Новини

2023-2024

12.06.2024 р. проведено засідання Вченої ради Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. 

Члени Вченої ради заслухали звіти гарантів освітньо-професійних і освітньо-наукових програм про готовність до роботи у 2024/2025 н. р. та обговорили і затвердили зміни до їх змісту, внесені науково-педагогічними і педагогічними працівниками, здобувачами освіти, стейкхолдерами. 

Зокрема, на засіданні звітували гаранти всіх освітньо-професійних програм, що реалізуються на кафедрі педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

Упродовж 2 семестру 2023-2024 н.р. викладач кафедри Катерина КОРСІКОВА у заходах кафедри професійної і вищої освіти Центрального інституту післядипломної освіти ДЗВО "Університет менеджменту освіти" в якості наукового консультанта експериментального педагогічного майданчика у м. Харкові Науково-освітнього альянсу «SOFT SKILLS – сучасні навички успішності»: педагогічних читаннях «Творчість як фактор мотивації досягнень» за однойменним навчальним посібником авторського колективу у складі Сергеєва Л.М., Просіна О.В., Ілляхова М.В. (08.02.2024), «Наукові діалоги» з теми «М’які навички у селфменеджменті педагогічних працівників ЗП(ПТ)О» (14.03.2024), круглий стіл «Сучасні тенденції розвитку особистості фахівця в умовах відкритої освіти» (28.03.2024), презентація методичного посібника «Технологія формування «м’яких» навичок (soft skills) у закладах професійної (професійно-технічної) освіти» (18.04.2024), круглий стіл «Soft skills як інструмент можливостей та розвитку» (28.04.2024), Панорамний вебінар «Soft skills – кращі практики формування» (02.05.2024), Defile – profe «Об'єднані наукою» в ході проведення Фестивалю науки в Україні (09.05.2024).

6 червня 2024 р. проведено вебінар «Педагогічний дизайн у Новій українській школі». Під час заходу вчителі ліцею «Європейська освіта» Кропивницької міської ради представили досвід упровадження педагогічного дизайну в базовій школі.

У вебінарі взяли участь викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту та здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти (Спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки»).

Присутні дізналися про застосування сучасних тенденцій у педагогічному дизайні, інструменти та методи педагогічного дизайну, підходи до навчання та розвитку учнівства в Новій українській школі.

18 травня 2024 року відбулася національна онлайн-конференція «Дистанційний урок ≠ звичайний урок, тільки онлайн», організований освітнім центром для педагогів, батьків та дітей «Я і моя школа» (Україна, м. Харків).

У заході взяли участь викладачі кафедри Катерина КОРСІКОВА та Ірина ТОЛМАЧОВА і здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціалізація «Управління та експертна діяльність в сфері освіти») Діана ПРОКОПЕНКО-ДУБОВА.

Під час майже 5 годин продуктивного спілкування та обміну досвідом між освітянством й усіма зацікавленими було проведено дві дискусійні панелі, на яких виступи презентували спікери з України та з-за кордону, зокрема, «Jamm School» / «Перевернутий клас: переваги та виклики впровадження в освітній процес», «Штучний інтелект у роботі цифрових освітніх просторів», «Про організацію індивідуального навчального графіку та самостійну роботу учнівства онлайн», «Адаптація дітей, менторинг і підтримка онлайн», «Авторська методика Олександри Руденко як приклад подолання освітніх втрат за допомогою додаткової освіти» тощо.

За результатами конференції учасники отримали сертифікати.

17 травня 2024 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбулася Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «РЕАЛІЗАЦІЯ КОНЦЕПЦІЇ ЕДУКАЦІЇ ФАХІВЦІВ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ В УМОВАХ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА», присвячена Дню науки в Україні.

В роботі конференції активну участь взяли викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту та здобувачі вищої освіти. За результатами участі у заході ними надруковано тези й отримано сертифікати.

16 травня 2024 року проведено діалогічну лекцію «Управління навчальною активністю учня через мотивацію».

Організатори заходу: ГО «ШАУСПС» та кафедра педагогіки та методик навчання Хортицької національної академії. Спікерка – Ірина ЛАПШИНА, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки та методик навчання.

У заході взяли участь здобувачі вищої  освіти  другого (магістерського) рівня (спеціальність 013 Початкова освіта, спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки, спеціалізація «Управління інклюзивним освітнім середовищем») та кандидат педагогічних наук, доцент Ірина ТОЛМАЧОВА.

16 травня 2024 року професорсько-викладацький склад  кафедри та  здобувачі освіти фахової передвищої освіти, першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти  спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки взяли участь у вебінарі  «Досвід українських педагогів у контексті естонської освіти».

Під час заходу було висвітлено питання:

Спікери заходу:

Anne Maisvee - очільниця команди з питань інтеграції та інклюзії в Міжнародній організації з міграції (МОМ) в Естонії, з 2022 року працює з різними спеціальними програмами адаптації для українців та сприяє створенню проєктів для обміну знаннями між українськими вчителями та керівниками шкіл;

Марія Храпуненко - дослідниця міграції в Інституті балтійських досліджень, м.Тарту, тренерка з культурної адаптації в Міжнародній організації з міграції (МОМ) в Естонії;

Наталія Красюк - вчителька та класна керівниця в українських класах для учнів-біженців з України в Tallinna Kunstigümnaasium, м.Таллінн;

Ольга Дейкун - вчителька початкових класів для учнів-біженців з України, класна керівниця в школі Räägu, м.Таллінн.

Захід організовано ЮНЕСКО спільно з Міжнародною організацією з міграції в Естонії (IOM Estonia).

15 травня 2024 року відбувся захист курсових робіт здобувачів 411 по групи першого (бакалаврського) рівня зі спеціальності 013 Початкова освіта.

Захист курсових робіт – це важливий складник освітнього процесу та значущий етап у студентському академічному розвитку, де здобувачі вищої освіти мають можливість продемонструвати свої знання, навички та свій науково-творчий потенціал.

Упродовж захисту здобувачі освіти презентували результати авторських наукових досліджень актуальних проблем педагогіки початкової школи: звучали змістовні, цікаві та різноаспектні доповіді, демонструвались цікаві презентації, наводились переконливі приклади.

У процесі захисту курсових робіт студенти продемонстрували свої перші наукові здобутки, засвідчили ґрунтовне володіння теоретичним матеріалом, уміння вирішувати поставлені перед ними завдання, що є необхідною умовою подальшого професійного становлення. Відповідаючи на запитання членів комісії, студенти розкрили власне бачення щодо вирішення поставлених у курсовій роботі завдань та досягнення мети.

9 травня 2024 року відбулось публічне обговорення проєктів освітньо-професійних програм спеціальності 013 Початкова освіти фахової передвищої освіти (фахового молодшого бакалавру), першого (бакалаврського),  другого (магістерського) рівнів освіти. 

В обговоренні взяли участь члени професорсько-викладацького складу кафедри; члени робочих груп відповідних ОПП; викладачі, що забезпечують реалізацію ОПП; стейкхолдери; представники адміністрації та здобувачі  відповідних рівнів освіти.

Спікерами обговорення проєктів ОПП виступили гаранти: 

   • Блудова Юлія Олександрівна – Гарант ОПП фахової передвищої освіти (фахового молодшого бакалавру); 

    • Кузнецова Оксана Вікторівна – Гарант ОПП першого (бакалаврського);

    • Акімова Олена Михайлівна – Гарант ОПП другого (магістерського) рівнів освіти.

Були представлені моніторингові дані забезпечення якості освіти на ОПП відповідних рівнів; опитування щодо задоволення ОПП від здобувачів освіти, викладачів, стейкхолдерів; нормативні та проєктні зміни в ОПП. У ході обговорення були презентовані пропозиції від зацікавлених сторін, що були отримані у результаті опитування.

Робоча група та гаранти ОПП висловлюють подяку усім, хто долучився до процесу удосконалення ОПП спеціальності 013 Початкова освіта. 

9 травня 2024 року проведено мотиваційну зустріч «Досвід чеських асистентів, психологів та адаптаційних координаторів в роботі з інклюзивними дітьми (Початкова школа Я.А.Коменського, Чехія, м. Карлові Вари)».

У заході взяли участь: 

Адамів Оксана – асистентка педагога та кейс-менеджер, здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем);

Онуцька Єлизавета – асистентка педагога в роботі з інклюзивними дітьми;

Грбачова Жанета – асистентка педагога в роботі з інклюзивними дітьми;

Шукалова Ольга – психолог, доцент психології.

Захід організовано для майбутніх фахівців у галузі управління інклюзивним освітнім середовищем. До зустрічі долучилися й здобувачі першого (бакалаврського) ступеня вищої освіти (спеціальність 013 Початкова освіта та 053 Психологія) й викладачі кафедри.

Учасники заходу ознайомилися з сайтом Початкової школи Я.А.Коменського, дізналися про досвід чеських фахівців із забезпечення інклюзивного освітнього середовища, мали можливість задати їм питання.

Дякуємо колегам за мотивацію та натхнення!

Сприймаючи інших людей та їхню поведінку, ми часом спрощуємо або узагальнюємо картину. Наприклад: «Всі жінки – емоційні; всі «справжні мужчини» повинні стримувати свої почуття; всі дівчатка – ніжні, а хлопчики – грубі» тощо. Це все є проявами стереотипів. В  педагогічній  практиці  часто  зустрічається  стереотипне  сприймання учнів, що знижує результативність освітнього процесу.

Оскільки стереотипи мають місце в педагогічній діяльності, викладачами кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Блудовою Юлією Олександрівною та Ільїною Оленою Олексіївною 07.05.2024 р. була проведена зустріч з викладацьким складом Харківського ліцею №97 з темою «Подолання стереотипів у педагогічній діяльності». Під час зустрічі вчителі відзначили, що роль стереотипів у педагогічній діяльності підлягає подальшому вивченню, аналізу та обробки, оскільки діяльність педагога та взаємодія між ними та учнями не має певних законів чи алгоритмів, що значно ускладнює та урізноманітнює процес вивчення даного питання.

У рамках співпраці з Національною академією Національної гвардії України з 1 квітня по 3 травня 2024 року викладачами кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Павловою Оленою Геннадіївною, Ільїною Оленою Олексіївною та Блудовою Юлією Олександрівною було проведено комплекс лекцій з педагогіки для курсантів третього року навчання факультету логістики. Зустрічі з викладачами відбувалися онлайн та офлайн.

