Сьогодні про важливе

Домашнє насильство: що це таке, як його розпізнати, куди звертатись по допомогу?

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Пам'ятай! Твоє здоров'я в твоїх руках! Вікторина для вихованців "Правда про ВІЛ/СНІД" (відео+тест)

Преш ніж пройти тест та перевірити свої знання з питань ВІЛ/СНІДу, перегляньте відео

ТЕСТ: що ви знаєте про ВІЛ/СНІД, його симптоми та шляхи передачі

З 25 листопада в Енергодарському центрі туризму, краєзнавства та спорту стартує акція «Єднаймося проти насильства».

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році.

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством.

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.

5 грудня – Міжнародний день волонтера.

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я!

Психічне здоров’я: що це таке та як про нього піклуватись?

Психічне здоров’яце рівень психологічного добробуту, який визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й низкою соціально-економічних, біологічних і тих, що стосуються навколишнього середовища, чинників.

Погане психічне здоров’я пов’язане також з швидкими соціальними змінами,стресовими умовами, гендерною дискримінацією, соціальним відчуженням, нездоровим способом життя, фізичною хворобою, а також з порушеннями прав людини.

Сторінка " Її величність Казка"

Казка - один з основних жанрів усної народної творчості. Як правило, це прозова розповідь фантастичного, побутового або авантюрного характеру. Казкою називали все, що мало орієнтацію на вигадку, звідси і багатозначність цього терміну. Казка виникла в доісторичні часи і відігравала велику роль в усній творчості всіх народів на різних етапах його розвитку. Передаючись з вуст у вуста, казки змінювалися, як і дійсність, яку вони відбивали. Умовно казки поділяються на: чарівні, авантюрні, побутові і про тварин. Причому в казці традиційно присутні добрі і злі герої.

Якщо казку ми можемо прочитати і уявити, то фільми та мультфільми - побачити і почути. З усіма цими жанрами ми з вами вже знайомі. Разом із героями ми співчували, раділи, плакали, навчались...

А чи добре ви пам'ятаєтє героїв цих історій, фільми, мільтики?

Давайте перевіримо!

Перейдіть за посиланнями:

- фільми

- мультики

- мультики

Сторінка "Загадковий острів"

Акіця "Таємничий малюнок"

(до участі в акції зарпошуються діти, батьки, педагоги)

Інстуркція: перейдіть за посиланням або натисніть на малюнок (з комп'ютера без встановлення); в меню ви знайдете інстурменти для малювання; використовуючи свою творчість і фантазію, доповніть колективний "Таємничий малюнок". jamboard.google.com/d/1d0zFVtVfsCHZYSAWgT420BjdTw4TXU9YPD0AsCZKyWk/edit?usp=sharing

Сторінка "У хмарах позитиву"

Запрошую всіх до акції

"Сад гарних думок"

Як часто ви мрієте про щось хороше, приємне? Поділіться своїми думками на сторінці за посиланням:

(з комп'ютера без встановлення)


Сторінка "Країна внутрішнього світу"

" Такий лише я один"

Сьогодні пропоную дізнатись про себе ще більше цікавого. Для цього натискайте на кнопки, що внизу. Вперед!

Сторінка "Кожна людина - Всесвіт"

Історії: "Все в цьому житті не просто так"

Нічого не буває просто так.

Нічого не буває випадково:

Ні зустріч, ні подія, ані слово…

До того йшло, або ж це Долі знак.

Глибока історія про те, чому ви ніколи не повинні соромитися своїх недоліків

“На все воля Божа” – повчальна притча про те, що всі події в нашому житті відбуваються не просто так

З 12 по 23 квітня запрошую всіх у цікаву подорож

"Сторінками психології"

Психологія – надзвичайна наука. Це наука про людську душу. Вона допомагає людині пізнавати себе, вирішувати проблеми, навчатися керувати своєю поведінкою, долати труднощі й радіти кожній хвилині життя. Психологія формувалась упродовж століть і бурхливо розвивається в сучасних умовах. Таку роль психології в людському житті в ХХ столітті передбачив один із видатних психологів Жан Піаже. Він запевняв, що в ХХІ столітті психологія стане однією з провідних наук. І це в дійсності так.

