Методичні заходи


Вебінар в рамках засідання обласної фахової секції викладачів економічних дисциплін "Техніки та технології формування підприємницької компетентності здобувачів освіти ЗПО"

14.05.2022 р.

14 травня 2022 року в режимі онлайн відбулось засідання обласної фахової секції викладачів економічних дисциплін «Техніки та технології формування підприємницької компетентності здобувачів освіти ЗПО». До заходу долучились педагоги 14 ЗП(ПТ)О. У ході зустрічі розглянуто питання щодо навчально-методичного забезпечення підготовки майбутніх кваліфікованих робітників до підприємництва. Олена Шамралюк, методистка НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій обл. презентувала результати експерименту всеукраїнського рівня за темою «Формування готовності майбутніх кваліфікованих робітників до підприємницької діяльності». Наталія Попіль, викладачка ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького» поділилась досвідом застосування е-портфоліо для оцінювання роботи учнів над проєктом. Із змістом оновлених сайтів НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій обл., лабораторії професійної підготовки, обласної фахової секції викладачів економічних дисциплін ознайомила присутніх координаторка фахвої секції Інна Кирилюк. Адже формування інформаційно-освітнього середовища викладання економічних дисциплін є важливою складовою дидактичного освітнього процесу. Учасники долучились до обговорення тематик для подальших засідань учасників секції. Матеріали вебвінару доступні за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=XCikyC3xUuU


-методичне забезпечення підготовки майбутніх кваліфікованих робітників до підприємництва (Шамралюк Олена, методист НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій обл.)

2. Учнівське е-портіоліо як засіб оцінювання роботи над проєктом (Наталія Попіль , викладач ДНЗ "ВПУ №11 м.Хмельницького")

3. Формування інформаційно-освітнього середовища обласної фахової секції педагогічних працівників економічних дисциплін (Інна Кирилюк, завідувач лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій обл.)

Обласний вебінар в рамках засідання обласної фахової секції педагогічних працівників професій "Водій автотранспортних засобів", "Машиніст крана автомобільного" «Сучасні освітні технології і педагогічні інновації при підготовці кваліфікованих робітників»


20.05.2021р.


Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 20 травня 2021 року проведено семінар у режимі онлайн для педагогічних працівників професій: «Водій автотранспортних засобів»,«Машиніст крана автомобільного» з теми «Сучасні освітні технології і педагогічні інновації при підготовці кваліфікованих робітників». Семінар відкрив методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Микола Стасюк. У своєму виступі він ознайомив із змінами у Правилах дорожнього руху та законодавстві за порушення Правил дорожнього руху, вимог до підготовки водіїв. Що зросли вимоги до здобувачів освіти і педагогічних працівників та їх спроможності в цей період подавати здобувачам освіти необхідні знання на певній інформаційній платформі. Стрімке зростання виробництва та модернізації сучасної автомобільної галузі, веде до впровадження новітніх виробничих технологій та необхідності своєчасного і випереджального рівня підготовки кваліфікованих робітників у навчальних закладах професійної (професійно-технічної) освіти області. Головним завданням вебінару було підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професій автотранспортної галузі.

На вебінар виносилися актуальні питання підготовки водіїв автотранспортних засобів, підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників автотранспортної галузі, обговорювалися шляхи і методи підвищення якості підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників. У вебінарі прийняли участь 24 учасники із десяти навчальних закладів які ведуть підготовку з професії «Водій автотранспортних засобів».

З питань нормативно - правового та матеріально технічного забезпечення підготовки кваліфікованих робітників як одного із важливих аспектів у підвищенні рівня професійної підготовки з професії «Водій автотранспортних засобів» ознайомив викладач ДНЗ «Теофіпольський професійний аграрно-промисловий ліцей» Юрій Шитюк.

