Кабінет психологічної служби Костянтинівської СШ №32

Крутова Тетяна Євгенівна

Практичний психолог

Бережна Ірина Олександрівна

Соціальний педагог

Профілактика суїцидальних тенденцій:

Запобігання та виявлення домашнього насильства:

Психолого-педагогічний супровід дітей з ООП:

Профілактика та виявлення булінгу:

Безпечний інтернет.

Інтернет – це така ж реалія нашого життя, як телефон або телевізор. Далеко не всі батьки нашої школи усвідомлюють, наскільки важливу роль відіграє Інтернет в житті їхніх дітей. Варто прийти до розуміння, що батьки учнів несуть таку ж відповідальність за поведінку своїх дітей в Інтернеті, як і на вулиці. Інакше діти можуть зіткнутися із цілком реальними негативними результатами віртуального спілкування. Через те, пропонуємо батькам ознайомитися з актуальною інформацією, для збереження здоров’я дітей.

5 простих правил для батьків

Що роблять в онлайні підлітки

Підлітки завантажують музику, використовують обмін миттєвими повідомленнями, електронну пошту та грають в онлайнові ігри. Вони активно використовують пошукові сервери для знаходження інформації в Internet. Більшість підлітків відвідували чат-кімнати, і багато з них брали участь у дорослих або приватних чатах.

Цікаві цифри, факти, події (за матеріалами наукових досліджень)

78% українських дітей старше 6 років користуються Інтернетом;

24% батьків не знають про те, що їхні діти виходять в Інтернет через мобільні телефони;

9% батьків не підозрюють, що їхні діти виходять в Інтернет через мобільні телефони батьків;

8% батьків не знають, що їхні діти відвідують Інтернет-клуби;

27% дітей зізналися, що в Інтернеті з ними контактували незнайомці, третина з них пішли на контакт;

28% висилали фото віртуальним знайомим;

7% ділилися в Інтернеті інформацією про сім’ю.

Про інтернет-залежність

Підтримання здорового балансу між засобами розваг та іншими видами діяльності в житті дітей було завжди проблемою для батьків. Internet зробив це завдання ще більш складним. Можливості, які надає Internet для спілкування та онлайнових ігор, означають, що багато дітей і підлітків втрачають відчуття часу, знаходячись в онлайні. Ось кілька порад, як можна допомогти вашим дітям встановити здоровий баланс між використанням Internet та іншими видами діяльності

Норми, визначені Міністерством охорони здоров’я України — час використання комп’ютера протягом тижня:

 


Рекомендації батькам гіперактивних дітей

У своїх відносинах із дитиною дотримуйтеся «позитивної моделі». Хваліть її в кожному випадку, коли вона цього заслужила, підкреслюйте успіхи. Це допоможе зміцнити в дитини впевненість у власних силах.

Уникайте повторень слів «ні» і «не можна».

Говоріть стримано, спокійно і м’яко.

Давайте дитині тільки одне завдання на певний відрізок часу, щоб вона могла його завершити.

Для підкріплення усних інструкцій використовуйте зорову стимуляцію.

Заохочуйте дитину до всіх видів діяльності, що вимагають концентрації уваги.

Підтримуйте вдома чіткий розпорядок дня. Час прийму їжі, виконання домашніх завдань і сну повинний відповідати цьому розпорядкові.

Уникайте по можливості скупчень людей. Перебування у великих магазинах, на ринках, у ресторанах тощо чинить на дитину надмірно стимулюючий вплив.

Під час ігор обмежуйте дитину тільки одним партнером. Уникайте неспокійних, гучних приятелів.

Рекомендації батькам по корекції тривожності дітей.

У роботі з дітьми з тривожністю необхідно:

Постійно підбадьорювати, заохочувати демонструвати впевненість у їхньому успіху, у їхніх можливостях;

Виховувати правильне ставлення до результатів своєї діяльності, уміння правильно оцінити їх, опосередковано ставитися до власних успіхів, невдач, не боятися помилок, використовувати їх для розвитку діяльності;

Формувати правильне ставлення до результатів діяльності інших дітей;

Розвивати орієнтацію на спосіб діяльності;

Розширювати і збагачувати навички спілкування з дорослими й одноліткам, розвивати адекватне ставлення до оцінок і думок інших людей;

·         Щоб перебороти скутість,потрібно допомагати дитині розслаблюватися,знімати напругу за допомогою рухливих ігор, музики,спортивних вправ ; допоможе інсценізація етюдів на пряв сміливості,рішучості ,що потребує від дитини психоемоційного ототожнення себе з персонажем;ігри,що виражають тривожність занепокоєння учасників,дають змогу емоційно відкинути пригніченість і страх , оцінити їх як характеристики ігрових персонажів ,а не даної дитини,і на основі психологічного «розототожнення» з носі є гнітючих переживань позбутися власних страхів.

