

В травневі дні уроки історії та української літератури є особливими, оскільки саме в третю неділю травня в Україні згадують жертв політичних репресій 1937-1938 років. Саме в ці роки велику кількість української інтелігенції було репресовано та розстріляно за начебто антирадянську діяльність. Учитель історії Олег Бак під час відео уроків ознайомив учнів з масштабами та архівними даними політичних репресій, сфальсифікованими процесами проти українських селян та робітників. Учитель української літератури Євгенія Буднік провела хвилину пам’яті про діячів української літератури та культури, які стали жертвами політичних репресій.

Веселковий світ дитинства

Веселковий світ дитинства жоден карантин не може затьмарити. Дитинство – це особливий світ, у якому навіть похмурі дні викликають позитивні емоції, а дощ – дзвінкий сміх. Тільки діти здатні щиро вірити в дива та радіти найменшим дрібничкам. Саме такими є учні Бахмутської школи № 10, і своїм прикладом вони показують нам, дорослим, що треба шукати позитивні моменти навіть там, де, здавалося, їх немає.

Шановні земляки!

Настав час обрати стиль, образ буття та напрямок розвитку іміджевої політики Бахмутської громади! До Вашої уваги представлено варіанти логотипів, розроблені місцевими та запрошеними дизайнерами, що відображають ідентичність та унікальність нашого рідного краю.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScf9EkoCAJS0SWxJY4rFsSiMxVzg-xxw-q3cXsksiWs716WwQ/viewform

8 травня – День пам’яті та примирення

Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. На честь цього визначного дня у 5-х класах під керівництвом Ганни Тесленко та Олени Гордієнко пройшли години спілкування, щоб показати учням, наскільки важливо пам’ятати минуле.

Під час уроків школярі поглибили свої знання про героїчне минуле нашого народу, усвідомили велич подвигу українців у Другій світовій війні, проявили шану і повагу до тих, хто ціною власного життя переміг фашизм і здобуває перемогу на сході України в наші дні.

Напередодні Дня пам’яті та примирення учні 6-Б класу зібрались разом, щоб дізнатись більше про воєнні часи. Діти дізнались про внесок українського народу у перемогу, та які наслідки були для нашої землі та жителів. Також учні поділились спогадами своїх родичів про внесок власної родини у перемогу. Діти показали свої малюнки, що були створені до цього дня.

08.05.20 у 8-х класах пройшла година спілкування у режимі онлайн, присвячена Дню пам'яті та примирення, Дню перемоги. Під час перегляду світлин та відеострічок учні вкотре переконалися, що подвиг, здійсненний нашими дідами і прадідами 75 років тому, настільки великий, що його масштабність із часом стає лише яскравішою і помітнішою. Ці дні викликають відчуття безмежної гордості за наш народ та водночас уособлюють героїзм і вічну скорботу за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійснених мрій і задумів.

28 квітня в Україні відзначають День охорони праці

Цього року він присвячений боротьбі з пандемією смертельно небезпечної недуги коронавірусної хвороби COVID-19, яка сьогодні вже панує у всьому світі. Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020 року: «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя».

Колектив Бахмутської школи № 10 долучився до відзначення Дня охорони праці в Україні і під час онлайн-наради ще раз опрацювали головні правила безпеки під час пандемії.

Чорнобиль не має минулого часу

Напередодні Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу під час відеоконсультацій учні Бахмутської школи № 10 говорили про той страшний день та про наслідки Чорнобильської аварії. Спілкування учителя біології Марини Ярошенко з учнями 11 класу пройшло під девізом "Чорнобиль не має минулого часу" та обговорили вплив радіації на живі організми. А учитель української мови Євгенія Буднік під час повторення особливостей опису природи з учнями 6-х класів говорили про важливість чистої екології, збереження природних ресурсів. Класні керівники залучили дітей до перегляду документальних фільмів про Чорнобильську аварію.