Під час роботи з майбутніми офіцерами НГУ викладачами було висвітлено питання закономірностей виховання, формування та розвитку особистості, зокрема військовослужбовців у системі військової освіти, формування колективу, методів виховання, а також розроблено на цій основі шляхи вдосконалення військово-педагогічного процесу. Крім того, зміст лекцій покликаний вирішувати цілий комплекс завдань, пов’язаних із підготовкою майбутніх командирів до ефективного управління процесом налагодження конструктивної комунікації, міжособистісної взаємодії в колективі.

Благополуччя завжди має бути в центрі будь-якого освітнього процесу, адже без благополуччя ми не можемо мислити, навчати та навчатися. Благополуччя ґрунтується на двох факторах, а саме: на безпосередній його  підтримці та на вирішенні проблем. 

У такий складний та напружений час особливу увагу потрібно приділяти дітям. Діти, на відміну від дорослих, не мають достатньої емоційної зрілості і життєвого досвіду, щоб впоратися з усіма емоціями, що нахлинули на них.

Існує величезний набір інструментів, технік та навичок, які допомагають пережити кризові ситуації дітям і дорослим.

Так, 02 травня 2024 року у рамках співпраці із закладами загальної середньої освіти викладачі кафедри Блудова Юлія та Ільїна Олена провели онлайн тренінг для вчителів початкової школи Салтівського району на тему «Благополуччя дітей і педагогів: дієві інструменти та практики підтримки». Учасників привітали методистка управління освіти адміністрації Салтівського району Харківської міської ради Олена Лопіна та директорка Комунального закладу "Харківська гімназія № 111 Харківської міської ради" Віолетта Градова.

Учасники отримали практичні навички з діагностування та подолання стресових ситуацій, поділились власним досвідом вирішення подібних проблем.

25 квітня 2024 року відбулася ІV Всеукраїнська міждисциплінарна науково-практична конференція з міжнародною участю «Інклюзивна освіта: ідея, стратегія, результат» на базі інклюзивно-ресурсного центру Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

У заході взяли участь викладачі кафедри С. Бужинська, К. Корсікова, І. Толмачова та здобувачки освіти другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціалізація «Управління інклюзивним освітнім середовищем», заочна форма навчання) О. Адамів та А. Травицька. У процесі роботи конференції були висвітлені такі питання: побудова безбар’єрного простору в Україні, система інклюзивної освіти в Україні, складові інклюзивного середовища та  організація інклюзивного освітнього процесу у різних типах закладів освіти, функціональні можливості інклюзивно-ресурсного центру, інклюзивна компетентність педагогічних працівників, асистентський супровід здобувача із особливими освітніми потребами тощо. 

За результатами конференції учасники отримали сертифікати.

24 квітня 2024 року для здобувачів 1-3 курсів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта у рамках освітнього компонента «Теорія і методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» було проведено гостьову лекцію на тему «Моделювання як навчальна діяльність молодших школярів на уроках «Я досліджую світ».

Лекторка – Партола Вікторія Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем) А.С. Травицька успішно поєднує навчання з професійною діяльністю. 

У 2023-2024 навчальному році вона отримала грамоту за розвиток інклюзивного навчання на посаді асистента вчителя (Україна, м. Харків, Комунальний заклад «Харківський ліцей №38 Харківської міської ради») та Нагороду за сумлінне виконання обов’язків на посаді помічника вчителя (Польща, м. Голдап, Zespół placówek edukacyjno-wychowawczych w Gołdapi).

Бажаємо Анастасії Станіславівні плідного навчання та нових професійних досягнень в царині інклюзивної освіти!

9 травня 2024 року о 11:00 за Київським часом буде проведено мотиваційну зустріч «Досвід чеських асистентів, психологів та адаптаційних координаторів в роботі з інклюзивними дітьми (Початкова школа Я.А.Коменського, Чехія, м. Карлові Вари)».

Учасники заходу ознайомляться з сайтом Початкової школи Я.А.Коменського, дізнаються про досвід чеських фахівців із забезпечення інклюзивного освітнього середовища, будуть мати можливість задати їм питання.

Шановні здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта!

24.04.24 року о 12.30 відбудеться гостьова лекція на тему «Моделювання як навчальна діяльність молодших школярів на уроках «Я досліджую світ». 

Лекторка – Партола Вікторія Вікторівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

Запрошуємо всіх зацікавлених!

Вітаємо здобувачку вищої освіти третього курсу першого ( бакалаврського) рівня спеціальності 013 Початкової освіти Варченко Марину Валеріївну та її наукового керівника Одарченко Вероніку Ігорівну зі здобуттям диплому ІІІ ступеня у Всеукраїнському студентському професійному творчому конкурсі наукових робіт зі спеціальності 013 Початкова освіта.

18 квітня 2024 року було проведено гостьову лекцію з освітнього компонента «Освітній менеджмент та управлінський процес у закладах освіти» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем).

Лектор: Бондар Т.І., директорка Комунального закладу «Чкалівський ліцей Чкалівської селищної ради Чугуївського району Харківської області», випускниця Харківського педагогічного училища.

Тема заняття «Управлінський портрет сучасного директора школи: особливості періоду турбулентності». 

До заняття доєдналися й викладачі кафедри та студенти інших спеціальностей, яких цікавить проблематика управлінської діяльності директора ЗЗСО в умовах сучасних викликів. 

Здобувачі вищої освіти ознайомилися з особливостями подолання освітніх втрат та організації безпечного освітнього середовища у ЗЗСО, мали можливість задати лекторці питання щодо професійних та особистісних якостей сучасного керівника. 

01 квітня 2024 року для магістрантів 1-го року заочної форми навчання спеціальності 013 Початкова освіта було проведено інтерактивну лекцію на тему «Створення та використання електронних робочих аркушів на уроках інтегрованого курсу "Я досліджую світ"». 

У ході лекції було розкрито наступні питання:

•Які фактори спричинили активне впровадження електронних робочих аркушів в освітній процес?

•Чому електронні робочі аркуші є незамінним інструментом сучасного вчителя?

•Що розуміють під електронним робочим аркушем?

•Якими бувають електронні робочі аркуші?

•Яка структура та зміст електронних робочих аркушів?

•Коли і як можна використовувати електронні робочі аркуші в освітньому процесі?

•На що звертати увагу при створенні електронних робочих аркушів?

•Які веб-ресурси обрати для створення електронних робочих аркушів?

У 2024 році прийом для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка» (крім спеціальності 017 «Фізична культура і спорт») та 053 «Психологія» на основі ступеня бакалавра чи магістра відбуватиметься у формі єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) з педагогіки та психології.

13.03.2024 – 19.03.2024 р.р. в онлайн форматі проведено тренінг для розробників тестів стандартизованих освітніх вимірювань (ЄФВВ).

Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України та Міжнародна громадська організація «Універсальна екзаменаційна мережа».

За сприяння керівництва КЗ «ХГПА» навчання з основ тестології та розробки тестових завдань для вступу у магістратуру з педагогіки та психології пройшли кандидатка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту В.І. Одарченко та  кандидатка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту І.М. Толмачова. 

Учасники тренінгу удосконалили практичні навички оцінювання, аналізу та створення тестових завдань й отримали методичну допомогу у формуванні бази тестів.

15 березня 2024 року здобувачі 1-го курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта  у рамках освітнього компонента "Теорія і методика навчання інтегрованого курсу "Я досліджую світ" відвідали практику "Пробні уроки і заняття в ЗЗСО".

Здобувачі освіти мали можливість поспостерігати за організацією педагогічної практики, ознайомитись з процесом проведення уроків з інтегрованого курсу "Я досліджую світ", взяти участь в обговоренні проведення уроку, набути досвіду планування, організації та проведення уроків з інтегрованого курсу "Я досліджую світ" за умов дистанційного навчання.

13 березня 2024 року було проведено гостьову лекцію з освітнього компонента «Освітні технології» для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем).

Лектор: Кириченко Н.В., асистент учителя, КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ПОКОТИЛІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ "ПРОМІНЬ" ВИСОЧАНСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ", випускниця бакалаврату та магістратури КЗ «ХГПА».

Тема заняття «Технології забезпечення інклюзивної освіти крізь призму діяльності асистента вчителя». 

До заняття доєдналися й студенти інших спеціальностей, яких цікавить проблематика забезпечення інклюзивного освітнього середовища в закладі загальної середньої освіти. Здобувачі вищої освіти ознайомилися з основними напрямами діяльності асистента вчителя в умовах сучасних викликів та мали можливість почути змістовні поради щодо професійної діяльності від педагога-практика. 

12 березня 2024 року здобувачі 1-го курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти заочної форми навчання спеціальності 013 Початкова освіта відвідали гостьову онлайн-лекцію на тему «Цифрові інструменти освітньої взаємодії»

Лекторка: Бондаренко Тетяна Сергіївна, докторка педагогічних наук, професорка кафедри інформаційних комп‘ютерних технологій і математики Української інженерно-педагогічної академії, виконавча директорка громадської спілки «Асоціація з розвитку професійної та неперервної освіти».

12 березня 2024 року Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти КЗ «ХГПА» продовжує цикл онлайн зустрічей на тему «Організація інклюзивного навчання в умовах воєнного стану: досвід практичної діяльності». 

Третя зустріч: «Ефективні стратегії взаємодії учасників інклюзивного освітнього процесу: узагальнення набутого досвіду».

Досвідом роботи поділилися  професіонали Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 8 Хмельницької міської ради».

У заході взяли участь здобувачки вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем).

10 березня 2024 року організовано онлайн-вебінар «Оптимізація простору для дитини з порушеннями обробки сенсорної інформації: поради для фахівців і батьків».

Спікерка заходу Л. Мороз, кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри логопедії СумДПУ імені А.С. Макаренка.

У вебінарі взяла участь кандидатка педагогічних наук, доцентка, професорка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту І.М. Толмачова.

В ході заходу було докладно висвітлено питання створення сенсорно-спрятливого простору в освітньому процесі початкової школи.

5 березня 2024 року проведено навчально-методичний семінар «Сучасна українська освіта: огляд можливостей та перспектив».

У заході взяли участь викладачі кафедри О. Акімова, Ю. Блудова, С. Бужинська, О. Єрьоменко, О. Ільїна, О. Кузнецова, В. Одарченко, О. Павлова, І. Толмачова та здобувачі фахової передвищої освіти (спеціальність 013 Початкова освіта), першого (бакалаврського) рівня (спеціальність 013 Початкова освіта), другого (магістерського) рівня (спеціальність 013 Початкова освіта, спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки).