Також виступили:

- Петро Мацюк, викладач Грицівського ВПУ №38, з теми «Використання інформаційно-комунікаційних технологій при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів»

- Віталій Мельник, викладач Вищого професійного училища №36 с.Балин з теми «Застосування сучасних педагогічних технологій при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів».

Поділився досвідом роботи викладач ДНЗ «Ярмолинецький агропромисловий центр професійної освіти», Олександр Марценюк.

З питанням "Використання інноваційних технологій навчання при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів"" ознайомив присутніх О. Повх, викладач ДНЗ «Лісоводський ПАЛ»

Методист НМЦ ПТО ПК Микола Стасюк підбив підсумки роботи вебінару та визначив напрями подальшої роботи щодо підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів, а саме:

- активно впроваджувати в процес навчання та своєчасно реагувати на зміни в нормативних документах з питань підготовки кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів»;

- викладачам і майстрам виробничого навчання постійно працювати над своїм професійним рівнем;

- удосконалювати комплексно-методичне забезпечення предметів;

- проводити вивчення стану використання в навчальному процесі сучасних технічних засобів навчання;

- заслуховувати доповіді майстрів і викладачів про хід впровадження і результативність нормативних вимог до підготовки водіїв автотранспортних засобів

Всеукраїнський вебінар для викладачів предмета «Охорона праці» на тему: «Створення сучасного освітнього середовища з предмета «Охорона праці» як передумова формування професійної компетентності майбутніх кваліфікованих робітників»

22.04.2021

1. Вітальне слово учасникам заходу

Шевчук Людмила Іванівна, директорка НМЦ ПТО ПК

2. Фасилітація створення в ЗПО сучасного освітнього середовища для викладання предмета «Охорона праці»

Кирилюк Інна Михайлівна, завідувачка лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК ІПП у Хмельницькій обл.

3. Презентація курсу "Охорона праці, промислова та пожежна безпека, виробнича санітарія", створеного на платформі Moodle

Недашківська Любов Павлівна, методистка НМК ПТО у Житомирській області

4. Створення електронного підручника з предмета "Охорона праці" як засобу підвищення якості освіти в умовах дистанційного навчання

Котенко Павло Сергійович, викладач Нікопольського професійного ліцею

5. Сучасні форми організації навчальної діяльності здобувачів освіти під час викладання предмету «Охорона праці»

Рубєж Тетяна Володимирівна, викладачка ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти»

6. Створення сучасного освітнього середовища як запорука формування культури безпеки праці майбутніх кваліфікованих робітників

Попіль Наталія Олексіївна, викладачка ДНЗ «ВПУ №11 м. Хмельницького»

7. Створення сучасного освітнього середовища для реалізації компетентнісного підходу до навчання на уроках з предмета «Охорона праці».

Поплавська Вікторія Вікторівна, викладачка КЗ ЧЦ ПТО Чернігівської обл. ради

8. Віртуалізація охорони праці, як виток сучасного освітнього простору

Олізько Олена Вікторівна. викладачка ДНЗ "Знам'янський професійний ліцей»

9. Освітнє середовище з предмета "Охорона праці" як складова сучасного хмарно- зорієнтованого освітнього середовища

Колісник Катерина Вікторівна, викладачка ДПТНЗ "Вінницьке міжрегіональне вище професійне училище"

10. Використання БЕНМ (банку електронних навчальних матеріалів) під час дистанційного навчання з охорони праці

Мельник Наталія Володимирівна, викладачка ДПТНЗ "Березнівське ВПУ«

11. Використання онлайн-ресурсів під час навчання охороні праці

Кот Тетяна Іванівна, викладачка ВПУ № 4 м. Хмельницького

12. Охорона праці - інтеграція в ургентному режимі

Дашко Ірина Михайлівна, викладачка Зеленодольського професійного ліцею

13. Застосування проєктних технологій у формуванні професійної компетентності майбутніх кваліфікованих робітників на основі вимог з охорони праці в професії «Машиніст крана (кранівник); стропальник»

