Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Бахмутської міської ради Донецької області

Шановні батьки першокласників 2018-2019 навчального року!

Запрошуємо Вас на батьківські збори, які відбудуться

17 серпня 2018 року о 17.00.

Все по білому…

Педагоги Бахмута 2-4 липня відвідали зліт «Білих ворон» - четверту національну (не)конференцію для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2018.

Шість педагогів міста зі шкіл №7, 10, 11, 18, а саме: Тетяна Бєлікова, Тетяна Бак, Ангеліна Алексєєнко, Альона Жукова-Якубчак, Ірина Бусел та Валентина Шулєшова мали честь бути запрошеними на четверту наймасштабнішу демократичну подію для освітян України.

Завдяки натхненнику едкемпівського руху Олександру Елькіну та його невгамовній команді ця подія зібрала понад 1000 прогресивних педагогів

150 експертів і експерток з 11 країн світу.

Як зазначено у програмі та у чому ми переконалися особисто: «У прагненні змінювати освітній простір України на краще нас підтримують The EdCamp Foundation в особі виконавчої директорки Хадлі Фергюсон, Голова Ради Благодійного фонду Петра Порошенка, перша леді України Марина Порошенко, Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич і профільний заступник Павло Хобзей, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, голова Громадської Ради при Міністерстві освіти і науки України Євген Кудрявець та всі небайдужі освітяни країни».

Після вітальних слів Лілії Гриневич, Міністерки освіти і науки України та інших вельмишановних осіб розпочався шалений калейдоскоп знайомст, інсайтів, творчих пошуків та здобутків. Хадлі Ферґюсон, співзасновниця і виконавча директорка The EdCamp Foundation (США); Еса Сінівуорі, Каісу Хелмінен, Дмитро Науменко, компанія Lumo Education (Фінляндія); Яаков Гехт, засновник мережі демократичних шкіл, радник міністра освіти (Ізраїль); Етан Борітцер, автор світових бестселерів для дітей про позитивні цінності та складні теми (США); Наталія Мосейчук, журналістка і телеведуча ТСН на каналі «1+1», кураторка премії Global Teacher Prize Ukraine висловили власну думку «Чому все буде по-білому, або П’ять свідчень того, як освіта змінює світ». З самого початку вражала кількість цікавих неординарних осіб з України та світу, яка зібралася на цей захід. Побачити, послухати, подискутувати, сфотографуватися та подякувати особам, імена яких зустрічав на обкладинках книжок чи на екрані телевізора - така можливість була у кожного. Цим і приваблює EdCamp: вільним спілкуванням в локаціях та у великому холі та на подвір’ї за філіжанкою кави; експертами під час Speed Geeking та випадковим сусідом у локації; педагогами в учительських сесіях та фахівцями, які лише опосередковано відносяться до освіти. Кожен бажаючий міг взяти участь у брифінгу з розробки нового Держстандарту разом із заступником Міністра Павло Хобзеєм, або відвідати виїзні сесії, наприклад до технічної студії «Винахідник». Справила враження відверта бесіда з міністеркою Лілією Гриневич у запитаннях і відповідях «Навчати й навчатися: як учительство змінює світ», яку модерували особисто Олександр Елькін, натхненник руху EdCamp в Україні та Наталія Мосейчук, телеведуча ТСН на каналі «1+1», кураторка премії Global Teacher Prize Ukraine.

Потужне єднання та піднесення відчувалося і під час національного рекорду «Педагоги Нової української школи ЗА простір, безпечний для дитини», який супроводжувався люд-артом з повітряними зйомками, флешмобом із флікерами.

Сім паралелей, на яких працювало одночасно по 20 локацій, 5 відкритих уроків, 2 учительські паралелі, на яких відбулося 76 вчительських сесій (одну з них випала честь провести Ірині Бусел) – все описати неможливо, як і неможливо було все відвідати… «Жива бібліотека», використання шести цеглинок LEGO, 18 інтерактивних зон із літературою, навчальними посібниками, фотозони та місця для відпочинку, арт-лабіринт освітянських мрій, персональні коуч-консультації, освітній квест – все це, та навіть більше і є EdCamp. Незабаром всі ці заходи, сесії, треки з’являться у вільному доступі на каналі YouTube. У кожного відповідального освітянина буде можливість доторкнутися, або повернутися до цього калейдоскопу творчих знахідок, сучасних інструментів та цікавих особистостей.

Завершення заходу було не менш феєричне. Нагородження натхненників, організаторів та координаторів, вручення подарунків активним учасникам заходу, якими до речі стали і Ангеліна Алексєєнко та Альона Жукова-Якубчак. Все це підкреслювало, що захід добігає кінця, а рух EdCamp тільки набирає обертів, маючи великий ресурс для професійного зростання педагогів.

Новинкою (не)конференції стало занурення Після – EdCamp. Третій день відрізнявся можливістю поринути в теми, які під час заходу виявилися найактуальнішими. Чотирнадцять локацій об’єднали зацікавлених осіб для більш детального опрацювання сучасних інноваційних технологій.

EdCamp - 2018 завершився... Та головною думкою, яку він посіяв є – «Кожному вчителю є чого навчатись, та є чому навчити»… Зміни неминучі, тож треба стати лідером цих змін та створювати навколо себе команду, яка розповсюджуватиме у нашій освітянській спільної ефект «довгого хвоста»…

«Територія смаколиків» відкрита!

На базі Бахмутській школі №10 з’явився новий осередок для спілкування та відпочинку громади – «Територія смаколиків»

Хто з вас не любить смаколики? Впевнено можемо відповісти: у Східному мікрорайоні – таких немає. Відкриття «Території смаколиків» стало справжнім родинним святом, що об’єднало дітей, батьків, учителів, мешканців громади. З чого все починалось? З ініціативи лідерів учнівського самоврядування, які запропонували не тільки поліпшити умови навчання приготуванню різноманітних страв, а й створити яскраву та практичну локацію, у якій можна посидіти за філіжанкою кави, провести родинне свято, кулінарний конкурс. Завдяки підтримці мешканців громади у «Бюджеті участі», проект отримав перемогу.