Учасники семінару дізналися про різні аспекти впровадження в початковій школі освітнього проєкта «Освіта. Діти. Майбутнє» та ознайомилися з сучасними практиками реалізації Концепції «Нова українська школа».

1 березня 2024 року було проведено гостьову лекцію з фінансової грамотності для здобувачів фахової передвищої освіти (фахового молодшого бакалавру), першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки. Лекцію провела доктор економічних наук, професор, професор кафедри менеджменту і фінансів НАНГУ Федоренко Ірина Анатоліївна.

У сучасному динамічно мінливому світі підприємливість та фінансова грамотність визнана необхідною життєвою навичкою. Глобалізація та цифрові технології зробили фінансові послуги та продукти одночасно доступними та складними.

Важливо вміти приймати зважені та далекоглядні фінансові рішення, впевнено планувати своє майбутнє та досягати фінансових цілей.

У Законі України «Про освіту» компетентність «підприємливість та фінансова грамотність» визначена як одна з 11 ключових компетентностей.

В межах лекції було розглянуто низку питань: 

    • характеристика цифрової валюти центрального банку;

    • особливості впровадження CBDC в країнах світу;

    • особливості впровадження е-гривні.

З допомогою запрошеного лектора здобувачі освіти отримали актуальні знання та знайшли відповіді на власні питання.

29 лютого 2024 року викладачами кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту КЗ «ХГПА» ХОР разом з представниками інклюзивно-ресурсних центрів була проведена онлайн зустріч «Експертна діяльність в галузі освіти: інклюзивний освітній простір». Місія заходу – сприяння поглибленню та розширенню компетентностей освітнього експерта; підвищення рівня обізнаності здобувачів вищої освіти про експертну діяльність в галузі інклюзивної освіти; здійснення обміну досвідом роботи експертів в інклюзивному просторі. Зустріч організована у межах освітнього компонента «Система підготовки фахівців та експертна діяльність в галузі освіти» для здобувачів освіти спеціальностей 011 Освітні/педагогічні науки та 013 Початкова освіта першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів.

На зустрічі були обговорені такі питання: 

«Експерт в галузі освіти. Основні напрями експертної діяльності» (доповідач д-р пед. н., доц., доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту КЗ «ХГПА» ХОР Єрьоменко О.А.); 

«Незалежне тестування фахових знань та умінь вчителів як перший етап сертифікації педагогічних працівників: інклюзивний аспект» (доповідач к. пед. наук, доц., доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту КЗ «ХГПА» ХОР, експерт з акредитації освітніх програм за спеціальностями 013 Початкова освіта та 011 Освітні/педагогічні науки галузь знань 01 Освіта / Педагогіка Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Акімова О.М.); 

«Інклюзивне освітнє середовище в закладі загальної середньої освіти» (доповідач к. пед. н., доц., професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту КЗ «ХГПА» ХОР, експерт Державної служби якості освіти з вивчення практичного досвіду педагогічних працівників, тренер Нової української школи Толмачова І.М.); 

«Особливості організації корекційно-розвиткового процесу в інклюзивно-ресурсному центрі» (доповідач директор Комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" Південної міської ради Савенкова Н.А.); 

«Інклюзивне навчання в Новій українській школі: психологічний аспект» (доповідач ст. викл. кафедри педагогіки та спеціальної освіти Дніпровського Національного Університету, голова Громадської організації «Центр розвитку, корекції, психіатричної, психологічної, педагогічної допомоги для дітей та дорослих «Територія розвитку»», член асоціації «Дитячих та сімейних психологів України», медичний психолог, арт-терапевт, дефектолог, логопед, педагог, ведуча освітніх вебінарів для фахівців допомогаючих професій Поліщук Ю.В.)

29 лютого 2024 року доцентка кафедри Лілія Джаббарова в рамках членства Національно психологічної асоціації відвідала вебінар на тему «Когнітивно-поведінкова терапія розладів харчової поведінки дітей та молоді». Спікерка: Вероніка Селенок. 

28 лютого 2024 року Лілія Джаббарова  та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія відвідали чудовий вебінар організований Інститутом психології здоров’я. Спікер вебінару: Martin Straube травматерапевт, лікар (Німеччина) Тема вебінару: «Опрацювання травми». Цікавий та супер практичний вебінар.  

28 лютого 2024 року зі здобувачами 1-го курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта було проведено педагогічний дебрифінг на тему «Організація дослідницької діяльності в освітньому процесі початкової школи». 

Під час дебрифінгу було обговорено наступні питання:

•  Місце дослідницької діяльності молодших школярів за Концепцією Нової української школи.

•  Концепція розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) та її реалізація в початковій школі.

•  Міжнародна науково-освітня програма GLOBЕ.

•  Проблеми та перспективи організації дослідницької діяльності учнів початкових класів.

•  Класифікація дослідницьких умінь учнів початкової школи та напрямки їх формування.

•  Дослід та експеримент як провідні методи дослідницького навчання.

•  Організація спостережень, проведення дослідів та експериментів на уроках інтегрованого курсу «Я досліджую світ».

•  Формування дослідницьких умінь здобувачів початкової освіти засобами проєктної діяльності. 

28 лютого 2024 року відбулася гостьова лекція із Сурядною Ольгою Анатоліївною, вчителькою образотворчого мистецтва Комунального закладу «Харківський ліцей № 155», лауреаткою міського конкурсу «Учитель року-2024» у номінації «Образотворче мистецтво» на тему «Мистецтво в умовах дистанційки».

Лекція була проведена у межах освітнього компоненту «Теорія та методика навчання мистецької галузі в початковій школі» для здобувачок освіти спеціальності 013 Початкова освіта. У процесі заходу вчителька презентувала досвід роботи по проведенню уроків образотворчого мистецтва під час дистанційного навчання. Було продемонстровано цифрові інструменти для дистанційного уроку з метою створення інтерактивних завдань (Mentimeter, Wordwall, Coggle, Nearpad), можливості інтерактивних платформ Human та Padlet. У процесі заходу здобувачки освіти мали можливість випробувати представлені інструменти та переконатися, що уроки образотворчого мистецтва дистанційно можливо проводити із використанням цікавих прийомів.

Наприкінці заходу Ольга Анатоліївна провела фрагмент уроку образотворчого мистецтва та поділилася нестандартними техніками малювання, що зацікавлять молодших школярів.

Здобувачки освіти були вражені можливостями використання різних інтерактивних засобів саме на уроках образотворчого мистецтва у початковій школі та відкрили для себе багато цікавинок.

27.02.2024 року Кафедра спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти КЗ «ХГПА» розпочала цикл онлайн зустрічей на тему «Організація інклюзивного Навчання в умовах воєнного стану: досвід практичної діяльності». 

Перша зустріч: «Команда Комплексного психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами: Подолання актуальних проблем і викликів».

Досвідом роботи поділилися  професіонали Комунального закладу загальної середньої освіти «Ліцей № 8 Хмельницької міської ради».

У заході взяли участь здобувачки вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки (спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем) Д. Вершиніна,  А. Травицька, О. Адамів, О.  Синельник-Журба, А. Карпенко, Н. Гамова, Ю. Руда.

26.02.2024 року проведено Міжнародну освітню конференцію «Харків: освіта під землею» («Kharkiv: Education Under Ground»).

На освітній офлайн-події обговорювалися такі питання:

    • переосмислення форматів педагогічної роботи в умовах екстремальних ситуацій;

    • стабілізація освітнього процесу під час серйозних потрясінь;

    • активна співпраця освіти з іншими галузями та сферами (бізнесом, міжнародними донорами, культурною сферою, психологічними службами);

    • відновлення освітнього процесу на деокупованих територіях України;

    • можливі шляхи компенсації дефіциту педагогічних кадрів в Україні.

У конференції взяли участь проректорка з науково-педагогічної роботи Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, кандидатка педагогічних наук, доцентка І.П. Репко та кандидатка педагогічних наук, доцентка І. М. Толмачова.

Із початком повномасштабної війни комунальне підприємство «Харківський метрополітен» стало одним із затребуваних об’єктів. Певний час воно перестало перевозити пасажирів і кілька місяців працювало як укриття. 

Торік у листопаді Харківський метрополітен повністю відновив перевезення пасажирів, але одночасно виконував функцію укриття та безпечного громадського простору. Звичними стали художні виставки й інші заходи, які проходили на станціях метрополітену. За підтримки ЮНІСЕФ та фонду «Професійний розвиток Харкова» було відкрито дитячий простір «Спільно». З дітьми почали працювати професійні педагоги, аніматори та психологи, які проводили майстер-класи, ігрові й розвивальні заходи тощо. У такий спосіб ЮНІСЕФ забезпечив дітям доступ до освітніх заходів та корисного дозвілля під час війни. Напевне, цей приклад і надихнув очільників Харкова на те, щоб відкрити в харківській підземці метрошколу, в якій тепер навчається понад тисяча дітей.

22.02.2024 р. здобувачі вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта  мали змогу зануритись в атмосферу роботи метрошколи. Випускниця академії, а практичний психолог  Валентина Ладика провела для здобувачів заочну екскурсію цим унікальним закладом освіти. Пані Валентина показала, як облаштований осередок психологічного розвантаження, ігровий простір та місце для проведення масових заходів. 

В рамках вивчення ОК Педагогіка здобувачі освіти мали змогу відвідати та проаналізувати урок української мови,  проведений педагогом-практиком Анною Нєєловою в 1МА класі. 

З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну минуло майже два роки. За цей час ми навчилися бути сильнішими, витривалішими, мудрішими. Два роки життя в контексті війни залишили відбитки на освіті молодих українців та українок — на здатності мріяти, планувати, навчатись, адаптуватися, приймати зміни і втрати. Та метрошкола – це той ресурс, яка допомагає надолужити згаяне дитинство.

Харківський ліцей №12.pdf

За останні роки система освіти в Україні зазнала істотних змін та чималих трансформацій. З одного боку, освітній процес приводять до європейських стандартів, з іншого – пандемія COVID-19 та повномасштабна війна змусили заклади освіти відходити від звиклих форм та методів навчання і шукати нові доступніші та зручніші способи здобуття знань.

