Уроки

Урок-гра « Степінь з натуральним показником». Алгебра 7 клас

Мета: продовжити формувати вміння та навички учнів виконування дій зі степенями, розвивати логічне мислення учнів, математичну мову, пам’ять, виховувати доброзичливість і почуття відповідальності, уважність і самостійність, вміння правильно застосовувати математичні терміни, інтерес до математики.

Хід уроку

Немає значення, що шукаєш,

Важливо, що знаходиш.

І. Привітання команд: команди називають девіз, назви команд, демонструють емблему.

ІІ. Розминка. Активізація розумової діяльності. Завдання і запитання для кожної команди

І. команда ІІ. команда

1. Спростити вираз 1. Спростити вираз

am ×an = xa×xb=

a5 :a 2 = a10 :a 4 =

2.Сформулювати правило 2. Як поділити степені з однаковими

множення степенів з однаковими основами?

Основами.

3.Яким числом є степінь додатного 3. Яким числом є степінь

числа? від’ємного числа з парним

показником?

Проводиться перехресне опитування . Кожна правильна відповідь – 1 бал.

ІІІ. Конкурс на визначення капітанів.

Учень, який І правильно спростить вираз і є капітаном команди.

Для команди – 5 балів

ІV. Неуважний учень

Необхідно виправити помилки і сказати означення, властивості, які не знає учень:(Кожна правильна відповідь 1 бал)

І. команда

1. 5×5×5×5 = 45

2. 71 = 1

3. 23 × 27 = 221

4. 23 + 27 = 210

5. (2х)3 = 2х3

6. 310 : 32 = 18

ІІ. команда

1. (-3)2 = -9

2. 00 = 1

3. 23 ×27 = 410

4. 230 : 210 = 23

5. (a3)2 = a9

6. 50 = 0

V. Конкурс капітанів

Замість крапок поставити вираз, щоб дістати істину рівність при всіх значеннях змінної x.

І. команда

a) х2 × … = х10

b) (…)2 = х6

c) … × х2 = х8

d) х2 ×х5 ×… = х12

ІІ. Команда

a) … : х2 = х6

b) (…)3 = у6

c) у5 × …= у9

d) у3 × у2 ×…= у1

За конкурс 4 бали.

VІ. Бліцтурнір.

По черзі до дошки виходять усі члени команди і заповнюють пропуски, щоб дана рівність була правильною.(5 балів)

І. команда

a) х5… х3 = х8

b) у12 …у3 = у9

c) (-2)3 = …8

d) (у5) = у15

e) у:у3 = у2

ІІ. команда

a) х7 х3 = х4

b) р9 … р5 = р14

c) (-3)2 = …9

d) (а)4 = а12

e) х : х2 = х4

VІІ. Математична естафета.

Члени команд по черзі виконують завдання на дошці.

1 завдання – 1 бал

І команда

1) х10 ×(х10 : х5

2) (р4)8р10

3) ((р6)2)5

4) (а × а4)2

5) (а6 : а3)3

ІІ команда

1) х ×(х9 7)

2) (р7)4р6

3) ((р5)2)4

4) (а ×а2)3

5) (а8 :а4)2

VІІІ. Самостійна робота з картками.

Команди отримують картки із записаними на них прикладами і 4 хв вписують у 3 стовпчик. (10балів)

1. am ×an

2. am:a n

3. (a×b)n

4. (am) n

5. a0

6. a1

7. у4×у

8. с15:с13

9. 58:56

10. (х×у)2

11. (у3)4

12. 70

13. (-3)2

14. (-3) 3

ІХ. Підсумок змагання.

Журі підбиває підсумки, визначає переможця, вручає призи.

Х.Домашнє завдання.

Скласти кросворд до даної теми.