Сайт вчителя біології Лук'ян Ніни

Вітаю відвідувачів сайту!

Щиро бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, оптимізму, родинного затишку та здійснення найзаповітніших бажань!

Рада, що Ви завітали на сторінки мого сайту.

Мені буде приємно, якщо на сайті Ви зможете знайти корисну для себе інформацію.

«Я - вчитель», - я часто повторюю ці слова. Чому? Бо для мене учитель – це не просто професія, це стиль життя, високі вимоги, це «діагноз невиліковної хвороби», це на все життя… Саме тому, моє педагогічне кредо: «Лиш той учитель, хто живе так, як вчить». Ці слова Г. Сковороди дуже влучно характеризують вимоги до цієї професії (так мені здається), ми маємо виховувати власним прикладом.

Я пам’ятаю, чим зобов’язана своїм учителям. Часом досить одного випадково зроненого слова вчителя, і все наше життя осяюється новим світлом! А здавалося ж, його й не слухала як слід! У ту хвилину цього слова ніби й не помітила. І лише через багато років виявляєш у собі його плоди.

В руках вчителя майбутнє, адже ми ліпимо з маленьких дітей медиків, вчених, інженерів, військових та й, в кінці кінців, політиків… (недопрацьовуємо).

Переконана – потрібно, щоб особистість виховувала особистість. Мало мати великий багаж знань, чудово володіти методами та методиками, бути психологом. Треба бути особистістю, яка вабить дітей і робить їх такими ж неповторними, креативними. Важливо знайти ключик до кожної дитини, а надто до «складної». У такій ситуації моє завдання: зробити моє хобі – туризм, нашим спільним захопленням. І тоді, каша з одного казана, спільні труднощі і радість подолання недоступних вершин, захоплення від дрібниць, яких у звичайному житті й не помічаєш, роблять із проблемного підлітка найкращого помічника вчителя. А такі діти, зазвичай, є гарними лідерами під час виконання завдань навчальних проектів, організаторами екологічних та трудових акцій. Вони справжні, вміють дружити.

Часто аналізую свою роботу і розумію, що з одного боку знаю багато, а з іншого - ще багато чому треба навчитися, багато чого зрозуміти. Мушу йти в ногу з учнями, щоб бути їм цікавою.

Ваші розумні і добрі поради мені не завадять! Буду рада почути будь-які цінні рекомендації!

Бажаю творчих успіхів!

З повагою, Ніна Лук'ян