 22 лютого 2024 року онлайн-форматі була проведена панельна дискусія на тему: «Організація освітнього процесу в умовах війни: метрошкола».

З вступним словом до учасників заходу звернулася проректорка з науково-педагогічної роботи Комунального закладу «Харківської гуманітарно-педагогічної роботи» Харківської обласної ради, кандидатка педагогічних наук, доцентка Репко Інна Петрівна.

Під час панельної дискусії здобувачі спеціальностей 013 Початкова освіта та 011 Освітні педагогічні науки мали змогу задати питання вчительці 1МА класу Харківської метрошколи Анні Нєєловій.

«Як адаптувались діти до таких умов навчання? Як відбувається харчування? Чи є дзвоники? З якими складнощами Ви стикнулись під час роботи в метрошколі? Який тепловий режим? Як діти добираються до метрошколи? Які є недоліки в роботі метрошколи? Як діти працюють в кімнаті психологічного розвантаження? Як діти ставляться до постійних гостей, відвідувачів і журналістів?» - це лише невелика часта питань, що цікавили здобувачів та усіх присутніх.

Під час обговорення всі присутні дійшли висновку, що МЕТРОШКОЛА  - це 100 % успішний проєкт для учнів м.Харкова. Це місце, де діти не лише навчаються і надолужують освітні втрати, а й простір для дружби, спілкування, творчості, натхнення, дії.

Проведена панельна дискусія отримала багато позитивних відгуків.

22 лютого 2024 року доцентка кафедри Лілія Джаббарова разом зі здобувачами вищої освіти (бакалаврського та магістерського рівнів) спеціальності 053 Психологія були учасниками вебінару «Еразмус + для молоді і спорту: як писати проєкти для розбудови потенціалу». Дуже практичний вебінар, який  наповнений  конкретними порадами щодо написання проєктів. Актуально, практично, цікаво!

21 лютого 2024 року доцентка кафедри Джаббарова Лілія та здобувачі вищої освіти (бакалаврського та магістерського рівнів) спеціальності 053 Психологія відвідали вебінар, який був організований КНУ імені Т. Шевченка у співпраці з  University of Oslo (Норвегія) та ГО «Mental Health and Human Rights info HHRI». Спікерка вебінару Maria Saugstad (університет Осло, Норвегія) – фахівець по роботі з дітьми та підлітками.

Вебінар присвячений темі психологічного супроводу батьківства «Емоційний коучинг». Цікаво було послухати особливості впровадження емоційного коучингу в Норвегії. Та особливості застосування емоційного коучингу в батьківстві. 

«Десять років Небесній Сотні. Вже десять... 

Десять років тому українців спробували вбити у власній країні, у власній столиці лише за мирний вибір бути собою та бути вільними» В. Зеленський.

20.02.2024 р. здобувачі освіти Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Харківського педагогічного фахового коледжу КЗ «ХГПА» ХОР приєдналися до спільного заходу «10-ті роковини початку російського збройного вторгнення до України», що було організовано та проведено викладачами та здобувачами освіти психолого-педагогічного факультету. Хвилиною мовчання було вшановано всіх, хто поклав життя за свободу, за незалежність України. До заходу був запрошений офіцер, майор НГУ Боженко Віктор Олександрович, який розповів про свою участь у бойових діях.

Також здобувачами освіти були висвітлені події 10-тих роковин початку російського збройного вторгнення до України.     

Не забудемо всіх, хто загинув, обороняючи нашу незалежність упродовж 10-ти років!

Дякуємо всім, хто боронить нашу державу і зараз!

14–17 лютого 2024 року проведено Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію «ЛІДЕРСТВО І ОБДАРОВАНІСТЬ: СУЧАСНИЙ НАУКОВИЙ ДИСКУРС І ОСВІТНЯ ПРАКТИКА».

Організатори: Національна академія педагогічних наук України, Інститут обдарованої дитини НАПН України, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Інститут проблем виховання НАПН україни.

Проблематика конференції: 

    • Лідерство й елітарність в умовах війни.

    • Лідерство природне і виховуване: у чому колізія.

    • Лідерство істинне і деструктивне: причини, форми, прояви.

    • Виховання лідерських якостей обдарованих учнів.

    • Інтелектуальна обдарованість і лідерство.

    • Олімпіадний і манівський рух у формуванні лідерства.

У заході взяли участь викладачі кафедри Ольга ЄРЬОМЕНКО, Катерина КОРСІКОВА, Ірина ТОЛМАЧОВА та здобувачки другого (магістерського) рівня (спеціальність 013 Початкова освіта).

15 лютого 2024 року професорсько-викладацький склад  кафедри        та  здобувачі фахової передвищої освіти (фахового молодшого бакалавру), першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти   спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки долучилися до просвітницької зустрічі зі спеціалістами міжнародної організації «Handicap International» на тему: «Захист під час збройного конфлікту». Організатором заходу виступив МОЛОДІЖНИЙ ХАБ Академії.  

Тримаймося разом та віримо в Україну!

12 лютого 2024 року Лілія Джаббарова була учасницею вебінару, в рамках членства НПА на тему «Розлад дефіциту уваги та гіперактивності». Спікерка Наталя Бишевич. На вебінарі розглядались питання про те, як розпізнати РДУГ, особливості  роботи мозку та шляхи допомоги при цьому розладі.

12.02.2024 року підведено підсумки віртуальної виставки постерів, присвяченої Міжнародному дню жінок і дівчат у науці. Нагороджено академічні групи - учасників виставки, які  розкрили внесок видатних жінок у світову науку.  Дякуємо здобувачам освіти 21 по, 31 по, 41 по, 111 по, 211 по, 311 по, 411 по, 512 по, 111 пп, 411 пп, 511 опні груп за активну участь і креативний підхід!

Щорічно 11 лютого відзначається Міжнародний день жінок та дівчат у науці. 

На честь даного свята на кафедрі проведено віртуальну виставку постерів, які розкривають внесок дослідниць різних часів та епох у світову науку.

Організатор заходу: Науково-дослідний гурток з педагогіки. Координатори заходу: Н. Потапова, І. Толмачова.

Постери підготували здобувачки освітньо-кваліфікаційного рівня фахового молодшого бакалавра (спеціальність 013 Початкова освіта),  першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів (спеціальності 013 Початкова освіта, 011 Освітні, педагогічні науки, 053 Психологія).

Дякуємо учасникам виставки за креативність!

День Жінок у науці.mp4

8 лютого 2024 року Лілія Джаббарова та здобувачі вищої освіти (бакалаврського та магістерського рівнів) спеціальності 053 Психологія відвідали чудовий вебінар на тему «Травма та ідентичність», спікером якого був Мартін Штраубе, Німеччина. Розглядались важливі питання, як травма впливає на ідентичність та стратегії тривалої й дуже необхідної стабілізації. Важливо, цінно, актуально!

6 лютого 2024 року викладачі кафедри: Акімова Олена, Одарченко Вероніка виступила активними учасниками та організаторами заходів до Дня безпечного Інтернету в Україні / Safer Internet Day, що відбулись під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». 

День безпечного Інтернету запроваджений за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Заходи мали на меті залучення до створення безпечного та комфортного Інтернету для всіх учасників освітнього процесу. 

 Викладачі отримали бейджи та сертифікати від  Better Internet Centre Центр за активну участь та плідну працю.

06 лютого 2024 року  здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів  спеціальностей 013 Початкова освіта, 011 Освітні, педагогічні науки  взяли участь у івенті:  «День безпечного інтернету / Safe Internet Day». У ході заходу були узагальнені основні правила поводження в Інтернеті,  визначені шляхи мінімізування потенційних ризиків. 

Захід  організовано професорсько-викладацьким складом кафедри. Спікерками виступили: Акімова Олена, Одарченко Вероніка, Кузнецова Оксана.

4 лютого 2024 року Лілія Джаббарова відвідала вебінар організований Інститутом психології здоров’я на тему «Theory and practice of Forming therapy». Автор і спікер формувальної психотерапії Chris Maskens. Отримала корисні техніки при роботі з травмою, які опрацювали та розібрали механізми роботи зі студентами спеціальності 053 Психологія.

31 січня 2024 року Лілія Джаббарова та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія були учасниками тренінгу «Робота з суїцідальними думками», досвід Нідерландів. Спікерка: Evellen van Gоor, Нідерланди. Цікаво  та корисно було послухати досвід роботи колеги з Нідерландів, щодо особливостей роботи психолога з суїцідальними думками клієнта. Звернути увагу на червоні прапорці в супроводі клієнта та особливості психологічної допомоги.

26 січня 2024 року Лілія Джаббарова та здобувачі вищої освіти (першого бакалаврського та другого магістерського освітніх рівнів) спеціальності 053 Психологія були учасниками вебінару  «Терапія ПТСР: новий досвід у роботі з військовими і ветеранами» Спікер: Чарльз В. д. мед.н., Walter Reed Army Institute of Research. Почули результати сучасних досліджень щодо ефективності терапії ПТСР. Інформація актуальна та практична. Вдячні організаторам!

19 січня 2024 року проведено відкриту гостьову лекці «Соцієтальна динаміка травми: чи робить сильнішим те, що не вбиває?».

Лектор: Олена Суший, доктор наук з державного управління, доцент, головний науковий співробітник Інституту соціальної та політичної психології НАПН України; запрошений дослідник Університету Матея Бела, Словаччина.

Співорганізатори: Українська школа архетипіки; Університет менеджменту освіти НАПН України; Інститут соціальної та політичної психології НАПН України; Асоціація політичних психологів України.

У заході взяли участь викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту О. Акімова, О. Бабельчук, Ю. Блудова, А. Дрокіна, А. Єна, О. Єрьоменко, О. Ільїна, О. Кузнецова, В. Одарченко, Т. Отрошко, О. Павлова, Н. Потапова, І. Толмачова, М. Хижняк та здобувачі вищої освіти освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів спеціальностей 013 Початкова освіта, 011 Освітні, педагогічні науки.

Під час лекції було обговорено травму як багатовимірний феномен масової свідомості і соціального життя, порушено питання особистісної безпеки, стійкості особистості в обставинах війни.

19 січня 2024 року професорсько-викладацький склад  кафедри та  здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти   спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, організували педагогічний дискурс, присвячений Дню Соборності України.

Спікерами заходу виступили Олена Акімова, Вероніка Одарченко, Оксана Кузнецова.  

Щороку 22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) Україна відзначає День Соборності. Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього, як на полі бою, так і в тилу. У ході заходу були використані матеріали Українського інституту національної пам’яті.