Удосконаленню немає меж

Період карантину відкриває можливості для самовдосконалення. Так вихованці гуртка «Образотворче мистецтво» опановують нові техніки та сюжети у перервах між дистанційним навчанням. Учні здебільшого працюють за особистою траєкторією розвитку. Сумісно з керівником гуртка Наталею Березовською обговорюють можливі композиції робіт, техніки, надихаються мистецтвом завдяки арт-студії «Живі картини» на каналі YouTube. Навіть під час карантину вихованці готують роботу на конкурс «Весняні барви Донеччини». На допомогу приходить обмін покликаннями на навчальне відео, спілкування у соціальних мережах і звісно ж - позитивна мотивація.

Бо позитивний настрій та приємні емоції підвищують імунітет і знижують ризик захворювання!

Лист Додаток -сторінки-6-9.pdf

Поради щодо профілактики короновіруса

Мова – національна скарбничка

Мова – це унікальна культурна спадщина кожної окремої національності на планеті. Чим багатша наша культурна спадщина – тим краще для всіх. У Бахмутській школі № 10 розпочато Тиждень української мови. Олена Гордієнко разом із своїми п’ятикласниками ще раз довели, що знати свою мову необхідно. У переддень Дня рідної мови діти читали вірші, інсценізували гумореску Павла Глазового «Кухлик», складали пазли, спробували себе у ролі відомих поетів, пригадали народні пісні. Висновок однозначний: українська мова має все для того, аби дивувати нас щодня.

Завдання для опрацювання під час карантину для 3-А класу та 2-Б класу, 4-х класів

Турнір з біології

Біологія - наука про життя. Саме життя тварин було темою конкурсних випробувань для учнів 7 класів, які проводила учитель біології Марина Ярошенко. Виявляється, скільки всього цікавого знають наші діти. Вони вміють розгадувати ребуси, по голосах та опису визначати тварину, знають легенди та цікаві факти. Всі були молодці, але як у кожному змаганні є переможці.

Мовна вікторина «Найрозумніший мовознавець»

Земля українська стародавня, така ж давня і наша мова.. З покоління в покоління, в часи розквіту та падіння передавали нам предки цей скарб. Народ плекав рідну мову у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула.

Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об'єднує в собі народну мудрість, вироблену десятками й сотнями поколінь. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

У Міжнародний День рідної мови цікаво і змістовно пройшла мовознавча вікторина під назвою «Найрозумніший мовознавець». Учні 5-6 класів , проявивши кмітливість, логіку, гумор щодо знань рідної мови, слова, книги, намагались повною мірою розкрити свої інтелектуальні здібності, відповідаючи на запитання вікторини.

В ігровій формі учні разом з учителем української мови Тесленко Ганною пригадали правила з української мови. Згадали і про фразеологізми – крилаті вирази народної розмовної мови, які сприймаються не прямо, а в переносному значенні. Зацікавлення у дітей викликало завдання «Скажи без запинки», щоб його розв’язати потрібно було до поданих іменників дібрати синоніми або антоніми. Гарним доповненням до заходу стали пізнавальні відеоролики про виникнення української мови та маловідомі цікаві факти, що стосуються нашої мови.

Чарівний світ мови

З 20 лютого в Бахмутській загальноосвітній школі триває Тиждень української мови. Так, 25 лютого учні сьомих класів мали чудову змогу показати свої знання з української мови. Учитель української мови та літератури Тетяна Стецюк разом із бібліотекарем Оленою Галас провели з командами учнів інтелектуальну вікторину «Чарівний світ мови».

Так сталося, що до команд увійшли лише дівчата із трьох класів. Їх чекали вісім конкурсних випробуваньна знання цікавих фактів про мову, антонімів, українських відповідників, правильних наголосів, прислів’їв тощо.