До реалізації були залучені всі. Діти та педагоги проводили роз’яснювальну та рекламну роботу серед батьків та мешканців мікрорайону. Батьки долучились до ремонту та презентації (готували смаколики, ягідні асорті). Дівчата-старшокласниці брали активну участь в оформлені кабінету, створювали цікаве оздоблення, презентували результати своєї праці гостям під керівництвом учителя трудового навчання Олени Кольвашенко. Завдяки фінансовій підтримці благодійного фонду «ДАР» закуплено кухонні меблі. На відкриття проекту прийшли і учні, і батьки, і педагоги. Були на святі і поважні гості: секретар Бахмутської міської ради Світлана Кіщенко, заступник міського голови Вікторія Точена, засновник благодійного фонду «ДАР» Дмитро Рева, начальник Управління освіти Марина Рубцова.

Лунала музика, сяяли усмішки, змагалися команди в оформленні фруктового асорті та ліпленні вареників. Голосували всі присутні. Звичайно, перемогла Дружба. Проте свято продовжувалося частуванням всіх присутніх варениками, ласощами, фруктами.

Попереду ще багато проектів. Соціальна згуртованість мікрорайону надала впевненості – за такої потужної підтримки ми все зможемо та подолаємо!

Закриття мовного табору «Сонечко»

Літо – це пора радості й розваг, друзів та пригод. Для учнів Бахмутської школи №10 воно почалося в пришкільному мовному таборі «The Sun»”. Швидко проминув час. Під час роботи табору учні співали, танцювали, грали, спілкувалися, підвищуючи свій рівень комунікативних навичок.

У програмі літнього мовного табору були проведені такі види діяльності: знайомство з учнями (ice-breaking games) та презентація команд, активізація лексики з обраної теми у вигляді гри (mime games), розучування пісень, пов’язаних зі святами, розважальні ігри на свіжому повітрі, виконання пісень, декламування віршів, рухливі ігри на закріплення лексики (Crocodile), розважальні ігри в командах, проведення фінального етапу роботи над проектами (художнє оформлення), проведення конкурсу створених проектів, інсценування ритмічної казки «Little Red Riding Hood» та святкове чаювання.

Робота літнього мовного табору була спланована за тематичними днями, а саме: «День знайомства», «День родини та друзів», «День спорту», «День розумника», Екскурсія до ресурсного центру Британської ради, «День поезії», «День іменинника», «Свята та традиції Великої Британії», «День прощання з табором». Завдяки цьому вдалося створити відповідне мовне середовище та умови для заохочення учнів до вивчення англійської мови. Табір було розташовано у кабінетах англійської мови, які оснащені телевізором.

У всіх залишилося багато гарних спогадів.

Щиро дякуємо всім і кожному за відвідування та активну участь.

Спортивне життя «Казкової країни»

Вихованці «Казкової країни», що розташована у Бахмутській школі №10, впевнені, що лише «у здоровому тілі – здоровий дух».

Життя у пришкільному таборі «Казкова країна» вирує. Чергові сторінки календаря мають спортивне забарвлення. Так, кожен день починається із музичної зарядки. Упродовж дня кожен загін має спортивну годину, під час якоі діти грають у різноманітні спортивні ігри відповідно до віку. Однією з улюблених розваг вихованців «Казкової країни» є стрільба у тирі.

Протягом тижня вихованці табору та майданчика в черговий раз відвідали басейн, де насолодились плаванням та водними розвагами. Весело та корисно провели час діти на стадіоні «Металург». Для них були організовані і змагання, і тренування, і цікава екскурсія. Майже щодня діти проводять час на еко-майданчику (від фонду «ДАР»), де для кожного знаходиться цікаве заняття. Тут можна і гратись, і кататись, і проводити спортивні міні-квести.

Та більше всього запам’ятались дітям «Веселі старти». Загони змагалися в естафетах, кожен прагнув бути кращим та спритнішим. Дуже добре, що знову в «Казковій країні» перемогла дружба.

У гості до ресурсного центру

Учні мовного табору «The sun» Бахмутської школи №10 відвідали Вritish Council Resourse Centre.

Цікаві та неповторні дні у вихованців мовного табору «The sun». 11 червня вони відвідали Вritish Council Resourse Centre, що був нещодавно відкритий в Бахмутській школі №5.

Учні мали чудову нагоду познайомитись з цікавою та корисною літературою, послухати аудіозапис книжок та обговорити їх. Діти із задоволенням провели час та дізнались багато нового. Подякувавши господині Ірині, діти ще довго ділились враженнями по дорозі додому.

Мальовнича «Казкова країна»

Третій тиждень відпочинку у пришкільному таборі «Казкова країна» Бахмутської школи №10 розпочався творчими конкурсами.

Кожний новий день – це нові навички та нові враження, це нові конкурси та нові перемоги. Сьогодні вихованці «Казкової країни» на гуртку з мистецтва малювали казкового равлика та робили цікавих та яскравих казкових тваринок.

На загльнотабірному заході кожен вихованець міг виявити таланти під час конкурсу «Малюнок на асфальті». Діти не тільки малювали. Знайшлось місце і для танців, ігор та пісень.

«Казкова країна» продовжує дарувати дітям «казкові» враження.

Дев’яті з десятої…

8 червня Бахмутська школа №10 по-святковому гомоніла. Це збиралися випускники, батьки, педагоги на урочисту педраду, присвячену випуску учнів 9 класів.

54 учні 9 класів отримали свій перший вагомий документ. Максим Татаринов, Каріна Тренбач та Олена Филипченко одержали свідоцтво з відзнакою.

