Заняття #1

Секційне заняття

Дата проведення: 29. 08.2018 року

Місце проведення: ОЗО ЗЗСО І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці

Сьогодні перед сучасним педагогом стоять нові виклики, зумовлені, насамперед,глобальною трансформацією освіти та освітніми реформами в Україні.

Серед дев’яти ключових компонентів, з яких складається формула нової школи, є: по-перше, новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві та, по-друге, сучасне освітнє середовище, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, освітян, батьків не лише в приміщенні навчального закладу. А серед 10-ти ключових компетентностей, які «мають набути діти під час вивчення різних предметів на всіх етапах освіти» є інформаційно-цифрова компетентність, яка «передбачає впевнене, а водночас критичне застосування інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією на роботі, в публічному просторі та приватному спілкуванні… Розуміння етики роботи з інформацією (авторське право, інтелектуальна власність тощо)».

Переважна більшість педагогів, нажаль, самі не мають таких компетентностей та не володіють практикою використання нових дидактичних засобів в освітньому процесі. Тому головним завданням сьогодення є забезпечити та здійснити особистісне та професійне зростання педагогів, щоб подолати існуючий цифровий розрив між педагогами та їх учнями.

Доцільно навести узагальнене визначення цифрової компетентності, що було сформульовано А. Феррарі (A. Ferrari) на основі ґрунтовного аналізу кількох національних і міжнародних проектів та ініціатив: це набір знань, умінь, ставлень (включаючи здатності, стратегії, цінності та обізнаність), що необхідні для використання інформаційно-комунікаційних технологій та цифрових медіа з метою виконання завдань; вирішення проблем; спілкування; управління інформацією; співробітництва; створення і поширення змісту; та побудови знання ефективно, результативно, відповідно, критично, творчо, самостійно, гнучко, етично, рефлексивно для роботи, відпочинку, спільної діяльності, навчання, спілкування, задоволення споживчих потреб та забезпечення можливостей для реалізації прав. Вважаємо це визначення найбільш повним і точним, воно стало основоположним для тлумачення поняття інформаційно-цифрової компетентності у проекті нового освітнього стандарту «Нова українська школа». Це поняття є узагальнюючим, оскільки сформована цифрова компетентність вміщує і цифрову грамотність, і цифрову культуру.

І блок

Розвиток культурного компоненту, комунікативного компоненту, та компоненту «упевнене користування» цифрової компетентності

Ø Використання соціальних мереж у роботі педагога – організатора.

Ришкевич Н. П., ЗОШ І-ІІ ст. с. Муравище;

Ø Спілкування в цифрових освітніх середовищах як комунікативна компонента цифрової грамотності педагога.

Панасюк О. П., ЗОШ І-ІІІ ст. с.Олика.

ІІ блок

Розвиток когнітивного та конструктивного компонентів цифрової компетентності

Ø Робота з Google формами під час організації дистанційного навчання.

Приймак Д. М., НВК;

Ø Можливості You Tube каналу на службі у вчителя.

Власюк А. М., КЕШ

ІІІ блок

Розвиток креативністі як ще одного компеоненту цифрової компетентності

Ø Онлайн-дошка Padlet в освітньому процесі.

Мачушинець Г. В., завідувач методичним кабінетом,

Ø Застосування технології інтелект карт (Mind Maps) у навчально виховному процесі.

Власюк Л. Г., методист методичного кабінету, НВК.