Напрямок роботи

«Якщо ми хочемо бути розвинутим, суверенним, щасливим народом, то маємо розгорнути процес пізнання себе як нації і держави, в минулому і сучасному, в процесі розвитку вселюдства пізнати нашу ментальність, долю та історичну місію. Без цього неможливо ні розв’язати проблеми сучасності, ні передбачити ефективні шляхи розвитку в майбутньому»

М. Грушевський

Одним із принципів Державної національної програми «Освіта» Україна XXI» є національна спрямованість освіти, що полягає в її органічному поєднанні з історією і традиціями, збереженні та збагаченні культури українського народу.

  Уже декілька років педагоги закладу працюють над проблемою народознавчого виховання дошкільників. На їх переконання дитина з раннього віку повинна пізнати і полюбити історію свого народу.

  Основні завдання, які педагогічний колектив поставив перед собою:

-     формувати уявлення про родину, рід, родовід;

-     поглиблювати інтерес до дитячого садка - затишної другої домівки, у якій весело і цікаво живеться дітям, де чекають на них привітні вихователі, няні;

-  знайомити дітей з історією свого села, використовуючи матеріали місцевого музею, преси, розповіді старих людей;

- формувати уявлення дітей про фольклорні і народні символи, пов’язані з історією і побутом нашого народу;

-   поглибити знання дітей про національний одяг українців та вишиті рушники нашого народу;

-  ширше знайомити дітей з легендами, переказами, усною народною творчістю;

-  розширити знання дітей про Батьківщину - Україну, її столицю – стародавній Київ, державну символіку: Гімн, Герб, Прапор;

-  виховувати інтерес до свят, розваг, і дозвілля у дошкільному закладі;

- продовжувати навчати дітей правил мовного етикету, культури спілкування, поведінки;

-   виховувати повагу до української мови.

З метою збагачення знань дошкільнят з народознавства, розвитку їхньої пізнавальної активності, педагогічний колектив дошкільного закладу склав план роботи на рік.

   У кожній віковій групі планується 2 заняття на місяць. Тема занять розподіляється таким чином, щоб діти могли з опорою на попередній досвід збагачувати і розширювати свої знання у наступній віковій групі.

   Для засвоєння знань дітьми з даної теми в  нашому садку створені необхідні умови: виготовлений ілюстративний матеріал, дидактичні ігри, логічні завдання, зібраний дитячий фольклор, художні твори сучасних українських поетів та письменників, обладнана українська світлиця, народознавчі куточки, виставки книг, виставки дитячих робіт з природного матеріалу, куточок державної символіки, галерея української казки.

  Педагоги закладу намагаються створити всі умови для виховання у дітей  любові до краси української мови, до рідної землі, інтересу до українських звичаїв і традицій.