В офіційній частині лунали слова привітання від директора школи Наталі Дроздової, перших вчителів Зої Гревцової, Алли Горбачової та Валентини Лихненко. Педагоги згадували найтепліші та найкумедніші моменти, бажали бути виваженими при виборі подальшого шляху. Як зазначила Валентина Лихненко: «Будьте добрими. Якщо на добро ви відповідаєте добром, ви - молодець. Якщо на зло ви відповідаєте добром, ви – Мудрець!».

Навзаєм випускники подарували всім присутнім відео про своє шкільне життя та висловили вдячність педагогам і батькам через цікаві сценки, пісні та танці. Випускний вечір ще довго озиватиметься щасливими акордом у серцях кожного, хто був присутні на святі. Завдяки кропіткій підготовці свята класними керівниками Тетяною Бондар та Євгенією Буднік місце на сцені знайшлось кожному. Всі вірші, пісні, композиції та сценки були проникнуті теплом, щирістю та вдячністю. Емоції вирували і на сцені, і в залі. Схвильовано благословляли батьки своїх дітей на подальше зростання та здобутки, дякували за навчання та підтримку вчителям.

Свято було насичене сюрпризами та цікавими номерами. Підняв всім настрій музичний «екзамен», приємно здивував – танцювальний флешмоб, що почався із вальсу з класними керівниками, а продовжився батлом між дівчатами та хлопцями. Та розчулила всіх пісня у виконанні класних керівників, яку і учні, і батьки вітали стоячи.

Свято закінчилось піснею від всіх учнів 9-х класів. Летіли кольорові кульки, бриніли на очах сльозинки… Стихла мелодія, проте школа ще довго гомоніла: фотографії, слова вдячності, квіти, побажання випускникам та сподівання про зустріч 1 вересня.

«Сонячні» дні

1 червня 2018 року в Бахмутській школі №10 відбулось відкриття пришкільного мовного табору «The Sun».

Табір працює вже третій рік та користується попитом серед учнів 5-7 класів. Так у перший день діти разом із вчителями співали таборні пісні, а також склали правила табору та намалювали стінівки з девізами своїх загонів.

Вчителям Радмілі Самко та Наталі Ноздріній вдалося створити доброзичливу та невимушену атмосферу. Діти залюбки грали в рухливі ігри використовуючи свій мовний потенціал та ділилися враженнями від першого «сонячного» дня.

Казковий календар

Вихованці пришкільного табору «Казкова країна» Бахмутської школи №10 перегорнули чергові сторінки «Казкового календаря».

Життя у таборі казкове, цікаве та різноманітне. Так, 4 червня на дітей чекав квест Східним мікрорайоном «Казковими стежками».

Розташування станцій було невипадковим. Це улюблені місця малечі: спортивна зала школи, філія №8 дитячої бібліотеки, і, звичайно, ігровий майданчик та пляж Трубного ставка (побудовані та відреставровані фондом «ДАР» минулого року). Всі станції були різноманітні, але об’єднувало їх одне: кожен загін міг себе проявити, перевірити на витривалість, ще раз довести свою кмітливість, винахідливість та талановитість. На станції «Кольоровий світ» Наталя Березовська підготувала цікаві завдання, під час яких учні малювали крейдою на асфальті, створюючи індивідуальні та колективні полотна. Додавши кольорів літньому мікрорайону, діти відправлялись до спортивної зали, де Олексій Логвіненко проводив змагання «Веселий м’яч». На пляжі діти співали, виконували цікаві музичні вправи на станції «Веселі нотки» разом із Валентиною Сіделєвою. Відгадувати літературних героїв, виявити свої літературні уподобання дівчата та хлопці змогли у філії №8 дитячої бібліотеки на станції «Цікавий світ книжок», яку організували Олена Галас та Тамара Шведюк. Квест завершився гарним настроєм, перемогою дружби та розумінням, що ще одна казкова пригода добігла кінця.

Та нова сторінка календаря вже очікувала дітей наступного дня. 5 червня в таборі відбувся захід «Казковий мікс». На свято казки відпочиваючі запросили «Усмішку», але її викрала Баба Яга. Для того, щоб її визволити загони показали підготовлені казки. Вони були різноманітні: «Колобок», «Пан Коцький», «Круть- Верть», «Рукавичка», «Казка про рибалку та рибку». Кожен виступ був яскравим та веселим. Між показами казок дівчата 6 загону показували танцювальні хвилинки та проводили веселі конкурси. Наприкінці свята Баба Яга все ж таки відпустила дівчинку – «Усмішку» та подякувала дівчатам та хлопцям за яскраві вистави.

Діти зробили висновок, що з усмішкою і Баба Яга, і друзі поряд стають добрішими, а світ казковим та світлішим!

Казкова подорож

Сьогодні, в останній весняний день, напередодні літа у пришкільному таборі «Казкова країна» Бахмутської школи №10 відбулося відкриття зміни.

Ще 29 травня школа гостинно прийняла в свої обійми дітей, які не захотіли прощатися з нею, а вирішили ще частину літа провести зі шкільними друзями. Це 74 вихованці пришкільного табору «Казкова країна» та 80 дітей, що відпочивають на пришкільному майданчику.

Діти з нетерпінням чекали відкриття табору, і от нарешті після клопітких буднів воно настало. Літні канікули після напруженої розумової праці не можна уявити без активного відпочинку. Саме в пришкільному таборі на школярів чекатимуть спортивні змагання, творчі конкурси, екскурсії, басейн, катання на байдарках.

Перші три дні в таборі пройшли весело, цікаво та змістовно. Учні ознайомилися із планом роботи табору, розучували назви та девізи загонів, відпочивали на свіжому повітрі, брали участь у психологічному діагностуванні та тренінгах. Два загони вже відвідали басейн, відбулося відкриття зміни та Малих олімпійських ігор та встигли позмагатись у «Веселих стартах».

Діяльність табору побудована таким чином, щоб кожна дитина мала можливість відпочити після тривалого навчального року, а через різні конкурси, розважальні ігри, спортивні змагання, екскурсії, години відпочинку проявити себе в різноманітних напрямках, які, в свою чергу, є продовженням освітнього процесу.

