Львівська область

Миколаївський професійний ліцей

Навчально-практичний будівельний центр

Навчально-практичний будівельний центр від фірми «Хенкель Баутехнік (Україна)» «Ceresit» готує спеціалістів з професій: муляр, штукатур; лицювальник-плиточник; реставратор декоративних штукатурок та ліпних виробів; реставратор декоративн-художніх фарбувань. Учні, які навчаються на спеціальностях зазначених вище проходять навчання у навчальному центрі та навчаються технологічних процесів використання продукції фірми « Хенкель Баутехнік (Україна)» «Ceresit».

Учнями, які навчаються у навчально-практичному будівельному центрі проводяться ремонтні та оздоблювальні роботи у нашому ліцеї. Після закінчення навчання у НПЦ учні отримують сертифікат.

Фірма «Хенкель Баутехнік (Україна)» «Ceresit» заінтересована у функціонуванні у нашому закладі навчально-практичного будівельного центру та завжди підтримує його функціонування, а саме щорічно надає матеріали для навчання учнів. У жовтні 2020 року фірмою було надано матеріалів на суму 25тис. грн.


Бориславський професійний ліцей

Навчально-практичний центр з підготовки кваліфікованих робітників за професіями електротехнічного спрямування


Навчально-практичний центр електротехнічного спрямування створено з метою:

  • впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів;

  • удосконалення навичок майстрів виробничого навчання, викладачів з подальшою сертифікацією;

  • допомога навчальним закладам щодо практичного освоєння учнями новітніх електротехнічних технологій та матеріалів;

  • розширення соціального партнерства у сфері підготовки конкурентноспроможного кваліфікованого робітника.

Бориславський професійний ліцей співпрацює з роботодавцями, серед яких: ТзОВ «Львівенергозбут»,ТзОВ Санаторій «Сан-Марко», Мале колективне підприємство «Мажор», Мале приватне підприємство «Лідія», ТзОВ «Борислававтотранс», ТзОВ «Галнафтогаз», ТзОВ «Вікторія-плюс», ПП «Бориславнафтопродукт», Підприємство «Стожари» ГОУ «Велес», Салон краси «Неостиль», іншими приватними підприємствами рігіону.



Сокальський професійний ліцей

Навчально-практичний центр харчових технологій


НПЦ харчових технологій відкритий 27.12.2018р. за галузевим спрямуванням – громадське харчування, готуємо професії –кухар, бармен (в 2021р. готуватимемо кондитерів), надаємо освітні послуги з підготовки кваліфікованих робітників з професій кухар, бармен (в 2021р. надаватимемо послуги по підготовці та перепідготовці кваліфікованих робітників з професій кухар, бармен, кондитер). За час роботи НПЦ харчових технологій виконано обсяг виробничої діяльності в розмірі 332 тис.грн.(за 2019р. – 255,5тис.грн.; за І півріччя 2020р. – 76,2 тис.грн. (в зв’язку з епідеміологічною ситуацією в країні)).




Ставропігійське вище професійне училище

  1. Міжрегіональний навчально-практичний центр комп’ютерних технологій «Digital Learning»

  2. Навчально-практичний центр з використання матеріалів та технологій ТзОВ «Снєжка-Україна»

  1. Головною метою діяльності МНПЦ є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної та теоретичної підготовки учнів (слухачів) професійної (професійно-технічної) освіти, студентів вищих навчальних закладів, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, спеціалістів та службовців закладів освіти та установ, впровадження в освітній процес новітніх технологій та офісного обладнання, використання сучасної техніки для поліграфічного виробництва, інших галузей економіки у сфері IT-технологій, здійснення шляхом співробітництва і взаємодії постійного зв'язку між закладами освіти, підприємствами та іншими установами з метою поширення інноваційних педагогічних та виробничих технологій при використанні комп’ютерної та офісної техніки сучасного покоління.

Напрями діяльності:

- Співробітництво з виробничими підприємствами, організаціями, установами (далі – підприємства), закладами професійно (професійно-технічної) освіти, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, державними і громадськими організаціями, іншими зацікавленими фізичними особами щодо впровадження інноваційних підходів з професійної підготовки кваліфікованих робітників, вдосконалення організації виробничого навчання здобувачів освіти (слухачів) з впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням комп’ютерної та офісної техніки сучасного покоління.

- Реалізація завдань щодо впровадження у навчально-виробничий процес сучасних методик професійного навчання із застосуванням новітніх педагогічних та виробничих технологій, обладнання комп’ютерної та офісної техніки сучасного покоління.

- Створення цілісної системи новітніх методик професійного навчання на основі вивчення сучасного досвіду в галузі використання комп’ютерної техніки та їх впровадження в інших закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

- Інформатизація і комп'ютеризація процесу професійного навчання.

Функції МНПЦ:

- Сприяння підвищенню якості професійної підготовки здобувачів освіти (слухачів) закладів професійної (професійно-технічної) освіти, перепідготовка незайнятого населення, підвищення кваліфікації, стажування працівників, спеціалістів та службовців підприємств із використанням комп’ютерної та офісної техніки сучасного покоління.

- Організація та проведення курсів підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації здобувачів освіти (слухачів), майстрів виробничого навчання, викладачів, працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, а також спеціалістів та службовців інших установ, підприємств, закладів освіти на базі МНПЦ.

- Формування пропозицій щодо вдосконалення робочих навчальних програм із предметів професійно-теоретичної підготовки і виробничого навчання, спрямованих на вивчення та оволодіння здобувачами освіти (слухачами) новітніх технологій у роботі з комп’ютерною та офісною технікою сучасного покоління.

- Надання тренінгових, маркетингових, інформаційних, виробничих послуг з метою вирішення поточних і програмних завдань, що стоять перед освітнім закладом.

- Надання закладам освіти та підприємствам консультативної, інформаційної та посередницької практичної допомоги з питань використання новітніх виробничих технологій із застосуванням комп’ютерної та офісної техніки сучасного покоління.

- Надання практичної та методичної допомоги закладам професійної (професійно-технічної) освіти України з питань впровадження у навчально-виробничий процес новітніх виробничих технологій із застосуванням комп’ютерної та офісної техніки сучасного покоління.

- Розроблення інформаційно-методичного супроводу, спрямованого на підвищення якості професійної підготовки, а саме: підручників, навчальних посібників, методичних рекомендацій, програмних засобів, дидактичних матеріалів та інше.

- Організація та проведення семінарів-практикумів, конференцій, засідань методичних секцій та інших заходів з питань впровадження новітніх технологій і матеріалів у процес підготовки робітничих кадрів на базі ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» та закладів професійної (професійно-технічної) освіти України.

Співпраця з соціальними партнерами:

- налагоджена співпраця з поліграфічними підприємствами Львівської області;

- участь в освтньо-промисловому кластері видавничої діяльності та поліграфії;

- соціальне партнерство з корпорацією «LITS».

  1. Метою діяльності Навчально-практичного центру з використання матеріалів та технологій ТзОВ «Снєжка-Україна» є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної та теоретичної підготовки здобувачів освіти, впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасних будівельних матеріалів ТМ «ŚNIEŻKA», здійснення шляхом співробітництва та взаємодії постійного зв’язку між підприємством та навчальним закладом з метою поширення інноваційних виробничих технологій, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання.

Основною функцією НПЦ є організація та проведення курсів підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації здобувачів освіти (слухачів), майстрів виробничого навчання, викладачів, працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, а також спеціалістів та службовців інших установ, підприємств, закладів освіти.

Для ефективного засвоєння учнями навчальної програми з використанням виробів ТМ «ŚNIEŻKA» та «VIDARON» спільно із виробником будівельних матеріалів ТзОВ «Снєжка-Україна» облаштовані навчальні кабінети та навчально-виробничі майстерні, які забезпечені наочно-методичними матеріалами. Після закінчення курсу навчання учні отримують сертифікат.

