Szaradziarskie Mistrzostwa Poznania

05.10.2019

XII Szaradziarskie Mistrzostwa Poznania

W pierwszą sobotę października trzydziestka wielbicieli łamigłówek wystartowała w kolejnej edycji Szaradziarskich Mistrzostw Poznania. Podczas dwóch 75-minutowych rund rozwiązywano zadania ułożone przez klubowiczów z Pyrrusa.

W pierwszej rundzie znalazł się blok zadań "powitalnych", jolka, ażetka, ułóż sam, kilka rebusów anagramowych. Rozkładówkę poświęcono łamigłówkom związanym z kreskówką "Lucky Luke". Drugi zestaw to sekcja powiązana z tematami Karaibów, kilka mniejszych zadań, a także te bardziej wymagające - miszmasz, przymrużka z ciekawymi skojarzeniami, szkotka, swatka oraz psotka.

W rozegranym po mistrzostwach turnieju rebusowym "Pyrrusjada" najwięcej problemów sprawiły jednowyrazowe anagramy o rozwiązaniach stanowiących nowości w polszczyźnie, rebus ze Stochem oraz z przybyszami z Matplanety. Triumfatorem (po raz pierwszy w historii tych zawodów) został Przemysław Ketner.

Zwycięzcą turnieju głównego oraz nowym Szaradziarskim Mistrzem Poznania, został Leszek Rydz, który uzyskał 138 punktów na 150 możliwych, wyprzedzając na podium Norberta Stawika (125) oraz Michała Gargóla (124). Mistrz otrzymał Puchar Prezydenta Miasta, wręczono także puchar dla najlepszego Poznaniaka oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników.


Wyniki XII Szaradziarskich Mistrzostwa Poznania

1. Leszek Rydz - 69 + 69 = 138

2. Norbert Stawik - 65 + 60 = 125

3. Michał Gargól - 62 + 62 = 124

4. Krzysztof Lofek - 59 + 50 = 109

5. Przemysław Ketner - 43 + 53 = 96

6. Agnieszka Warwas - 48 + 46 = 94

7. Dorota Garbacik - 44 + 47 = 91

8. Rafał Rogowski - 47 + 40 = 87

9. Bronisław Sztandera - 45 + 37 = 82

10. Przemysław Znaniecki - 41 + 40 = 81

11. Krystyna Moś - 35 + 40 = 75

12. Małgorzata Antczak-Kęsy - 36 + 29 = 65

13. Beata Grochowska - 28 + 34 = 62

14. Michał Białogłowy - 19 + 39 = 58

15. Stanisław Osyda - 24 + 31 = 55

16. Kazimierz Skowyra - 27 + 19 = 46

17. Mirosław Norwajszas - 20 + 25 = 45

18. Anna Śmiałkowska - 17 + 26 = 43

19. Elżbieta Grudzień - 24 + 17 = 41

20. Edmund Łagutko - 24 + 17 = 41

21. Danuta Żebrowska - 21 + 18 = 39

22. Zdzisław Łoś - 12 + 24 = 36

23. Bogusław Nowak - 18 + 17 = 35

24. Henryk Filipek - 17 + 17 = 34

25. Grzegorz Cuske - 13 + 18 = 31

25. Anna Dawidowska - 13 + 18 = 31

27. Władysław Woźniak - 14 + 16 = 30

28. Alicja Stiller - 11 + 15 = 26

29. Anna Handke - 8 + 10 = 18

30. Małgorzata Lisiecka - 3 + 2 = 5



Wyniki XI Turnieju Rebusowego "Pyrrusjada"

1. Przemysław Ketner - 23

2. Krzysztof Lofek - 22

3. Leszek Rydz - 21

Michał Gargól - 21

5. Dorota Garbacik - 20

6. Bronisław Sztandera - 19

7. Anna Śmiałkowska - 15

8. Krystyna Moś - 14

9. Przemysław Znaniecki - 13

10. Agnieszka Warwas - 12

Beata Grochowska - 12

Anna Dawidowska - 12

13. Elżbieta Grudzień - 11

14. Michał Białogłowy - 10

Stanisław Osyda - 10

16. Edmund Łagutko - 9

17. Rafał Rogowski - 8

Władysław Woźniak - 8

19. Grzegorz Cuske - 7

20. Małgorzata Antczak-Kęsy - 6

21. Danuta Żebrowska - 5

Zdzisław Łoś - 5

23. Mirosław Norwajszas - 4

Bogusław Nowak - 4

25. Henryk Filipek - 2

Anna Handke - 2

Zestawy zadań do pobrania:

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image