9 лютого - День безпеки в Інтернеті

Мікрокурс для педпрацівників та батьків "Безпека дитини в інтернеті: від загроз до можливостей"

Цінуй життя, воно прекрасне!

"Цінуй життя!" - це навчальний анімаційний фільм. Сюжет фільму розповідає можливості живого спілкування на відміну від спілкування в соціальних мережах та пропагує цінність життя.

21 січня світ святкує Міжнародний днеь обіймів

(тож приєднуйтесь до фото акції «Затишні обійми», надіславши свої фото психологу ЕЦТКС або своєму керівнику гуртка у групу вайбер)

Кажуть, щастя — в простих речах. Це саме одна з них. Ми обіймаємося, коли щасливі і коли сумні, у доброму гуморі і у сподіванні на втіху. Але обійми — це не лише приємний вияв сплеску емоцій та почуттів, але і користь для нашого здоров'я.

Сьогодні, 21 січня, у світі відзначають день обіймів. І це чудовий привід нагадати собі, чому обійматися не лише приємно, але і корисно, і чому варто робити це частіше.

"Для виживання людині потрібно, щоб її обнімали 4 рази на день, 8 раз — для підтримки, і 12 — для особистого зростання та розвитку". Це стверджує американська психологиня Вірджинія Сатир.

Сила доторку: 10 причин обійматися частіше

1. Обійми зменшують стрес. А ще є універсальним сигналом підтримки. Коли ми самі або люди поруч відчувають стрес, переживання, біль, саме обійми можуть стати тим, що покращить цей неприємний стан. До того ж, стресу поменшає не лише у тієї людини, яку обіймають, а і в тієї, яка обіймає. Це перемога для всіх.

2. Обійми можуть захистити від хвороб. Те, що обійми зменшують стрес, може позитивно впливати і на стан нашого здоров'я. Одне дослідження показало, що люди, які мають ширше та надійніше коло підтримки, хворіють із меншою ймовірністю, ніж інші, а коли хворіють, то мають менш серйозні симптоми.

3. Обійми можуть покращити здоров'я серця. Ще одне дослідження показало, що фізичний контакт — тримання за руки та обійми – знижують кров'яний тиск та заспокоюють серцебиття, що йде на користь серцю. Тобто від обіймів на серці легшає не лише метафорично, але і в прямому сенсі! А що добре для серця, то, звісно, добре і для нас.

4. Обійми роблять нас щасливішими. Коли ми обіймаємося, всередині нас підвищується рівень гормона окситоцина, який позбавляє нас від відчуття самотності та гніву. А ще обійми піднімають рівень гормону серотоніну, що піднімає настрій та створює відчуття щастя.

5. Обійми відганяють страхи. Не дарма діти, коли бояться чогось, шукають обіймів близької людини — дорослим теж це допомагає. Доторки — навіть якщо ви торкаєтеся чи обіймаєте не людину, а наприклад, собаку або навіть іграшку — можуть допомогти з боротьбою з тривожністю. У наш час, коли тривожність торкається все більшої кількості людей, це корисно знати.

6. Обійми дають нам відчуття, що все буде добре. Відчуття безпеки, довіри і того, що ти — не сам, — одні з найважливіших ефектів, які обійми можуть нам подарувати. Можна сказати собі чи іншим, що все буде добре. Але якщо дати знати про це ще і доторком – відчуття стане сильнішим.

7. Обійми допомагають у спілкуванні. Хоча основна частина спілкування між людьми отримує вербальну форму, дуже важливими лишаються й інші форми комунікації, а особливо дотики. Дотиком та обіймами іноді можна сказати більше, ніж словами, а в цифрову епоху, коли велика частина спілкування відбувається віртуально, вони стають ще більш цінними.

8. Обійми піднімають самооцінку. Коли вас обіймають, ви знаєте, що вас цінують і люблять. Між тактильними відчуттями та відчуттям значущості існує зв'язок, який починається ще в нашому дитинстві, коли саме дотики були одними з найважливіших засобів спілкування з навколишнім світом.