«02» листопада 2016 року на базі нашого навчального закладу був підписаний Меморандум про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та ТМ «ŚNIEŻKA».

31 травня 2017 року відбулось урочисте відкриття другої дільниці НПЦ «ŚNIEŻKA» - навчально-виробничої майстерні новітніх технологій з обробки деревини лакофарбовою продукцією «VIDARON»

Системно щороку у НПЦ «ŚNIEŻKA» організовують проведення семінарів для учнів, педпрацівників, робітників та роботодавців будівельної галузі.

У НПЦ впродовж освітньої діяльності досягнуті результати щодо:

- підвищення якості професійної підготовки, здобувачів освіти, підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання та викладачів спецпредметів;

- партнерство в організації та проведення курсів підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації;

- формування пропозиції щодо вдосконалення робочих навчальних планів та програм;

- надання тренінгових, маркетингових, інформаційних, виробничих послуг;

- надання практичної та методичної допомоги в організації навчання;

- розроблення інформаційно-методичного супроводу для підвищення якості професійної підготовки;

- організації та проведення семінарів- практикумів, конференцій, засідання методичних секцій.

У 2019- 2020 н. р. проведено освітній курс з програм теоретично-практичної підготовки здобувачів освіти, про що видано 54 сертифікати за напрямами:

- Декоративне опорядження внутрішніх поверхонь;

- Захист та декорування деревини з використанням торгової марки «VIDARON»;

- Системи утеплення фасадів матеріалами «FOVEO TECH»

В умовах карантинних обмежень- участь у всеукраїнському вебінарі-практикумі: “Діяльність навчально-практичних центрів групи компаній «СНЄЖКА», створених на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, у 2019 – 2020 навчальному році”, відбувся 16.06.2020р.

При плануванні освітніх програм з професій «Маляр. Лицювальник-плиточник», «Столяр. Виробник художніх виробів з дерева», які узгоджені з роботодавцями,включені теми з вивчення властивостей та технологій використання сучасних продуктів (будівельних матеріалів) ТМ «ŚNIEŻKA», «VIDARON»

Співпраця з соціальними партнерами:

- налагоджена співпраця з будівельними підприємствами Львівської області;

- участь в освтньо-промисловому кластері «Будіндустрія»;

- участь у семінарах-тренінгах з організації дуальної форми навчання учнів будівельної галузі;

- участь у семінарах-тренінгах з підготовки наставників для дуальної форми навчання в умовах підприємства;

- участь у виставках сучасних матеріалів, технологій будівельної галузі («Будівельний форум», «Деревообробка»), що організовують будівельні підприємства України.



Червоноградський професійний гірничо-будівельний ліцей

  1. Навчально-практичний центр будівельної галузі

  2. Навчально-практичний центр з технічного обслуговування та ремонту автомобілів


Львівське вище професійне політехнічне училище

  1. НПЦ «Сучасні європейські технології у зварювальному виробництві»

  2. Навчально-практичний центр слюсарної справи

  1. Головною метою діяльності НПЦ «Сучасні європейські технології у зварювальному виробництві» є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки здобувачів освіти з професії «Електрогазозварник», підвищення кваліфікації педагогічних працівників, фахівців підприємств, організацій, установ, впровадження в освітній процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів, матеріалів, здійснення постійного зв’язку між підприємствами та іншими закладами професійної (професійно-технічної) освіти з метою поширення інноваційних технологій, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання.

Співробітництво з виробничими підприємствами: ДП «ЕН ДЖІ МЕТАЛ УКРАЇНА, ТзОВ НВП «IMBO», ТзОВ «ІНТЕРПЕТ», ТзОВ «ВЕЕМ», ТзОВ «Броньовик», організаціями, установами, закладами освіти, Львівським центром професійно – технічної освіти державної служби зайнятості, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, державними і громадськими організаціями, іншими заінтересованими органами щодо впровадження інноваційних підходів до здійснення системного комплексного, орієнтованого на практику освітнього процесу в системі професійної (професійно-технічної) освіти.

Впровадження у навчально-освітній процес інноваційних технологій зварювального виробництва та методів професійного навчання із застосуванням сучасних європейських технологій, техніки, обладнання, інструментів і матеріалів.

Створення цілісної системи новітніх методик професійного навчання на основі вивчення, апробації кращого досвіду та його впровадження в інших закладах освіти і установах.

Вдосконалення організації виробничої практики на базі НПЦ та виробничого навчання учнів з метою освоєння ними сучасних європейських технологій у зварювальному виробництві, матеріалів і обладнання.

Організація роботи і підвищення кваліфікації педагогічних працівників ЗП(ПТ)О регіону, робітників підприємств до вивчення та відпрацювання сучасних технологій.

Налагодження співпраці із підприємствами, центром зайнятості, зацікавленими установами.

Інформатизація та комп’ютеризація процесу професійного навчання.

ДП «Ен Джі Метал Україна», передало училищу в безоплатне користування 9 одиниць зварювального обладнання на суму 323423 грн., для створення та розширення навчально-виробничої бази НПЦ соціальні партнери надали матеріальну допомогу в сумі 94200 грн. закладом освіти за власні кошти придбано 8 новітніх електрозварювальних апарати.

  1. Головною метою діяльності НПЦ слюсарної справи є реалізація завдань щодо вдосконалення практичної підготовки здобувачів освіти з професії «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», підвищення кваліфікації педагогічних працівників, фахівців підприємств, організацій, установ, впровадження в освітній процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, здійснення шляхом співробітництва і взаємодії постійного зв'язку між підприємствами та іншими закладами професійної (професійно-технічної) освіти з метою поширення інноваційних педагогічних та виробничих технологій, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання тощо.

Співпраця з соціальними партнерами.

Співробітництво з виробничими підприємствами: ТзОВ «Автотранс ДІК», Бош Авто Сервіс «112 Україна», ТзОВ СТО «Престиж Сервіс», ТзОВ «ВЕЕМ», ТзОВ «Ремавтотранс», «Металавтопром», організаціями, установами, закладами освіти, , місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, державними і громадськими організаціями, Львівським центром професійно – технічної освіти державної служби зайнятості, іншими заінтересованими органами щодо впровадження інноваційних підходів до здійснення системного комплексного, орієнтованого на практику освітнього процесу в системі професійної (професійно-технічної) освіти.

Впровадження у освітній процес інноваційних технологій з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів та методів професійного навчання із застосуванням сучасних технологій, техніки, обладнання, інструментів і матеріалів.

Створення цілісної системи новітніх методик професійного навчання на основі вивчення, апробації кращого досвіду та його впровадження в інших закладах освіти і установах.

Вдосконалення-організації проведення виробничого навчання та виробничої практики здобувачів освіти на базі НПЦ з метою освоєння ними сучасних технологій з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів, обладнання і матеріалів. Організація роботи і підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти регіону, робітників підприємств до вивчення та відпрацювання сучасних технологій.

Налагодження співпраці із підприємствами, Львівським центром професійно – технічної освіти державної служби зайнятості, зацікавленими установами.

Інформатизація та комп’ютеризація процесу професійного навчання.



Вище професійне училище №19 м. Дрогобича

Навчально-практичний центр підготовки робітників за професіями штукатур, лицювальник-плиточник, маляр

Галузева спрямованість НПЦ – будівельні, монтажні і ремонтно-будівельні роботи.

На теперішні час діяльність НПЦ зосереджена в основному на освітніх послугах та ремонтно-будівельних роботах.

На базі центру здійснюється первинна професійна підготовка здобувачів за робітничими професіями будівельного профілю: «Штукатур», «Лицювальник-плиточник», «Маляр». У поточному навчальному році за цими суміжними професіями ППП здобуває 59 осіб. Всього у 2020 році за відповідним профілем підготовлено 24 особи.

