Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

Бахмутської міської ради Донецької області

До уваги батьків майбутніх першокласників 2019-2020 н.р.

з 24 листопада 2018 по 20 квітня 2019 року о 9.00 працює ШКОЛА майбутніх першокласників.

Свято наближається

На виконання Концепції Нової української школи у Бахмутській школі №10 вчителі перших класів активно залучають учнів до читання.

Як прищепити учням бажання читати у вік інформаційних технологій? Як виконати прописну істину Нової української школи «читання для себе»? Відповідь на це питання знає учитель початкових класів Вікторія Наливайко, яка скористалась пропозицією соціальної мережі Facebook і долучилась до Майстерні казок О. Зімби.

Учні 1-А класу отримали свої перші подарунки до Дня Святого Миколая. Нові, яскраві книжки про пригоди справжніх друзів Мурчика та Бровка від сучасного автора Олександра Зімби стали приємним доповненням до читацького арсеналу кожного школярика! Із задоволенням первачки будуть співпрацювати і надалі з Майстернею казок. Ми сподіваємось, що сучасна дитяча література зачарує наших найменших учнів.

Єдиний урок права

Відповідно до плану роботи школи та Управляння освіти, з метою виховання в учнів інтересу до правових знань, популяризації правових законів,10 грудня пройшов Всеукраїнський урок «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

У шкільній бібліотеці була оформлена книжкова виставка-презентація видань про права людини та іншої літератури правового змісту «Людина у світі права». Учні школи з цікавістю ознайомились із матеріалами, представленими на виставці.

Протягом дня 10 грудня в шкільній бібліотеці шкільним бібліотекарем Оленою Галас, ученицею 10 класу Оленою Філіпченко разом з вчителем правознавства Олегом Баком було проведено марафон інформаційних 10-хвилинок до Міжнародного дня прав людини. На уроках і перервах організатори у своїх виступах акцентували увагу на те, що основна мета нашої держави – навчити людей, які в ній проживають, не тільки користуватися правами, але і дотримуватися правової поведінки у відносинах з іншими людьми, установами. Для учнів 6-9 класів цейзахід було проведено у формі бібліотечного вірусного маркетингу «Права знай!». Учні 1-4 класів переглянули on-line презентацію «Твої права та обов’язки». Дітьми були намальовані газети та малюнки до Міжнародного дня прав людини.

Правове виховання дуже важливий аспект виховання учнів. У зв'язку з цим класними керівниками з метою поглиблення та систематизації знань учнів про нашу країну та особливості її конституційного ладубуло організовано урокна тему «Права свої знай, обов’язки не забувай».

Учні 3-А класу разом із класним керівником Зоєю Гревцовою здійснили невеличку подорож в країну Прав дитини. Там вони повторили про Основний Закон України. Нагадали права та обов’язки кожного. На уроці у 3-Б класі учні з класним керівником Людмилою Коровіною згадували права дитини, які знаходяться у класному куточку. А ще попрацювали з плакатом «Ми-діти світу», на якому прописані права дитини в Конвенції ООН.

Учням 4-Б класу класний керівник Катерина Булла запропонувалав ігровій формі згадали права людини. На прикладах казок та казкових героїв проаналізували, які права людини можуть порушуватися і в яких ситуаціях. А тітонька Сова ще раз наголосила на можливості захисту прав з боку держави.

Учитель російської мови Ганна Тесленко ознайомила учнів 5 класів із значенням Загальної декларації прав людини як міжнародного документа з прав людини, познайомила учнів з історією прийняття Загальної декларації прав людини, Конвенцією ООН про права дитини, які є міжнародними стандартами в цій галузі. Залучила учнів до активного обговорення питання про важливість дітей мати права, які гарантовані Конвенцією ООН про права дитини та Конституцією України. Перегляд та наступне обговорення відеопрезентацій сприяли поглибленню знань учнів про права людини, визначили роль держави як гаранта захисту прав.

З метою ознайомлення учнів з правами та свободами людини, їх класифікацією під девізом «Вчити право, щоб знати, знати, щоб жити достойно!» у 6-В класі класним керівником Вікторією Льовкіною було проведено класну годину з теми «Права людини». Учні класу прийшли до висновку, що права людини є загальнолюдською цінністю. Учнів 7-Б класу із Радмілою Самко пригадали свої права та обов'язки, із задоволенням прийняли участь у вікторині та переглянули цікавий відеоролик.

Старшокласникиз класним керівником 11 класу Оленою Гордієнко взяли участь в усному журналі до відзначення річниці від прийняття Декларації прав людини і громадянина. Діти дізналися про заснування цього свята, повторили права, що їх має кожна людина, пригадали обов'язки громадянина України.

ГОДИНА КОДУ

Година коду - це глобальна ініціатива щодо популяризації програмування серед школярів усього світу, метою якої є показати учням, що інформатика може бути веселою та цікавою. 100 мільйонів учнів з 180 країн світу уже встигли взяти участь у цьому заході, який відбувається щороку впродовж тижня, цьогоріч припадає на 3-9 грудня.

Автори ініціативи вважають, що кожен учень повинен мати можливість вивчати інформатику, адже вона допомагає розвивати навички розв'язання задач, логічне та творче мислення. Розпочинаючи вивчення рано, учні роблять перший крок до успіху в будь-якій кар'єрі 21 століття. Після заняття усі школярі, які долучилися, отримають сертифікат міжнародного зразка.

07.12.2018 р. у нашій школі в рамках Всесвітнього тижня інформатики проходив захід «Година Коду» (Hour of Code).