Нехай кожен день у таборі буде корисним та яскравим!

На шляху до перемоги ми всі здолаємо дороги!

Під таким девізом команда «Покоління Z» загальноосвітньої школи №10 під керівництвом класного керівника 10 класу Гордієнко Олени взяла участь у квесті - гравіконі «На перехрестях наук», що відбувся 19 травня в нашому місті. Гру було присвячено Дню Європи та Міжнародному Дню науки. До нашої команди увійшли учні 10 класу Голованьова Катерина, Пахомов Олександр, Щербанюк Анна, Козіна Анастасія, Кандинська Крістіна. Капітаном стала Бамбуля Софія.

Уся суть цього квесту полягала у тому, аби зблизити членів команди, перевірити рівень знань учасників та, звісно, підвищити його.

У грі взяли участь 7 команд з різних шкіл. Увесь шлях було поділено на 7 локацій. Перша станція, яку ми з гідністю пройшли мала назву "Філологічний колейдоскоп". На ній ми відповідали на запитання щодо української мови та літератури.

Наступна станція називалася "Секрети російської мови". Перед нами лежало декілька конвертів із запитаннями. Обравши один, ми повинні потрібно були відповісти на питання, які там були заховані. Відповівши на всі питання, ми побігли далі. Так, саме побігли, бо час був обмежений.

На проходження усіх семи локацій нам було відведено лише 2,5 години. А на проходження однієї локації 10 хвилин. Здавалося, наче часу вдосталь, але те, що станції були по всьму місту, то час, аби дістатися до наступної станції, займав від 10 до 20 хвилин. Отож, нам потрібно було якнайшвидше дістатися до потрібної станції.

Наступна локація мала назву "Скарби історії", де ми відповідали на запитання та відгадували ребуси, що були пов’язані з історією України та культурою.

До речі, у кожної команди був свій особистий маршрут та куратор, який мав допомагати нам дістатися до станцій. Нашого куратора звали Анастасією. Дуже добра і приємна дівчина.

Четвертою, але, на жаль, не останьою станцією стала "Європейська". Питання були різні.. Але наша команда змогла дати відповіді навіть на найскладніші запитання.

А ось нарешті ще одна локація під назвою "Let's have fun together with Shakspeare!" Тут також з назви зрозуміло, що мова йшла про Шекспіра. Ми складали пазли, з'єднували картинку та назву твору, дивила відео та відповідали на запитання.

Передостання станція, шоста, "Літературна класика, на якій ми відповідали на запитання про поетів ХІХ століття й навіть склали власний вірш про літо.

На жаль, час майже сплив, але ми ще мали надію, що все ж встигнемо потрапити на останню станцію, що мала назву "Лабораторія інтелекту". На цій станції нам видали три картинки, які з першлго погляду наче б звичайні, але на них нам потрібно було знайти обличчя людей. Сподіваючис,ь що це всі завдання ми знайшли всі обличчя. Але куратори станції нам сказали, що у них було ще одне завдання: стати в коло й рахувати до 33, але на числах, які діляться на 3 або мають у складі цифру 3, потрібно було плескати в долоні.

Виконавши всі ці завдання, ми побігли до фінішу. Усі були дуже раді, коли дізналися,що ми прийшли не останні.

І ось оголошують результати. Нам, на жаль, дали сертифікат учасників, але солодкий подарунок у вигляді торту й блокнот для записів підняв настрій. Ми дуже раді, що ми саме так відзначили День Європи. Можливо, і ми колись придумаємо якийсь квест до свята. Хочемо сказати величезне «дякуємо» організаторам квесту – гравікону за захопливу подорож рідним містом, цікаві завдання та чудовий настрій!

Учениця 10 класу Кандинська Крістіна

Година спілкування «Традиції моєї сім’ї», яка відбулася в 8-А класі, була спрямована на здійснення зв’язку поколінь, збереження традицій родинно-побутової культури; підготовку до самостійного сімейного життя. Учні згадали родинні українські звичаї та традиції, висловили своє уявлення про щасливу сім’ю розповіли про традиції своїх сімей, значущі події, дійшли висновку про те, що кожен народ, кожна нація тримається на прадідівських традиціях, звичаях,символах, віруваннях, спирається на родинні традиції.

Під час колективного ігрового спілкування «Мої обов’язки в сім’ї» учні 8-А класу складали асоціативний кущ «Сім’я», кросворд-корабель «Родина», які заставили замислитися над сімейними цінностями. Крім того, вони із задоволенням інсценізували повчальні історії з родинного життя, розповідали про розподіл обов’язків в сім’ї, свою роль у їх виконанні. Результатом командної роботи був перелік цінностей, традицій, звичок, які діти хотіли б мати у своїй родині.

Незабутня п’ятниця 18.05.2018

Кінець навчального року. Контрольні роботи, диктанти, тести…Однак учні 5-А та 5-Б класів Бахмутської школи №10 знайшли час після уроків відпочити та 18 травня у супроводі класних керівників Марини Сподіної та Наталі Березовської відвідали дендропарк «Лісове намисто» у с.Ямпіль.

Мандруючи цікавою екологічно пізнавальною тропою, п’ятикласники побачили чудові краєвиди, дізналися від екскурсовода історію лісництва, скуштували прохолодної води із цілющого джерела. Тропа проходить крізь вільховий ліс та виходить до річки Чорний Жеребець. Через річку хлопці та дівчата переправлялися на плоту. Це було справжнім випробуванням. Наприкінці тропи їх очікувала пара білих коней, які на подив виявилися не полохливими та з радістю ласували з рук дітей.

Учні познайомилися з мешканцями дендропарку, серед яких фазани, борсуки, олені, альпаки, білки, носухи, чорні лебеді та інші птахи та тварини, навіть кенгуру. Не менш цікавим виявилося спілкування зі свійськими тваринами: півнями, козами та маленькими поні.

Після легкого перекусу на свіжому повітрі у компанії говірливого папуги Ара дівчата та хлопці відпочили на спортивному ігровому майданчику. За словами учнів, це був чудовий та незабутній день.