Будика Світлана Василівна, викладачка Криворізького професійного будівельного ліцею

14. Вдосконалення змісту та підвищення ефективності викладання предмета «Охорона праці» шляхом використання сучасних засобів навчання

Пліхта Антоніна Антонівна, викладачка Свалявського професійного будівельного ліцею

15. Поєднання традиційних методів навчання та сучасних інформаційних технологій у викладанні предмета “Охорона праці”

Коваленко Ірина Анатоліївна, інженериня з охорони праці Рубіжанського професійного хіміко - технологічного ліцею

16. Сучасне освітнє середовище як засіб розвитку творчої особистості учня

Івлєва Ольга Олександрівна, викладачка Покровського професійного ліцею

17. Використання інтерактивних плакатів у формуванні професійної компетентності майбутнього кваліфікованого робітника при вивченні предмета «Охорона праці»

Мариніна Вікторія Іванівна, викладачка ДНЗ «Подільський центр ПТО»

18. Компетентнісний підхід у викладанні предмета «Охорона праці»

Улашкевич Олена Євстафіївна, викладачка Лісоводського професійного аграрного ліцею

19. Формування культури безпеки професійної діяльності майбутніх кваліфікованих робітників на уроках предмета «Охорона праці»

Боровик Василь Григорович, викладач Лісоводського професійного аграрного ліцею

20. Підведення підсумків


Онлайн-вебінар «Впровадження елементів STEM освіти як основа реалізації компетентнісного підходу при викладанні інформатики, інформаційних технологій»

18.03.2021 р.


  1. STEM у підготовці майбутніх кваліфікованих робітників: перспективи та реалії (Кирилюк Інна Михайлівна, завідувач лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК)

  2. Реалізація ключових компетентностей шляхом впровадження елементів STEM при викладанні інформатики, інформаційних технологій (Марусич Наталія Петрівна, методист лабораторії ПК ДЕР НМЦ ПТО ПК)

  3. Досвід впровадження STEM освіти в ХПЛЕ (Гуцалюк Діана Василівна, Хмельницький професійний ліцей електроніки)

  4. STEM’иmo онлайн і офлайн (Травінська Віта Володимирівна, ДНЗ «Теофіпольський професійний аграрно-промисловий ліцей»)

  5. Застосування НТМL5 у STEM – технології навчання (Дзюбій Михайло Васильович, Вище професійне училище №36 с. Балин Хмельницької області)

  6. STEM технології - як засіб поглиблення міжпредметних зв'язків (Шнира Любов Миколаївна, Старокостянтинівський аграрно-промисловий ліцей)

  7. Застосування STEM-освіти на уроках інформатики та інформаційних технологій в ЗП(ПТ)О (Мальована Оксана Сергіївна, ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг»)


Обласний навчальний вебінар в рамках засідання обласної фахової секції викладачів економічних дисциплін на тему: «Застосування технології проектного навчання у практиці підготовки кваліфікованих робітників. Вимоги до написання проєктів».

21.05. 2020 р

.

1.Особливості організації освітнього процесу ЗП(ПТО) в умовах карантину.

Шевчук Людмила Іванівна, директор НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій обл.

2. Формування готовності здобувачів освіти ЗП(ПТ)О до підприємницької діяльності.

Кирилюк Інна Михайлівна, методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК

3. Організаційно-методичні підходи до організації навчальної проєктної діяльності в ЗП(ПТ)О.

Кирилюк Інна Михайлівна, методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК

4. Практичні основи створення проєкту.

Садова Наталія Петрівна, методист лабораторії ПК ДЕР НМЦ ПТО ПК

5. Тренінгове заняття «Створення навчального проєкту». Воркшоп «Інтернет - сервіси для створення навчального контенту»

Садова Наталія Петрівна, Кирилюк Інна Михайлівна, методисти НМЦ ПТО ПК

6. Обговорення підсумків вебінару

Кирилюк Інна Михайлівна, методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК

Обласний вебінар в рамках засідання обласної фахової секції педагогічних працвників професій "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва", "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування" "Створення сучасного освітнього середовища при підготовці кваліфікованих робітників"

26.02.2021р.