Вболівальники активно підтримували своїх. А ще на них чекали цікаві логічні завдання. Найбільший ажіотаж викликав конкурс «Вгадай пісню по емоджі». Наші діти знають сучасні і народні українські пісні та з задоволенням їх співають. У кожного вболівальника була змога отримати сертифікат на поточну оцінку «12 балів». Треба було тільки останнім сказати епітет до слова «мова». Скільки ми почули характеристик!

Час пролетів швидко й непомітно. Як у кожній грі є свої переможці і переможені. За підсумком вікторини переможцями стали учні 7-Б класу. Почесне друге і третє місце посіли відповідно команди7-Ата7-В класів. Найактивнішими вболівальниками стали учні 7-Б класу. А сертифікат на 12 балів отримав учень 7-В класу Слюсар Боган. Наприкінці заходу учні послухали граматичний реп щодо наголосів в українській мові. Щиро сподіваємося, що цей захід ще раз довівнезаперечну істину, що рідну мову треба вивчати все життя.

Дебатуємо про енергоефективність

Як відзначити день енергоефективності? Учасники шкільного клубу «Дебати» впевнені, що знають як саме. Треба зібратись на чергове засідання, що присвячене пошуку контраргументів, обрати тему , що пов’язана з енергозбереженням та енергоефективністю, вибрати трендові способи збереження тепла, енергії, природи, які були запропоновані на попередньому засіданні, і… впевнено шукати «мінуси» кожного з «плюсів».

А як зробити цей процес більш цікавим? Можна традиційно використовувати м’ячик для несподіваної зміни доповідача, а можна давати відповіді по черзі... одночасно граючи в Джангу.

Хлопці та дівчата клубу «Дебати» шукали негативне в позитивному і тим, і іншим способом. Це було хоча і важко, проте весело та результативно.

А що робити коли аргументи закінчуються? Правильно – звертатись до спеціалістів, професіоналів своєї справи. Така унікальна можливість і була використана нашими дебатантами під час зустрічі з делегацією на чолі із Надзвичайним та Повноважним Послом Норвегії в Україні Паном Уле Тер’є Хорпестадом. Діти звернулись по допомогу щодо вирішення питання, яке обговорювали: «Чи доцільно вкладати кошти у енергозберігаючі технології?».

Жвава бесіда англійською та українською мовами між учнями, паном Послом та представниками корпорації НЕФКО допомогла учасникам дебатів більш глибоко зануритись у тему енергозбереження та енергоефективності, яка дуже гостро стоїть у всьому світі.

Педрада. Сучасний урок

Сучасний урок: яким йому бути?

«Урок – це дзеркало загальної педагогічної

культури вчителя, мірило його інтелектуального

скарбу, показник його кругозору, ерудиції»

Сухомлинський В.О.

На виконання річного плану роботи школи 12 листопада в Бахмутській школі № 10 було проведено педраду за темою «Сучасний урок: проблеми, пошуки, знахідки, перспективи».

У поточному навчальному році у школі був обраний новий підхід до проведення педагогічних рад. Наприкінці минулого року під час анкетування педагоги мали змогу не тільки визначити актуальні для себе питання, а й безпосередньо взяти участь у підготовці та проведенні однієї із тематичних педрад.

Під керівництвом заступника директора з НВР Тетяни Стецюк робоча група підготувала засідання на високому рівні. Активну участь у розробці загальної концепції, плану підготовки, реалізації, створенні позитивного мікроклімату взяли Ганна Тесленко, Євгенія Буднік, Людмила Котляр, Наталя Березовська, Олена Кольвашенко, президент школи Дмитро Гуцал. Засідання педради проведено у форматі уроку з усіма етапами, особливий акцент зроблений на мотивації, оголошенні теми та мети, рефлексії і … паузі відпочинку. Чому? Тому що саме завдяки цим етапам уроку можна налаштувати учнів, отримати зворотній зв'язок, привернути їхню увагу за допомогою цікавих пауз відпочинку.

