Конференція "Наука та освіта в дослідженнях молодих учених".

Шановні колеги, дорогі науковці!

Радо запрошуємо Вас ознайомитися з інформацією щодо нашої традиційної конференції "Наука та освіта в дослідженнях молодих учених"!

Будьмо разом! Відкриваймо нові горизонти!

Конференція "Наука та освіта в дослідженнях молодих учених" - 2024💻

16 травня 2024 року на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди в режимі онлайн відбулася V Міжнародна науково-практична конференція для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених».

Співорганізаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Рада молодих учених при Харківській обласній військовій адміністрації. Кардіффський університет Метрополітан (Велика Британія), Телавський державний університет імені Якоба Гогебашвілі (Грузія), Поморська академія в Слупську (Республіка Польща), Університет імені Адама Міцкевича в Познані (Республіка Польща), Рейнський університет Фрідріха Вільгельма в Бонні (Німеччина).

Участь у роботі конференції взяли 58 осіб: учителі закладів середньої освіти, викладачі закладів вищої освіти, здобувачі вищої освіти з України й Німеччини. У цілому до збірника було подано близько 90 тез. 

Учасники представили 14 закладів і установ, зокрема такі: Кам’янський енергетичний фаховий коледж, Криворізький державний педагогічний університет, Національний університет «Запорізька політехніка», Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, Пісочинський ліцей «Мобіль», Рейнський університет Фрідріха Вільгельма (Бонн), Харківський ліцей № 72, Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, Харківський національний університет радіоелектроніки Київський столичний університет імені Бориса Грінченка, Херсонський державний університет, Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова.

Учасники конференції активно обговорювали актуальні питання освіти та науки, жваво брали участь у дискусії, що свідчить про небайдужість до долі української науки з боку молодих учених.

Конференція "Наука та освіта в дослідженнях молодих учених" - 2023💻

Традиційна для Ради молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди наукова конференція "Наука та освіта в дослідженнях молодих учених" відбулася!

18 травня 2023 року в рамках Тижня науки в ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулася IV Міжнародна науково-практична конференція для студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених» у змішаному форматі.

На початку конференції до учасників звернувся доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, ректор університету Юрій Дмитрович Бойчук, який привітав усіх з Днем науки та наголосив на важливості освітньої та наукової діяльності для подальшої відбудови України. Також Юрій Дмитрович вручив здобувачам вищої освіти, активним членам СНТ ХНПУ імені Г.С. Сковороди подяки від РМВ при ХОВА за внесок у розвиток та популяризацію молодіжної науки на Харківщині та з нагоди Дня науки в Україні

З вітальним словом до учасників конференції звернулась доктор філософських наук, професор, проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ХНПУ імені Г.С. Сковороди Світлана Вікторівна Бережна.

Лунали слова привітання з Днем науки й від Ради молодих учених при Харківській обласній військовій адміністрації.

До присутніх зі словами привітання також звернулась доктор педагогічних наук, професор, професор Кафедра освітології та інноваційної педагогіки, голова ради молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди Ольга Іванівна Башкір, яка підкреслила, що такі наукові конференції допомагають молодим ученим вирішувати нагальні питання, адже вирішення багатьох з них часто науковці знаходять саме під час дискусій.

Модератором конференції був здобувач вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня кафедри української мови, заступник голови ради молодих учених Ярослав Анатолійович Скидан.

Технічну підтримку онлайн-середовища конференції з серця України, міста Києва забезпечувала здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти Факультет історії і права ХНПУ імені Г.С. Сковороди, голова студентського наукового товариства Юлія Федорівна Матей.

Науковці та молоді вчені з багатьох куточків України представили українською та англійською мовами свої цікаві й актуальні наукові доповіді з різних галузей знань, обговорювали порушені питання. Конференція проходила в дружній, теплій атмосфері у змішаному форматі.

Цього року конференція відбувалась у День вишиванки. Тому знаменним стало те, що всі учасники, які зібралися в стінах Сковородинівського університету та у віртуальному залі конференції одягли цей своєрідний оберіг українців, що ще більше згуртувало усіх присутніх онлайн та офлайн. Тим самим спільнота підтримала челендж #ХНПУвВишиванці.

Конференція "Наука та освіта в дослідженнях молодих учених" - 2022💻

Надзвичайно науково та практично насиченим видався день, оскільки сьогодні, 19 травня 2022 р., в рамках Тижня науки за підтримки Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України в ХНПУ імені Г.С. Сковороди відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених».