Бахмутська загальноосвітня школа 10 долучається до акції ЩастиНаЗНО. Бажаємо нашим випускникам впевненості, зосередженості, успіху. Тримаємо за вас кулаки!

Я більше не беру участь у війнах.

Я спостерігаю за бджілками.

Надприродне

Життя перемагає…

Учні, педагоги Бахмутської школи №10 активно долучилися до заходів з нагоди Дня пам’яті та примирення та 73 річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Ветерани… Люди, що пам’ятають скруту, голод, біль й божевільне закінчення страшного часу. Минуло 73 роки, але ніщо не забуте, ніхто не забутий, і ми висловлюємо свою пошану цим героям.

Учні 11 класу разом із класним керівником Галиною Жуковою традиційно завітали з привітанням до однієї з мешканок нашого мікрорайону - Асі Анатоліївни Кумалагової (1937 р.н.), яка є почесним ветераном праці, все своє життя працювала у закладах торгівлі нашого рідного міста, на своєму особистому прикладі знає все, про нелегкі часи повоєнних поневірянь.

8 травня учні 10-го класу разом з класним керівником Оленою Гордієнко завітали до «дитини війни» Ніни Іванівни Байдакової, що проживає у нашому місті на пров. Першотравневий, щоб привітали її з Днем пам’яті та примирення та Днем Перемоги.

Тепла і домашня атмосфера панувала весь час, а історії про життя під час війни зацікавлювали та надавали змогу замислитись про сенс власного життя.

«Нас вразила ця неймовірна жінка. У свої 80 вона не може всидіти на місці. Її енергія передається тобі, і ти хочеш зробити щось приємне й корисне усім. Ніна Іванівна – надзвичайний приклад сильної людини з непростою історією. Пережити в 5 років найстрашніші події, бачити знущання над рідними, батька, що повернувся з війни інвалідом, та залишився добрим і щирим, а потім відкриватись світу, виховати дітей, онуків та присвячувати себе правнукам. Це неймовірний приклад мужності й незламності», - говорить одна з десятикласниць Софія Бамбуля.

Ця зустріч надихнула підлітків й показала їм наскільки різним буває життя.

Ми пам’ятаємо, що сталось і кажемо «велике спасибі» за те, що можемо жити під блакитним мирним небом над головою, шановні наші ветерани…

Свято науки, творчості, спорту

5 травня велика шкільна родина Бахмутської школи №10 зібралась в актовій залі на свято визнання.

Учні, педагоги, батьки зібралися на урочисте шкільне «Свято визнання» – свято вшанування переможців, свято її величності науки, свято таланту, на якому були відзначені найкращі учні, які гідно представили школу та наше місто на шкільних та міських предметних олімпіадах, конкурсах, змаганнях.

Зі словами привітання до всіх присутніх звернулась директор школи Наталя Дроздова, яка підкреслила, що навчальний рік був результативний завдяки потужному потенціалу творчої та обдарованої учнівської молоді нам є ким пишатися, нам є до чого прагнути надалі.

На святі були нагороджені переможці у п’яти номінаціях: «Творчі та розумні», «Талановиті та креативні», «Спритні та непереможні», «Наполегливі та допитливі», «Професійні та компетентні».

У номінації «Творчі та розумні» директор школи вручила учням грамоти та дипломи за перемоги у міських та обласних олімпіадах та конкурсах. Лідерами за кількістю перемог стали Валерія Лященко (11клас), Катерина Голованьова та Софія Бамбуля - учениці 10 класу, які прославляють школу не тільки на рівні міста, а й області.

У наступній номінації були відзначені юні таланти, що ступили на тернистий шлях творчості за покликанням душі, за внутрішнім бажанням зробити світ яскравішим. Із подякою за таланти, які вони виявили у творчих та екологічних конкурсах грамоти учням вручила заступник директора з навчально-виховної роботи Тетяна Стецюк. Приємно було відзначити переможців декількох конкурсів, а саме Маргариту Аністратенко 6-А клас, Карину Тренбач 9-А клас, Софію Голуб 2-Б клас, Вікторію Ільчук 9-Б клас та Анастасію Акатову.

У здоровому тілі – здоровий дух. А у Школі сприяння здоров’ю чудові спортивні команди, які перемагають у міських та регіональних змаганнях. Спорт – виховує, загартовує, вчить працювати в команді та вміти радіти перемогам навчаючись на своїх помилках. Грамоти у номінації «Спритні та непереможні» вручала заступник директора з виховної роботи Тетяна Бак. Були нагороджені 14 учнів за особисті перемоги та 10 команд. Звичайно, найбільшу кількість перемог отримали наші волейболісти під керівництвом Олени Дробітько і на міському, і на обласному рівні. А у Шкільній волейбольній лізі України їх ще у червні чекають змагання у Івано-Франківську на Всеукраїнському етапі.

Начитані, ерудовані, наполегливі, учні школи не тільки вчаться на уроках, а й беруть активну участь у Всеукраїнських та Міжнародних інтернет- турнірах. Так, за підсумками інтернет-турнірів були нагороджені призери та переможці конкурсів «Грінвіч», «Санфлавер», «Колосок». Дипломи, подяки та подарунки вручили шкільні координатори цих конкурсів Вікторія Льовкіна, Галина Жукова, Валентина Сажнєва.

Обдаровані діти –цвіт та майбутнє нації, її інтелектуальна еліта, гордість і честь школи, міста, області, України, її світовий авторитет. Участь в олімпіадах, конкурсах, змаганнях – це щоденна робота на уроках та після них, у школі та дома, з досвідченими вчителями та за підтримки батьків. Розвивають учнівські таланти не менш талановиті педагоги, яким у номінації «Професійні та компетентні» вручила подяки та грамоти директор школи Наталя Дроздова. Педагогів було відзначено і за особисті перемоги у професійних випробуваннях, колективні досягнення у творчих конкурсах та за плідну працю з обдарованими учнями.

