КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Татарбунарської міської ради

🌟Висловлюємо щиру подяку директору Будинку дитячої та юнацької творчості Татарбунарської міської ради Олені Пахольчук та всьому колективу!

Завдяки вашій гостинності та підтримці серпнева конференція «Педагогічна майстерність та інноваційні методики: нові горизонти освітнього процесу» пройшла на високому рівні. Ваша допомога в організації заходів забезпечила комфортні умови для роботи, що сприяло продуктивному навчальному процесу та активній участі всіх присутніх.  💫💫💫

Сьогодні, 29 серпня на базі Будинку дитячої та юнацької творчості Татарбунарської міської ради відбувся майстер-клас «Використання штучного інтелекту в освіті: можливості, виклики та перспективи для сучасного вчителя»

Захід, організований директором КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Татарбунарської міської ради, Марією Паладій, зібрав керівників методичних об'єднань закладів освіти Татарбунарської міської ради та Лиманської сільської ради. Це була унікальна можливість для педагогів поглибити свої знання та розширити горизонти щодо використання штучного інтелекту в освітньому процесі.

Під час майстер-класу:

Марія Паладій поділилася досвідом і знаннями про те, як сучасні технології можуть змінити підхід до навчання, які нові можливості відкриває штучний інтелект для вчителів та учнів, а також які виклики стоять перед освітянами у впровадженні цих технологій. Учасники дізналися, як штучний інтелект може допомогти автоматизувати рутинні завдання та надати нові інструменти для творчого підходу до викладання.

Консультант Центру Ольга Котовенко продемонструвала практичні приклади використання штучного інтелекту в платформі Canva, що допоможе педагогам створювати інтерактивні та візуально привабливі навчальні матеріали.

Обговорення виявилося  продуктивним: учасники активно ділилися своїми думками, ставили запитання та обговорювали можливості адаптації штучного інтелекту в умовах сучасної школи.

Дякуємо всім за активну участь та інтерес до новітніх технологій в освіті!

Семінар-нарада для керівників закладів дошкільної освіти 

29 серпня 2024 року на базі логопедичного пункту відділу освіти Татарбунарської міської ради в рамках серпневої конференції «Педагогічна майстерність та інноваційні методики: нові горизонти освітнього процесу»  відбувся семінар-нарада для керівників закладів дошкільної освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад за темою: «Початок 2024/2025 навчального року: акценти для директора закладу дошкільної освіти».

Модератором та спікером заходу була Ольга Сиротенко, консультант КУ «ЦПРПП».

Мета заходу: розглянути пріоритети й особливості нового навчального року та допомогти керівникам закладів дошкільної освіти спланувати успішний старт освітнього процесу в умовах воєнного стану.

Питання, які висвітлювались під час наради:  про освітні втрати  у дошкіллі через дію воєнного стану та шляхи їх подолання, пріоритети діяльності закладів дошкільної освіти у 2024/2025 навчальному році, опрацювання нормативних документів МОН України, рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладах дошкільної освіти у 2024/2025 н.р. (Лист МОН від 27.08.2024 № 1/15368-24), організація безпечного безбар’єрного освітнього простору, питання та пропозиції від ЗДО (за попередньо проведеним опитуванням).

Також обговорювалися напрями, за якими будуть працювати заклади дошкільної освіти і які залишаються актуальними в умовах воєнного стану в 2024/2025 навчальному році: організація та підтримка безпечного освітнього простору в закладі освіти, психологічний супровід та підтримка учасників освітнього процесу, створення умов для здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами, організаційно-методична підтримка керівників та педагогів ЗДО, педагогічна підтримка батьків вихованців.

На нараді були присутні завідувач логопедичним пунктом відділу освіти  Майя Гроздєва та учитель- логопед Олена Георгієва. Вони звернули увагу присутніх, що правильно проведене обстеження, чітке діагностування, вчасне консультування, правильно вибрані логопедом напрями та відповідні принципи корекційного впливу створюють можливість комплексно, швидко та вчасно допомогти дошкільнику подолати певні мовленнєві порушення, й цим в свою чергу забезпечити засвоєння дитиною необхідного мінімуму знань та вмінь, передбаченого Базовим компонентом дошкільної освіти.

Тому  фахівці логопедичного пункту, батьки та вихователі повинні працювати в тісній співпраці, прагнути до створення єдиного підходу в корекційно-виховній роботі.

Зустріч була продуктивною, цікавою, пізнавальною. Всім керівникам було надано кейс з методичними рекомендаціями та посилання на корисні ресурси, які допоможуть зробити освітній процес ефективнішим та цікавішим.

«Ресурси в дії: семінар-практикум для психоемоційного благополуччя педагогів» 

Сьогодні, 27 серпня 2024 року, в актовій залі КЗ «Татарбунарський БДЮТ» відбувся семінар-практикум «Піклування про психоемоційне благополуччя педагогів» для фахівців психологічної служби Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.

Захід організований в рамках серпневої конференції-2024 спільно з КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Татарбунарської міської ради та Міжнародною гуманітарною організацією #INTERSOS .

З вітальним словом до учасників семінару звернулася консультант Центру Ольга Котовенко, яка ознайомила присутніх з програмою семінару.

Метою семінару було ознайомлення з ефективними способами психопрофілактики стресу, навчання навичкам попередження та подолання стану емоційного вигорання, а також визначення основних шляхів ефективного відновлення ресурсів і збереження здоров'я особистості.

Семінар провели фахівці з психосоціальної підтримки Міжнародної гуманітарної організації INTERSOS Самкова Олеся та Полякова Оксана. Їхній досвід та професіоналізм зробили захід надзвичайно інформативним і практичним.

Учасники дізналися про методи саморегуляції та розвитку емоційної стійкості, які є вкрай важливими для підтримки гармонійного психоемоційного стану, отримали корисні знання та практичні навички, які зможуть застосовувати у своїй щоденній роботі.

Педагоги отримали цінні знання, які допоможуть їм ефективно справлятися зі стресом та зберігати емоційну рівновагу в сучасних умовах.

Бібліотечний хаб НУШ: інновації, обмін досвідом та натхнення 

Із розвитком суспільства змінюється імідж бібліотеки, її місія і завдання. Задля сприяння реалізації основних пріоритетів НУШ, сьогодні, 27 серпня 2024 року, у залі засідань відділу освіти відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів на тему «Шкільна бібліотека в умовах Нової української школи».

Пшененко Тетяна, консультант Центру ПРПП, ознайомила бібліотекарів з вимогами до сучасної шкільної бібліотеки, що відповідає принципам Нової української школи. Присутні активно долучилися до практичних завдань, обговорення запропонованих кейсів та творчо презентували свої проєкти.

Лаврик Наталя, шкільний бібліотекар Нерушайського ліцею, детально зупинилася та прокоментувала питання щодо ведення документації шкільного бібліотекаря та Універсальної десяткової класифікації як основного інструменту систематизації документів у бібліотеках.

Умови виникнення та способи запобігання професійному вигоранню розкрила Меленчук Наталя, шкільний бібліотекар Татарбунарського ліцею ім. В.З. Тура.

Консультант Центру ПРПП Чертиліна Катерина проаналізувала питання щодо здійснення щорічної інвентаризації бібліотечного фонду підручників у системі КУРС «Школа».

Учасники заходу мали можливість обговорити найактуальніші питання, що стосуються бібліотечної справи в освітніх закладах, поділилися своїми знаннями та досвідом, а також отримали нові знання для подальшого розвитку шкільних бібліотек. 

Майстерня педагогічних лайфхаків: творчість, інновації та інтеграція 

У рамках серпневої конференції «Педагогічна майстерність та інноваційні методики: нові горизонти освітнього процесу» продовжили свою роботу вчителі початкових класів Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад. Консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Людмила Жулавська сьогодні, 27 серпня 2024 року, провела майстер-клас «Лайфхаки для вчителів Нової української школи».

У І частині консультант ознайомила присутніх із методичним супроводом організації освітнього процесу в початковій школі та новаціями, які чекають у новому 2024/2025 навчальному році.

ІІ частина майстер-класу була направлена на інноваційність, нестандартність, креативність, критичне мислення, творчість, позитив… Людмила Іванівна провела з педагогами різноманітні інноваційні вправи, які можна використовувати під час уроків у початковій школі. Показала передумови активної діяльності учнів через інноваційні технології, пізнавальну діяльність, цікаву, творчу роботу, яка пробуджує інтерес до знань і сприяє емоційному, духовному та інтелектуальному розвитку школярів.

Несподіванкою для учасників заходу було відвідування локацій «Піскова терапія», «Природа рідного краю», «Декор», які майстерно провели керівники гуртків КУ «Татарбунарський будинок дитячої та юнацької творчості».

Валентина Дерменжи занурила присутніх у казковий світ взаємодії з піском – одного із методів арт-терапії, який заспокоює, знімає внутрішню напругу, надихає, зацікавлює, дає можливість виразити світ через власну творчість. Показала можливості використання піску на уроках в початковій школі, долучила вчителів до практичної роботи, креативу, творчості, фантазії.

Надія Аргірова продемонструвала можливості використання техніки ручного вузлового плетіння – макраме на уроках предмету «Дизайн і технології», провела майстер-клас щодо роботи за цією технікою. Невпевненість педагогів на початку практичної роботи перевершив їх результат – власний виріб – брелок.

Ірина Лаврик здійснила уявну подорож у рослинний світ, ознайомила з технологіями висушування природного матеріалу та новими можливостями Google Об’єктив, який дає змогу шукати інформацію про предмети, які цікавлять, швидше виконувати різні завдання й розуміти світ навколо. Який подив був на очах учителів початкових класів, коли вони побачили продукт своєї діяльності – закладку з природного матеріалу власного дизайну.

Педагоги переконалися, що при такій організації освітнього процесу можна активно інтегрувати різні предмети в залежності від поставленої мети та досягати бажаних результатів.

Учасники семінару отримали корисний матеріал і практичний досвід роботи, який зможуть використати вже в новому навчальному році.

Присутні подякували за можливість долучатися до таких заходів, отримувати досвід і можливість поспілкуватися з колегами.


Інклюзивний освітній простір: арт-терапія та підтримка асистентів вчителів 

Сьогодні, 23 серпня 2024 року, в рамках серпневої конференції «Педагогічна майстерність та інноваційні методики: нові горизонти освітнього процесу» було проведення семінар-навчання «Особливості роботи асистента вчителя в умовах інклюзивного освітнього середовища» для 53 асистентів учителів (вихователів) закладів освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.

Консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Людмила Жулавська ознайомила учасників семінару з головними аспектами діяльності асистента в закладі освіти ; документацією, яку мають вести асистенти в закладі освіти та вимогами до неї; продемонструвала відмінності в роботі асистента вчителя (вихователя) та асистента дитини ; показала переваги командної роботи та спільного викладання .

Новопризначені асистенти вчителів (вихователів) відвідали локацію «Школа молодого асистента». Катерина Чертиліна, консультант Центру, дала вичерпну інформацію на всі питання молодих спеціалістів щодо роботи асистента в закладі освіти , поділилася досвідом власної роботи з актуальних питань інклюзії.

Решта учасників семінару-навчання відвідали майстер-класи , які майстерно провели керівники гуртків КЗ «Татарбунарський БДЮТ» та ознайомилися з елементами арт-терапії , яка допомагає зняти психічну напругу та стрес , подолати тривожність і страхи, агресію та імпульсивність , а також гармонізувати внутрішній стан людини в різних вікових періодах дитини .

У локації «Піскова терапія», яку провела Валентина Дерменжи, асистенти отримали практичні навики роботи з піском . Переконалися, що цей вид діяльності є способом спілкування дитини або дорослого з навколишнім світом і самим собою , а також засобом зняття внутрішньої напруги через втілення її на несвідомо-символічному рівні.

Ірина Лаврик запросила відвідати локацію «Природа рідного краю». Занурила присутніх у рослинний світ , ознайомила з можливостями використання природного матеріалу в закладах освіти як на уроках, так і в позаурочний час . Продемонструвала, як через природу можна забезпечити реабілітаційний, оздоровчий, пізнавальний ефект . Учасники майстер-класу працювали з природним матеріалом і виготовили закладку-гербарій , яка стане в пригоді дітям під час роботи з книгою, підручником.

Надія Аргірова показала, як можна зняти стрес дитини , переключити на позитивні емоції , заспокоїти, застосувавши прийоми роботи з нитками . Детально ознайомила з арт-терапевтичною вправою «Макраме» в локації «Декор». Присутні виготовили брелок за допомогою вузликового плетіння .

Після відвідування майстер-класів асистенти вчителів (вихователів) дійшли висновку, що арт-терапевтичний підхід є одним з прогресивних і перспективних для сучасної освіти , одним з найбільш м’яких, але ефективних методів, який не має протипоказань і обмежень, дає можливість виразити свій внутрішній світ через творчість .

Учасники семінару отримали практичний матеріал , який допоможе їм правильно організувати свою роботу, працювати в команді , організувати роботу з дітьми з особливими потребами так, щоб бачити результати їхньої діяльності .

Всі присутні подякували за проведений захід, за отримані знання, співпрацю.

Нарада заступників директора з навчально-виховної роботи: підготовка до нового навчального року та впровадження інновацій 

У рамках серпневої конференції “Педагогічна майстерність та інноваційні методики: нові горизонти освітнього процесу” відбулася важлива нарада заступників директора з навчально-виховної роботи. Захід зібрав фахівців, які обговорювали ключові питання підготовки до нового навчального року та впровадження сучасних інновацій у навчальний процес.

Серед головних тем були обговорені:

Організація та проведення серпневої педагогічної конференції – важливий етап підготовки до нового навчального року, який об’єднує педагогів у прагненні до професійного розвитку та обміну досвідом.