Учні познайомилися з основами програмування, пограли в цікаві ігри в яких використовували окремі блоки керування персонажами. Захід проводився з метою познайомити школярів з азами програмування, руйнування стереотипів щодо роботи програміста, ознайомлення учнів із спеціальностями, які пов’язані з інформаційними системами.

Усі учасники були задоволені «Годиною Коду», оскільки пограли у ігри та дізнались багато нового та цікавого, і сказали, що з нетерпінням чекатимуть наступної року та наступної «Години Коду».

Усім, хто приймав участь роздруковано сертифікати учасника Hour of Code.

Мужні та незламні

З нагоди святкування Дня Збройних Сил України до Бахмутської школи №10 на урок мужності завітали представники 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців.

На урок мужності, який підготували учні 9-Б класу на чолі з класним керівником Іриною Махібородою, зібралися учні 8-9 класів. В актовій залі діти дізнались історію цього свята із часів Київської Русі, коли князі створювали дружини для захисту території та до сьогоднішніх днів, коли війська Збройних Сил захищають наш спокій, нашу країну.

Лунали вітальні слова, пісні, на честь тих, хто ціною свого життя та здоров’я оберігає нас. Хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя за нас, щоб ми ходили до школи чи на роботу, за наше майбутнє.

Багато цікавого розповіли і гості: як стали військовими, який шлях пройшли за чотири роки неоголошеної війни, скількох побратимів вже немає поряд із ними. Діти слухали дуже уважно, привітали військових з їхнім професійним святом та подарували на згадку листівки, малюнки та листи від малечі.

Першу сходинку подолано

«Сьогодні успіху досягають ті, хто ділиться інформацією, а не приховує її»

Кейт Феррацці

У Бахмутській школі № 10 учителі, що атестуються, провели відкриті уроки в межах атестаційної кампанії.

Слова Кейта Ферраці якнайкраще ілюструють щоденну працю вчителя. У наш стрімкий час учителю треба постійно розвиватися, самовдосконалюватися, щоб бути цікавим дітям, зуміти донести до них необхідні знання, розвити компетентності.

П’ятикласники разом із учителем української мови Тетяною Бондар поринули у цікавий світ лексики. Вони не тільки вчилися розрізняти багатозначні слова та омоніми, а й багато чого дізналися про автомобілі. Протягом уроку учням пропонувались цікаві завдання, які сприяли візуалізації та кращому засвоєнню непростої теми.

Несподіванкою стала для учнів десятого класу практична задача з фізики. Учитель Тетяна Бак запропонувала обчислити коефіцієнт спіднички ляльки-пригунця. Це була задача-дослідження, для розв’язання якої знадобилися і навички проводити вимірювання з невизначеностями (похибками), і знання формул різних видів механічної енергії та закону збереження енергії. А головне - це завдання об’єднало учнів у командах та створило позитивний настрій на уроці, що сприяло розвитку та зміцненню емоційного інтелекту старшокласників.

Наталя Гура, учитель початкових класів запросила учнів 2-А класу на інтегрований урок (українська мова, природознавство, трудове навчання). Діти у групах складали пам'ятки, виготовляли лепбук «Книга вчить як на світі жить». Під час рефлексії другокласники обирали колір своєї закладки, яку потім виготовляли за принципом: червоний колір - мені на уроці все вдалося, зелений - у мене на уроці виникали труднощі під час виконання завдань, жовтий - я не впорався з жодним завданням. Приємно, що більшість учнів обрали червоний аркуш.

Наталя Ноздріна, учитель англійської мови довела, що і на її предметі можливі експерименти. Учні в групах провели дослідження - очищення води від нафти та захистили свої проекти. І все це із застосуванням чотирьох видів мовленнєвої діяльності: аудіювання, говоріння, читання і письма.

Що може бути цікавішим за пригоди? Хіба що пригоди таких же, як і ти сам. Тому учитель української мови та літератури Тетяна Стецюк спробувала на уроці літератури проаналізувати роман В. Рутківського «Джури козака Швайки». Спочатку, як домашнє завдання, учні виконали завдання на інтерактивній платформі https://learningapps.org/, потім за допомогою інструменту plickers було перевірено, як учні знають зміст твору. Не забули приділити увагу і насиченій фразеологізмами мові тетралогії. І, звичайно, уривок із майбутнього художнього фільму сприяв кращому зануренню в епоху зародження козацтва.

Вихованців ГПД запросила в гості до казки Людмила Цибульська. Вони із задоволенням відгадували загадки, танцювали, інсценізували казку «Ріпка». У кінці заходу Червона Шапочка пригостила всіх першокласників солодощами.

Валентина Сіделєва, учитель музичного мистецтва, опрацювала з учнями жанри хорової музики відмінності між кантатою та ораторією. І який же урок музичного мистецтва без пісні? Тому «Веселкова» пісня учнів 6-Б класу лунала щиро і невимушено.

Протягом уроку геометрії учні 9-Б класу не тільки розв’язували задачі з теми «Правильні многокутники», а й спробували дати відповідь на питання: чому можна дивуватися, дивлячись на світ, чому бджоли «вибрали» собі для комірок на сотах форму правильного шестикутника? Ірина Махіборода довела практичне значення своїх уроків, провела майстер-клас по укладанню паркету з плиток, що мають форму правильних многокутників.

І, найголовніше, ще раз усі переконалися тому, що у світі немає місця для некрасивої математики.

