Лекції з теорії квантових вимірювань

11–17 квітня 2019

Вимірювання є одним із наріжних каменів квантової механіки. Знайомство переважної більшості фізиків із цією темою обмежується твердженням про те, що квантове вимірювання потребує класичного спостерігача, а імовірність певного результату визначається квадратом хвильової функції.

За останні кілька десятиліть теорія квантових вимірювань суттєво просунулася, отримавши ряд важливих фундаментальних та прикладних результатів. В основі багатьох із цих результатів лежить поняття слабкого вимірювання, в результаті якого спостерігач дізнається неповну інформацію про вимірювану спостережувану, але натомість майже не збурює стан квантової системи.

Під час лекцій ви дізнаєтесь про сучасні підходи до опису квантових вимірювань, фундаментальні поняття слабких вимірювань та слабких очікувань, а також про застосування вимірювань (як слабких, так і звичайних, сильних): для підсилення чутливості детекторів, для виконання квантових обчислень, для отримання раніше невідомих математичних тотожностей.

На кого розраховані лекції? Лекції будуть доступні усім, хто знає основи квантової механіки та володіє її математичним апаратом. Для деяких тем бажаним буде володіння вторинним квантуванням.

Лекції відбуватимуться англійською (11–13.04) та українською англійською (15–17.04) мовами. Матеріали курса будуть підготовані англійською. Після завершення курса буде розповсюджено список задач, розв'язавши які, учасник отримає сертифікат про успішне проходження курса.

Участь у лекціях безкоштовна, але вимагає реєстрації.