PROGEPISIK

2021/2022 õppeaasta robootikaringidesse registreerumine algab lähipäevil

Komeedi LA, Sikupilli LA ja Kiisupere LA robootikaringidesse registreerumislingid leiad vastavalt alalehelt, Kaarli Kooli ringidesse registreerumine käib kooli huvijuhi kaudu.

Maikuus taasavasime taas kõik meie lasteaedade huviringid

Kõikides lasteaedades toimuvad maikuus huviringid puhtalt rühmapõhiste gruppidena, et erinevate rühmade lapsed tunnis kokku ei puutuks.

Kaarli Koolis on robootika huviringis koos erinevate klasside õpilased, seetõttu seda ringi mais meil veel taasavada ei lubata. Kui piiranguid leevendatakse, siis võibolla juuni algul saame ka Kaarlis veel 1-2x robootikatunni teha, eks näis.

Palju huvitavaid tunnitegevusi

veebruar 2021

Veebruaris ehitasime Lego Duplodest hokimängijaid ja lumekoristusmasinaid, tutvusime Edisonidega, ozobotid tegid vastlasõitu, WeDo 2 robotitega korraldasime Eesti Vabariigi aastapäeva kaitseväeparaadi.

Edisonid taskulampide järgi sõitmas

Kaitseväe paraad WeDo-dega

Ozobottide vastlapäev

Duplo lumekoristusmasin

Päkapikkude aeg...

detsember 2020

Detsembrikuus - päkapikkude ajal - olid ka Progepisiku tundides jõuluootuse hõngu: meil liikusid tundides ringi ozoboti päkapikud, ehitasime WeDo 1 komplektidest aknast sissepiiluvaid päkapikke ning WeDo 2 komplektidest põhjapõtradega jõuluvanasid, robotkäega aga ehitsime Legodest tehtud jõulukuuske.

Ozoboti-päkapikud

Päkapikk piilub akna taga

WeDo jõuluvana

Robotkäega kuuske ehtimas


Teaduslaager Kaarli Koolis

23.oktoober 2020

Sügisesel koolivaheajal toimus 3-päevane linnalaager Kaarli Koolis (teadus+tehnika+robootika) , Laagri korraldamist toetab osaliselt HTM, Laagris ehitati taskulampe, rakette, kaledoskoope, värvivurre, puldiautosid, tehti hiiglaslikke seebimulle, optika ja elektrostaatika katseid, ehitati ja programmeeriti WeDo roboteid, mängiti lauamänge ning tehti palju muudki


Komeedi LA Beebottide rajad

20.oktoober 2020

Komeedi LA lapsed on Beebottidega juba varasemast tuttavad. Seekord joonistasid nad ise Beebottidele ja Bluebottidele matte ja radasid.

Hammasülekanded

september 2020

Traditsiooniliselt on üks septembrikuu tund kõigis meie huviringides pühendatud erinevatele hammasülekannetele.

Hiired, Docid ja hammasrattad

oktoober 2019

Kõigis meie ringides ehitati viimastel nädalatel hammasratastega masinaid, õpetati hiiri liikuma nii linnas kui labürindis, lisaks pandi Docid ja hiired mitmekesi koos sünkroonselt tantsima

Sikupilli LA robootikalapsed tutvusid mehhaanika põhialustega

14.oktoober 2019

Vanemad lapsed tutvusid kangi tööpõhimõttega ning kasutasid värskelt omandatud teadmisi erinevate katapultide ja palli-viske-masinate ehitamisel. Sikupilli noorem rühm tegi tutvust hammasrataste omadustega ja ehitas masinad, mille juures tuli ära kasutada kõik oma WeDo karbis leiduvad hammasrattad.

Swedbanki ringid alustasid oktoobrist

oktoober 2019

Oktoobris alustasid taas tegevust Swedbanki robootikaringid. Kahe esimese nädala jooksul on lapsed tutvunud paljude erinevate robotitega, ehitanud masinaid mootoritega ja ilma. Algajad õppisid lisaks programmeerima ozobotte, edasijõudnud teevad juba vaikselt plaane jaanuaris toimuval FLLil osalemiseks.

