Вас вітає Плугатарський ЗЗСО І-ІІІ ступенів Талалаївської селищної ради Прилуцького району Чернігівської області

Плугатарський ЗЗСО І-ІІІ ступенів

Школа – не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності. І найважливіше завдання школи – виховання здібностей. Велика виховна сила школи народжується там, де у людини, перед якою тільки відкривається життя, є улюблений учитель. 

                                                                В.О.Сухомлинський

Хвилинка Безпеки

     День вишиванки

             Вишиванка — це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу. А тому знати про існування такої події як День вишиванки повинен кожен українець. 

   

        Урок української мови у 9 класі, який пройшов під девізом "Бережи українське - носи вишиванку".

    День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років став особливо пам'ятним для вчителів, учнів Плугатарського ЗЗСО. Зранку вони зібралися  на урочисту лінійку з нагоди відкриття меморіальної дошки на честь колишнього учня школи Володимира Журавля, який поліг в бою за свободу і незалежність України. 

      Розвиток сучасного суспільства гостро ставить питання соціального захисту громадян. Особливу увагу привертають соціально найвразливіші категорії населення, зокрема – діти з особливими освітніми потребами. Процес демократизації та модернізації українського суспільства вимагає забезпечення прав і свобод, зокрема право на освіту для всіх дітей без винятку. Виходячи з цього, одним із основних завдань сучасної української школи є формування інклюзивного освітнього середовища, головною метою якого є активне включення дітей з особливими освітніми проблемами до навчання в загальноосвітні заклади на рівні з іншими категоріями дітей. 

акція "випускники 2024 року для майбутніх поколінь"

     В умовах воєнного стану формується і підростає покоління, яке відбудовуватиме Україну. Випускники війни вже третій рік поспіль не зустрічають традиційні перші світанки дорослого життя, не одягають бальні сукні та не мають змоги танцювати вальси. Але саме вони сьогодні закладають нові сенси і традиції новітньої України.

    Випускники 11 класу Плугатарського ЗЗСО І-ІІІ ст. долучилися до Загальнонаціональної акції. «Кожне висаджене дерево чи кущ – сигнал незламної віри в свою Україну. Випускники вірять, що через 20 років приведуть до своїх дерев незламності в своєму рідному місті своїх дітей, передаючи цю традицію з покоління в покоління. Цей крок також спрямований на підтримку загальноєвропейської Зеленої Угоди напередодні Дня довкілля, адже випускники війни – це майбутні архітектори нової України – незламної і зеленої!»


День зустрічі птахів

 Міжнародний день птахів проходить щороку в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково його відзначають саме в квітні. 1 квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не лише річниця Конвенції, а й час повернення пернатих з вирію. Вперше цей день, як масове дитяче свято стали проводити в Сполучених Штатах Америки. Організатором був вчитель з містечка в штаті Пенсільванія. Незабаром його підтримала одна з популярних газет «Пітсбурзька телеграфна хроніка», що почала популяризацію Дня птахів.

     Мета цієї акції – звернути увагу людства на проблеми збереження пташиного світу, адже вони стосуються всіх країн і континентів.

     Птахи живуть на планеті понад 150 мільйонів років, немає на Землі такого куточка, де б їх не було. Природно при цьому, що їхній зовнішній вигляд є досить різноманітним і способи життя відрізняються.



День весни

                        1 березня - свято весни

     У перший день весни намагалися не працювати, а провести його якомога легше і безтурботніше. Згідно з прикметами, сніг, що випав у ніч на 1 березня - це на добро. А тала вода, зібрана в перший день весни, і зараз вважається цілющою.

   Учні теж пофантазували і створили фотоколаж зі своїх творчих робіт на тему "Весна у моєму краї". 

Нагородження за участь у конкурсах та учнівських олімпіадах

   Учні школи активно брали участь у конкурсах та олімпіадах, за що і були нагороджені грамотами та дипломами. Навіть найменші змогли вибороти перші місця. 

       Тиждень хімії

      Предметні тижні у школі є ефективною формою позакласної роботи. Вони активізують пізнавальну діяльність учнів, підвищують інтерес до вивчення даного предмету, сприяють покращенню засвоєння навчальної програми.         Тиждень хімії має свої освітні, виховні та розвиваючі цілі. 

     До освітніх цілей належить, розширення хімічних знань у галузях даної науки; до виховних – опанування різноманітних форм і правил поведінки, які використовуються під час проведення наукових диспутів, конференцій та семінарів.

Виховна година "День єднання"

Мета: поглиблювати знання учнів про нашу Україну;  розвивати громадські якості особистості: патріотизм, самосвідомість; виховувати в учнів любов до Батьківщини, українського народу, державної мови, прищеплення обов`язку – берегти і зміцнювати рідну державу. 

конкурс читців 

"Т. Г. Шевченко Великий Кобзар"

  Традиційно на початку березня Україна вшановує пам'ять Великого Українця. 

  9 березня  відбулися заходи з нагоди відзначення  Дня народження Тараса Григоровича Шевченка – величної особистості в історії України, знаменного митця, художника і поета. Будь-який рядок із «Кобзаря» – це настанова від великого мислителя, це повчання від Батька нації, це біль та крик душі справжнього українця з чистою та щирою душею. Учні старшої школи готували проекти – презентації про творчий шлях Т.Г.Шевченка, віртуальні екскурсія по місцях, які пов’язані з ім’ям поета, протягом дня відбулася виставка плакатів та газет. 

  В класах пройшли  виховні годині, які  були присвячені творчій спадщині Т.Г. Шевченка «Ми нащадки твої, Тарасе!».

   Тарас Шевченко все своє життя, весь свій могутній талант присвятив українському народові: своїм сучасникам і нам, нащадкам. Будьмо вдячні йому і за «Заповіт», і за «Гайдамаків», і за «Катерину». Читаймо Шевченкові твори, вивчаймо їх, шануймо те, що залишив нам у спадок Великий Кобзар.  

