Актуальні події

22 січня 2024 року відбулася презентація досвіду Ларіної Оксани щодо інструкційних завдань з математики (за технологією внутрікласної диференціації Логачевської Світлани Панасівни).


18  січня  2024 року вчителі початкових класів Житомирщини в рамках «Доброї  практики» долучилися до презентації досвіду вчителя початкових класів Іщенко Олени з питання «Формування візуальної грамотності на уроках української мови та ЯДС».  Лайфхаки,  якими поділилася педагог, допоможуть класоводам ефективно формувати візуальну грамотність молодших школярів.


Спікерки є авторками посібників і підручників для Нової української школи. Ознайомитись з ними можна за посиланням https://docs.google.com/document/d/1C9K9oPB7hrs2ADCcfmKAhBFhtiEK8CCh/edit?usp=sharing&ouid=100099864608803392776&rtpof=true&sd=true

21 жовтня 2023 року в місті  Бердичеві відбувся перший тренінг з підвищення кваліфікації педагогічних працівників за програмою "Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення".  Тренер Запольська Н.І.  опрацювала з учасниками діяльнісні практики навчальної комунікації з сучасними учнями.



23  жовтня 2023 року в Комунальному закладі "Житомирський інститут післядипломної педагогічної освіти" Житомирської обласної ради проведено Добру практику для вчителів початкових класів з теми  "Знати, щоб оберігати: формування ціннісного ставлення до природи".   Узагальюючи роботу учасників онлан зустрічі модератор Бовсунівська Г.Г. підкреслила, що формування ціннісного ставлення до природи першочергово залежить від організації та проведення екологічного в ЗЗСО. Також акцентувала увагу на формуванні екологічної свідомості екоцентричного типу. Рекомендувала під час інтегрованого курсу ЯДС та інших навчальних предметів у позакласній роботі використовувати інтерактивні форми та методи діяльності, особливо при вивченні навколишнього середовища рідного краю.

5-6  жовтня 2023 року командою the LEGO Foundation у м. Києві проведені навчальні тренінги для регіональних тренерів Програми підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення» (далі-Програма) у межах підтримки відновлення освіти України фундацією LEGO. 

Зазначена Програма має на меті охоплення навчанням учителів 1-4 класів закладів державної та комунальної форм власності з жовтня 2023 року до квітня 2024 року включно.  Завданнями Програми є збагачення ефективними практиками реалізації діяльнісного підходу освітній процес початкової школи та удосконалення вміння вчителів упроваджувати в освітній процес діяльнісні методи навчання.

Команди тренерів Житомирської та Київської областей напрацьовували досвід активізації значущих професійних якостей педагогів: агентності, гнучкості мислення, психологічної стійкості, рефлексивності, мотивації до професійного самовдосконалення.

Перші тренінги з вчителями початкових класів Житомирської області відбудуться в кінці жовтня в Житомирі, Звягелі, Бердичеві, Коростені, Коростишеві, Романові, Олевську, Овручі, Черняхові, Хорошеві, Малині. 

Початок ще одного навчального року в умовах повномасштабного російського вторгнення. Школярі та вчителі змушені підлаштовуватися до цих реалій. Але головне, що наші діти будуть навчатися. А наші вихователі, вчителі та викладачі - будуть навчати. Бо знання та культура - це те, що відрізняє нас від ворога. Це ті стовпи, на яких тримається сьогоднішній фронт і будуватиметься майбутнє нашої країни.

🏛 Міністерство освіти і науки України спільно з Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?» (https://www.howareu.com/), ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, та Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні розробили урок «ТИ ЯК? Повертаємось до школи!» до старту нового навчального року 2023-2024. Урок про підтримку та важливість психічного здоров’я для 1-6 класів.

28 серпня 2023 року о 10.00 Національна академія педагогічних наук України в онлайн-режимі розпочне традиційну серпневу веб-конференцію для педагогічних працівників «Вчені НАПН України – українським учителям».


На цьому заході будуть висловлені поради вчених Академії щодо реалізації концепції «Нова українська школа», надані коментарі до змісту нових модельних навчальних програм і підручників, що запроваджуються цього навчального року, висвітлені особливості організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, подолання освітніх втрат, створення безпечного психологічного середовища, та відбудеться ознайомлення освітян з методичними розробками науковців щодо актуальних питань, які турбують нині освітянську спільноту.