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 26 лютого 2021 року проведено семінар у режимі онлайн для педагогічних працівників професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» з теми «Створення сучасного освітнього середовища при підготовці кваліфікованих робітників». Семінар відкрив методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Микола Стасюк. У своєму виступі він наголосив, що зросли вимоги до здобувачів освіти і педагогічних працівників та їх спроможності в цей період подавати здобувачам освіти необхідні знання на певній інформаційній платформі. Стрімке зростання виробництва та модернізації сучасної сільськогосподарської галузі, веде до впровадження новітніх виробничих технологій та необхідності своєчасного і випереджального рівня підготовки кваліфікованих робітників у навчальних закладах професійної (професійно-технічної) освіти області. Головним завданням вебінару було підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професій сільськогосподарського виробництва.

На вебінар виносилися актуальні питання створення сучасного освітнього середовища, підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників сільськогосподарської галузі, обговорювалися шляхи і методи підвищення якості підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників, активного використання інформаційно-комунікаційних технологій.

Наталія Садова, методист лабораторії підвищення кваліфікації та дослідно-експерементальної роботи НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, ознайомила слухачів з організацією дистанційного навчання у ЗП(ПТ)О засобами інформаційно-цифрових технологій: Microsoft Office 365 A1 (Microsoft Teams).

З питань створення сучасного освітнього середовища при підготовці конкурентоспроможних кваліфікованих робітників як одного із важливих аспектів у підвищенні рівня професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» поділився досвідом роботи викладач Вищого професійного училища №36 с. Балин Віктор Боднар.

Також виступили:

- Микола Федорчук, викладач Плужненського професійного аграрного ліцею, з теми «Використання онлайн-сервісу Google Classroom при дистанційному навчанні здобувачів освіти за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» категорії А1»;

- Володимир Трояк, викладач ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти», з теми «Сучасне освітнє середовище та його вплив на освітню діяльність здобувачів освіти».

Методист НМЦ ПТО ПК Микола Стасюк підбив підсумки роботи вебінару та визначив напрями подальшої роботи щодо підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», а саме:

- активно впроваджувати в процес навчання кваліфікованих робітників сучасні педагогічні та виробничі технології;

- викладачам і майстрам виробничого навчання постійно працювати над своїм професійним рівнем;

- удосконалювати комплексно-методичне забезпечення предметів, формувати електронну базу методичних напрацювань;

- проводити вивчення стану використання в навчальному процесі сучасних технічних засобів навчання;

- надавати допомогу майстрам виробничого навчання і викладачам в умовах дистанційного і змішаного навчання у впровадженні позитивного досвіду навчальної роботи, методичних рекомендацій, досягнень науки та техніки, цифрової інформації, заслуховувати доповіді майстрів і викладачів про хід впровадження і результативність;

- методичним комісіям постійно працювати над оглядом медіатек електронних засобів навчання, літератури, сучасних технологій виробництва, проводити добір матеріалу для використання у навчально-виробничому процесі.

.


Обласний вербенар в рамках засідання обласної фахової секції педагогічних працівників професій "Водій автотранспортних засобів", "Машиніст крана автомобільного" "Створення сучасного дидактичного забезпечення з професії- запорука професійної компетентності та конкурентоспроможності випускників ЗПО"

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 16 грудня 2020 року проведено семінар у режимі онлайн для педагогічних працівників професій: «Водій автотранспортних засобів» та «Машиніст крана автомобільного» з теми: «Створення сучасного дидактичного забезпечення з професії – запорука професійної компетентності та конкурентоспроможності випускників ЗПО».