На уроці математики в 5-А класі Ольга Щеглова створила позитивний мікроклімат, налаштувавши учнів на урок. Вони підібрали на всі букви слова «УРОК» свої очікування. Учні працювали і в парах, і індивідуально, вони розв’язували рівняння та задачу, шукали помилки, рахували «зірочки», які отримували за свої відповіді. У кінці уроку, працюючи в групах, діти розв’язали рівняння, тим самим отримали відповідні букви, яке і утворило слово «МОЛОДЦІ».

Тож, сподіваємось, що наші вчителі гідно пройдуть шлях до чергової сходинки.

Молодь 10 школи дебатує

Команда учнів Бахмутської школи №10 взяла участь у першому цьогорічному міжрегіональному проекті «Молодь дебатує» в місті Полтава.

З першим днем зими вже втретє до України прийшли міжрегіональні турніри німецько-українського проекту «Молодь дебатує». Перший такий цьогорічний турнір відбувся 1 грудня в місті Полтава і зібрав у гостинній Розсошенській гімназії 9 команд із Донецької, Харківської та Полтавської області.

На урочистому відкритті турніру учасників вітали голова громадської організації «Sonnenberg - Kreis e. V.» Віола фон Крамон, головна координаторка проекту в Україні Ольга Пішель, сільський голова Щербанівської ОТГ Ігор Процик, народний депутат України Юрій Бублик.

Під час п’яти раундів дебатів старшокласники обговорювали дуже цікаву тему «Чи варто поступово відмовитися від виробництва електричної енергії на атомних станціях України?». Наше місто представляла команда Бахмутської школи №10 у складі Василиси Глухової, Софії Бамбулі(11 клас), Валерії Білецької та Дмитра Гуцала (9 клас) під керівництвом заступника директора з виховної роботи, вчителя фізики Тетяни Бак. Усі учні ефективно готувались, обробили великий обсяг інформації за темою, розглянули питання атомної енергетики з різних точок зору: безпечне використання, екологія, економіка, працевлаштування, забезпечення ресурсами, захоронення відходів, альтернативні джерела енергії тощо. Команда показала високий рівень підготовки, зацікавленості темою та форматом гри в цілому.

У грі взяли участь Василиса Глухова та Софія Бамбуля та жребкуванням на вільне місце потрапила Валерія Білецька.

Учасниці виявили високий рівень підготовки, широкий кругозір, добру обізнаність у темі. За результатами гри всі діти отримали сертифікати, подарунки від організаторів турніру, спонсорів із міста Краматорськ, Щербанівської ОТГ. Жоден не залишився без сувеніру, а, головне, і учасники, і глядачі отримали колосальний досвід, відчули себе єдиною командою, поспілкувались із однолітками.

Проте це конкурс, який мав на меті виявити найсильніших. Із 20 учасників турніру, що представляли 9 навчальних закладів, було обрано 4 переможці -фіналісти, серед яких учениця 11 класу Софія Бамбуля. Щиро вітаємо Софію та бажаємо подальших успіхів у фіналі, який відбудеться в Харкові у лютому 2019 року. Пишаємось нашою командою, яка продемонструвала високий рівень підготовки, інтерес, оригінальність та аргументованість власних думок!

Дуже вдячні організаторам цього проекту, спонсорам, командам за можливість спілкуватись, розвивати критичне мислення, вміння толерантно дебатувати. Особлива подяка Світлані Галь та Ользі Борисенко, які організовували турнір та опікувались нашими командами.

Запроси спортсмена в школу

27 листопада 2018 року до Бахмутської школи №10 завітали вихованці вищого училища Олімпійського резерву імені Сергія Бубки, директором якого є Ігор Казимирович Анушкевич, заслужений тренер України, майстер спорту України із дзюдо.

Протягом 45 хвилин спортсмени-дзюдоїсти показали майстер-клас для школярів 4-А класу з метою популяризації цього виду спорту. Своїм досвідом із маленькими спортсменами поділилися кандидати у майстри спорту Максим Розгонов, Валерій Гатаув, Семен Ракіцяну, Максим Малошенко та їхній тренер-викладач Давид Романович Осіпян. Гості застосовували технічні прийоми та показували акробатичні зв’язки. Учні мали змогу переглянути як відбувається розминка спортсменів та самим взяти в ній участь. Головною спортивною розвагою для молодших школярів були вправи на матах. Після насиченого майстер-класу несподіванкою для спортсменів стали малюнки, які створили учні. На закінчення спортивного свята було зроблено багато спільних фото на згадку. Сподіваємось, що дорослі зуміли зацікавити дітей цим видом спорту, і дехто з них, можливо, у майбутньому стане олімпійським чемпіоном із дзюдо.

Книга в нашому житті

29 листопада Людмила Коровіна, Зоя Гревцова та учні 3 класів Бахмутської школи № 10 запросили всіх на захоплюючий захід «Книга в нашому житті».

Маленькі ведучі Вероніка Буга та Денис Курочка презентували історичне виникнення книжки, спочатку з глини та папірусу, а потім з пергаменту та паперу. Розповіли про значення та мудрість книги в нашому житті. А яке ж свято без казки? Тому до дітвори завітали і відомі змалку герої: Незнайко, якого чудово зіграла Дар’я Жуковська, Попелюшка у виконанні Мілани Богатинчук, Червона Шапочка, зіграна Євгенією Арділан. Звичайно свято не обійшлося без самої Книжки. Глядачі з задоволенням розгадували загадки від казкових героїв, брали участь у вікторині. Бібліотекар Олена Галас підготувала чудову виставку книжок для юних читачів. Але найбільше розважила дітей захоплююча гра «Чарівний мішечок», у якій за предметом потрібно було вгадати казку. Чудове вийшло свято, а ще веселе і водночас повчальне.

