Психологічна підтримка

ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я “ТИ ЯК?”: ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ САМОДОПОМОГИ ТА ПІДТРИМКИ ІНШИХ

https://www.howareu.com/

https://youtu.be/Dbzq3ezbst0?si=YJiGhHhnbU9Wojpy

Ментальне здоров’я – це непомітний, але водночас головний двигун людини, що дозволяє не лише повноцінно жити, а й ефективно функціонувати у суспільстві. Регулярне піклування про власний стан може наштовхнути на відкриття внутрішнього джерела сили, що допоможе пройти крізь складні часи. Тому дбати про своє ментальне здоров’я – така ж базова необхідність кожної людини, як і дбати про здоров’я фізичне. Ментальне та фізичне здоров'я – нерозривне ціле. 



Двадцять чотири години, щоб потурбуватися про себе та свій стан. Багато це чи мало? 

Сьогодні Всесвітній день ментального здоров’я, заснований ВООЗ ще 31 рік тому.

Для України дата важлива як ніколи: стрес, який щодня витримуємо через російський напад, неможливо ігнорувати чи замовчувати. Українці самовіддані, відчайдушні й сміливі в захисті одне одного. Та чи вистачає наших душевних сил на самих себе?

Адже, щоб зберегти стійкість країни, мусимо зберегти кожен свою.

Як це зробити:

чесно аналізувати свої відчуття;

не соромитися звертатися по допомогу, якщо щось непокоїть.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» створена спеціально для того, щоб кожен знайшов психологічну допомогу тоді й там, коли вона потрібна.

Щоб підтримати інших, підтримаймо себе. Нехай кожен наш день буде днем ментального здоров’я. Психологічна безпека цілої країни починається з кожного з нас. https://www.howareu.com/


Йде війна, людям страшно, тривожно, спустошено, І ТАКА  РЕАКЦІЯ ЦІЛКОМ ЗРОЗУМІЛА, проговорюйте свої почуття, це важливо! АЛЕ, не допускайте "обростання" (загострення чи заглиблення) в ці почуття. Важливо знаходити "опору", найчастіше у людей, які пережили травматичні, страшні ситуації "опора" в середні зникає, тоді важливо зусерелжуватись на оточуючих- близьких, та триматись за базовий інстинкт  даний нам природою - самозбереження.

Використовуйте психотехніки заспокоєння та збалансування котрі йдуть з основи фізичних рухів:
-Прийміть душ або ванну. Зосередьтеся на кожному кроці приготування до душу / ванни, помічаючи кожну маленьку деталь. (що відчуває ваша кисть, коли ви торкаєтеся дверної ручки і крана? Коли ви включаєте кран, як ви визначаєте відповідну температуру води? Відзначте відчуття від води на вашому тілі, приділяючи увагу температурі і звуків води, відчуттям м’язів тіла.)
-Заваріть чашку чаю, кави або гарячого шоколаду. Виконайте кожну дію з максимальною уважністю, помічаючи кожний рух, яке робить ваше тіло в процесі приготування.
- Закутайтеся щільно в ковдру. Розітріть руки і ноги, рухаючись знизу-вгору від стоп до стегон і зверху-вниз від плечей до зап’ясть.
-Знайдіть знайомий запах (парфуми, мило, лосьйон, чай, ефірні масла і т.п.) і нехай це буде звичкою вдихати цей запах щоранку, перед сном або в якийсь інший певний час дня.
- Спробуйте себе обійняти, при цьому долоні повинні торкатись передпліччя. Зосередьте увагу на теплі яке йде з долонь, прислухайтесь до звуків природи навколо, подумайте про дихання з глибокого плавно переходьте до збалансованого.


Пам'ятка для надання першої неспеціальної допомоги дітям в після травматичному стані