9.00–10.00
Dalyvių registracija, pasitikimo kava
10.00–10.05
Konferencijų salė, II a.
Forumo atidarymas
10.05–12.00
Konferencijų salė, II a.
Pirmoji sesija
Moderuoja
Ekaterina Prakapene, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Agnė Pranckutė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
10.05–10.30
Justina Garbauskaitė-Jakimovska, Vilniaus universitetas
10.30–10.55
Bibliotekų prieinamumas žmonėms su judėjimo negalia
Ginta Žemaitaitytė, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga
10.55–11.20
Alfa kartos vaikai aplink Jus? Pasičiupkite idėją, kaip padėti sau
Aurelija Macijauskienė, Klaipėdos licėjus ir Klaipėdos universitetas
11.20–11.45
Ieva Petkutė, VšĮ „Socialiniai meno projektai“
11.45–12.00
Kristina Kulikauskienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
12.00–12.30
III a. fojė
Pietų pertrauka
12.30–13.50
Konferencijų salė, II a.
Antroji sesija
Moderuoja
Ekaterina Prakapene, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Agnė Pranckutė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
12.30–12.40
Aš neabejingas, o tu? Socialinė integracija – iššūkis ar kasdienybė?
Inga Šimkutė-Karalevičienė, ŠU Sveikatinimo hipoterapijos ir sporto centras
12.40–12.50
Paslaugos šeimai: rimti pokalbiai
Daiva Žukauskienė, geštalto psichoterapeutė
12.50–13.00
Loreta Liutkutė, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka
13.00–13.10
Atvira ir prieinama: Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos atvejis
Regina Vertelienė ir Rita Božienė, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka
13.10–13.20
Literatūrinio-edukacinio stalo žaidimo „Knygosūkis“ parengimas regos negalią turintiems asmenims ir gestų kalbos kursai bibliotekininkams
Jurgita Maciūtė ir Arina Jackutė, Klaipėdos apskrities viešoji I. Simonaitytės biblioteka
13.20–13.30
Interaktyvių paslaugų pritaikymas Panevėžio regiono bibliotekose mažinant socialinę atskirtį. Bendradarbiavimo rezultatai
Greta Kėvalaitienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
13.30–13.40
Kultūra ir menas žaismingai: asmenų su negalia edukacija bibliotekoje
Julija Genienė, Kauno apskrities viešoji biblioteka
13.40–13.50
Erasmus+ programos projekto „Penki pojūčiai – penki keliai pažinti“ pristatymas
Sigita Vaitkaitytė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
14.00–16.00
Edukacinės veiklos
14.00
Registratūra, II a.
Ekskursija po biblioteką
14.00–15.00
Sensorinis kambarys, II a.
Edukacija „Mano jausmų muzika“
Agnė Areliūnaitė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Programos metu naudojama Trace Moroney jausmų knygelių serija: „Kai nusiviliu“, „Kai jaučiuosi vienišas“, „Kai man liūdna“, „Kai myliu“, „Kai jaudinuosi“, „Kai jaučiu pavydą“, „Kai esu laimingas“, „Kai jaučiuosi geras“, „Kai supykstu“, „Kai išsigąstu“. Vaikai jausmus, kuriuos išgyvena knygų veikėjas kiškis, perteikia naudodami muzikos instrumentus.
Užsiėmimo dalyviai kartu su kiškeliu mokosi dalintis pozityviais jausmais – meile, džiugesiu, gėriu ir priešingai – kaip įveikti negatyvius jausmus, nelaikyti jų savyje, siekiama išmokyti, kad liūdėti, pykti yra normalu.
14.00–16.00
III a. fojė
Stalo žaidimo „Knygosūkis“ pristatymas
Jurgita Maciūtė, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka
Stalo žaidimas yra pritaikytas silpnaregiams ir asmenims, turintiems regos negalią.
14.00–16.00
III a. fojė
Aukštaitijos ETNO kilimas ir stalo žaidimas „Kelionė į devintą stotį“
Greta Kėvalaitienė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka
Edukacinės programos metu susipažinsite su įvairiomis Aukštaitijos tapatumą atspindinčiomis vertybėmis – sužinosite, kas buvo Čičinskas, kodėl Karvės ola turi tokį pavadinimą, ir daug kitų įdomybių. Susipažinsite su žymiausiais Aukštaitijos piliakalniais, gyvenvietėmis, šventvietėmis ir kitomis vertybėmis.
Mobilioje aplikacijoje, pasitelkus grafinio dizaino elementus, vaizdinę ir garsinę medžiagą pateikti įdomiausi klausimai apie pasaulio lietuvius, kuriančias ir kūrusius vaikams.
14.00–16.00
Vaikų ir jaunimo litertūros skyrius, I a.
Edukacija „Rimti pokalbiai“
Daiva Žukauskienė, geštalto psichoterapeutė
Programa sukurta pagal amerikiečių autorės D. Suskind metodą, skirtą tėvų motyvacijai ir socialiniams gebėjimams ugdyti, tėvų ir vaikų santykiams stiprinti, vaikų kalbėsenai, emociniam intelektui ugdyti, teikiant rekomendacinio pobūdžio konsultacijas ir mokymus.
14.00–16.00
Kūrybinė erdvė, III a.
„Cospaces Edu“ – įrankis edukacijoms
Gabrielė Tarutytė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Virtualios aplinkos kūrimo pristatymas naudojant programą „CoSpaces Edu“.
15.00–16.00
Knygos grafikos centras, I a.
Neįgaliesiems pritaikyta atminties lavinimo programa „Sveikatos ir atminties piliulė“
Loreta Karnauskė, Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka
Pristatoma neįgaliesiems pritaikyta atminties lavinimo programa „Sveikatos ir atminties piliulė“. Šios programos tikslas – padėti senėjančiai visuomenei / negalią turintiems asmenims ugdyti sveikatos kultūrą, didinti sveikatos raštingumą ir žadinti blėstančią atmintį, taip siekiant sumažinti socialinę, kultūrinę, informacinę ir skaitmeninę atskirtį bei užtikrinti užimtumą ir mokymosi visą gyvenimą galimybę. Programa parengta įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuotą projektą „Sveikatos kultūros barometras“.
15.00–16.00
Sensorinis kambarys, II a.
Kimočiai
Giedrė Čarienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka
Kimočiai (japonų k. kimochi reiškia „jausmas“) – ugdymo programa, kur smagios, įtraukiančios ir inovatyvios veiklos padeda vaikams įgyti pasitikėjimo savimi ir išmokti spręsti sudėtingas socialines ir emocines situacijas.
15.00–16.00
Amerikos skaitykla, III a.
Muzikos terapijos užsiėmimas
Ilona Papečkytė, specialioji pedagogė ekspertė
Dalyviai galės prisiliesti prie muzikos kūrimo, sužinoti daugiau apie tai, kaip vedamos tokio pobūdžio edukacijos asmenims, turintiems negalią.
16.00–16.30
Konferencijų salė, II a.
Diskusija, forumo apibendrinimas
16.30–16.40