Учасники заходу долучились до благодійної ініціативи колективу академії та здобувача освіти Андрія Золочевського: «Перерахуй одноденний заробіток на підтримку ЗСУ». Зібрані кошти будуть витрачені на потреби Спецпідрозділу «Kraken».

Вшановуємо пам'ять загиблих, дякуємо ЗСУ за  можливість навчатись!!! 

16 січня 2024 року в рамках проєкту «Попередження ґендерно зумовленого насильства, торгівлі людьми та порушення прав дитини» проведено онлайн-тренінг «Долаємо ґендерні стереотипи разом».

Організатор заходу ГО «Ла Страда-Україна» за підтримки донорської організації «Хліб для світу».

Мета заходу: формування у педагогічних працівників та працівниць культури ґендерної рівності, негативного ставлення до ґендерних стереотипів та дискримінації за ознакою статі.

У онлайн-тренінгу взяли участь викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту О. Бабельчук, Ю. Блудова, С. Бужинська, О. Зайцева, А. Єна, О. Ільїна, Н. Потапова, Л. Джаббарова, Г. Красіна, О. Павлова, І. Толмачова та здобувачки вищої освіти Д. Вершиніна, Н. Гамова, А. Травицька (група 12 ОПНІ).

11 січня 2024 року  Лілія Джаббарова була учасницею супервізії  з  EMDR treatment of chronic pain, на яку Mark Grant з Австралії запросив психологів з України після чудового, глибокого навчання. Щиро дякую за можливість та неймовірно корисний досвід!

21 грудня 2023 року представники кафедри: Акімова О. М., Одарченко В. І., Кузнецова О. В., Бабельчук О. І., Блудова Ю. О., Єна А. В., Ільїна О. О., взяли участь у ITeachers Meet-Up: «Дуальна освіта: кращі практики та виклики впровадження». Подія була організована у форматі круглого онлайн столу. Разом з експертами у галузі освіти та представниками Soft Serve відбулись обговорення за напрямами:

Гості наукової толоки:

• Андрій ПЕРЕЙМИБІДА, директор центру розвитку талантів та Оля Доля, менеджерка по співпраці із закладами освіти у SoftServe;

• Віталій НОСОК та Олександра Лактіонова, експерти директорату фахової передвищої, вищої освіти в МОН України;

• Андрій БУТЕНКО, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;

• Віктор ВОЛОШИН, ректор ІТ СТЕП Університету та Тарас РАК, професор університету;

• а також член національної команди експертів з реформування вищої освіти (HERE team): Володимир БАХРУШИН, секретар НМР МОН та Юрій РАШКЕВИЧ, член Національного Агентства Кваліфікацій.

До заходу долучилася Руда Ю., здобувачка  другого (магістерського) рівня вищої освіти (Спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем, група 511 ОПНІ).

20 грудня 2023 року проходять Інформаційні Дні Програми Європейського Союзу Еразмус+ в Україні у сферах освіти, молоді та спорту. Захід відбувається під егідою European Year of Skills 2023.

У онлайн-зустрічі взяли участь викладачі кафедри та  здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів  спеціальностей 013 Початкова освіта, 011 Освітні, педагогічні науки. 

Під час заходу учасники дізналися про конкурси програми ЄС Еразмус+ на 2024 р. у сфері освіти; цілі напрямів, пріоритети та вимоги; ключові платформи і портали Програми тощо.

17 грудня 2023 року професорсько викладацький склад кафедри та  здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів  спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки  в межах участі у заходах міжнародної діяльності відвідали вебінар:  «Інструменти та практичні поради для роботи у змішаних класах початкової школи Канади». Захід  організовано громадською спілкою «Освіторія» у рамках  реалізації проєкту «Вчителі Канади - вчителям України».

Узагальнюємо кращі педагогічні практики – формуємо власне професійне кредо.

15 грудня 2023 року професорсько викладацький склад кафедри та здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, 073 Менеджмент, 053 Психологія, майбутні доктори філософії за спеціальністю 011 Освітні, педагогічні науки взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній онлайн-конференціі: «Формування професійної компетентності сучасного педагога засобами освіти: історико-методичний аспект».

Активна участь була представлена в напрямах роботи:

1. Формування професійної компетентності педагога як історико-педагогічна проблема. 

2. Складові професійної компетентності педагога у контексті модернізації освіти. 

3. Інноваційна діяльність як засіб формування і розвитку професійної компетентності педагога. 

4. Роль педагогічної практики у формуванні професійної компетентності майбутнього вчителя-вихователя. 

5. Соціально-психологічний та педагогічний аспекти професійної компетентності працівників освіти.

Наукова толока відбувалась на базі КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «ХАРКІВСЬКА ГУМАНІТАРНО-ПЕДАГОГІЧНА АКАДЕМІЯ» ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

14 грудня 2023 року на базі кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка в онлайн форматі відбулася зустріч-обговорення освітніх програм «Початкова освіта та Організація виховної роботи» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти та «Початкова освіта» другого (магістерського) рівня вищої освіти. На нараду, в якості стейкхолдерів, були запрошені викладачі кафедри Одарченко В.І. та Акімова О.М, які активно долучилися до обговорення та надали слушні поради/рекомендації.

(більш детальна інформація за посиланням http://surl.li/onkuj)

4-11 грудня 2023 року в рамках діяльності науково-дослідного гуртка з педагогіки було проведено круглий стіл на тему «Сторітелінг як дієвий інструмент унаочнення і активізації пізнавальної діяльності», а також організовано віртуальну виставку казок, створених здобувачами освіти за допомогою використання сторітелінгу – інноваційного методу унаочнення матеріалу, який подається у вигляді цікавих історій казкового характеру. У перекладі з англійської story означає історія, а telling – розповідати; отже, сторітеллінг – це мистецтво захоплюючої розповіді та передачі за її допомогою необхідної інформації (часто з використанням анімації) з метою впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери слухача. Ця методика була розроблена та успішно випробувана на особистому досвіді Девідом Армстронгом, головою міжнародної компанії Armstrong International.

У заході взяли участь студенти спеціальностей 013 Початкова освіта, 011 Освітні, педагогічні науки. Їхні наробки доцільно використовувати в освітньому процесі початкової школи. Також самі учні можуть долучатися до такої творчої діяльності й створювати власні чарівні історії й казки.

Піратський скарб: Пригоди Джека Спароу.mp4
Чарівна квітка в Чарівному лісі.mp4

6–9 грудня 2023 року проведено ІІІ Всеукраїнську науково-практичну онлайн-конференцію «ІННОВАЦІЙНІ ПРАКТИКИ НАУКОВОЇ ОСВІТИ».

Організатори заходу: НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ, ІНСТИТУТ ОБДАРОВАНОЇ ДИТИНИ НАПН УКРАЇНИ, НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР «МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ», КАФЕДРА UNESCO З НАУКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА.

Великий інтерес до заходу виявили здобувачі освіти, що є активними членами науково-дослідного гуртка з педагогіки.

Мета конференції: Виявлення та обговорення проблем, перспектив і способів впровадження наукової освіти в Україні, популяризація її інноваційних практик. 

У заході взяли участь викладачі кафедри, здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (спеціальність 013 «Початкова освіта», здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціальність 013 «Початкова освіта»).

Зокрема, здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем) активно долучилися до роботи секції «Інформаційно-освітній простір: застосування інноваційних цифрових технологій».

06 грудня 2023 року професорсько викладацький склад кафедри та  здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, 053 Психологія відвідали zoom-зустріч з випускником академії, який зараз у лавах Збройних Сил України захищає територіальну цілісність та свободу нашої держави –  Віталієм Семеновим. Нехай кожен український захисник буде захищений від небезпеки, а всі рідні військових дочекаються своїх захисників цілими та неушкодженими!!! З Днем Збройних сил України!

Захід організовано #молодіжним хабом Академії.

04 грудня 2023 року у форматі онлайн на платформі Zoom було проведено відкриту лекцію доктора філософії, професора кафедри педагогіки філософського факультету університету Коменського в Братиславі (Словаччина) Юліуса Матульчика на тему «Порівняльні дослідження в освіті дорослих».

Організатор заходу: ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України.

У міжнародному заході взяли участь викладачі кафедри, здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (спеціальність 013 «Початкова освіта», здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціальність 013 «Початкова освіта»).

Зокрема, здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціалізація Управління інклюзивним освітнім середовищем) Мережко Т., Рижикова А., Гавриш С., Перевізна Ю., Богораз А., Руда Ю. доєдналися до відкритої лекції.

Здобувачки 111-по та 211-по груп взяли участь у конкурсі соціальної реклами "АнтиСНІД" до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та порозуміння з ВІЛ-інфікованими.

Ознайомитись з представленими на Конкурс роботами можна на платформі padlet.com

На підставі оцінки Конкурсної комісії та голосування, що тривало з 1 по 3 грудня 2023 року, було визначено кращі роботи.  Усі учасники Конкурсу одержали  сертифікати.

Вітаємо, Олену Акімову та Вероніку Одарченко, з успішним проходженням курсу  «Розроблення професійних стандартів» організованого Тренінговим центром Національного агентства кваліфікацій, що проводився з 31 жовтня 2023 року по 01 грудня 2023 року.

Майбутніми експертками були набуті базові знання, вміння, компетентності щодо методичних підходів до розроблення, проведення публічного громадського обговорення, затвердження, введення в дію, перегляду та внесення змін до професійних стандартів.

Бажаємо подальших професійних успіхів!!!

30 листопада 2023 року у Комунальному закладі «Харківський ліцей № 87 Харківської міської ради» проведено семінар «Інтерактивні технології як суб’єкт- суб’єктна модель дистанційного навчання в умовах воєнного стану».

Учасники: вчителі початкових класів, вчителі англійської мови, які викладають в початковій школі Холодногірського району м. Харкова.

Захід спрямовано на розвиток методичної, інноваційної та комунікаційної компетентностей педагогічних працівників.

У межах взаємодії зі стейкхолдерами на семінарі виступили Ірина ТОЛМАЧОВА з темою «Дистанційний урок у початковій школі: сутність та підходи до організації» та Олена ІЛЬЇНА з темою «Формування практичних навичок учнів за допомогою LEGO-технологій у ході дистанційного уроку». Викладачки – тренерки Нової української школи.

