Огляд наукометричних баз


Наукометрична база даних – бібліографічна і реферативна база даних, інструмент для відстеження цитованості наукових публікацій. Наукометрична база даних це також пошукова система, яка формує статистику, що характеризує стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій.


Міжнародні наукометричні бази даних

Scopus

Мультідисциплінарна бібліографічна та реферативна база рецензованої літератури: наукових журналів, книг, матеріалів конференцій, патентів. Scopus пропонує всебічний огляд дослідницьких результатів у сферах науки, технології, медицини, соціальних наук, мистецтва та гуманітарних наук. Пошукова система Scopus також пропонує інструменти та засоби контролю за ефективністю досліджень, які допомагають оцінювати авторів, напрямки досліджень та журнали. Розробляється і підтримується видавництвом «Elsevier». Вона є комерційною БД і повна її версія доступна тільки на умовах передплати через веб-інтерфейс.

Web of Science (WoS)

Web of Science корпорації Thomson Reuters - найавторитетніша в світі аналітична і цитатна база даних журнальних статей, що об'єднує 3 бази: Science/Social, Sciences/Arts & Humanities, Citation Index. (Доступ до них обмежений, лише за передплатою). Ці ресурси не містять повних текстів статей, однак включають посилання на повні тексти в першоджерелах та списки всіх бібліографічних посилань, що зустрічаються в кожній публікації, що дозволяє в короткі терміни отримати найповнішу бібліографію по темі (глибина архіву - 20 років).


Google Scholar

Є вільно доступною пошуковою системою, яка забезпечує повнотекстовий пошук наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Використовуючи єдину форму запиту, можна виконувати пошук в різних дисциплінах і за різними джерелами. Але варто пам’ятати, що наукометричні показники на всіх цих ресурсах будуть різні. В РИНЦ представлені, в основному, журнали пострадянського простору; Google Академія (Google Scholar) індексує видання усього світу, але не всі видання і не завжди своєчасно потрапляють до списків Google Академії, а в Scopus дуже маленька представленість вітчизняних видань.

Index Copernicus

Міжнародна Наукометрична база даних (Index Copernicus Journals Master List). Даний сайт включає індексування, ранжування та реферування журналів, а також є платформою для наукової співпраці та виконання спільних наукових проектів. База даних має кілька інструментів для оцінки продуктивності, що дозволяють відслідковувати вплив наукових робіт і публікацій окремих учених або наукових установ. На додаток до оцінки продуктивності Index Copernicus також пропонує традиційні реферування та індексування наукових публікацій.


Моя публікація

Навчаючись у НУЛП я опублікував статтю у Віснику Хмельницького національного університету. Серія: «Технічні науки»

Журнал засновано у липні 1997 року.

Свідоцтво про реєстрацію: серія КВ № 9722 від 29 березня 2005 року. ISSN 2307-5732

Виходить 6 разів на рік.

Мови видання: українська, російська, англійська.


Журнал в наукометричних базах

Вісник ХНУ. Технічні науки

(DOI 10.31891/2307-5732)

Index Copernicus ICV 2020: 59.06 (з 2012)

Google Scholar h5-Index: 14 (з 2013)