Загальні положення

Загальні положення

Методичне об’єднання вчителів філолгічного циклу є структурним підрозділом методичної служби школи

За наявності в освітній установі більше 2 вчителів, що працюють по одній і тій же спеціальності, або більше трьох вчителів, що працюють по одному циклу предметів, створюється МО вчителів, які вдосконалюють свою методичну і професійну майстерність, організують взаємодопомогу для забезпечення сучасних вимог до навчання і виховання молоді, забезпечують творчі ініціативи, розробляють сучасні вимоги до навчання і виховання молоді.


Робота шкільного методичного об’єднання вчителів філологічного циклу вибудовується відповідно до програми розвитку школи, рішень педагогічної ради, плану роботи школи, затвердженим педагогічною радою.

Завдання ШМО вчителів-предметників

В роботі ШМО вчителів в різних видах діяльності передбачається вирішення наступних задач:

Функції ШМО вчителів філологічного циклу

Робота ШМО організовується на основі плану роботи школи і методичної теми, прийнятої до розробки педагогічним колективом, з урахуванням індивідуальних плани професійної самоосвіти вчителів.

МО вчителів здійснює свою діяльність в різних формах, зокрема на засіданнях, де аналізується або береться до уваги рішення поставлених задач. МО вчителів може організувати семінарські заняття, цикл відкритих уроків із заданої і визначеної тематики.

Одним з функціональних обов’язків МО є розробка системи позакласної роботи з предмету, визначення її напрямку, ідеї.

Права МО вчителів філологічного циклу

МО вчителів філологічного циклу має право рекомендувати керівництву розподіл навчального навантаження педагогів з предмету при тарифікації, виходити із пропозиціями надбавок педагогічним співробітникам за завідування навчальним кабінетом, ведення предметних гуртків, студій, розподіляти методичну роботу окремих педагогів.

МО обговорює питання про можливість організації поглибленого вивчення предмету в окремих класах за наявності достатніх засобів навчання.

Обов’язки вчителів методоб’єднання.

Кожен член ШМО філологічного циклу зобов’язаний:

Організація діяльності МО вчителів.

У своїй роботі методичне об’єднання вчителів філологічного циклу підпорядковане педагогічній раді, методичній раді школи, керівнику школи. МО вчителів обирає голову. План роботи МО затверджується методичною радою школи.

Протягом одного навчального року проводиться не менш 4-х засідань МО вчителів; практичний семінар з організацією тематичних відкритих уроків, позакласних заходів.

Засідання МО вчителів оформляються у вигляді протоколів. В кінці навчального року методична рада аналізує роботу МО і приймає на зберігання план роботи, звіт про виконану роботу.