Навчально-практичний центр має сучасну навчально-матеріальну базу, що складається з трьох майстерень (штукатурної, малярної, лицювальників-плиточників) та будівельного полігону для здійснення практичної підготовки, а також кабінету професійно-теоретичної підготовки і лабораторії будівельних матеріалів та виробів, оснащених новим будівельним обладнанням, комп’ютерною та мультимедійною технікою. У майстернях та полігоні центру проводяться уроки виробничого навчання з використанням сучасних матеріалів, обладнання, інструменту, застосовуючи новітні технології фірм-соціальних партнерів.

У контексті вдосконалення практичної підготовки здобувачів освіти педагогічний колектив НПЦ постійно працює над покращенням і модернізацією матеріально-технічної бази училища та навчально-методичного забезпечення, над упровадженням в освітній процес інноваційних будівельних технологій і методів професійного навчання із застосуванням сучасних європейських технологій, техніки, обладнання, інструментів та матеріалів.

Системно вивчаємо потреби ринку праці, до кінця поточного року завершуємо розробку навчальних планів та освітніх програм підвищення кваліфікації та перепідготовки робітничих кадрів за такими професіями, як штукатур, лицювальник-плиточник і маляр. Готуємо угоди з комбінатом комунальних послуг м. Дрогобича, будівельними підприємствами і організаціями Дрогобиччини на підготовку і перепідготовку їхніх працівників, а також з міськрайонним центром зайнятості на навчання дорослого населення за будівельними професіями.

Розширюємо співробітництво з будівельними підприємствами, організаціями, установами Дрогобиччини, закладами освіти, центрами зайнятості, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, іншими зацікавленими органами щодо впровадження інноваційних підходів підготовки сучасних робітничих кадрів.

Для всіх, хто хоче навчатися у ВПУ №19 м. Дрогобича, педагогічний колектив училища та НПЦ організовує і проводить різноманітні семінари-практикуми, конференції, тренінги, майстер-класи, конкурси фахової майстерності тощо.

Протягом 2020 н.р., у рамках функціонування НПЦ, проведено низку практичних та семінарських занять професійного спрямування для здобувачів і майстрів виробничого навчання училища, а саме:

- семінар та практичне заняття за професією «Маляр» (лютий, 2020); участь разом педагогами та здобувачами училища взяли будівельна фірма «Беркут», (м. Дрогобич) та колектив магазину будівельних матеріалів «Кімак» (м. Дрогобич). Навчання проводилося оздоблювальними матеріалами торгової марки «Тріора».

- семінар та майстер-клас за професією «Штукатур» (березень, 2020.); участь разом із учнівським та педагогічним колективом училища також взяли будівельна фірма «Лімниця», (м. Дрогобич) та представники магазину будівельних сумішей «БудМайстер» (м. Дрогобич);

- семінар-практикум «Основні принципи застосування оздоблювальних матеріалів» (вересень, 2020; головним спонсором виступило МПП «Спецмонтажбуд» (м. Трускавець) разом з представниками магазину «Епіцентр». Зустріч педагогів і будівельників та працівників дала можливість для обговорення актуальних питань з технології використання сучасних будівельних матеріалів. Участь взяли педагогічні працівники та здобувачі освіти ВПУ №19 м. Дрогобича і 9 представників будівельних організацій – МПП «Спецмонтажбуд», «Лімниця», «Беркут».

Заплановані заходи з 15 березня 2020 року по 30 червня 2020 року через введення карантину і переведення учнів на дистанційне навчання були відмінені.

Крім освітніх послуг педагогічний колектив НПЦ разом із здобувачами надає послуги будівельного характеру. На 2020 рік було заплановано надання послуг населенню на 5 тис грн. Проте через епідемію коронавірусу всі малярні і лицювально-плиткові роботи за замовленнями клієнтів були відмінені.

Разом з тим, обсяг ремонтно-будівельних робіт для потреб закладу освіти за 10 місяців 2020 року становить 105 тис. грн. (ремонт кімнат у гуртожитку училища, навчальних кабінетів і майстерень). Зараз колектив НПЦ інтенсивно готує кабінети і майстерні автослюсарного профілю до створення на базі ВПУ №19 м. Дрогобича нового «НПЦ з ремонту колісних транспортних засобів та зварювальних робіт».

Дохід від виробничої практики здобувачів професії «Штукатур. Лицювальник-плиточник. Маляр» за 10 місяців 2020 року становить 58330,00 грн. (при запланованих 105 тис. грн.).

Недовиконання обсягів навчально-виробничої діяльності сталося через форс мажорні обставин, пов’язані з епідемічною ситуацією в країні.

Велику увагу адміністрація училища та педагогічний колектив НПЦ приділяє профорієнтаційній роботі. З метою популяризації робітничих професій будівельного профілю на базі навчально-практичного центру у 2019 році проводилися різноманітні масові профорієнтаційні заходи із залученням роботодавців, представників будівельних організацій, учнів закладів загальної середньої освіти та їх батьків.

У 2020 році профорієнтаційні масові заходи (зокрема, день відкритих дверей, майстер-класи з усіх будівельних професій, семінари-практикуми для тимчасово непрацюючого дорослого населення, олімпіади для учнів навколишніх шкіл м. Дрогобича та Дрогобицького району тощо) були відмінені через епідеміологічну ситуацію. За 10 місяців поточного року в плані профорієнтації було проведено 3 майстер-класи (майстерки) з малярних, гіпсокартонних і лицювально-плиткових робіт для учнів 7-8 класів. Проте, жодного конкурсу чи олімпіади на базі НПЦ проведено не було.

Великого значення педагогічний колектив НПЦ приділяє підвищенню кваліфікації та рівня фахової компетенції своїх працівників.

У поточному році в рамках програми «Вивчення європейського досвіду сучасного будівництва» майстри виробничого навчання, які здійснюють практичну підготовку у НПЦ, пройшли підвищення кваліфікації на базі підприємств-соціальних партнерів. Зокрема, майстер в/н Кобільник С.М. пройшла стажування на базі виробничих підрозділів МПП «Спецмонтажбуд» м. Трускавець (наказ №56 від 21.02.20) за темою «Опорядження поверхонь декоративними штукатурками»; отримала відповідний сертифікат (78 годин). Майстри в/н Лихва О.В. і Хабаль Г.І. пройшли стажування на базі будівельної фірми «Лімниця», м. Дрогобич (наказ № 59 від 25.02.20) за темою «Сучасні механізовані способи нанесення штукатурних розчинів», про що отримали відповідний сертифікат (72 години).

У листопаді 2020 року на базі НПЦ заплановано стажування викладачів спецтехнологій будівельного профілю Андрусик К.П. і Брошніцкої Л.Й. та майстра виробничого навчання Родьо М.Д. (наказ №248 від 10.11.20).

Педагогічний колектив знаходиться у постійному пошуку інноваційних ідей, нових підходів і технологій та можливостей підготовки робітника будівельного профілю.

Щоб забезпечити конкурентоспроможність випускника на ринку праці, ВПУ №19 м. Дрогобича працює над розширенням змісту теоретичної і практичної підготовки НПЦ. Зокрема, розробляються програми цільового призначення (за скороченими термінами навчання) з усіх будівельних професій, на які училище має ліцензії.

Крім того, у наступному 2021 році плануємо включити до переліку освітніх послуг, які будуть надаватися центром, навчання за професіями столяр-будівельний та монтажник гіпсокартонних конструкцій. Адміністрація училища та педагогічний колектив планують розширити зміст діяльності НПЦ та просити департамент освіти і науки Львівської області про зміну його назви: «Будівельний навчально-практичний центр» Вищого професійного училища №19 м. Дрогобича.