Виховна година "Стежками 

Т.Г. Шевченка"

   

День рідної мови

10 цікавих фактів про українську мову

1. Сучасна українська мова має близько 256 тисяч слів.

2. За лексичним запасом найближчою до української мови є білоруська — 84% спільної лексики. Далі йдуть польська і сербська (70% і 68% відповідно), потім — російська (62%). "До речі, якщо порівнювати фонетику й граматику, то українська має від 22 до 29 спільних рис з білоруською, чеською, словацькою й польською мовами, а з російською тільки 11", — кажуть експерти.

3. В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один з яких — кличний.

4. У 448 році візантійський історик Пріск Панійський під час перебування в таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України, записав слова "мед" і "страва". Це була перша згадка українських слів.

5. Українську мову в різні історичні періоди називали по-різному: про́ста, руська, русинська, козацька тощо. Історично найуживанішою назвою української до середини XIX століття була назва "руська мова".

6. В українській мові найбільша кількість слів починається на літеру "П".

7. Найменш уживаною літерою українського алфавіту є літера "Ф".

8. Українська мова багата на синоніми. Наприклад, слово "горизонт" має 12 синонімів: обрій, небозвід, небосхил, крайнебо, круговид, кругозір, кругогляд, виднокруг, видноколо, виднокрай, небокрай, овид.

9. Назви всіх дитинчат тварин є іменниками середнього роду: теля, котеня, жабеня.

10. Українська мова має велику кількість зменшувальних форм. Навіть слово "вороги" може звучати як "вороженьки".


"Ти велична і проста, 

Ти стара і вічно нова!

Ти могутня, рідна мово!

Мова - пісня колискова.

Мова - матері вуста."

    Такими словами розпочалася урочиста лінійка, що відкривала проведення "Тижня рідної мови" з 19 по 23 лютого в Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ст. 

    Цього ж дня була організована виставка учнівської творчості:лепбуки, стінгазети, кросворди, ребуси під гаслом "Мова - духовне багатство людства".

    У вівторок відбувся конкурс читців "Слово моє! Доле моя!..,а середа подарувала учнів цікавою уявною пощдорожжю "Стежками рідної мови", оскільки 21 лютого  Міжнародний день рідної мови". Учні показали свої знання й ерудицію в командних змаганнях, дізналися про історію свята, танцювали, декламували вірші, співали. Четвер та п'ятниця були відведені для проведення відкритих уроків з мови та перегляд відеороликів під рубрикою "Звучи, рідне слово! Любіть рідну мову!"

День святого валентина

     Щороку в Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ст. святкується День Святого Валентина. Уже за традицією стало написання листівок-валентинок з привітаннями та найкращим побажаннями.

      Для бажаючих зробити листівки своїми руками, в школі напередодні свята, пройшов майстер-клас по виготовленню валентинок.

     В цей день вчителі та учні провели багато заходів спрямованих на ознайомлення школярів з історією святкування цього свята.

     Учні декламували вірші про кохання, роздавали свої валентинки зробленими власноруч.

ДОпомога від французького регіону Іль - де- Франс

       Дирекція Плугатарського ЗЗСО І-ІІІ ступенів дякує французькому регіону Іль -де - Франс через  Асоціацію цивільного захисту Франції за отримані планшети. 

НУШ "робота з рецептом"

      Діти з задоволенням брали активну участь на уроці. Різні смаколики з допомогою вчителя виходили легко в атмосфері гри.

Тиждень інформатики

     Тиждень інформатики розпочався весело і активно. Гра між двома командами, пройшла легко завдяки оригінальності вчителя інформатики. Кожна команда намагалися вибороти перемогу, але команда "Мандаринки" стала переможницею гри. 

Крути

Славний цвіт наш молоденький

Бився до загину

Щоб відстояти свободу,

неньку Україну.


  29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. Здавалося б, минуло так багато років з того часу, а тема боротьби за свою незалежність і досі гостра й актуальна для нас. 

  Не дають можливості забути про відчайдушний подвиг молодих українців під Крутами і учні Птугатарського ЗЗСО І-ІІІ ст. Вони переглянули фільм про  події того часу, під назвою «Крути 1918», учні  вшанували пам'ять загиблих герої хвилиною мовчання із запаленими свічками в руках. Вчителі історії провели невеличкий історичний екскурс у далекий січень 1918 року, коли й відбулися ці страшні, криваві й болючі для українців події...... 

  Старшокласники 28 січня 2024 року, відвідали бібліотеку, де було проведено годину пам’яті « Бій під Крутами  –  подвиг в ім’я України».

Мета заходу ознайомити учнів із подіями, які сталися у січні 1918 року на станції Крути, виховувати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, сформувати уявлення про обов’язок, мужність, героїзм. 

  У бібліотеці учні переглянули виставку літератури, яка присвячена визвольним подіям та героям битви під Крутами « 29 січня – день пам’яті Крут».

День соборності україни

   22 січня українці щорічно святкують День Соборності, свято, встановлене у честь проголошення Першої Незалежності та Акту злуки УНР і ЗУНР.

День Соборності України: історія свята

   Незалежність була проголошена IV Універсалом Української Центральної Ради у 1918 році, а вже за рік, у той же день, на Софійському майдані в Києві, відбулось офіційне об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу.

    «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

    Фактично, саме цей день є Днем Незалежності України, а не 24 серпня 1991 року. Другу дату можна вважати днем Відновлення Незалежності після тривалої окупації.

   Переговори щодо об’єднання ініціювала саме Західноукраїнська Народна Республіка, в обличчі її лідерів. Та ініціатива ця не була якимсь спонтанним рішенням, адже існував цілий об’єднавчий рух, який ставив собі за мету соборність Української держави.

   У період радянського режиму, День Соборності не святкувався і вважався «контрреволюційним святом», а всі офіційні згадки про нього ретельно знищувались.