Мова – основа духовного життя

Кожного року напередодні Дня української писемності в Бахмутській школі №10 розпочинається Тиждень української писемності та мови. Адже ми шануємо рідну мову, бо вона – основа духовного життя.

О місячне сяйво і спів солов'я,

Півонії, мальви, жоржини!

Моря бриліантів, це – мова моя,

Це – мова моєї Вкраїни.

Протягом п’яти днів учні нашої школи доводили вчителям і самим собі, що вони є справжніми знавцями української мови. Були проведені мовознавчі квести, вікторини, лінгвістичні хвилинки.

Відкриттям тижня стала літературно-мистецька імпреза «Слово до слова – зложиться мова», яку підготували учні 11 класу під керівництвом Олени Гордієнко. А учні 5 класів провели рекламну акцію «У світ мовознавства», під час якої запрошували всіх брати активну участь у тижні. Учитель української мови та літератури Тетяна Бондар провела інтелектуальний турнір «Чарівний світ мови» серед 9-х класів, де перемогу здобули учні 9-Б класу.

9 листопада був насичений різними заходами: учні 7-11 класів писали Всеукраїнський радіодиктант національної гідності; учні 6, 10 класів були учасниками міського фестивалю української творчості «Мова - життя основа»; серед учнів 3-11 класів був проведений І етап Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика.

З понеділка розпочались квести, конкурси, вікторини, в яких учні мали показати командний дух і згуртованість. Тетяна Стецюк для учнів 6-х класів провела мовознавчу гру «Хто зверху?»; ну уроках української мови Євгенія Буднік для 5-х класів проводила вікторину «Що? Де? Коли?». Учні 10-11-х класів завітали до 3-4-х класів з ігровими хвилинками «Мовознавчі каруселі».

Під час квестів учні 5-8 класів розгадавши ребуси, кросворди, пройшовши он-лайн тести, розшифрувавши QR-коди, змогли пройти віртуальними стежками України.

На завершення тижня української писемності та мови учителі разом з учнями провели святковий концерт, на якому були нагороджені учасники тижневих заходів та переможці й призери Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка, Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.

Яка у ній сила - і кличе, й сія,

Яка в ній мелодія лине

В натхнення хвилини! О мово моя,

Душа голосна України!

Тиждень правил дорожнього руху

На виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, у період з 12 по 18 листопада 2018 року Бахмутській школі №10 проведено Тиждень безпеки дорожнього руху.

З метою формування уявлення школярів про безпеку дорожнього руху при пересуванні по вулицях і дорогах, виховання навичок виконання основних правил поведінки учнів на вулиці, дорозі, попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, заглиблення знань учнів про правила дорожнього руху для школярів проведено низку заходів.

Для першокласників був організований показ мультфільмів: «Дітям про правила дорожнього руху», «Азбука дорожньої безпеки». Учні вчилися розрізняти попереджувальні дорожні знаки та інформаційні, відгадували загадки.

Учні других класів пригадували правила переходу вулиці та під час виховної бесіди створили малюнки світлофорчика. До того ж вони продемонстрували свої знання з ПДР під час гри «Такі знайомі знаки».

У третіх класах знову велася бесіда про безпечну поведінку на вулиці та дорозі. Діти подивилися невеликий відеосюжет про кількість дитячих жертв на дорозі, повторили правила переходу вулиць та доріг. А також позмагалися в групах у відгадуванні кросворда.

Під час практичного заняття учні 3-Б класу довели свої уміння та навички орієнтуватись на пішохідних переходах за територією школи.

У 4-А класі пройшли інформаційні хвилинки, година спілкування «Безпечний шлях до школи», та бесіда «Дорожня розмітка». У межах цього тижня проведено конкурс малюнків «Вулиця повна несподіванок»

Учні 4-Б класу провели вікторину на знання Правил дорожнього руху. На перервах влаштували ігри, із застосуванням знань Правил.

Різноманітними були і заходи для середньої та старшої школи. Це і гра-вікторина «Знай Правила дорожнього руху» у 5-6 класах, і бесіди «Безпека на дорогах залежить від кожного»; «Безпека дорожнього руху – це життя!» для учнів 7-8 класів. Учні 9 класів взяли участь у вікторині «Найрозумніший пішохід» та провели інформхвилинки «Безпека на дорозі – безпека життя» для учнів п’ятих класів.

Учнями 10-11 класів було виготовлено пам'ятку «Безпека на дорогах». Учні старшої ланки об'єдналися в групи, щоб обговорити правила та обов'язки пішоходів та кермувальників автомобілів. На заході учні пригадали дорожні знаки, їх пріоритетність.

Закінчився тиждень створенням колажу «Мої безпечні вихідні», який презентував кожен клас. Заходи протягом Тижня сприяли розвитку практичних навичок, поглибленню знань Правил дорожнього руху.

Проведення Тижня показало, що учні в достатній мірі знають Правила дорожнього руху, володіють навичками поведінки на вулиці, дорозі, вміють знайти вихід з будь-якої ситуації, пов’язаної з дорожнім рухом.

Маленькі зусилля великого енергозбереження

У рамках популяризації державної та регіональної програми стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів з 12 по 16 листопада у Бахмутській школі №10 проведено Тиждень енергозбереження.

Тиждень енергозбереження було організовано з метою звернення уваги педагогів, школярів та їх батьків до проблем використання енергії, економії енергоресурсів, охорони навколишнього середовища, залучення школярів до корисної діяльності з питань енерго- і ресурсозбереження.

Так, для учнів початкових класів були проведені бесіди «Заощаджуй і рахуй», виготовлено пам’ятки-малюнки «Бережіть воду». На виховних годинах було організовано перегляд рекламних відеороликів з проблеми енергозбереження» та практичне заняття «Економія - в кожен дім».

