Piirkond
Kärdes on rikkalikult nii ajalugu kui puutumatut loodust
Endla Looduskaitseala
Endla looduskaitseala, mis jääb meist vaid mõne km kaugusele, on kahtlemata kohalik superstaar, mida tasub kindlasti külastada. Ala pakub võimalusi puhkamiseks ja looduse nautimiseks igal aastaajal. Siin on kaheksa rabamassiivi, kust looklevad läbi Männikjärve matkarada (2,2 km), Männikjärve õpperada (7,3 km) ja Endla järve matkarada (8 km), erinevad metsakooslused, puisniidud ja jõed. Siin elutsevad kaitsealused linnu- ja taimeliigid. Osaliselt kattuvad matkarajad võimaldavad igaühel valida endale sobiva pikkusega retk nii jala kui ka kajakiga. Tornidest avaneb kaunis vaade rabalaugastele. Piirkonnas asuvad ka erinevad laagriplatsid ja piknikukohad. Loodusmaja külastuskeskuses Toomal saab tutvuda põneva ekspositsiooniga.
Kärde küla
Jõgevamaa Aasta küla 2016 Kärde asub ajaloolise Piibe postitee ääres, Kärde mäe ja Endla looduskaitseala rabamassiivide vahel. Küla on esmakordselt mainitud juba 1411. aastal. Tänu oma kõrgele asendile 110 m kõrgusel merepinnast on Kärdet õnnistatud kaunite päikeseloojagutega. Läheduses on mitmed järved, millega käivad kaasas iidsed legendid, näiteks Männikjärv - Kalevipoja kaev, ja Endla järv, kus elas Vanemuise tütar Juta ja kelle nime kannab ka järve ääres asuv rahn.
Kärde mõisa park
Mõisapargis paikneb väike palktare. Pärimuse kohaselt sõlmiti selles tarekeses 1661. aastal Kärde rahu, mis lõpetas tollase 1656-1658 kestnud Rootsi-Vene sõja ja kinnistas Rootsi võimu Läänemere idakaldal. Kultuurimälestiste hulka arvati aastal 1999. Kärde mõisa park, kus rahumajake asub, on liigirikas (51 eri liiki), rohkete võõrpuu- ja põõsaliikidega. Pargis on looduskaitsealuse tähkja rapuntseli (Phyteuma spicatum) ainus leviala Jõgeva maakonnas.