    Перше офіційне та масштабне святкування відбулось аж у 1939 році, в столиці Карпатської України, місті Хуст. На той час ці землі знаходились у складі Чехословаччини, а День Соборності став найбільш масовим заходом українців за 20 років. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців.


Новорічний карнавал

      Сьогодні учні початкових класів відкрили новорічний сезон в Плугатарській школі. Святковий настрій, красуня-ялинка, подарунки, новорічні дива очікували на дітлахів!

     Уже зовсім небагато часу залишається до новорічних свят, які захоплять нас у вир задоволення, гарного настрою та радості.

Нехай яскраві та незабутні емоції свята супроводжують вас весь рік!

    Новорічні свята це радісна подія для всіх дітей, це час, коли збуваються мрії.

   Діти водили хороводи, змагалися в естафетах та отримали жадані ПОДАРУНКИ.

   Святкування вдалося на славу! А запальний “сніжний бум” приніс всім на утіху та біленького снігу).

Новорічний квест 

5-6 клас

День української хустки

      7 грудня відзначають День української хустки. Це неофіційне свято, започатковане чотири роки тому з ініціативи вінницького Клубу успішних жінок.  

День святого миколая

  До Плугатарського ЗЗСО І-ІІІ ступенів завітав

 Св. Миколай. Учні школи досить добре підготувалися, адже щоб отримати подарунки потрібно було гарно постаратися.

Червоніють снігурі

На снігу під липою.

Йде в кожусі Миколай,

Аж сніжок порипує.


Зупинився у дворі,

Розв'язав торбинку,

Нашій бабі сніговій

Пов'язав хустинку. 

Різдво "Скарбничка НУШ"

  Для створення духу Різдва учні початкових класів виготовляли "Різдвяне печиво". Учні знайомилися з традиціями українського народу, проявляли свою оригінальність та творчість.

Патріотичний вечір "Перемога за нами"

День гідності та свободи

        День Гі́дності та Свобо́дисвято в Україні, що святкується щороку 21 листопада на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що святкувалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада святкується День Гідності та Свободи. 

Виховна година "Толерантність"


       16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів толерантності, яка серед іншого підтверджує, що толерантність є не поступкою, а розумінням мультикультурності нашого світу, проявом поваги та терпимості. Всі люди за своєю природою різні, але рівні у правах.

             Толерантність вимагає справедливості та неупередженості від законодавства, надання кожній людині рівних можливостей для розвитку, проте закони хоча і є потрібними, проте цього часто недостатньо для виховання толерантного суспільства. Найбільш ефективним методом, згідно з декларацією, є виховання толерантності в людей. Саме тому учням було проведено виховний захід до дня толерантності. 


Виховний захід

"Я Люблю Україну"

     Метою якого є: викликати бажання пізнавати цікаве про Україну, прагнути бути свідомим громадянином України і її патріотом. 

Благодійний концерт

 Рідні, незламнії,  мужні й хоробрі,
Найсміливіші, відважні та добрі,
Люблячі, милії, ніжні й кохані,
Вмілі, упевнені та незрівняні.

Щира подяка вам, наші герої!
Ворога знищете ви у двобої.
Вами пишаємось й вірим безмежно!
Будемо вільні ми і незалежні!


Психологічна гра для вчителів "Світ без тебе..."


Мета гри: дати можливість кожному вчителю усвідомити власну значущість в педагогічному колективі . Кожен педагог - це особистість (талановита, душевна, уважна і зворушлива...).

           день психічного здоров'я

Урок для учнів 2 класу :"Ти як?" 

   На уроці діти думали про свої емоції та переживання, пов'язані із сьогоденням.

  Почуття тривоги, напруги, хвилювання або суму є цілком природньою  і нормальною реакцією на ненормальні події. І всі вони нам потрібні, адже це індикатори того, що відбувається навколо нас. 

   Розглянули з дітьми, як нам з ними впоратися,  коли вони надто сильні. Адже, ми повинні бути володарами своїх емоцій, а не їх заручниками.

Виховна година  "Happy Paw"

     "Happy Paw" починаючи з 2012 року реалізовує безліч соціальних проєктів, допомагає притулкам по всій країні, вчить школярів гуманно і відповідально ставитися до тварин. Учні Плугатарського ЗЗСО теж взяли участь у цьому проєкті.

    Хліб - усьому голова

       Проведено виховну годину "Хліб - усьому голова". Метою було ознайомити дітей з народними поглядами на хліб, виховувати повагу і пошану до хліба, до праці хлібороба; розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас учнів, логічне мислення. 

радіо диктант національної єдності 2023 

      Всеукраїнський радіодиктант національної єдності започаткувала команда Українського Радіо у 2000 році задля єднання навколо мови. Відтоді він проводиться щороку і вже став найбільшим україномовним флешмобом, який об’єднує українців та знавців української мови по всьому світу. Учні та вчителі Плугатарського ЗЗСО теж долучилися до написання диктанту Національної Єдності.


     День української писемності та мови

День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня

    Психологічна гра      для вчителів "Світ без тебе..."

уРОК ДОБРОТи "щАСЛИВА ЛАПА"

                                         #урок_доброти2023 #happypaw 

квест - гра 

"Подорожуємо Україною"

На землі великій є одна країна:

Гарна, неповторна, красна, як калина.

І живуть тут люди добрі, працьовиті

І скажу, до речі, ще й талановиті.

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші складають

Про ліси і гори , і про синє море,

Про людей і квіти, то скажіть же ,діти,

Що за країна?- Наша славна Україна!


День учителя

    З нагоди дня вчителя учнівське самоврядування намагалося створити святкову атмосферу для кожного хто носить почесне звання "Учитель".  

Учителем не кожен може бути,
Не кожне серце вміє говорить...
Учитель лише той, хто вміє чути,
Окрилити, навчити і любить.

Тендітну душу ласкою зігріти
І добротою ниву засівать,
Безмежно, щиро цілий світ любити
І дітям усього себе віддать.