У цьому контексті передбачається підготовка здобувачів за інтегрованими професіями, зокрема опоряджувальник будівельний (кваліфікації: штукатур, маляр, плиточник-лицювальник, монтажник гіпсокартонних конструкцій) та деревообробник будівельний (кваліфікації: столяр, тесляр, верстатник деревообробних верстатів).

Вважаємо, що оволодіння професійними компетенціями за різними кваліфікаціями гарантує випускнику училища можливість успішного працевлаштування, а також відкриття власного бізнесу.

Співпраця з соціальними партнерами.

Найбільш плідною та активною в поточному році була співпраця працівників НПЦ з такими соціальними партнерами і працедавцями, як будівельна фірма «Лімниця», м. Дрогобич, будівельна фірма «Беркут», м. Дрогобич; МПП «Спецмонтажбуд» м. Трускавець, комбінат комунального господарства м. Дрогобич, ПТзОВ «Майстер Клим», с. Дубляни Самбірського району.

Основними формами співпраці є участь у «круглих столах», днях «відкритих дверей», майстер-класах, конференціях, семінарах-практикумах; забезпечення робочих місць для проходження виробничої і переддипломної практики здобувачів та працевлаштування випускників, участь представників підприємств у проміжній та державній кваліфікації, здійснення профорієнтації учнівської молоді.

Періодично соціальні партнери беруть участь у покращенні матеріально-технічної баз НПЦ. Зокрема, лише в 2020 році для виконання оздоблювальних робіт на будівельному полігоні будівельна фірма «Лімниця» передала як спонсорську допомогу 300 кг цементу, будівельна фірма «Беркут» - 13 гіпсоблоків (8м2).

Керівники підприємств (директор ПП «Лімниця» А.В. Варварук, директор ПП «Беркут» Хомин Я.І., директор МПП «Спецмонтажбуд» Пащак Т.С.) систематично надають у оренду будівельне обладнання інструменти та механізми при виконанні працівниками НПЦ ремонтно-будівельних робіт. Вже стало доброю традицією передавання від соціальних партнерів у власність закладу сучасних оздоблювальних матеріалів після проведення на базі НПЦ тренінгів, семінарів-практикумів, майстер-класів.

Для майстрів виробничого навчання училища у рамках співпраці з будівельною фірмою «Беркут», (м. Дрогобич) на її базі у жовтні 2020 р. проведено семінар-практикум за темою: «Сухі будівельні суміші» компанії «Ceresit». На семінарі менеджер магазину будівельних сумішей «БудМайстер» представив серію нових розробок матеріалів і технологій торгової марки «Ceresit». Учасники семінару також пройшли професійне навчання та ознайомилися з особливостями використання сухих будівельних сумішей цієї компанії, долучилися до участі у майстер-класі. Майстри в/н розширили знання про сучасні будівельні матеріали популярної торгової марки та їх технологію використання.

У рамках співпраці з ПП «Лімниця» на базі НПЦ представниками цієї будівельної організації (жовтень, 2020) було проведено майстер-клас «Оздоблення стін механізованим способом нанесення штукатурки торгової марки «Knauf» штукатурною станцією PBE A-7.

А зимою 2020 року (з 17 по 21 лютого) 8 робітників цієї будівельної організації проходили стажування без відриву від виробництва на базі НПЦ за професією «Лицювальник-плиточник.

Ми разом з соціальними партнерами, громадськими організаціями та регіональною владою зосереджуємо увагу на підвищенні соціально-економічної ефективності підготовки спеціалістів для будівельної галузі з високими навичками роботи на сучасній техніці, відповідним багажем знань через цілеспрямоване, комплексне залучення, акумулювання і оптимізацію використання ресурсів, розвиток координаційних зв’язків у рамках професійного спрямування.




Вище професійне училище

№ 29 м.Львова

Навчально-практичний центр напрямку «Автомобільний транспорт»

Матеріально-технічна база новоствореного навчально-практичного центру за напрямком «Автомобільний транспорт» складається з навчальних кабінетів (кабінет професійно-теоретичної підготовки, правил дорожнього руху та основ безпеки руху), лабораторії двигунів внутрішнього згоряння, майстерні діагностики та ремонту колісних транспортних засобів, автослюсарної майстерні, які укомплектовані сучасними засобами навчання, обладнанням, інструментом, діючими стендами, дидактичними матеріалами та комплексно-методичним забезпеченням.

Професії, за якими здійснюється підготовка на базі створеного НПЦ: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрозварник ручного зварювання, водій автотранспортних засобів категорії В, С.

В перспективі планується розпочати підготовку кваліфікованих робітників за професіями «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів», «Електрогазозварник», «Рихтувальник кузовів».

Планується проведення навчальних семінарів, тренінгів, круглих столів, майстер-класів із залученням фахівців автомобільної галузі для майстрів виробничого навчання, викладачів, інших зацікавлених сторін; проведення стажування, перепідготовки, підвищення кваліфікації працівників.

У процесі професійного навчання будуть надаватися послуги з обслуговування та ремонту автотранспортних засобів.

Очікуваними результатами роботи НПЦ стане якісна підготовка висококваліфікованого фахівця автотранспортного напрямку, який буде відповідати вимогам сучасного ринку праці та задовольнятиме потреби роботодавця, підвищення престижності робітничої професії, зацікавлення роботодавців у замовленні підготовки відповідних фахівців.

ВПУ № 29 м.Львова тісно співпрацює з Львівським обласним та міським центрами зайнятості населення, Львівським автомобільно-дорожнім коледжем, Львівським коледжем харчової та переробної промисловості. Укладено прямі угоди про співпрацю з Національним університетом “Львівська політехніка”, Львівським національним університетом ім. Івана Іранка, Національним педагогічним університетом ім.М.Драгоманова. Укладені договори про надання освітніх послуг між ВПУ № 29 м.Львова та ТОВ СП «Електронтранс», ДП «Львівський бронетанковий завод», ЛКП «Львівелектротранс», ПМП «Вітас», ТзОВ «Автоцентр Циклон», ТзОВ «Турбо Дизель Сервіс», ПП «Man Truck Service», компанією «Дніпро-М» та іншими підприємствами різної форми власності.




Вище професійне училище

34 м.Стрия

Навчально-практичний центр з підготовки робітників за професією: «Монтажник санітарно технічних систем і устаткування»

На базі ДНЗ «ВПУ-34 м. Стрий» у грудні 2017 році відкрито навчально-практичний центр ( далі НПЦ) з підготовки кваліфікованих робітників за професійним спрямуванням «Монтажник санітарно-технічних систем і устаткування».

У НПЦ обладнані 15 робочих місць для проведення виробничого навчання з учнями училища.

Приміщення НПЦ оснащено сучасним устаткуванням та інструментами:

· Навчальні стенди:

фасонні частини для з’єднання каналізаційних труб;

фітинги для з’єднання водопровідних труб: пластмасових , металопластикових, поліпропіленових, стальних;

зразки сифонів, змішувачів, трубопровідної та запірної арматури;

· Навчальні кабіни:

обладнання кухні (різні види мийок, електричний бойлер, фрагмент теплої підлоги, електричний котел);

обладнання суміщеного санвузла (ванна, умивальник, біде, унітаз, інсталяція унітазу);

обладнання душової (душовий бокс, душова кабіна з піддоном, інсталяція умивальника з протічним електроводонагрівачем);

обладнання майстерні (зразки сучасних радіаторів опалення, електричні інструменти: штраборізи, паяльники, шуруповерти, болгарки, дрелі, прескліщі; свердлильний станок, стіл для розміщання, трубогиб, електричні точила, компресор, зварювальний напівавтомат, лещата слюсарні)

На базі НПЦ під керівництвом наставників можна навчати, удосконалювати та підвищувати кваліфікацію робітників. Освоювати сучасні методи з’єднання труб, будову та принцип роботи арматури санітарно-технічних систем, систем опалення, водопроводу та водовідведення.