За результатами заходу їх нагороджено подяками.

Викладачі психології та здобувачі вищої освіти спеціальності 053 Психологія відвідали 34-ту віртуальну зустріч ECNP Traumatic Stress Network на тему «Гарячі теми», яка відбулася 30 листопада 2023 року. 

Важливою частиною програми була експертна доповідь професора Джопа де Йонга, почесного професора культурологічної психіатрії та глобального психічного здоров’я Медичного центру Амстердамського університету з Нідерландів, на тему «Психічне здоров'я та психосоціальна підтримка громад, які постраждали від війни».

Не менш важливою була доповідь Лідії Касянчук, експертки з MHPSS, тренерки та супервізорки з PFA, SH+, PM+, MhGap з України, яка обговорила клінічні питання, пов'язані з наданням психологічної допомоги.

Ця зустріч стала важливим заходом для обговорення актуальних питань психічного здоров'я в контексті військових конфліктів та надала учасникам нові знання та практичні навички у сфері психосоціальної підтримки.

30 листопада 2023 року представники кафедри: Акімова О. М., Одарченко В.І. , Кондрацька Л. В., взяли участь в роботі секцій: філософія, соціологія, педагогіка та психологія у ході районного етапу захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Здобувачі освіти представили власні розвідки в напрямах науково-дослідницької, експериментальної, творчої роботи. Бажаємо подальших успіхів майбутнім фахівцям в обраних галузях дослідження!

30 листопада 2023 року професорсько викладацький склад кафедри та здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки відвідали лекцію на тему: «Фандрайзинг». Спікером заходу виступив   директор з питань інвестицій та менторської підтримки, міжнародний інвестор та консультант бізнес проєктів – Вільям Мерсер.

У ході зустрічі були схарактеризовані принципи, стратегії, методи залучення капіталу для організацій, визначення шляхи залучення ресурсів для розширення діяльності, розробки нових продуктів. Захід організовано в межах реалізації освітнього проєкту Ukraine Global Faculty . Мова зустрічі: англійська.

28 листопада 2023 року для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня спеціальності 013 Початкова освіта, відбувся майстер-клас Істоцької Ольги Василівни на тему: «Групова та парна співдія – дієвий інструмент критичного мислення та креативної творчості молодших школярів».

Спікерка, Ольга Василівна, вчителька початкових класів Комунального закладу «Липецький ліцей ім. П. В. Щепкіна Липецької сільської ради Харківського району Харківської області», лауреатка І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023» в номінації «Початкова освіта» поділилася зі здобувачами вищої освіти власним досвідом роботи щодо реалізації групової та парної діяльності з молодшими школярами, презентувала власні форми та методи роботи, що використовує разом з учнями.

23 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта відвідали майстер-клас  на тему: « Використання креативних завдань для  формування критичного мислення та розвитку творчих здібностей молодших школярів». Лекторка – вчителька початкових класів Харківського ліцею N89 Харківської міської ради, Лауреат першого туру Всеукраїнського конкурсу Учитель року-2023 та Лауреат Міського конкурсу Учитель року 2023 в номінації «Початкова освіта» Лілія Ахметова.

Під час заходу спікеркою були розкриті питання впровадження інноваційних технологій в освітній процес НУШ. 

Тема зустрічі викликала жваву дискусію та багато питань серед учасників майстер-класу.

22 листопада 2023 відбулась гостьова лекція для здобувачів ОП «Початкова освіта» із залученням професіонала-практика – учасниці Конкурсу  вчителів на кращий дистанційний курс, учителя першої категорії, старшого учителя Комунального закладу «Харківський академічний ліцей № 45» Харківської міської ради Єльциної Анни Віталіївни.

Тема лекції: Засоби, методи і прийоми навчання природничих наук. Особливості інтерактивного навчання на уроках природничого циклу. 

Залучення провідних фахівців до проведення аудиторних занять на базі закладу вищої освіти є не лише важливим індикатором відповідності освітнього процесу сучасним критеріям якості, але й корисною практикою налагодження комунікації між поколіннями фахівців – нинішніми і завтрашніми.

Дякуємо Ганні Віталіївні за інтерактивну візуалізовану лекцію, пронизану професійним досвідом і виразним особистісним ціннісним ставленням до інновацій в освіті. 

21 листопада 2023 року професорсько-викладацький склад  кафедри та  здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти   спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, відвідали виховний захід, присвячений Дню Гідності та Свободи. У ході заходу були проаналізовані події, які виступили каталізатором волелюбності, мужності, незламності українського народу. Вшановуємо пам'ять загиблих, дякуємо ЗСУ за  можливість навчатись. 

Спікеркою заходу виступила Анастасія Лузан. Захід організовано  молодіжним хабом Академії.

Круглий стіл «Модель сучасного уроку: мовно-літературна галузь»

19 листопада 2023 року здобувачі освіти 211 по стали учасниками засідання круглого столу «Модель сучасного уроку: мовно-літературна галузь». Студенти обговорювали новітні методи та підходи до розв’язання завдань мовно-літературної освіти в початковій школі, характеризували коло необхідних теоретичних та практичних знань, умінь і навичок, методичного інструментарію для розвитку особистості дитини засобами різних видів мовленнєвої діяльності, формування ключових, комунікативної та читацької компетентностей. На засіданні круглого столу здобувачі освіти аналізували методичний досвід вчителів Харківщини в контексті формування в учнів позитивного ставлення до вивчення української мови й літератури, розвитку здатності учнів спілкуватися українською мовою для духовного, культурного самовияву, умотивованості до вдосконалення власної культури мовлення.

18 листопада 2023 року викладачі кафедри Акімова Олена, Кузнецова Оксана, Одарченко Вероніка та здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, відвідали вебінар: «Концепція змішаних класів та їхня важливість у сучасному освітньому середовищі початкової школи Канади». Спікеркою заходу була Тамара Бражко, учителька 1–2-х класів з міста Дофін (Канада). Зустріч була організована ГС «Освіторія» у межах освітнього проєкту «Учителі Канади — учителям України».

Під час вебінару учасники дізналися про ефективні підходи до роботи в змішаних класах з учнями з різним рівнем знань:

    • особливості навчання та викладання;

    • як створити сприятливу атмосферу і як враховувати різний рівень учнів;

    • найкращі канадські практики викладання заради успіху кожної дитини.

15 листопада 2023 року для ознайомлення із міжнародними практиками розробки, оновлення, акредитації освітньо-професійних програм, викладачі кафедри: Акімова О. М., Блудова  Ю. О,. Джаббарова Л. В., Єрьоменко О. А., Ільїна О. О., Кондрацька Л. В., Корсікова К. Г., Литвин В. А., Кузнецова О. В., Одарченко В. І., Павлова О. Г., Потапова Н.В., Толмачова І. М., взяли участь у вебінарі на тему:  «Акредитація у системі вищої освіти».  

Захід  проходив за участю експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (NAQA) та Естонського агентства якості освіти (HAKA) в межах проєкту «Сходи до досконалості: посилення ефективної та надійної системи вищої освіти в Україні» (UKRKORG). Захід організовано за сприянням Міністерства освіти і науки України та Ради            з питань освіти та молоді Естонської Республіки (HARNO).  Мова заходу: англійська.

10 та 13 листопада 2023 року в рамках освітнього компоненту «Основи психореабілітації» (під керівництвом Л.В. Джаббарової) здобувачки вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 053 Психологія, 411 ПП групи: Валерія Масловська та Єлизавета Плотнікова провели тренінги для 111 ПП та 211 ПП груп. Тренінг присвячений темі «Ненасильницького спілкування». 

Тренінг ненасильницького спілкування для студентів молодших курсів психології є важливим аспектом у формуванні професійних навичок і компетентностей, необхідних для ефективної практики у цій галузі. Ненасильницьке спілкування (ННС), розроблене Маршаллом Розенбергом, є методологією, яка сприяє розвитку емпатії, відкритості, і взаєморозуміння між людьми.

Тренінг НС для студентів-психологів молодших курсів є значущим, оскільки він сприяє розвитку емпатійних навичок, які є критично важливими для психологічної практики. Ці навички допомагають психологам краще розуміти та відчувати емоційний стан своїх клієнтів, що є необхідним для ефективної терапевтичної взаємодії. 

10 листопада 2023 року професорсько-викладацький склад кафедри та здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, відвідали мотиваційну зустріч на тему: «Інклюзія в мистецькій освіті. Особливості занять по фортепіано з дітьми із складними порушеннями розвитку». Спікеркою заходу виступила Ірина Цайтц – органістка, диригента, викладачка музичної школи м. Базель, Швейцарія.

У ході зустрічі були схарактеризовані основні форми, методи, дидактичні інструменти для проведення занять по фортепіано з дітьми із складними порушеннями розвитку, як одного із шляхів упровадження засад інклюзії. Захід відбувався на платформі Zoom.

08 листопада 2023 року з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку, що відзначається щорічно 10 листопада, та з метою популяризації науку й заохочення студентства до наукової діяльності заради користі суспільства Оленою Борзик спільно зі здобувачами 1-4 курсів спеціальності 013 Початкова освіта було проведено інтерактивний дайджест у форматі спецвипуску новин «Наукові обрії». 

Під час заходу було презентовано спецвипуск новин про визначні досягнення та відкриття у світовій та українській науці,  про які сьогодні має знати кожен. Випуск новин включав рубрики: «Останні  події у світі науки», «Наука та факти», «Винаходи українців, що змінили світ», «Це зробили вони – українські жінки-науковиці» та «Факт тижня». 

У ході заходу здобувачі освіти мали можливість ознайомитись з цікавими науковими відкриттями та фактами, адже інформація дозволяє відкривати нові знання, розширювати горизонти та усвідомити кожному жагу та пристрасть до незвіданого і цікавого навколо.

07 листопада 2023 року здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня (спеціальність 011 «Освітні, педагогічні науки», спеціалізація «Управління інклюзивним освітнім середовищем») денної та заочної форм навчання ознайомилися з суттю та специфікою роботи Мобільного інклюзивно-ресурсного центру КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти». 

Під час екскурсії студенти дізналися про підходи до надання корекційно-розвиткових та психолого-педагогічних послуг дітям із особливими освітніми потребами Харківщини, ознайомилися із відповідним обладнанням. 

06 листопада 2023 року професорсько-викладацький склад кафедри та здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів освіти спеціальностей 013 Початкова освіти, 011 Освітні, педагогічні науки, 053 Психологія відвідали вебінар на тему: «Інклюзивні практики: соціалізація дітей та молоді з інвалідністю засобами музичного мистецтва». 

Спікеркою заходу виступила  Наталія  Іванівна Досужа – викладач фортепіано, сертифікований музичний терапевт, членкиня арт-терапевтичної спільноти міста Києва.  У ході заходу були схарактеризовані  основні музичні  засоби для соціалізації дітей та молоді з інвалідністю різних нозологій. Модератор зустрічі: Акімова О. М. Зустріч відбувалась на платформі Zoom. 

02 листопада 2023 року викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту відвідали мобільний Ресурсний Центр, що знаходиться у Харківській академія неперервної освіти. Метою Ресурсного центру є підтримка інклюзивної освіти, підвищення рівня компетентності педагогічних працівників із питань організації інклюзивної освіти, навчання, виховання й супроводу дітей з особливими освітніми потребами. Методистка центру Малакей Інна Сергіївна детально розказала та продемонструвала особливості роботи центру та його оснащення. Також до заходу долучилася викладачка кафедри спеціальної педагогіки і психології та інклюзивної освіти Потамошнєва Олена Миколаївна, яка розказала про особливості діагностування дітей з особливими освітніми потребами та добір відповідних методик.

02 листопада 2023 року у рамках освітнього компонента «Теорія та методика навчання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» зі здобувачами перших курсів денної та заочної форм навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта Оленою Борзик було проведено круглий стіл на тему  «Газова оболонка Землі: що треба знати?». 

Під час круглого столу було обговорено питання щодо будови, складових, методів дослідження, вивчення та значення атмосфери для живих організмів.

31 жовтня 2023 року проведено вебінар «Знайомство з Research4Life: початок використання».

Організатори заходу: Державна науково-технічна бібліотека України,  фахівці проєкту «Research4Life».

Спикерка заходу: стипендіатка Німецької національної бібліотеки, національна координаторка проєкту «Research4Life» в Україні, фахівчиня бібліотечної справи Маргарита Цюра.

У заході взяли участь викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту О. Акімова, В. Одарченко, І. Толмачова.

Присутні дізналися про Research4Life, отримали інформацію, як установі долучитися до Research4Life, включаючи критерії участі для країн та процес реєстрації установи. Було висвітлено участь України в Research4Life. Розглянуто політику використання та доступні ресурси для користувачів, питання вирішення технічних проблем тощо.

31 жовтня 2023 року викладачі кафедри Акімова Олена, Блудова Юлія та Ільїна Олена, які імплементують спецкурс «Діяльнісний підхід у початковій школі» та «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти і практики психосоціальної підтримки» відвідали зустріч-знайомство з Програмою соціально-емоційного розвитку та навчання «Peppy Pals» («Веселі друзі»).

Концепція «Веселі друзі» ґрунтується на наукових дослідженнях, емпіричних і теоретичних знаннях соціального та емоційного інтелекту. Зміст концепції базується на методах незалежної дослідницької організації CASEL – Асоціація співпраці задля соціально-емоційного розвитку (англ. Collaborative Association for Social and Emotional Learning), а також на роботах психологині у сфері емоційного інтелекту Боділ Веннберг.

Шведська програма соціально-емоційного розвитку «Веселі друзі» реалізується в дошкільній та початковій освіті в рамках проєкту «Сприяння освіті».

26 жовтня 2023 року проведено  круглий стіл «Тенденції професійного розвитку особистості майбутнього фахівця в умовах сьогодення».

Організатор заходу: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди.

У круглому столі взяли участь члени студентського науково-дослідного гуртка з педагогіки, здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта, Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки) та викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту. 

26 жовтня 2023 року проведено   науково-практичний онлайн-семінар «Лідерство обдарованої особистості: формування і розвиток» в межах ХV Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті».

Організатори заходу: Національна академія педагогічних наук України, Институт обдарованої дитини НАПН України.

Мета семінару: обговорення актуальних наукових і практичних проблем формування та розвитку лідерського потенціалу обдарованої особистості.

У заході взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта) й другого (магістерського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта, Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки) та викладачі кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту О. Акімова, Ю. Блудова, О. Єрьоменко, О. Ільїна, К. Корсікова, О. Кузнецова, В. Одарченко, О. Павлова, Н. Потапова, І. Толмачова. 

Виставка постерів на тему: «Добро_Чесність: цінності  академічної культури в рутинах» 

Виставка постерів ХГПА Акімова.mp4

20 жовтня 2023 було проведено студентський круглий стіл «Рання діагностика раку молочної залози – рятує життя» до Всеукраїнського деня боротьби з захворюванням на рак молочної залози, який введено указом президента України від 17 січня 2005 року.

Мета заходу – привернути увагу студентської та викладацької спільноти до проблем ранньої діагностики та лікування цієї недуги.

За даними ВООЗ, рак молочної залози є найпоширенішим раковим захворюванням серед жінок як в розвинених, так і в країнах, що розвиваються.

Разом із здобувачами психолого-педагогічного факультету та викладачами кафедри природничих дисциплін  обговорили  що це за хвороба, чи можна від неї захиститися та хто перебуває в групі ризику.

Організаторка заходу – Каденко І.В., канд. пед. наук, доцентка кафедри природничих дисциплін.

17 жовтня 2023 року професорсько-викладацький склад кафедри та  здобувачі освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів  спеціальностей 013 Початкова освіти та 011 Освітні, педагогічні науки  відвідали лекцію на тему: «Congratulations for completing the Directing Inclusive and Sustainable Growth: A Mission-Oriented Approach (A Discussion on Opportunities for Ukraine) / Спрямування інклюзивного та сталого зростання: місійно-орієнтований підхід (обговорення можливостей для України)». 

Спікеркою заходу виступила Маріана Маззукато – професор Лондонського університетського коледжу (UCL), директор-засновник UCL Institute for Innovation & Public Purpose (IIPP), доктор філософії.  У ході заходу були схарактеризовані  перспективи для відновлення  відчуття суспільної мети. Було проаналізовано досвід впровадження однієї із програм президента Кеннеді, що заохочує до сміливості та експериментів у розв’язанні соціальних і політичних проблем для досягнення інклюзивного та сталого зростання громад.  Мова заходу: англійська.

З 14 по 16 жовтня 2021 року проходить масштабне святкування #ErasmusDays-2021.

З нагоди святкування організовано понад 5 000 різноманітних он-лайн та оф-лайн заходів по всьому світу. 

До святкування Днів Європи в Україні долучилися і викладачі кафедри природничих дисциплін та здобувачі вищої освіти.

У рамках флешмобу #ErasmusDays-2021 здобувачами вищої та фахової передвищої освіти, зокрема ОП Початкова освіта, ОП Біологія, ОП Середня освіта (Фізична культура) під керівництвом викладачів кафедри Борзик О.Б. і Пальчик О.А. було репрезентовано проєктну роботу "Віртуальна подорож природними парками Європи".

Здійснити віртуальну подорож природними парками Європи:

https://uk.padlet.com/emarkovich111/f74nx254z0bg1qbp 

Щорічно у жовтні проходить масштабне святкування #ErasmusDays. Цьогоріч  ця подія спрямована на представлення проєктів та їх впливу на індивідуальному, інституційному та національному рівнях. Долаючи виклики війни, особливо необхідним є вивчення успішних практик та досвід #ErasmusGeneration для побудови нової України як держави-члена ЄС після перемоги! 

13 жовтня 2023 року у рамках святкування #ErasmusDays2023  під керівництвом викладачів кафедри природничих дисциплін Ірини Упатової та Олени Борзик, за посильної участі здобувачок вищої освіти 111-по, 211-по та 312-по груп було презентовано інтерактивну платформу «Віртуальна екскурсія до адміністративних центрів України»

В Україні є безліч міст, які обов’язково слід відвідати. І якщо це не можна зробити фізично, то можна здійснити тур найбільшими містами незламної чарівної України віртуально.   

Усі охочі, перейшовши за посиланням https://uk.padlet.com/emarkovich111/padlet-nrof9ir5gnk68uus, мають можливість відвідати 26 неймовірних адміністративних міст України.

10 жовтня 2023 року до #ErasmusDays2023 для здобувачів факультету початкової освіти було організовано наукову студію на тему: «ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДОСВІДУ УЧАСТІ У МІЖНАРОДНОМУ АКАДЕМІЧНОМУ ОБМІНІ ВІД ПРОГРАМИ ЕРАЗМУС+». Захід було проведено на платформі Zoom.

Спікери наукової студії: Дрокіна А. С., кандидатка педагогічних наук, викладачка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Ганус А.Ю., старша лаборантка відділу міжнародних зв'язків та академічної мобільності, викладачка кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту.

Під час онлайн зустрічі Аліна Сергіївна ознайомила здобувачів освіти із сучасною програмою міжнародної співпраці Erasmus+, висвітлила її основні сфери та ключові напрями діяльності відповідно до умов воєнного стану в Україні. У свою чергу, Альона Юріївна поділилася власним досвідом участі в міжнародному академічному обміну від програми Еразмус+ (період із 21 по 31 серпня 2023 року, в місті EL BORGE (Іспанія), а також  із задоволенням відповіла на всі запитання учасників. 

5 жовтня 2023 року з нагоди 105-ї річниці з Дня народження видатного педагога В.О. Сухомлинського у стінах Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка відбулася Всеукраїнська науково-практична студентська інтернет-конференція «Вивчення й впровадження ідей Василя Сухомлинського в практику сьогодення».

З метою поглибленого вивчення ідей В. Сухомлинського доценти Прибора Т.О. (кафедра педагогіки дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету), Акімова О.М., Одарченко В. І., Кузнєцова О. В. (кафедра педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради) у співпраці провели освітній коворкінг на тему: «Природолюбна етика В. Сухомлинського».

Під час проходження навчальної практики з реалізації діяльнісного підходу, здобувачі освіти спеціальності 013 Початкова освіта взяли участь у розробці міні-проєктів на тему «Хвилинки милування природою», в основу яких були покладені педагогічні ідеї В. Сухомлинського.

Результати проєктів було презентовано 05 жовтня 2023 року на пленарному засіданні Всеукраїнської науково-практичної студентської інтернет-конференції «Вивчення й впровадження ідей Василя Сухомлинського в практику сьогодення».