Неабиякий інтерес викликали відеосюжети від батьків та учнів школи про те, яким вони бачать сучасний урок. Протягом засідання учителі відповідали на тестові питання, будуючи пірамідку із цеглинок LEGO, складали пазли, створювали ментальні карти щодо побудови певного етапу уроку, за допомогою схем, формул, малюнків закріпили отримані знання. Під час паузи вчителі намагалися відгадати сучасні пісні за допомогою емоджі (нам треба знати чим цікавляться діти). А як же без смартфонів? Сьогодні ми їх використали теж не зовсім традиційно: кожен у групу відправив смайлик, який відповідає його емоційному стану, і все це ...вивели на великий екран.

І на завершення для подальшої творчої наснаги кожен педагог отримав розписаний учнями пряник.

Школа №10 за енергозбереження

З метою забезпечення економічного споживання енергоносіїв, формування в суспільстві свідомого ставлення до необхідності підвищення енергоефективності, розвитку і використання відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива з 4 по 8 листопада 2019 року було проведено Тиждень енергозбереження. Під час тижня було проведено ряд заходів, спрямованих на інформування учнівської молоді, виховання в неї бережливого ставлення до енергетичних ресурсів.

5 листопада на уроці природознавства учні 5-А та 5-Б класів працювали над прожектами «Опале листя: користь чи шкода?» У процесі роботи діти розмірковували над серйозними питаннями: що робить населення з опалим листям? Як можна використати опале листя у господарстві? Чи можна спалювати листя на вулиці? П’ятикласники із задоволенням захищали власні думки та наводили факти на їх підтвердження. Особливе місце мала ідея про те, що листя можна застосовувати для виготовлення незвичайного палива: «Замість газу – листя!». Її здійснення дозволяє мати теплу оселю, чисте місто і економити вугілля та газ. Учні дійшли висновку, що відповідь на питання про користь та шкоду опалого листя залежить від дій кожної людини.

Для учнів 1-А та 5-А класів класні керівники провели конкурс малюнків «Енергозбереження очима дітей». Першокласники спочатку на ранковому колі поділились корисними порадами щодо раціонального використання енергії в побуті, а потім свої думки зобразили у вигляді малюнків. І першачки, і п’ятикласники взяли активну участь у конкурсі, малюнки були креативними, яскравими та мали повчальний зміст.

У 2-А класі пройшла виховна година на тему «Енергозбереження». Діти дізналися багато цікавого та незнайомого про електроенергію, що треба робити, щоб зберегти природні ресурси. Цікаво було учням відгадувати загадки, розфарбовувати малюнки, переглядати відеоролик.

На виховній годині у 2-Б класі учні презентували енергозбережувальні прилади. По-дитячому зацікавлено та по-дорослому серйозно розповідали учні про прилади, що зберігають енергію і тепло.

Учні 3-А класу переглянули мультфільми про раціональне використання природних ресурсів, за яким склали пам’ятки.

У 4-А класі учні разом з класним керівником вели розмову на тему «Збереження електроенергії - справа кожного школяра». Діти відгадували загадки, ділилися спостереженнями та робили висновки з такої необхідної для нас теми «Збереження енергоносіїв». Результатом роботи став спільно створений плакат «Збережіть електроенергію».

У рамках тижня енергоефективності учні 6 класів розмірковували над питанням: яку лампочку обрати? Для вирішення питання школярі переглянули мультфільм «Добре світло». Після чого обговорили позитивні та негативні якості різних видів лампочок. Як наслідок учні дійшли спільної думки, що заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі – простий і в той же час дієвий підхід. Замінивши лампи розжарювання на економні світлодіодні LED-лампи, можна значно скоротити своє електроспоживання і, відповідно, зекономити кошти на його оплату.

Учні 7- В класу провели цілий ряд заходів, а саме: переглядали документальний та мультиплікаційний фільми «Енергозбереження» з обговоренням, влаштували конкурс кросвордів, провели гру – розвагу «Будеш уважним і бережливим, станеш багатим, веселим, щасливим», та розробили проект: «Корисні поради для дорослих щодо раціонального використання енергії в побуті». А ще до них завітали студенти індустріального технікуму, які провели з учнями класу інформаційний альманах про альтернативні способи збереження енергії вдома та в школі. Наприкінці заходу було розроблено алгоритм збереження енергії в повсякденному житті.