На уроках основ здоров’я учні 4-А класу провели усний журнал «Скажімо «так» енергоефективним лампочкам!». Класним керівником Вікторією Кондрашенковою були проведені: виховна година «Збережеш електроенергію – допоможеш країні», конкурс дитячих малюнків «Любиш Україну, споживай енергію розумно».

На виховній годині у 6-Б класі Наталя Березовська провела інформаційну хвилинку «Природні джерела енергії», на якій учні читали поради та складали запитання за текстом «Прості правила енергозбереження».

Учні 6-В класу взяли участь у грі – розвазі «Будеш уважним і бережливим, станеш багатим, веселим, щасливим» та влаштували перегляд з обговоренням документального фільму «Енергозбереження». Класний керівник Вікторія Льовкіна провела бесіду про збереження тепла у навчальних приміщеннях. Учні взяли участь у конкурсі кросвордів з теми та розробили проект «Корисні поради для дорослих щодо раціонального використання енергії в побуті».

Класний керівник 8-А класу Наталя Ноздріна провела з учнями бесіду «Впровадження енергозберігаючих технологій». Під час віртуальної екскурсії «Як народжується електроенергія» діти ознайомились із альтернативними джерелами енергії.

Учнями 8-Б класу було переглянуто та обговорено відеоролик про економне використання енергоносіїв у домашньому побуті.

Учні 9 класів разом із вчителем біології та екології Мариною Ярошенко провели акцію «Збережемо разом!», під час якої перевіряли, чи розумно використовуються енергоресурси у школі. До проведення заходів долучилася вся шкільна родина, залишивши свої світлі ідеї про енергозбереження у школі.

Класним керівником 11 класу Оленою Гордієнко проведено бесіду, виготовлено пам'ятку "Способи зекономити електрику в побуті".

Упродовж тижня у школі проведено комплекс заходів, направлених на популяризацію та пропаганду економічних, екологічних та соціальних переваг енергозбереження та забезпечення виховання в учнів ощадливого ставлення до використання паливно-енергетичних ресурсів. Маленьке зусилля кожного рятує оточуюче середовище, рятує Землю, рятує всіх!

Світ без насильства

Учні Бахмутської школи №10 продовжують розмову про ненасильницьке спілкування в школі та родині.

15 листопада на виховну годину до 5-Б класу завітала фахівець із соціальної роботи Бахмутського міського центру соціальних служб Анастасія Суздальцева, щоб поспілкуватися з учнями про болючу тему нашого суспільства «Мій улюблений світ – без насильства». І недаремно перший візит був саме до цього класу і з цією темою, адже більша кількість учнів – це хлопці, які дуже часто стають учасниками суперечливих ситуацій, конфліктів.

Діти познайомилися з видами, причинами, наслідками насилля, і головне – місцями, куди дитина може звернутися за допомогою. Спілкування було активним та цікавим. А на згадку про зустріч учні отримали пам’ятки для батьків «Стоп насилля!»

STREAM-проект: від ідеї до впровадження

На виконання річного плану роботи 13 листопада 2018 року в Бахмутській школі №10 відбулося чергове засідання динамічних груп.

На цей раз модератори груп Галина Жукова, Тетяна Бак та Олена Кольвашенко вчили реалізовувати колег на практиці STREAM-проекти. Не обійшлося без теоретичного матеріалу, але все ж таки найціннішим було те, що педагоги мали змогу зрозуміти як саме можна створити власний проект, як знайти ідею та реалізувати її на практиці.

Галина Жукова, керівник робочої групи з реалізації експериментальної діяльності школи, спробувала довести переваги STREAM-проектів, як залучати учнів до цієї роботи та які компетентності при цьому розвиваються.

Олена Кольвашенко реалізовувала колективний проект - створення картини-«емоції» із природного матеріалу, залучивши всіх членів групи до різних етапів від ескізу до презентації та реклами. Учасники побачили на практиці технологію створення STREAM-проекту.

Тетяна Бак показала як із банального дитячого питання може виникнути цікава ідея щодо створення та реалізації проекту. Також учасники цієї групи спробували поєднати та синхронізувати кілька предметів для створення цілісної картини світу.

Такі форми роботи сприяють дружній невимушеній атмосфері, спонукають всіх вчителів школи до активної співпраці, розвивають критичне мислення.

ань, а допомогу та рекомендації за якими можна знайти на сайті-навігаторі.

Класні керівники презентували свої домашні завдання, провели цікаві вправи на знайомство, які кожен взяв до своєї методичної скарбнички.

Мотивацією до обговорення теми засідання стала вправа «Гроші», яка підкреслила, що ми радо віддаємо та дуже невпевнено беремо, просимо про допомогу, делегуємо повноваження. Тож у форматі «Коло дебатів» була обговорена проблема необхідності організації учнівського самоврядування. Активно з позиції «За» та «Проти» висловлювались класні керівники з двох питань

- Чи варто вважати, що класне учнівське самоврядування сприяє розвитку лідерських якостей учнів?

- Чи слід сподіватись, що робота учнівського активу зберігає робочий час класного керівника?

Учнівське самоврядування = розвиток лідерських якостей учнів + таймменеджмент класного керівника

Відповідно до плану роботи методичного кабінету Управління освіти у Бахмутській школі №10 6 листопада відбулося ІІ засідання Школи молодого класного керівника.

Заступник директора з виховної роботи Тетяна Бак, яка очолює Школу в цьому році, підготувала різноманітні вправи для класних керівників з проблеми активізації учнівського самоврядування в класі.