Не сваріть дитину за те, що вона посміла гніватися на вас. Навпаки, поставтеся до неї, до її обурення з розумінням і повагою: допоможіть їй усвідомити і сформулювати свої претензії до вас.

Тільки тоді, коли емоції згаснуть, розкажіть дитині про те, як ви переживали, коли вона виявляла свій гнів. Знайдіть разом із нею владу форму висловлювання претензій.

Поспостерігайте за собою. Дуже часто ми самі виховуємо своє роздратування, терпимо його доти, доки воно не вибухне, як вулкан,яким уже не можна керувати. Набагато легше й корисніше вчасно помітити своє незадоволення і проявити його так, щоб не принизити дитину, не звинуватити, а просто виявити своє незадоволення.


Шановні учні, батьки, педагоги!



З метою вдосконалення форм взаємодії всіх учасників освітнього процесу – психологічна служба спеціальної школи № 32створила "ПОШТУ ДОВІРИ".

 ПОШТА  ДОВІРИ – це місце, де Ви можете розмістити запитання, які турбують Вас, побажання та пропозиції. При цьому Ви можете зробити це анонімно. Психологічна служба обов’язково відповість на поставлене запитання та врахуємо Ваші побажання та пропозиції.

Якщо у Вас виникли якісь проблеми чи просто важко на душі – тут Ви можете поділитися усім наболілим чи запитати поради. З радістю Вам допоможемо!

Наші спеціалісти надають консультації, а саме соціальний педагог Сугак Марина Юріївна та шкільний психолог Крутова Тетяна Євгенівна.

Напишіть нам на "Пошту довіри" - і ми допоможемо Вам.

Електрона адреса ” Пошти довіри”:  

psiholog8276@gmail.com 

 



Діти!

Щоб трохи сняти напругу ,ми пропонуємо вам відпочити та послухати ці аудіо казки! 

Любі діти! Пропонуємо вам корисні поради, які можуть стати в нагоді.

Добрий день, шановні батьки та діти! Сьогодні ми пропонуємо вам корисні  поради. Використовуйте їх! 

Способи боротьби зі стресом

1. ФАНТАЗУЙ

Фантазуючи, ми допомагаємо собі зберігати творчу іскру, спонтанність та безпосередність - все це зміцнює психічну благополуччя.

Творча уява дозволяє навчитися технікам візуалізації, які дуже ефективні у боротьбі зі стресом.

2. СПИ ВДЕНЬ

Денний сон допомагає зняти напругу та підвищує працездатність.

Можна дозволити собі трохи подрімати, відкинувшись на спинку стільця або навіть поклавши голову на стіл.

3. ЧАСТІШЕ ОБНІМАЙСЯ З БЛИЗЬКИМИ

Для зниження стресу  дуже  важливий тілесний контакт та емоційна підтримка близьких.

4. ГРАЙ З ДОМАШНІМИ УЛЮБЛЕНЦЯМИ

Дослідження доводять, що улюбленці допомагають боротися з гіпертонією, мотивують до здорового способу життя та надають велику емоційну підтримку.

5. СПІВАЙ

Додай в своє життя музичність: піддайся пориву та співай.

Спів - швидкий та ефективний спосіб боротьби зі стресом.

6. МАЛЮЙ, ЛІПИ

Творчість допомагає проживати та пропрацьовувати емоції, зняти стрес.

7. ВЕДИ ЩОДЕННИК

Метод боротьби зі стресом, який підходить як дітям, так і дорослим.

Опишіть свої емоції чи сни або ведіть "щоденник вдячності".

8. ДОЗВОЛЬТЕ СОБІ МРІЯТИ

Уявіть собі ідеальне життя та подумайте, що можете зробити вже зараз, щоб трохи наблизитись до мрії.

Бажаю всім МИРУ!


Добрий день,шановні діти та батьки! 