9. Обійми розслаблюють м'язи. Коли ми обіймаємося, у наших м'язах зменшується напруга. Це навіть може заспокоїти біль. Та загалом – хто був би проти розслаблення?

10. Обійми — це інвестиція у стосунки. Саме обійми закріплюють довіру між людьми, спонукають до емпатії та розуміння. В обіймах немає переможця і того, хто програє. В обіймах перемагають усі. Погодьтеся, сьогодні нам справді потрібні такі миті – коли ми можемо вийти з режиму постійних змагань і просто розслабитися, знаючи, що ми важливі комусь, і хтось важливий нам.

Вітаю! Запрошую вихованців, керівників грутків, батьків взяти участь в анкетуванні щодо задоволеності роботою ЗПО

З 25 листопада в Енергодарському центрі туризму, краєзнавства та спорту стартує акція «Єднаймося проти насильства».

Цьогоріч девіз акції «Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: покоління рівності виступає проти зґвалтувань»

Метою є привернення уваги громадськості до проблем зумовленого насильства.

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Задля підвищення обізнаності дітей, батьків, педагогів з питань протидії домашньому насильству та з метою формування нетерпимого ставлення до будь-яких форм насильства запрошую долучитися до проведення цієї акції шляхом активної участі у запланованих заходах. План заходів:

Освітній проект з протидії домашнього насильства

Продовжуємо акцію "16 днів проти насильства".

Якщо в вашому житті трапиться подібна ситуація, негайно звертайтесь за допомогою.

"Ловці мрій"

(До Міжнародного дня боротьби з рабством)

У всіх є мрії. Подорожі, новий дім для власної родини, вступ до університету — незалежно від того, про що ми мріємо, нашими мріями можуть скористатися торгівці людьми. Торгівля людьми не трапляється раптово: це процес, який складається з дії, способів і мети. Метою торгівлі людьми завжди є експлуатація.

У Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями нагадую про толерантність (підбірка мультфільмів )

"Мотузки"

"Тамара"

"Скарлет"

"Поза зором"

5 грудня Міжнародний день волонтера

Друзі, разом із вами я хочу подякувати тим, хто беззастережно і самовіддано допомагає іншим і кого ми звемо волонтерами. Це слово і значення для нас було ще зовсім новим 2 роки тому, а сьогодні життя країни без світлих і рушійних справ волонтерів уявити вже неможливо.

Інформація для батьків та дітей про кібербулінг та його наслідки за посиланням:

Серія із 6-ти навчальних відео уроків для батьків та дорослих, які працюють з дітьми та для дітей «Батьківство в епоху цифрових технологій»

10 грудня

міжнародна спільнота відзначає День прав людини (Human Rights Day). Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Загальна декларація прав людини є видатним документом в історії людства. Цим документом закріплено, що права людини – невід’ємний елемент людської особистості і людського буття. Загальною декларацією прав людини започатковано процес створення системи міжнародних стандартів у галузі прав людини, набуття ними універсального характеру.

Толерантність – це привілей сильних і розумних, які не сумніваються у своїх здібностях просуватися на шляху до істини через діалог і різноманітність думок та позицій, які не боятися загубити власну індивідуальність, і які вміють поважити інших.

Чи замислювалися ви коли-небудь над питаннями толерантності? Чи є терпимим ставлення до людей ознакою Вашої особистості? Чи відчуваєте Ви толерантне ставлення до себе з боку інших людей? Сьогодні варто замислитися над цим і зробити себе і світ хоч на краплину добріше та толерантніше. Мир не можливий без терпимості, а розвиток та демократія неможливі без миру.

Акція "Долоньки єдності"

Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів.

У п'ятницю, 13 листопада, у багатьох країнах світу відзначють Всесвітній день доброти. Він був заснований в 1998 році, а його метою є «створення більш доброго і повного співчуття світу».

Історія свята

Все почалося з того, що в 1997 році в Японії з'явився волонтерський «Всесвітній рух за доброту». Активісти, що входили в нього, підкреслювали, що у руху немає політичної або релігійної приналежності. Спочатку до руху входили тільки представники країн Тихоокеанського регіону, але з часом він значно розширив географію.