Будова та монтаж систем водопостачання, водовідведення та опалення в сучасних умовах постійно оновлюється. З’являються інноваційні технології, матеріали, пристрої. Отже, найважливішою умовою ефективної роботи санітарно-технічних систем є висока якість монтажу, котра залежить від професійної майстерності монтажників санітарно-технічних систем і устаткування.

Співпраця з соціальними партнерами.

В рамках українсько-швейцарського проекту «Публічно-приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» протягом 3-ьох років постійно співпрацювали з ресурсним центром ГУРТ який допомагав придбати підручники, організовувати спільні проекти, зустрічі та конкурси.





Вище професійне училище

№8 м. Стрия

Навчально-практичний центр електрозварювання та ковальської справи

21 грудня 2018 р. на базі Державного навчального закладу «Вище професійне училище №8 м.Стрия» відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру електрозварювання та ковальської справи. За кошти обласного бюджету та кошти спецрахунку навчального закладу проведено повну реконструкцію зварювальної майстерні та кузні. Створені навчальні місця, устатковані австрійським обладнанням "Fronius" для напівавтоматичного, дугового, аргонового зварювання, для плазмового різання. Обираючи обладнання, були поставлені чіткі вимоги: висока якість зварних швів, енергоефективність, гнучкість та тривалий термін служби джерел струму.

За програмою «Розвиток освіти Львівщини на 2018 рік» для навчального закладу було придбано обладнання для створення НПЦ електрозварювання та ковальської справи (загальна вартість - 1 млн. 200 тис. 00 грн.):

1.Зварювальне обладнання на суму 792831,52 грн.:

· Зварювальний апарат TransPocket 150 у комплекті – 5 шт. (119376,48 грн.);

· Зварювальний апарат TransSteel 2200 MP/Set/EF - 8 шт.

(505656,38 грн.);

· Апарат повітряно-плазмової різки Powermax 30 AIR у комплекті –

1 шт. (65487,59 грн.);

· Зварювальний апарат MagicWave 190 EF у комплекті – 1 шт.

(102311,07 грн.).

2. Комплект плит для столів зварника на суму 49000,00 грн.

3. Компресор на суму 7242,00 грн.

4. Монтажна пила на суму 6368,00грн.

4. Металообробний верстат на суму 10450,00 грн.

5. Мультимедійне обладнання на суму 16600,00 грн.

6. Система сигналізації та відеоспостереження на суму 33420,00грн.

7. Набір електроінструментів на суму 9908,00 грн.

8. Верстати для кування – 4 шт. на суму 150000,00 грн.

9. Будівельні матеріали, обладнання та інструменти на суму 150000, грн.

В центрі для набуття практичних навичок обладнані навчальні місця для практичної підготовки учнів із застосуванням найсучасніших технологій.

27 листопада 2019 р. на базі навчально-практичного центру електрозварювання та ковальської справи проведено І етап Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «World Skills Ukraine» з компетенції «Зварювальні роботи».

Партнерами виступили ТзОВ «Фроніус Україна», ПАТ «Галенергобудпром», ТзОВ «Галицькі стандарти», ТОВ «Діскавері-бурове обладнання (Україна)», КП «Зелене місто», Агенція регіонального розвитку «Перспективи Стрийщини», ТзОВ «Українська фабрика сталевих продуктів»

Навчально-практичним центром постійно надаються послуги населенню та організаціям з виготовлення таких виробів:

1. Огорожі металеві ковані.

2. Лавки для відпочинку.

3. Лавки металеві ковані.

4. Підставки під квіти.

5. Смітники металеві.

6. Металеві боковини для лавок

7. Перила металеві ковані.

8. Ворота металеві ковані.

9. Підставки під вазони.

10. Столи журнальні ковані.

11. Крісла металеві ковані.

12. Ремонт автомобіля ВАЗ.






Вище професійне училище

№ 11 м. Червонограда

Навчально-практичний центр «Сучасних швейних технологій і дизайну»

Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій і дизайну ВПУ №11 м. Червонограда має такі напрями діяльності:

1. Визначення та впровадження передового досвіду з професійно-практичної підготовки робітників швейних професій.

2. Вдосконалення організації професійно-практичної підготовки учнів з метою освоєння ними новітніх швейних технологій і матеріалів.

3. Організація роботи і підвищення кваліфікації педагогічних працівників ПТНЗ регіону, робітників швейних підприємств з вивчення та відпрацювання технологій, набуття умінь та навичок роботи з сучасним обладнанням і матеріалами, надання освітніх послуг за рахунок фізичних та юридичних осіб.

4. Внесення пропозицій стосовно покращення підготовки та підвищення кваліфікації робітників швейних професій, майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-практичної підготовки.

3. Співпраця з соціальними партнерами.

1. Співпраця з іншими НПЦ з питань удосконалення своєї діяльності.

2. Організація днів відкритих дверей з центрами зайнятості з метою профорієнтації та популяризації швейних професій, а також заохочення до співпраці з робоботодавцями.

3. Співпраця з підприємствами в галузі швейного виробництва з питань працевлаштування випускників училища, організації виробничої практики для учнів, впровадження дуальної форми навчання та вивчення новітнього обладнання.





Львівське вище професійне училище інформаційно-комп’ютерних технологій

Навчально-практичний центр IT- технологій

02 лютого 2018 року в училищі офіційно відкритий навчально-практичний центр IT-технологій за галузевою спрямованістю інформаційні технології. Головною метою діяльності НПЦ є реалізація завдань щодо вдосконалення професійно-практичної та професійно-теоретичної підготовки учнів, слухачів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, комп’ютерних технологій, професійна орієнтація учнів шкіл регіону, здійснення шляхом співробітництва і взаємодії постійного зв'язку між підприємствами та іншими закладами професійної (професійно-технічної) освіти з метою поширення інноваційних педагогічних та виробничих технологій, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання тощо.

Освітні послуги (первинна професійна підготовка з професій):

"Оператор комп'ютерного набору. Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення"

"Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення"

"Оператор комп'ютерного набору. Оператор комп'ютерної верстки"

Перелік послуг, які надає навчально-практичний центр IT-технологій:

1. Послуги з ремонту комп'ютерної техніки та встановлення програмного забезпечення

Ремонт та обслуговування персональних комп’ютерів (ПК):

Апаратний ремонт, модернізація ПК та ноутбуків.

Діагностика та виправлення несправностей ПК та ноутбуків.

Очистка ПК та ноутбуків.

Встановлення та заміна комплектуючих ПК.

Встановлення та заміна комплектуючих у ноутбуках.

Підбір комплектуючих ПК під потреби користувачів.

Робота з програмним забезпеченням:

Встановлення операційних систем з пакетом супутніх програм.

Встановлення офісного програмного забезпечення.

Під’єднання периферійних пристроїв та встановлення драйверів.

Антивірусне забезпечення комп’ютерної техніки.

Настроювання BIOS-а.

Відновлення інформації:

Відновлення інформації з жорсткого диску.

Відновлення інформації з flash накопичувачів.

Мережа та інтернет:

Налаштування мережі Інтернет.

Організація бездротової мережі.

Налаштування роутерів.

Інші послуги:

Доставка та підключення комп’ютерної техніки.

Встановлення відеоспостереження.

Створення та обробка відеопродукції.

Створення сайтів.

2. Послуги оперативної поліграфії

Друкарські та копіювальні послуги:

ü Копіювання документів (формати A4, A3).

ü Кольоровий та чорно-білий друк (формати А4, А3).

ü Широкоформатний кольоровий друк (формати A3, A2, А1).

ü Сканування документів.

ü Багатотиражний друк (А4, A3)

ü Виготовлення друкованої продукції (візитки, листівки, буклети, календарики, флаєри).