всеукраїнський фотоконкурс "безпечна країна"

     Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок дорожньо-транспортних пригод» спільно з Міністерством освіти та науки України та Міністерством культури та інформаційної політики України, за підтримки Державного підприємства «Український науково-дослідний інститут медицини транспорту» МОЗ України та Моторного транспортного страхового бюро України проводить серед дітей та молоді щорічний V Всеукраїнський конкурс фото- та відео робіт в рамках національного проєкту «Безпечна країна» 

День захисників та захисниць України

    Жовтень - місяць, коли українці вшановують захисників та захисниць країни, які вже десятий рік дають відсіч російській агресії. В Україні триває повномасштабна війна, і вшанувати подвиг військових, волонтерів та медиків зараз особливо важливо. Тільки завдяки ним наша Батьківщина зберігає свою незалежність.

     День захисника України 2023 року ми відзначатимемо у нову дату - 1 жовтня. Повна назва свята - День захисників та захисниць України, адже жінки теж беруть участь у бойових діях.


   21 вересня- день миру

    Сьогодні, 21 вересня, українці разом з цивілізованим світом відзначають Міжнародний день миру та День миру в Україні. 

    Історію нашої цивілізації цілком можна назвати історією воєн – лише в минулому столітті людству довелося пережити дві світові війни, а локальні збройні сутички в різних місцях планети виникають постійно. 

    На думку ООН, для припинення військових конфліктів у світі недостатньо урядових політичних угод – стійкий мир має базуватися на моральній та інтелектуальній солідарності людства. Саме цю ідею покладено в основу Міжнародного дня миру, який відзначається щороку 21 вересня і має на меті пропагувати мирні ініціативи та послаблювати військову напругу. 

     Мета Дня – звернути увагу на необхідність завершення усіх війн та конфліктів, а також підкреслити важливість мирних переговорів, дипломатії та толерантності.

    Міжнародний день миру є символом надії та співчуття для мільйонів людей у всьому світі, які прагнуть завершення збройних конфліктів та побудови світу без війн та страждань.  

   Особливо це відчуття нині актуальне для нас – українців. Цей день – не лише символічна дата, але й важливе нагадування світу про те, що в нашій країні вже другий рік триває жорстока і кривава війна, яку почала росія. Ми пережили стільки випробувань і втрат, що справді можемо сказати, що як ніхто розуміємо цінність миру. 


         Обережно...кір!

     У Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів на батьківських зборах було ознайомлено батьків з можливими спалахами кору.

      посвята у юнати

Лінійка пам'яті 

  Учні школи провели лінійку Пам'яті, присвятивши її Героям, які віддали своє життя за Україну.

      Герої не вмирають...

вони живуть у наших серцях

"А нам пам’ять гірка серце крає –

Скільки юних забрала війна!

Все під небом високим минає,

Тільки слава – повік не мина!.." 

Герої не вмирають

       Цього року виставка квітів присвячена пам'яті нашому Герою, нашому захиснику Володі Журавлю.

                                                 "Аж до останку 

Тримаймося пліч-о-пліч 

Перед світанком,

У найтемнішу ніч, 

В пам'ять про тих,

Хто тілом від куль прикрив, 

В пам'ять про сотні

Вбитих твоїх синів!" 

Допомога ЗСУ 

"Я -маленький волонтер"

   Учні Плугатарського ЗЗСО І-ІІІ ступенів зробили свій маленький вклад в нашу спільну Перемогу. 

перший Дзвоник 2023  

         Ось і настав цей перший прохолодний осінній день, який так ласкаво запрошує нас повернутися до навчання! Знову пригадати, що таке домашнє завдання, вивчити вірш напам’ять, написати твір, розв’язати рівняння…. Тож після гарного літнього відпочинку ми готові знову повернутися до підручників, зошитів, журналів… 


А  зараз саме час дати старт новому навчальному року!

-Хай же цей рік мине із хештегом #максимально_шкільний

А це значить –  без війни та дистанційки!

Хай лунає перший дзвінок!!


       День державності

День_Державності_2023 (2).pdf

   В Україні 28 червня відзначається День Конституції

            

     Це єдине державне свято, закріплене в самій Конституції, і другий рік поспіль Україна святкує його в умовах воєнного стану, запровадженого через повномасштабне вторгнення РФ.

     Верховна Рада України ухвалила і ввела в дію Конституцію 28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи.


Випускний 2023 

Ви дорослі, красиві, натхненні,
Кращі з кращих на цілій землі.
Не тримайте синицю у жмені,
Хай вас кличуть удаль журавлі.

Ви до мрій своїх линьте крилато,
Не спиняйтеся, щоб не було...
Хай удачі в вас буде багато
І людське зігріває тепло.

А життя — це робота і диво.
В нім печалі і радощі є.
Йдіть упевнено, вперто, сміливо,
Вибирайте найкраще, своє!

Але, щоб усміхнулося небо
І удача жадана прийшла,
Самостійно трудитися треба,
Наполегливо, в поті чола.

Бо життя — це серйозно, не жарти,
Що посієте — те й зберете.
Манни з неба чекати не варто,
Ви завжди пам’ятайте про те.


останній дзвоник

"Незламні 2023"

   Ось і пролунав останній дзвінок 2023… Цьогоріч це особливе свято, адже зібратися разом ми змогли завдяки незламним воїнам, які захищають нас.

   Свято Останнього дзвоника традиційно символізує закінчення навчального року. Для багатьох учнів - це успішне подолання навчальної сходинки в шкільному житті, перехід до наступного класу, а для наших випускників сьогодні – особливо пам’ятний день, адже вони прощаються зі школою й вирушають у доросле життя. Щиро вітаємо учителів, учнів та їх батьків зі святом Останнього дзвоника.

      Дякуємо нашим захисникам за можливість навчатися.


 9 червня - Міжнародний день друзів. 

Твій друг

тобі віддасть усе:

і свій квиток на карусель,

і цвях, і ґудзик, і літак,

та не за щось —

а просто так. 

