У 2018 році, Python "порвав" міжнародні рейтинги мов програмування й обійшов інші. Причиною цього стала гнучкість та простота. Стандартних функцій звичайно ж, замало для того щоб мова була універсальною. Саме для цього існують модулі. Це й Django для створення сайтів, й BeautifulSoup для аналізу данних веб сторінок, різні бібліотки для створення графічних інтерфейсів, керування AI (штучним інтелектом), тощо. Сьогодні я познайомлю вас з простішими модулями math і random, для математичних функцій. Також, у кінці уроку ми створимо власний модуль.
Щоб почати роботу, потрібно імпотувати модулі. Для цього існує
from <модуль, з якого беремо функції> import <перелік функцій>
або
import <назва модуля>
Різницею між двома способами є лише те, що якщо, наприклад зробимо from random import randint, нам доведеться визивати randint(). А якщо імпортуємо одразу весь модуль, то доведеться звертатися до самого модулю, а потім і до функції, як до її методу:
random.randint(). Щоб не писати кожен раз random.randint(), можна імпортувати весь модуль таким чином, аби не згадувати з якого модуля функція. Для цього пишемо зірочку from random import *
Але запам'ятайте: так можна робити лише у тому випадку, якщо ви впевнені, що у різних модулях немає функцій з однаковими назвами!!!
Мабуть ви чули, що програмісти - ліниві, саме тому, можна ще більше скоротити виклик функцій. Для цього пишемо
from random import randint as r
тобто ми дали знати Python, що "з модуля random імпортувати randint як r. І все. Тепер функцію randint() треба викликати як r().
Я дуже багато разів аже написав randint, але не пояснив, навіщо ця функція. Вона створена для того, щоб виводити випадкові числа. Це необхідно наприклад, щоб заповнити список певну кількість разів випадковими числами. Функція приймає два аргументу: початок і кінець. Наприклад, x=random.randint(2,8) - змінна х приймає випадкове число на проміжку 2≤x≤8.