Та спочатку педагоги привітались та поділились своїми першими результатами, інсайтами за ці 2 місяці. Хтось зміг організувати актив класу, хтось - не тільки розв’язати конфлікт між дітьми, а й упередити його. Слухачі ділилися своїми «маленькими» кроками, які накопичуються у багаж, який називаємо – досвід.

Після привітання Тетяна Бак проаналізувала вхідне анкетування та виконання домашнього завдання. Увагу звернула на очікування учасників від курсу школи, питання, які турбують молодих педагогів. Було зазначено, які з питань будуть розглянуті під час проведення засідань, а допомогу та рекомендації за якими можна знайти на сайті-навігаторі.

Класні керівники презентували свої домашні завдання, провели цікаві вправи на знайомство, які кожен взяв до своєї методичної скарбнички.

Мотивацією до обговорення теми засідання стала вправа «Гроші», яка підкреслила, що ми радо віддаємо та дуже невпевнено беремо, просимо про допомогу, делегуємо повноваження. Тож у форматі «Коло дебатів» була обговорена проблема необхідності організації учнівського самоврядування. Активно з позиції «За» та «Проти» висловлювались класні керівники з двох питань

- Чи варто вважати, що класне учнівське самоврядування сприяє розвитку лідерських якостей учнів?

- Чи слід сподіватись, що робота учнівського активу зберігає робочий час класного керівника?

Ті, кому траплялось захищати позицію «проти» тільки спонукали інших до знаходження нових вагомих аргументів на захист учнівського самоврядування.

Після підбиття підсумків даної вправи кожен зміг поділитися лайфхакам класного керівника у роботі з класом. Кожен учасник спочатку поділився тим, що його втомлює у роботі, що створює для нього проблеми, займає багато часу. Всі ці проблемні питання зібрали у «чарівному» капелюсі. Виймаючи аркуш з капелюха, вже дивились на записи не як на проблему, а як на задачу, яку можна розв’язати. Учасники пропонували цікаві ідеї щодо цих проблем, як з власного досвіду так і з досвіду своїх колег.

Підбиття підсумків, рефлексія на заході пройшла як письмово через анкету-фидбек, так і у дружньому колі. Учасники зазначили корисність заходу, відзначили ті нові ідеї, з якими вони вже наступного дня прийдуть до своїх класів. Також були й визначені питання, що турбують молодих класних керівників та є необхідність розглянути їх на наступному засіданні.

Як справжні школярі, отримавши домашнє завдання, а, головне, імпульс та натхнення до роботи, розуміння, що ти не один зі своїми проблемами, учасники поверталися по домівках, продовжуючи обговорення піднятих питань та в очікуванні наступного засідання.

Чемпіонат міста з баскетболу серед дівчат - ІІ місце.

Вітаємо команду дівчат у складі Єгорової Марини (11 клас), Ритової Валерії (11 клас), Щербанюк Ганни (11 клас), Филипченко Олени (10 клас), Павлюк Надії (10 клас), Кеді Любові (10 клас), Безмаленко Вероніки (9б), Вороницької Вікторії- (9б) , Борисенко Олександри (9а), Черевик Софії (8б) під керівництвом Семеніхіной Л.Л.

Квест-гра «»Мій рідний край-моя країна»

В рамках місячника національно-патріотичного виховання учні 5-6 класів взяли участь у квест-грі «»Мій рідний край-моя країна». За правилами гри учні пересувалися визначеним маршрутом, отримуючи відповідні наліпки за кожне виконане завдання.

Перевірити свої знання про історичні та географічні відомості, досягнення науки та культури нашої держави учні мали змогу в онлайн-вікторині «Україна-край величний», за підсумком якої команди класів отримали золотий, срібні та бронзові результати.

«Мова- душа народу»-саме такими словами в оновленій бібліотеці радо вітала учнів Олена Галас. А далі почалися випробування: скласти із розрізнених слів приказки та прислів’я про рідну землю, добрати рими до поданих слів тощо.

Крім того на одній із станцій команди познайомилися із «чудесами» України, такими як Національні заповідники „Софія Київська” та „Кам’янець”, Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний дендрологічний парк „Софіївка” та славетний острів Хортиця. Найбільшою несподіванкою виявився флешмоб «З Україною в серці», під час якого учням необхідно було виявити навички ефективної комунікації, залучивши до виконання завдання учнівську та учительську спільноту, та зробити разом з ними фотографії відповідної тематики.

Гра сприяла формуванню поваги до надбань українського народу, розвитку пізнавального інтересу та виробленню командного духу та культури взаємовідносин між людьми.

Наталя Березовська

Орієнтація на успіх

На виконання річного плану роботи школи 1 листопада в Бахмутській школі № 10 було проведено педраду за темою «Нова українська школа: умови модернізації та інтеграції»

Уже є традицією проводити засідання педагогічної ради в інтерактивній формі. Напередодні із школярами 5-11 класів та педагогами було проведено дослідження щодо рівня мотивації учнів та орієнтації особистості на успіх за допомогою GOOGLE форм. Заступником директора з навчально-виховної роботи Тетяною Стецюк результати проаналізовані, виявлені проблеми, окреслені шляхи подолання.

Педагоги школи спробували протягом двох годин обговорити умови впровадження Нової української школи на даному етапі та створити модель інтеграції з різних точок зору: батьків учнів, вчителів початкових класів, вчителів основної та старшої школи. Використовуючи інтерактивну вправу «Картинна галерея», намагались довести сутність своєї моделі та перспективи розвитку, отримали питання та схвальні відгуки від колег.

