Виховання в сім'ї

Ось і закінчився перший семестр  2023-2024 навчального року. Його завершення співпадає з довгоочікуваними Новорічними та Різдвяними святами. А ще – зимовими канікулами. Але для того, щоб вони були веселими й корисними, необхідно пам‘ятати про безпечну поведінку. З метою посилення контролю за збереженням життя й здоров’я дітей, попередження надзвичайних ситуацій в Південній гімназії класні керівники 1-9 класів   провели інструктажі із учнями з питань безпеки життєдіяльності під час зимових канікул, новорічних та різдвяних свят. Зокрема з питань дій у разі оголошення про загрозу виникнення надзвичайної ситуації, у тому числі сигналу «Повітряна тривога», дотримання правил пожежної безпеки, техногенної безпеки та безпеки дорожнього руху, поводження в громадських місцях з незнайомими людьми та підозрілими предметами, при користуванні громадським транспортом.

  Особливо важливою в наш час є мінна безпека – навчання дітей правил безпечної поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. 

Крім того у кожному класі були проведенні батьківські збори, де підвели підсумки навчання і виховання учнів. Класні керівники говорили про досягнення дітей,  перемоги  у конкурсах, олімпіадах, про проблеми адаптації учнів до реалій дистанційного навчання.


В Україні виявили активність нового молодіжного руху "Редан". Штучне поширення субкультури є російською інформаційно-психологічною операцією. ЇЇ мета - використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в країні та та втягнути підлітків у протиправну діяльність. Провокування конфліктів і масових бійок між підлітками – таку мету ставлять перед собою організатори  зібрань молоді.

Для ідентифікації члени такого руху використовують:

Основними центрами проведення зборів підлітків визначають людні місця, зокрема площі, торгівельні центри, центральні частини міст.

Що робити батькам, якщо дитина схильна до руху "Редан":


Домашнє насильство - протиправні дія або бездіяльність (а також погрози їх вчинення) у формі фізичного, сексуального, психологічного, економічного насильства, що вчиняються у визначеному колі осіб, незалежно від місця їх проживання.

Домашнього насильства можна уникнути, якщо жертва не буде мовчати.

Рекомендуємо розмістити на сайтах закладів освіти та донести в

доступний спосіб до учасників освітнього процесу інформацію про те, куди

звертатися у випадках домашнього насильства:

до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт

насильства;

на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються

інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які

постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі,

насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства

та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам,

чоловікам, дітям;

до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги

0 800-213-103;

до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього

насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або

116-123 (короткий номер з мобільного).