                                                Акція "Задонать ЗСУ на домомогу"

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

До Міжнародного дня захисту дітей проводяться святкові заходи .

    Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – найпрекрасніше свято радості та надії. Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього. І сьогодні – це не лише веселе свято для самих дітей, а й нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, прагнути, щоб усі діти росли щасливими і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї мирної процвітаючої країни.


        день вишиванки

            Українська вишиванка - не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка - це частина генетичного коду українця. 

           Зараз День вишиванки має особливий сенс - українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя.


          День здоров'я 

8 травня - День пам'яті та примирення

День па́м'яті та прими́рення (па́м'яті жертв Другої світової війни, та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни) — пам'ятний день в Україні, який вшановують 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію заведено розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму»]. 

Чорнобиль дзвонами кричить...

Під час організації та проведення заходів щодо Чорнобильської трагедії вчителі акцентували увагу, що це – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу і подальшого розповсюдження радіації. 

        Акція 

   "ми єдині"

Акція " Чисте подвір'я"

Весняне тепло ні з чим не зрівняти, ожила природа після зимового. Учні Плугатарського ЗЗСО І-ІІІ ступенів провели акцію «Чисте подвір’я». метою акції було прибрати прилеглу територію школи та клумби. Учні з великою радістю прийнялися до роботи, декілька годин і шкільне подвір’я було не впізнати. Та не лише це радувало школярів і вчителів, а як відомо спільна праця згуртовує колектив, то ж всі переконались уже вкотре, що наша школа це велика дружна родина. Дякуєм всім хто прийняв участь в даній акції. 

22 квітня - Всесвітній День землі

    Мета свята - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботи один про одного.

     Це свято є приводом зайвий раз замислитися про те, як людина завдає шкоди нашій планеті, що може привести до її руйнування.

     Свято День Землі - це символ єдності, усвідомлення, що тільки обєднівши зусилля ще можливо боротися з глобальними екологічними проблемами.

      В рамках святкування Дня Землі в Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено ряд заходів : "Прибири планету, зроби її чистою" (прибирання шкільної території)

     Учнями 7 класу було закладено шкілку саджанців в 2 річної ялини звичайної.

     З метою вивчення та охорони рослин нашої місцевості учнями 11 класу проведено заняття "Видове різноманіття флори". Було здійснено випуск стінгазет і проведено цікаву вікторину для молодших школярів.

Вибухонебезпечні знахідки

  Віртуальна екскурсія до музею Бойових припасів та формування алгоритму дій при виявленні небезпечної знахідки учнями. 

Акція "Кришечка"

    В Україні досі триває акція «Збирай кришечки на протези для воїнів АТО». Вона водночас вирішує дві проблеми – екологічну та соціальну, і її підтримало Мінекології. 

  З Україною у серці


Афганістан наш біль через роки....

     Війна, яка тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри: кожний четвертий із майже 600 тисяч військовослужбовців, які брали участь у бойових діях в Афганістані, - наші співвітчизники, і кожний четвертий із тих, хто не повернувся з Афганістану, - також наш співвітчизник.  За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами. 

А чи знали ви, що: 


Шевченківські дні

диктант національної єдності

             Радіодиктант — всеукраїнську акцію на підтримку української мови — започаткувало Українське Радіо у 2000 році. Тоді він відбувся 24 травня, у День Кирила та Мефодія. З того часу Радіодиктант проводиться щорічно, але завжди 9 листопада — у День української писемності та мови. 

Акція " Зав'яжи стрічку пам'яті на честь героїв небесної сотні"

105 Героям Небесної Сотні посмертно надано звання Герой України, а троє іноземців – посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні. 

День святого миколая

Через поле, через гай

Йде до діток Миколай.

У білесенькій торбинці

Він для всіх несе гостинці. 

Привітання захисникам та захисницям україни від учнів 

Вчимося бути добрими

        У Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів 6 жовтня у початкових класах пройшов урок доброти "Вчимося бути добрими. 

Людина починається з добра

Людина починається з добра,

Із ласки, щирості й любові,

Із батьківської хати і двора,

Із теплоти, що є у кожнім слові.

Людина в світ приходить для добра,

Щоб в світі цім добро творити.

Вам зрозуміти, діточки, пора,

Що в серденьку з любов’ю треба жити.



4 жовтня - Всесвітній день захисту тварин

      Щорічно 4 жовтня в усьому світі відзначається важливе екологічне свято - День захисту тварин. У цей день проводяться інформаційні заходи та акції, які привертають увагу до проблеми вимирання тварин від дій людини.

Під час війни цей день особливо важливий, адже наші менші брати теж потерпають від бойових дій.


Акція "Нам треба жити для добра"

День учнівського самоврядування

Учителю! Пораднику і друже!

Ви вибрали дорогу непросту.

Ми Вам сьогодні дякуємо дуже

За Вашу працю вчительську святу!

Тим, хто пізнати добро допоміг,

Тим, хто відкрив для нас тайни доріг,

Тим, хто нам крила дарує щодня,

Тим, хто відкрив нам жагу пізнання

Тим, чия праця важка, непроста,

Тим, чиє слово добром пророста,

Тим, хто відкрив нам науки світання

Наші святкові і щирі вітання!

21 вересня - Всесвітній День Миру

        Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України це свято має особливе значення. Протягом усієї історії українська держава боролася за своє мирне існування. 

      І в 2022 році Україна величезною ціною бореться проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни. 

флешмоб "ми українці"

В нас краєвиди просто чарівні:

Ліси, поля, є гори й бистрі води,

Моря, озера, ранки осяйні —

І кращої ніде нема природи!

І це наш отчий край, земля моя!

Найкраща в світі рідна Батьківщина!

Тут найщиріша пісня солов’я,

Це найсвятіша в світі — Україна!

Народ ми древній, мудрий всі віки.

У бій йдемо разом — не поодинці.

Засвічувати вміємо зірки!

Ми — нація! Народ! Ми — українці!