У другій частині засідання вчителі школи взяли участь у мікродебатах, які провела заступник директора з виховної роботи Тетяна Бак. Кожна четвірка отримала своє питання і за визначеною технологію мала довести або спростувати визначену проблему. Нелегкою була ця вправа, проте педагоги впорались, адже навчатись ніколи не пізно.

Час пролетів швидко і непомітно, тому що працює команда однодумців, яка прагне створити необхідні умови для всебічного розвитку дитини.

Математика — мова природи

«Математика – це мова, на якій написана книга природи», - цей вислів видатного природодослідника Галілео Галілея став девізом тижня математики, який проходив з 23 по 29 жовтня в Бахмутській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №10. Тиждень математики – це п’ять днів святкового настрою учнів, огляду математичних талантів, змагань класів у міцності знань, кмітливості, наполегливості, волі й сили духу.

Свято розпочалося з оголошення «Запрошуємо у світ математики».

Протягом тижня в школі проходили різноманітні заходи: вікторини, конкурси з математики, квест–гра.

У вівторок 23.10.18 для учнів 5-6 класів було проведено позакласний захід «Математичний потяг» (учитель Щеглова О.М.). На шляху учасників було 5 зупинок («Ребуси», «Логічна», «Співоча», «Математичні жарти» та «Мислення»), на кожній з яких учнів чекали різноманітні завдання та конкурси. Вони перевіряли уважність учнів, спостережливість та кмітливість. Перемогла команда 5-А класу.

З метою розвитку пізнавальної активності, творчих здібностей, кмітливості учнів, вміння працювати в команді для учнів 5-х класів у цей же день було проведено гру «Математична вишиванка»(учитель. Щеглова О.М.). Здобули перемогу хлопці 5-А класу.

У середу 24.10 проводився математичний квест (учитель Махіборода І.В.), у якому із задоволенням взяли участь учні 9-10 класів. Варто зауважити, що квест – це одне з найулюбленіших змагань учнів, яке проводиться в рамках предметних тижнів, тому математики теж дали можливість дітям пошукати в школі цікаві станції і розгадати загадки. Учні із зацікавленістю виконували запропоновані завдання. Перемогла команда 9-Б класу.

У четвер 25.10 учні 7-х класів перевіряли свої знання з предмету в турнірі «Кмітливі математики» (учитель Махіборода І.В.) Діти розв’язували різні цікаві логічні задачі, розгадували ребуси, головоломки. Усі активно працювали, кожен прагнув допомогти своїй команді перемогти. Не нудьгували й глядачі: вони розгадували загадки на математичну тематику. Хоч складною була дорога, але команди з гідністю пройшли всі випробування, показали свої знання, ерудицію та почуття гумору.Журі конкурсу визначило переможцем команду 7-А класу.

Зацікавила своїм предметом учитель Літвінова О.Ю. Для учнів 8 класів вона провела математичний веб-квест. Учасники продемонстрували свої знання з предмету шляхом створення спільного онлайн-продукту.

У п’ятницю 26.10.18 з учнями 6 класів вчитель Щеглова О.М. провела годину цікавої математики «Рахуй, міркуй, відгадуй». Усі діти були активними учасниками.

А учні 10 класу в рамках тижня математики підготували усний журнал «Відомі українські математики», у якому зібрали різноманітні відомості про життя таких українських математиків: Г.Ф.Вороного, В.М.Глушкова, М.П.Кравчука, М.В.Остроградського, Ю.О.Митропольского, Л.М.Глускіна.

Для учнів початкової школи старшокласники підготували та провели вікторину «Математичні розваги». Цариця всіх наук ще більше захопила дитячі серця.

У рамках тижня учні 5-11 класів готували фотознімки «Шість в кадрі», а також малюнки на математичну тематику.

На закритті тижня математики було підведено підсумки, нагороджено переможців конкурсів, усі учасники отримали пам’ятні подарунки. Сподіваємось, що шкільне життя дітей цього тижня було більш цікавим і запам'ятається надовго.

Стежини творчості

«В кожній дитині дрімає пташка, яку треба розбудити для польоту. Творчість – ось ім’я цієї чарівної пташки»

В.Сухомлинський

На виконання наказу Управління освіти «Про організацію та проведення щорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 2018-2019 навчальному році», плану роботи школи у Бахмутській школі №10 пройшли відповідні заходи.

До 100-річчя від дня народження Василя Сухомлинського в шкільній бібліотеці учнями 10-11 класів організовано прес-реліз «Животворча сила педагогічної спадщини Василя Сухомлинського». Багато цікавих місць у нашій Україні. Саме у природі брав наснагу відомий письменник, педагог, філософ Василь Сухомлинський. Тож бібліотекар філіалу № 8 Тамара Шведюк та вчитель природознавства Ольга Онишко провели інтегрований урок просто неба «Стежинами рідного краю» для учнів 5-го класу. Школярі не просто поглибили свої знання про творчість Василя Сухомлинського, а і завдяки книгам побували у найцікавіших місцях України. І, звичайно, відправились до ставка, де змогли помилуватися чудовими краєвидами, дізнатися звідкіля береться туман, обговорити ситуацію про сортування та прибирання сміття мешканцями Забахмутки. І, наостанок, - руханка на подвір’ї школи, яка дуже сподобалась та запам’яталась п’ятикласникам.

Під час осінніх канікул у філіалі бібліотеки № 8 був проведений буккросинг «Я прочитаю тобі казку» (казки Василя Сухомлинського діти читають батькам). Бібліотекар школи Олена Галас розповіла, що таке буккросинг і звідкіля він до нас прийшов. Діти отримали саморобні книжки та правила «Як проводиться буккросинг».