Пряма трансляція пленарного засідання буде здійснюватися на каналі YouTube за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=LrJ2zQAhezw.

29 серпня передбачаються виступи вчених академії за секціями, що зазначені у програмі. Виступи можна переглянути за посиланням:

https://undip.org.ua/to-scientists/events/ucheni-napn-ukrainy-ukrainskym-uchyteliam-2/.

Відповідно до стратегії розвитку комунального закладу «Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Житомирської обласної ради 28 березня 2023 року проведено добру практику на тему “Діяльнісний підхід в сучасній початковій школі”. Колектив вчителів початкових класів Романівського ліцею № 1 під керівництвом заступника директора Драгокупел Олени Володимирівни поділилися досвідом реалізації діяльнісного підходу через використання сучасних та ефективних методів організації освітнього процесу. Волтарніст Світлана Анатоліївна, Бричковська Ірина Володимирівна, Фещенко Наталія Миколаївна, Домська Віра Михайлівна, Андрійчук Катерина Іванівна на високому рівні володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та популяризують їх використання. Відематеріали проведеного заходу розміщені в рубриці «Відеоматеріали». 

Завершився обласний тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» у номінації «Початкова освіта». 59 вчителів початкових класів приймали участь у відбірковому етапі. За результатами  випробувань «тестування» і «практична робота» обрали 12 фіналістів. У фіналі відбулися конкурсні випробування «майстер-клас» і «практична робота», які допомогли  визначити п'ятьох найкращих конкурсантів для участі в останньому конкурсному випробуванні «урок». За підсумками конкурсу фіналістами стали Яцківська Леся Леонідівна (Ліцей №27 міста Житомира) і Бурилко Катерина Григорівна (Ліцей №1 Коростишівської міської ради), лауреатами Павленко Оксана Михайлівна (Радомишльський опорний ліцей №2 Житомирської області ) і Микитюк Альона Олександрівна (Ліцей №6 міста Житомира ім. В.Г. Короленка), переможцем - Мирунко Вікторія Дмитрівна (Ліцей №28 м. Житомира імені гетьмана Івана Виговського). 

6 січня 2023 року оприлюднено наказ Міністерства освіти і науки України №805 від 21.12.2022 р. "Про затвердження Положення про атестацію педагогічних працівників".  Цей наказ набирає чинності 01.09.2023 року, крім  підпункту 3 пункту 3 цього наказу,  який набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Сучасна українська освіта відповідає запитам та потребам суспільства.  Низка актуальних аспектів реалізації компетентнісного та діяльнісного підходів в освітньому процесі початкової школи викладено в навчально-методичному посібнику " Нова українська школа: відповідаємо на виклики". - Житомир: КЗ "Житомирський ОІППО" ЖОР,  154 с.

ЗВЕРНЕННЯ МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ ДО УКРАЇНЦІВ

Сьогодні місяць героїчної боротьби українського народу проти російської агресії. Місяць спротиву! Місяць незламності! З такими словами звернувся Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

За цей час 566 закладів освіти постраждали від бомбардувань та обстрілів, 73 з них зруйновано повністю. Агресор стверджує, що наносить удари виключно по військових об'єктах нашої країни. Але ми зібрали численні факти та аргументи, які спростовують це твердження: російський агресор руйнує будинки, дитячі  садки, школи та університети. Ці 29 днів назавжди змінили наше життя. Та ми довели, що українці – сильна, непохитна та волелюбна нація, яка за свою перемогу і незалежність буде битися до кінця!

Кожен із нас робить все можливе аби перемога була ближче: хтось голіруч зупиняє танки, хтось виходить на протести в окупованих містах, хтось готує найсмачнішу їжу для наших військових, хтось звертається в молитві до Бога, а хтось продовжує вчити і навчатися та міцно тримати освітній фронт. Саме завдяки такій взаємодії та зусиллям гордого народу, який любить свою Батьківщину понад усе, провалилися плани загарбників захопити нашу землю.

Ми обов’язково переможемо! Ми побудуємо ще кращу Україну! Ми ніколи не забудемо подвиг наших героїв!