Лунали слова вдячності батькам за сприяння розвитку здібностей та талантів дітей, слова подяки Валентині Сіделєвій та Вікторії Пономаренко, вихованці яких є прикрасою всіх шкільних свят, у тому числі і Свята визнання.

Гордість батьків, емоції номінантів, бурхливі оплески та щирі посмішки – ці яскраві ознаки свята визначили, що рік пройшов вдало та результативно. Попереду нові досягнення та нові перемоги, які запалять нові зірки шкільної Галактики!

Тематичний день «Таємниці води»

4 травня учні 5-11 класів Бахмутської школи № 10 спробували розкрити таємниці води.

Вода… Ми не уявляємо свого життя без неї. Отже, не дивно, що тематичний день в нашій школі був присвячений саме їй. Учні отримали можливість дізнатися багато цікавого про воду, адже кожний урок занурював всіх у цю дивовижну стихію. Цього дня діти дізнались, що вода має пам’ять, скільки її всього на нашій планеті і скільки є придатної для вживання. Але цей день був незвичайним не лише тому, що все було присвячено воді, а ще й тому, що в гостях у школі побували дев’ятикласники Бахмутської школи № 4.

На уроках фізики (учитель Тетяна Бак) учні експериментальним шляхом досліджували властивості води, спробували описати, сфотографувати та зробити певні висновки. Найбільш цікавими дослідами було спостереження за врівноваженням тиску води атмосферним тиском за допомогою пакета і олівців та творення комбінацій сфер мильними бульбашками. На уроках хімії учні малювали речовину – воду за допомогою технології «Плакат думок». І який же урок хімії без дослідів? Учні разом із учителем Ольгою Онишко «розфарбовували» воду у різні кольори. На уроці біології учням вдалося під мікроскопом роздивитися річкову воду та побачити різні домішки з допомогою Наталі Мартиненко.

Учні 5-6 класів багато чого дізнались з уроків математики Ольги Щеглової, а саме: скільки відсотків води є у різних овочах, фруктах, мозку людини, розв’язували задачі, малювали в декартовій площині морських мешканців. Ірина Махіборода з учнями 9, 11 класів розв’язували задачі, метою яких було визначення кількості води у власному організмі, скільки людина повинна випивати склянок води на день. Закінчився урок математики незвичайно: старшокласники говорили хороші слова над своєю склянкою води, тим самим підтверджуючи думку, що у води є пам’ять.

На уроках англійської мови Вікторія Льовкіна та школярі обговорювали важливість води для кожного живого організму, який населяє нашу планету, розв’язували проблемні завдання: як економно витрачати воду в повсякденному житті, як зберегти її для майбутніх поколінь. Так, учні 11 класу прослуховували послання людини з 2070 року і були шоковані можливими наслідками недбалого ставлення нашого покоління до водних ресурсів Землі, розробили алгоритм дій, спрямованих на те, щоб не допустити цієї катастрофи. Урок української мови Олена Гордієнко розпочала цікавим міфом про слов’янську богиню води Дану. Виявляється, саме від її імені веде своє походження дієслово «давати», адже вода – це життєдайна сила, основа всього живого на Землі! П’ятикласники зробили водоспад та краплі для нього. Тетяна Бондар на уроках української літератури обговорювала з дітьми, як врятуватися від пожежі за допомогою води, а потім восьмикласники інсценізували уривок з твору Валентина Чемериса. Євгенія Буднік поєднала QR-коди і … українську мову.

Галина Жукова з учнями повторила твори, у яких були художні образи води, опрацювали прислів’я та приказки про воду, анаграми, ребуси. За допомогою «уявних» грошей учитель зуміла пояснити учням, що треба цінувати воду.

Олег Бак використовував пляшки із водою для асоціативного мислення учнів. Він спробував за її допомогою пояснити складні явища ХХ століття. А учні 6 класів разом із Людмилою Коровіною дізнавались як використовували воду єгиптяни, греки, римляни та фінікійці.

На уроках інформатики школярі завдяки Ларисі Дзині та Олені Кузьо мали змогу пересвідчитися, що вода це теж носій інформації, вона має пам’ять як і комп’ютер.

На уроках трудового навчання Олена Кольвашенко вчила всіх як правильно заварювати чай, яка вода придатна для цього.

Урок образотворчого мистецтва завдяки Наталі Березовській як завжди відрізнявся креативністю, різноманітністю технік та оригінальністю. Учні опанували рецепти нетрадиційного малювання: воскографія, кляксографія, вода + акварельні фарби + сіль, турецьке мистецтво ебру та японське сумінагаши, техніка Bubble Art (малювання мильними бульбашками).

На основах здоров’я Марина Сподіна ще раз з учнями відпрацювала практичні навички поведінки на воді, надання першої медичної допомоги, повторили значення води як позитивне, так і негативно.

Результатом плідної роботи дітей стали лепбуки. Креативні, нестандартні, надзвичайні!

Так, непростий день був для вчителів, йому передувала тривала підготовка. Проте, коли читаєш такі відгуки дітей, хочеться працювати далі:

«Усі уроки були дуже захоплюючими, несподіваними, нестандартними!»

«Це був найкращий день у школі!»

«Цiкавi уроки!Цiкаво слухати, знаходитись на цих уроках!»

«Хочемо висловити велику подяку всім нашим учителям за ґрунтовну підготовку, цікаві завдання та хороший настрій на увесь день!»

4 травня в Бахмутській ЗОШ І – ІІІ ступенів № 10 було проведено єдиний "Stem-день" на тему «Вода».

Учні отримали можливість дізнатися багато цікавого про воду, адже кожний урок занурював нас у цю дивовижну стихію.

Зокрема, хочу розповісти вам про те, як пройшла ця неймовірна п’ятниця в 10 класі. Цікавим для нас виявилося те, що навіть математика може бути пов'язана з водою. Наприклад, вимірювання об'єму.