Участь у благодійній ярмарці 

     Благодійність - це свято, де є бажання поділитися добром, можливість зробити хорошу справу, а в даному випадку підтримати воїнів, які знаходяться на лінії фронту. 

     Велика подяка всім за принесену різноманітну смакоту, приготовлену вдома.

     Дякуємо батькам, учням, вчителям, обслуговуючому персоналу, які долучилися до збору коштів на підтримку ЗСУ, а особливо тим батькам, які особисто взяли участь у ярмарку. Ми зібрали з вами на допомогу нашим захисникам 5670 грн.

Свято Квітів

       Традиційно на початку вересня ми проводимо свято квітів, яке приурочене визволенню Талалаївщини від нацистських загарбників та Всесвітньому Дню миру. Квіткові композиції кожного класу були красиві та змістовні. Робота з квітами принесла всім не лише користь але і велике задоволення.

Перший урок

Новини нашого закладу

1 вересня  

      Вітаю з Днем знань! Нехай попереду чекає багато цікавого, кожен урок дарує відкриття, навчальний рік буде успішним і безпечним. Бажаю, щоб перший день вересня запам'ятався трепетним хвилюванням, посмішками та радістю. Старання, терпіння, удачі! 

Горять яскраво грона горобини,

А на подвір'ї школи гамір, сміх.

Дзвіночок на урок скликає всіх,

І звуки музики врочисто в небо линуть!

Ось зграйкою стоять випускники,

Для них дзвінок востаннє вже лунає.

Рік швидко пролетить... Це кожен знає,

І розійдуться стежечки-шляхи...

А ось розгублена маленька дітвора.

Батьки їх вперше привели до школи.

Вони такі щасливі, як ніколи!

Навчатися прийшла вже їм пора.

А школа радо всіх приймає вас -

Замріяних, веселих, відпочилих,

Готових до навчання, дружніх, милих.

Лунай, дзвінок! Дітей запрошуй в клас! 

З Днем 

НЕзалежності, Україно!

     24 серпня в Україні святкують важливе державне свято – День Незалежності. 2022 року українці святкують 31-у річницю становлення нашої держави.

     Цього року ми відзначаємо державне свято під звуки сирен та вибухи снарядів. 31 річниця незалежності України стане нагадуванням усьому світу, як дорого коштує людська свобода.


          День прапора

      Щороку День державного прапора в Україні традиційно відзначають у переддень Дня Незалежності – 23 серпня. Історія синьо-жовтого стяга триває уже понад сотню років, тож ми повинні пишатися нашим національним символом.

Мелодія вальсу лунає...

Випускний 2022 

З шкільного найріднішого порогу,

З найкращої юнацької весни

У добрий час, у світлу путь-дорогу

Благословляємо вас, доньки і сини!

І хлібом-сіллю радо проводжаєм,

Щоб вам жилось в достатку і теплі.

Ми від душі вам, діточки, бажаєм

Любові, щастя, МИРУ на землі!

6 червня - День журналіста України. 

  Свято працівників медіасфери, а саме – День журналіста в Україні відзначається  6 червня. Ця дата вибрана не випадково. Саме в цей день у 1992 році в Брюсселі українську спілку журналістів було прийнято до Міжнародної спільноти журналістів.

  А двома роками пізніше, рівно чверть століття тому, тодішній Президент Леонід Кравчук встановив своїм указом, що День журналіста в Україні відзначатиметься щороку 6 червня.

  За цей час День журналіста  перестав бути святом для обмеженого кола представників мас-медіа – журналістів, кореспондентів, репортерів. Це, без перебільшення, всенародне свято, адже важко уявити сучасне суспільство без інформації, без засобів її передачі, без щоденних новин та сенсацій і, звичайно, без професійного погляду на події нашого життя.


       Охорона навколишнього природного середовища – це система державних, суспільних та міжнародних заходів, які забезпечують раціональне використання, відновлення, примноження та збереження природних ресурсів від руйнування, забруднення та виснаження. 

               Щорічно 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища (World Environment Day). Всесвітній день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії. 


1 червня 2022 року, середа

Всесвітній день батьків


           

     Це свято є офіційною міжнародною подією, закріпленою рішенням на рівні Генеральної Асамблеї ООН від 17-го жовтня 2012-го року № A/RES/66/292 і відзначається щорічно в перший день літа. 1-го червня на підтримку батьків по всьому світу, низкою урядових і громадських організацій багатьох країн проводяться різноманітні заходи, спрямовані на вшанування загальноприйнятих традиційних сімейних цінностей, ролі і значення батьків для всіх поколінь.

       День батьків, за даними проекту DilovaMova.com, жодним чином не заміщає таких свят, як День батька (День тата), День матері або День сім’ї. Він покликаний підтримувати кульмінаційні акценти подібних понять. Символічно, що саме в цей день відзначається і «Міжнародний день захисту дітей». 

 У Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів до Дня захисту дітей відбулася творча виставка дитячих малюнків. 

  Педагогічна рада

  Останній дзвоник    пролунав

"А над світом вишивка цвіте"

Всеукраїнський фестиваль ватра "Україна назавжди"

День вишиванки

     Одним із символів України та українського народу є вишиванка. Історія цього національного одягу дуже давня і сягає часів Київської русі. Звичайно, в той час не було тих традиційних вишиванок, що маємо сьогодні. Але саме тоді були закладені візерунки, символи, що й до сьогодні майстрині вишивають на сорочках. Ще давньогрецький філософ Геродот стверджував, що в одязі скіфів були вишиті символи. Кожен символ мав певне значення – силу, витривалість, мудрість, сонце, любов, вірність тощо. Нині вишиванки вже не мають такого містичного, сакрального значення, проте не стали менш актуальними та цікавими. До речі, до сьогодні багато символічних значень візерунків ще не є до кінця розтлумаченими. 

