Park Rataje

Cześć, o to kilka ważnych słów odnośnie bloga. Jego głównym tematem będzie ukazanie jak ta dość duża inwestycja z planów na papierze przeradza się w rzeczywistość, którą będą mogli państwo podziwiać każdego dnia. Na tej stronie ukazane będą zdjęcia przedstawiające obecny wygląd parku, żeby później można było sobie je porównać z końcowym efektem. Będziemy państwu pokazywać jak się to zmienia poprzez różne zdjęcia czy filmy oraz opisy do nich. Życzymy miłego czytania i oglądania.

Jakub Chwialkowski

Weronika Mitjanin

Fot. Jakub Hermanowski

Będziemy starać się dodawać posty około raz na tydzień i w tej samej częstotliwości będziemy publikować zdjęcia z tym co się zmieniło w parku w tym tygodniu. Póki co udostępniamy kilka zdjęć budowy Parku Rataje z dnia 20.10.2017r. Jak wiadomo budowa inwestycji ma się zakończyć latem 2018 roku i do tego czasu z pewnością dodawane będą zdjęcia.

Park Rataje zostanie wybudowany między osiedlami Rzeczypospolitej, Bohaterów II Wojny Światowej, Polan i Powstań Narodowych. Miasto Poznań przeznaczyło na budowę tego parku około 20 milionów złotych, które maja się przerodzić w lokomotywę wąskotorową, która tam stanie, jak i wagon pasażerski oraz parowóz. O reszcie planów będziemy informować państwa wraz z postępem budowy.

Fot. Jakub Hermanowski

Autorzy: Jakub Chwiałkowski, Jakub Hermanowski, Aleksandra Pyster, Weronika Mitjanin (Uczniowie 2DE/ XIV LO im. Kazimierza Wielkiego)

Cześć Przepraszamy, że ostatnio zaniedbaliśmy bloga, ale już wracamy do dobrej formy. Mogą już Państwo podziwiać piękną fontannę w parku, która wieczorem świeci. Ponadto zostaly posadzone drzewa i ulożony chodnik. Mogą Państwo zobaczyć film, na którym widać fontannę nocą co może skloni Państwa do odwiedzenia parku i odprężenia się w nim.


Weronika Mitjanin

Dziś odwiedziliśmy park i zrobiliśmy kilka świeżych fotek z którymi chcemy się z wami podzielić . Jak widać fontanna jest już zamontowana niestety nie załapaliśmy się na jej pokaz ale mamy dla państwa filmiki na których widać jaka jest piękna. Ponadto widać zarys pięknej ozdoby a mianowicie zostały postawione belki, które wiosna pokryją się zielenią a obok nich starannie udekorowane krzewy różnymi kamieniami. Całość wygląda naprawdę ładnie. Zapewne efekt końcowy będzie zachwycający.


Weronika Mitjanin

W najbliższym czasie kolej, która stanie w placu pojedzie do renowacji i od przyszłego roku zaczną się nad nią prace. Będzie to duża atrakcja gdyż będą również tory ze wszystkimi sprzętami.


Weronika Mitjanin