Не залишились осторонь і найменші учні. Під час тижня початкових класів у гості до них завітала …казка. Діти із задоволенням перетворились у маленьких акторів, разом із батьками виготовляли костюми та реквізит. Неабияке враження на всіх справила казка Василя Сухомлинського «Маленький гвинтик», інсценована учнями 2-А класу разом з учителем Наталею Гурою.

Вихованці групи подовженого слухали та читали казки, розгадували загадки і наприкінці дня створили лепбук «Що було найголовніше у моєму житті?». Адже спадщина Василя Сухомлинського може дати багато відповідей і порад на ці та інші непрості питання.

Казковий день

Учні Бахмутської школи №10 полюбляють не тільки читати, чи дивитися казки, а і самі їх радо перетворюються на акторів – казкових героїв.

Казка,фантазія – це ключик, за допомогою якого можна відкрити… джерело думки і слова. …Без казки, без гри уява дитина не може жити…Казка – це, образно кажучи, свіжий вітер, що роздмухує вогник дитячої думки й мови. Завдяки казці дитина пізнає світ не лише розумом, а й серцем. Так зазначав Василь Сухомлинський, слова якого надихнули учителів початкових класів на організацію яскравого дійства -

Казкового дня!!!

День розпочався зі свята інсценованої казки. Маленькі артисти - третьокласники підготували повчальну казку Грицька Бойка «Слово честі». Братики – ведмедики зіграли ситуацію порушення правил поведінки, неслухняності ведмедиками своїх батьків. Ведмедик Тупотій дав слово - честі і його порушив. Через це ледь не потрапили в біду його братики та маленькі зайчата. Артисти показали до чого можуть привести пустощі та порушене дане слово. Казка була цікавою і повчальною.

Казка супроводжувала третьокласників і на уроці читання. Діти підготували ілюстрації до літературних казок, взяли участь у вікторині «Впізнай героя», в парах попрацювали над прислів’ями та обговорили казку Василя Сухомлинського «Пелюстка і Квітка».

Урок «Я у світі» теж почався із казки. Обговорюючи з учнями обов`язки у сім`ї та шанобливе ставлення до старших діти звернулися до народної казки «Про Зірочку». Кожній людині потрібна любов та родина – така головна думка казки.

Учні 3-Б класу теж вправно демонстрували акторську майстерність. Інсценізували казку «Золота рибка» на новий лад. Казка ця була повчального характеру - збереження навколишнього середовища та очищення водойм.

А весь день проходив під гаслом «Казковий день». Тут були і вікторини, і складання пазів, і бліцопитування. Як підсумок цього дня учні виготовили лепбук.

Тиждень початкових класiв – це цікаво!!!

Відповідно до плану роботи школи та плану методичного кабінету Управління освіти в Бахмутській школі №10 триває тиждень початкових класів.

Учні отримують корисну інформацію не тільки від учителів, а й від однолітків. Так відбулася презентація проектів за темою "Лікарські рослини рідного краю". Зі своєю роботою учні 2-Б класу завітали до школярів 1-А. Презентація була не просто пізнавальною, а й цікавою, корисною та навіть смачною! Задоволеними були всі учасники цього заходу.

Цікаво та корисно проходять дні тижня початкових класів у 3-Б класі. Так учні класу готували проекти на тему «Вітаміни у нашому житті». Цікавою та корисною інформацією діти ділилися з учнями 2 та 4 класів. Діти розповідали як багато в маленькому яблукі корисних мікроелементів. Але не тільки розповідали, а й пригощали фруктами. Навзаєм учні 2 класу запросили скуштувати смачного варення та липового меду.

Учителi 4 класів зустрiчали учнiв не тiльки цiкавими уроками, а ще й науковими перервами. Учні разом з вчителями проводили цікаві та яскраві досліди.

Учні 4-А класу підготували проект "Уявна подорож різнобарвною Україною". І представляли його учням 3-А класу. Мета пошукового проекту була розширити знання учнів про Батьківщину, формувати ключові компетентності учнів, вміння планувати свої дії, самостійно обирати та накопичувати матеріал; сприяти розвитку творчої активності, навичок самоосвітньої діяльності, пробуджувати інтерес до історії своєї країни; виховувати допитливість, потребу у вивченні й збереженні навколишнього середовища, патріотичні почуття. І у дітлахів все вдалося!!!!

Хелловін у дитячій бібліотеці

Учні 6-В класу Бахмутської школи №10 були запрошені на чарівне свято до дитячої бібліотеки.

У ніч з 31 жовтня на 1 листопада англомовний світ святкує Хелловін. І учні 6-В класу взяли участь у подібному заході, який було проведено у Дитячій бібліотеці нашого міста. Було незвичайно, весело, цікаво! Діти брали участь у конкурсах, одягали веселі костюми, гарно провели час, дізнавшись багато цікавого про це свято.

Молодь 9-Б дебатує

У Бахмутській школі №10 під керівництвом заступника директора з виховної роботи Тетяни Бак з вересня працює дебатний клуб.

Учасники клубу готуються до конкурсних дебатів за німецько-українським проектом "Молодь дебатує". Сьогодні найактивніші учасники з 9-Б класу у форматі "мікро-дебатів" відпрацьовували навички аргументування, вчилися висловлювати свої думки та освоювали правила судійства. Найжвавіше учні виступали під час обговорення теми «Чи слід вважати Діда Мороза комерційним діячем?»

Засідання пройшло весело та цікаво. Учасники пішли готуватися до нових тренувань.