Учні 11 класу під час тижня "Енергозбереження" прослухали лекцію «Бережи енергію - збережи Україну», створювали кластер «енергозбереження», переглянули відео про альтернативні джерела енергопостачання.

Секрети здоров’я

З метою ефективного впливу на ціннісні пріоритети підлітків у Бахмутській школі №10 відбулась квест-гра «Секрети здоров’я». Організували виховний захід учні 7-Б класу під керівництвом Наталі Березовської. До гри були залучені учні 7-8 класів. Школярі мали стратегічне завдання-відшукати формулу здоров’я. Для вирішення цієї задачі командам необхідно було отримати підказки, виконавши всі завдання квесту. В процесі гри учні дізнались, що кажуть у народі про здоров’я, розшифрували слова-анаграми, повторили знання головних органів людини та їх функції, проаналізували продукти харчування щодо вмісту органічних речовин. Як відомо, гарний настрій також сприяє здоров’ю, тож учні виконали вправи, спрямовані на формування навичок роботи в команді та подолання стресу. А вихованці хореографічного гуртка «Престиж» організували танцювальний флешмоб, звернувши увагу на важливість рухової активності. Крім того школярі представили агітплакати з теми здорового способу життя.

Гра виявилась жвавою та насиченою. Сподіваємось, що маленькі секрети, про які учні дізнались, допоможуть їм зрозуміти визначальну роль здорового способу життя.

Місто з тобою

Бахмутська школа №10 відкрита до інновацій та міжнародного співробітництва.

16 вересня до нас завітала творча група спільного проекту Media Frontline e.V. (Берлін) і PostPlay Театр (Київ) за підтримки програми «Східне партнерство» Міністерства закордонних справ Німеччини у складі: режисера проєкту Георга Жено, художниці Анастасії Тарханової та драматурга-сценариста Анастасії Косодій. Вони поспілкувалися із учнями 9-11 класів та запропонували їм взяти участь у наративній інсталяції, яка буде створена разом із підлітками з Миколаївки та Попасної.

В учнів з'явилася можливість висловити свою любов до свого міста через його історію, особистий досвід, проблеми та здобутки сучасності. 17 вересня відбулась перша робоча зустріч творчої групи, на якій учасники познайомились, обмінялись власним баченням проєкту та ідеями щодо його реалізації.

Робота триватиме три тижні. З цією виставою двоє учнів від школи поїдуть по Україні і по Німеччині, щоб почати діалог із людьми на заході України і на заході Європи про життя на Донбасі. А потім всі ці інсталяції залишаться в своїх містах, будуть доступні для перегляду всіма жителями - як місця, що відображають гордість і любов до свого міста.

Захисти себе – захисти озоновий шар

16 вересня світова громадськість святкує Міжнародний день охорони озонового шару. Поряд із глобальним потеплінням клімату саме ця екологічна проблема є наразі однією з нагальних для людства. Учні 11 класу Бахмутської школи № 10 також не обійшли своєю увагою цю дату. Адже озоновий шар Землі створює умови для існування всього живого, поглинаючи біологічно активне сонячне випромінювання та інфрачервоні хвилі, що йдуть від поверхні нашої планети.

Для школярів був проведений усний журнал «Захисти себе – захисти озоновий шар», під час якого учні дізнались про причини та наслідки руйнування озонового шару. Після отриманої інформації учні обговорили можливі варіанти збереження та відновлення озонового шару.

Хочеться сподіватись, що проблема озонового шару навчить із більшою увагою й побоюванням ставитися до всіх речовин, що потрапляють в атмосферу в результаті антропогенної діяльності людини.

Шановні одинадцятикласники!