Семінар відкрив методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Микола Стасюк. У своєму виступі він наголосив, що, відповідно до внесених змін від 22 травня 2020 року №408 до наказу МВС від 07.12.2009 №515, зросли вимоги до здобувачів освіти і педагогічних працівників, згідно з внесеними змінами до «Інструкції

про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія».

На сьогодні змінились вимоги до порядку проведення іспитів. Під час складання теоретичного і практичного іспитів використовуються технічні засоби контролю (в тому числі фото- та відеофіксація) процесу складання іспиту. Теоретичний іспит проводиться у спеціально обладнаному приміщенні ТСЦ МВС. Практичний іспит складається в тому ж ТСЦ МВС і приводиться у два етапи. Перший – на майданчику для навчання з початкового керування і другий етап в умовах дорожнього руху на визначених ТСЦ МВС маршрутах. Тому педагогічним працівникам, які ведуть підготовку водіїв автотранспортних засобів, необхідно прикласти всі зусилля як для підготовки автотранспортних засобів так і певних вимог до проведення навчання керування автотранспортними засобами особами, які здобувають дану кваліфікацію.

В умовах стрімкого зростання автомобільного парку, швидкості руху транспортних засобів та кількості ДТП, як ніколи актуально зробити належну систему підготовки водіїв відповідно до вимог часу.

Це можливо за умов впровадження новітніх педагогічних і виробничих технологій та необхідності своєчасного і випереджального рівня підготовки кваліфікованих робітників у навчальних закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

Головним завданням вебінару було підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професій: «Водій автотранспортних засобів» та «Машиніст крана автомобільного».

На вебінар виносилися актуальні питання підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників автотранспортної галузі. Обговорювалися: шляхи і методи підвищення якості підготовки висококваліфікованих робітників, активного використання інноваційних форм і методів роботи на основі СП(ПТ)О; застосовування інформаційно-комунікаційних технологій та активних форм навчання керування автотранспорними засобами (контраварійне керування за різних умов непогоди, аварійних ситуацій та стану дорожньої обстановки).

З впровадженням сучасних форм та елементів при навчанні здобувачів освіти з професії «Машиніст крана автомобільного» поділився досвідом роботи О.Тимчук – викладач ДНЗ «Подільський центр ПТО».


Також виступили представники:

- А. Зозуля – викладач Вищого професійного училища №36 с. Балин з теми «Застосування особистісно-зорієнтованого навчання при викладанні предмета ПДР»;

- І. Мазур – викладач Чорноострівського професійного аграрного ліцею з теми «Використання сучасних дидактичних матеріалів при підготовці кваліфікованих робітників з професії «Водій автотранспортних засобів» ;

- Ю. Шитюк – викладач ДНЗ «Теофіпольський професійний аграрно- промисловий ліцей» з теми «Робочий зошит як складова дидактичного забезпечення з професії «Водій автотранспортних засобів» в умовах дистанційного навчання»;

- Ю. Дехтярук – майстер виробничого навчання ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» з теми «Створення сучасного дидактичного забезпечення у практичній підготовці з професії «Водій автотранспортних засобів» ;

- В. Дячук – викладач Плужненського професійного аграрного ліцею з теми «Досвід підготовки водіїв автотранспортних засобів категорії С та С1».

Обласний вебінар в рамках засідання обласної фахової секції педагогічних працвників професій "Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва", "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування" "Дидактичне забезпечення навчально-виробничого процесу відповідно до СП(ПТ)О на модульно-компетентнісній основі"

25.11.20

Відповідно до плану роботи Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області 25 листопада 2020 року проведено семінар у режимі он-лайн для педагогічних працівників професій: «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» з теми «Дидактичне забезпечення навчально-виробничого процесу відповідно до СП(ПТ)О на модульно-компетентнісній основі».

Семінар відкрив методист лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області Микола Стасюк. У своєму виступі він наголосив, що в період карантину зросли вимоги до здобувачів освіти і педагогічних працівників та їх спроможності в період диджіталізації суспільства володіти цифровими технологіями та подавати здобувачам освіти необхідні знання на певній інформаційній платформі. Адже вимоги ЄС на сьогодні це зробити систему освіти відповідно до цифрового віку у стрімкому зростанні виробництва та модернізації сучасної сільськогосподарської галузі, впровадженні новітніх виробничих технологій та необхідності своєчасного і випереджального рівня підготовки кваліфікованих робітників у навчальних закладах професійної (професійно-технічної) освіти області. Головним завданням вебінару було підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професій сільськогосподарського виробництва.

На вебінар виносилися актуальні питання підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників сільськогосподарської галузі, обговорювалися шляхи і методи підвищення якості підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників, активного використання інноваційних форм і методів роботи на основі СП(ПТ)О (модульно-компетентнісного підходу), застосовування інформаційно-комунікаційних технологій.

З теми впровадження модульно-компетентнісного підходу у навчанні як одного із важливих аспектів у підвищенні рівня професійної підготовки кваліфікованих робітників з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» поділився досвідом роботи викладач Чорноострівського професійного аграрного ліцею В. Барабаш.

Також виступили представники:

- ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» викладач М. Романов з теми «Дидактичне забезпечення модуля ТР А1-2» та викладач М. Грель з теми «Реалізація компетентнісного підходу в професійній підготовці здобувачів освіти»;

- ДНЗ «Лісоводський професійно-аграрний ліцей» викладач М. Земляк з теми «Створення дидактичних засобів навчання у відповідності до вимог державного стандарту на модульно-компетентнісній основі професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»» та майстер виробничого навчання О. Самбор з теми «Шляхи комплексно-методичного підходу та дидактичне забезпечення навчального процесу професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», модулів ТР А1-1, ТР А1-2»;

- ДНЗ «Деражнянський центр професійної освіти» майстер виробничого навчання Р. Савицький з теми «Дидактичне забезпечення навчально-виробничого процесу модуля ТР А1-1».

По завершенню вебінару Голова фахової секції Володимир Барабаш підняв питання із проблемою відсутності належного доступу до електронних підручників з фахової підготовки професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».

Методист НМЦ ПТО ПК Микола Стасюк з даного питання наголосив на доступності електронних навчальних матеріалів, ознайомивши з виданнями, які є в електронному доступі:

- предмет «Трактори» автор викладач Плужненського професійного аграрного ліцею В. Чорний;

- посібник «Сільскогосподарські машини» автор викладач ДНЗ «Полонський агропромисловий центр професійної освіти» Ю. Натальчук;

- підручник «Агротехнологія», 2020 року автори: вкладач Новоселицького професійно-аграрного ліцею В. Луцюк та методист Науково-методичного центру професійно технічної освіти та підвищення кваліфікації у Хмельницькій області О. Шамралюк.

Методист НМЦ ПТО ПК Микола Стасюк підбив підсумки роботи вебінару та визначив напрями подальшої роботи щодо підвищення якості підготовки кваліфікованих робітників з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», а саме:

- активно впроваджувати в процес навчання кваліфікованих робітників сучасні педагогічні та виробничі технології;

- викладачам і майстрам виробничого навчання постійно працювати над своїм професійним рівнем;

- удосконалювати комплексно-методичне забезпечення предметів, формувати електронну базу методичних напрацювань;

- проводити вивчення стану використання в навчальному процесі сучасних технічних засобів навчання;

- надавати допомогу майстрам виробничого навчання і викладачам в умовах дистанційного і змішаного навчання у впровадженні позитивного досвіду навчальної роботи, методичних рекомендацій, досягнень науки і техніки, цифрової інформації, заслуховувати доповіді майстрів і викладачів про хід впровадження і результативність;

- методичним комісіям постійно працювати над оглядом медіатек електронних засобів навчання, літератури, сучасних технологій виробництва, проводити добір матеріалу для використання у навчально-виробничому процесі;

- забезпечити викладачів та майстрів виробничого навчання можливістю використання сучасної комп’ютерної техніки та мультимедійних засобів в умовах дистанційної роботи.

Обласний вебінар в рамках засідання обласної фахової секції педагогічних працівників металообробних професій «Якісна підготовка кваліфікованих робітників металообробних професій в умовах дистанційного та змішаного навчання»



1.12.2020р.

Проводити уроки віддалено, не бачити учнів, не мати можливостей пояснити особисто й надати безпосередню допомогу - ще кілька місяців тому педагоги ЗП(ПТ)О не могли й уявити таких ситуацій у своїй роботі. Але пандемія внесла несподівані корективи і змусила всіх перебудуватись, терміново опановувати нові педагогічні підходи, методики викладання та сучасні цифрові інструменти.

А втім, новий формат організації освітнього процесу відкриває для педагогів нові можливості у плануванні та проведенні занять.

З метою ефективної організації підготовки кваліфікованих робітників металообробних професій, в рамках засідання обласної фахової секції педагогічних працівників металообробних професій, 1 грудня 2020 року було проведено вебінар, темою якого стала «Якісна підготовка кваліфікованих робітників металообробних професій в умовах дистанційного та змішаного навчання».

У заході взяли участь 20 педагогів з 11 ЗП(ПТ)О. Присутні на заході педагоги ознайомились з організаційно-методичними підходами, поділились досвідом організації дистанційного та змішаного навчання та окреслили коло проблем, що виникають під час освітньої діяльності.

Координатор секції педагогічних працівників металообробних професій, методист лабораторії професійної підготовки Оксана Чуйкова визначила теоретичні аспекти дистанційного та змішаного навчання і презентувала розміщені на віртуальній інтерактивній дошці матеріали навчально-методичного забезпечення професій металообробки: токар, слюсар-ремонтник, слюсар механоскладальних робіт, коваль ручного кування та ін.

Неабияку цікавість викликав виступ Людмили Лужняк, методиста лабораторії ПК ДЕР НМЦ ПТО ПК у Хмельницькій області, що ознайомила учасників вебінару з онлайн сервісами, які можна застосовувати під час дистанційного та змішаного навчання.

Практичним досвідом організації освітнього процесу при проведенні уроків професійно-теоретичної підготовки в умовах карантину поділився Михайло Білик, викладач ДНЗ «Вище професійне училище №11 м. Хмельницького». Під час виступу він презентував власний досвід організації дистанційного та змішаного навчання, акцентував увагу присутніх на основних перешкодах, які стають на шляху педагога при організації онлайн навчання.

Галина Безпечна, майстер виробничого навчання Хмельницького професійного ліцею, презентувала навчально-методичні матеріали для забезпечення дистанційного (змішаного навчання), а саме «Методичний комплект з теми «Слюсарні та слюсарно-складальні роботи» (професійно-практична робота)», поділилась досвідом використання застосунку CLASSROOM у роботі майстра виробничого навчання.

Завершальним етапом засідання стало обговорення плану роботи фахової секції педагогічних працівників металообробних професій на 2021 рік.

Обласний вебінар для педагогічних працівників електрорадіотехнічних професій ЗП(ПТ)О Організація дистанційного в ЗП(ПТ)О області: практичний досвід (22.05.2020р.)

22 травня 2020 року відбувся онлайн-вебінар для педагогічних працівників електрорадіотехнічних професій ЗП(ПТ)О Хмельницької області

В рамках засідання обласної фахової секції педагогічних працівників електрорадіотехнічних професій 22 травня 2020 року на платформі Pruffme.com було проведено вебінар на тему: «Організація дистанційного навчання в ЗП(ПТ)О області: практичний досвід», участь в якому взяли 29 педагогічних працівників із 7 ЗП(ПТ)О Хмельницької області.