Початок 2024/2025 навчального року – акценти для заступників директорів, які допоможуть забезпечити ефективний старт навчального процесу.

Цифровізація атестаційного процесу – оновлення та нововведення в ЕАС, що покликані зробити процес атестації прозорішим та зручнішим для педагогів.

Автоматизація адміністративних процесів за допомогою ШІ – використання сучасних технологій для підвищення ефективності роботи освітніх закладів.

Нараду проводили:

Марія Паладій, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників, яка поділилася своїм досвідом та баченням сучасних освітніх трендів.

Ольга Котовенко, консультант Центру, яка надала цінні поради щодо впровадження нововведень у освітніх закладах.

Завдяки таким заходам ми рухаємося до нових горизонтів, створюючи ефективну та сучасну систему освіти, яка відповідає викликам сьогодення. 

Добрий день, шановні колеги!

Відділ освіти Татарбунарської міської ради спільно з КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Татарбунарської міської ради запрошує адміністрацію та педагогів закладів освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад взяти участь у конференції «Педагогічна майстерність та інноваційні методики: нові горизонти освітнього процесу», яка відбудеться з 23 серпня по 29 серпня 2024 року.

Мета заходу – обговорення актуальних питань освіти, обмін досвідом та підвищення професійної майстерності педагогічних працівників.

За детальною інформацією звертатися до адміністрації закладів освіти.

Урочисте вручення сертифікатів на отримання стипендій голови міської ради за високі досягнення у навчанні

Ось і промайнув ще один нелегкий навчальний рік.  Наші учні

навчались у складних умовах, але це не завадило їм здобути знання та отримати значні успіхи у навчанні. Вже стало традицією вшановувати кращих із кращих випускників, які завершили навчання з відзнакою – золотих і срібних медалістів. Цього року заклади загальної середньої освіти нашої громади закінчили 187 одинадцятикласників, з них – 12 із золотою медаллю, – 2 зі срібною.

    17 червня 2024 року в залі засідань Татарбунарської міської ради відбулась церемонія нагородження випускників, урочисте вручення сертифікатів на отримання стипендій голови міської ради за високі досягнення у навчанні.

    Цього року золоті медалі отримали: Анастасія Доброжан, Пилип Поляков (Білоліський ліцей); Вікторія Дімова, Анастасія Куємжи (Дельжилерський ліцей);

Анастасія Вторенко, Кирило Гайдаржи, Анна Гроздєва, Світлана Климович

(Татарбунарський ліцей); Ксенія Калінська, Руф Мукієнко, Станіслав Священко, Іоанн Чертилін (Татарбунарський ліцей ім. В.З. Тура), а срібні медалі отримали Богдана Шевченко (Білоліський ліцей); Антон Стеценко  (Татарбунарський ліцей).

    З вітальним словом до випускників звернувся очільник громади Андрій Глущенко, який зазначив, що ними пишаються не тільки їхні вчителі та родина, вони – наша гордість. Побажав їм миру, не зупинятися на досягнутому, не боятися перешкод та сміливо йди до омріяної мети. Також привітати найуспішніших випускників прийшли їхні батьки, друзі та, звісно, наставники.

     Присутні вшанували пам’ять захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України хвилиною мовчання.

     Колектив «Star Mix», Будинку дитячої та юнацької творчості, (керівники Івеліна Мукієнко, Людмила Кузнєцова, Віталій Богатирчук) подарував усім

присутнім музичну композицію «Подяка ЗСУ».

    Дякуємо вчителям, які наповнювали знаннями та життєвою мудрістю всіх випускників, батькам за достойне виховання дітей, а також випускникам, які докладали максимум зусиль для здобуття відмінного результату. Щасливої життєвої стежки, дорогі випускники, успішного вибору майбутньої професії, переможного мирного неба над Україною!


   12 червня 2024 року у залі засідань  відділу освіти Татарбунарської міської ради відбулася нарада директорів закладів загальної середньої освіти.

   Відповідно до порядку денного,  під головуванням начальника відділу освіти Ольги Вихристюк, були висвітлені наступні питання щодо результатів моніторингу дотримання законодавства та установчих документів у закладах загальної середньої освіти Татарбунарської міської ради;  підвищення кваліфікації та атестацію педагогічних працівників у 2023/2024 навчальному році;  підготовки закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2024/2025 року;  стану травматизму серед здобувачів освіти та працівників закладів освіти у 2023/2024 навчальному році;  підсумків  атестації педагогічних працівників закладів та установ освіти Татарбунарської міської ради у 2023/2024 навчальному році тощо.


17 травня 2024 року Татарбунарщина гостинно приймала учасників  І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Змагання та конкурси проходили на стадіоні «Колос» міста Татарбунари. У запеклій грі змагалися 16 роїв закладів освіти територіальних громад Білгород-Дністровського району.

На заході були присутні почесні гості: перший заступник голови Білгород-Дністровської районної державної військової  адміністрації Тетяна Домчинська; виконуюча обов'язки начальника  відділу освіти, культури, спорту та охорони здоров'я Білгород- Дністровської районної державної адміністрації Феодора Корчагіна; заступник отамана Українського Буджацького козацтва  Вячеслав Лукашевський; заступник начальника Білгород-Дністровського районного управління ДСНС у в Одеський області Андрій Клімов; секретар Татарбунарської міської ради Олександр Лесніченко, головний суддя змагань, начальник штабу Одеського братерського полку «Всеукраїнської Військово-Цивільної спілки  «Бойове Братерство України» Григорій Хоперія та військовослужбовці.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять захисників і захисниць ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ, які віддали життя у боротьбі за волю та незалежність нашої рідної України.

Тетяна Домчинська, Олександр Лесніченко, Вячеслав Лукашевський, Григорій Хоперія привітали учасників, побажали радості від зустрічі, задоволення від гри, відчуття команди, успіху на кожному етапі змагань і конкурсів, легких стартів і перемог.

Усі джури завзято й активно долучилися до конкурсних випробувань і змагань: «Впоряд», «Рятівник», «Стрільба» (середня та старша вікові групи), а в конкурсі «Тактична підготовка – дії підрозділу в бою» змагалися тільки юні джури старшої вікової групи.

Під час всієї гри юні козаки та джури намагалися продемонструвати свою звитягу, мужність, спритність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт і військову вправність у різних видах конкурсів і змагань, намагалися якнайкраще представити свою команду, вибороти звання кращих нащадків козацького роду, ставши переможцем.

Також юні джури мали змогу долучитися до локації «Юні пожежники», отримати теоретичні та практичні навички щодо збереження свого власного життя. Представники благодійних  фондів БО «Співдія» та «Вежа» провели майстер-класи з учасниками гри.

Гра подарувала вир позитивних емоцій, була цікавою, насиченою, команди запекло змагалися за титул найкращої. Інтрига зберігалася до її кінця. За підсумками професійного журі переможцями та призерами І (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») визначено:

- у середній віковій групі:

І місце – рій «Соколята» Кулевчанської територіальної громади;

ІІ місце – рій «Соколята» Борисівського ліцею Татарбунарської

територіальної громади;

ІІІ місце – рій «Сапсан» Тузлівської територіальної громади;

- у старшій віковій групі:

І місце – рій «Клейноди» Татарбунарського ліцею імені В.З.Тура

Татарбунарської територіальної громади;

ІІ місце – рій «Меч Арея» Саратської територіальної громади;

ІІІ місце – рій «Майбутнє України» Петропавлівської територіальної громади.

Вітаємо учасників гри із завершенням всіх випробувань, а команди-переможці з титулом найкращих нащадків козацького роду, якісної підготовки до наступного етапу та подальших злетів і перемог!

Висловлюємо слова вдячності всім суддям, керівникам, організаторам гри за якісну підготовку та проведення гри, виховникам роїв – за підготовку юних джур до конкурсів і змагань.

Проведення таких заходів сприяють збільшенню духу товариства, зміцненню дисципліни та патріотичного виховання, також сприяють розвитку та підвищенню професійних навичок молодих козаків та джур.

Вітаємо переможців та усіх учасників Білгород-Дністровського району, які брали участь у І (районному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗАХИСНИКАМ І ЗАХИСНИЦЯМ

ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ! РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

#Джура2024

📊Вітаємо Виту Дімову, ученицю профільного (економічного) класу Дельжилерського ліцею, з виходом до національного  фіналу Міжнародної економічної олімпіади!!! 

Сьогодні, 16 квітня 2024 року, з дотриманням безпекових умов, відбувся І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У грі взяли участь 14 роїв середньої та старшої вікової групи закладів освіти: 11 – Татарбунарської міської ради та 3 рої Лиманської сільської ради.

Під час урочистого відкриття вшанували хвилиною мовчання захисників та захисниць, які віддали життя у боротьбі за волю і незалежність України.

З вітальним словом до учасників заходу звернулись Григорій Хоперія, начальник штабу Одеського братерського полку, Олександр Лесніченко, секретар Татарбунарської міської ради та Ольга Вихристюк, начальник відділу освіти Татарбунарської міської ради, які побажали усім учасникам витривалості, наснаги і чудових вражень від гри.

Молоді козаки та джури, незважаючи на виклики, ставали перед випробуваннями, щоб продемонструвати свої знання, вміння та навички під час конкурсів та змагань: у старшій віковій групі – «Впоряд», «Тактичні дії підрозділу в бою», «Рятівник» (надання першої домедичної допомоги, в т.ч. надання допомоги в зоні обстрілу), «Стрільба»;  у середній віковій групі – «Впоряд», «Стрільба», «Рятівник» (надання першої домедичної допомоги, в т.ч. транспортування потерпілого).

У середній віковій групі місця розподілилися наступним чином:

І місце – рій  «Соколята» Борисівського ліцею;

ІІ місце – рій «Вільні» КЗ «Татарбунарський будинок дитячої та юнацької творчості»;

ІІІ місце – рій «Буджацькі соколи» Нерушайського ліцею та "Патріот" Струмківського ліцею

У старшій віковій групі:

І місце – рій  «Клейноди» Татарбунарського ліцею ім.. В.З. Тура;

ІІ місце - рій «Гарт» Татарбунарського ліцею;

ІІІ місце -  рій «Чайка» Білоліського ліцею.

Особлива подяка суддям змагань та організаторам за якісну підготовку гри, виховникам роїв за підготовку юних джур!

Ці заходи не лише сприяють розвитку та підвищенню професійних навичок молодих козаків та джур, але й сприяють збільшенню духу товариства, зміцненню дисципліни та патріотичного виховання.

Вітаємо переможців та усіх учасників!!!

Тримаємо стрій! Віримо та наближаємо нашу Перемогу!


Посилання на відео: Джура-2024 

Нові грані: взаємодія дошкільної та середньої освіти в сучасних умовах 

9 травня 2024 року міський голова Андрій Глущенко,  начальник відділу освіти Ольга Вихристюк, працівники відділу освіти та Центру професійного розвитку, керівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад завітали до Струмківського ліцею на семінар-практикум «Нові грані: взаємодія дошкільної та середньої освіти в сучасних умовах».

Захід розпочався з яскравого привітання гостей учасниками освітнього процесу закладу.

Андрій Глущенко та Ольга Вихристюк привітали всіх присутніх, побажали плідної, результативної роботи та професійного спілкування.

Учасники заходу мали можливість підвищити рівень своєї управлінської компетентності щодо вироблення моделі сучасної ефективної школи на засадах педагогіки партнерства, наступності між усіма ланками освіти у компетентнісному полі Нової української школи на досвіді роботи дирекції й педколективу закладу. 

Директор школи Олена Яковенко ознайомила гостей з історією школи, основними напрямками роботи закладу, здобутками педагогічного та  учнівського колективів, провела інформаційну екскурсію закладом.

Упродовж семінару керівники закладів освіти розглянули питання щодо шляхів  реалізації принципу наступності дошкільної та початкової освіти, початкової та середньої ланки.  Активно долучилися до управлінського квесту «Путівник керівника»; ознайомилися з новою соціально-педагогічною роллю директора у парадигмі освітньої реформи (Олена Яковенко, директор закладу); проблемами наступності в підготовці старших дошкільників до навчання в умовах НУШ (Тетяна Тимошенко, заступник директора дошкільного підрозділу); стали учасниками тренінгу «Розвиток резильєнтності»  за моделлю «BASIC Ph» та відвідали клас безпеки (Оксана Лошкарьова, практичний психолог); завітали на позашкільний захід «Сходинками шкільного життя» (Ольга Пантелеймонова, заступник директора з виховної роботи; Ольга Гач, педагог-організатор).

Учасники заходу отримали дієві рекомендації щодо наступності дошкільної – початкової  –  середньої ланок у компетентнісному полі Нової української школи,   відзначили  професійну компетентність, методичну підготовку, науковість в роботі з педагогами,  інноваційний підхід в управлінській діяльності  директора закладу  та її команди. Відзначили  кваліфіковану підготовку заходу, проведеному на високому організаційному, науково-методичному  рівнях, який  носив навчальний і  практичний характер.

Ольга Вихристюк, начальник відділу освіти, Марія Паладій, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників, підвели підсумки семінару-практикуму та побажали організаторам і його учасникам подальших злетів на освітянській ниві, партнерської взаємодії всіх учасників освітнього процесу, мирного неба над головою та довгоочікуваної перемоги.

Україна понад усе! Разом до перемоги!


Дитячий  малюнок – це розповідь юного художника про події, які відбуваються навколо, це ідея, емоції, які залишаються на аркуші паперу. Мрії про мир і перемогу, подвиг наших захисників, захисниць відображаються майже на всіх малюнках маленьких українців.  Тому, за ініціативи голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олега Кіпера протягом 2023/2024 навчального року було організовано та проведено обласний конкурс шкільного малюнку «Ніхто не вірить у нашу перемогу так, як я!».