Національний авіаційний університет запрошує учнів 10–11 класів до участі у безкоштовних тренінгах із підготовки до ЗНО – 2020.

Тренінги допоможуть абітурієнтам: правильно обрати навчальні предмети для підготовки до ЗНО, протестувати і покращити рівень знань із шкільних предметів, повторити базові теми програми ЗНО, ліквідувати прогалини з окремих тем, системно спланувати підготовку до ЗНО та ДПА, досягнути максимального результату у навчанні, ознайомитися із технологіями та програмними вимогами ЗНО, адаптуватися до навчання у середовищі вищої школи.

Календар тренінгів:

31.08.2019 - математика, фізика, англійська мова, українська мова та література, географія, історія України, біологія, хімія

07.09.2019 - математика, фізика, англійська мова, українська мова та література, географія, історія України, біологія, хімія

14.09.2019 - математика, фізика, англійська мова, українська мова та література, географія, історія України, біологія, хімія

21.09.2019 - математика, фізика, англійська мова, українська мова та література, географія, історія України, біологія, хімія

28.09.2019 - математика, фізика, англійська мова, українська мова та література, географія, історія України

Просимо Вашого сприяння щодо поширення інформації серед учнів 10-11 класів та батьків, у тому числі й розміщення інформації на сайтах навчальних закладів освіти та в соціальних мережах.

Детальна інформація за посиланням: http://iiot.nau.edu.ua/index.php/nauka/naukovi-osvitni-profproekty/dni-nauky-2

Реєстрація за посиланням:

До уваги батьків майбутніх першокласників!

Щосуботи з 12.12.2020 по 10.04.2021 з 9.00 до 11.00 в Бахмутській ЗОШ І-ІІІ ступенів №10 розпочинає роботу заняття «Назустріч школі» (для майбутніх першокласників).

З собою мати:

1. Зошит в клітинку (підписані) - 2 шт.

2. Зошит в косу лінію (підписані) - 2 шт.

3. Простий олівець та гумку.

4. Кольорові олівці.

5. Змінне взуття.

6. Індивідуальна пляшечка з водою.

7. Гарний настрій.

8. Море усмішок.

Для подачі заяви на вступ до 1-го класу за таким графіком (кабінет заступника директора з НВР) :

Понеділок 12.00-16.00

Вівторок 12.00-16.00

Середа 8.00-16.00

Четвер 12.00-16.00

П’ятниця 14.00-16.00

Потрібні такі документи:

Копія свідоцтва про народження дитини

Для електронної реєстрації потрібні:

Копія паспорту одного із батьків з місцем прописки або реєстрації

Копія ідентифікаційного коду дитини

копії довідок про статус дитини та родини (пільги ВПО, багатодітність, мати-одиначка, АТО, інвалідність, сироти, під опікою)

Чекаємо на зустріч з Вами! Адміністрація школи.

"Вони захистили світ...." під таким гаслом учні 9-х класів відзначили День вшанування учасників ліквідації

наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що започаткований у 2006 році в Україні і традиційно відзначається 14 грудня.

Чорнобиль – один із епохальних поворотів не тільки української історії, але і всього людства. Біль і мужність Чорнобиля сповнює наші серця тривогою та неспокоєм. Тільки через багато років приходить до нас переосмислення масштабів цієї трагедії і подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Ми маємо зробити все, щоб у майбутньому подібні катастрофи ніколи не повторювались, а пам’ять про цих людей жила у наших серцях.

Під час заходу учні переглянули фрагмент документального фільму «За хвилину до катастрофи». Присутні мали змогу ознайомитися з подіями 1986 року, переглянути відеосюжети про героїзм і мужність ліквідаторів наслідків страшної катастрофи. Особливо зворушила учнів розповідь про перших 10 пожежників, які ціною власного життя і здоров’я захищали Україну від наслідків аварії.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих, чиє життя обірвав смертоносний атом, безневинна смерть яких назавжди залишиться незагоєною раною нації.