Слава Україні! 


                                                           https://mon.gov.ua/ua/news/zvernennya-ministra-osviti-i-nauki-do-ukrayinciv 


28 квітня 2021 року в онлайн режимі відбувся вебінар «Освітня програма «Світ чекає крилатих» - летімо разом» для заступників директорів з навчально-виховної роботи ЗЗСО та вчителів початкових класів, у якому взяли участь близько 300 педагогів Житомирської області.

Віце-президент НАПН України, директор Інституту педагогіки НАПН України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Топузов Олег Михайлович акцентував увагу на відповідності освітньої системи «Світ чекає крилатих» сучасним потребам дітей у сфері освіти, виховання і гармонійного розвитку. Це також підтвердили результати п’ятирічної експериментальної перевірки у школах різних регіонів України.

Інноваційне навчально-методичне забезпечення освітнього процесу за програмою «Світ чекає крилатих» презентувала  науковий керівник проєкту доктор педагогічних наук Цимбалару Анжеліка Дмитрівна.

Для бажаючих детальніше ознайомитися з освітньою системою «Світ чекає крилатих» - перейти за посиланнями:

Група у Facebook: «Освітня система Анжеліки Цимбалару».

Інстаграм: svit.checkae.krylatyh

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCv5rJ95ScuA-J35JHeezzbg 

27 серпня 2020 року на базі загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 м. Житомира в рамках освітньо-комунікативного хабу Житомирщини «Educational network hub 2020» відбулося спілкування фахівців з початкового навчання на тему «Початкова школа – середовище щасливого дитинства».

У форматі ранкової зустрічі, спікером якої була тренер НУШ, вчитель-методист, вчитель початкових класів ЗОШ № 6 м. Житомира Шевченко Валентина, були висвітлені актуальні питання, викладені в інструктивно-методичних рекомендаціях щодо викладання навчальних предметів в закладах загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році.

Досвідом організації дослідницько-пошукової діяльності на уроках української мови поділилась тренер-педагог НУШ, вчитель пілотного класу, вчитель-методист ЗОШ № 28 м. Житомира Сосніна Ольга.

Як здійснити «ротацію за станціями» на уроках математики практично показала заслужений вчитель України, тренер НУШ, вчитель початкових класів Коростенської міської гімназії Біжан Тетяна.

Про цікавий досвід організації дистанційного навчання в початковій школі розповіла заступник директора Романівської гімназії, тренер-педагог НУШ, вчитель-методист Драгокупел Олена.

Під час дискусії, спікером якої була тренер-педагог НУШ, вчитель-методист, вчитель початкових класів ЗОШ № 22 м. Житомира Міненко Наталія, учасники зустрічі проаналізували різні моделі роботи шкіл в умовах адаптивного карантину.

Учасниками зустрічі напрацьовано пропозиції та рекомендації Міністерству освіти і науки України, спільнотам вчителів початкової школи.

Відповідно до плану роботи КЗ «Житомирський ОІППО» ЖОР  15 лютого 2021 року в онлайн режимі проведена «Добра практика» з проблеми «Реалізація діяльнісного підходу у процесі тематичного навчання». Модератори – методисти з початкового навчання лабораторії методичного забезпечення  Бовсунівська Г.Г., Трохименко Т.О.

Спікер – заслужений учитель України, тренер НУШ, вчитель-методист Коростенської міської гімназії Біжан Тетяна Володимирівна. В занятті взяли участь 28 педагогічних працівників: вчителі початкових класів, тренери-педагоги НУШ.

Біжан Тетяна поділилася практичним досвідом організації освітнього процесу із застосуванням діяльнісного підходу на інтегрованій основі за програмою, розробленою під керівництвом О.Я. Савченко. На прикладі проведення тематичного тижня «Я – мандрівник» вона ознайомила колег із  алгоритмом  роботи вчителя, видами дослідницько-пошукової діяльності учнів, особливостями колективного створення інтелект-карти у першому класі.

Результатом уроків, побудованих на дослідницьких засадах, є оволодіння учнями такими вміннями: бачити проблему, перевіряти інформацію, синтезувати здобуті знання, робити висновки. У них формуються: комунікативна компетентність, інтелектуальна активність, допитливість, уміння дискутувати.