Робота із сервісами Google

Цифрові технології дедалі більше проникають у наше життя, пронизуючи, по-суті, всі сфери людської діяльності. Тому дедалі актуальнішим постає питання використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчанні. З одного боку, це допомагає підвищити якість освітнього процесу і відкриває нові горизонти як перед педагогом, так і перед здобувачем освіти. З іншого боку, це допомагає підготувати учнів до сучасних реалій життя.

Особлива потреба у використанні цифрових технологій в освіті виникла під час пандемії COVID-19. У час, коли карантин став абсолютно звичним явищем, що часом розтягується на місяці і унеможливлює звичний процес очного навчання, саме розвиток ІКТ і впровадження навчання дистанційного допомогли і педагогам, і учням.

Разом з тим, такий вимушений і стрімкий перехід до дистанційного навчання спричинив певні труднощі. Сьогодні досі ведуться дебати щодо того, як правильно організовувати навчання "через монітор". Знаходяться і окремі скептики, що стверджують, ніби ефект від дистанційного навчання нульовий. Особисто моя ж думка полягає в тому, що дистанційне навчання, як і будь-який інструмент, потрібно вміти ефективно використовувати. А для цього необхідна відповідна підготовка педагогічних кадрів, повинні бути впроваджені єдині стандарти, а також проводитися роз'яснювальна робота в суспільстві.

Тема ця достатньо глибока, але мета даного порталу полягає зовсім в іншому. На цьому сайті розглянуті окремі сервіси Google, а також особливості їх застосування в освітньому процесі.

Чому саме сервіси від цієї компанії? По-перше, майже у кожного є обліковий запис Google. З одного боку, це пов'язано з поширеністю мобільної ОС Android, з іншого - зі здебільшого позитивною репутацією даної корпорації та її відомістю по всьому світі взагалі і в нашій місцевості зокрема. По друге, в додаток до облікового запису, Ви отримуєте величезну кількість різноманітних сервісів, якими Ви можете користуватися безкоштовно і за допомогою яких можна вирішувати величезну кількість задач, зокрема в освітньому процесі.

Отож, почнімо нашу подорож!