Історія свята

     День вишиванки – молоде свято. Святкування його розпочалось лише у 2006 році. Саме цього року у Чернівецькому національному університеті одна із студенток запропонувала відзначати Міжнародний день вишиванок. Він припадає на третю неділю травня (не має сталого числа). У 2006 році ця студентка, кілька її одногрупників та викладачів одягли вишиті сорочки. А вже наступного року до такої «акції» приєдналися набагато більше людей (учнів, студентів). Спочатку дане свято відзначалось лише у Чернівецькому університеті, але згодом стало вшановуватися у всіх навчальних закладах по всій Україні, стало національним.


Вишиванка - символ України,

Кожної великої родини. 

Нашої історії та мови

залюбки вдягаємо її знову.

Будьте

пильні і

обережні

Новини Про небезпеку вибухонебезпечних предметів

2022-05-05

     Внаслідок широкомасштабного військового вторгнення рф в Україну та ведення їх військами активних бойових дій, обстрілів, мінувань території та об'єктів цивільної інфраструктури майже 14% території нашої держави стали небезпечними через наявність вибухонебезпечних предметів.

     Просимо переглянути відеоматеріали, надані Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Будете поінформовані - будете захищені! Слава Україні!


8 травня День пам'яті та примирення

Традиційно учасники освітнього процесу  приносять квіти до пам'ятника, вшановують пам'ять загиблих воїнів.  

День пам'яті жертв політичних репресій

2022-05-12


     Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій.
     Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.
      У цей День скорботи ми схиляємо голови на знак пам’яті про всіх тих, хто загинув або постраждав в Україні в наслідок політичних репресій.
     У Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було запропоновано учням перегляд презентації, яка допоможе розширити їхні знання про події, які відбувалися в нашій історії. 

12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос)


      Всесвітній день здоров’я (відзначається щорічно 7 квітня в день створення в 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров’я (World Health Organization, WHO)


  У Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів до Всесвітнього дня здоров'я  відбувся конкурс малюнків.



        Міжнародний день птахів (відзначають щорічно 1 квітня в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера»)


     Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління, головною метою якого є набуття молодими громадянами нашої держави соціального досвіду, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування особистісних рис громадянина Української держави, фізичної досконалості, моральної, художньо-естетичної, інтелектуальної, правової, трудової, екологічної культури.          Здійснення системного національно-патріотичного виховання є однією з головних складових національної безпеки України. Національно-патріотичне виховання формується на прикладах історії становлення української державності, козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.     Національно-патріотичне виховання охоплює своїм впливом усі покоління, пронизує всі сторони життя: соціальну-економічну, політичну, духовну, правову, педагогічну, спирається на освіту, культуру, науку, історію, державу, право.     У Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів діє чітко сформована система виховної роботи за напрямком національно-патріотичного виховання.


Акція "Напиши Лист українському воїну!"

«Туберкульоз, як соціальна проблема»

У Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів була проведена робота до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом. 

   «Поезія — це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія — головний засіб самостверждення і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.

   Отже, поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості».


                Фотовиставка до 8 березня


Восьме березня відчувається тут –

Весна в законні права вступає,

Хоч холодно ще, морозець є –

Весну, мабуть, кожен уже відчуває.


Рідна мова є важливим елементом культурної та національної свідомості людини. Вона не просто засіб спілкування, а історія народу, його світогляд. Вона є найсильнішим інструментом збереження і розвитку нашого матеріального й духовного спадку.

Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. 

Цікаві факти про українську мову

Українська мова належить до слов'янської групи індоєвропейської мовної родини. 

В українській мові, на відміну від решти східнослов'янських мов, іменник має 7 відмінків, один із яких – кличний.

Українська мова багата на синоніми та зменшувальні форми. Найбільша кількість слів в ній розпочинається на літеру «П», а найменш уживаною є буква «Ф».

Понад те, українська мова – одна із найбільш вокальних та милозвучних у світі, вона є однією із найдавніших на нашому континенті й має чимало говірок.


Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова;

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

З родинного гнізда, немов пташа,

Ти полетиш, де світу далечизна,

Та в рідній мові буде вся душа

І вся твоя дорога, вся Вітчизна.

У просторах, яким немає меж,

Не згубишся, як на вітрах полова.

Моря перелетиш і не впадеш,

Допоки буде в серці рідна мова. 

InShot_20220217_131146175.mp4

Небесна Сотня "Герої не вмирають"

      20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України. 

Небесна Сотня "Герої не вмирають..."

     20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”. Цього дня здобувачі освіти Плугатарського ЗЗСО І-ІІІ ступенів вшановують пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. 

16 лютого у Плугатарському ЗЗСО відбувся флешмоб до Дня Єдності.

"Афганістан - мій біль, моя пекуча пам'ять"

      До дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено такі заходи:

- бесіди з історії війни в Афганістані та інших локальних конфліктів;

- уроки пам'яті "Афганістан: гортаємо сторінки історії";

- тематична виставка "Афганістан то біль і смуток чиєсь обірване життя" що висвітлюють сторінки війни в Афганістані;

- покладання квітів до пам'ятника.


 День Святого Валентина

    День Святого Валентина досить популярне свято. У цей день прийнято дарувати листівки у формі серця, які висловлюють любов та дружбу, щирість та повагу, добро та тепло сердець. І хоча це свято пов'язують з коханням та закоханістю, на сьогоднішній день це - не лише день закоханих, а й день, коли свою прихильність виявляють до друзів або близьких

   Тож 14 лютого у Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулися святкові заходи з нагоди цього дня. Школу прикрасили тематичними газетами, організували роботу скриньки для "валентинок"

День Соборності України

   До Дня Соборності України для здобувачів освіти Плугатарського ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено тематичні виховні години: "Ми - Українці", "День Соборності України" з переглядом мультимедійних презентацій, "Україна - держава Соборна, одна на всіх, як оберіг", "Україна - разом і назавжди". Організовано акцію живий "Ланцюг єдності", оформленно книжкову тематичну виставку "22 січня - День Соборності України".  

Через гори, через ліс

Дід Мороз гостинці ніс.