На уроці фізики ми разом з учнями четвертої школи проводили цікаві досліди. Виявляється, що зав'язаний пакет з водою можна наскрізь проштрикнути олівцями, а вода не буде витікати!

На уроці біології нам вдалося під мікроскопом роздивитися річкову воду та побачити різні домішки.

На англійській мові ми послухали веселу пісню та виконували завдання.

Урок української мови розпочався цікавим міфом про слов’янську богиню води Дану. Виявляється, саме від її імені веде своє походження дієслово «давати», адже вода – це життєдайна сила, основа всього живого на Землі! Потім усім класом ми взяли участь у грі " Павутинка", де відповідали на запитання, пов’язані з дієсловами та водою, крилатими висловами про воду.

Усі уроки були дуже захоплюючими, несподіваними, нестандартними!

Протягом дня ми заповнювали свій лепбук, а потім підбивали підсумки. Хочемо висловити велику подяку всім нашим учителям за ґрунтовну підготовку, цікаві завдання та хороший настрій на увесь день!

Учениця 10 класу Ковальова Марія

Вода… Ми не уявляємо свого життя без неї. Одже, не дивно, що тематичний день в нашій школі був присвячений саме їй.

Протягом цього дня на уроках англійської мови учні говорили про воду, обговорювали ії важливість для кожного живого організму, який населяє нашу планету, роз’язували проблемні звдання ( як економно витрачати воду в повсякденному житті, як зберегти її для майбутніх поколінь, тощо).

Так, учні 11 класу прослуховували послання людини з 2070 року і були шоковані можливими наслідками недбалого ставлення нашого покоління до водних ресурсів Землі, розробили алгоритм дій, спрямованих на те, щоб не допустити цієї катастрофи.

Учні 10 класу працювали з піснею Джастіна Бібера «Cold Water”, виконували різноманітні завдання, спрямовані на розвиток мовних та мовленнєвих навичок учнів за темою уроку на основі автентичних матеріалів, говорили про водні види спорту, їх користь для людини, риси характеру, які необхідні для тих, хто вирішив ними зайнятись.

9-А опрацьовував ідеоматичні вирази про воду, вживали їх у власних висловлюваннях на рівні понадфразової єдності, обговорювали професії, пов’язані з водою, використовуючи автентичні ідеоми.

А 5-В детально розглянув циркуляцію води в природі , переглянули відео файли з використання води в побуті людей та суспільства в цілому, розробили правила розумного використання води у власному побуті.

Результатом плідної роботи дітей стали лепбуки. Креативні, нестандартні , надзвичайнї!

Учитель англійської мови Льовкіна В.В.

У п’ятницю у нас був тематичний день, присвячений во були дуже цікаві . Усі уроки цього дня були дуже цікаві. Наприкінці ми мали зробити лепбук.

Першим уроком була російська мова. На цьому уроці ми зробили водоспад та краплі для нього. Ми говорили про воду та грали.

Далі була математика. Удома ми підготували задачі та загадки про воду. А на уроці зробили корабель, написали задачі на краплях і наповнили ними корабель.

Наступний урок – англійська мова. На ній ми говорили про цінність води. Прикрашали лепбук малюнками про воду, які намалювали вдома. А також наклеїли пам’ятку «Save water”.

Останніми були уроки праці. На цих уроках ми розмовляли про чай і заварювали його. А потім прикрашали лепбук і писали про чай та його види.

Найбільше нам сподобались російська мова та праця. Хоча сьогодні усі уроки були цікаві.

Учениця 5-В класу Тетяна Ярьоменко

У нашій школі 4 травня відбувся тематичний день на тему «Вода». Він був надзвичайним, різноманітним та цікавим і дійсно виділявся із усіх інших шкільних днів та додав винятковості у шкільні будні.

Протягом дня, на кожному уроці ми, учні 8А класу, робили творче завдання – леп бук. Учителі надавали інформацію про воду в ігровій формі. Наприклад, на уроці трудового навчання Олена Іванівна демонструвала як вода використовується в повсякденному житті. На інформатиці ми дивилися цікавий сюжет про те,як змінюється вода під впливом почуттів людини – і це було феєрично та надзвичайно, неначе магія. Тетяна Володимирівна незвично пов’язала тему «Вода» з літературними творами, які ми вивчаємо. Інші уроки, завдяки нашим креативним педагогам, принесли нам користь, відпочинок, новий кут сприйняття матеріалу та зацікавленість до уроків.

У цей день ми зрозуміли, яку роль відіграє вода в нашому житті та дізналися про цю речовину багато нового!

Ємельянова О., Зубко Д., учениці 8-А класу

«І кожен фініш – це, по суті, старт…».

3 травня делегація Бахмутської школи №10 у складі директора Наталі Дроздової, заступника директора з виховної роботи Тетяни Бак та учениці 10 класу Василіси Глухової стала учасником українсько-литовської конференції «На шляху до змін» у місті Краматорськ.

«На початку квітня 2016 року учні та вчителі школи №10 міста Бахмута долучились до литовсько-українського проекту «На шляху до змін». Валдас Янкаускас, керівник Центру Дітей та молоді Литви, провів цікаву зустріч з учнями та вчителями школи, запропонував долучитись до проекту в рамках розвитку та модернізації неформальної освіти в регіоні…»

Так починалась перша стаття про цей цікавий, пізнавальний, корисний та трансформуючий проект, який був реалізований за підтримки Міністерства закордонних справ Литовської Республіки та Центру дітей та молоді Литви.

З тих пір проминуло два роки, два роки змін, участі у різноманітних учнівських та учительських проектах. Протягом цього часу у Литві побувало 6 вчителів, 10 учнів. Тож за плечима 4 візити, дводенна конференція у Києві, Wi-Fi у школі, тренінги та інші заходи, наслідком яких є перезавантаження та створення команд однодумців у школі та місті.

