Загальна інформація
про курс
УКРАЇНА В ПЕРІОД ЗАГОСТРЕННЯ КРИЗИ РАДЯНСЬКОЇ СИСТЕМИ
Даний курс допоможе вам:
називати події за датами та дати подій, що відбулися на території УРСР у період загострення кризи радянської системи;
називати, пояснювати та застосовувати у мовленні поняття: «доба “застою”», «розвинений соціалізм», «номенклатура», «системна криза», «дефіцит», «моральний кодекс будівника комунізму», «конформізм», «Празька весна».
використовувати карту як джерело інформації про соціально-економічне життя УРСР доби «застою»;
використовувати історичні джерела для характеристики морального стану радянського суспільства, явищ у соціальній сфері та повсякденному житті населення України в період загострення кризи радянської системи;
давати оцінку дисидентського руху цього періоду, визначити форми діяльності дисидентів.;
висловлювати особисті ставлення щодо морального стану радянського суспільства, явищ у соціальній сфері та повсякденному житті населення України в період середини 1960–1980-х рр.
Мета і завдання курсу:
Суспільство ставить перед сучасною школою завдання не лише надання і засвоєння необхідних знань учнями з різних предметів, а й розвиток навичок та компетентностей, необхідних протягом життя. Головні вміння – вчитись новому, вміти самостійно знаходити потрібну інформацію та успішно її засвоювати, бути гнучким на ринку праці. Ця установка має бути чітко сформована у випускників, які після здачі іспитів розпочинають прокладати особистий професійний шлях.
Дистанційний курс з історії України «УКРАЇНА В ПЕРІОД ЗАГОСТРЕННЯ КРИЗИ РАДЯНСЬКОЇ СИСТЕМИ» покликаний допомогти здобувачам освіти опанувати необхідну тему. Його форма орієнтована на самостійну роботу та надає їм необхідні знання і навички при роботі з історичними джерелами, а пропоновані тестові завдання аналогічні тим, які використовують укладачі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
Для кого призначається даний курс: Курс призначений для здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти ІІ курсу навчання.
Попередні вимоги: Наявність e-mail, доступ до Інтернету, знання операційної системи WINDOWS, уміння працювати з її додатками, базові знання з користування Microsoft Office: Word та веб-браузерами.
Структура курсу
Зміст і структура курсу «УКРАЇНА В ПЕРІОД ЗАГОСТРЕННЯ КРИЗИ РАДЯНСЬКОЇ СИСТЕМИ» відповідають навчальній програмі.
Період 1964–1985 рр. в історичній і публіцистичній літературі отримав назву «застій». Ця назва не зовсім точно відображає процеси, що відбувалися в другій половині 1960-х — першій половині 1980-х рр., але віддзеркалює загальну тенденцію соціально-економічного і політичного розвитку радянської системи.
Форми стимулювання самостійної роботи по засвоєнню матеріалу курсу відрізняються від традиційних. Зокрема, здобувачі освіти отримують доступ до конспектів текстів лекцій, презентацій, відео, різнорівневих завдань.
Курс складається з 10 уроків. Матеріал уроків 1-9 побудований так, що викладач має змогу проводити їх як у синхронному, так і асинхронному режимах. Кожен урок також містить різнорівневе домашнє завдання. Завдання уроку 10 здобувачі освіти виконують в асинхронному режимі.
Курс включає спеціально створені викладачем:
тематичні презентації;
опорний конспект;
тематичні відеозаписи, взяті з сервісу YouTube з Інтернет посиланнями до них та розробки різнорівневих комунікативних завдань до них;
тематичні інтерактивні тренувальні і контролюючі онлайн тести
додаткові інтерактивні завдання;
ряд завдань для контролю компетенцій з теми.
Крім того, певні текстові матеріали проілюстровано.
Курс містить різноманітні форми та методи організації діяльності зокрема, застосовуються інтерактивні методи, які зацікавлюють та мотивують до вивчення предмету.
Курс також містить інструкцію для здобувачів освіти, графік роботи, додаткові матеріали (електронний підручник, відеоматеріали, схеми), які можуть бути використані для роботи з обдарованими здобувачами освіти та глосарій.
Здобувачі освіти отримують завдання, яке прикріплюються до платформи HUMAN, відповідно до розкладу училища. Для проведення заняття в синхронному режимі, викладач також надає посилання на проведення Google Meet конференції.
Контроль за виконанням завдань здійснюється викладачем, відповідно до встановлених термінів виконання.
Оцінювання зданих здобувачами освіти робіт відображається в електронному журналі на платформі HUMAN.