Нормативні документи

Нормативно-методичне забезпечення викладання математики

Закон України «Про освіту»

Концепція реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року

Державний стандарт базової середньої освіти затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 р. №898.

Базова середня освіта має такі цикли, як адаптаційний (5 - 6 класи) та базового предметного навчання (7 - 9 класи), що дають змогу враховувати вікові та індивідуальні особливості розвитку і потреби учнів, а також забезпечити просування індивідуальними освітніми траєкторіями.

Для кожної освітньої галузі визначено:

- мету, єдину для всіх рівнів загальної середньої освіти;

- компетентнісний потенціал, що позначає здатність кожної освітньої галузі формувати всі ключові компетентності через розвиток умінь і ставлень та базові знання;

- обов'язкові результати навчання учнів;

- рекомендовану, мінімальну та максимальну кількість навчальних годин за циклами навчання (5 - 6, 7 - 9 класи).

Типові освітні програми

Заклади загальної середньої освіти ІІ ступеня формують освітні програми на основі Типової освітньої програми (Наказ МОН України від 20 квітня 2018 р. № 405 «Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня»), а заклади загальної середньої освіти ІІІ ступеня на основі «Типова освітня програма закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня», затвердженої наказом МОН України від 20 квітня 2018 № 408 (у редакції наказу МОН Українивід 28 листопада 2019 № 1493).

Дані документи окреслюють рекомендовані підходи до планування й організації у школах єдиного комплексу освітніх компонентів.

Наскрізні змістові лінії

Види письмових робіт

Основними видами класних і домашніх письмових робіт з природничо-математичних дисциплін є:

розв'язування задач і вправ;

складання таблиць, схем, тощо;

виконання проєктів;

самостійні та контрольні роботи.

Порядок перевірки письмових робіт з математики

При перевірці зошитів оцінюється лише правильність записів. Почерк, охайність та форма запису не є предметом оцінювання.

Зошити з математики, в яких виконуються навчальні класні і домашні роботи, перевіряються:

у 5—6-х класах — не рідше ніж один раз на два тижні (з розрахунком, щоб стояла оцінка як мінімум за одну класну і одну домашню роботу, за інші роботи можна ставити позначку «Див.»);

у 7—11-х класах — не рідше один раз на місяць (перевіряються найбільш суттєві роботи);

Оцінка за ведення зошитів виставляється у класний журнал, але не враховується при виведенні тематичної.

Домашнє завдання

Основною метою домашніх завдань є: закріплення, поглиблення і розширення знань, набутих учнями на уроці; підготовка до засвоєння нового матеріалу; формування в дітей уміння самостійно працювати; розвиток їхніх пізнавальних інтересів, творчих здібностей тощо.

Вимоги щодо обсягу домашніх завдань регламентуються методичним листом Міністерства освіти і науки України «Про обсяг і характер домашніх завдань учнів загальноосвітніх навчальних закладів» від 29 жовтня 2007 р. № 1/9-651. Обсяг домашніх завдань з усіх предметів має бути таким, щоб витрати часу на їх виконання не перевищували у 5-6 класах 2,5 години; у 7-9 класах - 3 години; у 10-11 (12) класах - 4 години.

Наказ МОН Про затвердження Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти.

Оцінювання

Вимоги до навчальних досягнень учнів з математики в 2021/2020 н.р. здійснюється відповідно до додатка 2 наказу Міністерства освіти і науки України від 21.08.2013 № 1222 «Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти».

Оцінювання навчальних досягнень учнів 5-11 класів у 2021/2022 н.р. здійснюється відповідно до критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 13 квітня 2011 № 329) та орієнтовних вимог до оцінювання навчальних досягнень учнів з математики, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України «Орієнтовні вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів у системі загальної середньої освіти з предметів інваріантної складової навчального плану» (додаток 11 наказу) від 30 серпня 2011 р. № 996

Коригування оцінок

Коригування річної оцінки проводиться згідно з пунктами 9-10 Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 14.07 2015 № 762 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 08 травня 2019 року № 621), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 липня 2015 р. за № 924/27369, річне оцінювання може коригуватись.

Ведення класного журналу

Додаткові інформаційні ресурси

«Математики Полтавщини»(Вайбер)

«Методичний кейс учителя математики» (Диск)