На конференцію наша делегація прибула у гарному настрої, зі сподіваннями побачити знайомі обличчя, обмінятися тими приємними спогадами, що залишаться на довгі роки. Чи виправдалися сподівання? Ні. Вони були в сто разів перевершені. Це була «зустріч випускників» цього проекту. Випускників, які вже впевнено крокують «шляхом до змін», яким є що сказати один одному та які щиро вдячні своїм викладачам, тренерам, організаторам – команді Валдаса Янкаускаса. Конференція була різнопланова. Це і виступи поважних гостей, і панельна дискусія, і голосування, і інтерактивні вправи. Маріус Януконіс, Гражвідас Казакявічус, Гинтарас Степонявічус, Гінтаутас Цібулскас - від литовської сторони, Ігор Стокоз, Надія Оксенчук, Юрій Стецюк - від української поділилися цікавими поглядами на реформи у сфері освіти двох країн. Їх думки, погляди не залишили байдужими жодного з присутніх, а захід, що тривав понад 9 годин пролетів як одна мить.

Були і візуальні спогади тих кроків, які кожен зробив на своєму «Шляху до змін». Організаторам були цікаві враження і дітей, і дорослих щодо участі у проекті. Були і сюрпризи. Так приємною несподіванкою стало нагородження 5 із 15 шкіл за цікаві ініціативи. Ініціативи нашої школи були одні з найкращих, тому було дуже приємно, що за таку кропітку роботу ми отримали необхідний для освітнього процесу мультимедійний проектор. Заступник директора з виховної роботи Тетяна Бак була відзначена як найактивніший тренер серед 20 тренерів Донецької та Луганської областей, отримала подяку та цінні подарунки від організаторів. Така висока оцінка нашої діяльності в рамках проекту надала впевненості у правильності своїх дій та вірно обраному напрямку.

Хочеться висловити подяку координаторам з України Антону Єременку, Ользі Барабаш, які організовували всю підготовчу роботу на місцях, Управлінню освіти Бахмутської міської ради за підтримку та сприяння участі у проекті. Підбиваючи підсумки, всі учасники делегації обмінялися теплими словами вдячності та яскравими враженнями від проекту та від конференції, обнімались та прощались. Проте не залишає враження, що завершення проекту – це початок нового шляху, бо як каже Ліна Костенко «І кожен фініш – це, по суті, старт…».

Від насіння до квітки

У рамках місячника екологічного виховання учні 5-Б класу Бахмутської школи №10 розпочали роботу над довготривалим проектом «Від насіння до квітки».

Очікуваний результат цього екологічного проекту - формування системи елементарних екологічних знань, усвідомлення дітьми дбайливого ставлення до природи, важливість її охорони і формування практичних знань, умінь та навичок у догляді за рослинами.

Під керівництвом Наталі Березовської п’ятикласники з’ясували етапи розвитку квітки, умови, необхідні для вдалого пророщування насіння та подальшого росту рослини. Підготовча робота проведена…Тож можна приступати до практики.

Для вирощування розсади обрали насіння чорнобривців, які своїм яскравим забарвленням прикрасять шкільну ділянку та будуть милувати око до пізньої осені. Учні із великим інтересом власноруч готували ґрунт, садили насіння, поливали…

Яке ж здивування та непомірне захоплення вони отримали, побачивши за кілька днів перші паростки! Тепер п’ятикласники щоранку відвідують своїх «дитят», бо розуміють - доля маленької квітки в їх руках.

Як повернути командний дух? Вийдіть на прибирання!

Ось і прийшла найчарівніша пора року — весна …

Минула зима, зійшов сніг, і разом з ним з'явилися купи сміття. Що ж із цим робити? Вирішивши взяти контроль над ситуацією у свої руки, учні 10 та 11 класів з класним керівником 10 класу Оленою Гордієнко 27 квітня вирушили на прибирання пришкільної території.

Учні підійшли до завдання доволі серйозно, тому заздалегідь принесли допоміжне приладдя. Адміністрація школи теж забезпечила дітей необхідним знаряддям праці, тож це не викликало проблем.

Під час прибирання шкільної ділянки можна було відчути силу згуртованості учнів, тож проведений час разом на повітрі тільки допоміг посилити командний дух серед старшокласників. Усі розуміли важливість мети прибирання — покращити загальний екологічний стан Східного мікрорайону та міста Бахмута в цілому. Тому пришкільна територія знову виглядала доглянутою та чепурною.

Отож хочеться вірити, що докладені зусилля не були марними і мешканці та гості Бахмута будуть дотримуватись чистоти та зберігати прекрасну природу! А всім учасникам прибирання варто висловити подяку за їх активність та небайдужість.

Прощавай, Букварику!

Прощавай, Букварику!

Наш найперший друже!

Ми тобі, Букварику

Дякуємо дуже!

Такими словами першачки Бахмутської школи №10 попрощалися з Буквариком. Класні керівники 1 – А Наталя Гура і 1 – Б Дар’я Семігук влаштували дітям справжнє свято.

Упродовж навчання школярі відзначають чимало різних свят, але шкільне свято прощання з Букварем буває в житті людини лише один раз. Буквар відкриває двері у чарівний світ книги. Недарма в народі кажуть: “Хто багато читає, той багато знає!”

Під час свята першачки разом із Королевою Знань прощалися з першою й улюбленою книгою – Буквариком, розповідали вірші, співали пісні. Та свято не пройшло без капосників: хитра Лисиця зі своїми дітками – лисенятками зачинила Букварика і віддала ключа тільки тоді, коли першокласники виконали всі її завдання.

У залі панувала казкова, весела, невимушена обстановка. Усі присутні переконалися, що учні закінчують свій перший рік навчання з величезним багажем знань, який вони натхненно й наполегливо збирали впродовж року разом зі своїми турботливими вчителями. Батьки, які завітали на свято, щиро пишалися першими досягненнями своїх дітей.

Свято закінчилося, але спогади про нього назавжди залишаться в серцях маленьких школярів – красивих, розумних, творчих, успішних і талановитих дітей, гідних з честю носити звання учнів Бахмутської школи №10.