Зміряв він доріг багато,

до дітей ішов на свято.


   28 грудня у Плугатарському ЗЗСО відбулося Новорічне свято для учнів 1-4 класів. На ранок завітав Дід Мороз із Снігурочкою та звірятами. Діти співали, танцювали,  водили хороводи, грали в ігри та розповідали Діду Морозу вірші. 

   До учнів Плугатарського ЗЗСО І-ІІІ ступенів у гості завітав Святий Миколай. Діти завжди з нетерпінням чекають цього казкового гостя. Вони виконували з задоволенням всі бажання Святого: співали пісні, танцювали, дикламували вірші.  

  25 листопада по 16 грудня  Плугатарський ЗЗСО долучився  до проведення Всеукраїнської  акції «16 днів проти насилля». Відповідно до плану заходів  практичним психологом та соціальним педагогом  було проведено конкурс малюнків та емблем «Світ без насильства». Анкетування серед учнів 5-11 класів, тренінгові заняття для початківців та просвітницький захід для педагогічного колективу навчального закладу. 

    День української хустки - неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. Свято започатковане в Україні в 2019 році. 

Виставка дитячих робіт "Новорічна композиція" та "Український сувенір"


  6 грудня у Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було організовано та проведено години спілкування з нагоди відзначення Дня Збройних Сил України "Свято доблесті і мужності", "На варті Вітчизни", "Наша славна армія".  

    Досліди та експерименти для учнів 3 класу Плугатарського ЗЗСО І-ІІІ ступенів завжди маленьке свято. Саме тому вони з захопленням досліджували органи дихання та вивчали властивості води. 

    1 грудня відзначають Всесвітній день боротьби зі СНІДом. З цією метою в Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулися заходи щодо профілактики захворювання на СНІД. Здобувачі освіти взяли участь у вікторині «Що ти знаєш про ВІЛ, СНІД?». Молодшими школярами була відтворена червона стрічка, як символ солідарності та підтримки людей, що живуть з ВІЛ, СНІДом. 

       Просвітницька акція «Колосок пам'яті»

    Страшна трагедія українського народу — голодомор 1932 - 33 рр. Як донести до свідомості маленьких громадян такі моторошні події цих років. Члени учнівської ради школи провели для першокласників майстер-клас із виготовлення 3D аплікації колоска. Працювали всі злагоджено та відповідально, адже отримали місійне завдання — розповісти в сім'ї про голодомор і вшанувати пам'ять жертв голодомору. Проведено виховні години: «Ми пам’ятаємо 1932-1933 р.», « Хліб – це життя», «Від зернини до хліба».



У Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів було проведено такі заходи: 

- книжкова виставка «Революція Гідності. Герої не вмирають!»; 

- для початкових класів виховні години «Що означає бути гідним», «Хто такий патріот»;

- для учнів середньої та старшої школи проведені уроки мужності, круглі столи, перегляд відеороликів «Річниця Революції Гідності – з чого все починалось», «Зима, що нас змінила». 

Класні керівники організували  та провели традиційні уроки Гідності та Свободи.



    У рамках Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності в Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів пройшли найрізноманітніші заходи, основною метою яких було формування в учнів свідомого ставлення до свого життя та здоров’я; популяризація  основних правил безпечної життєдіяльності серед молоді;  розвиток  в учнів життєвих навичок, що мають ключове значення для безпеки повсякденного життя; виховування  гуманного ставлення до людини, що потрапила в біду, вироблення у школярів співчуття, бажання допомогти; пропагування професії рятувальника.  

   Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. З 16 -19  листопада у Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулися заходи згідно з планом приуроченому Тижню толерантності.


   Здобувачі освіти Плугатарського ЗЗСО І-ІІІ ступенів стали учасниками конкурсу «Хлібом славиться Чернігівська земля» і разом з мамами зробили майстер-клас по приготуванню обрядової випічки у номінації «Хліб на рушнику». 

 У Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ст. було реалізовано проєкт «Лідер в тобі». Здобувачі освіти з задоволенням взяли участь в цьому проєкті. 

    13 жовтня у Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулася традиційна осіння виставка композицій «Барви осені», в якій взяли участь учні 1-11 класів на чолі з класними керівниками. Роботи були виконані з різних природних матеріалів, а тематику композицій учні визначали самостійно. Хоча вироби і відрізнялись між собою,  але об’єднувало їх одне – бажання щось зробити, показати себе, проявити власну думку, творче мислення, індивідуальність. 

     ЗА НАШУ РІДНУ УКРАЇНУ, ЩО ЗБЕРЕГЛИ ЗА ВСІ ВІКИ -НИЗЬКИЙ УКЛІН І ТРИЧІ "СЛАВА!" УКРАЇНСЬКІ ЗАХИСНИКИ!   

   Під таким гаслом у Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів  відбулися заходи з нагоди Дня захисників та захисниць України, свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня українського козацтва. Учні початкової школи намалювали вітальні малюнки. В класах молодшої ланки пройшли конкурсно-ігрові уроки «Всі ми – діти козацького роду!», вікторини на козацьку тематику. В класах середньої та старшої школи - тематичні виховні години «Нащадки козацької слави», «Заповіді сучасним козакам», години спілкування «В єдності наша сила», «Служу вірно своєму народу», обговорення тематичних відеороликів, презентацій», «Час згадати нашу славу, брате», «Тої слави козацької повік не забудем». Відкритим виховним заходом «Слава незламним захисникам України» порадували учні 7 го класу. 

      Педагогічна майстерня «Серце віддаю дітям». Ми любимо осінь за яскраві барви природи та довгоочікувані зустрічі з друзями, за лісові галявини, повні грибів, стиглі плоди у садах та трохи сумний дощ за вікном. Золотокоса осінь приносить нам чимало сюрпризів. Ми віримо в те, що виставка «Дари осені», яка відбулася  7 жовтня у Плугатарському ЗЗСО І-ІІІ ступенів зігріла всіх теплими промінцями дитячих сердець.  

Корисні посилання