Зшивання документів:

ü Брошурування та переброшурування на пластикову пружину.

ü Брошурування та переброшурування на металеву пружину.

ü Зшивання та розшивання металевим каналом твердою обкладинкою.

Ламінування:

ü Ламінування (формати A6, A5, А4, A3).

Редакторські та додрукарські послуги:

ü Набір та редагування тексту.

ü Комп’ютерна обробка документів, зображень та фотографій.

ü Відновлення фотографій.

ü Створення графічних зображень.


Результати НПЦ IT-технологій:

20 квітня 2018 року в ДНЗ "Львівське ВПУ ІКТ" проведено Всеукраїнський науково-практичний семінар на тему: "Використання мультимедійного контенту в освітньому процесі закладів професійної (професійно-технічної) освіти". На заході були присутні представники департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації, Навчально-методичного центру у Львівській області, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, методисти та викладачі інформаційно-комп’ютерних технологій ПТНЗ з 7 областей України.

11 квітня 2019 року на базі навчально-практичного центру IT-технологій проведено семінар-тренінг для викладачів комп’ютерних дисциплін закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини на тему: "Використання мультимедійного контенту для підготовки фахівців робітничих професій. Електронні ресурси та корисні посилання в мережі інтернет. Застосування хмарних інструментів та інтерактивних технологій в практичній діяльності педагога".

Квітень 2019 року – участь майстрів виробничого навчання у всеукраїнському соціальному освітньому проекті WOW TEACHERS (Основи веб-розробки) за підтримки фонду Brain Basket Foundation (розвиток освіти в сфері IT).

Лютий 2020 року – навчання, участь у майстер-класах майстрів виробничого навчання комп’ютерного напрямку, викладачів комп’ютерних дисциплін друку 3D моделей на 3D принтерах за сприяння підприємства WANHAO UKRAINE.

28 лютого 2020 року – участь майстрів виробничого навчання комп’ютерного напрямку у семінарі “Дизайн і поліграфія. Підготовка макетів до друку”, організованого ГС “Кластером видавничої діяльності та поліграфії”.

Впродовж 2019-2020 років – дистанційне навчання майстрів виробничого навчання за курсом "Використання додатків Google в освітній діяльності" при Академії Цифрового Розвитку.

Серпень 2020 року – дистанційне навчання майстрів виробничого навчання за курсом "Ефективні рішення Google for Education для хмарної взаємодії" при Академії Цифрового Розвитку.

Співпраця з соціальними партнерами.

Навчально-виробниче підприємство "Рейтар-плюс": ремонт компʼютерів і периферійного устаткування;

Приватне підприємство "Арус": комп’ютерні послуги та сервіс;

Компанія "M-SERWIS": надання інформаційних послуг, дослідження ринку праці;

Microsoft Україна в рамках проекту "Office 365 для мого навчального закладу";

ГО "Вибір майбутнього": популяризація комп’ютерної грамотності серед учнівської молоді. Проект "З комп’ютером на ти";

ГС "Кластер видавничої діяльності та поліграфії": участь у спільних семінарах, тренінгах, презентаціях, тощо; підвищення кваліфікації, стажування педагогічних працівників.

Google Україна в рамках проекту G Suite for Education для закладів освіти – розгортання корпоративного облікового запису навчального закладу з метою організації дистанційного (змішаного) навчання.







Львівське вище професійне художнє училище

  1. «Міжрегіональний навчально-практичний центр інноваційних будівельно-реставраційних і деревообробних технологій»


  1. Навчально-практичний будівельний центр компанії «Хенкель Баутехнік» (Україна)

Галузева спрямованість - Будівництво, промисловість

Професії - реставратор декоративно-художніх фарбувань, маляр, реставратор виробів з дерева, столяр, штукатур, лицювальник-плиточник.

Співпраця з соціальними партнерами.


Надання додаткових освітніх послуг, організація та проведення семінарів-практикумів, конференцій, тренінгів, майстер, майстер-класів, конкурсів, профорієнтація учнів шкіл.

Всеукраїнська мультиплікація:

1. Досвіду малярного проекту модульне навчання (Київ, Вінниця, Харків)

2. Досвіду столярного проекту модульне навчання (Київ, Вінниця, Харків)


Тренінг-практикум:

«Використання матеріалів компанії Flugger для малярних робіт», ДП "Капарол " "Системи утеплення фасадів матеріали і технології від CAPAROL"


Регіональні семінари:

"Системні рішення з улаштуванням підлоговими матеріалами Geresit", "Теплоізоляція будівель"








Львівське вище професійне училище дизайну та будівництва

  1. Навчально-практичний центр фірми «Кнауф»

  2. Навчально-практичний центр ТзОВ «Роберт Бош Лтд»

  3. Навчально-практичний будівельний центр фірми «TRIORA»

  4. Навчально-практичний центр «Полімін Хаб»

Завдяки роботі навчально-практичних центрів надаємо можливість учням, особам з числа працюючого населення, незайнятого населення здобути суміжну професію, пройти курсове навчання за модульною системою, удосконалити професійні компетенції, використовуючи в роботі матеріали, інструменти і т.і. провідних вітчизняних та міжнародних компаній.

З вересня 2018 року почали впровадження елементів дуальної форми навчання в освітній процес; розроблений комплект навчальних модулів, призначених для підготовки робітників з професії «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Маляр».

Усі три навчально-практичні центри та «Полімін Хаб» мають сучасну навчально-матеріальну базу, оснащені новим будівельним обладнанням, комп’ютерною технікою.

Професійну підготовку в НПЦ здійснюють педагогічні працівники, які мають високий рівень професійної компетенції та відповідну кваліфікацію.

Для всіх, хто хоче навчатися, є можливість стати учасником різноманітних семінарів-практикумів, консультацій, тренінгів, майстер-класів, конкурсів фахової майстерності, які проводяться спільно з компаніями «Кнауф», «Тріора», «Роберт Бош ЛТД», «Полімін» з використанням технологій, матеріалів та інноваційних проектів цих компаній.

Колектив викладачів та майстрів в/н впроваджує інноваційні проекти «Проектна технологія розвивального навчання при підготовці кваліфікованих робітників будівельного напрямку, відкрито майстерню мокрих процесів, улаштування наливних підлог матеріалами Кнауф, які відповідають сучасним вимогам. Майстерня облаштована робочими місцями, інструментом та обладнанням для підготовки висококваліфікованих робітників – оздоблювальників.

З метою популяризації робітничих професій будівельного профілю на базі навчально-практичних центрів постійно проводяться різноманітні профорієнтаційні заходи із залученням роботодавців, представників будівельних організацій, учнів загальноосвітній закладів, батьків.

В цілому, педагогічний колектив орієнтується на технології майбутнього, започатковує нові форми і методи модернізації освітнього процесу, формуючи творчо розвинену особистість з інноваційними мисленням, здатну до навчання впродовж життя.

3. Співпраця з соціальними партнерами є прикладом інноваційного підходу до професійної підготовки учнів, осіб з числа працюючого населення, незайнятого населення. Навчально-практичні центри відіграють важливу роль у пiдготовцi випускників училища. Завдяки застосуванням передових технологій, високоякiсних матеріалів, інструментів учнi набувають навикiв та умінь з монтажу перегородок, пiдвiсних та пiдшивних стель, облицювань, що вiдповiдають квалiфiкацiйнiй характеристицi. Соціальні партнери відвідують навчальний заклад і надають квалiфiковані консультацiї щодо впровадження інноваційних технологій в навчально-виробничий процес. А також передано училищу технiчну лiтературу, плакати, iнструменти та матерiали для наочних демонстрацій на уроках професiйно-теоретичного i професiйно-практичного циклу: стенди: «Iнструмент для монтажних робіт з ГКЛ», «Будівництво сухим способом», «Нанесення декоративних штукатурок», «Безкаркасний спосіб облицювання поверхонь ГЛК» та «Елементи монтажу перегородок та пiдвiсних стель» та т.і.

