Оксана Гордій

вчителька математики Рожнівського ліцею "Гуцульщина" імені Федора Погребенника Рожнівської сільської ради Косівського району Івано-Франківської області
****

Дата народження:   3 квітня 1998р.

Освіта:  вища, закінчила  ДВНЗ "Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича"

Спеціальність: середня освіта

Професійна кваліфікація: вчителька математики

Педагогічний стаж: 4 р. 

Кваліфікаційна категорія: спеціаліст



****








ПЕдагогічне кредо:

"Спочатку ти пізнай учня, тоді він зрозуміє тебе"

Василь Сухомлинський

Моє життєве кредо:

"Уміння бачити, уміння помічати те, що на перший погляд не відрізняється чимось особливим, - це, образно кажучи, повітря на якому тримаються крила, думки, першоджерело розуму"

Василь Сухомлинський

проблемне питання над яким працюю:

"Підвищення ефективності та якості уроку шляхом реалізації особистісно орієнтованого підходу до викладання математики 

Мета:

дослідження теоретичних та практичних аспектів використання особистісно орієнтованого підходу на уроках математики

завдання:

- розглянути основи особистісно орієнтованого навчання у науковій літературі; 

- здійснити аналіз та умови використання на уроках математики інноваційних та інтерактивних технологій 

предмет дослідження:

практична реалізація особистісно орієнтованого підходу на уроках математики 

Шляхи реалізації досвіду

Вирішальним чинником щодо використання на уроках математики інноваційних та інтерактивних технологій для мене стала потреба у якісному навчанні моїх вихованців через он-лайн.  Враховуючи надзвичайно складну ситуацію, з якою зіткнулась наша країна(відсутність світла, часні тривоги), я в черговий раз переконалася про необхідність модернізації уроків, застосування на практиці нових форм та методів навчання з метою удосконалення засобів і способів організації діяльності учнів на уроці, пошуку гнучкої та варіативної структури уроку. 

    Власні пошуки дали змогу визначити головне завдання моєї педагогічної діяльності: вироблення стратегій і тактики дій, спрямованих на сприяння всебічного розвитку творчих здібностей школярів на уроках математики шляхом раціонального використання інтерактивних форм і методів навчання та формування особистості, яка володітиме навиками критичного мислення та можливостями давати оцінку реальним життєвим ситуаціям.



Практична реалізація особистісно орієнтованого підходу до викладання математики вимагає дотримуватися певних принципів в організації навчання: 
Вважаю, що завдання вчителя полягає не в передачі знань, а у формуванні навичок здобувати їх. Застосовуючи елементи інтерактивних форм і методів навчання, я моделюю реальні життєві ситуації, пропоную розв’язування математичних задач у парах, великих та малих групах, використовую рольові ігри, дискусії. Вони найбільше сприяють формуванню в учнів умінь і навичок, виробленню в них власних цінностей, створюють атмосферу співробітництва, творчої взаємодії в навчанні. Для кращого сприйняття та засвоєння матеріалу створюю у класі мікроклімат, який стимулює учня до вільного висловлювання своїх думок та вражень. 
Я молодий вчитель, але переконалася на практиці,  що найголовніше завдання вчителя в будь-якій ситуації – створити в класі творчу атмосферу, більше того, педагог повинен розуміти психологічну сутність цього процесу. Це насамперед не насильницьке навчання, а заохочення до пізнання, до самоудосконалення.