13 листопада 1998 пройшла перша конференція руху, дату якої і вирішили вибрати для нового свята, Всесвітнього дня доброти. Як говориться в офіційній декларації об'єднання добровольців, "ми будемо прагнути... створити більш добрий і більш повний співчуття світ". Учасники руху вважають, що творити добро зовсім не складно, а результат винагородить вас сторицею. Добро врятує світ і об'єднає народи, адже воно за замовчуванням закладено в людській природі і тому доступно кожному.

Символом Всесвітнього дня доброти є відкрите серце. У свято також прийнято дарувати квіти зустрічним - і знайомим, і не знайомим людям.

На даний момент Всесвітній день доброти відзначають на всіх континентах, в 28 країнах. Його святкують в Австралії, Бразилії, Канаді, США, Франції, Індії, Італії, Японії, Непалі, Нідерландах, Новій Зеландії, Нігерії, Сінгапурі, Південній Кореї, ОАЕ, Великій Британії, і кожен рік список країн, що приєдналися до святкування, поповнюється.

18 жовтня - День боротьби з торгівлею людьми.

Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі!

18 жовтня – День, який оголошений Європейським днем боротьби з торгівлею людьми, був започаткований 18 жовтня 2007 року. Такий день необхідний для консолідації діяльності та підвищення рівня обізнаності з найдавнішим негативним феноменом - торгівлею людьми, особливо жінками і дітьми. Не байдужість громадськості до цього явища і візуалізація проблеми на глобальному рівні - запорука успішної боротьби з цією проблемою.

Нагадаємо, що 17 листопада 2005 року була підписана Конвенція Ради Європи «Про боротьбу з торгівлею людьми». Пару років опісля Європейський Парламент одностайно прийняв звіт «Стратегії запобігання торгівлі жінками і дітьми, які є вразливими до сексуальної експлуатації». Прийняття цього звіту Членами Європейського Парламенту спонукає країни - члени ЄС вживати більше заходів для боротьби з торгівлею людьми і покращувати захист прав потерпілих осіб.

ЯК ВИ ГОВОРИТЕ, ТАК ВИ І ЖИВЕТЕ…

Кожна людина, що прагне до досконалості, повинна стати, по-перше, – лікарем, що лікує своє тіло; по-друге, – фахівцем з граматики, що стежить за своєю мовою; по-третє, – філософом, що очищає свою свідомість і осягає абсолютної істини.

freedominspire.com.ua/4252/?fbclid=IwAR1kQo9I66mv-Wze8B45Ha4n61npH5MmyLZuuDGireNZSIQHNqExZ_9xRw8

Шановні працівники освіти! Вітаю Вас з професійним святом!

Восени ми відзначаємо День працівників освіти – свято, яке звільняє від буденності й допомагає осягнути найголовніше у житті. Кожен з нас згадує свого Вчителя – того, котрий долучив до книги, запалив іскорку знань, був старшим другом і порадником, кому ми зобов’язані своїми життєвими і професійними перемогами. Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує Вам міцне здоров'я та довголіття. Бажаю Вам здійснення найзаповітніших мрій, а також щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок. Пам'ятайте, що без Вас цей світ буде набагато гіршим, адже саме освітяни дають надію людству на подальший розвиток!


21 вересня - День миру!

Національне свято - День миру в Україні відзначається в другій декаді вересня. Свято встановлено Указом Президента України в 2002 році. Святкування Дня миру проходить спільно з ініціативами організаторів Міжнародного дня миру ООН.

З моменту здобуття суверенітету, мир для України, як найприродніше явище суспільного стану, був нормою життя. Над мирними громадянами не літали бомби, міни та снаряди. Поля поля засівалися й оралися переважно тільки сільськогосподарською технікою. Люди масово не гинули і не отримували каліцтв під шквалом осколків і кулеметних черг. Вони жили, будували плани і були зайняті своїми звичайними справами.