Особливої уваги заслуговує електронний підручник «Монтаж гіпсокартонних конструкцій», співавторами якого є Т.Є. Остапченко, О.Ю. Старченко, Ю.Я. Подоліч, а також комплект роздаткових матеріалів для навчання за професією МГК, створений спільно ДП «КНАУФ Маркетинг» та ДП «Український науково-методичний центр професійного розвитку».

Організовані конференції та семінари за участі соціальних партнерів сприяють розвитку молодіжного стартапства, формуванню трудового потенціалу регіону, підготовки висококваліфікованих фахівців будівельної галузі України, популяризації фахових здобутків, обміну виробничим досвідом між навчально-практичними будівельними центрами.

Співпраця з соціальними партнерами відкриває нові можливості для розвитку професійно-технічної освіти і є запорукою успішного розвитку навчального закладу.



Львівське вище професійне училище побутового обслуговування

Навчально-практичний центр інноваційного кравецтва

14 грудня 2017 року у Львівському ВПУ побутового обслуговування був відкритий Навчально-практичний центр інноваційного кравецтва (далі НПЦ ІК).

Головною метою діяльності НПЦ ІК є реалізація завдань щодо вдосконалення професійно-практичної та професійно-теоретичної підготовки учнів, слухачів, підвищення кваліфікації фахівців швейних підприємств (далі – слухачі), впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів, комп’ютерних технологій, професійна орієнтація учнів шкіл регіону, здійснення шляхом співробітництва і взаємодії постійного зв'язку між підприємствами та іншими професійно-технічними навчальними закладами з метою поширення інноваційних педагогічних та виробничих технологій, інформації щодо новітніх матеріалів, інструментів, обладнання тощо.

У Навчально-практичному центрі інноваційного кравецтва майстерні (6 шт.) оснащені сучасним швейним обладнанням та комп’ютерною технікою. Всього придбано обладнання на суму більше 1,5 млн. грн. (за рахунок коштів спеціального фонду). У всіх виробничих майстернях та кабінетах професійно-теоретичної підготовки виконані ремонтні роботи, придбано нові меблі.

На базі НПЦ ІК здійснюється первинна професійна підготовка учнівської молоді, перепідготовка незайнятого населення, підвищення кваліфікації працівників швейних підприємств за новітніми технологіями із застосуванням сучасних матеріалів, обладнання та інструментів.

Кількість учнів, які навчаються за професією «Кравець. Закрійник», щороку зростає: станом на 01.09.2017 року – 152 особи, на 01.09.2018 року – 158 осіб, на 01.09.2019 року – 190 осіб, а на 01.09.2020 року – 185 осіб.

Центр постійно розширює спектр практичних послуг, він стає багатопрофільним, що дає можливість учням (слухачам) здобути професійні уміння та навички, яких достатньо для того, щоб стати справжніми фахівцями відповідного кваліфікаційного рівня.

Навчально-практичний центр надає послуги іншим навчальним закладам професійної освіти м. Львова та області щодо пошиття спецодягу. У закрійній майстерні здійснюємо розкрій невеликим приватним швейним підприємствам.

У 2018 році виготовлено продукції та надано послуг на суму 264,99 тис. грн., у 2019 році – 372,29 тис. грн., а у 2020 році запланований обсяг 500.00 тис. грн.

Впродовж двох років на базі НПЦ ІК проводилась обласна олімпіада з трудового навчання серед школярів. Розпочата співпраця із ЗЗСО м. Львова щодо проведення уроків трудового навчання, майстер-класів в майстернях навчально-практичного центру.

Співпраця з соціальними партнерами.


Проводиться постійна робота щодо укладання двосторонніх договорів про надання робочих місць або навчально-виробничих дільниць для проходження учнями виробничого навчання та виробничої практики. З метою усунення основних недоліків традиційних форм і методів навчання майбутніх кваліфікованих робітників в училищі з 2018 року впроваджено елементи дуальної форми навчання з інтегрованої професії «Кравець. Закрійник» (уроки виробничого навчання та виробнича практика - на підприємстві). Для цього укладені тристоронні договори з ТзОВ «Грація-Тексалекса», ТзОВ «НФН Україна».




Львівське вище професійне училище харчових технологій

Навчально-практичний пекарський центр

У жовтні 2007 року на базі Львівського професійного ліцею харчових технологій відкритий навчально-практичний пекарський центр (НППЦ), який став результатом міжнародної співпраці між ліцеєм і компанією IFT GmbH Товариство з відновлення (Херенберг, Німеччина) про впровадження проекту за сприяння фонду Роберта Боша «Покращення професійно-практичної освіти в Україні». Німецька сторона забезпечила навчальний центр сучасним хлібопекарським обладнанням та фахівцями для проведення семінарів і майстер-класів з вивчення інноваційних технологій хлібопекарського виробництва. Водночас, НППЦ є осередком для навчання, перенавчання і підвищення кваліфікації дорослого населення та робітників хлібопекарських підприємств.

У 2008р згідно рішення Загальних Зборів Міжнародного благодійного фонду передачі та розвитку технологій ліцею передано технологічне устаткування на загальну суму 24515грн., а власних коштів, витрачених на оснащення пекарського центру, облаштування побутових приміщень було витрачено у сумі 69041 грн.

Для придбання обладнання для НППЦ у 2013-2016рр. було виділено бюджетних коштів на суму 280,5 тис.грн., а саме:

· пароконвекційна піч – 73тис.грн.,

· система вентиляції – 123,5тис.грн.,

· пожежна сигналізація – 84 тис.грн.

Власних коштів на створення НППЦ було використано 1256 тис.грн.

У НППЦ функціонує обладнання: піч електрична, міксер, тістомісильна машина, кремозбивальна машина, мащина для розкатки тіста, пароконвекційна піч, електроплита, тістомісильна машина Діозна, ручний тістодільник, холодильник, столи виробничі, мультимедійна система

За період функціонування пекарського центру було проведено ряд семінарів та майстер-класів, як міжнародними так і вітчизняними фахівцями хлібопекарської і кондитерської галузі.

Штатних працівників за рахунок коштів спеціального фонду не залучено.

Уроки виробничого навчання і практичні заняття з технології проводять майстри виробничого навчання і викладачі хлібопекарського і кондитерського виробництва у кількості – 10 чол.

Контингент НППЦ за видами освітньої діяльності:

- первинна професійна підготовка – 229чол.

- підвищення кваліфікації – 12чол

- перепідготовка – 10чол

Дохід від виробничої діяльності (реалізації продукції, виготовленої в НППЦ) у 2019р. склав 195 тис.грн., за 9 місяців 2020р. – 63,7 тис.грн.

3. Соціальні партнери:

ПАТ «Концерн «Хлібпром», ТзОВ «Рітейл Україна», ТзОВ «Львівхолод», – навчання за дуальною системою

Сільпо Фуд, ФОП Бадзай Г.М., цех кондитерських виробів «Вікторія», пекарня «Живий хліб», кондитерська фабрика «Торон», кафе-пекарня «Пекар» - організація виробничого навчання на виробничої практики на підприємстві згідно навчальних планів.





Львівське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту

Регіональний навчально-практичний центр залізничного транспорту

Училище здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації, як правило з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі базової чи повної середньої освіти, а також перепідготовку незайнятого населення.

Назва НПЦ :


Регіональний навчально-практичний центр залізничного транспорту

Напрямок : Залізничний транспорт


Дата відкриття : 02.11.2017р


Види діяльності :


Реалізація професійно-практичної та професійно-теоретичної підготовки учнів, слухачів для залізничного транспорту.




