Методичний чат

Принципи та методи формувального оцінювання 21.02.2022


Формувальне оцінювання

Підходи до оцінювання здобувачів освіти під час здобуття професійної підготовки у закладах професійної (професійно-технічної) освіти потребують змін. Без зміни способів оцінювання неможливе формування у ЗПО дієвої стратегії покращення якості професійної підготовки та підвищення рівня навчальних досягнень здобувачів.

Формувальне оцінювання - це інтерактивне оцінювання навчального прогресу здобувачів професійної освіти, що дає змогу педагогу адаптувати освітній процес, спираючись на дані відстеження їх особистісного поступу та хід набуття нових компетентностей.

Саме принципи та методи формувального оцінювання обговорювалось на засіданні щомісячного методичного чату для педагогів професійної підготовки та методистів, який проведено 21 лютого 2022 року працівниками лабораторії професійної підготовки Оксаною Чуйковою та Інною Кирилюк.

В онлайн-заході взяли участь понад 100 педагогічних працівників із 17 ЗПО Хмельницької області.

У ході практичного заняття педагоги познайомилися з сучасними підходами до оцінювання навчальних досягнень учнів, вправлялись у застосуванні технік та технологій, онлайн інструментів формувального оцінювання.


Вимоги до створення відеоконтенту 17.06.2021


1.Основті вимоги щодо створення відеоконтенту.

2. Робота з відеоредактором Movavi Video Suite 18.

3. Робота з програмою захвату екрану oCam.

4. Завантаження відео на канал YouTube.

5. Пряма трансляція з каналу YouTube та у соціальній мережі Facebook.

Уже традиційним стало проведення Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області методичного чату. Черговий чат зібрав понад сотню педагогів ЗПО області.

Тематикою заходу, що відбувся 17 червня 2021р. стало опанування педагогами технологій створення сучасного відеоконтенту.

Як записати якісне відео? Які вимоги до формату відео? Як програми застосувати? Як організувати відеотрансляцію? Як записати відеоурок? На ці та інші нагальні запитання давали відповіді методисти лабораторії ІВД та ППД Олексій Чічеров та Олександр Петров.

Олексій ознайомив присутніх з вимогами щодо створення відеоконтенту, з основними етапами роботи з відеоредактором Movavi Video Editor, навчив як створими слайдшоу в відеоредакторі за 5 хвилин.

Олександр Петров показав майстер-клас щодо роботи з програмою захвату екрану oCam, дав настанови щодо завантаження відео на канал YouTube та проведення прямих трансляцій з каналу YouTube та у соціальній мережі Facebook.

Огляд програмних продуктів MS Office 365 A1 20.05.2021


1. Інформативно-ознайомчий огляд програмних продуктів MS Office 365 A1 та їх можливостей.

2. Створення презентацій у середовищі MS Office 365 A1.

Вже традиційним стало проведення Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області щомісячного методичного чату.

20 травня 2021р. черговий методичний захід зібрав понад сотню педагогів закладів ПТО області, які прагнуть ознайомитись з програмними продуктами MS Office 365 A1 та можливостями їх використання в освітньому процесі.

Методистка лабораторії ПК ДЕР Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області Наталія Марусич продемонструвала можливості використання професійних освітніх спільнот та застосування в освітньому процесі програмних продуктів MS Office 365 A1. Майстриня виробничого навчання ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» Ірина Слинюк презентувала власний досвід створення презентацій у середовищі MS Office 365 A1 та їх використання в освітньому процесі.

Долучившись до MS Office 365 А1 педагоги мають можливість використовувати ліцензійні продукти Office 365 та додаткові інструменти для навчання, отримують ефективний інтструментарій як для навчання учнів так і вдосконалення інформаційно-цифрової компетентності педагогів, організувати ефективну співпрацю з учнями та педагогами.

Особливості навчальної діяльності під час змішаного (дистанційного) навчання 25.03.2021


1.Теторетичні засади здійснення змішаного (дистанційного) навчання.

2. Особливості навчальної діяльності: підходи, методи, матеріали.


Понад 140 педагогів із всіх ЗПО Хмельниччини зібрались у онлайн методичному чаті, щоб обговорити актуальні питання упровадження змішаного (дистанційного) навчання та отримати відповіді на запитання, що їх хвилюють.

Наразі методистка лабораторії професійної підготовки НМЦ ПТО ПК Оксана Чуйкова обговорила з пристутніми моделі, алгоритм впровадження в освітній процес, проблеми та недоліки змішаного навчання. Завідувачка лабораторії професійної підготовки запросила присутніх до дискусіх щодо особливостей навчальної діяльності та підходів, методів, матеріалів, що використовуються у змішаному (дистанційному навчанні). Насамкінець за допомогою опитування Mentimeter педагоги визначились із актуальними темами для подальших методичних чатів.


Дистанційне ( змішане навчання) 25.02.2021


  1. Теоретичні засади здійснення змішаного (дистанційного) навчання.

2. Вимоги до створення сучасної навчально-методичної літератури для підготовки кваліфікованих робітників.

3. Зміст онлайн уроку. Як перевести урок офлайн в онлайн.

В умовах стрімких змін, що відбуваються в галузі професійної (професійно-технічної) освіти педагоги мають потребу у додатковому консультуванні щодо актуальних питань організації освітнього процесу та різних аспектів їх професійної діяльності.

Основне завдання Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників у Хмельницькій області – це допомога й підтримка педагогів в напрямі планування та визначення траєкторії їх професійного розвитку, впровадження компетентнісного, особистісно-орієнтованого, діяльнісного та інклюзивного підходів у навчанні, застосування нових освітніх технологій, організації освітнього процесу за різними формами, у тому числі з використанням технологій дистанційного та змішаного навчання.

Відповідно до освітніх запитів педагогів з лютого 2021р. лабораторією професійної підготовки започатковано щомісячний методичний чат для викладачів професійно-теоретичної підготовки та майстрів виробничого навчання, який має на меті удосконалити професійну компетентність педагогів, отримати методичні поради щодо ефективного використання застосунків та онлайн-ресурсів для навчання, у режимі реального часу дати відповіді на актуальні запитання щодо організації освітньої діяльності під час здійснення професійної підготовки кваліфікованих робітників та проводитиметься в останній четвер місяця.

До першого пілотного чату, що відбувся 25 лютого 2021р. долучилось до сотні педагогів із 23 ЗПО області. Жвавий інтерес викликали питання, що стали темою методичного заходу та стосувались здійснення змішаного (дистанційного) навчання педагогами, вимог до створення сучасного освітнього контенту, методики проведення онлайн-заняття. Спікерами виступили директорка Людмила Шевчук, заступниця директора з навчально-методичної роботи Галина Соленцова, методистка лабораторії професійної підготовки Оксана Чуйкова, методистка лабораторії ПК ДЕР Олена Шамралюк, завідувачка лабораторії професійної підготовки Інна Кирилюк.

Учасники чату відмітили своєчасність та нагальність запропонованої форми методичного консультування, що дає можливість дистанційного спілкування із фахівцями методичної служби області із актуальних проблем, отримання відповідей на питання, що хвилюють та виявили бажання і надалі долучатись до методичних чатів.