Група "Колобок"

Група дітей молодшого дошкільного віку "КОЛОБОК"

ВАС ВІТАЮТЬ:

Вихователі: Косенко Лідія Григорівна (освіта - середня-спеціальна, 11 тарифний розряд), Кравченко Валентина Василівна (освіта - вища, 11 тарифний розряд)

Помічник вихователя: Безверхня Галина Михайлівна

Портфоліо групи:

Вік дітей: молодший дошкільний вік (3-4 роки)

Наше кредо:


Наш девіз:

Ми веселі Колобочки,

Ми чиїсь сини і дочки,

В світ дитинства ми мандруєм

І співаєм і танцюєм.

Любимо в садочку гратись,

Веселитись, розважатись,

Кожен день будем зростати,

Щоб зрадіти мама й тато.


ПРІОРИТЕТНІ ЗАВДАННЯ:

  • Сприяти розвитку інтересу дітей до соціального світу, формувати доброзичливі стосунки в групі між дітьми, виховувати культуру поведінки.

  • Збагачувати чуттєвий досвід дітей, розширювати знання про речі навколо.

  • Спонукати до спільних ігор з вихователем та іншими дітьми, розвивати уміння самостійно займати себе грою, добирати іграшки для гри.

  • Розвивати цілісне сприйняття природи у гармонійному поєднанні пізнавальних, етичних,естетичних, практичних мотивів взаємодії з нею.

  • Збагачувати досвід дітей різними сенсорними враженнями; формувати уявлення про колір, форму, величину, початкові просторові уявлення.

  • Формувати уявлення про властивості образотворчих засобів.


Вікові особливості фізичного та психічного розвитку дітей 4-го року життя

Діти 3-4 років стають більш рухливими і допитливими, збагачуються їх мовні можливості, розвивається уява, зростає почуття контролю і відповідальності. Діти залюбки вчаться, оволодівають світом навколо себе; їх допитливість проявляється у численних питаннях «Чому?». Діти на цій стадії починають ідентифікувати себе з людьми, чию роботу ї характер вони здатні розуміти і високо цінувати. Бажання робити «як дорослі» задовольняється у грі, в якій малята за допомогою фантазії моделюють, відтворюють соціальну реальність, приміряють на себе дорослі ролі, беруть відповідальність за їх виконання. Діти вперше усвідомлюють те, що життя для них має ціль.

Молодший дошкільний вік – це період переходу від предметної діяльності до гри. Гра, малювання, конструювання, ліплення, аплікація почитають формуватися як самостійні види діяльності.

У цьому віці малята вже знають про призначення різноманітних предметів побуту, однак способами їх використання володіють недостатньо. Увагу дитини починають привертати нові предмети і явища, складні дії з ними, вона намагається експериментувати: уважно розглядає конструкцію машинки, подивляється до слідів, які залишає пензлик. Так починає розвиватись допитливість та інтерес до навколишнього світу – важливі показники розвитку.

Вік 3-4 років – сприятливий період для розвитку наочно-дійового мислення; діти в цьому віці – діячи! А не спостерігачи. Тому слід забезпечувати умови для їхньої різноманітної діяльності – обстеження, складання, випробування, конструювання, сортування, імітації тощо.

Дидактичні ігри, малювання, ліплення, аплікації, побутова праця, праця з елементами практичного експериментування в природі – важливі складові виховного процесу що сприяють розвитку сприйняття, наочно-дійового та наочно-образного мислення.

Для трирічної дитини особистість дорослого ще доволі значна. Тому на загальний психічний розвиток дитини краще впливають спільні дії батьків з дитиною. Необхідною умовою доброго самопочуття та розвитку маленької дитини в дитячому садку є довіра і приязність до вихователя.

У другому півріччі доцільно спонукати малюків до певної самостійності. Важливо вчасно помітити намагання дитини виконувати самостійно ті чи інші дії та підтримати позитивною оцінкою незалежно від результату. Ініціативні дії дитини, навіть якщо вони закінчуються невдачами, є свідками активності. Дитина, якій цікаво, яка відчуває певну свободу, швидше стає самостійною. Численні заборони, негативні оцінки, примушування для дітей цього віку психологічно недоцільні. Краще ті чи інші успіхи дитини порівнювати тільки з її власними минулими і майбутніми результатами ( Вчора ще не вмів, а сьогодні вже навчився), а не з результатами інших дітей.

З розширенням досвіду, досягненням успіхів у різних видах діяльності, переживанням позитивних та негативних оцінок з боку рідних та інших значимих дорослих у дитини формуються стійкі риси поведінки, почуття гордості (власної гідності) і сорому, особистісне ставлення до оточення – до дітей, дорослих, предметного світу, природи, до самого себе, певні потреби, мотиви діяльності. Це дає підстави називати дитину 4-го року життя особистістю, що росте, розвивається, ускладнюється, удосконалюється.

Новими утвореннями у психіці дітей є потяг до спілкування та сумісної діяльності з ровесниками, перехід від гри «поряд» до гри «разом». Виокремлення себе від оточуючих, порівняння себе в іншими людьми.


Режим організованої життєдіяльності дітей під час карантину


Режимні процеси

Час

Прийом дітей, ранковий огляд, температурний скринінг 7.30 - 8.30

Ранкова гімнастика 8.25 - 8.30

Вхід до групи, обробка рук антисептиком 8.30 - 8.40

Проведення гігієнічних процедур. Підготовка до сніданку. 8.40 - 8.50

Сніданок 8.50-9.10

Підготовка до прогулянки 9.20 - 9.30

Прогулянка, ігри, організований освітній процес, індивідуальні заняття 9.40- 12.15

Організований освітній процес 9.40 — 9.55

Температурний скринінг 11.55 - 12.05

Повернення з прогулянки 12.05 - 12.15

Проведення гігєнічних процедур, підготовка до обіду 12.15 – 12.25

Обід 12.25 – 12.55

Підготовка до сну, сон 12.55 – 15.20

Поступовий підйом, загартовуючі процедури 15.20 – 15.30

Температурний скриніг 15.30 - 15.40

Ігри, самостійна художня діяльність, гурткова робота 15.40- 15.50

Підготовка до вечері, вечеря 15.50- 16.15

Підготовка до прогулянки, прогулянка, спортивні ігри,

праця, повернення дітей додому 16.15- 18.00