Новояворівське вище професійне училище

Навчально-практичний центр токарної справи

Професія «Токар» затребувана на ринку праці. Користується попитом серед місцевої учнівської молоді. Місцеві роботодавці постійно мають потребу в дані професії.

В навчальному закладі наявна ліцензія та свідоцтво про атестацію за даною професією, наявні угоди з роботодавцями, а саме з ТзОВ «Балмікс», ТОВ «Яворівські АТП 1463», ТзОВ «Будексім»; достатня матеріально - технічна база ( фрезерувальний верстат, 12 токарних верстатів, заточувальний верстат , свердлильні верстати),кабінет токарної справи площею 89,9 кв.м, майстерня для відпрацювання практичних навиків професії «Токар» площею 135,8 кв.м., кадрове забезпечення, є гуртожиток, доступне транспортне сполучення.

Загальний контингент учнів професії «Токар» 90 учнів. Перепідготовка у 2020 році 6 слухачів фірми «БОШ» смт.Краковець




Стрийське вище художнє професійне училище

1.Навчально-практичний деревообробний центр

2. Навчально-практичний центр за професією «Верстатник деревообробних верстатів»

Навчально – практичний деревообробний центр та Навчально-практичний центр за професією «Верстатник деревообробних верстатів» деревообробної галузі створено з метою впровадження у навчальний процес новітніх виробничих технологій із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів; удосконалення навичок майстрів виробничого навчання, викладачів; допомоги закладам освіти щодо практичного освоєння учнями новітніх деревообробних технологій та матеріалів; розширення соціального партнерства у сфері підготовки конкурентоспроможного кваліфікованого робітника.

На даний час на базі НПДЦ та НПЦ за професією «Верстатник деревообробних верстатів» проводиться первинна професійна підготовка за професіями «Верстатник деревообробних верстатів», «Виробник художніх виробів з дерева», виготовлення продукції з дерева для власних потреб закладу освіти, а також надаються послуги населенню.

Основним завданням НПДЦ та НПЦ за професією «Верстатник деревообробних верстатів» на даному етапі є надати випускнику не тільки необхідні теоретичні знання і практичні навички, але й сформувати його як висококваліфікованого робітника, допомогти йому покращити форми професійного і особистісного самовдосконалення.


Співпраця з партнерами:

НПДЦ здійснює співпрацю з ТОВ «Меблевий комбінат «Стрий», ДП «Стрийлісопродукт» та ВТПП «Стиль».

Напрями співпраці: проведення детальних роз’яснень (консультацій) з питань технології виконання робіт у деревообробній галузі із застосуванням новітніх технологій у деревообробці; надання здобувачам освіти навчально-виробничі ділянки для проходження виробничого навчання і виробничої практики; надання робочих місць для проходження стажування та підвищення кваліфікації майстрам виробничого навчання і викладачам спецдисциплін; надання випускникам робочих місць для працевлаштування після завершення навчання; надання матеріалів для покращення якості проведення виробничого навчання на базі НПДЦ та НПЦ за професією «Верстатник деревообробних верстатів».

На сьогоднішній день, завдяки роботі навчально-практичних центрів, виріс коефіцієнт корисної дії, а саме:

- підприємства регіону надають робочі місця нашим учням для проходження виробничої практики;

- керівники підприємств позитивно відгукуються про рівень підготовки наших учнів;

- перехід співпраці з деревообробними підприємствами на якісно новий рівень;

- представники підприємств входять до складу кваліфікаційних комісій, здійснюють відбір учнів для подальшого працевлаштування;

- учні відчувають зацікавленість роботодавців, впевнені в отриманні робочих місць, гідній оплаті праці;

- підвищився престиж робітничих професій і закладу освіти в цілому.



Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного

транспорту та будівництва м.Львова

1.Навчально- практичний центр зварювання

2. Навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування "Інсталятор"

Навчально-практичний центр з підготовки монтажників санітарно-технічних систем і устаткування «Інсталятор».

Ідею центру виношували кілька років. Від початку проекту до перерізання стрічки минуло дев'ять місяців.

Задля потреб центру силами педколективу було реконструйовано та переобладнано 5 приміщень: кабінет, лабораторія, майстерня, роздягальня, хол для теоретичної та практичної підготовки слухачів з професії. На його створення використано 1 млн. гривень з державного бюджету та понад 450 тис. гривень коштів навчального закладу.

Училище уже понад 60 років займається підготовкою сантехніків. Навчальний заклад впродовж останніх років постійно виконує доведений обсяг регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів і молодших спеціалістів.

Триває також робота щодо налагодження співпраці освітніх закладів із бізнес-середовищем для працевлаштування майбутніх фахівців.

Потужна матеріальна база НПЦ у поєднанні з фаховою майстерністю педагогів училища за підтримки влади та бізнесу дозволить значно підвищити якість підготовки кваліфікованих робітників, наблизити її рівень до вимог ринку праці, популяризувати робітничі професії серед населення.




Львівське вище професійне училище технологій та сервісу


Навчально-практичний центр інноваційних швейних технологій

Навчально-практичний центр інноваційних швейних технологій здійснює підготовку та підвищення кваліфікації робітників з професії кравець-закрійник.

Колектив училища та учні навчаються в оновлених та реконструйованих майстернях, на обладнані з сучасними швейними машинами Shanggong та комп'ютерними технологіями, що сприятимуть розвитку інновацій у професійній освіті й якості підготовки фахових кваліфікованих робітників.

Відкриття Навчально-практичного центру інноваційних швейних технологій в рази полегшує підготовку фахівців,бо практично весь процес автоматизований. Сучасне обладнання , інноваційні підходи сприятимуть на високому рівні навчанню учнів та підвищенню кваліфікації фахівців швейного спрямування.

Таким чином, 1 млн 200 тисяч було вкладено у розвиток матеріальної бази для кравецького профілю.

Уся технічна база була модернізована, закуплено нове обладнання – це і універсальні машини, і спеціальні, і машина-автомат для виготовлення вічкових петель, і система автоматизованого програмування, а також інтерактивні комплекси CamTouch, які будуть активно використовуватися на уроках виробничого навчання як для підготовки фахівців-кравців, так і закрійників.

Львівський професійний коледж готельно-туристичного та ресторанного сервісу


1.Навчально-практичний центр інноваційних ресторанних технологій


2.Навчально-практичний центр «Діамант»

Перший – центр інноваційних ресторанних технологій – містить кухарську та кондитерську лабораторії, платформу для навчання сомельє, офіціантів, барменів і бариста, шеф-кухарів, великий демонстраційний зал.

Другий навчально-практичний центр складається з готельного комплексу “Діамант”. Він містить готель, ресторан та бар, SPA-салон.

У центрі інноваційних ресторанних технологій та у центрі готельного комплексу «Діамант» студенти зможуть вдосконалювати практичні навички, а фахівці підвищувати свою кваліфікацію.

Дані центри були створені за рахунок коштів інвестора – 66 млн.грн., спецкоштів навчального закладу 22 млн.грн та коштів державного бюджету 2 млн.грн.

Ідея створення готельного комплексу «Діамант» виникла ще у 2006. Для її реалізації керівництво закладу залучили інвесторів та вклали власні кошти.

На таких базах для навчання, де процес відбуватиметься в формі моделювання ситуацій, педагоги зможуть аналізувати помилки, аби не допускати їх в практичній роботі. Велику увагу у коледжі приділяють вивченню іноземних мов, адже сфера гостинності передбачає спілкування з різними клієнтами. Відтак, міністерську освітню Програму доповнили факультативами.

Робота центрів базується на співпраці та партнерстві з зовнішніми стейкходлерами, формуванні та розвитку цілісної системи платформи новітніх методик професійного навчання, створення професійного майданчика для різноманітних ініціатив формального та неформального навчання.