Роботи переможців, 40 найкращих малюнків, були відібрані та представлені на обласній виставці, яка мандрувала Одещиною.  В нашій громаді  виставка дитячих робіт перебувала з 3 по 7 травня 2024 року на базі КЗ «Татарбунарський будинок дитячої та юнацької творчості». Всі бажаючі мали можливість відвідати виставку  та ознайомитися з її експонатами.В кожній роботі відчувалася щира любов  до Батьківщини, рідного краю, українського народу.

Виставка дала змогу кожному усвідомити, що Україну та її незалежність треба шанувати понад усе, боронити свободу, долати всі перешкоди та вірити в прекрасне майбутнє нашої країни.

Щиро дякуємо організаторам виставки за можливість поринути в світ мистецтва.

Дякуємо дітям за чудові малюнки, які заряджають оптимізмом і вірою в нашу Перемогу. 

Продовжив свою роботу методичний марафон «Практичні кейси: активні методи навчання та сучасні освітні інструменти»

28 березня 2024 року у залі засідань відділу освіти відбувся майстер клас для вчителів географії та історії «Використання методів і прийомів розвивального навчання на уроках географії та історії».

Вчителі географії Олександр Валерійович Рибак та  історії Олена Василівна Разінкіна  Баштанівського ліцею поділилися власним педагогічним досвідом.

З метою забезпечення балансу між теорією і практикою, учасники заходу не тільки теоретично ознайомились із досвідом колег, а й практично долучалися до різноманітних творчих завдань задля застосування у подальшій роботі: поринули у віртуальний світ східного походу Александра Македонського, працювали з географічними та  історичними картами, розв’язували задачі з географії, виконували різноманітні вправи: «Кластер», «Світлофор», «Асоціативне ґроно», «Пазли», «Незакінчене речення», «Опиши погоду» тощо.

Впродовж проведення майстер-класу у залі панувала творча та доброзичлива атмосфера, захід був цікавим та інформативним.

Дякуємо Олександру Валерійовичу та Олені Василівні за набутий досвід,  бажаємо нових ідей і креативних шляхів їх реалізації!

Вітаємо переможців міського етапу конкурсу «Юний дослідник» 

З  метою залучення учнів закладів загальної середньої освіти до науково-дослідницької діяльності в галузі природознавства, 21 березня 2024  року у залі засідань відділу освіти Татарбунарської міської ради відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько-експериментальних робіт з природознавства  «Юний дослідник».

Школярі захищали свої роботи у секціях: «Рослини навколо нас», «Тваринний світ», «Охорона здоров’я»,  «Народознавство та краєзнавство».

Юні дослідники продемонстрували вільне володіння представленими матеріалами, наполегливість в отриманні результатів дослідної та експериментальної роботи, проявили  спостережливість за явищами навколишнього середовища, упевнено відповідали на запитання журі.

За підсумками роботи компетентного журі перше місце посіли та стали переможцями: Матюшкін Артем, учень 5 класу Дельжилерського ліцею (вч. Деченко М.В.);  Недялкова Анна, учениця 5 класу Спаської гімназії (вч. Сукманська Г.С.); Повод Валентина, учениця 4 класу Нерушайського ліцею (вч.             Нагорняк А.Ф.);  Ткаченко Нікіта, учень 4 класу Глибоківського ліцею (вч. Гажа О.П.).

Вітаємо учасників та їх наставників! Бажаємо нових досліджень та перемог! Хай щастить юним дослідникам в обласному етапі конкурсу!


З 14 березня 2024 року розпочалася реєстрація для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ)

Триватиме вона до 11 квітня включно. Цьогоріч Український центр оцінювання якості освіти проводить реєстрацію в безпаперовій формі.

За допомогою спеціального сервісу вступникам треба самостійно створити персональний кабінет (зазначити особисті дані: реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу)  та виконати в ньому такі дії:

зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років»;

указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов;

вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він/вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;

завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів.

Надіслати внесену інформацію та копії документів на оброблення до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.

Консультації з приводу реєстрації за телефоном: 3 20 00  - Олександр Лозовщук, головний спеціаліст відділу освіти.

Детально за посиланням: https://testportal.gov.ua/nmt-2024-zavtra-start.../


Ще одна перемога 🎉🎉🎉

Завершився ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. 10 лютого в теоретичному турі (складання власного проєкту) та 24 лютого 2024 року в практичному турі (виготовлення виробу за проєктом) взяв участь учень 9 класу Дельжилерського ліцею Дімоглов Андрій і порадував нашу громаду ще однією перемогою – почесне ІІІ місце.

Перемога Андрію далася не просто: учень продемонстрував уміння щодо формування технологічно грамотної особистості, підготовленої до життя та активної трудової діяльності в умовах сучасного високотехнологічного, інформаційного суспільства.

Вчителю трудового навчання Дельжилерського ліцею Куручу Євгенію Зіновійовичу Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації оголосив подяку за значні успіхи в роботі з виховання творчо обдарованої учнівської молоді та підготовки переможця  ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади.

Щиро вітаємо з перемогою Андрія та його наставника з високими досягненнями в ІІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з трудового навчання. Бажаємо подальших успіхів, упевненості в своїх знаннях і силах, долання нових висот. Хай ця перемога буде початком високих успіхів у житті.

Разом до ПЕРЕМОГИ! Україна  понад усе! 




Олімпіадні перегони Всеукраїнських учнівських олімпіад добігли до завершення . В умовах сьогодення взяти участь в очному турі – справжній подвиг. 

 17 лютого 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії, в якій взяла участь Гачик Анна, учениця 10 класу Татарбунарського ліцею. І знову перемога!

Анна доклала максимум зусиль і знань, щоб представити Татарбунарську громаду на обласному етапі олімпіади та гідно здобути почесне ІІІ місце із сорока двох учасників і учасниць.

Департамент освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації оголосив подяку Бородатенко Наталії Василівні, вчительці історії Татарбунарського ліцею, за значні успіхи в роботі з виховання творчо обдарованої учнівської молоді та підготовки переможниці  ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з історії.

Раді вітати Гачик Анну та Бородатенко Наталію з високою перемогою в обласній олімпіаді! Хай ця перемога стане початком ще більших досягнень і звершень, а здоров’я, успіхи та прагнення до знань будуть постійними супутниками.

Дякуємо нашим захисникам і захисницям за можливість долучатися до таких заходів! Разом до ПЕРЕМОГИ! Україна  понад усе!

Без творчого вчителя не може бути ні нової школи,

                   ні нового суспільства, ні вільної України.   

                                            О.А.Захаренко

Естафету методичного марафону «Практичні кейси: активні методи навчання та сучасні освітні інструменти» продовжили вчителі початкових класів. 23 лютого 2024 року вчителька вищої категорії, учитель-методист Олена Петрівна Гажа гостинно запросила педагогів громади на майстер-клас з елементами тренінгу «Формування пізнавальних активностей на уроках шляхом розвитку критичного мислення».

Керівник закладу Тетяна Панчева ознайомила з досягненнями творчої, компетентної, креативної вчительки – Олени Гажі, з перемогами її учнів і побажала плідної, насиченої роботи, миру та перемоги.

У ході заходу Олена Петрівна продемонструвала присутнім досвід своєї педагогічної діяльності, практично показала переваги інструментів, направлених на розвиток пізнавального інтересу, критичного мислення, використання проєктної діяльності та інтерактивних технологій.

Під час демонстрації власних відео уроків активно демонструвала всі новітні форми, прийоми, методи, технології та інструменти щодо розвитку творчих здібностей молодших школярів, які використовує на уроках.

Учителька залучила гостей до практичної частини через виконання різноманітних вправ, які сприяють розвитку пізнавального інтересу, творчих здібностей  і критичного мислення.

Вчителі початкових класів мали змогу поглибити та систематизувати свої знання з розвитку критичного мислення в початковій школі, пригадати методику проведення різноманітних методів і прийомів: мозковий штурм, асоціативний кущ, діаграма Вена, ажурна пилка, фішбоун, сенкан, кошик ідей, метод ПРЕС, закінчи речення, кубування, ромашка Блума…

Консультант КУ «Центр ПРПП» Людмила Жулавська подякувала за проведений захід, підкреслила, що запровадження технології критичного мислення сприяє кращому засвоєнню знань, адже інтерактивність методики спрямована не на запам'ятовування, а на вдумливий процес пізнання світу, на постановку проблеми та пошуки її вирішення, а для вирішення будь-яких завдань слід, насамперед, організувати роботу вчителя в якості фасалітатора освітнього процесу та максимально активізувати діяльність учнів, формуючи в них потребу, вміння та навички критичного мислення.

Учасники заходу дали високу оцінку творчому доробку Гажи О.П. та зробили висновок, що в закладі створені сприятливі умови для гармонійного розвитку кожної дитини.

За ними – наше майбутнє! 

22 лютого продовжив свою роботу методичний марафон «Практичні кейси: активні методи навчання та сучасні освітні інструменти»  у Татарбунарському ліцеї. Учасники марафону – вчителі Татарбунарської міської та Лиманської сільської громад відвідали інтегрований урок у 8 класі з мистецтва й всесвітньої історії «Гуманізм як визначальний компонент історико-культурної спадщини доби Відродження: погляд крізь призму часу».

Вчителі мистецтва  Оксана Анатоліївна Бородатенко та всесвітньої історії  Марія Петрівна  Пєнова продемонстрували високий  професіоналізм, майстерність, творчий почерк, компетентність, креативність, нестандартність, інноваційність. Поділилися досвідом роботи щодо створення сприятливо-позитивних умов для особистісного зростання учнів через залучення їх до активної взаємодії шляхом впровадження інноваційних технологій, тісної співпраці педагога та учня в освітньому процесі, розвитку інноваційної особистості засобами кооперативного навчання, індивідуального підходу до учнів, розвитку їх потенціальних можливостей та задатків, формування у дітей бажання вчитися під час освітнього  процесу на основі інформаційно-комунікаційних технологій з використанням новітніх методів, прийомів та технік, творчого підходу до навчання.

Марія Паладій, директор КУ «Центр ПРПП», подякувала вчителям, підкреслила, що інтегровані  уроки  характеризуються  глибиною,  високою  інформативністю, фундаментальністю, різноплановістю, що сприяє підвищенню мотивації учнів, і як наслідок – підвищенню рівня їхніх знань.

У доброзичливій атмосфері учасники марафону обмінялися досвідом, рефлексували, обговорили освітні проблеми. Таке спілкування дало змогу об’єднати молодих і досвідчених педагогів та стимулювало апробувати нові педагогічні технології на практиці. Сподіваємося, що всі отримані знання та професійне спілкування позитивно вплинуть на якість освітнього процесу в кожному навчальному закладі.

🧪🔬📝Задля стимулювання творчого самовдосконалення учнівської молоді, виявлення, розвитку обдарованих учнів, реалізації здібностей талановитих учнів, підвищення інтересу до поглибленого вивчення навчальних дисциплін і рівня викладання предметів 10 лютого 2024 року відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії.

  Марія Кошельник, учениця 8 класу Нерушайського ліцею, гідно представила Татарбунарську громаду на обласному етапі олімпіад, виборола почесне ІІІ місце.

  За значні успіхи в роботі з виховання творчо обдарованої учнівської молоді та підготовки призерки ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії Департаментом освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації оголошено подяку Світлані Переу, вчителю хімії Нерушайського ліцею.

 🙌 Щиро вітаємо Марію та Світлану Переу з перемогою в обласній олімпіаді! Хай вона стане відправною точкою для нових великих звершень, викликів і досягнень, хорошим стимулом і мотиватором для участі у нових конкурсах і змаганнях!

  Разом до ПЕРЕМОГИ! Україна  понад усе!


✅ З метою підтримки талановитої молоді та творчої праці  вчителів, виховання у молодого покоління поваги  до мови і традицій свого народу, підвищення рівня культури  в Україні з 1 грудня 2023 року по 31 січня 2024 року серед учнів 5-11 класів міста Одеси та Одеської області відбувся І-ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінаціях: «Література», «Історія України і державотворення».

📃На підставі протоколу спільного засідання журі ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості у номінації «Література» перемогу здобула Віра Петрова, учениця 8 класу Струмківського ліцею.

Робота учениці «Століття боротьби тривають, а ми куємо волю в боротьбі…» надіслана до м. Києва для участі в ІV (підсумковому) етапі.

За ефективну роботу з обдарованою учнівською молоддю оголошено подяку Наталії Шидловській, учителю української мови та літератури Струмківського ліцею.

Щиро вітаємо Віру та її керівника з гідною перемогою! Бажаємо подальших творчих злетів, натхнення та нових звершень, перемоги в наступному етапі!

Разом до ПЕРЕМОГИ! Україна  понад усе!

Вітаємо з перемогою у першому турі всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2024» Марину Андріївну Лутюк, учительку образотворчого мистецтва Дельжилерського ліцею.

Марина Андріївна з гідністю пройшла всі конкурсні випробування: «Тестування», «Практична робота»,  «Майстерка»,  «Аналіз твору мистецтва», «Урок», під час яких продемонструвала фахову компетентність, творчість, креативність, власну педагогічну ідею,  професіоналізм...

За результатами підсумків фахового журі в номінації «Образотворче мистецтво» Лутюк Марина Андріївна посіла почесне ІІІ місце.

Прийміть найщиріші й теплі привітання з перемогою! Бажаємо Вам подальших успіхів і здобутків. Сподіваємося, що конкурс розкрив перед Вами нові обрії, можливості щодо пізнання себе та світу. Ви – наша гордість! Так тримати! І з таким же настроєм і завзятістю крокуйте вперед до нових перемог та вершин.

