Людмила Петрівна Процай

доцент, кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри початкової освіти, природничих і математичних дисциплін та методик їх викладання ПНПУ імені В.Г. Короленка

Контактна інформація:

м. Полтава, вул. Остроградського, 2, корпус ІІІ, ауд. 320

e-mail: Protsailp@gmail.com

Навчальна робота

Викладаю дисципліни:

Методика навчання інформатики;

Інформаційні технології в професійній діяльності;

Дисципліни інформатичного циклу:

  • Проектування інформаційного освітнього е-середовища,

  • Технології змішаного навчання у початковій школі,

  • Технології створення навчального відео,

  • Тьюторство в електронному навчанні,

  • Організація дистанційних освітніх курсів,

  • Технології створення відеоуроків.

Методична робота

Впроваджую в освітній простір ЗВО технології дистанційного та змішаного навчання.

Організовую навчально-методичні майстер-класи із застосування цифрових технологій викладання навчальних дисциплін та використання хмарних сервісів в освіті.

Автор та реалізатор освітніх сертифікатних програм «Хмарні сервіси в дистанційному освітньому процесі закладу вищої освіти» та “Хмарні сервіси в організації електронного документообігу ЗВО” та інших.

Проводила методичні семінари та інші методичні заходи для викладачів університету, факультету:

  1. Методичний семінар «Використання хмарних сервісів в освітньому процесі та документообігу», 1 грудня 2016 р.

  2. Інтегрована лекція «ICT in education» (ІКТ в освіті), 26 квітня 2017 р. (доц. Процай Л.П., Ленарт Хіервагген (Lennart Heerwagon).

  3. Майстер-клас зі створення персонального Е-портфоліо, 8 грудня, 2017 р.

  4. Семінар-тренінг «Формування демократичного освітнього середовища», 7 травня 2018 р.

  5. Майстер-клас із використання електронної платформи Google Classroom в системі дистанційного викладання навчальних дисциплін на психолого-педагогічному факультеті, 13 лютого 2018 р.

  6. Міжкафедральні методичні гостини Досвід професійної підготовки майбутніх учителів у ЗВО за додатковою спеціалізацією “Електронне навчання”, 28 грудня 2018 р.

  7. Відкрите лекційне заняття на тему «Мережева проєктна технологія у тьюторській діяльності» з навчальної дисципліни «Тьюторство в електронному навчанні» для студентів 2 курсу бакалаврського освітнього рівня спеціальності «013 Початкова освіта», 2 грудня 2019 року.

Трудова і професійна діяльність

  • Середня освіта : Войнихівська ЗОШ (1994 р.), Вовчицький ліцей (1996 р.) Лубенського р-н., Полтавської обл.

  • Вища освіта (2002 р.): фізико-математичний факультет ПНПУ імені В.Г. Короленка, вчитель математики та основ економіки.

  • Кандидат педагогічних наук (2011р.).

  • Доцент (2013 р.)

Працюю в університеті з 2002 року.

У 2011 році закінчила аспірантуру Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка та захистила кандидатську дисертацію на тему «Педагогічні ідеї та просвітницька діяльність В.А. Євтушевського (1836-1888рр.» зі спеціальності 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. Науковий керівник - професор Карапузова Н.Д.

У 2013 році отримала звання доцента кафедри природничих і математичних дисциплін.

У 2014 році здійснила опонування кандидатської дисертації на тему “Науково-педагогічна спадщина Ніколая Фредеріка Северіна Грунтвіга в контексті розвитку освіти Данії” (Шугалій Н.Є.).

У 2018 році отримала диплом магістра спеціальності Початкова освіта за професійною кваліфікацією «Магістр початкової освіти. Вчитель початкової школи. Викладач педагогіки і методик початкової освіти» (Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка).

Систематично займаюся самоосвітою та самовдосконаленням:

  • проходження дистанційних курсів: “English for Media Literacy” (Медіаграмотність) на платформі coursera Пенсильванського університету (2017), “Сервіси Google у професійній діяльності ВНЗ” (2017), «Цифрове громадянство та безпека» (2018), "Використання цифрових інструментів і можливостей Google для інформаційної безпеки в освітній діяльності" (2019), “Теорія поколінь: знаходимо спільну мову” (2019);

  • дистанційно підвищила кваліфікацію під час інтернет-конференції «Безпека в інтернеті» за напрямами «Медіаграмотність», «ІКТ» (тривалість 15 години / 0.5 кредиту ЄКТС) (2020);

  • навчання в рамках швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні — DOCCU” за курсом «Формування громадянських компетентностей у майбутніх учителів початкової школи» для викладачів педагогічних ЗВО (2018);

  • участь у форумі «Цифрове перетворення освіти», організованому офіційною спільнотою Google Educator Group in Ukraine (2017) ;

  • участь у тренінгу з робототехніки Mindstorms EV3 Education (2018) ;

  • участь у DOCCU-Хакатоні «Від демократії в школі до демократії в громаді» (2018).

Наукова робота

Узяла участь у роботі 30 науково-практичних конференцій різного рівня. Автор і співавтор понад 20 наукових статей, 2 монографій, 20 наукових праць, 12 із яких у фахових наукових виданнях Список наукових праць.

Є керівник проблемної групи за напрямом «Цифрові технології в освіті». Під моїм керівництвом здобута перемога в ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта» (науково-педагогічне дослідження на тему «Формування цифрового громадянства учнів початкової школи» (2019).

Організаційна робота

заступник декана психолого-педагогічного факультету (2014-2017);

член вченої ради психолого-педагогічного факультету;

куратор академічної групи: перемога групи ПО(ен)-115 на традиційному конкурсі талантів “Зорепад” (2018), участь групи у Кубку ректора з КВН, перемога в конкурсі "Театр казок" (2020);

розробила та опублікувала відео-інструкції використання хмарних сервісів у дистанційному навчанні для викладачів університету (2020).

режисер та автор відеоролику “Ми в Інстаграм”, презентованого на Обласному молодіжному проекті «Наша єдина студентська родина» (2018);

член журі конкурсу “Театр казок” (2018).

автор та розробник профорієнтаційної інфографіки та відеоінфографіки спеціальності “Початкова освіта” та психолого-педагогічного факультету;

голова комісії з питання “Вебсайт ПНПУ імені В.Г. Короленка: стан та перспективи розвитку” (2017). Організатор роботи над наповненням та упорядкуванням офіційного сайту факультету.