Незважаючи на воєнний стан, молоді вчені з різних куточів України, а також представники Китайської Народної Республіки доєдналися до науково-популярного заходу, аби популяризувати свої наукові здобутки, подискутувати, поділитися думками й підтримати одне одного в цей складний час.

Вітальним словом конференцію розпочав доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, ректор  ХНПУ імені Г.С. Сковороди Юрій Бойчук. Юрій Дмитрович зауважив, що у розвитку будь-якого суспільства велику роль відіграє освіта і наука, підтвердивши свої слова висловлюванням видатного українського філософа та педагога Григорія Савича Сковороди: «Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися».

До учасників конференції звернулась докторка юридичних наук, доцентка, професорка кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія», головиня Ради молодих учених при МОН України Олеся Ващук. Олеся Петрівна зазначила, що ця конференція – це добрий майданчик для розвитку цікавих і цінних наукових ідей, обміну досвідом, а також можливість заявити про себе, гідно представити власне наукове дослідження.

Докторка філософських наук, професорка, проректорка з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ХНПУ імені Г.С. Сковороди Світлана Бережна привітала учасників конференції та відзначила, що такі наукові читання є дуже знаковою та актуальною подією, оскільки вдало створена віртуальна платформа дозволяє обмінятися думками молодим дослідникам і збагатитися цінним дослідницьким досвідом.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась докторка педагогічних наук, завідувачка кафедри освітології та інноваційної педагогіки ХНПУ імені Г.С. Сковороди Анна Боярська-Хоменко, яка завершила свою промову словами видатного Івана Федоровича Прокопенка: «Освіта збереже Україну».

Із завершальним словом до учасників конференції звернулася докторка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри освітології та інноваційної педагогіки, головиня Ради молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди Ольга Башкір, яка подякувала усім присутнім за цікаві, змістовні та плідні дискусії.

Модератором заходу був здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти кафедри української мови, заступник голови Ради молодих учених ХНПУ імені Г.С. Сковороди Ярослав Скидан, який також став спікером та представив наукову доповідь на тему: «Мовні новації в умовах воєнного часу».

З доповідями виступило 10 спікерів, а загалом до конференції долучилося понад 100 учасників з різних закладів освіти України.

Організаційний комітет конференції щиро вдячний усім учасникам конференції, молодим ученим, а також студентській молоді за активну роботу, якісні виступи та інноваційні підходи до дослідницької діяльності. Вдячні всім за чудову та скоординовану роботу і до наступних зустрічей!

Все буде Україна!


Конференція "Наука та освіта в дослідженнях молодих учених" - 2021💻

13 травня 2021 року Радою молодих учених при МОН України та Радою молодих учених Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди проведено ІІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію для студентів, аспірантів, докторантів, молодих учених «Наука та освіта в дослідженнях молодих учених».

Головою Ради молодих учених при МОН України, доктором юридичних наук, доцентом, професором кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія» Олесею Ващук наголошено на важливості проведення конференцій саме для молодих учених, які ще перебувають на шляху вибору своєї індивідуальної науково-дослідницької траєкторії; об’єднання наукових зусиль молодих учених різних регіонів України з метою розробки спільних проєктів.

Проректор з наукової, інноваційної та міжнародної діяльності ХНПУ імені Г.С.Сковороди, доктор філософських наук, професор Світлана Бережна окреслила освітні та науково-дослідницькі можливості для здобувачів усіх рівнів вищої освіти, переконливо закликала всіх учасників конференції не зупинятися на досягнутому, працювати у своє задоволення та на користь своєї країни.

Модераторами заходу були Ольга Башкір – доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки, голова ради молодих учених ХНПУ імені Г.С.Сковороди та Анна Боярська-Хоменко – доктор педагогічних наук, в.о. завідувача кафедри освітології та інноваційної педагогіки, заступник голови ради молодих учених ХНПУ імені Г.С.Сковороди.

Конференція пройшла під девізом, взятим із цитат Григорія Сковороди: «Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися!». Після проведення заходу РМУ при МОН України та РМУ ХНПУ імені Г.С.Сковороди прийнято рішенні стосовно виконання членами організаційного комітету таких завдань:

популяризувати принципи академічно-дослідницької доброчесності серед учасників (здобувачів та педагогічних працівників) освітнього процесу закладів освіти всіх рівнів;

упроваджувати в освітню діяльності закладів вищої освіти виховні практики сучасного передового досвіду та напрацювання організації очного, дистанційного та змішаного навчання;

здійснювати апробацію запропонованих учасниками конференції форм і методів організації навчання відповідно до вимог сучасних викликів;

сприяти належному визнанню науковою спільнотою країни молодих учених як фундаторів становлення корпоративної культури закладів освіти.