Пишаємося, що маємо таких талановитих вчителів!

Разом до перемоги!

ВІТАЄМО ПРИЗЕРКУ МАН 🎉🎉🎉

У цей непростий час, учениці й вчителі закладів освіти Татарбунарської міської ради гідно представляють громаду на рівні області.

Сьогодні, 15 лютого 2024 року, відбувся очний-онлайн тур ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН за розділами програми конкурсу: «Наукова конференція», «Постерний захист».

За результатами рішення журі в секції «Гідрологія» учениця 11 класу Білоліського ліцею Доброжан Анастасія під керівництвом вчителя хімії Лози Алли Іванівни посіла почесне ІІ місце , представивши свою науково-дослідницьку роботу  «Гідрохімічний склад води криниць села Білолісся».

Вітаємо призерку та її наукового керівника з високим результатом, бажаємо подальших успіхів!

Разом до Перемоги!

Сьогодні, 07 лютого 2024 року, в залі засідань відділу освіти Татарбунарської міської ради відбулася нарада керівників закладів освіти, в якій взяли участь  директори та їх заступники з навчально-виховної роботи закладів загальної середньої освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.

Начальник відділу освіти Ольга Вихристюк привітала присутніх і представила для розгляду ряд важливих питання.

Працівники КУ «Центр ПРПП» виступили з інформаціями щодо організації та проведення І (міського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), щодо проведення ІІ етапу спортивних і спортивно-масових заходів з реалізації проєкту «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» серед учнів закладів загальної середньої освіти в 2023/2024 навчальному році.

Представник товариства «АR Book» презентував новітню  екосистему для створення й проведення уроків з використанням сучасних технологій, а представник кампанії Eddy в онлайн режимі ознайомив учасників з перевагами та можливостями української платформи управління навчанням (Learning Management System, LMS), яка надає зручні інструменти для організації та адміністрування освітніх процесів онлайн в закладах загальної середньої освіти.

Спеціалісти Дунайського інституту та його Відокремленого структурного підрозділу Дунайського фахового коледжу Національного університету «Одеська морська академія» ознайомили з особливостями та умовами навчання в їхніх закладах.

Директор КЗ «Татарбунарський БДЮТ» повідомила про можливості залучення підлітків та молоді до міжнародної програми UPSHIFT від UNICEF в Одеській області.

Учасники наради отримали рекомендації щодо подальшої роботи.


12 січня 2024 року з метою інформування педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад про особливості сертифікації в 2024 році КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» зібрав  на онлайн-зустріч всіх бажаючих.

Валентина Усатенко, вчитель української мови та літератури Татарбунарського ліцею ім. В.З.Тура, вчитель-методист, учитель вищої категорії, сертифікований учасник сертифікації 2023 року, поділилася своїм досвідом з участі в сертифікації, підготовкою, проблемами, викликами, враженнями. Запропонувала учасникам заходу реєструватися для участі в сертифікації-2024, брати участь і долати всі страхи, перешкоди, тому що саме  сертифікація допомагає професійно зростати, ділитися своїми надбаннями, досягати висот у своїй професійній діяльності.

 Людмила Жулавська, консультант Центру детально зупинилася на питаннях:

- особливості сертифікації-2024;

- переваги учасників сертифікації;

- порядок і терміни реєстрації учасників сертифікації та категорії педагогів, які будуть брати участь у сертифікації цьогоріч;

- І етап сертифікації – незалежне тестування, його особливості;

- самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності – ІІ етап сертифікації;

- особливості ІІІ епапу сертифікації – вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації, а саме: самопрезентація, проведення навчальних занять, самоаналіз, інтерв’ю.

Спікерка підкреслила, що участь у сертифікації дасть педагогам можливість отримати незалежну оцінку їхньої професійної діяльності та визнання свого професіоналізму, заявити про себе й отримувати бонуси  за високий рівень компетентності, допоможе окреслити траєкторію власного розвитку як професіонала.

Сертифікація – це не вирок, а шлях до успіху, можливість проявити себе, поділитися досвідом своєї роботи, успішно пройти атестацію (чергову, позачергову), підвищити свій професійний рівень, підвищити свій оклад у вигляді щомісячної доплати в розмірі 20% посадового окладу, стати кандидатом в експерти...

Вітаємо учасників з отриманням сертифікату підвищення кваліфікації та можливістю добровільно долучитися до сертифікації-2024 та подальших років.

  Україна понад усе! Разом до ПЕРЕМОГИ!

Методичний марафон для педагогів математично-природознавчого циклу закладів освіти

На завершення тижня знову зібралися педагоги математично-природознавчого циклу закладів загальної середньої освіти в залі засідань відділу освіти, щоб продовжити долучатися до методичного марафону «Практичні кейси: активні методи навчання та сучасні освітні інструменти», ініційованого КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників».

Сьогодні, 12 січня 2024 року, вчителька Білоліського ліцею Людмила Чернобай провела майстер-клас для вчителів географії «Кросенс – асоціативна головоломка нового покоління. Використання інтерактивного методу на уроках географії». Педагог теоретично розповіла про переваги використання  сучасного інтерактивного прийому у викладанні навчального предмета, надала дієві рекомендації щодо його застосування в освітньому процесі, практично показала як його можна використовувати на уроках географії для розвитку пізнавальної активності учнів, мотивації до навчання.

Тукусер Р.А., вчителька фізики Татарбунарського ліцею, поділилася досвідом роботи з теми «Стратегії подолання навчальних втрат». Учасники  мали можливість ознайомитись із можливостями створення завдань для діагностики та особливостями їх використання, визначити стратегії подолання навчальних втрат з фізики, з’ясувати доцільність використання задач під час подолання освітніх втрат, установити шляхи мотивації учнів як важливого чинника подолання освітніх втрат, розкрити особливості формувального оцінювання як інструменту виявлення та подолання освітніх втрат...

Щиро дякуємо учасникам за активну участь! Бажаємо ефективно виявляти й успішно долати освітні втрати в учнів під час освітнього процесу.

Методичний марафон для вчителів початкових класів

У рамках методичного марафону «Практичні кейси: активні методи навчання та сучасні освітні інструменти» 11 січня 2024 року в залі засідань відділу освіти Татарбунарської міської ради зібралися вчителі початкових класів Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад на майстер-клас «Розвиток практичних навичок в учнів початкових класів», який провела вчителька 1 класу Білоліського ліцею Наталя Байрак.

Спікерка продемонструвала присутнім сучасні методи, прийоми роботи на уроках в початкових класах, які спрямовані на формування практичних видів освітньої діяльності, підвищення пізнавальної активності молодших школярів, створення ситуації успіху на кожному уроці, мотивації до навчання в школі, взаємодії всіх учасників освітнього процесу.

Учасники заходу мали можливість ознайомитися з нестандартними підходами до навчання учнів початкових класів,  оцінити запропоновані інноваційні підходи на уроках у початковій школі, доповнити свою методичну скриньку новими ідеями щодо якісного викладання уроків в початковій школі, отримати практичні поради щодо подачі інформації молодшим школярам.

Наталя Байрак переконала присутніх, що початкова школа – фундамент для подальшого розвитку дитини. У цьому віці учні активно вивчають основи базових предметів та оволодівають навичками, але й також формують свої особистісні якості. Важливо забезпечити їм можливість розвивати ключові компетентності через цікавий і стимулюючий освітній процес. Головним завданням для вчителів початкових класів є створення умов для ефективного формування ключових компетентностей у дітей, створення ситуацій успіху для розвитку кожної дитини, творчих здібностей учнів, сприяння їх інтересу до різноманітних видів освітньої діяльності.


Учасники методичного марафону подякували Байрак Н.В. за отриманий досвід і побажали не зупинятися на досягнутому, а долати нові щаблі освітянської ниви.


Україна понад усе! Разом до перемоги!

Учителі української мови та літератури долучилися до методичного марафону

Сьогодні, 10 січня 2024 року, в залі засідань відділу освіти Татарбунарської міської ради, вчителі української мови та літератури долучилися до методичного марафону «Практичні кейси: активні методи навчання та сучасні освітні інструменти».

Марія Паладій, директор КУ «Центр ПРПП» привітала всіх присутніх з прийдешніми святами та долученням педагогів до методичного заходу з метою обміну досвіду своєї професійної діяльності.

Вікторія Монастирліу, вчитель української мови та літератури Глибоківського ліцею, провела майстер-клас з елементами тренінгу «Формування пізнавальної активності на всіх етапах уроку шляхом інтерактивної взаємодії, розвитку критичного мислення, міжпредметної інтеграції». Світлана  Тарасенко, вчитель української мови та літератури Нерушайського ліцею, провела мовний майстер-шеф «Використання синонімів, антонімів, слів з переносним значенням у різних стилях мовлення». 

Вчителі української мови та літератури – Вікторія Монастирліу та Світлана Тарасенко, продемонстрували можливості реалізації інтерактивних технологій на уроках задля створення комфортних умов для навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність; на таких уроках запорукою успіху стає вміння створити атмосферу пізнання, пошуку, зацікавленості, творчості, креативу.

Вікторія Монастирліу та Світлана Тарасенко залучили учасників методичного марафону до практичної діяльності через виконання різноманітних видів активної діяльності, які можна використовувати під час освітнього процесу з метою формування навичок і вмінь, вироблення цінностей, критичного мислення, приймати рішення, аргументування свої думки, створення атмосфери співробітництва, партнерської взаємодії, розвитку комунікативної компетентності учнів, бажання вивчати свою рідну мову…

Учасники методичного заходу дали високу оцінку проведеним майстер-класам, побажали Вікторії та Світлані подальших успіхів на освітянській ниві.

Методичний марафон триває

8 грудня  2023 року  Татарбунарський ліцей ім. В.З.Тура  гостинно зустрів педагогів Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.  Продовжив свою роботу методичний марафон за темою «Практичні кейси: активні методи навчання та сучасні освітні інструменти в роботі педагогів».

На методичних заходах поділилися власним педагогічним досвідом  вчителі початкових класів: Ільченко Людмила Григорівна «Ігри та ігрові тренінги як засіб всебічного розвитку особистості та формування позитивної мотивації до навчання молодшого школяра», Петренко Ірина Володимирівна «Цифрове навчання в Новій українській школі»; вчителі української мови та літератури: Унгурян Клавдія Федорівна «Розвиток здібностей учня як передумова формування його креативної компетентності засобами формувального оцінювання», Гуренко Тетяна Олександрівна «Формування позитивної мотивації до навчання на уроках української мови НУШ»; вчителька музичного мистецтва Кабак Олена Миколаївна «Інтегроване навчання в мистецько-освітньому просторі НУШ: фокус на цінності, ставлення, практичні навички в Школі людяності»; вчителька біології Чібукова Тетяна Анатоліївна «Платформа «Мій клас» та Leaming.apps – ключі до розвитку головних компетентностей НУШ».

З метою забезпечення балансу між теорією і практикою, учасники заходу не тільки теоретично ознайомились із досвідом колег, а й практично долучалися до різноманітних творчих завдань, задля застосування надалі у своїй діяльності.

Підводячи підсумки методичних заходів, Марія Георгієвна Паладій, директор  Центру «ПРПП» та запрошені педагоги дали високу оцінку вчителям, які презентували свій досвід, діяльності адміністрації школи та педагогічному колективу.

Дякуємо за корисні поради та плідне спілкування, нові креативні ідеї.


Методичний марафон серед освітян Татарбунарщини

8 грудня педагоги Борисівського ліцею доєдналися до методичного марафону "Практичні кейси: активні методи навчання та сучасні освітні інструменти", який проходить в закладах освіти Татарбунарської міської ради. Досвідом ділилася Дутка Анжела Михайлівна, яка провела відкритий урок за творчістю І.Крянге "Спогади з дитинства"(I.Creangă ,,Amintiri din copilărie" (,,La cireșe", ,,La scăldat".) Personajele).   

  Учні були активними і зацікавленими протягом усього уроку. Педагог використовувала різноманітні інноваційні методи і прийоми:"Кого олівець - той і відповідає", "SOS-виправ помилку", "Літературний медальйон", "Дерево знань"-самооцінювання, "Ситуація успіху", "Глечик щастя".

   Дякуємо, колеги, за співпрацю!!!


Методичний марафон для психологічної служби закладів освіти

Сьогодні, 24 листопада, у Татарбунарському ліцеї був проведений семінар-практикум «Стрес. Шляхи його подолання» для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти, модератором якого була Урсу Тетяна Іванівна, практичний психолог вищої категорії.

Під час заходу Тетяна Іванівна теоретично ознайомила учасників з поняттям «стрес», факторами, що впливають на стрес, причинами та ознаками стресового стану, реакціями людини на стрес.  Задля зниження рівня тривоги і стресу психологиня продемонструвала дієві техніки та вправи, а також надала методичні поради щодо подолання й профілактики дистресів.

Присутні взяли активну участь у семінарі й оволоділи знаннями, які допоможуть надавати психологічну підтримку та допомогу учасникам освітнього процесу.  Опанували стратегії та алгоритми самозаспокоєння, проаналізували шляхи подолання стресу.

Консультант КУ «Центр ПРПП» Ольга Котовенко підвела підсумки семінару-практикуму, надала рекомендації з питання особистої відповідальності за своє ментальне здоров’я.

Висловлюємо вдячність Тетяні Урсу, учасникам за проведення і  участь в актуальному та корисному заході.

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!


Марафон для вчителів географії та біології

Сьогодні, 17 листопада, в залі засідань відділу освіти Татарбунарської міської ради для вчителів географії та біології закладів освіти Татарбунарської міської ради та Лиманської міської ради Центром професійного розвитку педагогічних працівників  був організований та  проведений семінар «Методологічні засади формування ключових компетентностей «екологічна грамотність і здорове життя». Досвідом роботи поділилась вчитель географії Спаської гімназії, вчитель вищої категорії  Дімітренко Світлана Євстафіївна. Присутні ознайомились з методологією дослідження на прикладі дослідної роботи «Екологічний паспорт мікрорайону сіл Струмок і Спаське Татарбунарської міської ради Одеської області".

Світлана Євстафіївна розповіла про свій досвід формування екологічної культури, практичної природоохоронної роботи з учнями в закладі освіти та на території населеного пункту.

Присутні отримали практичну допомогу у вирішенні питань екологічної роботи з учнями, методики дослідницької роботи.


Семінар-практикум «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу»

14 листопада 2023 року в Татарбунарському ліцеї відбувся семінар-практикум «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу» для педагогів закладу та фахівців КУ «Татарбунарський інклюзивно-ресурсний центр».

Психологині Міжнародної гуманітарної організації INTERSOS Марина Барановська та Юлія Алаєва ознайомили освітян з практичними навичками самодопомоги та допомоги іншим в стресових ситуаціях; навчили технікам першої психологічної допомоги та емоційної підтримки; розкрили поняття «стрес» та його стадії.

Під час семінару учасники практично опанували техніки швидкого заземлення та відновлення; дізнались, як підтримати та стабілізувати свій емоційний стан; звернули увагу на необхідність розуміти свої тілесні відчуття та власні емоції.

Завдяки отриманним знанням педагоги зможуть подбати про своє ментальне здоров'я та допомогти іншим у стресових ситуаціях.

Щиро дякуюємо колегам за співпрацю та небайдужість до потреб сьогодення!


Опанування інклюзивними компетентностями продовжувалося й протягом наступного тижня за очною та дистанційною формами

Педагогічні працівники Татарбунарського ліцею (30 жовтня 2023 року), Татарбунарського Будинку дитячої та юнацької творчості (1 листопада 2023 року)  й Спаської гімназії (2 листопада 2023 року) ознайомилися з основними компетентностями, притаманними вчителю та асистенту вчителя, які відіграють  важливу   роль   в  успішній  і  продуктивній  діяльності; визначали  переваги  практики  спільного  викладання   в  інклюзивному класі; ознайомилися з основними моделями спільного викладання та особливостями успішної взаємодії  вчителя, асистента  вчителя  та  учнівського колективу; практично вчилися будувати ефективні взаємовідносини  між учителем  та  його асистентом, складати конспект уроку чи заняття, вибравши одну з форм спільного викладання.

Педагоги Баштанівського та Нерушайського ліцеїв (31 жовтня та 2 листопада 2023 року) ознайомилися з особливостями організації та забезпечення інклюзивної освіти; визначали умови, що забезпечують функціонування інклюзивного освітнього середовища; практично вчилися створювати сприятливі умови для кожного учня, залежно від його індивідуальних потреб, можливостей, здібностей та інтересів; узагальнили, розширили та отримали нові знання з різних питань: додаткова допомога з боку асистента вчителя; особливості створення індивідуальної програми розвитку та організації фізичного середовища; побачили перевагу практики спільного викладання, співпраці з додатковими фахівцями й батьками дітей з особливими освітніми потребами.

Під час семінарів учасники переконалися в тому, що одним із важливих компонентів роботи в інклюзивному класі є створення таких умов, де важливий кожен учасник освітнього процесу та є рівноправним членом учнівської спільноти.

Дякуємо нашим захисникам і захисницям за можливість проведення заходів. Разом до перемоги!

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 01 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек пройшов Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. З непохитною вірою в перемогу України та усвідомленням руйнівних наслідків війни цьогорічний Всеукраїнський місячник відбувся під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

Усі шкільні бібліотекарі активно долучилися до проведення запланованих заходів, які сприяли формуванню у дітей любові до України, її історії та культури.

У закладах освіти було проведено ряд заходів: години державності, години мужності, години шани; інформаційний паркан, інформаційні екскурси; мовознавчі майданчики та інтелектуальні ігри; конкурси читців та малюнків; виставки інсталяції; флешмоби; день бібліотворчості; інтерактивний кардмейкінг; благодійні ярмарки на підтримку ЗСУ.

Віримо, що Україна переможе в цій запеклій боротьбі, віримо в майбутнє України, нація наша сильна і непереможна.

Разом до ПЕРЕМОГИ!


Методичний марафон триває

27 жовтня 2023 року  в Дельжилерському  ліцеї  продовжив свою роботу методичний марафон за темою «Практичні кейси: активні методи навчання та сучасні освітні інструменти».

Шкільна родина гостинно зустріла гостей заходу: заступників директорів з навчально-виховної роботи та шкільних бібліотекарів Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.

З вітальним словом до присутніх звернулася Світлана Іванівна Тодорова, директор ліцею, яка побажала усім плідної роботи та щирого спілкування.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Лілія Іванівна Кічук презентувала досвід роботи щодо підвищення професійної компетентності заступника директора з НВР в умовах сьогодення, розкрила нові аспекти методології досягнення успіху з метою  формування соціальної, комунікативної та самоосвітньої компетентності, бажання самовдосконалюватись і досягати успіху.

Досвідом роботи з подолання освітніх втрат у закладі поділилася  заступник директора  з навчально-виховної роботи Татарбунарського ліцею Яна Леонідівна Іовчева.

Марія Георгіївна Паладій, директор КУ «Центр ПРПП», надала рекомендації щодо організації програм з надолуження освітніх втрат. Зазначила, що поступово втрачаємо розумовий потенціал нашої молоді, тому необхідно шукати шляхи для виправлення цієї ситуації. Саме тому зараз активно розробляються різні програми, які у перспективі допоможуть школярам засвоїти потрібні знання.

Бібліотека закладу, як елемент освітнього середовища,  є невід’ємною частиною  Нової української школи.

Як шкільна бібліотека закладу перетворилася на медіацентр -   досвідом  роботи поділилася Оксана Дмитрівна Дімова. Шкільні бібліотекарі завітали до медіацентру - не просто місця зберігання книг і отримання інформації, а простору для творчості, досліджень, відкриттів, презентацій, майданчику для спілкування, навчання і розвитку, який допомагає в реалізації основних компонентів Нової української школи. Комфортного осередку у відкритому просторі, де учні-читачі різного віку можуть вільно обирати та читати бажану літературу,  слухати аудіокниги, переглядати навчальні матеріали.

Тетяна Михайлівна Пшененко, консультант  Центру, зазначила, що  медіацентр закладу – простір для освітніх можливостей кожного учня. У тісній співпраці шкільного бібліотекаря з адміністрацією закладу, педагогічним колективом, сприяє реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема умов для розвитку і самореалізації кожної особистості.

У виконанні  Єлизавети Дімової, учениці 8 класу та вчителя музичного мистецтва Світлани Миколаївни Пєткової, прозвучала пісня «Думи мої, думи». Мелодійний спів зачарував присутніх.

У практичній частині семінару шкільні бібліотекарі взяли участь у квест-грі, з метою впровадження форм роботи з учнями-читачами у подальшій роботі.

У межах заходу та з нагоди  відзначення Дня української писемності  та мови учасники методичного марафону долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Дороги України».

Також присутні відвідали Центр корекції здоров’я: кабінети психолога, логопеда, сурдопедагога, лікувальної фізкультури, масажу та методичний кабінет, в яких створені комфортні, сприятливі умови для надання якісної, професійної допомоги дітям з особливими освітніми потребами.

Підводячи підсумки методичного марафону, заступники директорів з навчально-виховної роботи та шкільні бібліотекарі дали високу оцінку діяльності адміністрації школи, педагогічному колективу, шкільному бібліотекарю, а на згадку отримали пам’ятні сувеніри.

Дякуємо за неймовірні враження, отримані під час зустрічі та пізнавальні,  креативні ідеї.

Разом до ПЕРЕМОГИ!💙💛

Організація та забезпечення інклюзивної освіти в закладі освіти

Запровадження інклюзивної навчання в закладах освіти є надзвичайно важливим і актуальним питанням сьогодення. З кожним роком дітей з особливими освітніми потребами стає дедалі більше. Перед педагогами закладів освіти постає ряд питань: який алгоритм організації інклюзивного навчання; формування та розвиток інклюзивного середовища в закладі; особливості роботи з дітьми, які потребують різних рівнів підтримки; налагодження роботи команди супроводу дитини з особливими освітніми потребами; розроблення індивідуальної програми розвитку; особливості практики спільного викладання…

З метою роз’яснення питань щодо якісного та ефективного впровадження інклюзії в закладах освіти консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Татарбунарської міської ради Людмила Жулавська провела 25, 26, 27 жовтня 2023 року (очно та онлайн) семінари-практикуми для педагогічних працівників Білоліського, Борисівського, Дельжилерського, Татарбунарського імені В.З.Тура та КЗ «Татарбунарський будинок дитячої та юнацької творчості».

У рамках семінару-практикуму «Організація та забезпечення інклюзивної освіти в закладі освіти» учасники семінару мали можливість ознайомитися з прийомами арт-терапії – нейрографікою. Присутні практично долучитися до нового виду діяльності, зрозуміли, що нейрографіка дозволяє змінювати процес осмислення проблеми, розглянути її під іншими кутом і знайти шляхи її вирішення (підходить як для дітей, так і для педагогів).

Також  Олена Пахольчук, директорка Татарбунарського Будинку дитячої та юнацької творчості, поділилася досвідом роботи свого колективу щодо залучення вихованців гуртків до піскової терапії, яка є чудовим способом спілкування дитини або дорослого з навколишнім світом і самим собою, а також засобом зняття внутрішньої напруги через втілення її на несвідомо-символічному рівні.

Після плідної роботи трьох днів педагогічні працівники дійшли висновку, що впровадження інклюзивної освіти є необхідною та важливою умовою для всіх учасників освітнього процесу – дітей, вчителів, батьків, адміністрації закладів, суспільства, тому що створюються умови, атмосфера, дії, спрямовані на те, щоб кожна людина відчувала себе комфортно й могла реалізуватися як особистість.

 Україна понад усе! Разом до перемоги!


Методичний марафон розпочато 📚

Сьогодні, 20 жовтня 2023 року, на базі Дельжилерського ліцею розпочався методичний марафон «Практичні кейси: активні методи  навчання та сучасні освітні інструменти» для педагогів Татарбунарської та Лиманської територіальних громад.

У рамках шкільного проєкту ліцею «Поліглот» вчителі англійської, української та болгарської мов продемонстрували найефективніші інструменти, які можуть використати педагоги у своїй діяльності. 

Урок англійської мови на тему «Мій найкращий друг» в 5-б класі провела вчитель Тодорова Антоніна Сергіївна, яка практично показала сучасні інструменти, які активно використовує задля підвищення ефективної роботи учнів. Під час уроку було  продемонстровано основні форми взаємодії вчителя та учнів;  використані різні форми роботи: групові, парні, індивідуальні; застосовані ефективні інноваційні підходи до викладання англійської мови.

Бінарний урок української та болгарської мов  у  7-б класі  розвитку мовлення  «Усний твір-опис в художньому стилі про виконання певних дій на основі власних спостережень» провели вчителі української мови та літератури Кічук Надія Василівна та болгарської мови Стоянова Вікторія Іллівна. Педагоги показали творчу співпрацю між вчителями та дітьми, зуміли зацікавити інтерактивними завданнями учнів через активне впровадження міжпредметних  зв'язків.

Після завершення методичного марафону присутні  поділилися враженнями та підвели підсумки заходу.

Висловлюємо щиру подяку адміністрації Дельжилерського ліцею, вчителям-предметникам і  вчителям, які відвідали сьогоднішній методичний марафон. Бажаємо всім творчої наснаги, самоствердження та самореалізації на професійному шляху!


Сьогодні, 25 жовтня 2023 року, на базі Нерушайського ліцею відбувся семінар-практикум «Перша психологічна допомога учасникам освітнього процесу» для педагогічних працівників Нерушайського, Струмківського ліцеїв та Спаської гімназії.

Директор КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Татарбунарської міської ради Марія Паладій привітала колег та розповіла про важливість підвищення кваліфікації вчителів з розвитку психологічної компетентності за новими вимогами атестації.

Ольга Котовенко, консультант Центру провела опитування щодо особливостей психологічних потреб учасників освітнього процесу; ознайомила слухачів з поняттям "стрес" й особливостями подолання стресових ситуацій за допомогою дієвих вправ;  презентувала веб-сайт Всеукраїнської програми ментального здоров’я "Ти як?" за ініціативою Олени Зеленської.

Під час тренінгу освітяни дізналися, як долати стрес самим та надавати допомогу іншим, як дбати про своє ментальне здоров'я, як використовувати необхідні техніки та вправи першої психологічної допомоги.

Щиро дякуємо адміністраціям закладів освіти за співпрацю та сприяння розвитку обізнаності педагогів. Бажаємо всім миру, натхнення та скорішої Перемоги!

Чекаємо нових зустрічей!


Практика спільного викладання 

   Сьогодні, 29 серпня 2023 року, для педагогів Струмківського ліцею консультантом КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Татарбунарської міської ради Одеської області Людмилою Жулавською був проведений семінар-практикум «Практика спільного викладання в інклюзивному класі».

      Учасники семінару активно долучилися до участі в заході, мали змогу навчитися підвищити рівень організації інклюзивного навчання в закладі через спільну взаємодію вчителя та асистента вчителя; визначати напрямки їх співпраці; виявляти переваги практики спільного викладання; набути навичок практики спільного викладання в інклюзивному класі як успішної та продуктивної їх діяльності.

  У ході практичної діяльності педагоги продемонстрували вміння виділяти основні моделі спільного викладання, показали як застосовувати їх у своїй роботі, успішно взаємодіяти в інклюзивному класі зі всіма педагогами, які здійснюють освітній процес.

      Під час рефлексії присутні виявили бажання частіше зустрічатися в режимі offline та дійшли висновку, що саме практика спільного викладання  забезпечує індивідуалізацію освітнього процесу, підвищує рівень якості освітніх послуг та стимулює розвиток усіх учнів класу, а для педагогів сприяє професійному розвитку.

      Разом до перемоги! Україна понад усе!


Нарада керівників ЗДО

29 серпня 2023 року на базі КЗДО (ясла-садок) «Колосок» Татарбунарської міської ради проведено семінар – нараду за темою:  «Орієнтири діяльності закладів дошкільної освіти у 2023/2024 навчальному році», на яку були запрошені керівники закладів дошкільної освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.

Ольга Сиротенко, консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» висвітлила актуальні виклики діяльності закладів дошкільної освіти у 2023-2024 навчальному році, забезпечення необхідних умов функціонування і розвитку системи дошкільної освіти, ознайомила з нормативно-правовою базою з підготовки закладів дошкільної освіти до роботи у 2023-2024 н.р.. Роз’яснені питання створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу й підвищення якості освітньої діяльності закладів дошкільної освіти, з особливостями атестації педагогічних працівників за новим Положенням, використання та впровадження професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти». Звернула увагу на необхідність використання корисних ресурсів і нормативно-правової бази, що регулює професійну діяльність вихователя закладу дошкільної освіти.        

Актуалізувала зміст програмно-методичного забезпечення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти та надала практичні рекомендації щодо організації освітнього процесу в закладі освіти.

 Нарада пройшла плідно та успішно.


СЕРПНЕВА КОНФЕРЕНЦІЯ - 2023

18 серпня 2023 року на базі Татарбунарського ліцею імені В.З.Тура відбулася серпнева конференція педагогічних працівників Татарбунарської міської територіальної громади «Навчання в умовах воєнного стану: тенденції та виклики 2023/2024 навчального року», на яку були запрошені керівники закладів освіти та їх заступники Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.

За багаторічний досвід роботи на освітянській ниві привітали ювілярів педагогічної праці, а також урочисто прийняли в шкільну родину молодих учителів, які вперше розпочинають свою трудову діяльність у закладі освіти.

На конференції начальник відділу освіти Татарбунарської міської ради Ольга Вихристюк підвела підсумки розвитку освіти громади в 2022/2023 навчальному році, відзначила результати проведеної роботи педагогічних колективів, окреслила шляхи вирішення проблемних питань, які стоять сьогодні перед освітянами, визначила основні завдання на 2023/2024 навчальний рік, а також звернула увагу на важливості збереження життя та здоров'я всіх учасників освітнього процесу.

Директор Дельжилерського ліцею Світлана Тодорова презентувала досвід роботи закладу щодо створення інформаційно-освітнього середовища для дітей з особливими освітніми проблемами.

Про виховну роботу в умовах воєнного часу та важливі аспекти поінформувала заступник директора з виховної роботи Татарбунарського ліцею ім. В. З. Тура Тетяна Черногор-Коломієць.

Марія Паладій, директор Центру ПРПП, окреслила головні аспекти професійного стандарту вчителя в роботі адміністрації закладу освіти.

Начальник відділу освіти Ольга Вихристюк, міський голова Андрій Глущенко подякували всім освітянам за плідну працю, за достойну підготовку до нового навчального року, за педагогічну майстерність і за добро, яке вони дарують своїм вихованцям.


Нарада шкільних бібліотекарів

У цей нелегкий час вкрай важливо підтримувати професійні зв’язки, мати нагоду для зустрічей, обміну ідеями, думками та досвідом. Тому сьогодні,  9 червня 2023 року, в залі засідань відділу освіти відбулася чергова  нарада шкільних бібліотекарів.

Тетяна Пшененко, консультант КУ «Центр ПРПП», детально зупинилася на актуальних питаннях та надала дієві рекомендації щодо подальшої роботи: ведення документації  шкільних  бібліотекарів; планування роботи на новий навчальний рік;  перерозподіл і замовлення  підручників. Ознайомила з новими та сучасними формами роботи для урізноманітнення діяльності шкільних бібліотекарів.         

У ході наради шкільні бібліотекарі  - Оксана Дімова, Дельжилерський ліцей; Наталя Меленчук, Татарбунарський ліцей ім. В.З. Тура; 

Ольга Бєла, Білоліський ліцей; Ірина Халіна, Татарбунарський ліцей; Світлана Дімітренко, Спаська гімназія; Наталя Лаврик, Нерушайський ліцей презентували свою діяльність за підсумками навчального року, обмінювалися досвідом своєї роботи з метою  подальшого використання  у  бібліотечній  справі.    

Учасники семінару дійшли висновку, що всі разом ми повинні зробити все можливе задля того, щоб кожен читач любив українську книгу, рідну мову та Україну.


Організація та забезпечення інклюзивної освіти в закладі освіти

На запит адміністрації Струмківського ліцею  31 травня 2023 року був проведений виїзний семінар-практикум за темою «Організація та забезпечення інклюзивної освіти в закладі освіти».

Під час заходу Людмила Жулавська, консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», особливу увагу звернула на актуальні питання: створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливості інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.

Педагоги разом зі спікером визначили переваги практики спільного викладання,  особливостей співпраці з батьками дитини з ООП, партнерської взаємодії вчителя та асистента вчителя.

Практично ознайомилися з  індивідуальною програмою розвитку, індивідуальним навчальним планом для дитини, рівнями підтримки, модифікацією навчальної програми та адаптаціями в навчанні, ознайомилися з одним із прийомів АРТ-терапії – нейрографіка.

Семінар був навчальний, пізнавальний, корисний і цікавий.

Разом до перемоги та нових зустрічей!

Навчання працівників психологічної служби 

 30 березня 2023 року фахівці психологічної служби закладів освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад долучились до семінару-навчання «Створення аналітичної довідки в автоматизованій інформаційній системі «Я-ПСИХОЛОГ» у  2022/2023 н.р.».

Учасників заходу привітала директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Марія Паладій, яка зазначила, що складання аналітичної довідки є невід’ємною, підсумковою частиною роботи психологічної служби у навчальному закладі.

Консультант Центру Ольга Котовенко детально ознайомила практичних психологів та соціальних педагогів із умовами реєстрації та особливостями заповнення кожного розділу аналітичної довідки за допомогою автоматизованої інформаційної системи «Я-ПСИХОЛОГ». Учасники мали змогу поставити питання щодо особливостей заповнення звітності відповідно до умов роботи  кожного закладу освіти.  Для учасників заходу було проведено  моніторингове анкетування.

У ході зустрічі присутні отримали практичні навички роботи  в системі «Я-ПСИХОЛОГ».


Канікули не для вчителів

Сьогодні, 29 березня , педагоги Дельжилерського ліцею брали участь у практикумі

«Використання інструментів  формувального оцінювання та зворотнього зв’язку з учнями при змішаному та дистанційному навчанні». Педагоги дізналися про особливості та можливості використання сервісу Wordwall, отримали поради щодо його успішного використання на уроках, а також навчилися використовувати цей онлайн-інструмент для урізноманітнення й осучаснення занять. Практикум  провела директор Центру ПРПП Марія Паладій.

Результат практикуму – це  нові знання та вміння, які дозволять нашим  учасникам реалізовувати їх на уроках з учнями.

Нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів освіти

28 березня 2023 року відбулась нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.

         Під час  засідання  обговорено  багато актуальних питань.  Марія Паладій, директор  КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників», проаналізувала процес формування внутрішньої системи якості освіти у закладах освіти громад. Учасники активно ділилися досвідом роботи з даного питання.  Також, директор Центру звернула увагу присутніх на заборону у використанні неліцензійного, контрафактного і російськомовного програмного забезпечення в закладах освіти. Тетяна Мінчева, заступник директора Татарбунарського ліцею ім. В.З.Тура,  розповіла про проведення самооцінювання закладу за допомогою"EvaluEd" - інформаційно-аналітичної системи для зовнішнього оцінювання та самооцінювання освітніх і управлінських процесів у закладах освіти.

  Консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ольга Котовенко, ознайомила заступників директорів з НВР з автоматизованою інформаційною системою «Я-ПСИХОЛОГ» та надала дієві рекомендації для створення аналітичної довідки щодо діяльності психологічної служби у 2022/2023 н.р..

      У ході роботи учасники наради обговорили актуальні питання організації  пріоритетних напрямів роботи в освітньому процесі.

"Сокіл" ("Джура"): навчаємось разом

24 березня 2023 року на базі Татарбунарського БДЮТ був  проведений вишкіл для учасників роїв закладів освіти Татарбунарської міської ради та Лиманської сільскої ради, метою якого є підготовка до проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). 

У рамках заходу молодший сержант Служби цивільного захисту ДСНС, полковник козацтва, капелан ЗСУ Мукієнко Віталій Вікторович та вчитель предмету «Захист Вітчизни» Татарбунарського ліцею Друмов Євген Миколайович провели навчання для  учасників роїв з техніки надання першої долікарської допомоги  та транспортування потерпілого. Учасники роїв відпрацювали навички накладання турнікетів та транспортування потерпілого у різних зонах проведення бойових дій.

Сподіваємося, що навички отримані під час навчання, сприятимуть успішній участі у першому етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).


Нарада заступників директорів ЗЗСО з виховної роботи

21 березня 2023 року в залі засідання відділу освіти Татарбунарської міської ради відбулася нарада заступників директорів з виховної робооти закладів освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської ради.

Основним питанням зустрічі було "Організація та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») у 2022/2023 навчальному році".

Олена Пахольчук, директор КЗ "Будинок дитячої та юнацької творчості" Татарбунарської міської ради, довеле до відома присутніх строки та програму проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в громадах.

Марія Паладій, директор КУ "Центр професійного розвитку педагогчних працівників" Татарбунарської міської ради, ознайомила присутніх з особливостями проведення інституційного аудиту в закладах освіти.

Євгенія Гузій, консультант КУ "Центр професійного розвитку педагогчних працівників" Татарбунарської міської ради, провела практичне заняття з елементами тренінгу "Профілактика провесійного вигорання".

У ході роботи учасники наради обговорили організацію пріоритетних напрямів виховної роботи в закладах освіти.

Відкриття кабінету пісочної анімації

Для творчості не існує меж. Такі слова дійсно підходить до креативного колективу Татарбунарського Будинку дитячої та юнацької творчості, а як доказ – це відкриття кабінету пісочної анімації. 

Цей чудодійний процес є своєрідною арт-терапією, що дозволить розвивати дрібну моторику, мову та мислення вихованцям БДЮТ, а керівникам, втомленим від повсякденних справ і турбот, малювання піском – зануритися в легкий медитативний стан, розслабитися, зняти накопичене фізичне та емоційне напруження.

Висловлюємо слова вдячності директору Олені Пахольчук і керівникам Татарбунарського БДЮТ за відданість своїй справі, професіоналізм, компетентність, наполегливість, любов до дітей, творчість… 

Хай переможна весна принесе затишок, мир і щастя!

Чергова перемога в обласному етапі МАН!!!

Долаючи випробування, манівці в черговий раз довели, що вони – талановиті, креативні дослідники!

Вітаємо Максима Зенченка, вихованця комунального закладу «Будинок дитячої та юнацької творчості» Татарбунарської міської ради, який посів почесне ІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у секції «Науково-технічна творчість та винахідництво», наукові керівники - Ігор Петрович Кадієвський, Олег Юрійович Мєдвєдєв.

Максим гідно представив науково-дослідницький проєкт  «Розробка автоматичного оповіщення повітряної тривоги на базі сучасних інформаційних засобів», який за рішенням обласного журі направлений на розгляд журі Всеукраїнського етапу.

Вітаємо з перемогою, бажаємо завжди рухатися тільки вперед та досягати поставленої мети! 


Вітаємо призера обласної Всеукраїнської олімпіади з біології

    Вітаємо ученицю 8  класу Дельжилерського  ліцею  Євчеву Ганну Петрівну та  вчителя біології  Козачук Марію Данилівну із здобуттям ІІІ місця у  обласному  етапі  Всеукраїнської  учнівської олімпіади  з біології!

       Щиро вітаємо нашу призерку та бажаємо й надалі натхнення, віри у свої сили, невичерпної енергії, упевненості у подальших конкурсних випробуваннях!

Всеукраїнський конкурс «Учитель року-2023»

Ось і відбувся всеукраїнський конкурс «Учитель року-2023», у якому взяли участь 5 педагогів нашої громади:

- Куруч Євген Зіновійович, учитель курсу «Захист України», Дельжилерський ліцей;

- Зажиренко Валерія Вікторівна, вчителька курсу «Основи здоров’я», Татарбунарський ліцей імені В.З.Тура;

- Цівка Ганна Віталіївна, вчителька курсу «Основи здоров’я»,  Баштанівський ліцей;

- Місержи Оксана Костянтинівна, вчителька початкових класів, Дельжилерський ліцей;

- Аргірова Надія Іванівна, вчителька фізичної культури, Дельжилерський ліцей.

 

У другий (фінальний) етап конкурсу пройшла Валерія  Зажиренко, яка долучилася до участі  в конкурсних випробуваннях, проявивши вміння застосовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології, різноманітні методи та прийоми.

Особливістю вчительського конкурсу є те, що в ньому немає переможених, адже кожен із конкурсантів для себе здобув особисту перемогу.

Щиро дякуємо нашим конкурсантам за рішучість, наполегливість та професійні компетентності, які були  продемонстровані під час випробувань!

 


Практика спільного викладання в інклюзивному класі

Одним із пріоритетних завдань Нової української школи є формування інклюзивного освітнього середовища. Практика впровадження інклюзії в закладах освіти показала необхідність налагодження спільного викладання педагогічних працівників для позитивної динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

На запит педагогів Татарбунарської та Лиманської громад КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» спланував роботу з професійного зростання щодо створення безпечного та інклюзивного освітнього середовища, особливостей інклюзивного навчання, забезпечення додаткової підтримки в освітньому процесі дітей з особливими освітніми потребами.

 15 лютого 2023 року консультант Центру Людмила Жулавська провела семінар-практикум у Нерушайському ліцеї за темою: «Практика спільного викладання в інклюзивному класі».

Працівники закладу активно долучилися до роботи. Під час заходу учасники семінару ознайомилися з основними компетентностями, притаманними вчителю та асистенту вчителя для успішної та продуктивної спільної діяльності;  з основними моделями спільного викладання в класі з інклюзивним навчанням та особливостями успішної взаємодії вчителя, асистента вчителя й учнівського колективу; з’ясували переваги практики спільного викладання задля позитивної динаміки розвитку дітей з особливими освітніми потребами; навчилися  будувати ефективні взаємовідносини між учителем й асистентом учителя в класі з інклюзивним навчанням.

      Практична робота, проведена Людмилою Іванівною, сприяла кращому усвідомленню значення командної роботи в інклюзивному класі, продемонструвала, що вчитель і його помічник – асистент є найважливішою ланкою в організації інклюзивного навчання, а  досягти ефективних результатів, можливо лише при вмінні знаходити спільні рішення в подоланні труднощів, які виникають.

 


Семінар-практикум «Тактична медицина. Етапи надання домедичної допомоги» 

В умовах воєнного стану варто бути готовим до всього, навіть якщо ви цивільна особа. Прості речі рятують життя. А чітке розуміння алгоритму дій допоможе взяти себе в руки в екстреній ситуації та надати першу допомогу постраждалому.

Сьогодні, 10 лютого 2023 року, на базі КЗ «Татарбунарська ДЮСШ» відбувся семінар-практикум на тему «Тактична медицина. Етапи надання домедичної допомоги». Євген Друмов, учитель предмету «Захист України» Татарбунарського ліцею та Віталій Мукієнко, представник ДСНС, ознайомили та продемонстрували учасникам семінару алгоритми  надання тактичної допомоги при кровотечах, непрохідності дихальних шляхів та пневмотораксі.

Завдяки отриманим навичкам учасники зможуть:

-      надавати першу домедичну допомогу у випадку кровотечі із застосуванням  турнікету та підручних засобів;

користуватися сучасною аптечкою;

зменшити особисті ризики під час надання допомоги та інше.

Під час семінару педагоги мали змогу дізнатися багато нових, і насамперед, сучасних методів надання першої домедичної допомоги, а також закріпити нові отримані знання на практиці.

Директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників»  Марія Паладій подякувала  Євгену Миколайовичу та Віталію Вікторовичу за високу підготовку та практичну направленість семінару.

Найважливіше правило будь-якої допомоги –  збереження  власного життя.

 

Досягнення юних науковців у обласному етапі МАН

30 січня та 2 лютого 2023 року відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України в секціях «Філософія» та «Гідрологія». 

Зубак Тетяна, учениця 8 класу Татарбунарського ліцею під керівництвом вчителя української мови та літератури Климович Оксани Федорівни захищала свій науково-дослідницький проєкт «Істинне щастя в житті за Григорієм Сковородою» - секція «Філософія».

Доброжан Анастасія, учениця 10 класу Білоліського ліцею під керівництвом вчителя хімії Лози Алли Іванівни презентувала свою науково-дослідницьку роботу  «Використання першого від поверхні водоносного горизонту в селі Білолісся» - секція «Гідрологія».

Учасниці гідно захистили свої наукові проєкти та посіли почесні ІІІ місця.

Вітаємо учасників та їх наставників з творчими успіхами!!!


Учитель року-2023

30 січня 2023 року стартував всеукраїнський конкурс «Учитель року-2023». Сьогодні п’ять педагогів із трьох закладів загальної середньої освіти нашої громади активно долучилися до своїх перших випробувань у номінаціях: «Захист України», «Основи здоров’я», «Початкова освіта», «Фізична культура».

Бажаємо нашим учасникам впевненості у своїх силах, плідної роботи, успіхів у всіх починаннях, не боятися проявляти свою майстерність, демонструвати власний досвід роботи на різноманітних конкурсах, змаганнях.

Успіхів вам усім, не зупиняйтеся на досягненому, а впевнено йдіть уперед.


Вітаємо з День Соборності України! 

Нарада заступників директорів ЗЗСО

20 січня в актовій залі відділу освіти відбулася чергова нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.

Працівники КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» винесли на розгляд та обговорення ряд важливих питань організації освітнього процесу в закладі освіти:

- підсумки участі учнів закладів освіти у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України;

-   підвищення кваліфікації педагогів;

- особливості організації та проведення сертифікації педагогічних працівників у 2023 році;

- нове Положення про атестацію педагогічних працівників;

- державна підсумкова атестація в 4, 9 класах;

- ведення електронних журналів в закладах освіти.

 


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ!

В цей непростий час, вчителі й учні закладів освіти Татарбунарської міської ради продовжують брати участь у міських та обласних етапах конкурсів, гідно представляють честь громади.

За підсумками обласного конкурсу краєзнавчо-дослідницьких робіт ІІ туру Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» за напрямом «З попелу забуття»,  в якому розкриваються трагічні сторінки історії Незалежної України, серед  25 учасників, Бєлий Володимир, учень 6 класу Білоліського ліцею Татарбунарської міської ради (керівник Чернобай Людмила Федорівна) посів І місце працюючи над темою «Зміїний – острів  Сили».

Вітаємо юного дослідника та керівника з перемогою, бажаємо подальших успіхів!

Семінар-практикум для вчителів фізичної культури Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад

12 січня 2023 року на базі КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа» Татарбунарської міської ради відбувся семінар-практикум для вчителів фізичної культури Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад за темою «Інноваційні підходи до викладання варіативних модулів «Бадмінтон» та «Сool Games» (за програмою НУШ) «Фізична культура 5-6 класи».

Тетяна Пшененко, консультант КУ «Центр ПРПП», поінформувала присутніх з проблемним питанням – «Нова українська школа: яким має бути урок фізичної культури?». Сергій Федоров, учитель фізичної культури Татарбунарського ліцею, поділився досвідом роботи щодо впровадження в роботу інноваційних підходів до викладання варіативних модулів у 5 класі НУШ. До обговорення долучився Віталій Бондарюк, директор КЗ «Татарбунарська ДЮСШ». Семінар-практикум складався з теоретичної та практичної частини. Під час практичної частини вчителі опрацювали вправи на організацію роботи в команді, опанували нові комунікації гри Cool Games, бадмінтон, мали змогу практично випробувати інноваційні методи викладання нових варіативних модулів програми з фізичної культури.

 Завзяття та натхнення панували на практичній частині семінару варіативного модулю «Бадмінтон» та «Сool Games», яку професійно провів Сергій Федоров.

Учасники семінару поринули в емоційний вир педагогічних практик з упровадження інноваційних варіативних модулів модельної навчальної програми з фізичної культури, опинилися в центрі цікавих ігор, спрямованих на формування здорового способу життя учнів. 

Впевнені, що жоден з присутніх не залишився байдужим до необхідності залучення учнівської молоді до  рухової активності й отримані навички та  досвід будуть використовувати у своїй педагогічній діяльності!

12 січня 2023 року було проведено майстер-клас для вчителів математики Татарбунарської міської ради та Лиманської сільскої ради за темою «Методичні та організаційні особливості підготовки учнів до ЗНО/НМТ з математики». Метою  майстер-класу було: ознайомити присутніх із досвідом роботи вчителя математики Дельжилерського ліцею Антової Валентини Миколаївни щодо ефективності застосування педагогічних технологій та прийомів на уроках математики як дієвого засобу підвищення якості освіти та їх впливу на результативність у підготовці до ДПА та ЗНО з математики.

Присутні мали змогу ознайомитися з особливостями змісту та структурою завдань,  обговорили нормативні документи. Велика увага приділялася психологічній підготовці учнів до ЗНО.


5 січня  вчителі географії Татарбунарської міської ради та Лиманської сільської ради брали участь в майстер-класі  «Освітні web-ресурси як засоби формування географічних компетентностей. Вчителі ознайомились з можливостями використання на уроці з такими web-ресурсами як Seterra, BouncyMaps, Google Планета Земля, LearningApps.

У ході майстер-класу було розглянуто низку питань, які висвітлювали важливі аспекти використання освітніх web-ресурсів в освітньому процесі у закладах загальної середньої освіти. Захід провела директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Татарбунарської міської ради, вчитель географії Дельжилерського ліцею Марія Паладій

З НОВИМ РОКОМ!!!

Можливості Google у сфері інклюзивної освіти

Сьогодні, 21 грудня 2022 року, директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Марія Паладій завершила навчальний курс «Можливості Google в освітньому середовищі» для працівників КУ «Татарбунарський інклюзивно-ресурсний центр» Татарбунарської міської ради.

Під час зустрічей учасники курсу навчилися:

Цифрові знання відкривають можливості для якісного покращення онлайн та офлайн навчання.

 


ІІ етап ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

   З метою  забезпечення всебічного розвитку та функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови серед молоді, підвищення мотивації до вивчення,  зацікавлення учнів навчальним предметом учні 3 – 11 класів закладів освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської ради долучилися до участі ІІ етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

       Професійне журі відразу перевірило та оцінило роботи всіх учасників, визначило презерів, переможців і кандидатів обласного рівня. 

Початок олімпіад

9 листопада 2022 року, були організовані та проведені в онлайн-форматі олімпіади з географії та історії, в яких взяли участь учні 8-11 класів  закладів освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад. До олімпіади з географії долучилися 53 учасники, а історії – 63. Олімпіади відбулися у режимі онлайн-конференції Google Meet.

Дякуємо учасникам за роботу та бажаємо успіхів у подальших випробуваннях!


Можливості Google в освітньому середовищі

З метою підвищення кваліфікації педагогічних працівників Нерушайського ліцею Татарбунарської міської ради 28 жовтня 2022 року директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Марія Паладій розпочала навчальний курс «Можливості Google в освітньому середовищі» для вчителів закладу.

Учасники курсу отримали практичні навички для роботи  в GoogleClassroom, навчилися створювати та редагувати GoogleDoc та GoogleForm, ознайомилися з ресурсами GoogleDisk  та сервісом  Google Jamboard.

Завдяки отриманих навичок з використання цифрових технології в освітньому процесі, вчителі  зможуть  якісніше організувати онлайн-навчання.

Ольга Котовенко, консультант КУ «Центру ПРПП», проконсультувала педагогів в режимі «Запитання – відповідь» щодо роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, здійснила методичний супровід з питань організації інклюзивного навчання та національно-патріотичного виховання  в закладі освіти.


Партнерська співпраця з педагогами

На запит адміністрації Приморського ліцею Лиманської сільської ради 25 жовтня 2022 року Ольга Котовенко та Людмила Жулавська, консультанти  КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Татарбунарської міської ради, провели виїзний семінар-практикум: «Організація та забезпечення інклюзивної освіти в закладі освіти».

Учасники семінару поглибили свої знання щодо особливостей організації та впровадження інклюзивного навчання в закладі освіти, сформували толерантне ставлення до інклюзії, навчилися адаптуватися та легко знаходити контакт з дітьми з особливими освітніми потребами, активізували особистий потенціал, який ефективно реалізували під час вирішення нестандартних ситуацій.

Завдяки плідній співпраці педагоги отримали практичні навички роботи з дітьми з особливими освітніми потребами, які зможуть активно впровадити в освітній процес задля надання якісних освітніх послуг в умовах інклюзивного навчання.

Марія Паладій,  директор Центру ПРПП, звернула увагу присутніх на необхідності використання Google інструментів  в освітньому процесі під час дистанційного навчання, подякувала за тісну співпрацю та можливості міжпрофесійного спілкування.


 Щиро вітаємо з Днем захисника України!

Низько вклоняємося бійцям нашої Батьківщини, які захищають рідну неньку-Україну, щодня наближають Перемогу, проявляють мужність і героїзм! Ви робите справжній подвиг, тому що ваші серця хоробрі, а душі незламні. Дякуємо вам за сміливість, відважність, патріотизм, незламну волю та віру в перемогу.

Бажаємо вам міцного здоров’я, рішучості, віри, надії на краще майбуття, Божого покрову та захисту.

Слава Україні! Слава Героям!

Залишайтеся такими ж сильними, добрими, мудрими та обов’язково повертайтеся додому!


Семінар-практикум для вчителів початкових класів

28 вересня 2022 року вчителі початкових класів Татарбунарської міської ради та Лиманської сільської ради долучилися до семінару-практикуму «Особливості оцінювання результатів навчання учнів початкової школи», на якому детально ознайомилися з особливостями формувального та рівневого оцінювання, фіксацією результатів оцінювання здобувачів освіти на носіях зворотного зв’язку між учасниками освітнього процесу та особливості заповнення сторінок класного журналу. 

Нарада шкільних бібліотекарів

 22 вересня 2022 року в залі засідань відділу освіти Татарбунарської міської ради відбулася нарада шкільних бібліотекарів Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.

