Історія розвитку закладу освіти

Історія Жоравської ЗОШ І-ІІІ ступенів

          Історія Жоравської школи розпочалася з 1903 року. В с.Жоравка, Пирятинського повіту, Полтавської губернії була збудована церковно-приходська школа. У 1915 році біля школи збудували приміщення волосної управи, після революції тут розмітилась сільська рада. Пізніше приміщення було передане школі, де був розміщений навчальний клас, актовий зал зі сценою, кімната для вчителів. У 1937 році в с. Жоравка була відкрита семирічна школа, яка пізніше стала восьмирічною.

             22 червня 1941 року Німецька армія вторглася в Радянський Союз. Почалася чотирирічна безперервна війна. Того року 1 вересня навчання  в школі  розпочалося, але тривало недовго. Село Жоравка було окуповане і навчання припинилося. У приміщенні школи німці зберігали зерно, одне з приміщень школи було зруйноване, знищена бібліотека школи.

          Перед початком війни школу очолював директор Данько, після війни Босак Петро Трохимович. (фото 1)Навчались тільки в одному приміщенні, тому навчання велося у дві зміни при гасових лампах.

             У 1955 році директором школи було призначено Пальчика Миколу Антоновича, який працював по 1975 рік. Під його керівництвом було відремонтовано зруйноване та  побудоване третє приміщення школи. (фото 2).

               Із середини 60-х років школа почала функціонувати, як Жоравська восьмирічна школа.