Сьогодні ми пропоную вам, цікаві ігри , якими можно скористуватися,коли під рукою нема олівців, Lego та планшету. А є лише мама, яка хоче відволіктися від новин і думок, і дитина, яка нудьгує без своїх іграшок та друзів. І зчитує мамин стан. Тоді можемо грати у таке:

1. Що спільного? Наше завдання – по черзі називати, що спільного у двох предметах. Наприклад: «Що спільного у огірка і динозавра?» - «Вони можуть бути зеленими». «Що спільного у бджоли і літака?» - «Вони обоє можуть літати».

2. Складайка. Наше завдання – по черзі називати, з чого складається будь-який предмет або явище. Наприклад: «З чого складається стільчик?» - «З сидіння, спинки та чотирьох ніжок».

3. Четвертий зайвий. Наше завдання – назвати три схожі предметі і один зайвий. Наприклад, «Джинси, футболка, кросівки, помідор. Яке слово тут зайве?».

4. Хто ким був раніше? Наприклад: «Чим раніше була калюжа?» - «Дощиком». «Чим раніше було морозиво?» - «Цукром, молоком…»

5. Що буде, якщо…? Наше завдання – розвивати у дитини причинно-наслідкові зв’язки і уяву. Наприклад, «Що буде, якщо не зачинити дверцята холодильника?», «Що буде, якщо не вимкнути кран з водою?», «Що буде, якщо не буде птахів? (буде більше комах)», «Що буде, якщо не буде цукерок?»

6. Порівнялка. Наше завдання – по черзі називати і порівнювати предмети навкруги. Наприклад: «Що вище: будинок чи паркан?», «Що ближче до нас: червона машина чи біла?», «Де більше людей: в магазині чи в ліфті?», «Що їде швидше: поїзд чи ліфт?».

7. Окомір. Наше завдання – по черзі виміряти відстань у кроках велетня і мурашки до наступного об’єкту. Наприклад, «Мій окомір мені підказує, що до дверей/магазину/дерева залишилося 15 велетенських кроків і два мурашиних».

8. Відгадайка. Наше завдання – разом відгадувати, хто куди йде, що хоче, ким стане, коли виросте, де працює тощо. І уважно слухати. Наприклад: «Дивись, он там дівчинка йде. Як думаєш, чим вона зранку снідала? А про що вона мріє? Чому? А чого вона боїться?» (Тут ми уважно слухаємо, бо дитина з великою ймовірністю говоритиме про себе)

9. Загадайка. Наше завдання – по черзі загадувати предмети навкруги і не тільки. Наприклад: «Я загадала щось, що справа від мене, жовтого кольору і має прямокутну форму» або «Що має чотири колеса і возить пасажирів? (таксі або автобус)»

10. Тварини. Ви називаєте тварину/птаха, а дитина відгадує, чим вона вкрита: пір’ям, хутром або шкірою.

11. Спільна історія. Ми разом із дитиною речення за реченням по черзі складаємо спільну казку. Наприклад, Ви кажете: “Одного разу жив на світі краб на ім’я Кука. Який він був?” Дитина: “Великий і червоний”. Далі по черзі ви розповідаєте, де він жив, що любив, як знайомився з друзями тощо. Вплітаємо сюди інтереси нашої дитини.

12. Прислухайка. Наше завдання – мовчки протягом 1-2 хвилин прислуховуватися до звуків навкруги. Наприклад, стрілка годинника, чиєсь дихання, краплі дощу тощо. Виграє той, хто нарахує максимальну кількість звуків.

13. Плескалка. Наше завдання – по черзі називати 5 друзів, ляльок, динозаврів, супер-героїв, машин, страв тощо. І щоразу плескати у долоні.

14. Супер-сила. Наше завдання – по черзі запитувати одне у одного про супер-силу. Наприклад: «Яка у тебе супер-сила?» - «Я вмію готувати смачні млинці з медом і сметаною! А у тебе?»

Граємо та рясно поливаємо словами підтримки наших синів і дочок. Бо їх самооцінка в дорослому житті – це той погляд, яким ми на них дивимося зараз. Все буде Україна!. 

Любі діти,уважно подивіться цей мультфільм, зробіть корисні висновки.

1 ГРУДНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДом 

Поріг ХХІ століття людство переступило з низкою жахливих хвороб. Особливо небезпечні ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) і його кінцева стадія СНІД (синдром набутого імунодефіциту).

СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини. Тому кожного 1 грудня людство говорить про цю проблему, закликає всіх до боротьби з ним.

Цей день вперше почали відзначати 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості й розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це можливість дізнатися про факти щодо ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику.

Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ-інфекцією вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших.

Крім того, Всесвітній день боротьби зі СНІДом надає можливість продемонструвати підтримку людям, які живуть з ВІЛ, одягнувши червону стрічку – міжнародний символ обізнаності про ВІЛ-інфекцію.

ЗАХИСТИ ТА ПОВАЖАЙ!


7 лютого 2023 року у світі відзначається ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».  День безпечного Інтернету започаткувала організація Insafe у 2004 році та запропонувала відзначати його щорічно у другий день другого тижня лютого.      У 2023 році це буде вже 20 День безпечного Інтернету. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді. 

*4 травня відзначається  Міжнародний день 

ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ .  ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ЦЬКУВАННЯМ.

День протидії булінгу присвячений боротьбі з однією з найбільш поширених проблем, з якими доводиться зіштовхуватися учням, вчителям і батькам у всьому світі. За даними ЮНІСЕФ, близько 70% дітей у всьому світі страждають від цькування з боку однолітків. Булінг є однією з найбільш поширених причин суїциду серед дітей і підлітків. Водночас Україна посідає 4 місце серед європейських країн із найвищим рівнем булінгу. 

(!)Організація Об’єднаних Націй визнала епідемію залякування та цькування і в 2012 році оголосила 4 травня – U.N. Anti-Bullying Day. З цього часу кампанію боротьби з булінгом встигли підтримати 25 країн.  Нещодавно до них приєдналася і Україна. Зважаючи на серйозність і масштаб проблеми, Україна почала робити рішучі кроки для її вирішення. 19 січня 2019 року набув чинності закон №2657-VIII щодо протидії булінгу, який передбачає запровадження штрафів та притягнення винних до адміністративної відповідальності.

( Забезпечення охорони життя і здоров’я учасників освітнього процесу є пріоритетом державної політики, спрямованої на розбудову безпечного і здорового освітнього середовища в закладах освіти. Додержання конституційних прав та свобод дитини, гарантій з охорони дитинства, реалізації прав дітей на освіту повинно бути предметом спільної уваги.

Маленьке нагадування: коли накриває відчуття безпорадності, запитайте себе, чи не час трохи перепочити ......

(Всеукраїнська програма ментального здоровя "Ти як?")

18 жовтня  ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ.

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, зокрема сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства. Війна посилила проблему торгівлі людьми. Жінки та діти, які змушені покинути Україну через воєнний стан та прямують до сусідніх країн можуть стикатися з ризиками торгівлі людьми. Водночас ті, хто залишаються всередині країни, також можуть стати постраждалими від внутрішньої торгівлі людьми. Найкращий спосіб попередити проблему - це підвищувати рівень обізнаності щодо можливих ризиків. Пропонуємо Вам матеріали, які можуть стати  в нагоді."ВАША ОБІЗНАНІСТЬ — ВАША БЕЗПЕКА! ЯК НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ"

                                          Щорічно (починаючи з 1991 року) в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться 

Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». 

Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Окрім насилля, яке принесла війна, домашнє насильство залишається на високому рівні. За даними Нацполіції за перші п'ять місяців цього року зареєстрованих випадків насильства на 51% більше, порівняно з тим самим періодом 2022 року.Як зазначають журналісти з посиланням на експертів, це наслідок стресу, економічних труднощів, безробіття та травм, пов’язаних із повномасштабним вторгненням.Особливо зріс рівень психологічного насильства. Однак ні війна, ні будь-що інше не може стати виправданням насильству!

Куди звертатись у разі домашнього насильства?

102 ― Національна поліція України;

15-47 ― урядова «гаряча лінія» для постраждалих від домашнього насильства;

116-123 або 0 800 500 335 ― «Ла Страда»;

772 або 0 800 500 225 ― Національна дитяча «гаряча лінія»;мобільні бригади Міністерства соціальної політики в регіонах

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок,обізнаності молоді стосовно ВІЛ. Період кампанії охоплював наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

    6 грудня - Вшанування памяті студенток, розстріляних у Монреалі; 

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Психологічною службою школи під час проведення  Всеукраїнської компанії «16 днів проти насильства», були проведені онлайн години спілкування,лекторії,квести,заняття з елементами тренінгу,години психолога

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету.