Мовно – комунікативна компетентність

На уроках фізичної культури спілкуємось державною мовою на професійну тематику. Про фізичну культуру, її значення  для самореалізації людини, про власні спортивні захоплення, аналізуємо спортивні ігри,(" аналізуємо результати змагань, сильні і слабкі сторони суперника"),

змагання("аналізуєм окремі елементи гри"), при цьому спілкуванні використовуєм спортивні,сучасні термінології, які є загальноприйнятими для світового спортивного товариства (" голкіпер, стопер, рефері, коуч, спринтер, легіонер, форвард, страйкер, вінгер, феєр-плей").

Враховую особливості мовного і культурного досвіду учнів.


                          

Інформаційно – цифрова. 

Використовую такі навчальні ресурси: комп’ютерні програми, відео – майстер класи з різних видів спорту,(ведення м'яча, кидок м'яча, передачі м'яча), відеоролики про проведення різних форм фізкультурно – оздоровчих занять(cпортивні ігри і змагання) Стараюсь сформувати в учнів уміння використовувати цифрові пристрої тільки для отримання інформації на спортивну тематику, для навчання техніки рухових навичок, фізичних вправ, оцінювання власного фізичного стану, моніторингу рухової активності. А також аналізуємо власне відео після проведення спортивних змагань(опрацьовуєм найбільш невдалі моменти гри). Окрім цього попереджаю, щоб учні усвідомлювали вплив інформаційних та комунікаційних технологій і пристроїв на здоров’я людини, а також розуміння проблем та наслідків комп’ютерної залежності.

Використовую цифрові сервіси та технології для професійного розвитку( дистанційні курси).)Дотримуюся академічної доброчесності під час використання електроних освітніх ресурсів.

Предметно методична компетентність

В цій компетентності на уроках фізичної культури я стараюсь ефективно організовувати та викладати матеріал, використовуючи відповідні методи навчання(змагальний метод, індивідуальний метод та метод навчальної гри) та враховуючи особливості учнів. Беру участь в запровадженні нових методик і технологій.Націлюю на самостійну пошукову діяльність та роботу з додатковими матеріалами(самостійна додаткова підготовка до змагань).Використовую власні підходи до навчання та ураховую індивідуальні особливості учнів.Добираю відповідний інструментарій для проведення моніторингу результатів навчання учнів.У процесі навчання формую в учнів цінісні ставлення до суспільства і держави, до себе.

Користуюсь державними стандартами, типовими освітніми та модельними навчальними програмами та методичними рекомендаціями. Аналізую та моделюю зміст навчання відповідно до обов'язкових результатів навчання. На уроках застосовую різні методи навчання для мотивації та підтримки інтересів учнів до занять фізичною культурою ( змагальний метод-вміння працювати в команді, фронтальний метоод-гімнастика, легка атлетика, індивідуальний для визначення сильних та слабких сторін учня).

Психологічна компетентність 

Психологічна компитентність дозволяє зрозуміти та враховувати психологічні особливості кожного учня, сприяти їхньому розвитку та психічному благополуччю, а також враховувати взаємозвязок між фізичним та психологічним здоров'ям учнів.Створюю умови для формування позитивної самооцінки учнів, розвитку пізнавальної діяльності. Фізичні вправи можуть допомогти відновити психологічний стан учня, зменшити стрес, покращити настрій і збільшити концентрацію. Ось кілька вправ, які я використовую: дихальні вправи, розтяжка, самомасаж, вправи на уважність, змагальні вправи, фізичні ігри. Активність та спорт можуть бути ефективними засобами для зменшення стресу та поліпшення психічного стану. 

Моє завдання - забезпечити безпечне та позитивне навчальне середовище, де учні можуть розвиватися не лише фізично, але й соціально та емоційно.  

Рефлексивна компетентність 

Самостійно аналізую власну педагогічну діяльність, визначаю її ефективність, сильні та слабкі сторони  з ( урахуванням результатів навчання учнів та моніторингових досліджень.)

Емоційно етична компетентність 

На уроках фізичної культури стараюсь розуміти та ефективно взаємодіяти з емоціями, які виникають в учасників навчального процесу, та діяти в етичних межах.  За основну мету на уроці ставлю створення безпечного та позитивного середивища, де учасники можуть насолоджуватись фізичною активністю та відчувати підтримку та розуміння з мого боку.Використовую різноманітні методики, які допомагають учням засвоювати правила поведінки та навички керування власною поведінкою, здатність розуміти інших.Спостерігаю і реагую на стресові ситуації, стараюся запобігти конфліктам.Співпериживаю поразки та перемоги учнів.Розвиваю уміння учнів до мирного співіснування ( з повагою ставитись до суперника).


0-02-05-1d6d3af200101d56c7c6fa85722ab0fbac70b6affe0b9ddbe83c27a2d2f689f5_2db367e49618a0de.mp4

Інклюзивна компетентність 

На фізкультурі створюю доступне освітнє середовище в якому кожен учень має можливість максимально реалізувати свій потенціал у фізичній активності та розвитку. Для інклюзивного навчання розробляю індивідуальний навчальний план, з урахуванням потреб та інтересів учнів.Застосовую педагогічні прийоми роботи з особами з особливими освітніми потребами, розробляю завдання для оцінювання з урахуваням індивідуальних програм розвитку та індивідуальних навчальних планів. При виборі  різноманітних матеріалів ураховую індивідуальні потреби кожного учня ( м'ячики різної величини, тенісні ракетки). Для учня розробляю довгострокові та короткострокові цілі, та методи їх розвязання. Для реалізації успішного виконання завдань співпрацюю з асистентом.


0-02-05-34d02faf6c46a75a6d62f3c414f3134d0db9b9a223220608af6e556bd75e904c_168681d9f765e3ba.mp4
0-02-05-deacc77941a2ac58dbf2fb9876faf5d5ac77ba377488b05918d7bac0755cea7a_fba2d43c662d276e.mp4
0-02-05-8818cc849dd920f21004020f9017948d0c64ac74d87417f535ee0ddb8d29168a_eba1fbf690b1a9ad.mp4

Проектуальна компетентності

У своїй роботі стараюся організувати таке динамічне освітнє середовище,яке буде сприятливе для кожного учня під час різних видів активностей на уроках: 

Прогностична компетентність

Планую освітній процес за допомогою календарно-тематичного планування та конспектів уроків. Впродовж навчання аналізую успіхи та труднощі учнів з метою подальшого корегування освітнього процесу, використанні доцільних методик та технологій.

Організаційна компетентність

Ретельно планую урок, організовую навчальні заняття різних типів відповідно до модулів, включаючи визначення мети, обрання відповідних вправ та завдань, розподіл часу та ресурсів. Націлюю учнів на те , що вони мають бути активними учасниками освітнього процесу. Створюю сприятливі умови для осіб з особливими освітніми потребами ( спільно з асистентом).

 Націлюю учнів до співпраці та самоорганізації. Добре організований урок є важливим для створення продуктивного та позитивного навчально середовища. 

Оцінювально-аналітична компетентність

Оцінювання проводжу відповідно до освітніх можливостей учнів, використовую формувальне оцінювання, рівневе, бальне, самооцінювання, взаємооцінювання, підсумкове оцінювання. Обєктивно оцінюю фізичні досягнення та розвиток учнів, аналізую результати та вплив різноманітних підходів на процес навчання учнів , використовую цю інформацію для подальшого удосконалення навчального процесу.

КРИТЕРІЇ.docx

Здатність до навчання впродовж життя 

Аналізую власний досвід навчання, визначаючи успіхи та можливості для подальшого вдосконалення, планую та обираю форми, програми та субєктів підвищення кваліфікації відповідно до власних професійних потреб. 


Курси підвищення кваліфікації

Педагогічне партнерство

Вчителі обмінюються досвідом організовуючи майстер класи, тренінги, майстерки, методичні осередки та взаємовідвідування уроків. Я є членом команди психолого-педагогічного супроводу в інклюзивному 5 класі, співпрацюю з  асистентом. При підготовці учнів до військово-патріотичних змагань "Сокіл" "Джура" співпрацюю з вчителями історії, музичного мистецтва та медичної підготовки. Застосовую навички стимулювання навчально-пізнавальної діяльності учнів, підтримую їх прагнення до саморозвитку, розкриваю їхні здібності. Надаю інформаційну підтримку батькам, що до підготовки та проведення змагань. 

Іноваційна компетентність

У своїй педагогічній діяльності добираю іноваційні форми та методи навчання, визначаю ефективність їх застосування в освітньому процесі для задоволення інтересів учнів. Демонструю відкритість ідей, готовність розглядати нові пропозиції.                                                                                                              Для 5-6 класів впроваджую в навчальну програму нові модулі: бадмінтон, доджбол та дартс. Які є сучасними рухливими та цікавими іграми для учнів: 

бадмінтон (гра відбувається на прямокутному полі розділиному на дві половини сіткою. Поле поділене на зони для одиночної та подвійної гри. Гравці використовують ракетки для відбивання перчинки через сітку на поле суперника. Основною метою гри є забити перчинку в зону суперника так, щоб він незміг його правельно відіграти, Гравці отримують очки за кожне точне відігране влучне ударне влучання в поле суперника. Гра ведеться до 21 очка. Бадмінтон відрізняється своєю динамікою, стратегією та високим рівнем фізичної  активності, і це дозволяє йому бути популярним та захоплюючим видом спорту),

 доджбол ( гра може вадбуватися на майданчику з виділиними межами для кожної команди. Кожна команда володіє м'ячами, які вони використовують для атак та захисту. Мета команди-видалити гравців суперників, попадаючи в них м'ячами, або відхоплюючи м'ячі, які вони кидають. Деджбол-це не лише засіб для фізичної активності, але й відміний спосіб розвивати командну координацію та стратегічне мислення у гравців),

 дарц ( гравець метає стрілки в ціль, яка розташована на круглій дошці. Основною метою гри набрати максимальну кількість балів подаючи стріли в точкові сектори на дошці. Гравець, який перший досягає повної суми балів, виграє гру. Гра в дарц відміний спосіб розважитися та демонструвати сваю точність, майстерність та стратегію).



                                                    Здоров’язбережувальна компетентність

Поняття здоров’язберігаюча  компетентність об’єднує в собі всі напрямки діяльності на уроці, щодо формування, збереження та зміцнення здоров’я учнів. На заняттях з фізичної культури учні оволодівають необхідними здоров’язберігаючими вміннями та навичками. Під час організації освітнього середовища застосовую інструктажі з техніки безпеки на уроках фізичної культури. Своєчасно розпізнаю та запобігаю проявам насильства та булінгу. Популяризую здоровий спосіб життя. У своїй професійній діяльності дотримуюся правел безпеки житєдіяльності. 

 Для популяризації здорового способу використовую такі форми і методи:

 Колове тренування ( з використанням різного обладнання, спрямоване на розвиток всіх груп м’язів );

Рухливі ігри та естафети ( задовольняє потребу організму учня в русі, сприяють збагаченню його рухливого досвіду).

Робота в парах ( для розвитку фізичних якостей; для розвитку координації рухів; для навчання техніки елементів з різних видів спорту).

Пріоритетним напрямком щодо зміцнення учнів є проведення масових фізкультурно – оздоровчих заходів таких, як змагання, « Козацькі забави» Сокіл «Джура» Таким  чином застосовування здоров’язберігаючої компетентності на уроках фізкультури дозволяє підвищувати зацікавленість учнів, мотивацію до навчальної діяльності в позаурочний час, привчає до ведення здорового способу життя.