Värsked uudised helikopterite disaini valdkonnast

oktoober 2019

Kui õpilastele anda ette vaid 2 erineva helikopteri ehitusjuhendid, siis mitu erinevat helikopterit ehitatakse? Õige vastus: täpselt niipalju, kui tunnis lapsi oli :-)

2019/2020 robootikaringid Sikupilli LA-s juba alustasid

september 2019

Sikupilli LA väikesed robootikasõbrad tutvusid esimeses ringitunnis väga paljude eri liiki robotitega, lisaks uudistati, kuidas droon õhus vigursõitu tegi.

Septembri teisel tunnil õpiti värvikoodide abil programmeerima ozobotte ning kuu viimasel tunnil ehitavad suuremad robotkäpa ning väiksemad programmeerivad liikuma sajajalgset

Kui Spherod ja Legod kokku panna...

29.mai 2019

Maikuu viimases robootikatunnis ühendasid Kaarli kooli poisid Legod ja Spherod, tulemuseks üpris kiired ja helendavad sõidukid

Swedbanki robootikaringi õppeaasta lõpuüritus

mai 2019

Traditsiooniliselt lõpetas Swedbanki robootikaringi õppeaasta ühine üritus Swedbanki ülakorrusel, Balti saalis, koos vanematega - lapsed olid õpetajateks ja vanemad õpilasteks.: üheskoos pandi legodest kokku mootoriga putukas ning programmeeriti ozobotte. Lapsed said tunnistused ning väikesed meened, söödi koos kringlit.

Kaarli ja Sikupilli noored robootikud osalesid Roboolümpial

aprill 2019

Kaarli Kooli ja Sikupilli Lasteaia robootikaringide lapsed osalesid Insplay poolt korraldatud Roboolümpia võistlusel. Osalejad pidid joonistama oma ozobottidele olümpiateemalise võistlusraja, "riietama oma robotid võistlusvormi", tegema raja läbimise kohta video ja saatma selle Roboolümpia korraldajatele. Kõik üritusel osalenud lapsed said kena diplomi omanikuks.

Kaarli Kooli rataslaevad

27.märts 2019

Kaarli Kooli poisid tõestasid täna ära, et täpselt sama juhendi järgi ehitades võib saada täpselt nii palju erinevaid rataslaevu, kui ehitajaid oli.

Sikupilli Lasteaias alustas robootikaring

4.märts 2019

4.märtsil 2019 toimus Sikupilli Lasteaias robootikaringi avaüritus. Lapsed tutvusid paljude erinevate robotitega, proovisid neid programmeerida: õpetada robotitele nii vigursõitu, joonistamist kui ka kirjaklambrite kokkukorjamist. Edaspidi toimub tegevus juba väiksemates rühmades, kumbki grupp eraldi, üle nädala.

Osalemine FLL-il

27.jaanuar 2019

27.jaanuaril 2019 osalesid Swedbanki robootikaringi kaks võistkonda - Rakett 100 ja Kosmosekoristajad - First Lego League Põhja-Eesti 2.eelvoorus (Laagri Koolis). Meie noorimad, "Rakett 100", oli valinud oma projekti teemaks "Kuidas kaitsta end tulnukate eest?" ning 3.-5.kl õpilased võistkonnast "Kosmosekoristajad" uurisid, kuidas vähendada üha kasvava kosmoseprügi kogust meie universumis.

Rohkem pilte First Lego League 2018/2019 hooaja Põhja-Eesti 2.eelvoorust (27.jaan Laagri Koolis) leiad SIIT

Monorelssraudtee ehitamine ( #Lego WeDo)

16.jaanuar 2019

Kaarli Kooli robootikaringi lapsed alustasid uut õppeperioodi suure ühisprojektiga: kõikidest koolis olemasolevatest WeDo komplektidest ehitati ühiselt kokku pikk üherööpaline raudtee, millele pandi sõitma mitu rongi (projekt "Hyperloop").

Nii need rongid sõitsidki

Programm

Vedur lähivaates