Оксана Чуйкова, методист лабораторії професійної підготовки Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області, визначила метою вебінару обмін досвідом щодо організації дистанційного навчання з електрорадіотехнічних професій, створення відеоматеріалів для дистанційного навчання, а також контролю здобутих теоретичних та практичних компетентностей учнями ЗП(ПТ)О.

Любов Пархомюк, старший майстер ВПУ № 25 м. Хмельницького, презентувала використання навчальних комплексів та організацію й проведення ДКА в режимі онлайн за допомогою хмарної платформи Zoom.

Олена Ляска, заступник директора Шепетівського професійного ліцею, поділилась досвідом використання електронних журналів для обліку дистанційного навчання. Олена Коврига, викладач з Шепетівського професійного ліцею презентувала систему роботи у дистанційному навчанні з професійно-теоретичної підготовки.

Володимир Плакса та Ігор Богуш, педагогічні працівники ДНЗ «Полонський АЦПО», поділилися досвідом використання блогів, авторського електронного контенту, засобів для контролю та самоконтролю знань учнів під час дистанційного навчання при підготовці кваліфікованих робітників з електрорадіотехнічних професій.

Світлана Свістунова, викладач Староконстянтинівського професійного ліцею, продемонструвала використання власних презентацій, відеороликів, тестового контролю та складання технологічних карток у системі дистанційного навчання.

Цікавим досвідом поділилися і педагоги Нетішинського професійного ліцею, Ірина Пашко та Хмельницького професійного ліцею електроніки Олег Мартинюк, які у своїй роботі використовує власні блоги та додатки Google. Виконані завдання учні надсилають безпосередньо на сервісах для дистанційного навчання або у групу у вигляді відео, фотографій, сторінок зошита чи просто текстів. Педагоги активно використовують Google Docs, Google Classroom. Педагогами також створено банк навчальних матеріалів для проведення уроків теоретичного навчання, створюються відеоролики для проведення занять з професійно-практичної підготовки.

Вебінар для викладачів предмета "Охорона праці" ЗП(ПТ)О Хмельницької обл. (28.05.20)



Он-лайн засідання обласної фахової секції викладачів предмета «Технології» на тему: «Проєктна діяльність здобувачів освіти як засіб опанування предмета «Технології»

30.03.2021


1. Вимоги щодо викладання предмета «Технології»

Доповідач: Тетяна Миколаївна Сидоренко, зав. лабораторії загальноосвітньої підготовки НМЦ ПТО ПК

2. Метод проєктів як засіб опанування предмета «Технології»

Доповідач: Кирилюк Інна Михайлівна, зав. лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК

5. Метод проєктів як спосіб активізації пізнавальної діяльності здобувачів освіти на уроках технології

Доповідач: Савельєва Ірина Рудольфівна, викладач ДНЗ «Подільський центр ПТО

6. Презентація проєкту «Мандруючи світами» здобувачів освіти з професії «Кравець»

Доповідач: Гасюк Оксана Валентинівна, викладач ДНЗ «Подільський центр ПТО

3. Компетентнісний та інтегральний підходи у викладанні предмета «Технології»

Доповідач: Жухевич Світлана Вікторівна, викладач Хмельницького професійного ліцею

4. Проєктна діяльність в професійній підготовці майбутніх кваліфікованих робітників

Доповідач: Деліта Інна Олексіївна, викладач ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг»

7. Проєктна діяльність здобувачів освіти, як засіб опанування предмета «Технології»

Доповідач: Конопельнюк Тетяна Анатоліївна, викладач ВПУ №36 с. Балин

8. Використання проєктних технологій для формування підприємницької компетентності майбутніх кваліфікованих робітників як засобу опанування предмета «Технології»

Доповідач: Попіль Наталія Олексіївна, викладач ДНЗ «Вище професійне училище № 11 м. Хмельницького»