В Україні завжди поважали мир. Не раз підтверджували це, і навіть практикою високих державних ініціатив. Наприклад, відмовою від ядерної зброї, яка з легкістю зрівнювала шанси в разі нападу на країну будь-якого агресора. Люди не хвилювалися, адже територіальну цілісність і суверенітет держави "гарантували" найпотужніші і розвинені країни світу. США, Великобританія, Росія і т.д. Держава ніколи не дозволяла собі погрожувати війною своїм сусідам, більш того підтримувала тісні добросусідські відносини з усіма країнами.

Мирне життя українського суспільства завжди було просякнуто надіями і прагненнями до мирного добробуту. Звичайно ж будь-який соціум може містити в собі абсолютно різні погляди на шляхи до власного добробуту, проте народ України акцентував увагу саме на мирні шляхи вирішення цих завдань.

Згідно з Указом Президента України №100/2002 від 5 лютого 2002 року, в країні було засновано національне державне свято - День миру, яке щорічно відзначається 21 вересня. У цей день так само відзначається Міжнародний день миру, заснований ООН.

У 2014 році держава Україна зазнала військового вторгнення з боку Російської Федерації. Агресор стрімко анексував Кримський півострів і почав бойові дії на східних територіях Луганської і Донецької області. Були вбиті і покалічені тисячі українських громадян. Мільйони людей, з аккупірованних агресором українських територій, стали біженцями і вимушеними переселенцями.

Включно по 2017 рік, з того моменту, жоден із днів в Україні не був "Днем миру" ... але мир обов’язково повернеться. Українське суспільство працює над цим кожен день.

10 вересня - Всесвітній день запобігання самогубствам.

Кількість самогубств у світі зростає щороку. В Україні статистика також невтішна. Особливо вразливими категоріями є діти та підлітки. Психологи розповідають, що причини суїциду різноманітні і полягають не тільки в особистісних переживаннях і обстановці, яка травмує психічно, але й у соціально-економічній та моральній організації суспільства.

Основні мотиви самогубства серед молоді:

  • Переживання образи, самотності, відчуженості, неможливість бути зрозумілим.

  • Реальна або уявна втрата батьківської любові, нерозділене кохання (кохання без взаємності), ревнощі.

  • Переживання, пов'язані із смертю одного з батьків, розлучення батьків.

  • Почуття провини, сорому, образи, незадоволеності собою.

  • Страх перед ганьбою, глузуванням, приниженням.

  • Страх перед покаранням.

  • Любовні невдачі, сексуальні ексцеси, вагітність.

  • Почуття помсти, погроз, шантажу.

  • Бажання привернути до себе увагу, викликати жаль, співчуття.

Згідно статистики, сімейні конфлікти спричинюють 60-80% суїцидів.Хоча багато самогубства відбуваються без подачі будь-яких попереджувальних сигналів, у поведінці більшості людей, налаштованих на суїцид, можна все ж розпізнати тривожні сигнали:

  • людина страждає на депресію;

  • втрачає повагу до себе й інтересу до того, що раніше було йому дорогим;

  • песимістично ставиться до майбутнього;

  • активно завершує справи, пише заповіт, роздає цінні речі;

  • починає більше пити;

  • спить занадто мало або занадто багато;

  • виглядає стурбованим і неспокійним;

  • ізолюється від близьких;

  • відчуває сильні перепади настрою.

... Депресія і суїцид - це не "десь" і не "з кимось", це дуже близько, і може торкнутися кожного. Бережіть своїх близьких.

Шкільний рік розпочався у новій реальності - iз новими правилами та викликами. Кілька корисних порад від експертів UNICEF для батьків школярів, як підтримати дітей та захистити родину від #COVID19.

Щиро вітаю з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти і людяності.

Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я!

Психічне здоров’я: що це таке та як про нього піклуватись?

Психічне здоров’я — це рівень психологічного добробуту, який визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й низкою соціально-економічних, біологічних і тих, що стосуються навколишнього середовища, чинників.

Погане психічне здоров’я пов’язане також з швидкими соціальними змінами,стресовими умовами, гендерною дискримінацією, соціальним відчуженням, нездоровим способом життя, фізичною хворобою, а також з порушеннями прав людини.