Цивільний захист під час війни

Телефони рятувальних та аварійних служб

112 - Єдиний номер всіх служб екстреної допомоги;

101 - Пожежна служба;

102 - Поліція;

103 - Швидка медична допомога;

104 - Аварійна служба газової мережі;

0 800 501 482 - Телефон довіри СБУ

Війна б’є по психологічному стану і дорослих, і дітей. Навіть якщо ви робите вигляд, що все добре, діти переймають вашу тривожність. Тож як підтримати та заспокоїти дитину.

ЦИТАТА

«Потрібно вживати слово «війна», говорити про війну, як війну. Що війна – це тимчасово, що так завжди не буде. Повторювати, що все буде гаразд. Обговорювати плани на майбутнє. Це все дуже важливо. З одного боку, подати інформацію, а з іншого - дати позитивне скріплення плануванням майбутнього». Вікторія Осипенко - психологиня.


Поліція застерігає: не підіймайте підозрілі або цінні предмети


Такі знахідки можуть виявитися небезпечними для здоров’я і навіть життя.

У зв’язку з військовою агресією з боку Російської Федерації на території України в інформаційних ресурсах з’являються повідомлення про виявлення небезпечних предметів. Зокрема йдеться про виявлення протипіхотних мін, заборонених міжнародним гуманітарним правом, які нагадують «метеликів».

Крім того, у повідомленнях йдеться про можливість знайти мобільний телефон чи іншу цінну річ, яка може бути замінована. Подібні знахідки можуть не лише спричинити шкоду здоров’ю людини, але й забрати її життя.

У зв’язку з цим поліцейські закликають громадян бути пильними і обережними, а також пояснити дітям необхідність бути уважними та не чіпати підозрілі предмети. Про виявлення подібних підозрілих знахідок слід повідомити до найближчого відділу поліції, штабу територіальної оборони або органу влади.

Увага! Заборона на відвідування лісів

Рішенням Ради оборони Житомирщини від 22.03.2022 на час воєнного стану заборонено відвідування та в'їзд до лісу громадян, за винятком військових, правоохоронців, лісівників та органів місцевої влади. Таке рішення прийняте задля безпеки громадян, а також запобігання лісовим пожежам.