зустріч з білочкою.mp4
відчуй нужніть троянд.mp4

3 жовтня 2023 року на міжнародній освітній платформі Ukraine Global Faculty директором з питань освіти та компетенцій Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), почесним професором Гейдельберзького університету Andreas Schleicher проведено онлайн лекцію «Measuring education beyond academic learning». 

Міжнародна освітня ініціатива реалізується фондом K.Fund Василя Хмельницького за підтримки Міністерства освіти і науки України та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

У заході взяли участь  О. Акімова, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, та здобувачки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта) й другого (магістерського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта, Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки). 

3 жовтня 2023 року відбулася зустріч з офіцерами Національної гвардії України "Герої поряд із нами". Жовтень - місяць, коли українці вшановують захисників та захисниць країни, які вже десятий рік дають відсіч російській агресії. В Україні триває повномасштабна війна, і вшанувати подвиг військових зараз особливо важливо. Завдяки ним наша Батьківщина зберігає свою незалежність.

Військовослужбовці вразили кожного своїми розповідями, які були присвячені реаліям війни, буденним справам несення служби та особистим спогадам. 

Слова найщирішої вдячності військовим за мужність, відвагу, служіння Україні та її захист висловили здобувачі освіти психолого-педагогічного факультету.

Захід організовано та проведено на платформі Zoom Павловою О.Г., модератор: Корсікова К.Г.

2 жовтня 2023 року за планом студентського науково-дослідного гуртка з педагогіки було проведено бібліотечний коучинг «Системи пошуку наукової інформації». У заході взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (Спеціальність 013 Початкова освіта) й другого (магістерського) рівня вищої освіти (Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки) та викладачі психолого-педагогічного факультету. 

В ході зустрічі студенти дізналися, які документи складають основу бібліографії наукових робіт та якими Академічними пошуковими системами доречно користуватися в ході дослідження. Було здійснено пошук наукової інформації в пошукових системах за ключовими словами.

29 вересня 2023 року здобувачі освіти  фахової передвищої освіти, першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів  спеціальностей  013 Початкова освіти та 011 Освітні, педагогічні науки взяли участь у брейн-рингу на тему: «Захисники освітнього простору», що був присвячений  Дню захисника і захисниць та професійному святу працівників освіти України.  

У ході заходу майбутні фахівці відзначили спадкоємність героїчних традицій нашого народу, силу духу і мужності, відданості нашій державі на освітньому та військовому фронтах. Захід організовано та проведено на платформі Zoom здобувачами освіти 311по групи, куратор: Одарченко В. І., модератор: Акімова О. М., спікерка: Олійник А. Розробка завдань: Шишкова Ж., Зеленська Д., Кравченко М..

28 вересня 2023 року проведено Міжвишівський онлайн круглий стіл «Педагогічна спадщина В. Сухомлинського: сучасні виміри реалізації (до 105-ї річниці від Дня народження)».

З вітальним словом до учасників круглого столу звернулись Бєляєв Сергій Борисович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Прибора Тетяна Олександрівна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка.

У заході взяла участь Кульбач Людмила Вікторівна, вчитель початкових класів, старший вчитель Комунального закладу освіти «Навчально-виховний комплекс № 106» Дніпровської міської ради, яка розкрила особливості цікавого читання творів В.Сухомлинського учнями, що навчаються за проєктом «Інтелект України».

У процесі роботи круглого столу ґрунтовні доповіді представили здобувачі різних рівнів освіти: фахової передвищої, першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 013 Початкова освіта та 011 Освітні, педагогічні науки. 

21 жовтня світова спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Напередодні свята  організатори студентського науково-дослідного гуртка з педагогіки, члени кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, з метою популяризації принципів академічної доброчесності проводять виставку постерів на тему: «Добро_Чесність: цінності  академічної культури в рутинах».

Орієнтована тематика  постерів:

• Аспекти формування академічної доброчесності в системі забезпечення якості  освіти.

• Інформаційні технології для забезпечення академічної доброчесності та дотримання авторського права.

• Застосування діджитал-технологій для формування культури академічної доброчесності.

• Захист авторського права при використанні технологій Big Data та  штучного інтелекту.

• Програмні рішення для розвитку академічної культури, боротьби з академічним плагіатом та забезпечення якості освіти.

• Особистісні характеристики учасників освітнього процесу в епоху цифрового перевантаження.

До участі у виставці запрошуються здобувачі освіти психолого-педагогічного факультету. 

Прийом  робіт здійснюється 27 вересня по 20 жовтня 2023 року. 

Роботи надсилаються на пошту координаторки виставки: Акімової Олени Михайлівни, зазначивши у темі повідомлення: «Постер_група» elenkaakimova@ukr.net

Вимоги: постер - вертикально розміщений плакат, оформлюється українською, англійською та іншими мовами країн учасниць Європейського Союзу.  Постер повинен містити: заголовок; інформацію про автора/ авторів/ групу (прізвище, ім’я, група); ключові тези, які автори бажають презентувати аудиторії  з обраної тематики. малюнки мають бути чіткі. Речення тексту рекомендовано робити короткими, конкретними, однозначними. Чекаємо на ваші постери! 

22 вересня 2023 року з нагоди Міжнародного дня миру для здобувачів освіти спеціальності 013 Початкова освіта було проведено спільний виховний захід «Миру в Україіні – бути!» Організаторами та модераторами заходу були кандидатка педагогічних наук, доцентка, старша викладачка кафедри Павлова Олена Геннадіївна та кандидата педагогічних наук,  доцентка кафедри Корсікова Катерина Геннадіївна. Здобувачі освіти підготували цікаві повідомлення про історію свята, традиції та символи святкування Дня миру. Творчі презентації поезії, відео та фото колажів підтвердили істину, що мир є найбільшою цінністю, яку треба берегти. Наприкінці заходу здобувачі освіти зробили голубів миру у техніці оригамі та символічно їх «запустили», побажавши скорішої перемоги та настання миру в Україні. 

З 18 – 21 вересня 2023 року в соціальній мережі «Instagram»  відбувся онлайн-флешмоб «Янголи МИРУ», присвячений Міжнародному дню миру.

Учасниками заходу стали викладачі та здобувачі освіти коледжу та академії, зокрема майбутні бакалаври початкової освіти, та учні закладів загальної середньої освіти м. Харкова та області. 

Участь в заході дала можливість привернути увагу суспільства  до питань важливості миру і свободи, добра і поваги людей один до одного. 

Дякуємо всім учасникам заходу за участь!

І пам’ятаємо, кожен із нас частина Миру !

20 вересня 2023 року проведено ХІІI Міжнародні та ХХХ Всеукраїнські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю. Грані особистості педагога у вимірах сьогодення» (до 105-ї річниці від дня народження та 30-річчя проведення всеукраїнських педагогічних читань).

Організатори заходу:  МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ, НАПН України, ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО.

У заході взяли участь І.М. Толмачова, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, Д. Євдокименко та І. Задорожна, здобувачки другого (магістерського) рівня вищої освіти  (Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки).

18 вересня 2023 року проведено семінар-практикум «Академічне письмо, академічна доброчесність – це ключ до успішного навчання». У заході взяли участь здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти  (Спеціальність 013 Початкова освіта) та другого (магістерського) рівня вищої освіти  (Спеціальність 011 Освітні, педагогічні науки). 

Декан психолого-педагогічного факультету О.О. Бабакіна звернула увагу на великі можливості у користуванні ресурсами бібліотеки академії та підкреслила, що знання правил академічної доброчесності, володіння академічним письмом та вмінням користуватися різноманітними сервісами для перевірки робіт на антиплагіат є запорукою успішного написання наукових статей і проєктів.

На початку зустрічі Н.В. Потапова, керівник Наукового гуртка з педагогіки, наголосила на важливості підтримання академічної культури викладачами та студентами й запропонувала майбутнім фахівцям активно долучитися до науково-дослідної роботи за планом роботи гуртка.

В ході заходу здобувачі вищої освіти ознайомилися з можливостями Бібліотеки КЗ ХГПА щодо забезпечення принципів та вимог академічної доброчесності.

16 вересня 2023 року під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» у 24 регіонах з дотриманням  обмежень воєнного часу, враховуючи норми безпеки та географічні особливості регіонів, Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з 70 мільйонами учасників у 191 країні Світу. 

Основна мета – формування культури чистоти, правильного поводження з відходами та відповідального споживання ресурсів серед громадян, об’єднання зусиль заради екологічного майбутнього.  

З 11 по 15 вересня за ініціативи Олени Борзик, докторки філософії, старшої викладачки кафедри природничих дисциплін та Оксани Купіної, методистки, аспірантки кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту, здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта активно долучились до онлайн-челенджу в рамках World Cleanup Day за напрямом «Цифрове прибирання». До челенджу долучився 41 учасник. Усього було очищено 933,56 Гб пам'яті на різних гаджетах.

11 вересня 2023 року розпочато проведення циклу онлайн семінарів-практикумів «Бібліотечні послуги для студентів: давайте поміркуємо…».

Організатори: Самойлова Світлана Борисівна, директорка бібліотеки; Толмачова Ірина Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри педагогіки, психології, початкової освіти та освітнього менеджменту; Потапова Наталя Валеріївна, кандидат педагогічних наук, керівник студентського науково-дослідного гуртка з педагогіки. 

Цільова аудиторія: здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти, викладачі психолого-педагогічного факультета.

Учасники зустрічі взяли участь в екскурсії сайтом бібліотеки КЗ ХГПА «Бібліотека – відкритий світ інформації».

30 серпня 2023 року  Олена Акімова відвідала захід із презентації  електронного застосунку «Віздом: Світ емоцій» для підтримки соціально-емоційних потреб дітей старшого дошкільного віку та учнів початкової школи: фаховий кейс. В ході зустрічі були презентовані можливості, опції, структура та практичний досвід вчителів із використання застосунки в країнах Європейського Союзу, США та Австралії.

30 серпня 2023 року викладачі кафедри О. Акімова, В. Одарченко, О. Кузнецова взяли участь у вебінарі «Як організувати якісне асинхронне онлайн-навчання?». Вебінар був організований ГС «Освіторія» на платформі Zoom. Спікеркою заходу виступила Анета Хейз, викладачка університету Кіла, Велика Британія, яка розкрила особливості асинхронного онлайн-навчання; технології розробки та оцінювання ефективних навчальних матеріалів, проєктів, критично оцінювати вибрані освітні технології, створювати власні навчальні плани для організації та підтримки навчання за різноманітних умов.