  Консультант КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Тетяна Пшененко детально зупинилася та прокоментувала питання щодо індивідуального плану роботи шкільних бібліотекарів; проведення  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «В нас єдина мета – Україна свята, нездоланна ніким  і ніколи!»; актуалізації фонду шкільних бібліотек.

 Учасники заходу активно долучилися до обговорення вищезазначених питань та отримали практичні поради щодо подальшої роботи.


Онлайн-зустріч з працівниками психологічної служби

22 вересня 2022 року відбулася онлайн-зустріч для практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад. Консультант КУ “Центр ПРПП” Ольга Котовенко звернула увагу учасників на  нормативні документи Міністерства освіти і науки України щодо діяльність психологічної служби у системі освіти та  психологічні аспекти організації освітнього процесу в 2022/2023 навчальному році. 

Онлайн-зустріч пройшла  конструктивно, педагоги отримати корисну інформацію щодо роботи психологічної служби.


Співпраця з педагогами триває...

     20 вересня 2022 року консультантами комунальної установи «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Татарбунарської міської ради, Ольгою Котовенко та Мариною Сєдою проведені онлайн-нарада для заступників директорів з виховної роботи за темою «Особливості організації виховної роботи у 2022/2023 н.р.», та вебінар для вчителів зарубіжної літератури «Особливості викладання зарубіжної літератури у 2022/2023 н.р.».  В онлайн-нараді взяла участь в.о. директора КЗ «Татарбунарський будинок дитячої та юнацької творчості» Надія Аргірова, яка ознайомила заступників директорів із запланованими заходами для учнівської молоді на новий навчальний рік.

Учасники активно долучилися до обговорення розглянутих питань та отримали конструктивні відповіді на нагальні питання.


СЕМІНАР-НАВЧАННЯ АСИСТЕНТІВ УЧИТЕЛІВ

Сьогодні, 16 вересня, консультанти КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Татарбунарської міської ради Людмила Жулавська та Ольга Котовенко провели семінар-навчання для асистентів учителів закладів освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад.

      Захід пройшов жваво та цікаво. Присутні мали змогу систематизувати свої знання з інклюзії, зрозуміти, що повинен уміти та робити асистент учителя в інклюзивному класі, з’ясувати свої функції, завдання, взаємодію з учителем тощо. Практично опрацювали аспекти роботи асистента вчителя в умовах дистанційного навчання. Детально розглянули питання щодо ведення документації асистента вчителя: графік роботи, журнал щоденного обліку роботи, індивідуальна програма розвитку, розклад уроків, індивідуальний навчальний план (за потреби), посадова інструкція, портфоліо дитини з особливими освітніми потребами та портфоліо асистента вчителя.

      Протягом семінару було розглянуто одне з важливих питань: розуміння особливостей потреб дітей з різних нозологій та необхідність підтримки цих дітей під час освітнього процесу.

      Учасники семінару-навчання ділилися досвідом роботи та отримали корисні поради щодо подальшої роботи в інклюзивному класі.


Нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи

14 вересня 2022 року в залі засідань відділу освіти Татарбунарської міської ради працівники КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" провели нараду заступників директорів з навчально-виховної роботи закладів освіти Татарбунарської міської та Лиманської сільської рад. 

Директор Центру Марія Паладій акцентувала увагу присутніх на основних проблемах організації освітнього процесу в закладах освіти в умовах воєнного часу та окреслила основні завдання організації дистанційної та змішаної форм навчання.

Консультант Центру Людмила Жулавська підвела підсумки завершення першого етапу впровадження Нової української школи в 1-4 класах НУШ і проаналізувала досягення, виклики та визначила пріоритетні напрямки освітньої діяльності в 2022/2023 навчальному році.

ЗІ СВЯТОМ 1 ВЕРЕСНЯ!

До уваги освітян, учнів 5-х класів закладів загальної середньої освіти та їхніх батьків!

В електронній бібліотеці Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти»  https://lib.imzo.gov.ua/yelektronn-vers-pdruchnikv/5-klas-nush/  розміщено електронні версії оригінал-макетів підручників для 5 класу закладів загальної середньої освіти, що у 2022/2023 навчальному році починають упроваджувати новий Державний стандарт базової середньої освіти та модельні навчальні програми Нової української школи. 

29 серпня 2022 року директор та консультанти КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Татарбунарської міської ради завершили серію виїзних консультувань до закладів освіти Татарбунарської громади спілкуванням з вчителями Татарбунарського ліцею, які викладатимуть в 5 класах НУШ. 

За запитом адміністрації Лиманського ліцею Лиманської сільської ради 26 серпня директором Центру професійного розвитку педагогічних працівників Татарбунарської міської ради був проведений практичний семінар "Інструменти дистанційного та змішаного навчання". На цей раз вчителі відчули себе учнями, опановуючі нові сервіси та сайти. Сподіваємось, що цей семінар зробить уроки більш ефектними та ефективними!! Успіхів, колеги!!! 


25 серпня 2022 року директор КУ  "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" Татарбунарської міської ради Марія Паладій  та консультанти  Євгенія Гузій та Марина Сєда   здійснили виїздне консультування педагогічних працівників закладів освіти Дивізійської громади: Дивізійського, Вишнівського, Рибальського ліцеїв та Жовтоярської гімназії. Педагоги активно долучилися до обговорення питань щодо організації навчання в 5 класах НУШ. Директор Центру ПРПП Марія Паладій також надала консультацію директорам закладів освіти щодо використання е-журналів та е-щоденників у школах. 


За запитом адміністрації Трапівського ліцею Лиманської сільської ради відбувся  практичний семінар для вчителів "Інструменти дистанційного та змішаного навчання". Протягом трьох годин вчителі знайомились з можливостями  інтерактивної презентації Mentimeter, відчули себе учнями, виконуючі вправи   Quizizz  та LearningApps, працювали з робочими листами   Wizer.me. Семінар проводила директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Татарбунарської міської ради Марія Паладій. Вдячні адміністрації Трапівського ліцею за організацію зустрічі з колегами. 

КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Татарбунарської міської ради продовжує виїздне консультування педагогів щодо роботи вчителів, які будуть працювати з учнями 5-х класів НУШ. Сьогодні відвідали Татарбунарський ліцей ім. В. З. Тура. Дякуємо, колеги, за співпрацю!!!


12 серпня 2022 року консультанти та директор КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Татарбунарської міської ради здійснили виїздне консультування педагогів Глибоківського ліцею. 

Виїзні консультування освітян громади

4 серпня 2022 року працівники КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Татарбунарської міської ради  продовжили надавати консалтингові послуги  щодо організованого початку нового навчального року в Струмківському та Нерушайському ліцеях. 

Консультування педагогів триває...

Сьогодні, 3 серпня 2022 року, директор Марія Паладій і консультанти Євгенія Гузій, Людмила Жулавська, Ольга Котовенко КУ “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Татарбунарської міської ради здійснили виїзне консультування педагогічних працівників Баштанівського ліцею та Спаської гімназії з ряду важливих питань: 

- розроблення навчальних програм до початку нового навчального року;

- оцінювання навчальних досягнень учнів 5 класів Нової української школи та особливості заповнення свідоцтв досягнень;

- організація інклюзивного навчання.



Співпраця з Лиманською громадою

26 липня 2022 року  консультанти та директор КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» продовжили відвідувати заклади освіти Лиманської сільської ради.

У ході зустрічей педагоги та керівники комунальних закладів «Лиманський НВК» і «Приморський ЗЗСО» отримали поради щодо розроблення навчальних програм для 5-6 класів Нової  української школи, особливостей оцінювання учнів і заповнення свідоцтв  досягнень результатів навчальної діяльності учнів 5 класів. Бібліотекарям цих закладів освіти були надані  консультації щодо обліку та ведення шкільної документації.

По завершенню роботи директор Центру провела опитування учасників заходу з метою виявлення потреб педагогів щодо подальших консультувань задля покращення якості освітнього процесу.

Зустріч із педагогами Трапівського НВК

На запит педагогів Лиманської громади 22 липня 2022 року з метою організації якісного освітнього процесу Нової української школи в новому 2022/2023 навчальному році, працівниками КУ «Центр ПРПП» Татарбунарської міської ради  був здійснений виїзд до КЗ «Трапівський НВК «ЗЗСО-ЗДО».

Педагоги отримали практичні рекомендації щодо особливостей навчання та оцінювання учнів  адаптаційного періоду середньої ланки Нової української школи та висвітлено питання щодо особливостей організації інклюзивного навчання в закладі освіти. Також була надана індивідуальна методична допомога бібліотекарю щодо ведення та обліку документації шкільної бібліотеки. 

Учасники активно долучилися до обговорення розглянутих питань і дали високу оцінку проведеному заходу.

Дякуємо, колеги, за співпрацю!

Зустріч із педагогами Білоліського ліцею

Сьогодні, 21 липня 2022 року, працівники комунальної установи “Центр професійного розвитку педагогічних працівників” Татарбунарської міської ради відвідали Білоліський ліцей. 

Під час зустрічі обговорили актуальні питання організації навчання учнів 5 класів Нової української школи в 2022/2023  навчальному році. Консультанти надали методичні рекомендації щодо вдосконалення освітнього процесу в закладі освіти.

Дякуємо учасникам за співпрацю та зворотній зв'язок!

Методичний захід у Дельжилерському ліції

20 липня 2022 року був здійснений виїзд до Дельжилерського ліцею, консультантами Євгенією Гузій і Мариною Сєдою були надані рекомендації щодо розроблення навчальних програм, та оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів.

Ольга Сиротенко, консультант Центру, надала рекомендації адміністрації КЗ ДО (ясла-садок) «Ромашка» комбінованого типу,  щодо створення інформативного, змістовного, доступного, сучасного методичного простору в закладі дошкільної освіти.

Марія Паладій, директор Центру, ознайомила присутніх з можливостями використання хмарних технологій  під час навчального процесу.

Консультування педагогів Татарбунарщини!

З метою надання методичних рекомендацій до початку нового 2022/2023 навчального року працівники КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Татарбунарської міської ради розпочали серію виїзних консультувань до закладів освіти Татарбунарської громади.

19 липня 2022 року був здійснений виїзд до Борисівського ліцею. Для вчителів, які викладатимуть у 5-х класах Нової української школи, консультантами Євгенією Гузій і Мариною Сєдою були надані дієві рекомендації щодо розроблення навчальних програм, на основі модельної програми, обраної закладом освіти та оцінювання навчальних досягнень учнів 5-6 класів, які здобувають освіту відповідно до нового Державного стандарту базової середньої освіти.

 Також  була надана методична допомога бібліотекарю щодо ведення та обліку документації шкільної бібліотеки (консультант Тетяна Пшененко). Консультант Центру Ольга Котовенко ознайомила присутніх з особливостями організації інклюзивного навчання в закладі освіти.

Марія Паладій, директор Центру, акцентувала увагу педагогів на актуальності розглянутих питань та підкреслила  важливість співпраці всіх освітян громади.


Вітаємо призера ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у 2022 році!!!

З 10 червня по 10 липня відбувся ІІІ  етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України у 2022 році.

У відділенні літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства в секції «Українська література» представила творчу роботу «Особливості моделювання «Свого/«Чужого» Аргірова Валерія, учениця 11-А класу КЗ «Татарбунарський ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. В.З.Тура» Татарбунарської міської ради. Робота секції відбувалася з 13 по 19 червня, протягом яких журі Конкурсу оцінювали надіслані заздалегідь відеозахисти та відеопрезентації робіт конкурсантів. За результатами попереднього слухання кожен з учасників був запрошений на  співбесіду. 18 червня  Валерія захистила свою науково-дослідницьку роботу на високому рівні та посіла ІІ почесне місце серед 39 учасників.

Вітаємо Валерію та її наукового керівника – Валентину Миколаївну Усатенко,  вчителя української мови та літератури КЗ «Татарбунарський ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім. В.З.Тура», з перемогою та бажаємо подальших злетів і перемог!


КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Татарбунарської міської ради з 01.07.2022 року організовує роботу розмовного клубу «Живе українське слово» (онлайн) з опанування української мови. Запрошуємо усіх бажаючих до спілкування. Чекаємо вас на наших зустрічах за посиланням 

meet.google.com/nqc-amsx-eap 

Графік роботи клубу:

Вівторок: 15.00 – 16.00

Четвер: 15.00 – 16.00

ВЧИТЕЛЯМ, УЧНЯМ, КЕРІВНИКАМ ЗЗСО! Онлайн-платформа для оцінювання Classtime надає безоплатний доступ учителям. Classtime - це помічник вчителя, що збагачує Ваш урок миттєвою візуалізацією рівня розуміння та прогресу усього класу в живому часі.

За допомогою онлайн-платформи вчителі можуть збагатити освітній процес індивідуальним зворотнім зв'язком

Отримати доступ до більш ніж 50000+ готових до використання завдань

Надихайте та зацікавлюйте учнів завдяки гейміфікації.

https://www.classtime.com/


Шановні педагогічні працівники закладів освіти!

Повідомляємо, що в рамках домовленостей із Міністерством освіти і науки України щодо розширення можливостей використання цифрових інструментів для організації освітнього процесу в закладах освіти компанія Google Україна 29 червня з 14:00 до 15:30 проведе онлайн-тренінг щодо можливостей використання платформи YouTube у освітньому процесі.

Тренінг покликаний ознайомити всі групи освітян із головними функціями та принципами роботи YouTube, а також перевагами застосування для онлайн-викладання.

У програмі: основи роботи з платформою; пошук навчального матеріалу в YouTube; використання YouTube для синхронного та асинхронного онлайн-викладання; особливості інтеграції платформи до освітнього процесу. Детальна програма та форма реєстрації доступні за посиланням:

https://bit.ly/3N5Cqxi.